dezinfo-weby monitoring (3.týden 06/2021)

20398

Aeronet.cz

Témata: Hlavním tématem článků na Aeronetu i nadále zůstávají údajné totalitní praktiky spojené s pandemií COVID-19, včetně údajné segregace očkovaných a neočkovaných osob. Vše je zarámováno širším konspiračním rámcem tzv. Velkého resetu nebo Total Control, jehož cílem má být využití pandemie COVID-19 k nastolení nového světového řádu. Jako ilustrace jsou využita opatření z různých zemí, např. Švýcarska, Slovenska nebo Ruska. Některé ze článků mají antisemitské podtóny.Pozornost byla věnována i summitu G7, který byl pochopitelně vykreslen jako jádro světového spiknutí.

Aeronet rovněž přetiskl rozhovor s Vladimirem Putinem, ve kterém je rozvíjena tradiční protiamerická pozice a vykreslování Ruska jako oběti agresivního jednání Západu. Tato agrese se projevuje zejména údajnou vojenskou expanzí směrem k ruským hranicím a rozšiřováním NATO. ČR je v tomto článku označena za centrum hybridních operací NATO proti Rusku a rámována jako „psíček“ USA.

Podporované subjekty a osoby: Dagmar Belakowitsch, rakouští Svobodní, Vladimir Putin,

Čí hlas je prezentován: dětští psychologové, Sergej Sobjanin, Michail Gorbačov, Jaromír Jágr, Robert Fico

Útoky: USA, protipandemická opatření, očkování, Tomio Okamura, Klaus Schwab, Světové ekonomické fórum, covidové pasy, Vladimír Lengvarský, Izrael, „Chasidská Rus“, Evropská unie pro bezpečnost letectví (EASA), Evropské centrum pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC), NATO, americká média, zednáři, globalisti, G7, Extinction Rebellion, Dům Sion, Black Rock, JP Morgan

Autoři: Šéfredaktor VK

Total Control: Jen několik hodin po oznámení Moskvy, že zahajuje povinné očkování 60% zaměstnanců ve veřejném sektoru, se k podobné myšlence připojil i slovenský ministr zdravotnictví!

https://aeronet.cz/news/total-control-jen-nekolik-hodin-po-oznameni-moskvy-ze-zahajuje-povinne-ockovani-60-zamestnancu-ve-verejnem-sektoru-se-k-podobne-myslence-pripojil-i-slovensky-ministr-zdravotnictvi/

VIDEO: Vladimir Putin zatleskal americkému novináři z NBC, když došlo na Michaila Gorbačova, který si nenechal americký slib nerozšiřování NATO na východ podepsat na papír!

https://aeronet.cz/news/video-vladimir-putin-zatleskal-americkemu-novinari-z-nbc-kdyz-doslo-na-michaila-gorbacova-ktery-si-nenechal-americky-slib-nerozsirovani-nato-na-vychod-podepsat-na-papir-novinar-cucel-jako-blazen/

Novarepublika.cz

Témata: Stěžejní téma minulého týdne je jednoznačně Ženevské setkání prezidentů J. Bidena a V. Putina. Dalším v řadě jsou stížnosti na fungování veřejnoprávních médií a objevuje se také kritika Pirátů, a kritika USA i jejich prezidenta.

Probíhá analýza schůzky amerického a ruského prezidenta. Ženevská schůzka byla údajně plánovaná propagandistická past na Putina, zatímco Kreml je momentálně snad jediným místem na planetě, kde se mírové dohody preferují před těmi vojenskými. Ruský prezident reflektuje nejednotnost americké politiky, a proto reagoval velmi opatrně, když ve stručnosti vyjádřil něco ve smyslu: nejsme proti jednáním, uvidíme… Jaroslav Bašta se svěřuje se svým znepokojením nad reálným zažehnutím války, které ještě nedávno hrozilo na rusko-ukrajinských hranicích, a které snad společné Ženevské komuniké obou prezidentů o společném zájmu vyhnout se jadernému konfliktu, odsunuje do zapomnění. Křižník Moskva doprovázený raketovou fregatou míří do východní části Středozemního moře, což je signál, že po Ženevě se „karta obrací“ také v Černém moři a Východním Středomoří. Některé další texty vyhodnocují výsledek schůzky zcela lapidárně jako zklamání pro Američany. Prezident Biden je nazván senilním politikem, který patří do starého železa. Rusko je naopak vítěz, když se nehodlá podřídit diktátu a chová se adekvátně hrozbám, které před ním vznikají.

ČT je spíláno za podíl na kampani za vyřazení Rosatomu z dostavby Dukovan. Jana Bobošíková zase ve videu naráží na vynechávání slova německý ve spojení se slovem nacismus, které se objevuje ve veřejnoprávních médiích v souvislosti s popisem teroru, který byl za 2. S.V. páchán. Tento zakrývací manévr s vytěsňováním slova německý, mají dle jejích slov na svědomí především veřejnoprávní média, české univerzity a představitelé katolické církve. To je dle J. B. důkazem pokračujících snah o zkreslování historie. Česká televize a pořad Newsroom je zase trnem v oku P. Žantovského, kterému například vadí, že v mainstreamových médiích nenašel pohoršenou reakci nad exministrem Danielem Hermanem, který má za měsíc převzít vyznamenání z rukou Berndta Posselta ze Sudetoněmeckého krajanského sdružení.

