dezinfo-weby monitoring (4.týden 06/2021)

20792

Aeronet.cz

Témata: Témata: Většina textů se věnuje pandemii, jejímu údajnému zneužívání „globalistickými elitami“ v jejich prospěch a zejména zpochybňování vakcinace proti Covid-19. Ta má být zástěrkou pro evidování a kontrolu světové populace pod taktovkou USA. „Covidový teror“ jsou rozpoznávají pouze osamocení jedinci, vyobrazováni jako vlastenci. Několik textů je věnováno očkování dětí, které AE News soustavně zpochybňuje, šíří o něm spiklenecké teorie a pro vytváření věrohodného dojmu svých tvrzení se odvolává mj. na WHO. V následném textu pak vytváří dojem, že WHO reaguje na obsah publikovaný na Aeronetu (viz. příklady).

Aeronet sám sebe vyobrazuje jako aktivního obránce obyčejných lidí, který poskytuje právní, morální a mediální podporu odpůrcům vakcinace. Ty pak vyobrazuje jako statečné a rozumné jedince (viz. příklady). Nově je kritizován Kreml a zejména mluvčí Kremlu za prohlášení na podporu vakcinace mezi Moskvany. V samostatném textu pak je rozvíjena spiklenecká teorie o tom, že tornádo na Jižní Moravě zapříčinily pokusy měnit počasí ve prospěch klimatické agendy a prosazení politiky Green Deal. Další teorie pak je rozvíjena o školácích v Sokolově, na jejichž kolaps měly mít vliv bezdrátové přenosy v okolí školy.

Podporované subjekty a osoby: Aeronet a jeho čtenáři, belgický „Rambo“ voják Jurgen Conings, alternativa, majitelka obchodu „Brouček“ Zuzana Michálková, americká škola na Floridě, SVCS, Alex Jones, anonym ze Sokolova

Čí názor je reprezentován: slovenský ministr zdravotnictví Lengvarský, WHO, belgický voják Jurgen Conings, lékař Dr. Joseph Mercola, americké Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí, Kommersant, Dmitrij Peskov, imeteo.sk, Alex Jones, radar Skalky, anonym ze Sokolova, BBC

Útoky: slovenský ministr zdravotnictví Lengvarský, NSA, Švýcarsko, belgická média, Klaus Schwab, WHO, Pfizer, Moderna, globalčiky, Bill a Melinda Gatesovi a SAGE, Čína, Barack Obama, Anthony Fauci, Dmitrij Peskov a Kreml, Igor Matovič, Izrael a židovská loby, Green Deal, EU

Autoři: Šéfredaktor VK

Příklady: Bill Gates zasahuje: Světová zdravotnická organizace po vydání odhalující článku Aeronetu smazala v noci na dnešek ze svého webu prohlášení, že zatím nedoporučuje očkování dětí! Výrok je rázem pryč a WHO nahradila text opačným stanoviskem s odkazem na studii SAGE, v jejíž správní radě sedí lidé pracující pro nadaci Billa a Melindy Gatesových!

https://aeronet.cz/news/bill-gates-zasahuje-svetova-zdravotnicka-organizace-po-vydani-odhalujiciho-clanku-na-aeronetu-smazala-v-noci-na-dnesek-ze-sveho-webu-prohlaseni-ze-zatim-nedoporucuje-ockovani-deti/

Lidový odpor: Majitelka obchodu s dětským zbožím v Olomouci zakázala vstup očkovaným genovou terapeutickou látkou mRNA kvůli potenciální hrozbě, kterou představují očkovaní pro těhotné ženy a neočkované osoby! Aeronet přinesl už před 2 měsíci články o ženách v USA, které potratily v důsledku expozice s očkovanou osobou!

https://aeronet.cz/news/lidovy-odpor-majitelka-obchodu-s-detskym-zbozim-v-olomouci-zakazala-vstup-osobam-ockovanym-genovou-terapeutickou-latkou-mrna-kvuli-potencialni-hrozbe-kterou-predstavuji-ockovani-pro-tehotne-zeny/

Novarepublika.cz

Témata: Stránky NR v minulém týdnu plnila zejména zahraniční politika V. Putina a pozitivní hodnocení jeho politických schopností. Následuje teplická kauza v souvislosti se zásahem policistů, který předcházel úmrtí Roma, dále rozsudek v případu G. Floyda a objevují se opakované zmínky o nutnosti probuzení vlastenectví v českém národě či kritika D. Hermana.

Politika Kremlu se obecně jeví jako velkorysá a střízlivá vzhledem k provokacím, které USA či EU neustále vysílají směrem k Rusku. V. Putin je charakterizován jako státník či stratég, který ví co chce, ví jak toho dosáhnout a umí určovat mantinely v mezinárodních vztazích. Rusko je navzdory západní propagandě zárukou mezinárodního práva a míru, což dokazuje zvětšující se počet ruských přátel, uvedl Ján Čarnogurský na nedávné moskevské konferenci. Znovu se objevují názory, které poslední schůzku mezi J. Bidenem a V. Putinem popisují jako propagandistickou past, kterou USA s pomocí západních médií líčily na Kreml.

