dezinfo-weby monitoring (1.týden 07/2021)

21457

Aeronet.cz

Témata: Pokračuje rozvíjení spiklenecké teorie o studentech v Sokolově z minulého týdne, podle které mohly za jejich kolapsem být bezdrátové sítě v okolí školy. Texty o Spojených arabských emirátech a technologii pro monitorování kontaktů s nákazou navazují na teorie o pandemii Covid-19 jako o zámince k ovládnutí společnosti světovými elitami. Bezdotyková technologie užívaná pro monitoring nakažených osob je dávána také do souvislosti s kolapsy v Sokolově. V dalším textu jsou Spojené arabské emiráty a zejména emirát Abú Dhabí označovány jako premiant covidového apartheidu údajně celosvětově organizovaném kabalistickou lobby (viz. příklady).

Ačkoliv je tentokrát Rusko kritizováno, tak je ale společně s Čínou vykreslováno jako mocnost. Čínská armáda pak údajně disponuje meteorologickými technologiemi pro vojenské využití, na které NATO nemá odpověď. Čína je systematicky vyobrazována jako nový světový lídr a politici kritizující Čínu jako Miloš Vystrčil jsou vykreslováni jako krátkozrací. EU je přirovnávána ke Gestapu, které pomocí proti-pandemických opatření kontroluje společnost a stíhá neočkované osoby. V samostatném textu Aeronet vyzdvihuje vlastní produkci a vytváří dojem, že témata, o kterých píše Aeronet, tak maže Facebook a řeší zákonodárci ve Francii (viz. příklady).

Podporované subjekty a osoby: Aeronet, jeho redakce a jeho čtenáři, čínská armáda, profesor Wan Weixing, neočkovaní lidé, SVCS

Čí hlas je prezentován: rodiče studentů střední školy v Sokolově, Spojené arabské emiráty, globalisté, OSN, listina práv a svobod, ezoterické teorie, Vladimir Putin, Kreml, Čína a Komunistická strana Číny, Xi Jinping, Rusko, South China Morning Post, Čínská akademie věd, profesor Liu Wenlong, WHO

Útoky: Jan Hamáček, MVČR, česká média, vakcíny proti Covid-19, Ursula von der Leyen, EK, Miloš Zeman, Vladimir Putin, Zuzana Čaputová, Miloš Vystrčil, green pass, EU, globalisté, Facebook, francouzský Senát a premiér Jean Castex

Autoři: Šéfredaktor VK

Příklady:

Emirát Abú Dhabí od 20. srpna jako první země na světě časově neomezený a trvalý vakcinační apartheid! Neočkovaní lidé budou mít trvalý zákaz vstupu do nákupních center, tak i do malých obchodů, rovněž restaurací, do univerzit, do škol a mateřských školek!

https://aeronet.cz/news/emirat-abu-dhabi-zavede-od-20-srpna-jako-prvni-zeme-na-svete-casove-neomezeny-a-trvaly-vakcinacni-apartheid-neockovani-lide-budou-mit-trvaly-zakaz-vstupu-jak-do-nakupnich-center-tak-i-do-malych/

Žádný hoax, už je to tady! Francouzský Senát má na stole návrh zákona na povinné očkování všech občanů ve věku 24 až 59 let s odkazem na národní a zdravotní bezpečnost Francie! V pátek o tom psal Aeronet v předstihu, vzteklý Facebook to hned mazal a v sobotu je to už realita na stole francouzského parlamentu!

https://aeronet.cz/news/zadny-hoax-uz-je-to-tady-francouzsky-senat-ma-na-stole-navrh-zakona-na-povinne-ockovani-vsech-obcanu-ve-veku-24-az-59-let-s-odkazem-na-narodni-a-zdravotni-bezpecnost-francie/

Novarepublika.cz

Témata: V minulém týdnu se řada článků věnovala zejména sporu Orbán vs. EU, ruskému střetu s britským torpédoborcem a objevily se také reakce na migraci v důsledku útoku uprchlíka v německém Würzburgu či další pochybnosti nad vrbětickou kauzou.

Boj Viktora Orbána o zákon, který dle EU porušuje základní hodnoty EU a diskriminuje obyvatelstvo na základě sexuální orientace se v očích autorů na stránkách NR účelově scvrkává do boje Maďarů proti pedofilii. Tato záležitost dle jejich výkladu poukazuje na zasahování EU do vnitrostátních záležitostí a dle toho také maďarský premiér sklízí za svůj pevný postoj pochvaly ze všech stran.

Jakékoliv kroky v ruské domácí či zahraniční politce se hodnotí v jednotné kremelské linii, a to jednoznačně pozitivně, ať už se jedná o komunikaci V. Putina směrem dovnitř Ruské federace nebo směrem k EU či USA. Momentálně jsou v kurzu ruské varovné výstřely, které přinutily k opuštění ruských/krymských teritoriálních vod britský torpédoborec Defender.