Donald Trump se vzepřel Deep State resp. vojensko-bezpečnostnímu komplexu USA, a proto byl těmito strukturami pomocí ukradených voleb odstraněn jako nepohodlný, stejně jako se to stalo zavražděnému Kennedymu nebo Nixonovi, na kterého nastražili akci Watergate. Na druhé straně Joe Biden je vykreslován jako senilní stařík, primitiv a lhář.

Další proklamovaní hrozeb nad možným volebním vítězstvím Pirátů, kteří plánují snižování životní úrovně nebo otevření země k neomezené migraci. Sociolog P. Hampl volá po sjednocení antiglobalistických a vlasteneckých sil, které se společně s SPD zasadí o prosazování vystoupení ČR z EU a vyvázání se z mezinárodních ekonomických struktur. Ze stejných končin se objevují také slova o potřebě zavedení referenda jako nástroje demokracie, v němž hlasy kvalifikované většiny prosadí vůli lidu.

Podporované subjekty a osoby: Rusko, SPD, V. Putin, Czexit scéna, D. Trump

Čí hlas je prezentován: Kreml, SPD, Czexit scéna

Útoky: EU, USA, NATO, J. Biden, ČT, veř. média, Newsroom, Pirátská strana, D. Herman, Sudetoněmecké krajanské sdružení

Autoři: Ivan David, P. Žantovský (Parlamentní Listy), P. Hampl (První zprávy), J. Bašta (Rukojmí), J. Bobošíková, P.C. Roberts, R. Iščenko (ukraina), Karol jerguš (Armádny magazín), R. Valenčík (Vaše Věc), P. Akopov (Protiproud), J. Čarnogurský, J. Schneider (První zprávy), EXANPRO, N. Makarová & J. Lexinová (vzgljad), J. Jírovec, A. Macháček (e-Republika), Zdeněk Zbořil (První Zprávy)

Příklady: Vítejte v novém světě: Výsledky setkání v Ženevě

http://www.novarepublika.cz/2021/06/vitejte-v-novem-svete-vysledky-setkani.html

Petr Hampl: Proč se česká antiglobalistická opozice nesjednotí?

http://www.novarepublika.cz/2021/06/petr-hampl-proc-se-ceska.html

NWOO.org

Témata: Covid-19 – článek přinášející další zastrašující informace před poškozením orgánů západními vakcínami na principu hrotových proteinů (překladatel používá v článku většinou nepřeloženou verzi spike protein, ale odvážně pokusil se o překlad a vznikl „špičkový protein“. Jde tedy o článek zastrašující před užitím vakcín společností Pfizer a Moderna. Nejde ale o jediný článek k očkování, v dalším se Jane K. snaží ukázat jako fakt něco takového, jako je přenos! očkování z člověka na člověka (ne viru, ale očkování). Dále, že smrtnost po očkování roste a to zejména u lidí nad 80 let, vliv a zájem Billa Gatese na očkování, očkování je genetickou manipulací, … vliv 5G .. prostě kompilace faktů a naprosto zcestných dedukcí a informací. Zde se článek opírá o informace z cizího Corona Webu, kde je tabulka smrtnosti lidí nad 80 le, ale již bez dovětku u grafu před a po očkování. Pouze je uvedeno, že se jedná o přednostní skupinu lidí k očkování, ale že mrtví byli skutečně očkováni, to na zdrojové stránce zmíněno není. Česká verze je trošku pokroucenější. Stejný autor pokračuje ve vykreslení Billa Gatese v dalším příspěvku v duchu předchozího – jde mu pouze o to ovládat, manipulovat a vydělat. Dokonce na konci článku je doporučení na shlédnutí stejného videa (ovce se postaví psovi), jako v článku předchozím. Autor se opakuje stejně, jako v předchozím monitoringu. Včetně jinak nadepsaného článku s velmi podobnými informacemi uvnitř. Stejný autor ještě v jiném článku tvrdí, že se lékaři shodují, že očkování je biologickou zbraní použitou proti nám. Těch lékařů je 5, ale psáno je to, jako by to byli jediní lékaři na světě. Podle jednoho z nich se dokáže dokonce hrotová bílkovina očkování přenášet vzduchem. Stejný autor v jiném článku tvrdí, že jsou lékaři zastrašováni a vražděni vládami a farmaceutickými společnostmi, aby byli umlčeni (zejména z pohledu na Covid 19). Článek od slovenského autora (Ivan Štubňa) tvrdí, že politický zájem na očkování není hnán touhou o zdraví občanů, ale že jsou politici placeni farmaceutickými firmami. Fauciho přirovnává k Dr. Mengelemu a heslo Vakcína je Sloboda k heslu Arbeit macht frei. Jak k tomu ale došel, je záhadou.

