dezinfo-weby monitoring (3 týden 01/2022)

33980

Aeronet.cz

Témata: Aeronet pečlivě sleduje Karla Janečka, jehož prezidentská kandidatura redakci zřejmě velmi zajímá. Autor textu aka Vedoucí kolotoče čtenáře upozorňuje na symbolickou číselnou shodu, která panuje mezi datem vydání přesně dva měsíce starého článku, kde o Janečkově možné kandidatuře již psal 21. 11. 2021 a oznámením, které veřejně prezentoval sám Janeček 21. 1. 2022. V tomto světle je zajímavější ten fakt, že autor v Karlu Janečkovi spatřuje velkou naději jako v kandidátovi, který může v prezidentské volbě sehrát zásadní roli jako varianta proti Andrejovi Babišovi (podporovatel očkování) a rusofobnímu švábovi Petru Pavlovi. Karel Janeček je dle AE sice lehce prozápadní (Londýn), ale ne pro USA. Určitě podporuje projekt Trojmoří, ale NE válku proti Rusku a sankce proti Číně. Janeček půjde do voleb o Hrad v zádech s odmítači vaxu a covidových opatření, a když se to správně zmanažuje, může se stát prezidentem, píše Aeronet.

Západ připravuje okupaci Ruska! Britové staví na území Ukrajiny vojenskou základnu a NATO a USA operují s využitím základen v Polsku, Rumunsku a na Slovensku, kde cvičí ukrajinské vojenské síly. Šéfku české sněmovny Markétu Pekarovou AE obviňuje z možné přípravy zvacího dopisu prostřednictvím kterého údajně plánuje poskytnout americké vládě volnou ruku k pobytu amerických vojsk na území ČR. Cílem Američanů není pomoc Ukrajině, ale izolace Ruska a prodej amerického plynu Evropě.

Aeronet odhaluje údajný střet zájmů Petra Fialy, který figuruje v neziskové organizaci čerpající státní dotace na činnost údajně zahrnující vměšování do vnitřních záležitostí cizích států a snad i podněcování barevných revolucí. Další kritika P. Fialy přichází v souvislosti s novelou Pandemického zákona, který je dle Aeronetu nepřípustný, poněvadž je diskriminační, segregační a slouží globalistům k utahování šroubů.

Aeronet objevil studii, která údajně doslova trhá sociální sítě! Studie španělského výzkumníka odhaluje, že některé lahvičky vakcíny Pfizer obsahují nanotechnologické obvody a zařízení využívající vysokofrekvenční elektromagnetické vlnění, které dodává energii k provozu těchto nano obvodů v lidském těle. Tímto je dle AE potvrzeno, že očkovaní jedinci se stanou bionickými bytostmi s elektronickými obvody, prostřednictvím kterých budou sledování a ovládáni. Po tomto zjištění údajně redakce Aeronetu již přijala několik zpráv od čtenářů, kteří zvažují kompletní transfúzi krve. V jiném textu se uvádí, že v Británii již nastává covidiánská normalizace jako z Farmy zvířat. Zjistilo se falšování údajů o úmrtích, aby se ospravedlnily brutální opatření. Podobně to bylo také v případu N. Djokovice, jehož kauza měla sloužit australské vládě ke stejnému cíli.

Demonstrace v Srbsku, jejímž oficiálním motivem je zabránění těžby lithia resp. ochrana životního prostředí, označuje srbský prezident jako akci uměle rozdmýchanou Rockefellerovou nadací. Vláda údajně v počátcích krize chtěla pro zklidnění ulice vypsat referendum, to však údajně nehraje do karet Rockefellerovým fondům, které pak podnítily protivládní nálady a snahy o svržení vlády a vyvolání barevné revoluce. Dle Aeronetu je tedy problém v tom, že anglo-americkým težařům vadil vstřícný postoj vlády k požadavkům ekologů.

Podporované subjekty a osoby: Rusko, Karel Janeček

Útoky: P. Fiala, Pandemický zákon, Markéta Pekarová, Pfizer, NATO, USA, Západ, globalismus, Rockefellerova nadace, Rio Tinto

Autoři: VK

Příklady:

Prognóza Aeronetu se naplnila, Karel Janeček oznámil kandidaturu

https://aeronet.cz/news/prognoza-aeronetu-se-znovu-naplnila-karel-janecek-prave-oznamil-kandidaturu-na-prezidenta-a-premier-petr-fiala-si-vsechny-anti-vaxery-natrel-na-chleba-zatimco-se-vsichni-radovali/

ČeskoBezCenzury.cz

Témata: Na téma Covid-19 o očkování proti němu je zajímavý článek, popisující teoretickou možnost výskytu nové mutace onemocnění vzniklé kombinací dvou stávajících variant. Článek výslovně uznává, že popisovaný případ byl falešný poplach, ale rozvíjí teorii o tom, jak nebezpečná by taková zkombinovaná varianta nemoci byla. Další články z této oblasti už se věnují reálným událostem posledních dní. Je popisován otevřený dopis pro ministra zdravotnictví, žádající zrušení vyhlášky o povinném očkování. Další text hovoří o tom, že německý zdravotnický institut přiznal, že očkování má vedlejší účinky u dětí, pět z nich již zemřelo. Jsou citovány názory některých lékařů, že očkování pouze povede k dalším mutacím onemocnění. Web píše o útoku hackerů na výrobce vakcín, který přinesl šokující informace; některé šarže vakcíny mají výrazné vedlejší účinky, které mohou vést až ke smrti. V Rakousku jsou kritizováni vládní experti na očkování, protože mají údajně vazby na farmaceutický průmysl.