Policejní zásah teplických policistů údajně využili západní globalisté k celosvětové kampani proti české republice v zájmu pokrokářského útoku na autoritu státu. To vše slouží rozdmýchávání rasistických postojů v populaci, v jehož plánovaném důsledku dojde k neochotě policie zasahovat proti násilí a narušování veřejného pořádku. Výzva Rady Evropy, aby Česko čin důkladně vyšetřilo je politizováním věci, které poukazuje na skutečnost, že někdo v RE nevěří prvotním závěrům vyšetřovatelů. Ve stejné linii se přistupuje k nedávnému rozsudku za vraždu George Floyda, za který si policista Derek Chauvin odpyká 22 let. Zde se zpochybňuje buď výše trestu nebo samotné vyhodnocení činu jako vraždy a v tomto světle se také celý případ hodnotí jako justiční zločin spáchaný na objednávku.

České vlastenectví je nejčastěji spojované se založením první republiky a vítězstvím nad německým nacismem, což automaticky akcentuje společný jmenovatel, kterým je boj proti cizí mocnosti. Vlastenectvím je myšleno „něco“ co se vytrácí členstvím v EU, která se s vyprázdněnou demokracií podílí na ztrátě národní identity. Cizí mocností, proti které je tentokrát nutné vést vlastenecký boj je proto Evropská unie.

Jana Bobošíková se ve svém dalším videu opět vyjadřuje na adresu Daniela Hermana jako na člověka, který je dle jejího názoru populární v německy mluvících zahraničních kruzích, které si činí územní a majetkové nároky na ČR v souvislosti s vyvlastňováním po 2. světové válce.

Podporované subjekty a osoby: Rusko, SPD, V. Putin, „vlastenecká“ scéna, D. Chauvin

Čí hlas je prezentován: Kreml, SPD, J. Bobošíková, Czexit scéna

Útoky: EU, USA, NATO, J. Biden, globalismus, Rada Evropy, Daniel Herman

Autoři: Ivan David, Jana Bobošíková, Ján Čarnogurský (Sputnik), Ondřej Neff (Neviditelný pes), Andor Šándor (Parlamentní Listy), Petr Hampl (První Zprávy), Zbyněk Petráček (Lidovky), Jaroslav bašta (První Zprávy), Luděk Ševčík, Stanislava Kučerová (České Národní Listy), Tass, Sputnik, Kosazostra, István Léko (Česká Pozice), Rostislav Iščenko, Lenka Procházková

Příklady:

Čarnogurský nazval Rusko oporou mezinárodního práva a míru

http://www.novarepublika.cz/2021/06/carnogursky-nazval-rusko-oporou.html

Poslední co ještě chybělo

http://www.novarepublika.cz/2021/06/posledni-co-jeste-chybelo.html

„Český Floyd.“ V USA se jim to povedlo, u nás ne. Jak to celé mělo dopadnout?

http://www.novarepublika.cz/2021/06/cesky-floyd-v-usa-se-jim-to-povedlo-u.html

NWOO.org

Témata: Dozvuky Ženevského summitu jsou probírány v článku, který je situován jako Bidenova prohra, článek je psán tak, že USA o summit požádaly, jejich ,,přisluhovači“ v Rusku dělali všechno možné, aby Putinovu pozici před summitem oslabily (například Covidové šílenství – takže vlastně asi zařídili novou vlnu, která Ruskem právě probíhá..) a nebylo jim to nic platné. Putinem byly údajně „vyvráceny“ všechna obvinění proti Rusku (kybernetické útoky atd.) a vlastně tím, kdo tyto útoky podniká jsou zejména západní státy v čele s USA. Důkazem Putinova vítězství jsou články, na které tento odkazuje – vesměs jsou to články o tom, co se děje na západě, ale prezentované na ruských nebo proruských webech. Článek z minulého monitoringu byl sice prezentován jako Putinovo naběhnutí si na vidle, ale asi se nelíbil a bylo nutné nasadit nový kurz.

Covid 19 – Přebornice na Covid zastávající většinou vzájemně protichůdné názory Jane K. řeší očkování na Covid 19. Nejen očkování manipuluje a mění člověka (člověk se stává magnetickým a další „fakta“), ale i testovací tyčinky jsou plné chemikálií a čipů měnících člověka chemicky a geneticky. A zároveň, když „prý“ je covid obsažen ve slinách a musíme kvůli tomu nosit roušky, proč se na Covid netestuje ze slin? Já myslím, že nemalá část populace ČR včetně mě si prováděla samotestování právě testem ze slin, při kterém se žádnou stěrovou tyčinkou vůbec do kontaktu nepřišla. Část věcí v tomto článek vyvrátí kdokoli ze základními znalostmi. Jde o snůšku science fiction nesmyslů. Opět tedy vše (včetně epidemie) řídí nadnárodní firmy a vše je zde proto, aby přišli lidé o svá práva, včetně výchovy dětí. A protože autorka nikdy nezůstane u jednoho článku, v dalším řeší, že Covid vlastně (prý stejně jako Španělská chřipka) není vůbec nakažlivou nemocí (v minulém reportu ale tvrdila, že nakažlivé je už i očkování na Covid). Dokonce je zde vyřčena otázka, zda Covid 19 vůbec existuje. Vše je prý plánem Světového ekonomického fóra, které naplánovalo vše včetně propagandy. Kdo se nepodřídí, bude segregován v koncentračních táborech, které existují již po celém světě. Dokonce je zde zmíněn takový fakt, že například finanční podpora pro americké farmáře je podmíněna zničením veškerého osiva a srovnává to s příkladem hladomoru na Ukrajině, který ale započal Stalin.

