Výbuch ve Vrběticích: válečný útok Ruské federace na území ČR

1728

Za explozí muničního skladu ve Vrběticích stojí agenti ruské tajné služby.

Přímo na místě zahynuli dva civilní zaměstnanci, zasahující hasiči unikli smrti jen o pár minut. Rodinám zavražděných zaměstnanců i dětem evakuovaným ze škol stejně jako vyděšeným obyvatelům okolních obcí je jedno, že prezidentu Putinovi se stýská po Sovětském svazu. Naprosto bezohledně jde přes mrtvoly. Teď už i v České republice

Evakuováni musely být děti ze základní školy a učni ze SOŠ ve Slavičíně a stovky obyvatel obcí Vlachovice a Lipová. Odstraňování následků výbuchů stálo miliardy korun.

V polovině října 2014, tj. těsně před vyhozením skladu ve Vrpěticích 16. října 2014 byli v ČR prokazatelně stejní agenti ruské vojenské rozvědky GRU, jací byli později zapleteni do otravy Sergeje Skripala v Salisbury: Alexandr Miškin, (do ČR přijel pod jménem Alexander Petrov, 13.-16. října byl ubytován v Ostravě) a plk. GRU Anatolij Čepiga, který už 11. října 2014 přijel do Prahy.

Kreml využívá toho, že nejeden vrcholný český politik zcela nezastřeně pomáhá zájmům Kremlu. Nemají obavy z reakce, z dosavadní neochoty české vlády alespoň zeštíhlet přebujelé počty ruských agentů na ambasádě v Praze zřejmě soudí, že si ČR nechá líbit vše. Výbuch skladu ve Vrběticích v České republice jsou tak gradací netrestaných kremelských „hybridních“ aktivit, které přestaly být hybridní a přešly do přímého násilí.

Zbraně likvidované výbuchem byly pravděpodobně určeny pro ukrajinské síly, bránící se tehdy před ruskou vojenskou agresí. Dodat je měly firmy napojené na bulharského podnikatele Grebeva.

Bulharský podnikatel Gebrev byl krátce po výbuchu otráven stejným toxinem, jako Sergej Skripal nebo ruský opoziční předák Navalnyj. Výhoda chemické zbraně totiž spočívá nejen v zvláště trýznivých následcích pro oběť, ale i v nevyřčené výhružce, že Kreml neváhá užívat i extrémně bolestivý způsob usmrcení. Tohle poselství totiž je samo o sobě důležitější, než to, zda je vražda úspěšná. Agenti proto používají raději trávení, než spolehlivější a na provedení jednoduší vraždu zastřelením.

Tak rozsáhlý a masivní výbuch je teroristickým a snad i válečným aktem cizí mocnosti na území suverénní země. Na tento agresivní útok je nutno adekvátně odpovědět.

Vrchní velitel ozbrojených sil ovšem dosud nepokrytě hájil zájmy útočící země a vyvinul maximální tlak na hlavy prozápadních bezpečnostních služeb, zejména šéfa BIS Koudelku. I to je výsledek mnohaletého systematického a bagatelizovaného vlivu Ruské federace v naší zemi. Ruského vlivu, který nakonec graduje explozemi a mrtvými českými občany.