V oblasti mezinárodních vztahů na webu dominují články týkající se Ruska. Web popisuje, že v souvislosti s ukrajinskou krizí chce Česko Rusku pohrozit a vyslat na Ukrajinu vojáky na cvičení. Tím bychom ale pravděpodobně Rusko neohrozili a asi ani nezaujali. Rusové si naopak mohou začít budovat pozice ve Střední a Jižní Americe, tedy na dostřel od USA, aby je znervóznili. Nicméně před konfliktem s Ukrajinou Rusko varoval podle dalšího textu i turecký prezident R. Erdogan. Rusko má nicméně možnosti válčení, které během posledního velkého konfliktu ještě nemělo. Má velkou strategickou mobilitu těžkých zbraní, což mu dává v případě konfliktu v blízkosti jeho hranic velkou výhodu.

Na půdě Evropské unie zdá se probíhá řada interních konfliktů. Maďarsko je kritizováno za svou migrační politiku, nicméně údajně odmítá změnit svou legislativu, i kdyby se ukázalo, že je v rozporu s právem EU. Maďarsko je také jednou z mála evropských zemí, která posiluje své ekonomické vztahy s Čínou a tím i svou pozici. Sjednocená Evropa také čelí kritice za to, že odmítá finanční solidaritu s Itálií, která byla výrazně postižená Covidem-19 a bojuje se zadlužením. Článek popisující situaci v Itálii na tomto základě staví teorii, že odchod Itálie z EU je reálná možnost; přesto zároveň přiznává, že v Itálii není žádná silná euroskeptická politická strana.

Migraci se věnují texty popisující zavraždění policisty ve Švédsku, ovládnutí jedné čtvrti v Duisburgu a vyhlášení práva šaría na jejím území, poskytnutí azylu v Británii migrantovi, který se předtím v Rakousku podílel na zavraždění mladé dívky.

Další okrajová témata: Na Zemi možná dopadne v roce 2023 asteroid; je nicméně poměrně malý, navíc šance jeho dopadu je zanedbatelná. Jeden americký voják při strážní službě v noci spatřil vznášející se světlo nad stromy a pak v noci opakovaně zahlédl nehmotný stín ve tvaru lidské postavy; v obou případech jde o poměrně staré zážitky, nejméně z roku 2007.

Podporované subjekty a osoby: Rusko, Čína, Miloš Zeman, V. Orbán, SPD

Útoky: Evropská unie, NATO, Polsko, Německo, Ukrajina, USA, vláda ČR, Pirátská strana, Armáda ČR, obecně všichni, kdo nejsou proti očkování na Covid-19 nebo migraci

Autoři: Články na tomto webu zpravidla nebývají podepsané, primárně je přebírán obsah z jiných zdrojů: Sputniknews, zvedavec.org, protiproud.cz, eurabia.cz, hlavnespravy.sk, imeteo.sk.

Příklady:

VládnoucíelityZápadu jsou skutečně hloupé!

https://ceskobezcenzury.cz/2022/01/evropska-unie/vladnouci-elity-zapadu-jsou-skutecne-hloupe/

Deltacron“: Měli bychom se obávat sloučení nových variantů COVID19?

https://ceskobezcenzury.cz/2022/01/zdravi/deltacron-meli-bychom-se-obavat-slouceni-novych-variantu-covid-19/

Novarepublika.cz

Témata: Prostor dostávají politici SPD, zejména Ivan David, jeho projev v EP, ve kterém kritizuje Digital Service Act jako cenzurování svobody projevu, je několik dní hlavní zprávou Nové republiky (viz. příklady) a navazuje na dlouhodobější narativy Nové republiky vykreslující EU jako socialistickou a svobodu omezující byrokratickou mašinérii. Snahy o kontrolu dezinformací jsou vykreslovány jako protiústavní cenzura.

Česko a současná vláda je kritizována za plánované dodávky zbraní na Ukrajinu. Situace na Ukrajině pak je vykreslována pomocí zdrojů šířících kremelské postoje a interpretující Rusko jako v ohrožení ze strany NATO, USA a jejich provokací, ale zároveň jako země s pevným vedením a mocnou armádou. Opětovně je zdůrazňován pohled, že NATO, ani USA ve skutečnosti nemají zájem Ukrajině pomáhat. Je vyzdvihována role Olafa Scholze jako prostředníka mezi Ruskem a západem a zároveň kritizování jeho koaliční partneři Zelení. Nadále je kritizována obranná dohoda mezi USA a Slovenskem (viz příklady).