Téma nebezpečí migrace a multikulturality se objevuje znovu po nedávném incidentu ve Würzburgu, kde somálský žadatel o azyl ubodal 3 lidi. Nezvládnutá integrace a tisíce džihádistů v rukou spících buněk muslimského bratrstva jsou opakovaně největší hrozbou současné Evropy. Zveřejňují se vyjádření, ve kterých členové německé AFD kritizují kancléřku A. Markelovou za její podíl na migraci a důsledky z ní plynoucí.

Opět se objevují další závěry o účelově řízené kauze Vrbětice, ve které údajně chybí jakékoliv důkazy o zapojení ruské strany. Média ukazují veřejnosti hromadný odchod ruské diplomatické skupiny z ČR, ale nepoukazují na odplatu ruské strany na jejímž základě byla česká strana vyňata z Arktické rady, čímž Česko přijde o možnost účasti na řadě velmi perspektivních obchodních jednáních. Vrbětická akce zahrnující výbuchy mun. skladů byla údajně neproveditelná, což automaticky vylučuje možnost, že by se o něco takového ruské tajné služby vůbec pokusily.

Deník N se stal terčem kritiky za své „podezřelé“ hospodaření, které v prvních letech činnosti (2015-2017) vytvářelo ztrátu ve stovkách tisích EUR. Článek na Parlamentních listech odhaluje jednotlivé zakladatele a investory a jednoho po druhém lustruje na základě dosavadní podnikatelské činnosti. Slovenská i česká verze deníku údajně produkuje aktivistickou, propagandistickou a protizemanovskou žurnalistiku, ze které se údajně špatně odhaduje jakému konkrétnímu cíli slouží.

Podporované subjekty a osoby: Rusko, SPD, V. Putin, Maďarsko, V. Orbán

Čí hlas je prezentován: Kreml, SPD, AFD, V. Orbán

Útoky: EU, USA, multikulturalita, migrace, Deník N

Autoři: Ivan David, Petr Hampl (První Zprávy), Jan Schneider, Lubomír Man, Václav Umlauf, Radio Kossuth, Rostislav Iščenko (Ukraina), Sputnik, Freiewelt, The Saker (překl. Zvědavec), -vlkp- a -NZ (KosZostra), st. hroch (Outsidermedia), vidlákovy kydy, Parl. Listy, EXANPRO

Příklady:

Aktivisté Den(n)íku N

http://www.novarepublika.cz/2021/06/aktiviste-z-denniku-n.html

Orbán k vůdcům EU: Chováte se jako koloniální státy

http://www.novarepublika.cz/2021/07/orban-k-vudcum-eu-chovate-se-jako.html

Vrbětice jako důkaz, že jsme opravdu vyhnali za česká humna

http://www.novarepublika.cz/2021/07/vrbetice-jako-dukaz-ze-jsme-pravdu.html

NWOO.org

Témata:

Tornádo: Otázka zvládání krizových situací ze strany státu je řešena v článku, který je na konci korunován sebepropagací autora s odkazem na jeho publikaci „Den poté v naší obci“. Článek se nezabývá jen schopností státu zvládat katastrofy ve světle aktuální události, ale podsouvá myšlenku, že tornádo bylo uměle vyvoláno proto, aby byla česká republika přinucena k poslušnosti. Prý byly před událostí (tornádem na Moravě) pozorovány v mracích světelné efekty.

Globalizace: Konspirací se zabývá i článek Jane K. Autor řeší covid 19 prakticky ve všem, co napíše, a i v tomto článku je řešen jako užitečný nástroj globalistů. Článek je kompilátem globalizačních teorií s terminologií, jakou bylo možné číst v novinách před rokem 1989. Stejně tak je za nástroj globalizace považována dohoda o klimatu, snižování emisí CO2…Sovětský svaz po rozpadu dovedli podle autora špatnými radami američtí poradci tam, kde skončil. Citace ze článku naprosto vypovídá o autorově myšlení. Jak se říká v Americe, komunisté kradli, to je pravda, ale kradli pomalu, měli na to čas. Ti, co přišli po nich kradli mnohem víc, protože museli pospíšit, neboť nevěděli že nový systém dlouho vydrží. „Ve stejném duchu pokračuje autor i ve svém dalším článku o 4. průmyslové revoluci. Článek je ale jen dalším kompilátem o naprosto odlišných tématech, jako je OSN a agenda 21, změně pohlaví, potratech v EU, poklesu spermií u mužů…což nejsou témata, která souzní s nadpisem článku. Autor většinou neuvádí zdroje ani u kompletně převzatých článků, jde asi o souhrn inspirací z konspiračních webů.

Vrbětice: Zajímavý posun v argumentaci – po určité odmlce – lze vysledovat u tohoto tématu. Již není popíráno, že by to měli na svědomí Rusové (samozřejmě ani potvrzováno), jen je neustále zmiňována absence důkazů. Impulzem k tomuto článku byl požadavek na kompenzace po Ruské federaci za škody způsobené výbuchem. Uvádí se doslova, že vláda zabředávání do situace, ve které nemá žádný trumf…. první články o Vrběticích byly plné popírání viny Ruska, dnes již se hovoří jen o nedostatku důkazů.