Článek, který v názvu sice nese informaci o odmítnutí klimatického zákona Švýcarskem v referendu, ale jde spíše (jak je zvykem MUDr. Ivana Davida) jde o útok na EU a citování informací sdělenými za našimi hranicemi stranami, jako Die Linke. Informace o klimatickém zákonu je zde podružná, primární je očernit postupy a nařízení EU.

Setkání Biden-Putin nemohlo zůstat bez komentáře. Zajímavé ale je, že se pan Pokorný (podle všeho i odborník na Covid) na začátku zmíní, že byl několikrát dotázán, co si myslí o setkání Biden – Putin a pokusí se na to odpovědět, pod článkem ale uvádí zdroj, takže článek asi jen přeložil. Kromě zhodnocení samotných aktérů (kde je Putin nazýván skutečným vládcem a Biden je PR postavou bez praktického vlivu), jde mimo jiné o „analýzu“ některých informací vydaných ještě před summitem. Jako je odmítnutí setkání s představiteli Ukrajiny, ukončení blokování výstavby Nord Stream 2, …Samozřejmě opět vývody směřují k jedinému – kromě Ruska to všichni dělají špatně, věci, které nabídne Biden Putinovi přirovnávají v paralele k nabídnutí skleněných korálků za vzdání se zlata. Všichni jsou proti Rusku a jsou tak k němu nespravedliví. Na kritiku USA navazuje i další článek, který představuje USA coby nespolehlivého spojence, diktujícího partnerům, co mají dělat či nedělat a ovládající je. USA jsou podle těchto informací hrozbou pro ČR i EU. Z části jde o informace vycházející od Edwarda Snowdena, z části o kompilát všech možných útržků informací. Nadepsán je článek America first, i když to bylo heslo D. Trumpa, takže informace měly asi přijít dříve, nyní už s nezdá být autor tak aktuální. Jiný autor pokládá (a varoval před tím i v minulém monitoringu) uplynulý summit za propagační past. Zejména rozebírá dotaz novinářky na V.V. Putina z čeho má strach, a to v souvislosti s Navalným. Summit je z jeho pohledu brán jako prohra, respektive modřina za Putinovým okem.

Pan Jaroslav Tichý se stejně jako v minulém monitoringu věnuje rozboru předvolební situace a povolává ke sjednocení tzv. Alternativy k současným parlamentním stranám. Stejně jako v minulém článku, nepředpokládá, že by měla tzv. Česká alternativa reálnou šanci uspět. Protože se blíží volby, radikalizují se i články Ivana Davida, zde na notu Turecka, které podle něj má vládnout Evropě, pluje na vlně zastrašování Islámem a Tureckem samotným. Článek řeší zejména etablaci Turacka ve vojenské důležitosti a jeho vyzbrojování partnery z NATO.

Na tomto webu neobvyklé na téma – Varování před vlivem Číny – pojednává autorka většinou článků věnujícím se očkování a Covidu – Jane K., zejména varuje před rušením odvětví průmyslu a přenos výroby i produkce do Číny.

Web Resetheus.org na stránce NWOO prezentuje rozhovor s Dr. Stefanem Lankou, který hlásá počátek konce virologie. (Za spolkem Resetheus stojí jako předsedkyně bývalá seniorská ombudsmanka Lenka Tarabová, která funkci omb. urychleně opouštěla po přirovnání neočkovaných k Židům za války (židovská hvězda..), takže není divu, že se jí fakta o covidu připouští těžko).

Podporované subjekty a osoby: Ruská federace, V.V. Putin, odpůrci očkování obecně

Čí hlas je prezentován: Megan Redshaw, MUDr. Ivan David, Die Linke (Sara Wagenknecht), SPD, Ruská federace, Dr. Larry Palevsky, Dr. Sherri Tenpenny, Dr. Carrie Madej, Dr. Lee Merritt, Dr. Christiane Northrup,

Útoky: Vakcíny mRNA Pfizer a Moderna, EU, Klimatická dohoda, USA, Biden, Bill Gates, Dr. Fauci, farmaceutické firmy, Čína, Turecko,

Autoři: MUDr. Ivan David, Jiří Pokorný, Petr Vavruška, Jane K., Jaroslav Tichý, Ivan Štubňa, Lubomír Mann

Příklady:

P.C.Roberts: Usvědčující důkazy že „Trumpovo povstání“, stejně jako „Russiagate“, zinscenovala FBI

http://www.nwoo.org/2021/06/18/p-c-robertsusvedcujici-dukazy-ze-trumpovo-povstani-stejne-jako-russiagate-zinscenovala-fbi/

Suverenitu za skleněné korálky?

http://www.nwoo.org/2021/06/17/suverenitu-za-sklenene-koralky/

Parlamentnilisty.cz

Témata: V uplynulém týdnu byl prostor věnován zejména tématům Běloruska a návštěvy Svjatlany Cichanouské v České republice, předvolebnímu boji či summitu Biden – Putin v Ženevě. Nechyběly ani texty, pojednávající o Covidu a s tím související problematice.