Systematicky je kritizována EU pro svou zelenou politiku, která má údajně stát za vzestupem cen energií, ale také za feminismus, zemědělskou politiku a údajné utlačování národnostních států. Samostatně je EU kritizována za podporu migrace, dále třeba za degradaci ČR na vazalskou montovnu. Je otevíráno téma česko-německého pohraničí, které mají chtít zabrat „suděťáci“ podporováni Berlínem a Bruselem. Djokovičovo vyhoštění z Austrálie měla údajně být odplata západu za Djokovičovo veřejné vystoupení v souvislosti s protesty proti těžbě lithia v Srbsku. Ubývá textů o Kazachstánu a nepokoje v zemi jsou interpretovány jako vyvolané zvenčí západem, islámskými radikály a Tureckem.

Podporované subjekty a osoby: Ivan David, Jaroslav Bašta, Jiří Kobza, SPD, národnostní státy, Parlamentní listy, Rusko a představitelé Kremlu, Čína, obyčejní spotřebitelé

Útoky: EU a její instituce, Green Deal, Euro měna, Věra Jourová, vláda Petra Fialy, Ukrajina, NATO, USA, CIA, sudeťáci a cizinci, Mikuláš Bek, globalisté, Jan Farský

Příklady:

Projev Ivana Davida v Evropském parlamentu 19. 1. 2022

https://www.novarepublika.cz/2022/01/projev-ivana-davida-v-evropskem-parlamentu-19-1-2022

Proč máme být ve vlastní zemi umlčováni cizinci?

https://www.novarepublika.cz/2022/01/proc-mame-byt-ve-vlastni-zemi-umlcovani-cizinci

L’uboš Blaha: Pokud Americký voják znásilní Slovenku, nepůjde před slovenský soud. Když zavraždí Slováka, také ne. Vítejte na Slovensku, v Americké kolonii.

https://www.novarepublika.cz/page/3

NWOO.org

Témata:

Krize na hranicích Ukrajiny a Ruska – Lubomír Man umístil opět články P.C.Robertse (dále jen zajímavými covidovými iniciálami P.C.R.) o tom, že krizi mezi USA a Ruskem rozdmýchává náměstkyně ministra zahraničí USA Nulandová. Článek samozřejmě tvrdí, že Rusko je v právu a shrnutí faktů představené Nulandovou (Rusko má 100.000 vojáků u hranic atd.) označuje za lži. V dalším článku, působícím jako Ruskem placená reklama, tvrdí, že mnohem mocnější Rusko (než USA) svolalo bezpečnostní konferenci s NATO a USA, vysvětlilo jim svou pozici atd. Tvrdí, že ve Washingtonu to ale nechápou.Tedy jestli Rusko začne jadernou válku, určitě ji vyhraje, a ještě si za to můžeme sami. Článek pokračuje tvrzením, že USA nemohou vyhrát, když nevyhráli ve Vietnamu, v Afghánistánu. Opět tvrdí, že Rusové jsou v právu. K tématu si řekl své i MUDr. David, kterému je trnem k oku materiální i personální pomoc Ukrajině v poslední době. Stejný autor polemizuje s možnými dopady případných sankcí na Rusko. Velké Rusko podle něj vše bez úhony přežije. Minulé sankce prý Rusko naopak posílily.

Teorie spiknutí, globalismus – Článek Jane K. je spíše kompletní urážkou prezidenta Bidena, než zhodnocením situace Martinem Armstrongem. Údajně je Bidem zcela mimo realitu a je ovládán cizími globalisty k tomu, aby tito si ochránili vlastní zájmy. Jan Korál rozebírá se studentem Filosofické fakulty UK konspiraci, hoaxy apod. Známé konspirační teorie předkládá jako fakta (11. září, ovlivňování počasí) a to ještě stihne v úvodu dehonestovat Tomáše Halíka (podvodník s tituly, komunistický kádrovák.). V článcích Jane K. se objevují klasické teorie o great reset apod., největšími škodiči jsou Gates, Soros, čistě opakující se sci-fi teorie. V dalších článcích i dalších autorů zaznívají také již mnohokrát opakované věci jako – Soukromé vlastnictví zmizí, očkování proti Covid je tady kvůli kontrole lidí, Roman Moskovsky opět povolává všechny k pasivnímu občanskému odporu, k vyhledávání šikovných lidí pro dobrou věc, udržovat se v kondici, aby nepropadli bezmoci. Již několikrát takto autor (R. Moskowky) dodával chuti k životu zřejmě uvadající komunitě.

