Přidej se k nám

Není ti jedno kam naše země směřuje? Díváš se také s obavami, jak někdo stále přilévá benzín do ohně, který rozděluje naši společnost do nesmiřitelných táborů? Chceš proti tomu něčím sám aktivně přispět?

Máš dvě možnosti – můžeš sám přispět k pozitivní kultivaci našeho kyberprostoru vlastním chováním nebo se můžeš přidat k nám.

Chci jít vlastní cestou

  • V diskuzích na netu se budu chovat kultivovaně, nebudu nikoho napadat a urážet. Budu se vyjadřovat k myšlence, nikoli k osobě.
  • V diskuzích budu mít odvahu „vystoupit z řady“, hájit demokracii, právo, prozápadní ukotvení naší země v EU a NATO. Není důležité přesvědčit kohokoli, natož hlasité trolly, důležité je ukázat těm třetím, kteří diskuze jen tiše sledují, že lidé jako my existují a nebojí se vystoupit.
  • Nebudu šířit nepravdu, zprávy pochybného původu, řetězové maily, indormace z dezinformačních serverů, a to ani kdyby byly sebevíc šokující, zajímavé nebo vtipné.
  • Budu se snažit spojovat, nikoli rozdělovat. Drtivá většina sympatizantů dezinformací jsou oběti, nikoli jejich tvůrci. Soustředím se spíše na to, co by nás mohlo do budoucna spojovat, nikoli na to, co nás aktuálně rozděluje.
  • Cílem Českých elfů není zvítězit nad konkurenčním „táborem jiných Čechů“. Našim cílem je sjednotit občany na takové pozitivní platformě, která by byla proti cizím manipulativním kampaním imunní.

Chci se přidat k Českým elfům

  • Ozvi se nám na email cesti.elfove@gmail.com. Napiš nám něco o sobě, svých schopnostech a zkušenostech, abychom věděli, jak jich nejlépe využít (grafika, databáze, zkušenosti se sociálními sítěmi, programování, psaní textů, investigativní hledání informací na netu, řízení projektů a lidí, atd.). Nezapomeň uvést svoje jméno, linky na své profily na sociálních sítích, apod., abychom mohli Tvoji identitu ověřit a vyvarovat se tak trollů, kteří se k nám pochopitelně zkouší dostat také. Tvoji identitu budou znát jen dvě osoby a ihned po prověření všechna osobní data smažou, takže nadále Tě i ostatní budou znát pouze pod ochranným kódem. Bezpečí každého z nás chráníme. 
  • Nováčkové začínají na základních pozicích, později, když se osvědčí (především jejich vytrvalost a spolehlivost) se rozšiřuje jejich zařazení, pole působnosti a zodpovědnosti.
  • Je to nenáročné – stačí jen pár hodin týdně tvého času. Sám si určíš, na co stačíš a na co máš čas. Ceníme si však spolehlivosti – co sám slíbíš, měl bys dodržet.
  • Činnost Českých elfů je pro skutečné patrioty a vlastence, nikoli pro pozéry, trolly a mluvky, co se rychle nadchnou a rychle vyhasnou. Pro ty, kterým jde o pozitivní věc, nikoli o osobní prospěch. Protože jsme neustále pod nepřátelským tlakem trollů, pracujeme anonymně v utajení a s veřejností komunikujeme pouze prostřednictvím našich mluvčích.