Politika: Články ohledně návštěvy Svjaltany Cichanouské byly spíše kritického rázu, nicméně tato kritika mířila většinou na Senát a jeho předsedu M. Vystrčila. Objevil se opět názor, že o svržení diktátora si mají rozhodnout tamní obyvatelé, kteří mají osobní zkušenost.

V případě summitu Biden – Putin je obsah Parlamentních listů vesměs kritický vůči Joe Bidenovi, což se nedá říct o jeho ruském protějšku (zde je situace v některých případech opačná). Nepříliš překvapivě je opět zmiňován jeho zdravotní stav.

Mezi mnoha texty, věnujícími se domácí politice, a zejména startu předvolební kampaně, bylo velké množství prostoru věnováno koalici Trikolora-Svobodní-Soukromníci a SPD. Z této strany (a od hnutí ANO) směřovala kritika především na demokratickou opozici, zvláště pak na Piráty, a to za použití klasických argumentů o zvyšování daní či radikální levici. Např. T. Okamura označil A. Babiše za Pirátům rovného, jelikož také podporuje předávání moci do EU. Dále se začíná více psát o Robertu Šlachtovi (Přísaha) a o tom, kdo je tzv. v pozadí.

Covid: Kromě obecných informací o situaci či podmínkách cestování byly kritizovány restrikce a také očkování s důrazem na jeho údajnou neúčinnost.

Ostatní: Viditelné bylo téma svobody projevu. Texty poukazovaly na cenzuru na sociálních sítích jako na omezování nepohodlných názorů s tím, že se správci snaží rozhodovat o tom, co je dobré a co nikoliv. S koncem týdne Parlamentní listy psaly o schválení ústavního zakotvení práva na obranu zbraní. Toto bylo přijímáno vesměs kladně s poukázáním na odzbrojovací tendence EU.

Podporované osoby a subjekty: Václav Klaus, Zdeněk Zbořil, Jan Bartošek (KDU-ČSL), Miloš Vystrčil (ODS), Benjamin Roll, Aňa Geislerová, Sabina Slonková, Petr Fiala (ODS), Jakub Kalenský, Jens Stoltenberg, Ondřej Kúdela, Matěj Hollan, Ivan David (SPD), Daniela Písařovicová, Robert Šlachta (Přísaha), Helena Langšádlová (TOP 09), Tomáš Petříček (ČSSD), David Limberský, Jan Hamáček (ČSSD), Jana Maláčková (ČSSD), Jan Kuklík, Mikuláš Ferjenčík (Piráti), Věra Jourová, Adam Vojtěch (ANO), Roman Prymula, Jaroslav Bašta, Jan Tománek, Jan Kubáček, Jan Grolich (KDU-ČSL), Markéta Gregorová (Piráti), Jaroslav Fröhlich, Václav Hořejší, Eva Fröhlichová, Milan Trokan, Jakub Kulhánek (ČSSD), Vladimír Wagner, Vladimít Putin, Ladislav Větvička, Jan Hřebejk, Ondřej Hejma, Aliance pro rodinu, Čína, Donald Trump, Jaromír Jágr, Jaroslav Dušek, Michal Kraft, Přísaha, Rusko, SPD, Tomio Okamura (SPD), Alexandr Lukašenko, Andrej Babiš (ANO), hnutí Cesta odpovědné společnosti, Jiří Paroubek, Miloš Zeman, Panslavismus, Trikolora Svobodní Soukromníci, Vláda ČR