Covid-19: Jane K. pokračuje i v tomto tématu. Nyní už jde o popírání pandemie samotné, ale i vakcinace (lepší je aspirin), na místo léků je lepší extrakt z borových jehliček, vyhlášení nouzových stavů bylo vynucené a vlastně lidé onemocněli i proto, že byli stresováni ze strany vlád a snížila se tak jejich obranyschopnost. Roušky jsou jedno z největších zel. Zde ale autor alespoň nepopírá (od svých mnoha předchozích článků), že covid-19 existuje.

Julian Assange: Pokud jde o toto jméno, muslimovynebo Turecko, prakticky vždy je pod článkem podepsán Ivan David. Zde jde o prosté konstatování, že by se chtěl p. Assange oženit ve vězení se svou partnerkou. Na konci je mírné kopnutí do stávajícího prezidenta USA.

Migrace: Tragédie z Würzburgu je zmiňována ve článku sepsaném opět Ivanem Davidem, a kromě faktů jde o názory SPD na uprchlickou problematiku před volbami. Ale je nutné dodat, že se David většinou alespoň drží faktů.

Lidská práva: A třetí oblíbené autorovo téma – Turecko. Autor řeší dvojí metr v pohledu na práva homosexuálů a to ve vztahu EU k Maďarsku a k Turecku. Jde o zákrok policie z 26.6. v Istanbulu proti LGBT vs Maďarský zákon zakazující propagaci LGBT.

Podporované subjekty a osoby: Ruská federace, Putin, Julian Assange

Čí hlas je prezentován: Autorů, Zastánců konspiračních teorií, Dr. Reiner Fullmilch, Dr. Petter McCullough

Útoky: USA, WHO, OSN, Biden, EU, Média, Turecko

Autoři: Ivo Gec, Jane K, Lubomír Man, MUDr. Ivan David

Příklady:

Jsou města a obce, ale i státní správa kvalitně připraveny na krizové situace?

http://www.nwoo.org/2021/06/29/jsou-mesta-a-obce-ale-i-statni-sprava-kvalitne-pripraveny-na-krizove-situace/

Tajný plán globalistů, samozřejmě proti nám

http://www.nwoo.org/2021/06/30/tajny-plan-globalistu-samozrejme-proti-nam/

Vrbětice jako důkaz, že jsme pravdu vyhnali za česká humna

http://www.nwoo.org/2021/06/30/vrbetice-jako-dukaz-ze-jsme-pravdu-vyhnali-za-ceska-humna/

Hromadné šílenství, zvané 4. průmyslová revoluce neboli „Great Reset“

http://www.nwoo.org/2021/07/02/hromadne-silenstvi-zvane-4-prumyslova-revoluce-neboli-great-reset/

Je volání „džihád, džihád“ znakem duševní poruchy?

http://www.nwoo.org/2021/07/04/je-volani-dzihad-dzihad-znakem-dusevni-poruchy/

Slyšíte to ohromující ticho ke zmlácení homosexuálů policisty v Istanbulu?

http://www.nwoo.org/2021/07/04/slysite-to-ohromujici-ticho-ke-zmlaceni-homosexualu-policisty-v-istanbulu/

Parlamentnilisty.cz

Témata: Téma nepřináší žádný nový pohled. Články na COVID orientované jsou většinou informativního charakteru a řeší očkování a opatření v ČR a ve světě. Kritika opatření (stejná jako v minulých týdnech) je spíše v rozhovorech nebo v článcích, které mají jiné nosné téma a ke COVIDu se „odskočí“.

Politika: Volby se blíží a tomu odpovídá i zvyšující se četnost článků na ně zaměřených. Prostor dostávají hlavně sympatizanti SPD a koalice kolem Trikolóry. Hlavními tématy jsou tak kritika EU, ČT a stran demokratické opozice. Nejsilnější kritice jsou i nadále vystaveni Piráti. Kritika ale není příliš inovativní – Piráti jsou vykreslováni jako extrémní levice, vítači, atp. I nadále se objevuje tvrzení „dají vám uprchlíka do bytu“. Je až s podivem, do jak velkého množství článků (týkajících se často absolutně nepolitických témat) dokážou autoři kritiku Pirátské strany zakomponovat.

Zvláštní pozornosti se těší ty volební průzkumy, které předvídají vítězství hnutí ANO a neúspěch bloků demokratické opozice (za pozornost stojí titulek jednoho z takových „Sto dní do voleb: Babiš suverénně v čele, Přísaha letí nahoru, jistí to KSČM“). Naopak průzkumy, které umístí na první příčky Piráty nebo SPOLU jsou popisovány jako prefabrikáty, kde dostává prostor pouze farmaceutická lobby, která nás straší Covidem.