Volby v Arménii a pochybnosti o jejich regulérnosti jsou řešeny MUDr. Ivanem Davidem. Vcelku se zde řeší pouze to, zda mohly výpadky elektřiny způsobit rozdíly ve sčítání hlasů. Podle pozorovatelů OBSE byly volby férové, článek ale uvádí, že výpadky elektřiny mohly být využity k masové výměně hlasovacích uren. Upozorňuje také na rozdíl mezi předvolebními preferencemi voličů a výsledkem samotným. Článek se ale nevymezuje nijak ostře.

Další článek MUDr. Ivana Davida poukazuje na rozdíl mezi jednáním EU v řešení situace v Bělorusku a nekonání ve vztahu k zákazu a represím Kurdské strany pracujících. Nijak se ale Běloruska nezastává.

Článek Lubomíra Mana srovnává podporu Ukrajiny a Běloruska. Prakticky tvrdí, že tato podpora má za následek škody v dané zemi. USA dotovaly Ukrajinu (vliv podpory EU zcela pomíjí) a EU podporuje Bělorusko s tím, že hlavním hnacím motorem podpory je problém v zemi, který zajistí migraci občanů za prací a levnou pracovní sílu pro západní Evropu. Dolary z USA prý Bělorusko teprve čekají.

Podporované subjekty a osoby: Ruská federace, V.V. Putin

Čí hlas je prezentován: Autorů, lékařských „kapacit“ celého světa (většinou těch samých, jako v předchozích reportech), Popíračů Covidu a odpíračů očkování,

Útoky: USA, Biden, Západ, OSN, výrobci očkování, západní medicína, EU, Turecko,

Autoři: Janka Šťastná, Jane K., MUDr. Ivan David, Lubomír Mann

Příklady:

Pro novou Ukrajinu byly dolary, pro nové Bělorusko jsou eura

http://www.nwoo.org/2021/06/21/pro-novou-ukrajinu-byly-dolary-pro-nove-belorusko-jsou-eura/

Zdá se, že Covid není vůbec nakažlivý. Skutečný záměr za plándemií a koncentrační tábory.

http://www.nwoo.org/2021/06/21/zda-se-ze-covid-neni-vubec-nakazlivy-skutecny-zamer-za-plandemii-a-koncentracni-tabory/

Pochybnosti kolem regulérnosti voleb v Arménii

http://www.nwoo.org/2021/06/23/pochybnosti-kolem-regulernosti-voleb-v-armenii/

Superparamagnetické částice kysličníku železa v očkování a některé další detaily

http://www.nwoo.org/2021/06/23/superparamagneticke-castice-kyslicniku-zeleza-v-ockovani-a-nektere-dalsi-detaily/

Malé ohlédnutí za Ženevou

http://www.nwoo.org/2021/06/23/male-ohlednuti-za-zenevou/

Parlamentnilisty.cz

Témata: Politika: V průběhu celého týdne dochází k útokům na Piráty, ti jsou prezentováni jako levicoví extremisté. Lze pozorovat sílící podporu hnutí Přísaha. V průběhu celého týdne dochází k útokům na demokratickou opozici. Pozornosti neunikl komentář M. Zemana o tom, že se chystá volit hnutí ANO. Objevují se články popisující kriminalitu uprchlíků.

Pokud jde o mezinárodní scénu, je počátkem týdne zmíněn summit Biden – Putin. V těchto je Rusko prezentováno pozitivněji.

COVID: V zásadě se objevují stále stejné komentáře kritizující opatření a očkování. V půli týdne pak zaznamenán článek, který naznačoval možné povinné očkování.

Policejní zásah v Teplicích: Téma se řeší prakticky celý týden. Zatímco jeho počátkem vycházely články informativního charakteru, od středy můžeme pozorovat články akcentující protiromská témata. Objevuje se názorná ukázka instruktora sebeobrany, ze které vyplývá, že danou „metodou“ nejde nikoho zabít. Ten samý pak o několik dnů později podává komentáře k problematice rasové nesnášenlivosti.

Za zmínku stojí komentář europoslance R. Franze (Die Grünen), který říká, že S. Tomáš zemřel kvůli policejnímu násilí a anticikanismu. Již v titulku Parlamentní listy uvádějí, že se jedná o kolegu Pirátů z Evropského parlamentu.

LGBT: Téma je relativně frekventované, zejména v souvislosti s přijatým zákonem v Maďarsku. V rámci publikovaných článků je dáván prostor oběma stranám. Je připomenut postoj A. Babiše – liberální, leč do debaty nezasáhnul. Na konci týdne je pak pochopitelně citován názor Prezidenta ČR, že „transgender lidé jsou odporní“. Jeden článek obsahuje soubor kritický tweetů i obhajobu mluvčího J. Ovčáčka.