EU – MUDr. Ivan David se staví proti návrhu Mohammeda Chahima každým rokem omezit o 10% počet přidělovaných emisních povolenek. V dalším článku, na základě rozhovoru Cyrila Svobody pro Parlamentní listy, komentuje dobrovolnost připojení se k návrhům EU. Dobrovolnost se podle něj rovná diktátu ze strany EU jednotlivým zemím a ty malé, zejména východní, to často odnášejí. Článkem rezonuje požadavek po svobodě – směřování, rozhodování. Další článek je věnován vztahu vlády, respektive ministra pro evropské záležitosti, Mikuláše Beka. Údajně si vláda pospíšila, aby ukázala, že stojí na straně globalistů, nadnárodních korporací a dovozců potravin. Zároveň autor varuje před větším otevíráním unijního trhu (zejména potravin) a jmenuje rizika, která by to mohlo přinášet. Zasvěceně hovoří zejména o zemědělství v Indii. Osobně bere autor zejména to, že jsou čeští europoslanci nabádáni k pozměňovacím návrhům vůči zpravodajským návrhům I.Davida. Zajímavé je poukazování na (ne)kvalifikaci Beka a jeho spolupracovníků, což opírá zejména civilní profesí Beka – muzikolog. Nad svým titulem ve vztahu k zemědělství se ale autor nepozastavil. Dále zveřejňuje článek polemizující s úvahou o podpoře migrace pro příliv nových talentů a řešení demografické krize. Také zveřejňuje článek, který tvrdí, že díky návrhu o jednotném trhu digitálních služeb budou umlčována „alternativní“ média jako parlamentní listy atd. Věru Jourovou tituluje hlavním evropským politrukem a ta uvádí, že cílem je vyhladovět ekonomicky weby šířící dezinformace. Jde asi o nejdelší článek autora v tomto týdnu vůbec, nepochybně se jej to dotklo. V dalším článku se MUDr. David vymezuje proti způsobu blížící se volby místopředsedů EP.

Covid 19 – Klasické články proti vakcinaci, jak nám škodí, snižuje se délka života, jde o genetickou manipulaci, proč očkovat, když existují zázračné tablety. Koronavius není pro lidi nakažlivý, očkování zabíjí, údajně jsou na mnoha místech USA nainstalovány UV lampy, pod kterými je možné vidět, kdo byl očkován a kdo ne. K tématu přispělo i duo Lubomír Man a P.C.R. Ve článku, kde přirovnávají Rakousko (kvůli povinném očkování) k fašistickému Německu. Z článku Jana Korála stačí pouze nadpis k tomu, aby si bylo možné udělat obrázek. „Každý, kdo věří na viry a podřizuje se sanitární diktatuře, podporuje fašismus“ Nadto tvrzení, že za respirační choroby jako angína, zápal plic, záněty horních a dolních cest dýchacích, jsou způsobeny překyselením organismu, nedostatkem spánku…

Podporované subjekty a osoby: Rusko

Útoky: USA, Viktoria Nuland, Joe Biden, EU, Mikuláš Bek, Tomáš Halík, Bill Gates, George Soros, Farmaceutické společnosti, obecné medicínské postupy, Dr. Fauci, Věra Jourová

Příklady:

Potáhnem na Rusa nevíme próč

http://www.nwoo.org/2022/01/23/potahnem-na-rusa-nevime-proc/

Zničí ukrajinská krize ruskou ekonomiku?

http://www.nwoo.org/2022/01/21/znici-ukrajinska-krize-ruskou-ekonomiku/

P.C.Roberts: Přežije lidstvo víru Washingtonu v jeho všemohoucnost?

http://www.nwoo.org/2022/01/19/p-c-roberts-prezije-lidstvo-viru-washingtonu-v-jeho-vsemohoucnost/

Parlamentnilisty.cz

Témata: Složení témat se v uplynulém týdnu příliš nezměnilo, nicméně koronavirová problematika mírně ustoupila do pozadí a nepříliš výrazné bylo také téma situace na Ukrajině.

Politika: Na domácí scéně čelilo největší kritice hnutí STAN – zejména z důvodu stáže Jana Farského v Oregonu (to bylo označeno za podvod na voličích) a také kvůli financování. V obou případech dostávají prostor jen kritici. Druhý jmenovaný směr útoků nejednou získává i konspirativnější charakter. Zaznívá, že Starostům na tyto problémy „zadělala“ ODS, aby STAN oslabila. Dále pokračuje kritika Pirátů (např. za všechny problémy v Praze).

Vláda jako celek je pak kritizována pro údajnou nekompetentnost, absenci plánu pro zvládání deficitu či podrobování se pokynům z EU a USA.

Ukrajina: Texty v drtivé většině straní Ruské federaci. Objevil se názor, že Rusko nemá v Evropě co získat, přičemž toto neplatí v opačném případě, z čehož bylo vyvozeno, že Rusko není tím, kdo se chystá na útočnou válku. Dále bylo zmíněno, že nás naši vládní představitelé vtahují do války (v souvislosti s poskytnutím dělostřelecké munice Ukrajině).

COVID: Parlamentní listy využívaly nový formát, v němž zpovídaly příslušníky složek IZS a dalších profesí, kterých se mělo týkat povinné očkování. Kromě zdůraznění možných dopadů při propuštění těch, kteří se odmítají očkovat či naznačení nevděčnosti státu vůči těmto příslušníkům, bylo zmíněno také porušování Ústavy ČR a Listiny základních práv a svobod ve jménu protiepidemických opatření.

Ostatní: Stejně jako v uplynulých týdnech bylo i tentokrát útočeno na EU a Green Deal, potažmo environmentální politiku obecně. Důsledek Green Dealu má, dle publikovaných článků, vést pouze k chudobě a následnému rozkladu Evropy.

V neposlední řadě kritika padla na ČT a Jakuba Železného, který je prý jako utržený ze řetězu.

