dezinfo-weby monitoring (4 týden 01/2022)

34078

Aeronet.cz

Témata: Tento týden je na počet témat poněkud strohý. Aeronet se věnuje výhradně očerňování očkování a také lidí spojených s jeho propagací a v dalším sledu probíhá kritika NATO, související se situací na Ukrajině, která se také neustále analyzuje.

NATO hrozí rozpad v důsledku válečného štvaní, které rozpoutalo USA. Chorvatsko údajně nesouhlasí s tímto přístupem a hrozí stažením svých vojsk z organizace. Dle AE budou válku nakonec podporovat jen Polsko, Česko a Slovensko, poněvadž tyto země jsou plně pod kontrolou Washingtonu. Podporu redakce získal německý viceadmirál, který se nedávno vyjadřoval o potřebě vyjádřit respekt a úctu V. Putinovi a následně sám odstoupil z funkce. Tento akt armádní špičky Německa stačí redakci AE, aby rozvinula teorii o možné německé snaze postupně podnikat kroky k rozchodu s linií USA a zahájení suverénní německé cesty směrem k nacismu. V dalším sledu se objevuje krátká úvaha na téma postoj členských států k přijetí Ukrajiny do NATO a následuje popis výsledků vojenské spolupráce Ukrajiny + NATO v souvislosti s vyzbrojováním a rozmísťováním vojenských sil na podporu Ukrajiny v Evropě.

Aeronet opět útočí na očkování a tentokrát si na paškál bere A. Fauciho z USA, jehož 40 let (!) staré vyjádření ohledně tehdy nového viru HIV, promítá do současnosti a fabuluje závěr, který podporuje teorii o zneužívání očkování ve snaze přivodit lidstvu pokles imunity a tím následně „pro jeho záchranu“ vynutit nekonečné série očkování. Dalším v řadě je německý ekonom a prezident Světového ekonomického fóra Klaus Schwab, který jako globalistický boss, sionista a politruk domu Rothshildů jedná v zájmu světové nadvlády a vede projekt vakcinačního teroru. Aeronet se také staví na stranu protestujících řidičů kamionů, kteří v Kanadě blokováním dopravy protestují proti vakcinační politice kanadské vlády a současně se v článku zpochybňují zvěsti o podněcování těchto akcí proruskými skupinami.

Tomio Okamura dostal od redakce AE vyčiněno, když údajně v některém ze svých nedávných prohlášeních vyjádřil ochotu poskytnout Maďarsku a Slovensku podporu v případě jejich žádosti o pomoc proti ruské hrozbě.

Podporované subjekty a osoby: Rusko, Chorvatsko, protestující proti očkování

Útoky: NATO, USA, Německo, Ukrajina, Anthony Fauci, Klaus Schwab, očkování, Tomio Okamura

Autoři: Šéfredaktor VK

Příklady:

NATO se začíná drolit…

https://aeronet.cz/news/nato-se-zacina-drolit-chorvatsky-prezident-v-televiznim-projevu-pohrozil-stazenim-vojsk-z-nato-pokud-vypukne-valka-s-ruskou-federaci-v-pripade-valky-se-nato-rozpadne-nikdo-nikomu-na-pomoc-neprijde/

NATO a jeho plány na Ukrajině…

https://aeronet.cz/news/rusko-obsadi-kyjev-ze-vzduchu-plan-utoku-je-jiz-pry-hotov-joe-biden-sokoval-behem-telefonickeho-rozhovoru-ukrajinskeho-prezidenta-podrobnymi-detaily-udajne-ruske-invaze-a-bily-dum-uvedl-do-stavu/

Protesty řidičů kamionů v Kanadě…

https://aeronet.cz/news/video-za-protesty-ridicu-kamionu-muze-stat-rusko-sokovala-moderatorka-kanadske-verejnopravni-televize-ve-chvili-kdy-tajna-sluzba-evakuovala-kanadskeho-premiera-na-nezname-misto-co-bude-vysledkem/

ČeskoBezCenzury.cz

Témata: Covid-19 je i v tomto týdnu nosným tématem webu. Informuje o izraelském imunologovi, který kritizuje reakci celého světa na pandemii s tím, že téměř každý krok učiněný za poslední dva roky byl chybou. Jeden z článků hovoří o tom, že podle statistik v Evropě razantně narůstá úmrtnost, a konkrétně úmrtnost spojená s Covidem-19 je stejná, jako před začátkem očkovací kampaně. Důvod je jasný, očkování zabíjí. Pokud jde o očkování dětí, web tvrdí, že důvody pro jeho podporu nejsou lékařské, ale čistě politické. Navíc nejsou známé vedlejší účinky vakcín, takže je to hazardování se zdravím dětí. K očkování web uvádí, že opakování posilujících dávek vakcíny je riskantní, protože může přetěžovat imunitní systém.