Kritice se nevyhnula ani Markéta Pekarová Adamová a její diplomová práce, za níž údajně nezískala příliš dobré ohodnocení.

LGBT: Problematika LGBT se v tomto týdnu objevuje hned dvakrát. Kvůli vyjádření prezidenta Zemana, že mu jsou transgender lidé odporní a také kvůli novým maďarským zákonům, které omezují práva homosexuálů. Argumentace je však v obou případech totožná. Jak Miloš Zeman, tak Viktor Orbán jsou popisováni jako bojovníci za tradiční hodnoty a rodinu. Téma je naopak využito k útokům na Evropskou Unii: „…za chvíli bude homosexualita povinná…“.

Tornádo na Moravě: Toto téma se vyskytuje hojně, avšak spíše informativně. Dokonce autoři zdůrazňují nutnost toto téma nezpolitizovat. Texty řeší hlavně poskytnutí finanční pomoci od Vlády: „Lidé ze zasažených oblastí budou moci získat finanční pomoc na obnovu bydlení ve výši až dvou milionů korun a další tři miliony si budou moci půjčit s výhodným úrokem“. Dále také, že se objevují nové pokusy o zneužití situace u humanitárních účtů.

Podporované subjekty a osoby: Abigail Shrierová, Alena Schillerová (za ANO), Andrej Babiš (ANO), ANO, Bělorusko, Daniel Vávra, Donald Trump, Eva Holubová, František Laudát (TOP 09), František Mareš, Frontex, Hana Lipovská, Jakub Hussar, Jan Budař, Jan Čižinský (KDU-ČSL, Jan Hrnčíř (SPD), Jan Konvalinka, Jana Maláčová (ČSSD), Jaroslav Flegr, Jaroslav Foldyna (SPD), Jaroslav Kmenta, Jindřich Rajchl, Jiří Koskuba, Jiří Paroubek, Karel Schwarzenberg (TOP 09), Lenka Králová, Lubomír Pána, Lukáš Kovanda, Marian Jurečka (KDU-ČSL), Markéta Gregorová (Piráti), Markéta Pekarová Adamová (TOP 09), Michal Gulyáš, Michal Hašek (ČSSD), Miloš Vystrčil (ODS), Miloš Zeman, Miroslav Kalousek (TOP 09), Miroslav Macek, Miroslava Němcová (ODS), Monika Jarošová (SPD), Ondřej Hejma, Oskar Krejčí, Pavel Černý, Pavel Chrastina, Pavel Novotný (ODS), Petr Fiala (ODS), Petr Hampl, Piráti, Policie ČR, Přísaha, Radek Holomčík (Piráti), Radek Koten (SPD), Radek Vondráček (ANO), Radomil Bábek, Roman Joch, Roman Šmucler, Romeo Franz, Ruská federace, SPD, Štěpán Křeček, Tomáš Nielsen, Tomio Okamura (SPD), Trikolóra Svobodní Soukromníci, Viktor Orbán, Zbyněk Fiala, Zdeněk Mihalco, Zdeněk Zbořil, Zuzana Majerová Zahradníková (Trikolóra)

Čí hlas je prezentován: Adam Černý, Adam Vojtěch (za ANO), Andrej Babiš (ANO), Apolena Rychlíková, Benjamin Kuras, Bohumil Vostál, Čeští Elfové, Dagmar Pecková, Daniel Dražan, Danny Yatom, Dušan Radovanovič, Eman Pluhař, Emmanuel Macron, František Kopřiva (Piráti), František Kubásek, František Vrabel, Georgia Hejduková (Piráti), Hynek Blaško (SPD), Iva Pazderková, Ivan Bartoš (Piráti), Ivan David (SPD), Ivan Vyskočil, Ivo Valenta (Soukromníci), Jakub Janda, Jakub Kulhánek (ČSSD), Jan Blatný (ČSSD), Jan Bureš, Jan Grolich (KDU-ČSL), Jan Hamáček (ČSSD), Jan Kubáček, Jan Kuželka, Jan Tesař (Trikolóra Svobodní Soukromníci), Jan Urbach, Jan Wintr, Jan Zahradil (ODS), Jana Černochová (ODS), Jana Maláčová (ČSSD), Jaroslav Bašta, Jaroslav Flegr, Jaroslav Foldyna (SPD), Jaroslav Plesl, Jaroslav Zvěřina, Jindřich Šídlo, Jiří Ovčáček, Jiří Paroubek, Jiří Pehe, Jiří Pospíšil (TOP 09), Jiří Svoboda, Jiří Šinkora, Johana Hovorková, Josef Bernard (STAN), Josef Středula, Kateřina Vávrová, Kevin McCarthy, Klára Dostálová (ANO), Ladislav Dušek, Ladislav Jakl, Ladislav Šticha, Libor Grubhoffer, Libor Rouček (ČSSD), Lubomír Man, Lubomír Španěl (SPD), Lukáš Jelínek, Lukáš Kovanda, Marek Ženíšek (TOP 09), Marian Jurečka (KDU-ČSL), Marie Nejedlá, Markéta Adamová Pekarová (TOP 09), Markéta Gregorová (Piráti), Markéta Šichtařová, Martin Fendrych, Martin Karim (Piráti), Martin Kupka (ODS), Michael Romancov, Michal Bok, Michal Dvouletý (Trikolóra Svobodní Soukromníci), Mikuláš Ferjenčík (Piráti), Milan Halbich, Milena Hrdinková, Miloš Vystrčil (ODS), Miloš Zeman, Mirko Raduševič, Miroslav Kalousek (TOP 09), Miroslav Macek, Miroslava Němcová (ODS), Ondřej Kolář (TOP 09), Ondřej Tesárek, Pamela Rendi-Wagnerová, Pavel Černocký, Pavel Rychetský, Pavel Sehnal (Aliance pro budoucnost), Peter Juza, Petr Beroušek, Petr Dufek, Petr Fiala (ODS), Petr Gazdík (STAN), Petr Hampl, Petr Kolman, Petr Neužil, Petr Štěpánek (Trikolóra), Petr Žantovský, Piersem Morganem, Sebastianem Kurz, Svjatlana Cichanouská, Tereza Brodská, Tereza Hyťhová (Trikolóra), Tomáš Klus, Tomáš Kňourek, Tomáš Vyoral, Tomio Okamura (SPD), Trikolóra, Václav Klaus st., Vadim Petrov, Veronika Sušová-Salminen, Vladimír Merta, Vojtěch Filip (KSČM), WHO, Zdeněk Chmelík (TOP 09), Zdeněk Koudelka (Trikolóra), Zdeněk Ondráček (KSČM), Zdeněk Zbořil, Zuzana Čaputová, Zuzana Klusová (Piráti), Zuzana Majerová Zahradníková (Trikolóra)