Podporované osoby a subjekty: Andrej Babiš (ANO), ANO, Miloš Zeman, Päivi Räsänenová, stínová vláda ANO, Svobodní, Viktor Orbán, Václav Klaus, Zdravé fórum, Čína, Maďarsko, Patrik Nacher (ANO), Brexit, Daniel Landa, Jan Hamáček (ČSSD), Karel Havlíček (za ANO), Novak Djoković, Olaf Scholz, Ruská federace, Soňa Peková, SPD

Útoky: EU, vakcinace, Piráti, Vláda ČR, Jan Farský (STAN), Vít Rakušan (STAN), STAN, Markéta Pekarová Adamová (TOP 09), Green Deal, Aspen Institut, ČT, Dan Přibáň, imigranti, Jakub Železný, Jan Hamáček (ČSSD), Jana Černochová (ODS), Janek Kroupa, Joe Biden, korespondenční volba, NATO, Nelež, neziskové organizace, Petr Fiala (ODS), povinné očkování, Ukrajina, USA, Západ, Zbyněk Stanjura (ODS), Bohatí, protiepidemická opatření, ČRo, Ivan Bartoš (Piráti), Ministerstvo zdravotnictví, ODS, Pavel Novotný (ODS), Pfizer, Piráti, TOP 09, Věra Jourová (ANO), Vlastimil Válek (TOP 09), Andrej Babiš (ANO), ekologičtí aktivisté, Jan Lipavský (Piráti), LGBT, Marian Jurečka (KDU-ČSL), Milan Kubek, Miloš Zeman, Německo, Pavel Blažek (ODS), vakcíny, Vladimir Putin, Zdeněk Hřib (Piráti), Zelení

Příklady:

U Farského se to rozjelo. Foldyna odhaloval: Ti všichni si chodí „pro rady“ na jednu ambasádu

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/U-Farskeho-se-to-rozjelo-Foldyna-odhaloval-Ti-vsichni-si-chodi-pro-rady-na-jednu-ambasadu-690441

Doktor: ČT a ČRo straší na zakázku. Co já viděl… Umře jen pár smolařů

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Doktor-CT-a-CRo-strasi-na-zakazku-Co-ja-videl-Umre-jen-par-smolaru-690039

Jan Schneider vyjasňuje fámy o „Rusech na hranicích“: Američané zmatkují. A zmatený výklad od Bidena to dorazil

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Jan-Schneider-vyjasnuje-famy-o-Rusech-na-hranicich-Americane-zmatkuji-A-zmateny-vyklad-od-Bidena-to-dorazil-690220

Pravyprostor.cz

Témata: V týdnu mezi 17. až 23. lednem bylo na Pravém prostoru uveřejněno 51 textů. 46 se věnovalo politickým nebo společenským tématům, 5 protiislámským, protiromským, protičernošským a anti-LGBTQ tématům.

Politika: V rámci tohoto týdne v sekci politika dominovalo zahraničním tématům krize na Ukrajině a nebezpečí války Ruska s Ukrajinou, z domácích témat dominovala debata nad pandemickým zákonem a stáží Jana Farského. V rámci zahraničí a klíčového tématu hrozící invaze Ruska na Ukrajinu je celý konflikt vykreslován jako zbytečná provokace Západu a to konkrétně USA a EU, zároveň je Rusko vykreslováno jako nevinný aktér. V domácích tématech dominoval odpor k pandemickému zákonu jako nástroji totality a s tím kritika nové vlády a především Petra Fialy. Dalším výrazným tématem byla stáž Jana Farského v USA, kdy se pod palbu kritika dostal nejen zmiňovaný poslanec ale i Vít Rakušan. Odpor k pandemickému zákonu vychází především k odporu proti všem opatřením proti nemoci covid-19.

Společnost: Nejsilnějšími společenskými a kulturními tématy tento týden bylo očkování proti Covidu, zavedená a plánovaná opatření proti šíření Covidu, problematika politické korektnosti a propagace názorů autorů na Pravém prostoru. Tento týden byla silná kritika vlády za předchozí, současná i budoucí opatření v boji proti covidu. Očkování je stále téměř jednostranně odsuzováno. Opatření proti covidu autoři považují za zcela nesmyslné a také jako další krok k zavedení fašistického režimu, který bude cenzurovat a diktovat lidem každý jejich krok a rozhodnutí. Kritizována byla také EU, jenž byla v mnoha textech zpochybňována kvůli imigrační politice, ekologickým opatřením, rovnoprávnosti občanů a boji proti dezinformacím.

Další témata: Několik textů se zabývalo Velkým Resetem a globální nadvládou korporací a elit společnosti. Texty mají poměrně jednotný narativ, a to ten, že díky očkování se vyfiltrují poddaní, kteří přežijí a pak ti, kteří naočkování nejsou, budou společností diskriminování a postupně zahynou. Texty také často kritizují západní ideje kapitalismu, sdílené ekonomiky, technologických pokroků, zelených opatření, očkování a sociálních sítí. V textech se primárně útočí na liberální či západní společenské ideje. Autoři také vyjadřují podporu alternativním médiím nebo alternativním způsobům léčby covid. V několika textech byla vyjádřena podpora Haně Horké v souvislosti s odporem k tomu jak mainstreamová média “využili” její smrti na útoky proti alternativním médiím a dezinformační scéně.