Jiný článek dokonce hovoří o covidiánském teroru; uvádí přitom příklad z Rakouska, kde jeden chlapec musel psát školní test venku na mrazu. Chlapec má zdravotní výjimku a nemusí nosit roušku, ale škola to neuznala a přinutila ho napsat si test v zimě mimo budovu školy, pod otevřeným oknem do jeho třídy. Podobné pobouření vyvolal případ z USA, kde v jedné škole učitelka nalepila žákovi roušku na obličej a jeho fotografie obletěla sociální média.

Velkou pozornost si znovu vysloužila teorie o celosvětovém spiknutí na zavedení nového světového řádu. Jeden článek popisuje, že vše, co se traduje o mimozemšťanech, je jen stínová hra. „Mimozemšťané“ jsou ti, kdo chtějí nový světový řád nastolit, označují se jako Šedí. Nejsou to lidé, ale jsou nám velmi podobní. K tomu jim slouží nástroje jako povinné očkování jedy, sterilizace mladé generace, vymývání mozků pomocí médií a zejména pokusy na lidech. Německo už první fázi nového řádu testuje, když zahájilo tříletý projekt, ve kterém bude vybrané skupině lidí poskytovat zaručený příjem bez povinnosti pracovat; jde o test, jak bude v budoucnu svět fungovat, až ho budou řídit roboti, nebude existovat osobní vlastnictví a zaručený příjem bude sloužit jako bič, který zajistí poslušnost.

Rusku se věnuje skupina několika článků. Jeden popisuje, jak si Německo zasedlo na sociální síť Telegram a nespravedlivě ji označuje za nástroj, který přispívá k akceleraci extremismu a konspiračních teorií.

Akcentována je situace na Ukrajině. Jeden text se zabývá otázkou, kdo by měl o Ukrajině rozhodovat. Kritizuje přitom americké „vyvážení demokracie“ a dělení sfér vlivu. Mluví o tom, že v roce 1968 mělo SSSR plné právo přizvat armády cizích zemí, aby chránily Československo. Z tohoto pohledu Ukrajina vlastně není suverénní stát, ale loutka. Navíc historicky je daná příslušnost Ukrajiny k ruskému světu, takže je jasné, kdo by měl o její budoucnosti rozhodovat. Tématu se drží i článek, který diskutuje rozhodnutí ministryně obrany ČR darovat na Ukrajinu zbraně. Tento akt je jen dílkem skládačky, velkého plánu západního světa, jak přes Ukrajinu zaútočit na Rusko.

Podporované subjekty a osoby: Rusko, Miloš Zeman

Útoky: Německo, Francie, Ukrajina, USA, vláda ČR, Pirátská strana, Armáda ČR, Policie ČR, obecně všichni, kdo nejsou proti očkování na Covid-19

Příklady:

Rakouská škola posadila dítě bez roušky v mrazu před školu, aby si mohlo napsat školní test!

https://ceskobezcenzury.cz/2022/01/video/video-rakouska-skola-posadila-dite-bez-rousky-v-mrazu-pred-skolu-aby-si-mohlo-napsat-skolni-test/

Muži v černém (Men in Black, MIB) a mimozemšťané

https://ceskobezcenzury.cz/2022/01/zpravy-k-zamysleni/muzi-v-cernem-men-in-black-mib-a-mimozemstane/

Mají Rusové právo žádat Američany, aby opustili Ukrajinu? A mají Američané právo odmítnout?

https://ceskobezcenzury.cz/2022/01/armada/maji-rusove-pravo-zadat-americany-aby-opustili-ukrajinu-a-maji-americane-pravo-odmitnout/

Novarepublika.cz

Témata: Jedním z hlavních témat je energetická krize, která má být zapříčiněna špatnými vztahy s Ruskem a také Green Dealem, jak argumentuje například bývalá šéfka ERÚ Alena Vitásková (viz. příklady). Konflikt na Ukrajině má být provokován údajnou rozpínavostí NATO. Rusko je nuceno se bránit i v důsledku provokací ze strany USA, jakým mají být například otravy Novičokem simulované tak, aby bylo na vině Rusko.