Tornádo: Nekonfliktní téma. Články jsou převážně informativního charakteru, případně je dáván prostor pro vyjádření odborníkům a politikům. Později přibývají výpovědi svědků. Pozitivně je kvitována okamžitá reakce prezidenta Zemana.

Různé: Již tradiční kritice je podrobena EU, je popisována jako diktátorská organizace. V jiném článku se o našem vztahu vůči EU hovoří jako o „vazalství“. I nadále je kritizována ČT, která údajně zve pouze „Kavárnu“. Údajně dochází k diskreditaci členů Rady ČT Veselého a Lipovské. Rozsáhlý článek pojednává o odsouzení M. W. Krafta za podněcování nenávisti. Parlamentní listy publikovaly jeho Manuál pro majitele vlastního názoru.

Podporované subjekty a osoby: Andrej Babiš (ANO), ANO, Čína, Frank Furedi, Igor Matovič, Jan Grolich (KDU-ČSL), Jana Maláčová (ČSSD), Jaromír Jágr, Jaroslav Holík (SPD), Karel Krejza (ODS), KSČM, Ladislav Václavec, Maďarsko, Marek Petráš, Marian Jurečka (KDU-ČSL), Markéta Pekarová Adamová (TOP 09), Michal Walter Kraft, Mikuláš Peksa (Piráti), Miloš Zeman, Miroslav Kalousek, Očkování, Oskar Krejčí, Přísaha Roberta Šlachty, Radek Mátl, Radek Rozvoral (SPD), Robert Šlachta (Přísaha), SPD, Tomáš Měcháček, Tomáš Vyoral, Tomio Okamura (SPD), Trikolóra, Václac Cílek, Václav Klaus st., Viktor Orbán, Vláda ČR, Vladimír Zlínský (SPD), Vlastimil Podracký, Rusko

Čí hlas je prezentován: Adam Vojtěch (za ANO), Adam Zábranský (Piráti), Alena Gajdůšková (ČSSD), Alena Schillerová (ANO), Alena Schillerová (za ANO), Andor Šándor, Andrej Babiš (ANO), Angela Merkel, Animal Rebellion, Antonín Stanislav, Benjamin Roll, Bohuslav Sobotka, ČSSD, Cyril Svoboda, Daniel Vávra, Daniela Kovářová, Dmitrij Peskov, Emmanuel Macron, Eva Holubová, František Kopřiva (Piráti), Hana Lipovská, Heidi Janků, Irena Ryšánková, Ivan Adamec, Ivan Bartoš (Piráti), Ivan David (SPD), Ivo Valenta, Jakub Kulhánek (ČSSD), Jakub Michálek (Piráti), Jakub Železný, Jan Bureš, Jan Farský (STAN), Jan Grolich (KDUČSL), Jan Hamáček (ČSSD), Jan Herzmann, Jan Hnízdil, Jan Kraus, Jan Tománek (Zdravé fórum), Jana Černochová (ODS), Jana Maláčová (ČSSD), Jaromír Novotný, Jaroslav Bašta, Jaroslav Flegr, Jaroslav Štefec, Jiří Adamec, Jiří Beran, Jiří Mikeš, Jiří Ovčáček, Jiří Šinkora, Josef Skála, Jozef Bystrický, Karel Havlíček (ANO), Karel Hvížďala, Kateřina Konečná (KSČM), Kovy, Libor Lukáš (Trikolóra), Lubomír Španěl (SPD), Lubomír Veselý, Lubomír Zaorálek (ČSSD), Lubor Lacina, Magda Faltová, Marek Benda (ODS), Marián Jurečka (KDUČSL), Marie Benešová (za ANO), Marie Koldinská, Markéta Pekarová Adamová (TOP09), Markéta Šichtařová, Martin Červíček, Martin Fendrych, Martin Kolovratník (ANO), Martin Pavelka, Martin Veselovský, MeSES, Michael Kocáb, Michaela Bakala, Michal Koudelka, Michal Novotný, Michal Šotola, Milan Kubek, Miloš Vystrčil (ODS), Miloš Zeman, Mirek Topolánek, Miroslav Bárta, Miroslav Kalousek (TOP 09), Miroslav Macek, Monika Pilloni, Monika Šimůnková, Nigel Farage, ODS, Olga Richterová (Piráti), Ondřej Hejma, Ondřej Šimíček (ODS), Ondřej Závodský, Otevřeme Česko – Chcípl PES, Otto Černý (Trikolóra), Pavel Černý, Pavel Matocha, Pavel Sehnal (Aliance pro budoucnost), Pavla Svrčinová, Petr Arenberger (za ANO), Petr Dvořák, Petr Smejkal, Petr Žantovský, Radek Špicar, Radomil Bábek (Trikolóra Svobodní Soukromníci), Radovan Vávra (TOP 09), ReAnny Simone Kelly, Robert Šlachta, Robert Veverka (Piráti), Roman Joch, Roman Prymula, Romeo Franz, Timothy Snyder, Tomáš Balvína, Tomio Okamura (SPD), TOP 09, Václav Láska (SEN 21), Věra Jourová, Vít Rakušan (STAN), Vladimír Dlouhý, Zbyněk Dvořák, Zdeněk Drexler, Zdeněk Koudelka, Zdeněk Zbořil, Zuzana Majerová Zahradníková (Trikolóra), Ivo Budil