Útoky: 168 hodin, Adam Vojtěch (za ANO), Andrej Babiš (ANO), ANO, BIS, CNN, ČSSD, ČT, Danuše Nerudová, Data Collect, Demokratická strana USA, Deník N, Donald Rumsfeld, Emannuel Macron, EU, Facebook, František Lutonský, Homosexuálové, Christian Schuchardt, Imigranti, Islám, Ivan Bartoš (Piráti), Jan Hamáček (ČSSD), Jaroslav Faltýnek (ANO), Jaroslav Flegr, Joe Biden, Johana Hovorková, Kantar CZ, LGBT, Marek Hilšer, Mark Rutte, Markéta Pekarová Adamová (TOP 09), Martin Fendrych, Martin Kupka (ODS), Miloš Vystrčil (ODS), Miloš Zeman, Ministerstvo zdravotnictví, Miroslava Němcová (ODS), neziskové organizace, Očkování, Opatření, Pavel Rychetský, Petr Pavel, Petr Smejkal, Piráti, ProtiCOVIDová opatření, Redirect, Rusko, Senát PČR, Seznam Zprávy, Soudci, SPD, SPOLU, Tomáš Halík, Tomáš Petříček (ČSSD), Vláda ČR, Volební průzkumy a agentury, Zdeněk Hřib (Piráti), Zdeněk Lutonský, Zuzana Černá

Autoři: PV, ., AZy, Barbora Richterová, čtk, Daniela Černá, David Hora, Hans Štembera, Jakub Vosáhlo, jav, jih, Jiří Hroník, jma, Karel Výborný, kas, Komerční článek, Lucie Bartoš, Marek Korejs, Martin Huml, Michal Bok, mp, nab, Oldřich Szaban, p, Petr Kolman, PV, rak, sla, tle, Tomáš A. Nový, vef, Zuzana Koulová

Příklady:

Pr*ele na modro? Mrzačení dětských duší. Foldyna zcela vážně: Kdo to zkusí na moje vnouče, nebude stačit utíkat

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Pr-ele-na-modro-Mrzaceni-detskych-dusi-Foldyna-zcela-vazne-Kdo-to-zkusi-na-moje-vnouce-nebude-stacit-utikat-669295

,,Trestat jako znásilnění.” Hampl dál než Zeman. Pohlaví a přirození: Silné

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/-Trestat-jako-znasilneni-Hampl-dal-nez-Zeman-Pohlavi-a-prirozeni-Silne-669133

Dají vám Piráti do bytu podnájemníka? Tak to jsou padesátá léta. Všichni se tu bojí EU a neziskovek. Prezident Klaus od voleb nečeká změnu

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Daji-vam-Pirati-do-bytu-podnajemnika-Tak-to-jsou-padesata-leta-Vsichni-se-tu-boji-EU-a-neziskovek-Prezident-Klaus-od-voleb-neceka-zmenu-669456

Pravyprostor.cz

Témata: V týdnu mezi 28. červnem až 4. červencem bylo na Pravém prostoru uveřejněno 58 textů. 43 se věnovalo politickým nebo společenským tématům, 15 protiislámským, protiromským, protičernošským a anti-LGBTQ tématům.