Jsou hojně citovány ruské zdroje propagující postoje Kremlu a západ v souladu s nimi je vykreslován jako zachvácen bojechtivostí, ale také vnitřní nejednotností. Rusko v čele s Vladimirem Putinem jako racionální a snažící se zabránit násilí a možnému vojenskému střetu na Ukrajině. Velký prostor dostává Ivan David a Jaroslav Bašta.

Snahy o monitoring dezinformací a jejich důkladnější pojmenování jsou interpretovány jako potlačování svobody projevu a ideologická propaganda prozápadního vidění světa. Pokračuje kritika obranného paktu USA-Slovensko či kritika českých dodávek zbrojní výbavy na Ukrajinu (viz. příklady). Tématizována je také kriminalita 90. let a korupce v Česku obecně. Prozápadní politici v Česku jsou vykreslováni jako kolaboranti a přirovnáváni k Emanuelu Moravcovi. Je připomínán Holokaust, výročí osvobození Osvětimi a vraždění za 2. světové války.

Podporované subjekty a osoby: Ivan David, Jaroslav Bašta, Jiří Kobza a SPD obecně, Rusko, kremelští představitelé a ruská armáda, Parlamentní listy, Magnificat Slovakia, Robert Fico a SMER, Sputnik

Útoky: Green Deal, EU a její instituce, USA, Ukrajina, neonacisté, Jana Černochová, nevládní organizace, Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám MV ČR, západ obecně, Pavel Fischer, Zuzana Čaputová, Anthony Blinken, sionistické gangy, elity, fašisté, protiruské sankce, Evropský parlament a jeho vedení, vláda Petr Fialy, NATOidé

Příklady:

Ta cena je uměle vyhnaná. ČR je obětí. Vitásková k energiím.

https://www.novarepublika.cz/2022/01/ta-cena-je-umele-vyhnana-cr-je-obeti-vitaskova-k-energiim

Proč má Česká republika (skoro) nejdražší plyn a elektřinu v Evropě? A proč s tím nikdo nic nedělá a neudělá

https://www.novarepublika.cz/2022/01/proc-ma-ceska-republika-skoro-nejdrazsi-plyn-a-elektrinu-v-evrope-a-proc-s-tim-nikdo-nic-nedela-a-neudela

Potáhnem na Rusa nevíme próč

https://www.novarepublika.cz/2022/01/potahnem-na-rusa-nevime-proc

NWOO.org

Témata: Covid-19: Pokračuje filozofování nad očkováním, oslavováno je zrušení povinného očkování. Očkování je stále pokládáno za sehnutí se před diktaturou režimu, ne jako prostředek k lepší odolnosti vůči nemoci. Je přítomna zmínka o šibenici před sněmovnou, jako spravedlivé vyústění situace kolem opatření. Stejný autor opět burcuje k připravenosti a bdělosti.

Je přítomna výzva k demonstraci proti přijetí pandemického zákona 5.2. na Václavském náměstí. Zmíněn je také kanadský Freedom convoy.

Krize USA/Ukrajina/RUSKO: Velmi posunutý výklad slov senátora Pavla Fischera předvedl Lubomír Man, když tvrdí, že Fischer by si přál, aby NATO zaútočilo na Rusko. To vše na základu věty „NATO není jen obranná organizace, ale též organizace, která je připravena zasáhnout“.

Objevuje se mnoho podpůrných článků stojící za Ruskem, odvolávající se až na druhou světovou válku, a dokonce i na neúspěšné tažení Napoleona. Bujaré fantazie o tom, že kdokoliv (západ, NATO) by si začal válku s Ruskem, ten by se hned druhý den zhroutil. Až směšná snaha podpořit současnou politiku Ruska a snad i krýt jejich zadrhnutí se u hranic s Ukrajinou, po tvrdém nárazu na sjednocený odpor vůči jeho dobyvačné politice na Ukrajině, je silně cítit a stupňuje se. Neustále jsou autory podsouvána fakta o tom, že Rusko se oprávněně brání.

Zaznívají argumenty, že Ukrajina zaútočí první a Rusko ji oprávněně potrestá, dále že Ukrajina je bránou pro převrat v Rusku a odstranění Putina. Opakovaně zaznívá upozornění na dovoz plynu z USA a energetickou krizi, tedy obava autorů z možného odstavení Ruska jako zdroje fosilních paliv pro EU.