Podporované subjekty a osoby: V4, Rusko, SPD, Svobodní, Alternativní média, Konspirační teorie, Alena Vitásková, Tomio Okamura, Republikání, Trikolóra, Viktor Orbán, Petr Fiala, Hana Horká, Svoboda projevu, Neposlušnost

Útoky: EU, Petr Fiala, Nová vláda, Jan Farský, STAN, Cenzura, Korporace, USA, Vít Rakušan, Očkování, Česká televize, NATO, Piráti, Vláda, Mainstreamová média, Globální změna klimatu, Imigrace, Muslimové, Islám, Ivan Bartoš, Green Deal, Andrej Babiš, Markéta Pekarová Adamová, LGBTQ, Covid, Testování, Opatření, Sociální sítě, Moderní společnost, Starostové, , Zelené energie, Elektromobily, Čína, Marian Jurečka, Jakub Železn, Zdeněk Válek, Neziskovky, Rusko, Věra Jourová, Mikuláš Bek, Demokraté, Joe Biden, Jakub Železný, Bill Gates, Klaus Schwab, George Soros, Jana Černochová, TOP 09, Migranti, Korespondenční volba, Karel Janeček, Michal Horáček, Západ, Zákon o digitálních službách, Moderní mládež, ODS, Miloš Zeman, Ústavní soudci, ČT, Česká armáda, Globální z měna klimatu, 5G, Globalisté, Konzumní spolenost, Globalizace, WHO, České školství, J. K. Rowlingová, KDU-ČSL, ČSSD

Příklady:

Neočkovaní konspirátoři a očkovaní racionalisté: stejné pohledy z různých perspektiv?
https://pravyprostor.cz/neockovani-konspiratori-a-ockovani-racionaliste-stejne-pohledy-z-ruznych-perspektiv/

Když se podíváme pravdě do očí, spatříme totalitu
https://pravyprostor.cz/kdyz-se-podivame-pravde-do-oci-spatrime-totalitu/

Kdybych byl Putin …
https://pravyprostor.cz/kdybych-byl-putin/

Pandemický zákon je důkaz pokračující diktatury
https://pravyprostor.cz/pandemicky-zakon-je-dukaz-pokracujici-diktatury/

Protiproud.cz

Témata: Americké snahy o ozbrojený převrat v Bělorusku a následně i v Kazachstánu měly za cíl vyprovokovat Rusko k vojenské aktivitě, kterou by západní propaganda využila k mohutné kampani na definitivní odříznutí Ruska od západní Evropy zejména v energetické oblasti. To se jim nepodařilo, proto teď připravují konflikt mezi Ruskem a Ukrajinou. Tato operace by měla Rusko vyprovokovat a zajistit „omezený krátkodobý konflikt“, který by byl vydáván za invazi na Ukrajinu.

Západ svým odmítavým postojem k Putinovu požadavku zaručit nerozšiřování NATO na východ nejenže provokuje adekvátní odpověď Ruska, ale dále rozmazává téma hrozící ruské invaze. A tentokrát už nikoli pouze na Ukrajinu. Ukrajina je prý pouze první cíl, byť si z něho Západ údajně dělá největší starosti.

Podle Evropské komise by se boj proti změnám klimatu měl stát ústředním prvkem vzdělávání od nejranějšího věku. Měla by být začleněna do všech politik, programů a procesů vzdělávání a odborné přípravy. V praxi jde o to, aby se pevnou a stěžejní součástí systémů vzdělávání a odborné přípravy stala doktrína Zeleného údělu. Tato nová iniciativa Bruselu je v každém případě dokladem skutečnosti, že Zelený úděl nabývá znaků totalitární ideologie.

Orgány Evropské unie a sorosovské organizace se snaží delegitimizovat maďarské volby ještě před tím, než mají vůbec začít. V případě, že by znovu zvítězil premiér Viktor Orbán, chtějí volby prohlásit za neplatné a zmanipulované. Hlavním trnem v oku jim je totiž zákon, který má v nejbližší době vejít v účinnost a zamezuje školám učit o homosexualitě. Podle jejich názoru se jedná o naprosté potlačení LGBTQ+ menšiny v Maďarsku. Stejný osud čeká i Polsko.

Lidé bezbřeze věří autoritám v oblastech, kterým sami nerozumí. Tyto autority s nimi však nemají správné a čisté úmysly. Chtějí ve využít ke svému vlastnímu obohacení. To se ukazuje v případě vakcinace proti nemoci Covid-19, jež využívají farmaceutické firmy a politici k ovládání svých obyvatel. Vakcíny, které jsou lidem podávané jsou však „druhý“ Covid a přináší více nežádoucích účinků než těch pozitivních.

Covid je psychologická, nikoliv biologická či zdravotní krize. Umělé zaměření na obavy vede k extrémnímu zúžení pole pozornosti. Lidé jsou si vědomi jen malé části reality, na něž mediální narativ zaměřuje jejich pozornost. Jakékoliv argumenty, jež spadají mimo toto malé pole pozornosti, jsou záměrně opomíjeny, takže „hypnotizovaní“ lidé jsou schopní vidět „pandemii“ jen skrze tuto úzkou optiku, jako by na ničem jiném už nezáleželo. To současně umožňuje, aby se slabí politici znovu dostali do pozic vůdců. Mohou každodenně s jediným tématem rezonovat v médiích, což jim umožňuje hypnotizovat velkou část populace.