Politika: Tento týden byla v textech vláda kritizována za současná a předchozí opatření ohledně covidu, testování a očkování. Většina autorů stále odsuzuje očkování a jakoukoliv formu covidpasu. Autoři opatření berou jako útok na individuální svobodu nebo formu apartheidu pro nadcházející fašistický režim a podvolení se globalistické nadvládě elit a jejich opresivnímu režimu. Autoři se nejvíce obávají plnění imigračních kvót, nových zákonů podporujících LGBTQ komunitu, zvýšení daní a zelená opatření pro ochranu přírody. Na Pravém prostoru jsou nejvíce podporovány politické strany Trikolóry, Svobodní a Soukromníci (TSS), názory jejich představitelů a volební plán. Nejsilnější kritika je na Pravém prostoru mířena na Evropskou unii, její představitele, ideje a západní státy Evropy. Východní státy jako např Maďarsko jsou podporovány, zejména kvůli jejich imigrační politice a postoji vůči LGBTQ komunitě. V kontextu k nadcházejícím volbách jsou kritizovány politické strany, které podporují pevnější integraci evropských a západních hodnot, např. Piráti, Starostové a koalice SPOLU.

Společnost: Nejsilnějšími společenskými a kulturními tématy tento týden byla problematika politické korektnosti a propagace názorů autorů textů, kritika LGBTQ komunity a imigračních opatření. Kritika v textech na účet LGBTQ komunity sleduje poměrně jednotný narativ. Tyto texty útočí na základní hodnoty, práva a svobody které má pojem LGBTQ reprezentovat, autoři také útočí na subjekty, které podporují tuto komunitu. Mezi tyto subjekty patří i EU jako taková, jenž je v mnoha textech každý týden zpochybňována kvůli imigrační politice, ekologickým opatřením, rovnoprávnosti občanů a boji proti dezinformacím. Podpora v textech je vyjádřena Maďarsku a Viktoru Orbánovi za jeho postoj vůči EU a LGBTQ komunitě.

Další témata: Několik textů se zabývalo velkým resetem a globální nadvládou korporací a elit společnosti. Tyto texty a konspirační teorie zatím nemají na Pravém Prostoru sjednocenou myšlenku, ale nabízí spoustu „zajímavých“ pohledů na současný svět a jak by to mohlo vypadat v budoucnu. Texty často kritizují západní ideje kapitalismu, sdílené ekonomiky, technologických pokroků, očkování a sociálních sítí. Několik textů odmítá klimatické modely a opatření, které by byly prospěšné pro umírnění dopadů globální změny klimatu. Autoři poukazují na nepřesnost těchto modelů a odsuzují kroky, které by vedly aspoň k částečnému napravení situace nebo mitigaci budoucích důsledků. Autoři také silně odsuzují elektromobilitu a zelená opatření v rámci automobilů. V několika textech se objevila myšlenka, že tornádo, které způsobilo na jihu Moravy velké škody bylo důsledkem použití experimentální technologie na ovládání počasí.

Podporované subjekty a osoby: Viktor Orbán, Maďarsko, TSS, Rusko, Great reset, Pravice, Donald Trump, Čína, Dánsko, dezinformace, Miloš Zeman, Zdravé fórum, eutanazie

Čí hlas je prezentován: Jaromír Novotný, Petr Hyldebrant, Daniel Vávra

Útoky: EU, Západ, Imigrace, LGBTQ, Očkování, Opatření, USA, Vláda, Piráti, Islám, Muslimové, Testování, Cenzura, Joe Biden, BLM, Ekologie, Green deal, Sociální sítě, KDUČSL, Velká Británie, NATO, Levice, Merkelová, Adam Vojtěch (ANO), Černoši, Facebook, Globalisté, Elektromobilita, Politická korektnost, Euro, ODS, TOP09, Starostové, Bartoš, Čína, Jakub Janda, Ikea, Francie, Německo, Španělsko, Afričané, Globální změna klimatu, Brack Obama, 5G, ČSSD, ANO, SPOLU, TOP90, Covidpas, Menšiny, Klekání, MeSES, STAN, Ekolologie, Sociální kredit

Autoři: Šimon Miča, Jan Bartoň, Roman Bednár, SU, Lubomír Vylíčil, Luboš Zálom (Svobodní), Jindřich Kulhavý, PZ, TSS, Zdeněk Koudelka (Trikolóra), Ladislav Jakl, Ivan David (SPD), Reformy.cz, Slovanka, Eva Hrindová, A. Fišer, Libor Číhal , Yngvar Brenna, Zbyšek Hlinka, Gabriela Sedláčková, Pergill, Natálie Vachatová (Trikolóra), Barbora Vomáčková, Marian Kechlibar, Milena Doušková, Monika Čírtková, Vojtěch Machálek, Zdenka Danková, Monika Čírtková , Tom Ozimek / Jana Skovajsová, Vidlák, František V. Bezucha, František Řehounek, Daniel Vavra, OSM