To rezonuje i v dalších článcích, ne ve spojitosti s USA, ale argumentací, že Nordstream 2 přece není hrozbou. Do popředí těch „zlých“ se vedle USA dostává na místo EU nyní Velká Británie.

Po dlouhé době jsou zmíněny Vrbětice – jako vylhaná akce. MUDr. Ivan David vyzdvihuje ty evropské státy nebo jednotlivce (Bavorský premiér Söder), kteří z ideologických, ale i zcela ekonomických důvodů, nejsou nadšeni ze sankcí proti Rusku a zejména pokud by se týkaly Nordstream 2.

Stejně tak některé z článků straší před dopady zastavení dodávek ruského plynu a vezou se na vlně nedávné energetické krize. Ještě více zaznívají věty o touze po klidu a míru z Ruské strany. Zoufalství zastánců Ruska a Putina dokonce přineslo petici o nesouhlasu s politikou vlády ČR, která po podpisech má být adresována V.V. Putinovi.

Fatastický objev nových dokumentů v článku Janky Šťastné přináší informace o tom, že Rusky bylo přislíbeno v roce 1990 a 91, že se NATO nebude rozšiřovat na východ.

Podporované subjekty a osoby: Rusko, Antivax komunita

Útoky: Očkování proti Covid 19, postup státu proti boji s COVID 19, Pavel Fischer, senát ČR, EU, Evropský parlament. Josep Borrell, USA, NATO

Příklady:

Petice: Nesouhlasíme se zahraniční politikou naší vlády

http://www.nwoo.org/2022/01/30/petice-nesouhlasime-se-zahranicni-politikou-nasi-vlady/

Senátor Pavel Fischer by se na Rusko vrhl

http://www.nwoo.org/2022/01/24/senator-pavel-fischer-by-se-na-rusko-vrhl/

Parlamentnilisty.cz

Témata:

Politika: Parlamentní listy rozebírají (a podrobují své kritice) pandemický zákon. Ten má, dle některých článků, udržovat elity u moci. Koncem týdne se objevuje kritika korespondenčních voleb – je kritizována myšlenka samotná, ale i moment, kdy se vláda rozhodla tento návrh projednávat.

COVID: Téma je na ústupu a stagnující. Parlamentní listy přinášejí několik reportáží z demonstrací proti novele pandemického zákona. Byl zaznamenán článek propagující Sputnik V jako vakcínu účinnější proti variantě omikron.

Ukrajina: Téma začíná být frekventovanější. Parlamentní listy a jejich komentátoři stojí, až na absolutní výjimky, na straně Ruska. Ukrajina je prezentovaná jako fašistický stát. Rusko nalézá zastání, protože je v ohrožení a nemá jinou možnost, jak chránit své občany. Kritice je podrobena Vláda ČR za dodání dělostřelecké munice Ukrajině, naopak vyzdvihováno je Německo.

Podporované subjekty a osoby: Alena Schillerová (ANO), Andrej Babiš (ANO), ANO, ;ípl PES, Čína, CNN Prima News, demonstrace, Miloš Zeman, NATO, Ondřej Dostál (Piráti), Polsko, Rusko, Soňa Peková, SPD, stínová vláda ANO, Svobodní, Tomio Okamura (SPD), Trikolóra, V4, Václav Klaus

Útoky: Andrej Babiš (ANO), Chloé Monette, Covid opatření, ČRo, ČT, CTHH, Džamila Stehlíková, EU, farmaceutické firmy, Green Deal, Jan Farský (STAN), Jan Farský (TOP 09), Jan Lipavský (Piráti), Jana Černochová (ODS), Jaromír Bosák, Joe Biden, Kamala Harris, Kamil Švec, Kantar, koncesionářské poplatky, Korespondenční volby, korespondenční volby, Marian Jurečka (KDU-ČSL), Markéta Pekarová Adamová (TOP 09), Média, migranti, Miloš Zeman, muslimové, NATO, Německo, Nora Fridrichová, novela pandemického zákona, očkování, očkování dětí, opatření, pandemický zákon, Pandemický zákon, Pavel Novotný (ODS), pětikoalice, Petr Fiala (ODS), Pfizer, Piráti, SPOLU, STAN, Strategický plán SZP 2023-2027, Světlana Witowská, testování, TOP 09, Trikolóra, Ukrajina, USA, Václav Moravec, Vít Rakušan (STAN), Vláda ČR, vláda ČR, Západ, Zbyněk Stanjura (ODS), Zdeněk Nekula (KDU-ČSL)