Útoky: Piráti, Pavel Fischer, Senát ČR, Jaroslav Flegr, Pavel Novotný (ODS), Václav Havel, Nora Fridrichová, Kamala Harris, ČT, EU, Věra Jourová, Petr Arenberger, Jana Maláčová (ČSSD), Joe Biden, migranti, Manipulátoři.cz, USA, Andrej Babiš (ANO), Čestmír Skrbek, Lubomír Xaver Veselý, Miloš Zeman, Policie, Ivan Bartoš (Piráti), Vít Rakušan (STAN), STAN, vláda ČR, Igor Stříž, Levice, Liberalismus, NATO, ODS, TOP 09, Věra Jourová (ANO), BIS, ECB, Euro, Imigranti, LGBT komunita, Markéta Pekarová Adamová (TOP 09), Menšiny, Mikuláš Peksa (Piráti), Miroslav Kalousek (TOP 09), Miroslava Němcová (ODS), Petr Pavel, Předvolební agentury, Seznam Zprávy, Terezie Tománková, Transgender lidé

Autoři: pas, čtk, rak, Václav Fiala, pas, Radim Panenka, Komerční článek, Lucie Bartoš, Jan Rychetský, David Hora, Marek Korejs, nab, Oldřich Szaban, Jakub Vosáhlo, mp, ., AZy, Zuzana Koulová, tan, Jan Štěpán , Daniela Černá, čtk, Jiří Hroník, Karel Výborný, Tomáš A. Nový, jma, B. Richterová a T. A. Nový, tle, jav, kas, vef, sla, Josef Skála, Barbora Richterová

Příklady:

Takové civilizace zanikly. Profesor: Piráti? Návrat k barbarství. Rusko to odmítá, proto ta nenávist

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/-Takove-civilizace-zanikly-Profesor-Pirati-Navrat-k-barbarstvi-Rusko-to-odmita-proto-ta-nenavist-668058

Vyšetřete smrt Roma v Teplicích, zahřmělo ze Štrasburku. I zástupkyně ombudsmana Šimunková se dala do díla

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Vysetrete-smrt-Roma-v-Teplicich-zahrmelo-ze-Strasburku-I-zastupkyne-ombudsmana-Simunkova-se-dala-do-dila-668471

Na Maďarsko si troufáte, a na Turecko ne? Europoslanec David sepsul EU

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Na-Madarsko-si-troufate-a-na-Turecko-ne-Europoslanec-David-sepsul-EU-668794

Zeman odpálil bomby: Budu volit ANO! Premiérem nebude šéf vítězné koalice, ale strany. Vrbětice? Tři verze. Pekarová, Němcová, žranice na mostě

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zeman-odpalil-bomby-Budu-volit-ANO-Premierem-nebude-sef-vitezne-koalice-ale-strany-Vrbetice-Tri-verze-Pekarova-Nemcova-zranice-na-moste-668843

Pravyprostor.cz

Témata: V týdnu mezi 21. až 27. červnem bylo na Pravém prostoru uveřejněno 67 textů. 40 se věnovalo politickým nebo společenským tématům, 27 protiislámským, protiromským, protičernošským a anti-LGBTQ tématům.

Politika: Tento týden byla v textech vláda kritizována za současná a předchozí opatření ohledně covidu, testování a očkování. Většina autorů stále odsuzuje očkování a jakoukoliv formu covidpasu. Autoři opatření berou jako útok na individuální svobodu nebo formu apartheidu pro nadcházející fašistický režim a podvolení se globalistické nadvládě elit a jejich opresivnímu režimu. Nejsilnější je kritika volebního plánu politické strany Piráti, STAN a SPOLU. Autoři se nejvíce obávají plnění imigračních kvót, nových zákonů podporujících LGBTQ komunitu, zvýšení daní a zelená opatření pro ochranu přírody. Na Pravém prostoru jsou nejvíce podporovýny politické strany Trikolóry, Svobodní a Soukromníci (TSS), názory jejich představitelů a volební plán.

Společnost: Nejsilnějšími společenskými a kulturními tématy tento týden byla kritika Teplické kauzy smrti romského spoluobčana, problematika politické korektnosti a propagace názorů autorů textů, kritizující LGBTQ komunitu. Autoři Teplickou kauzu přirovnávají k podobné situaci v USA, kde byl policistou usmrcen George Floyd. Autoři také kritizují v kontextu k této situaci skupinu Romea a politické strany, které vyjádřili podporu této skupině. Mezi tyto strany patří např. Piráti, STAN, TOP09 a ODS. Kritika v textech na účet LGBTQ komunity sleduje poměrně jednotný narativ. Tyto texty útočí na základní hodnoty, práva a svobody které má pojem LGBTQ reprezentovat, autoři také útočí na subjekty, které podporují tuto komunitu. Mezi tyto subjekty patří i EU jako taková, jenž je v mnoha textech každý týden zpochybňována kvůli migrační politice, ekologickým opatřením, rovnoprávnosti občanů a boji proti dezinformacím. Podpora v textech je vyjádřena Maďarsku a Viktoru Orbánovi za jeho postoj vůči EU a LGBTQ komunitě, ale také například Polsku, které by se mohlo jevit, že jde stejnou cestou.