I v mrazivém počasí pokračoval v neděli seriál demonstrací proti covidové a vakcinační zvůli. Náměstí republiky před katedrálou sv. Bartoloměje zaplnily tisíce občanů, kteří požadovali ukončení vládních restrikcí a konec omezování občanských práv a svobod ke kterému u nás tak jako v celé Evropě dochází – a stále se stupňuje. Akce navazovala na sérii pražských i regionálních demonstrací hnutí odporu, za nimiž stojí iniciativa Chcípl PES spolu s dvacítkou dalších stran, hnutí a spolků odmítajících totalitní praktiky, jež pokračují i za Fialovy vlády.

Odpor vůči povinnému očkování proti Covidu-19, nařízené vyhláškou Ministerstva zdravotnictví, je i mezi vojáky. Tito vojáci již před přijetím vyhlášky o povinném očkování byli šikanováni a donucování k „dobrovolnému“ očkování zákazem létání, přestože se testovali na Covid-19 a byli zdraví. Pakliže zákon o ochraně veřejného zdraví umožňuje nařídit očkování jen, když brání šíření nemoci, a jen na pracovištích ohrožených více nemocí, než je obvyklé, je povinné očkování proti Covidu-19 nezákonné, protože nedokáže zabránit šíření infekce. Očkovaní přenáší vir a mohou onemocnět.

Všichni odpůrci povinného očkování – i podle oficiálních průzkumů k nim patří více než polovina veřejnosti – přijali s hlubokou úlevou a zadostiučiněním rozhodnutí Fialovy vlády o zrušení Babišovy vyhlášky o povinném očkování nepodvolených.

Podporované subjekty a osoby: Antivaxeři, Rusko, Vladimir Putin, Viktor Orbán, Chcípl PES, Daniel Šváb, Marek Obrtel, Anna Urbanová, Pynelopi Cimprichová, Petra Rédová, Bára Lhotanová, Petr Marvan, Donald Trump

Útoky: Evropská unie, Evropská komise, Green Deal, Joe Biden, BigPharma, The Telegraph, Barack Obama, CIA, NATO, Ukrajina, džihádisté, George Soros, LGBTQ+, George Sorose, German Marshall Fund, Daniel Hegedüs, Dunja Mijatovičová, Věra Jourová, Petr Fiala, Hillary Clinton, Pentagon, Jana Černochová, Jan Farský, Bruselská pětka, Michal Koudelka, Jan Lipavský

Příklady:

Hra s ohněm: Stojíme před Karibskou jadernou krizí číslo 2? Operace s falešnou vlajkou připravena. Rusko válku nechce. I Německo si ještě pamatuje. Co zastaví Washington? Dementní Biden to nebude

https://www.protiproud.cz/politika/6258-hra-s-ohnem-stojime-pred-karibskou-jadernou-krizi-cislo-2-operace-s-falesnou-vlajkou-pripravena-rusko-valku-nechce-i-nemecko-si-jeste-pamatuje-co-zastavi-washington-dementni-biden-to-nebude.htm

Sorosovci pálí ze všech kanónů: Chránit děti před zvrhlostmi? V EU není horší zločin! Maďarsko a Polsko pod dalším tlakem. Budou vládnout neziskovky? Zběsilá soudružka Jourová. Orbán musí prohrát, Polsko kapitulovat

https://www.protiproud.cz/politika/6259-sorosovci-pali-ze-vsech-kanonu-chranit-deti-pred-zvrhlostmi-v-eu-neni-horsi-zlocin-madarsko-a-polsko-pod-dalsim-tlakem-budou-vladnout-neziskovky-zbesila-soudruzka-jourova-orban-musi-prohrat-polsko-kapitulovat.htm

Vynálezce mRNA vakcín: Očkování mne málem zabilo. I chytří a vzdělaní dělají osudové chyby. Výběrová šarže jedovaté šmakulády. Nápady a příkazy shora: Buďme extra opatrní! Skrytá rizika

https://www.protiproud.cz/politika/6255-vynalezce-mrna-vakcin-ockovani-mne-malem-zabilo-i-chytri-a-vzdelani-delaji-osudove-chyby-vyberova-sarze-jedovate-smakulady-napady-a-prikazy-shora-budme-extra-opatrni-skryta-rizika.htm

Sputnik

Témata: Vyostřuje se situace kolem Ukrajiny a celkově vztahu Rusko-Západ. Mluvčí ruského ministerstva Maria Zarachová označuje zveřejnění informace o tom, že se Rusku snaží na Ukrajinu dostat k moci proruského politika Jevhenije Murajeva za dezinformaci a manipulaci pomocí masmédií. Informaci Británie zveřejnila o půl druhé ráno moskevského času, což Zarachová vnímá velmi negativně.