Příklady:

Jedna zbloudilá rána z houfnice a Velká válka se může zopakovat!“ Bašta už tuší

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Jedna-zbloudila-rana-z-houfnice-a-Velka-valka-se-muze-zopakovat-Basta-uz-tusi-691151

Půjdeme do války s Ruskem? Žádná vláda nemá tak ostrou rétoriku, jako naše. Diplomat Novotný vysvětluje, o co dnes jde NATO

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Pujdeme-do-valky-s-Ruskem-Zadna-vlada-nema-tak-ostrou-retoriku-jako-nase-Diplomat-Novotny-vysvetluje-o-co-dnes-jde-NATO-691032

Pravyprostor.cz

Témata: V týdnu mezi 24. až 30. lednem bylo na Pravém prostoru uveřejněno 43 textů. 36 se věnovalo politickým nebo společenským tématům, 7 protiislámským, protiromským, protičernošským a anti-LGBTQ tématům.

Politika: Tento týden sekci politika dominovalo především domácí téma chystaného pandemického zákona. V rámci tohoto tématu byl zmiňován narativ ztráty svobody a kritika vedla na subjekty schvalující tento zákon, především novou vládu ČR. Obecně se články vesměs věnovali i odmítnutí povinného očkování a odporu k opatřením proti šíření nemoci covid-19.

Společnost: Nejsilnějšími společenskými a kulturními tématy tento týden bylo očkování proti covidu, zavedená a plánovaná opatření proti šíření viru, problematika politické korektnosti a propagace názorů autorů na Pravém prostoru. Tento týden byla silná kritika vlády za předchozí, současná i budoucí opatření v boji proti covidu. Očkování je stále téměř jednostranně odsuzováno. Opatření proti covidu autoři považují za zcela nesmyslné a také jako další krok k zavedení fašistického režimu, který bude cenzurovat a diktovat lidem každý jejich krok a rozhodnutí. Kritizována byla také EU, jenž byla v mnoha textech zpochybňována kvůli imigrační politice, ekologickým opatřením, rovnoprávnosti občanů a boji proti dezinformacím.

Další témata: Několik textů se zabývalo Velkým resetem a globální nadvládou korporací a elit společnosti. Texty mají poměrně jednotný narativ, a to ten, že díky očkování se vyfiltrují poddaní, kteří přežijí a pak ti, kteří naočkování nejsou, budou společností diskriminování a postupně zahynou. Texty také často kritizují západní ideje kapitalismu, sdílené ekonomiky, technologických pokroků, zelených opatření, očkování a sociálních sítí. V textech se primárně útočí na liberální či západní společenské ideje. Autoři v několika textech zaútočili proti norským soudům ve věci odebrání dětí a vyjádřili podporu Evě Michálkové.

Podporované subjekty a osoby: Rusko, Václav Klaus, Sovětský svaz, Donald Trump, SPD, Tomio Okamura, Robert Fico, Polsko, Maďarsko, Čína, Protestující, Neposlušnost, Podpora demonstrací proti vládním opatřením, Kritika nstávající vlády, 168 hodin, ČT1, Nadstandardní doplňková zdravotní péče, Milan Kubek, Eva Michálková, Aliance pro rodinu, Nordys, Magdalena Andersson

