parlamentnilisty.cz (2.týden 02/2020)

1555

Témata: Z počátku týdne orkán Sabine, koronavirus v Číně, Volby do rady ČT a ČRo, sazby DPH na pivo, volba ombudsmana, Stanislav Křeček zvolen ombudsmanem

Kdo dostává prostor: Jiří Čunek (KDU-ČSL), V.Klaus ml. (Trikolora), Martin Koller, Tomáš Goláň, František Vrábel, Jan Májíček, Luboš Xaver Veselý, Lucie Šafránková (SPD), Tomio Okamura (SPD), Benjamin Roll, Stanislav Křeček, Ivo Valenta, Ivo Vašíček, Vlastimil Podracký, Tereza Spencerová, Jana Zwyrtek Hamplová, Václav Klaus, Petr Štěpánek, Zdeněk Koudelka, Milan Žitný, Marian Kechlibar, Markéta Šichtařová, Tomáš Vyoral, Petr Hampl, Ivan Vyskočil

Útoky: Piráti, NATO, EU, Člověk v tísni, Milion chvilek, USA, Transparency International, neziskovky, manipulatori.cz., Mikuláš Minář, Miroslav Kalousek, Marek Hilšer, Karel Schwarzenberg, Greta Thunberg, Zdeněk Hřib, Pavel Novotný, Tomáš Halík.

Příklady:

Eldorádo z veřejných peněz: Získali jsme tři smlouvy Člověka v tísni, ze kterých se vám stáhnou půlky a scvrknou ku*ky

Město Plzeň poskytne příjemci dotaci v celkové výši 435 000 korun, kterou příjemce přijímá,“ stojí ve smlouvě, kterou měl na stole plzeňský primátor z ODS Martin Baxa a jeho protějšek Aleš Kavalír, ředitel pobočky Člověka v tísni. Za necelý půl milion korun se tak „humanitární, rozvojová, vzdělávací a lidskoprávní organizace“ bude věnovat například obětem trestné činnosti nebo probačnímu programu Na cestě k odpovědnosti mladistvých i dospělých.

Další smlouva, kterou mají ParlamentníListy.cz k dispozici, byla připravena pro statutární město Kladno. To je v ní zastoupeno Tomášem Kutilem (Kladeňáci), náměstkem primátora města, a Kateřinou Hůlovou za Člověka v tísni. Smlouva byla podepsána 17. ledna 2020, týká se dotace v sociální oblasti a je připravena na částku 380 000 korun.

Další peníze, tentokrát jde o 135 000, svěří do rukou „české humanitární, rozvojové, vzdělávací a lidskoprávní organizaci“ Člověk v tísni ústecký úřad práce. Konkrétně krajská pobočka v Ústí nad Labem, kontaktní pracoviště Teplice. Cílem vzájemné spolupráce je podle oficiálních podkladů „dohoda o vytvoření pracovních příležitostí v rámci veřejně prospěšných prací a poskytnutí příspěvku, spolufinancovaného ze státního rozpočtu a Evropského sociálního fondu“.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Eldorado-z-verejnych-penez-Ziskali-jsme-tri-smlouvy-Cloveka-v-tisni-ze-kterych-se-vam-stahnou-pulky-a-scvrknou-ku-ky-613184

„Když Salviniho neporazili ve volbách, chtějí ho zavřít!“ Vytočený Okamura v ráži. Už se to chystá?

Předseda Ligy Severu Matteo Salvini může být souzen za blokování vylodění lodě s migranty na palubě. Tomio Okamura se vyjádřil: „V Itálii chtějí stíhat bývalého ministra vnitra Mattea Salviniho za to, že bojoval proti nelegální imigraci! Je vidět, že italský ‚deep state‘, ‚bažina‘, kope za zájmy globalistů a neomarxistů,“ rozohnil se předseda SPD.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Kdyz-Salviniho-neporazili-ve-volbach-chteji-ho-zavrit-Vytoceny-Okamura-v-razi-Uz-se-to-chysta-613402

„Máte, co jste chtěly, děti. Kdyby se do toho Minář nes*al.“ Kanonáda na chvilkaře pokračuje. I na Kalouska došlo

„Zvolení Stanislava Křečka je mimořádně významné v tom, že je to poprvé, co chobotnice dostala přes chapadla,“ míní ústavní právník Pavel Hasenkopf.

„Chobotnice – to je skupina více méně stále týchž lidí, aktivistů, kteří kdykoli se objeví jakýkoli jim nepříjemný kandidát, spustí proti němu hnusnou, zákeřnou kampaň typu ‚vyštrachejte na něj něco‘. Když jsem byl ještě poradcem Václava Klause, jeden z nich, co to tehdy hrál na obě strany, mi přeposlal mailovou komunikaci, kde se svolávají, vyzývají k psaní petic, psaní senátorům, jaký je ten kandidát příšerný člověk, plus výzvy, aby se na něj něco našlo. Tehdy šlo o Zdeňka Koudelku, který tehdy kandidoval na soudce Ústavního soudu. Na tuto klaku samozvaných strážců morálky, považující stát za svůj majetek, postupně doplatili prof. Pavlíček, prof. Gerloch, Jan Sváček, Helena Válková a mnozí další. Nyní se chobotnice sápe po Haně Lipovské,“ sdělil Hasenkopf s tím, že Křeček je vůbec první, kdo chobotnici porazil.

„Mimochodem, kdyby se do toho Mikuláš Minář s prominutím nes*al, je velmi pravděpodobné, že by teď byl ombudsmanem Vít Schorm. Poslance ANO sjednotil a postavil na podporu Křečka až právě Minář. Je úplně jedno, zda se mi některý z napadených kandidátů líbí víc či míň. Ale to, co se mi především nelíbí a co mne vždy naprosto spolehlivě postaví na jeho stranu, je právě ta zákeřnost a štvanice na něj uspořádaná,“ dodal.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Mate-co-jste-chtely-deti-Kdyby-se-do-toho-Minar-nes-al-Kanonada-na-chvilkare-pokracuje-I-na-Kalouska-doslo-613434

Naprostý rozklad strany Merkelové. Je bez předsedy, frakce se vyzývají k odchodu, létají výhrůžky

Ve východoněmecké spolkové zemi Durynsko došlo k politickému zemětřesení, jehož otřesy jsou cítit až pod křeslem německé kancléřky Angely Merkelové. Poslanci CDU zvolili zemského předsedu vlády, ale učinili tak s podporou poslanců krajně pravicové Alternativy pro Německo (AfD), což kancléřka Angela Merkelová označila za absolutně nepřijatelné.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Naprosty-rozklad-strany-Merkelove-Je-bez-predsedy-frakce-se-vyzyvaji-k-odchodu-letaji-vyhruzky-613590