Čí hlas je prezentován: Veronika Holcnerová (Extinction Rebellion), Petr Mára, Ivan Vyskočil, Jaroslav Bašta, Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), Viktor Orbán, Michal Viewegh, Miroslav Bárta, Marie Benešová (ANO), Jiří Pospíšil (TOP 09), Jaroslav Foldyna (SPD), Miroslava Němcová (ODS), Péter Szijjártó, Jana Černochová (ODS), Robert Králíček (ANO), Tomáš Ševčík, Tomio Okamura (SPD), David Antoš, Markéta Šichtařová, Martin Červíček, Alan Dershowitz, Alexandra Udženija (ODS), Andrej Babiš (ANO), Daniel Rovný, Hynek Blaško (SPD), Igor Lukeš, Jana Bobošíková, Jaromír Novotný, Jaroslav Bašta, Jaroslav Flégr, Jaroslav Kuchař, Jindřich Rajchl (Trikolora), Jiří Kobza (SPD), Jiří Oberfalzer (ODS), Jiří Ovčáček, Jiří Paroubek, Ladislav Dušek, Lukáš Pollert, Marian Jurečka (KDU-ČSL), Martin Kovář, Milan Pour (ANO), Natálie Vachatová (Trikolora), Pavel Novotný (ODS), Petr Gazdík (STAN), Petr Hampl, Petr Winklera, Petr Žantovský , Richard Brabec (ANO), Roman Prymula, Tomáš Vyoral, Václav Klaus ml., Václav Klaus st., Vítězslav Jandák, Vladislav Smrž, Benjamin Kuras, František Matějka, Jan Hnízdil, Jiří Šinkora, Joe Biden, Libor Grubhoffer, Marian Kechlibar, Martin Kolovratník (ANO), Martin Stropnický, Milan Kubek, Olga Richterová (Piráti), Ondřej Prokop (ANO), Pavel Kováčik (KSČM), Pavel Sehnal (APB), Petr Markvart, Petr Štěpánek (Trikolóra), Robert Šlachta (Přísaha), Stanislav Křeček (ČSSD), Tomáš Petříček (ČSSD), Tomáš Vymazal, Veronika Žilková, Vladimír Putin, Vojtěch Filip (KSČM), Zdeněk Koudelka, Zuzana Krátká, Adam Vojtěch (za ANO), Alena Schillerová (za ANO), Čína, Hana Lipovská, Jan Bartošek (KDU-ČSL), Jan Hamáček (ČSSD), Jana Maláčová (ČSSD), Jaromír Jágr, Jindřich Vobořil, Jiří Doležal, Lukáš Pavlásek, Martin Nejedlý, Miloš Vystrčil (ODS), Miloš Zeman, papež František, Patrik Nacher (ANO), Svjatlana Cichanouská, Alexandr Lukašenko, David Drábek, Dominik Feri, Federica Mogheriniová, Ivan Korčok, Jaroslav Šaroch, Jindřich Forejt, Luboš Xaver Veselý, Marek Petráš, Martin Pýcha, Martin Šmída (Piráti), Mikuláš Ferjenčík (Piráti), Pavel Fischer, Robert Plaga (za ANO), Tomáš Měcháček, Vratislav Mynář

Na koho se útočí: Piráti, USA, Senát ČR, Raman Pratasevič, Svjatlana Cichanouská, Miloš Vystrčil (ODS), Jiří Drahoš, Pavel Fischer, Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), LGBT, TOP 09, liberální levice, EU, Black Lives Matter, Daniel Herman (KDU-ČSL), Marie Benešová (ANO), Tomáš Prouza, Andrej Babiš (ANO), Alexandr Lukašenko, SeznamZprávy, Joe Biden, Miloš Zeman, Idnes, Čína, ČT, Evropské hodnoty, Green deal, Ivan Bartoš (Piráti), Karel Havlíček (ANO), Německo, Pavel Novotný (ODS), Petr Fiala (ODS), Přísaha, Robert Šlachta (Přísaha), Sabina Slonková, Vláda ČR, Vladimír Kroc, Běloruská opozice, Český rozhlas, Čeští elfové, Dominik Feri (ex TOP 09), Euro, Jakub Ort, Jan Lipold, Jiří Pospíšil (TOP 09), média, MeSES, Miroslav Poche (ČSSD), Miroslava Němcová (ODS), Monika Hohlmeierová (CSU), Nora Fridrichová, očkování, opatření proti COVIDu, Petr Fischer, Petr Honzejk, Petr Smejkal, sociální sítě, SPOLU, STAN, Tomáš Petříček (ČSSD), uprchlíci, Václav Klaus st., vydavatelství Economia, Zdeněk Hřib (Piráti), Zuzana Čaputová

Autoři: Lucie Bartoš, mp, David Hora, rak, Zuzana Koulová, Tomáš A. Nový, Jiří Hroník, Daniela Černá, čtk, vef, Václav Fiala, kas, Marek Korejs, Karel Výborný, Oldřich Szaban, tle, jma, Barbora Richterová, nab, sla, Jan Rychetský, Jakub Vosáhlo, AZy, jav, Jaroslav Polanský, Michal Bok

Příklady:

Jsme zaraženi tak hluboko v americké prd*li, že ani nožky nečouhají. Ivan Vyskočil zchladil senátní „ratlíky“

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Jsme-zarazeni-tak-hluboko-v-americke-prd-li-ze-ani-nozky-necouhaji-Ivan-Vyskocil-zchladil-senatni-ratliky-667978

Bělorus Vystrčil. Co Piráti zapomněli. Zbořil sekl do živého

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Belorus-Vystrcil-Co-Pirati-zapomneli-Zboril-sekl-do-ziveho-667296

Pravyprostor.cz

Témata: Témata: V týdnu mezi 14. až 20. červnem bylo na Pravém prostoru uveřejněno 61 textů. 52 se věnovalo politickým nebo společenským tématům, 9 protiislámským, protičernošským a anti-LGBTQ tématům.

Politika: Tento týden byla v textech vláda kritizována za současná a předchozí opatření ohledně covidu, testování a očkování. Většina autorů stále odsuzuje očkování a jakoukoliv formu covidpasu. Autoři opatření berou jako útok na individuální svobodu nebo formu apartheidu pro nadcházející fašistický režim a podvolení se globalistické nadvládě elit a jejich opresivnímu režimu.