Útoky: EU, Vláda, Očkování proti nemoci covid-19, Opatření proti nemoci covid-19, Pandemický zákon, Očkování, Islám, Muslimové, Západ, Imigrace, Korporace, Testování, Piráti, ANO, Opatření, ČSSD, Petr Fiala, Farmaceutické firmy, Jan Farský, STAN, Zelená politika, Čína, Jan Lipavský, USA, Jaroslav Fleger, Milan Kubek, WHO, Digitalizace, Green deal, Covid, Liberálové, Globalisté, Evropský soud, LGBTQ, SPOLU, Marek Výborný, KDU-ČSL, Ursula von der Leyen, Franz Timmermans, Markéta Pekarová Adamová, TOP 09, Migranti, Vít Rakušan, Bohumil Kartous, Jan Cemper, Manipulátoři.cz, Dezinformátoři.cz, Čeští elfové, Kapitalismus, Medikalizace, Elity, Alena Schillerová, Zuzana Čaputová, Joe Biden, Jens Stoltenberg, Česká televize, Globální změna klimatu, Emicní povolenky, Elektromobilita, Pavel Novotný, Andrej Babiš, Původ covidu, Miloš Zeman, Džamila Stehlíková, Karanténa, Korespondenční volby, Rakousko, Influenceři, Sociální sítě, České školství, Indoktrinace dětí, Eva Fischerová, Roušky, Pfizer, Norsko, Barnevernet, Komunisté, Levice, Seznam zprávy, Jiří Kubík, Petr Gazdík, Mainstreamová média, Bin Ládin, FRA, Cenzura, Islamizace, Talibán, Lia Thomas, TOP09, Adamová Pekarová

Příklady:

Vláda se zaměří na dezinformátory

https://pravyprostor.cz/vlada-se-zameri-na-dezinformatory/

Teror pandemického zákona

https://pravyprostor.cz/teror-pandemickeho-zakona/

My za Vás, Vy s námi. Nechci žít v takové zemi

https://pravyprostor.cz/my-za-vas-vy-s-nami-nechci-zit-v-takove-zemi/

Studie firmy Pfizer – mýty a fakta o studii, která spustila celosvětové očkování

https://pravyprostor.cz/studie-firmy-pfizer-myty-a-fakta-o-studii-ktera-spustila-celosvetove-ockovani/

Protiproud.cz

Témata: Západ nemá jednotný názor na válku s Ruskem, na kterou USA všechny připravují a vytrvale tlačí na ukrajinský režim. Situace kolem konfrontace mezi Zelenským a Porošenkem v její současné ostudné podobě navíc ukazuje, že se USA ještě nerozhodly, co s Ukrajinou udělají. Přesněji řečeno, kdo povede ukrajinskou armádu do války s Putinem – Zelenskyj, nebo Porošenko, který by se vrátil k moci.

V USA se v poslední době objevil kritický nedostatek potravin. Úřady z tohoto nedostatku viní stále více řádící variantu Omikron. Pravý důvod se však skrývá ve zmonopolizovaném trhu s potravinami, kde hlavní roli hrají čtyři hráči: Walmart, Kroger, Costco a Albertson’s Companies. Další z příčin nedostatku je potravin v USA a stále viditelnějších známek chudoby v nejbohatší zemi světa je prý také absurdní snaha postavit se stále více dominující ekonomice Číny.

Čím více se blíží Putinova návštěva Pekingu, Anglosasové produkují stále více absurdních poplašných zpráv. A všechny souvisejí s ukrajinskou otázkou: ta už byla povýšena na takovou úroveň, že se v návaznosti na ni prezentuje úplně všechno. Dokonce i tak důležité téma pro Západ, jako jsou rusko-čínské vztahy. I zde se snaží útočit z ukrajinského úhlu pohledu. Není to však pouze marné, ale výsledek bude přesně opačný, než jaký Západ očekává.

V pondělí 24. ledna 2022 začalo soudní řízení s křesťansko-demokratickou poslankyní a někdejší finskou ministryní vnitra Päivi Räsänenovou. Byla obžalována za sdílení biblického citátu, který označuje homosexualitu za hřích. Odvolání k Evropskému soudu pro lidská práva nepřipadá v úvahu, jelikož politický diskurs této instituce je v rozporu s křesťanským učením a potírá práva tradiční rodiny.

I přes všeobecnou hysterii, která tykající se krize na ukrajinských hranicích a posílání zbraní na toto území členskými státy Evropské unie, se někteří přední činitelé ohrazují, že médii a politiky vybudovaný strach, je zbytečný. Například bavorský premiér Markus Söder a rakouský ministerský předseda Alexander Schallenberg se vymezili proti zbrojení a sankcím, včetně blokace plynovodu Nord Sream 2, které se Evropská unie na Ruskou chystá uvalit. Podle jejich názoru by se záležitostmi Ukrajiny EU neměla vůbec zabývat, protože není jejím členským státem.

V Bruselu protestovalo více než sto tisíc skutečných obránců svobody a demokracie z řady unijních protektorátů. Nad hlavami drželi vlajky svých států, které jsou v Evropském parlamentu zakázány. Bitva s policií se protáhla do pozdních nočních hodin, než byli nepodvolení u „vládních“ budov Evropské unie zpacifikováni. Výsledkem jsou stovky zatčených a desítky zraněných.