Příklady:

Proč je EU nereformovatelná?

https://pravyprostor.cz/proc-je-eu-nereformovatelna/

Tornádo na Hodonínsku jako důsledek oteplování?

https://pravyprostor.cz/tornado-na-hodoninsku-jako-dusledek-oteplovani/

Vládě nátlak vychází

https://pravyprostor.cz/vlade-natlak-vychazi/

Protiproud.cz

Témata: Zemřeli čtyři piloti British Airways jen pár dní poté, co obdrželi druhou dávku vakcíny proti nemoci Covid-19. Agentura Reuters se rozšíření „fake news“ o spojitosti smrti pilotů a vakcinací snažila vyvrátit. Jednalo se však o aktivní piloty, kteří k výkonu svého potřebují vysokou zdravotní způsobilost, a proto byly v nejlepší fyzické kondici.

Írán si zvolil svého nového prezidenta, Ebráhíma Raísího. Gratulace ke zvolení novému prezidentovi poslali zástupci z Ruska, Běloruska, Venezuely, Kuby, Indie a Pákistánu. Západní mocnosti s touto volbou nebyly spokojeny, označily volby za nesvobodné a obávají se zvýšené agrese jak v zahraniční, tak i ve vnitrostátní politice Íránu.

Martin Rees, velevážený britský astrofyzik, již v roce 2002 předpověděl, že že 31. prosince 2020 bude svět čelit extrémní katastrofě způsobené únikem z biologické laboratoře. V důsledku toho zemře nejméně milion lidí. V roce 2012 založil Rees v Cambridge Centrum pro výzkum existenčních rizik (CSER).

Prezident Miloš Zeman v nedělní Partii na Primě, pronesl, že transgender lidé jsou mu bytostně odporní. Vyslal tak signál do zahraničí, že u nás je svět stále normální.

Na summitu EU proběhla velice bouřlivá diskuse, kde zaznívaly apely na vyloučení Maďarka ze zemí EU kvůli zákonu omezujícím homopropagandu. Dalším tématem byla možnost uspořádání summitu EU-Rusko, který byl, k nevoli Angely Merkelové, zamítnut.

V USA se založil precedent na užívání záchodů opačného pohlaví u transgender studentů díky soudnímu sporu mezi trangender „studentem“ Gavino Grimmem a jeho školou ve Virginii. Je to výstraha všem konzervativnějším školám.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch chce, aby hospody kontrolovaly hosty, zda jsou testovaní či očkovaní proti čínské chřipce. A vyhrožuje, že lidé budou muset platit testy, když nebudou očkovaní.

Rusko se sankcím, které na něj chce Česká republika uvalit, vysmívá. Jedná se o plné nahrazení škod, které vznikly v souvislosti s výbuchem muničního skladu ve Vrběticích. Nejen že není prokázána účast Moskvy a také vyšetřování nebylo oficiálně uzavřeno.

Podporované subjekty: Írán, Ebráhím Raísíh, Rusko, Bělorusko, Venezuela, Kuba, Indie, Pákistán, Martin Rees, Miloš Zeman, Viktor Orbán, Vladimir Putin, američtí konzervativci, Recep Erdogan

Čí hlas je prezentován: Anti-vakcinační hnutí, Kreml, Miloš Zeman, Anti-LGBT hnutí

Útoky: Agentura Reuters, British Airways, USA, Německo, Izrael, Mossad, Bill Gates, LGBTQ+, trasngender lidé, EU, Angela Merkel, NATO, Adam Vojtěch, Petra Arenbergera, Martin Smolek

Autoři: Lukáš Vlk, Alexej Ivanov, Viktorie Nikiforová, Eva Hrindová, Petr Apokov, Ivan Poledník, Branislav Michálek, Gevorg Mirzajan, Zdeněk Koudelka

Příklady:

Záhadná smrt pilotů British Airways: Zabilo je očkování? Média vše metou pod koberec. Kdy běžně umírají piloti? Takovéto náhody neexistují. Jít s dobou na úkor bezpečnosti. Létat či nelétat?

https://www.protiproud.cz/politika/5882-zahadna-smrt-pilotu-british-airways-zabilo-je-ockovani-media-vse-metou-pod-koberec-kdy-bezne-umiraji-piloti-takoveto-nahody-neexistuji-jit-s-dobou-na-ukor-bezpecnosti-letat-ci-neletat.htm

Chvála normálnosti Miloše Zemana: Mluvil jménem většiny. Proč nad jeho slovy šílí „spojené kavárny“ Západu? A proč by mu měly zatleskat především rozumné mámy? Přestaňte blbnout hlavy dětem ve školách! Z úchylek zásluha?

https://www.protiproud.cz/politika/5885-chvala-normalnosti-milose-zemana-mluvil-jmenem-vetsiny-proc-nad-jeho-slovy-sili-spojene-kavarny-zapadu-a-proc-by-mu-mely-zatleskat-predevsim-rozumne-mamy-prestante-blbnout-hlavy-detem-ve-skolach-z-uchylek-zasluha.htm