Další témata: Několik textů se zabývalo velkým resetem a globální nadvládou korporací a elit společnosti. Tyto texty a konspirační teorie zatím nemají na Pravém Prostoru sjednocenou myšlenku, ale nabízí spoustu „zajímavých“ pohledů na současný svět a jak by to mohlo vypadat v budoucnu. Texty často kritizují západní ideje kapitalismu, sdílené ekonomiky, technologických pokroků, očkování a sociálních sítí. Několik textů odmítá klimatické modely a opatření, které by byly prospěšné pro umírnění dopadů globální změny klimatu. Autoři poukazují na nepřesnost těchto modelů a odsuzují kroky, které by vedly aspoň k částečnému napravení situace nebo mitigaci budoucích důsledků.

Podporované subjekty a osoby: Trikolóra, SPD, Maďarsko, Turecko, Andrej Babiš (ANO), Rusko, Sputnik V, Izrael, Volný blok, SPOLU, Orbán, Aliance pro rodinu, Michal Walter Kraft, Donald Trump, Polsko, Derek Chauvin

Čí hlas je prezentován: Luboš Zálom (svobodní), Radomil Bábek, Secret Empires, Tyler Durden, Giulio Meotti, Zuzana Majerová Zahradníková (trikolóra), Ladislav Větvička, Maxmilián Kašparů, Yeonmi Parková, Alan M. Dershowitz

Útoky: EU, Politická korektnost, Západ, USA, LGBTQ, BLM, George Floyd, Romská komunita, Vláda, Opatření, Islám, Muslimové, Imigrace, Očkování, Mainstream média, Piráti, Sociální sítě, UEFA, Afričané, Joe Biden, STAN, Čína, Testování, Cenzura, Romeo, Turecko, NATO, Velká Británie, Neziskové organizace, Ekologie, Věra Jourová (ANO), Dezinformace, ČT, Dominik Feri, KSČM, Vojtěch Filip (KSČM), MeSES, ČSSD, Jana Maláčová (ČSSD), ANO, Andrej Babiš, Šlachta, Přísaha, Miloš Zeman, Extinction Rebellion, Jourová, Jan Cemper, Manipulátoři.cz, Reset, Tereza Dočkalová, Kokoti na neděli, Globalistické elity, Covid Delta, Frontex, Mexičané, Globalisté, Marks & Spencer, Politcká korektnost, TOP09, ODS, Člověk vtísni, Lékaři bez hranic, ISIS

Autoři: Ivan David (SPD), Jiří Žák, Vidlák, Pl/Natálie Vachatová (Trikolóra), Jan Šinágl, Jan Bartoň, Jindřich Kulhavý, Tomáš Flaška, Lulina, Gordon G. Chang, Lubomír Vylíčil, Helena Vlachová, Viktor Orbán, SU, Master, Monika Čírtková, Rudolf Hruboň, Tomáš Zdechovský, Marek Hurt, Petra Svedíková Vávrová, Com/spu, Pavel B. Reichl, Ivo F. Cilich, Milan Kajínek, Karel Výborný, Targus, Tomáš Guttmann, ET/ČTK, David Icke, Pergill, Slovanka, PL/Walter Kraft, Michal Malý, Jan Dočekal, Lumír Němec, Chris Farrell/shea Garrison, Com, Vladislav Rogozov, Monika Hrabáková, Josef Nožička, Jiří Sudík (Trikolóra), TGN, Jan Ziegler, PL, Milena Doušková, Luděk Ševčík

Příklady:

Pohled na rozmanitost se liší
https://pravyprostor.cz/pohled-na-rozmanitost-se-lisi/

Cikán z Teplic je český Floyd. To má Romea. cz pravdu. Souhlasím s nimi …
https://pravyprostor.cz/cikan-z-teplic-je-cesky-floyd-to-ma-romea-cz-pravdu-souhlasim-s-nimi/

Jak se dělá „dezinformace“
https://pravyprostor.cz/jak-se-dela-dezinformace/

Protiproud.cz

Témata: Bidenova hraniční politika je přímo svázána s otázkou přistěhovalectví a zjevnou touhou ovlivnit demografické složení amerických voličů ve prospěch Demokratické strany. Jedná se o „dlouhodobou investiční strategii“ prosazovanou na úkor amerického daňového poplatníka v zájmu politického prospěchu současné vládnoucí strany.

Dostavba plynovodu Nord Stream 2 spojující Německo s Ruskem se uskuteční. Nejedná se však čistě o ekonomický nástroj, jež by mohl být používán v boji o trhy nebo levné uhlovodíky. Nord Stream 2 je politický nástroj, tisícikilometrový bič, kterým Rusko pobízí unaveného koně evropského dění.