Vakcinační teror už ztrácí účinnost, vlády proto nasazují ekonomické páky. Uměle vytvářená energetická krize, a v ní kořenící dramatická inflace a chudnutí celých obrovských skupin občanů, střední třídy na místě prvním, má odvrátit pozornost lidí k existenčním starostem. Protože však ani to zatím nezabírá, haraší globalisté zbraněmi a ženou Západ na pokraj války s nepodvoleným Ruskem.

Fialova vláda sice zrušila vyhlášku o povinném očkování, avšak stav bezpráví, segregace a apartheidu zde stále přetrvává. Občané druhé kategorie stále nemohou do hospod, divadel a ani kin.

Jen díky vetu Okamurových poslanců se na poslední chvíli podařilo vyřadit totalitní novelu pandemického zákona z projednávání v úterní sněmovně. Tato zprávu přijali s nadšením stovky demonstrantů, kteří od ranních hodin protestovali proti tyranskému zákonu před poslaneckou sněmovnou na Malostranském náměstí.

Podporované subjekty: Vladimir Putin, antivaxeři, SPD, Tomio Okamura, Si Ťin-pching, Alexander Schallenberg, Markus Söder

Útoky: Petr Porošenko, Volodymyr Zelenskyj, Anthony Blinken, USA, Západ, NATO, Bruselská pětka, Petr Fiala, Walmart, Kroger, Costco a Albertson’s Companies, LGBTQ+, Evropský soud pro lidská práva, Olaf Scholz, Angela Merkelová, Ursula von der Leyenová, Josep Borrell, Česká televize

Příklady:

Ukrajinský horký brambor: Proti Rusku? Ne, sami proti sobě. Sankcemi si v zimě nezatopíme. Zařídí Němci, aby se vlk nažral? Balíček s lejnem. Diplomacii EU nikdo nebere vážně. Jsme zbytečně vlečeni do války. Jak zařídit mír

https://www.protiproud.cz/politika/6276-ukrajinsky-horky-brambor-proti-rusku-ne-sami-proti-sobe-sankcemi-si-v-zime-nezatopime-zaridi-nemci-aby-se-vlk-nazral-balicek-s-lejnem-diplomacii-eu-nikdo-nebere-vazne-jsme-zbytecne-vleceni-do-valky-jak-zaridit-mir.htm

Báječný nový svět: Dva roky basy za citování Bible? Ústava se hodí leda na onu místnost. Smí se jen mainstreamové křesťanství? A co to vlastně je? Hle, západní svoboda slova! Reportáž psaná na oprátce, nebo Kafkův Proces?

https://www.protiproud.cz/politika/6275-bajecny-novy-svet-dva-roky-basy-za-citovani-bible-ustava-se-hodi-leda-na-onu-mistnost-smi-se-jen-mainstreamove-krestanstvi-a-co-to-vlastne-je-hle-zapadni-svoboda-slova-reportaz-psana-na-opratce-nebo-kafkuv-proces.htm

Vzpoura nabírá na obrátkách: V Bruselu, v Praze i za mořem. Konvoj svobody má už 70 kilometrů. Theo Fleury: Vraťte nám svobodu! Fialova vláda sprostě lže. Očkovací vyhláška dál platí. Inspirujeme se Kanaďany k povstání?

https://www.protiproud.cz/politika/6277-vzpoura-nabira-na-obratkach-v-bruselu-v-praze-i-za-morem-konvoj-svobody-ma-uz-70-kilometru-theo-fleury-vratte-nam-svobodu-fialova-vlada-sproste-lze-ockovaci-vyhlaska-dal-plati-inspirujeme-se-kanadany-k-povstani.htm

Sputnik

Témata: Stejně jako v minulých týdnech přetrvává kritika české vlády za zaslání zbraním Ukrajině. Podle Sputniku se chystají Ukrajinci střílet do nevinných obyvatel Doněcka a Luhanska. Zároveň Sputnik tvrdí, že česká vláda dala pokyn pomoct na hranicích Slovenska s válečnými uprchlíky z Ukrajiny. Sputnik přináší hypotézu, že to má ekonomické důvody – více ukrajinských pracovníků ve fabrikách.