Oproti minulému týdnu přibývá textů, které komentují nadcházející volby. Nejsilnější je kritika volebního plánu politické strany Piráti, STAN a SPOLU. Autoři se nejvíce obávají plnění imigračních kvót, nových zákonů podporujících LGBTQ komunitu a zelená opatření pro ochranu přírody. Zesiluje množství textů, které podporují strany Trikolóry, Svobodní a Soukromníci (TSS), jejich názory a volební plán.

Společnost: Nejsilnějšími společenskými tématy tento týden byla kritika EU za politiku otevřených hranic, imigračních norem a imigrační záležitosti Evropy. V textech o Francii je nejčastěji kritizován současný prezident Macron za dosavadní kroky při řešení konfliktů s muslimskou populací ve Francii. Autoři silně kritizují očkování a poměrně jednotně se shodnou na tom, že všechny vakcíny jsou špatné, děti by se neměli očkovat a zavedením covidpasu budou znevýhodněni takoví občané, kteří se odmítají nechat naočkovat. Ideu covidpasu autoři odsuzují, neboť jej považují jen za nástroj k ovládání a kontrole lidí. Na pravém prostoru jsou kritizována veškerá zelená opatření nebo jakákoliv forma sdílené ekonomiky, a to z důvodu omezení individuálních svobod a potlačení individuálních názorů.

Další témata: Několik textů se zabývalo Velkým resetem a globální nadvládou korporací a elit společnosti. Tyto texty a konspirační teorie zatím nemají na Pravém Prostoru sjednocenou myšlenku, ale nabízí spoustu „zajímavých“ pohledů na současný svět a jak by to mohlo vypadat v budoucnu. Texty často kritizují západní ideje kapitalismu, sdílené ekonomiky, technologických pokroků, očkování a sociálních sítí. Několik textů odmítá klimatické modely a opatření, které by byly prospěšné pro umírnění dopadů globální změny klimatu. Autoři poukazují na nepřesnost těchto modelů a odsuzují kroky, které by vedly aspoň k částečnému napravení situace nebo mitigaci budoucích důsledků. V tomto kontextu se objevili články podporující Švýcarsko, které odmítlo některé body z EU Agendy 2030.

Podporované subjekty a osoby: Soukromníci, Trikolóra, Izrael, Rusko, Aliance pro rodinu, Severní korea, Michal Walter Kraft, Daniel Landa, Radomil Bábek, Benjamin Netanyahu, Reset, Donald Trump, Recep Tayyip Erdoğan, Svobodní, Vladimir Putin, SPD, Polsko, Václav Klaus, Švýcarsko, Automobilita, GMO, Jaromír Jágr

Čí hlas je prezentován: Luboš Zálom (svobodní), Radomil Bábek, Secret Empires, Tyler Durden, Giulio Meotti, Zuzana Majerová Zahradníková (trikolóra), Ladislav Větvička, Maxmilián Kašparů, Yeonmi Parková, Alan M. Dershowitz

Útoky: Západ, Vláda, Cenzura, Očkování, Islám, Muslimové, Socialismus, Globalisté, LGBTQ, USA, Politická korektnost, Joe Biden, Imigrace, Piráti, Covidpas, Andrej Babiš (ANO), Mainstreamová média, Testování, Globální změna klimatu, Cyklisti, Opatření, Ekologové, George Floyd, BLM, Pandemický zákon, Hunter Biden, Alena Schillerová, Věra Jourová, Křesťanství, G7, NATO, ODS, KDUČSL, TOP09, SPOLU, KSČM, Kateřina Konečná (KSČM), Vidlák, Tomáš Klus, Agenda 2030, Dominik Feri, BIS, Školství v ČR, Michal Koudelka, Cyklopruhy, Facebook, ČT, Antifa, Zelení, Greta Thunberg, Roušky, JUDr. Mgr. Jan Lata Ph.D., Pavel Novotný, Norsko, Sociální média, AUTO-MAT, Školní indoktrinace, Great reset

Autoři: Reformy.cz, Lubomír Vylíčil, Slovanka, Lulina, Pavel B. Reichl, Vladislav Rogozov, PL/Luboš Zálom (Svobodní), Radomil Bábek, Peter Schweizer, František Schildberger, Jindřich Kulhavý, Martin Braun, Marian Kechlibar, Petr Štěpánek, Jan Bartoň, Giulio Meotti, TSS, Kateřina Lhotská, Vidlák, Pergill, Jan Ziegler, Karel Petřík, Vlastimil Podracký, Pavel Štěpán, Šimon Miča, Funes, Zdeněk Koudelka (Trikolóra), Jiří Baťa, PL/Ladislav Větvička, Růžena Chrasteková, Monika Čírtková, Milan Kajínek, Su, Jana Zwyrtek Hamplová, Radovan Dluhý Smith, Jana Tutková, Vojtěch Machálek, Pavel Dudr, Milena Doušková, Yngvar Brenna, Alan M. Dershowitz, Petr Bajnar

Příklady:

Ladislav Větvička: Covid-válka proti lidem půjde dál

https://pravyprostor.cz/ladislav-vetvicka-covid-valka-proti-lidem-pujde-dal/

Současné nihilistické školství je zločin na dětech

https://pravyprostor.cz/soucasne-nihilisticke-skolstvi-je-zlocin-na-detech/

Svoboda je Faltová i Kraft

https://pravyprostor.cz/svoboda-je-faltova-i-kraft/

Protiproud.cz

Témata: Vítězem summitu mezi prezidenty Bidenem a Putinem bylo Rusko. Ačkoliv si USA stále myslí, že diktuje pravidla hry a v pravý čas Rusko potrestá a změní jeho politiku. K dosažení těchto očekávání však USA nemá dostatečné prostředky.