Rozhádaná „Unie“: Kámen úrazu – Viktor Orbán nechce učit děti LGBT+. Kámen úhelný: Vztahy s Ruskem a vliv USA. Zženštilý establishment a pálení žáhy eurointegrátorů. Podřeže si EU nakonec sama pod sebou větev? Už aby to bylo

https://www.protiproud.cz/politika/5886-rozhadana-unie-kamen-urazu-viktor-orban-nechce-ucit-deti-lgbt-kamen-uhelny-vztahy-s-ruskem-a-vliv-usa-zzenstily-establishment-a-paleni-zahy-eurointegratoru-podreze-si-eu-nakonec-sama-pod-sebou-vetev-uz-aby-to-bylo.htm

Sputnik

Témata: V prvním prázdninovém týdnu byly na Sputniknews tématem číslo jedna blížící se volby, respektive útoky na strany, které nemají u Sputniku podporu: zejména Piráti. Vytahují se vybrané průzkumy, dle kterých se opět do čela dostává ANO a Piráti se Starosty oslabily. Piráti jsou v jednom z článků označování, že holdují narkomanským raušům. Voliči pirátů jsou nazýváni jako lidé bez seriózního vzdělání. Pirátská strana je označována jako silně proevropská na úkor České republiky.

Kritizována je také druhá demokratická koalice SPOLU. Prezentován je názor předsedy KSČM, Vojtěcha Filipa, kterého dle titulku na Sputniknews jímá hrůza z případné vlády SPOLU s Piráty a STAN. V článku jsou prezentovány i názory nejspíš běžných občanů, kteří tvrdí, že je pro ně KSČM jediná slušná strana. Mezi další strany, které Sputnik aktuálně podporoval, patří trvale také SPD.

Opakují se také stálé narativy ohledně kritiky EU, NATO a OSN. Konkrétně je EU kritizována za vměšování se do našich záležitostí ohledně diskriminace cizinců. V ČR a také v Polsku nemohou cizinci kandidovat v místních a evropských volbách a vstupovat do stran.

Znovu se objevuje také téma Vrbětic. Sputnik přichází s teorií, že celé Vrbětice byl jen zastírací manévr k odvedení pozornosnosti z důvodu podzimních voleb. V čem konkrétně to má být zastírací manévr, to Sputnik jasně nevysvětluje. Ve zbytku článku píše vesměs kritiku Pavla Zemana, bývalého nejvyššího státního zástupce.

Nechyběly ani různorodé interpretace naší historie. Například podpis Václava Havla na Pražské výzvě československých disidentů z roku 1985, která vyzývala k rozpuštění jak Varšavské smlouvy, tak i NATO. Sputnik Václava Havla nazývá hanlivě: „Mazat med okolo úst uměl dokonale, že?“ V článku také zaznívá kritika, že Varšavská smlouva už neexistuje, zatímco NATO ano.

Podporované subjekty a osoby: ANO, KSČM, Vojtěch Filip, SPD, Marie Benešová

Čí hlas je prezentován: Josef Skála, Jiří Vyvadil, Tomáš Doležal

Útoky: Piráti, Stan, Ivan Bartoš, Jakub Janda, SPOLU, TOP09, KDU-ČSL, ODS, EU, Ukrajina, Karel Schwarzenberg, Pavel Zeman, Bradáčová, Markéta Pekarová Adamová, generál Pavel, Václav Havel

Autoři: Alena Novotná, Jana Petrova, Vladimír Franta, Tatjana Naronskaja, Dmitrij Korněv, Roman Michelko, Nikolaj Protopopov

Příklady:

Skála: Volič začíná chápat, že Piráti u moci jsou politickou pandemií

https://cz.sputniknews.com/20210702/skala-volic-zacina-chapat-ze-pirati-u-moci-jsou-politickou-pandemii-15031942.html

Poprvé v historii ČR je post nejvyššího státního zástupce neobsazen. Jsou Vrbětice jen zástěrkou?

https://cz.sputniknews.com/20210701/poprve-v-historii-cr-je-post-nejvyssiho-statniho-zastupce-neobsazen-jsou-vrbetice-jen-zasterkou-15022297.html

Poznámka: Cílem tohoto monitoringu je dlouhodobé vyhodnocování témat, kterými se vybrané weby zabývají. Pouze dlouhodobé vyhodnocení může dát kompletní obraz o míře manipulací daného webu. Jednotlivé články být dezinformační nutně nemusí. Monitoring nemůže postihnout, jaký je vztah jednotlivých autorů publikovaných textů nebo osob weby zmiňovaných vůči danému webu – zda jsou zmiňováni vědomě nebo proti své vůli apod. Případné reklamace ohledně negativní publicity tyto osoby musí řešit vůči danému webu, nikoli vůči tomuto monitoringu, který jen zpětně zachycuje daný fakt, že informace na webu vyšla.