Historie se opakuje, když německé vojsko znovu stojí na prahu hranic s Ruskem. Dnešní označení však není 4. říše, ale Evropská unie. Důvodem pro opakování dějin je snaha škol a médií o vymazání a přepsání dějin.

Situace v hlavním městě Itálie se přiostřuje. V minulém týdnu došlo hned ke dvěma incidentům spáchanými migranty. První z nich zpustošil ubytovací zařízení a po policistech plival svoji HIV pozitivní krev. Druhý migrant na hlavním nádraží ohrožoval policisty i kolemjdoucí nožem.

Kvůli přijetí „antipedofilního“ zákona maďarského premiéra Viktora Orbána, zakazujícího přímou propagaci homosexuality a jiných sexuálních deviací ve školní výuce, se rozbouřily výhružky, mediální masáž a další zastrašovací techniky ze strany nejvyšších činitelů Evropské unie.

Nová kniha německého virologa Sucharit Baghdi nepřestavuje pouze dopady onemocnění Covidu-19, ale také dopady opatření, které jsou formou šikany a vytváří z našich zemí totalitní státy. Tyto opatření nás okrádají o základní práva a svobody.

Při výrobě mnoha moderních vakcín se používají buňky z potracených dětí (známé jako fetální buněčné linie). Přestože se tvrdí, že tyto děti nebyly potraceny kvůli získání vzorku tkáně, argument opomíjí existenci úzké spolupráce mezi tím, kdo provádí odběr, a tím, kdo provádí potrat. Ta je nezbytná při odebírání živých vzorků.

Malý zájem o očkování na Slovensku je způsoben neschopností vládnoucí strany SMER, která nedostatečně podporuje a propaguje očkovací kampaň. Avšak dalším možným důvodem pro nezájem jsou argumenty opozice, jež upozorňuje na rizika spojená s očkováním jako je ztráta zdraví či dokonce života.

Teplický případ smrti romského muže po zákroku Policie, rozpoutal u českých pro-migrantských sdruženích naději v obdobný vývoj jako tomu bylo v USA u případu George Floyda. Chtějí tak pomocí možných protestů dosáhnout politického převratu, aby se k vládně dostala tzv. Bruselská pětka.

Podporované osoby či subjekty: Rusko, Kreml, křesťané, organizace na podporu tradičních hodnot, anti-covidová hnutí, xenofobní a rasistická hnutí

Čí hlas je prezentován: Karol Farkašovský, Rusko, Vladimir Putin, Anti-vakcinační hnutí, Donald Trump, Laura Corrotti, SPD, Viktor Orbán, John Joanidis, Wolfgang Wodarg, Zbygniew Martyka, Sucharit Baghdi

Útoky: SMĚR, Pfizer, Ukrajina, Joe Biden, Angela Merkel, Frank-Walter Steimeier, Rada pro lékařský výzkum, Institut pro lékařský výzkum, Walwax Biotech Inc., AstraZeneca, Johnson & Johnson, Sputnik V, Pfizer, Moderna, Kamala Harris, Evropská unie, NATO, Brusel, mingranti, Džihádisté, Piráti, STAN, ODS, TOP-09, KDU-ČSL, Česká televize, Český rozhlas, Ursula von der Leyen, Mark Rutte, LGBT+, Romská menšina

Autoři: Redakce Protiproud, Alexandr Prochanov, Antonín Minarský, Leon Pereira, Chris Farrell, Monika Pilloni, Petr Hájek, Erika Hájková, Radomír Malý,

Příklady:

Útok na poslední baštu: Unijní hnojomet a výhrůžky Maďarsku. Jak se zachová Babiš? Václav Klaus inspiruje. V EU je dnes špatně všechno. V Budapešti se bojuje za Prahu i za celý svět. Státníkův projev. Vydržte, premiére Orbáne!

https://www.protiproud.cz/politika/5877-utok-na-posledni-bastu-unijni-hnojomet-a-vyhruzky-madarsku-jak-se-zachova-babis-vaclav-klaus-inspiruje-v-eu-je-dnes-spatne-vsechno-v-budapesti-se-bojuje-za-prahu-i-za-cely-svet-statnikuv-projev-vydrzte-premiere-orbane.htm

Covidové účtování: Sanitární tyranie a bezdůvodné obtěžování testy. Povinnými rouškami nás poškozují. Lockdown nástrojem zvůle a násilí na úrovni nacistů. Antihumanismus a očkovací totalita. Z konspirační teorie do reality?

https://www.protiproud.cz/politika/5879-covidove-uctovani-sanitarni-tyranie-a-bezduvodne-obtezovani-testy-povinnymi-rouskami-nas-poskozuji-lockdown-nastrojem-zvule-a-nasili-na-urovni-nacistu-antihumanismus-a-ockovaci-totalita-z-konspiracni-teorie-do-reality.htm

Jak se to zase nepovedlo: Cikán z Teplic jako „Pink“ Floyd? Šéf německých cikánů si zve na kobereček českého velvyslance. Bude kandidovat příště za Piráty, či ODS? Kopec drzosti. Probudí se konečně i ti, kdo ještě podřimují?