Za fackou, jež byla uštědřena francouzskému prezidentovi Emanuelovi Macronovi, mohou stát dva motivy. První motivem mohou být nacionalistické výkřiky Marine Le Penové předešlého dne. Na druhé straně útok mohl zosnovat sám Macron, aby díky dramatickému efektu zvýšil své volební preference. Hesla, které autor facky provolával, však byly odkazem na monarchické zřízení Francie.

Ustanovení Úřadu evropského veřejného žalobce končí svrchovanost jednotlivých členských států v oblasti práva. Dle svého uvážení si může vybírat případy, úkolovat vyšetřovatele jednotlivých států a rozhodovat, kdo z kritiků EU skončí za mřížemi.

Globalistická mašinérie znovu zasáhla, kdy cenzoři z Facebooku nemilosrdně smazali stránku spolku Aliance pro rodinu. Došlo tak k dalšímu omezení svobody projevu ze strany Bruselu a Washingtonu.

Svoboda slova má v naší zemi dvojí metr, kdy organizace podporující uprchlíky jsou podporovány a adorovány. Radikální nevítači naopak jsou za své názory perzekuování pro podněcování nenávisti. Tak se tomu stalo i v případě Waltera Krafta.

Podporované subjekty a osoby: Marine Le Penová, Aliance pro rodinu, Marek Výborný, Walter Kraft, nevítači, Vladimir Putin, Václav Klaus, Miloš Zeman

Čí hlas je prezentován: Euroskeptici, Kreml, Anti-migrační hnutí

Útoky: Emanuel Macron, Piráti, Stan, ODS, KDU-ČSL, ODS, ANO, ČSSD, Laura Codruta kövesiová, Evropská unie, Evropská komise, Pražská kavárna, Facebook, Washington, Sdružení pro integraci a migraci, Joe Biden

Autoři: Petr Apokov, Radek Pokorný, Pavel Kopecký, Lu Lina, Petr Hájek, Erik Montana, Jiří Strach

Příklady:

Setkání Putina s Bidenem: Zklamání pro Američany. Rusko se nehodlá podřídit diktátu. Zbytečné omílání kauzy Navalného. Senilní politik do starého železa. S arogantním umírajícím hegemonem nelze rozumně vyjednávat

https://www.protiproud.cz/politika/5864-setkani-putina-s-bidenem-zklamani-pro-americany-rusko-se-nehodla-podridit-diktatu-zbytecne-omilani-kauzy-navalneho-senilni-politik-do-stareho-zeleza-s-arogantnim-umirajicim-hegemonem-nelze-rozumne-vyjednavat.htm

Bruselská bestie cení zuby: Úřad evropského veřejného žalobce by záviděli i sovětští poradci v 50. letech. Kolegium drábů v akci. Rumunka si nás má ohlídat. Pryč z vězení národů

https://www.protiproud.cz/politika/5860-bruselska-bestie-ceni-zuby-urad-evropskeho-verejneho-zalobce-by-zavideli-i-sovetsti-poradci-v-50-letech-kolegium-drabu-v-akci-rumunka-si-nas-ma-ohlidat-pryc-z-vezeni-narodu.htm

Probuďme se konečně: Cenzorské běsnění narůstá. Aliance pro rodinu nesmí mluvit! Lidovec Výborný se děsí příšery, kterou pilně vykrmil. Posypou lidovci hlavu jako soudruzi v šedesátých letech při kultu osobnosti?

https://www.protiproud.cz/politika/5861-probudme-se-konecne-cenzorske-besneni-narusta-aliance-pro-rodinu-nesmi-mluvit-lidovec-vyborny-se-desi-prisery-kterou-pilne-vykrmil-posypou-lidovci-hlavu-jako-soudruzi-v-sedesatych-letech-pri-kultu-osobnosti.htm

Sputnik

Témata: V třetím červnovém týdnu byl na Sputniknews větší úbytek článků zejména v rubrice názory.

Mezi hlavními tématy se stále drží volby, a to kritika neoblíbených stran, jako jsou Piráti, SPOLU a podpora stran a osobností, které jsou pro Rusko z různých důvodů výhodné. Jako například Andrej Babiš s hnutím ANO, SPD, Trikolóra, KSČM.