Na názory na rusko-ukrajinskou krizi se Sputnik ptá politiků z SPD a KSČM. Jako příčinu postoje české vlády k Ukrajině viní Sputnik NATO a USA, které údajně slepě následuje. Česká vláda je Sputnikem vnímána jako ta, která chce ČR zatáhnout do cizí války. Jako příkladné jsou ukázány státy, které Ukrajině nehodlají vojensky pomoct.

K výročí dne obětí holocaustu se na Sputniku objevuje interpretace historie, Sputnik neváhá připomenout hrdinné činy maršála Koněva, který stál za osvobozením jednoho z koncentračních táborů. Problematika druhé světové války je napasována na aktuální dění, v tomto případě na konflikt na území Ukrajiny a téma bylo využito jako kritika kroků české vlády, která rozhodla o poslání zbraní Ukrajině.

Česká vláda je aktuálně nejvíc kritizována pro postoj k Ukrajině, ale také k postoji vůči Rusku, který Sputnik nazývá rusofobií. Kriticky vnímá i to, že vztahy s V4 pro novou vládu nejsou prioritou, s ironickým podtónem poznamenává, že V4 není demokratická. Program nové vlády nazývá Sputnik podvodem na voličích a podvodem na prezidentovi.

Sputnik vyjadřuje své domněnky na dění v ČR, například na dovoz uhlí z Austrálie, které v minulých dnech připlulo na lodi do Děčína. Článek na toto téma čtenáře vede k myšlenkám, proč dovážíme uhlí na Ostravsko, když je můžeme na Ostravsku těžit? Reakce čtenářů u článku byly pobouřené. Vysvětlení firmy Liberty k potřebě dodávky uhlí z Austrálie se specifickými vlastnostmi však Sputnik nezveřejnil.

Sputnik dále komentuje průzkum veřejného mínění CVVM, podle kterého je nejoblíbenějším politikem pro české občany Zuzana Čaputová a nejméně oblíbený naopak Vladimír Putin. Poslední místo Vladimíra Putina si Sputnik vysvětluje tím, že je proti němu médii vedená protiruská „hysterie“. K vítězství Zuzany Čaputové se Sputnik vyjádřil ve smyslu, že „Slováci to tak nevidí“.

V české politické scéně si Sputnik drží tradiční notu – podporuje konzervativní politiku, ať už pravicovou SPD a Trikolóru, tak i levicovou KSČM. Kritický je Sputnik ke všem stranám, které podporují EU, NATO, USA nebo demokratickou vizi Ukrajiny.

Podporované subjekty a osoby: SPD, Jiří Kozba, Radovan Vích, Jiří Vyvadil, Miloš Zeman, V4, KSČM, Jiří Valenta, Ivo Budil, Jan Hrnčíř, Daniel Solis, Natálie Vachatová, Tomáš Doležal, Tomio Okamura, Miroslav Kalousek, Robert Šlachta

Útoky: Jana Černochová, NATO, Ukrajina, vláda ČR, Piráti, STAN, Markéta Pekarová Adamová, SPOLU, TOP 09, Vít Rakušan, migranti, Pětikoalice, Petr Fiala, lepšolidi, Artis Pabriks, Pavel Fisher, Rumunsko, Joe Biden, Jaroslav Novák, Zuzana Čaputová, Angela Merkel, maintream, média, novináři, Danuše Nerudová, pražská kavárna, Miroslava Němcová, korespondenční volba, Martin Vondráška

Příklady:

Vyvadil: Pětikoalice plní své sliby a je připravena nás zatáhnout do cizí války

https://cz.sputniknews.com/20220127/vyvadil-petikoalice-plni-sve-sliby-a-je-pripravena-nas-zatahnout-do-cizi-valky-17371499.html

Poznámka: Cílem tohoto monitoringu je dlouhodobé vyhodnocování témat, kterými se vybrané weby zabývají. Pouze dlouhodobé vyhodnocení může dát kompletní obraz o míře manipulací daného webu. Jednotlivé články být dezinformační nutně nemusí. Monitoring nemůže postihnout, jaký je vztah jednotlivých autorů publikovaných textů nebo osob weby zmiňovaných vůči danému webu – zda jsou zmiňováni vědomě nebo proti své vůli apod. Případné reklamace ohledně negativní publicity tyto osoby musí řešit vůči danému webu, nikoli vůči tomuto monitoringu, který jen zpětně zachycuje daný fakt, že informace na webu vyšla.