https://www.protiproud.cz/politika/5876-jak-se-to-zase-nepovedlo-cikan-z-teplic-jako-pink-floyd-sef-nemeckych-cikanu-si-zve-na-koberecek-ceskeho-velvyslance-bude-kandidovat-priste-za-piraty-ci-ods-kopec-drzosti-probudi-se-konecne-i-ti-kdo-jeste-podrimuji.htm

Sputnik

Témata: Sputnik se věnoval kauze úmrtí romského muže v Teplicích, které je dáváno do souvislosti s policejním zákrokem. Jednalo se konkrétně o paralelu mezi nepokoji v USA, které vznikly smrti George Floyda poté, co na jeho krku klečel policista několika minut. Výsledné vyznění je spíše mířené proti Black Lives Matter a celkově lidskoprávní dimenzi. Dalším tématem, které se na Sputniku objevilo, byla tématika LGBT+ lidí a to zejména v souvislosti s legislativou v Maďarsku.

Ve Sputniku rovněž rezonovaly výroky Miloše Zemana, který v neděli opět prohlásil, že existuje více vyšetřovacích verzí Vrbětického incidentu. Výroky okamžitě využila Marija Zacharovová, kterou následně Sputnik citoval. Za pozornost stojí i rozhovor s Lubomírem Volným na téma jeho konspiračních teorií vražd pacientů kvůli diskreditaci léku Ivermektinu, což je téma, kvůli němuž může být Volný stíhán pro šíření poplašné zprávy, pokud bude vydán Sněmovnou. Z domácích témat na Sputniku rezonovalo rovněž zveřejnění Zprávy o extrémismu, zejména pak byly zdůrazňovány kritické hlasy obviňující zejména zahrnutí SPD mezi subjekty šířící nenávist. Web se částečně věnuje i tornádu na jižní Moravě a reakci vlády na něj.

Sputnik se ve 4. červnovém týdnu věnoval mimo jiné summitu Biden-Putin a konkrétně možnostem, zda by něco takového nemohlo proběhnout i s EU, případně přímo s ČR. Rusko je pochopitelně vykreslováno jako velmoc svolná a ochotná ke smírnému řešení a jednání. Naopak ČR je pranýřována jako země, která musí změnit svůj přístup, pokud chce mít konstruktivní vztahy s Ruskem.

Z dalších témat je možné zmínit obvyklý historický revizionismus v souvislosti s 2. světovou válkou, konkrétně datem 22. června 1941, kde bylo zdůrazněno, že na Sovětský svaz tehdy neútočily jen německé jednotky, ale i jednotky dalších národností.

Podporované subjekty a osoby: Rusko, Vladimir Putin, Miloš Zeman, Lubomír Volný, Karla Maříková (SPD), Zuzana Majerová Zahradníková (Trikolóra)

Čí hlas je prezentován: Kreml, Dmitrij Peskov, Vladimir Putin, Marija Zacharovová, Edward Snowden, Jan Keller, Přemysl Votava, Jaroslav Foldyna (SPD), Andor Šándor, Ondřej Neff, Tomio Okamura (SPD)

Útoky: EU, české bezpečnostní složky, LGBT+, Petr Pavel, Věra Jourová, Black Lives Matter, EU

Autoři: Tatjana Naronskaja, Vladimír Franta, Jana Petrova, Alena Novotná

Příklady:

Zacharovová okomentovala výroky českých politiků o explozích ve Vrběticích slovy z ruské klasiky

https://cz.sputniknews.com/20210627/zacharovova-okomentovala-vyroky-ceskych-politiku-o-explozich-ve-vrbeticich-slovy-z-ruske-klasiky-14977365.html

Volný: Očerňovací kampaň proti ivermektinu nikoho nestála život díky tomu, že jsem nemlčel

https://cz.sputniknews.com/20210625/volny-ocernovaci-kampan-proti-ivermektinu-nikoho-nestala-zivot-diky-tomu-ze-jsem-nemlcel-14953750.html

Vzpomeňme si, že 22. června na SSSR zaútočili i Rumuni, Maďaři, Italové, Finové a Slováci…

https://cz.sputniknews.com/20210621/vzpomenme-si-ze-22-cervna-na-sssr-zautocili-i-rumuni-madari-italove-finove-a-slovaci-14796982.html

Poznámka: Cílem tohoto monitoringu je dlouhodobé vyhodnocování témat, kterými se vybrané weby zabývají. Pouze dlouhodobé vyhodnocení může dát kompletní obraz o míře manipulací daného webu. Jednotlivé články být dezinformační nutně nemusí. Monitoring nemůže postihnout, jaký je vztah jednotlivých autorů publikovaných textů nebo osob weby zmiňovaných vůči danému webu – zda jsou zmiňováni vědomě nebo proti své vůli apod. Případné reklamace ohledně negativní publicity tyto osoby musí řešit vůči danému webu, nikoli vůči tomuto monitoringu, který jen zpětně zachycuje daný fakt, že informace na webu vyšla.