Ze zahraniční tématiky byla velká pozornost věnována setkání Joe Bidena s Vladimírem Putinem. Američané i Biden jsou na Sputniku vykresleni jako arogantní národ, který má tendenci ostatním zemím „mluvit do života“ a do lidských práv a dle politologa Daniela Solise jsou toho názoru, že je Bůh předurčil, aby vládli světu. Kritizuje dost ostře křesťansko-protestantský základ USA, politolog zmiňuje: „V protestanství existuje prvek, že když se někomu daří dobře v podnikání, je to známka toho, že se to líbí Bohu. Na tomto právě stojí floskule jakéhosi božího výběru. A tak USA chtějí vládnut světu, protože jsou lepší než ostatní“

V tomto smyslu Sputniknews prezentuje dezinformaci o amerických protestantech, naznačuje, že Američané věří v tzv. evangelium prosperity, a proto touží vládnout světu. Větší moc USA leží Rusku dlouhou dobu v žaludku. České republice, která je z většiny ateistická a o protestantech jen málo informovaná, Je pak snadné předložit informaci, která zdaleka není tak pravdivá, ale je ukázána jako příčina problému.

Rusko a Putin jsou oproti tomu vykresleni jako mírumilovná země. Putin je v článku vykreslen téměř jako hrdinný vůdce: „Vladimír Putin zas vidí svět, kde bychom měli všichni žít spokojeně, protože to, co lidé v životě nejvíce chtějí, je být spokojený, prožít život kvalitně, když už musíme všichni jednou zemřít.“

Redaktor Vladimír Franta politologovi přitaká, klade důraz na Putinovu snahu o ochranu přírody. Mluví o navázání na politiku SSSR, avšak v pozitivním světle.

Důležitým, i když méně viditelným tématem, byl také návrh poslance SPD Antonína Staňka vyškrtnout z trestního zákoníku § 365 o podněcování k nenávisti. Důvodem je podle něj nejasná definice a omezování svobody projevu. O úpravu se zasazují další poslanci SPD – Tomio Okamura a Jaroslav Foldyna. Poslanci SPD se opírají nejvíce o svobodu slova, což citují i v předvolební kampani. Tento článek v trestním zákoníku však vznikl právě pro projevy rasové a etnické nesnášenlivosti, tyto projevy se často objevují právě u příznivců SPD, na které tyto kroky strany cílí.

V jednom z článků využívá Sputniknews obrácení argumentace, a to tvrzením, že proti Rusku se vede hybridní válka. Otáčí tak tvrzení, že Rusko vede hybridní válku proti demokratickým zemím k těm, kteří se snaží na hybridní útoky upozorňovat nebo se jim bránit.

Podporované subjekty a osoby: Andrej Babiš, Vladimír Putin, SSSR, Jaroslav Foldyna, SPD, ČSSD, Tomio Okamura, Antonín Staněk, Alena Vitásková. Marie Benešová, ANO, Václav Klaus, Miloš Zeman, Rusko, Čína, Rosselchosnador, Jiří Ovčáček, Petr Štěpánek, Sputnik V, Viktor Orbán, Bělorusko, Sergej Lavrov

Čí hlas je prezentován: Jan Klán, Oskar Krejčí, Daniel Solis, František Liška, Alena Vitásková, Parlamentní listy, Jaroslav Bašta,

Útoky: Piráti, Joe Biden, USA, protestanté, demokraté, Black lives matter, NATO, Ukrajina, Zelenskyj, migranti, EU, novináři, TOP 09, Dominik Feri, Ondřej Kolář, američtí vojáci, Alexej Navalný, Angela Merkel

Autoři: Alena Novotná, Jana Petrova, Vladimír Franta, Tatjana Naronskaja

Příklady:

Biden věří v unikátnost USA, Putin by si přál Zemi jako prosperující domov pro všechny lidi

https://cz.sputniknews.com/20210617/biden-veri-v-unikatnost-usa-putin-by-si-pral-zemi-jako-prosperujici-domov-pro-vsechny-lidi-14864158.html

Pojmu „podněcování k nenávisti” chybí jasná definice. Vitásková posoudila návrh novely od SPD

https://cz.sputniknews.com/20210615/pojmu-podnecovani-k-nenavisti-chybi-jasna-definice-vitaskova-posoudila-navrh-novely-od-spd-14850101.html

Lavrov prohlásil, že se proti Rusku a Bělorusku vede hybridní válka

https://cz.sputniknews.com/20210618/lavrov-prohlasil-ze-se-proti-rusku-a-belorusku-vede-hybridni-valka-14875923.html

Poznámka: Cílem tohoto monitoringu je dlouhodobé vyhodnocování témat, kterými se vybrané weby zabývají. Pouze dlouhodobé vyhodnocení může dát kompletní obraz o míře manipulací daného webu. Jednotlivé články být dezinformační nutně nemusí. Monitoring nemůže postihnout, jaký je vztah jednotlivých autorů publikovaných textů nebo osob weby zmiňovaných vůči danému webu – zda jsou zmiňováni vědomě nebo proti své vůli apod. Případné reklamace ohledně negativní publicity tyto osoby musí řešit vůči danému webu, nikoli vůči tomuto monitoringu, který jen zpětně zachycuje daný fakt, že informace na webu vyšla.