Sputnik nese také velmi nelibě nabídku české vojenské pomoci Ukrajině, ať už v podobě speciální jednotky, tak v podobě poslání zbraní. Česko je vykreslováno jako válečný štváč, který přihazuje polena do ohně. Negativně je v tomto vnímána celá nová vláda ČR, zejména premiér Petr Fiala a ministryně obrany Jana Černochová.

Zároveň Sputnik prezentuje ruskou vojenskou sílu, například v článcích „Stačí jedna salva.“ Rusko získá novou zbraň proti letadlovým lodím“ nebo v článku „Kdekoliv na světě. Co dokáže modernizovaný ruský bombardér Tu-160M?“ O svém zdroji informací o ruských zbraní Sputnik neinformuje, respektive uvádí pouze „dle informovaného zdroje Sputniku“.

Na názory na Ukrajinsko-ruský konflikt se Sputnik ptá například Leo Luzara (KSČM), Jiřího Kozby (SPD) a Jaroslava Bašty (SPD).

Sputnik se dále zabývá Česko-ruskými vztahy. Pozitivně je vnímám Miloš Zeman, který se podle Sputniku snaží vztahy s Ruskem napravovat, kriticky je vnímán naopak Pavel Novotný, který je kritický k Sergeji Lavrovi (ruské ministerstvo zahraničí), ale hlavně k Vladimíru Putinovi. Velmi negativně je vnímáno USA i EU, protože nevyšli vstříc požadavkům Ruska o nerozšiřování NATO.

V české politické scéně převažuje kritika Petra Fialy a zejména všech odvětví, které se nějak týkají Ukrajiny (ministerstvo zahraničí a obrany), pokračuje kritika STANU pro dary z Kypru, přestože byly tyto transakce vráceny zpět. Na názory se Sputnik ptá Karly Maříkové (SPD).

Sputnik začíná používat termíny, jako jsou dezinformace či informační válka. Ať už ve výše zmíněném článku, kde Maria Zarachová komentuje vyjádření britských médií o ruském působení na Ukrajině, tak v článku, kde Sputnik kritizuje společnost Facebook, která zavedla restrikce vůči arabské odnoži Sputniku – Sputnik arabic, jehož příspěvky označuje za nedůvěryhodný zdroj a Sputnik arabic dále nemůže na Facebook vkládat nové příspěvky. Sputnik argumentuje, že jde cenzuru a komentuje věc, že Západ vytrubuje, že ctí svobodu slova, ale nevypadá to na to. Na názor se Sputnik ptá Stanislava Novotného, podle kterého má někdo zájem na tom, aby neexistovala konkurence informačních zdrojů. Po dotazu redaktorky, kdo za tím stojí, Novotný spekuluje, že by mohlo jít o tajné služby, domnívá se, že na tom má zájem USA a NATO.

Podporované subjekty a osoby: Zdeněk Zbořil, Maria Zarachová, Rossia 1, Leo Luzar, KSČM, Vadim Truchačov, Tu-160, Rusko, 949AM Antej, Tu-22M3, 949A, K-150, Alexandr Gruško, Maďarsko, Vikor Orbán, Vladimír Putin, Sergel Lavrov, Miloš Zeman, V4, Jaroslav Bašta, SPD, Robert Šlachta, Karla Maříková, Maršál Koněv, Nord Stream 2, Stanislav Novotný, Sputnik Arabic, Jana Marková, Andrej Babiš, Vladimír Pelc

Útoky: Západ, NATO, Ukrajina, Velká Británie, Liz Trussová, mainstreamová média, Zdeněk Hřib, Facebook, Jana Černochová, Excalibur Army, Ukrspecexport, Petr Fiala, USA, Česká televize, Pavel Novotný, Jan Lipavský, Martin Dvořák, Václav Havel, Věra Jourová, EU, STAN, Markéta Pekarová Adamová, OĽANO, Igor Matovič, Vrbětice, sankce vůči Rusku, Piráti, Vít Rakušan, Džamila Stehlíková

Příklady:

Mluvčí ruského ministerstva zahraničí popsala schéma, jak na Západě tvoří dezinformace o Rusku

https://cz.sputniknews.com/20220123/mluvci-ruskeho-ministerstva-zahranici-popsala-schema-jak-na-zapade-tvori-dezinformace-o-rusku-17319799.html

Česko jako válečný štváč? Vláda chce prodat Ukrajině zbraně a munici. Názor

https://cz.sputniknews.com/20220120/cesko-jako-valecny-stvac-vlada-chce-prodat-ukrajine-zbrane-a-munici-nazor-17279505.html

Poznámka: Cílem tohoto monitoringu je dlouhodobé vyhodnocování témat, kterými se vybrané weby zabývají. Pouze dlouhodobé vyhodnocení může dát kompletní obraz o míře manipulací daného webu. Jednotlivé články být dezinformační nutně nemusí. Monitoring nemůže postihnout, jaký je vztah jednotlivých autorů publikovaných textů nebo osob weby zmiňovaných vůči danému webu – zda jsou zmiňováni vědomě nebo proti své vůli apod. Případné reklamace ohledně negativní publicity tyto osoby musí řešit vůči danému webu, nikoli vůči tomuto monitoringu, který jen zpětně zachycuje daný fakt, že informace na webu vyšla.