dezinfo-weby monitoring (2.týden 07/2021)

21675

Aeronet.cz

Témata: Kromě pokračování ve zpochybňování proti-pandemických opatření a rozvíjení spikleneckých teorií o ovládnutí světa globalistickými elitami, Aeronet otevírá i nová témata jako například kybernetické útoky. Ty mají být v éře digitalizace také nástrojem globalistů k větší kontrole nad světovou populací (viz. příklady). Opět se objevuje teorie o magnetismu očkovaných osob, a to s komentářem o vědecké studii z Lucemburska, která má dodat tvrzením Aeronetu zdání důvěryhodnosti. V samostatném textu pak je obšírně diskutován článek Rockefellerovy univerzity o ovládání myslí laboratorních myší a na závěr je dáván do souvislosti s očkováním a ferromagnetických vlnách, která mají zajistit také ovládání lidské mysli. Aeronet v textu akcentuje židovský původ výzkumníků Jeffrey M. Friedmana a Sarah Stanleyové.

Na příkladu zamítnutého referenda o předčasných volbách je zpochybňováno demokratické uspořádání Slovenska, které má být ve skutečnosti řízeno z ciziny. Vystoupení Lubomíra Volného je přirovnáváno k tichému protestu Mahátma Gándhího a novela volebního zákona reflektující nouzový stav jako příprava manipulace volebních výsledků ve prospěch Demobloku (viz. příklady). Let Aeroflotu je dáván za příklad údajného prázdného letu a spalování kerosinu nad ČR s dopady na počasí. Je kritizována vláda Andreje Babiše, ale zároveň je poukazováno, že koalice s ANO je jedinou cestou, jak se vlastenci a bojovníci za svobodu mohou dostat do vlády.

Podporované subjekty a osoby: CS Svobodný vysílač, alternativní servery, platformy a sociální sítě, bílá civilizace, Marián Bojko a Lubomír Novotný a Volný blok, Donald Trump, aplikace FlightRadar24, čtenáři Aeronetu a zejména pan Zdeněk ze Znojma

Čí hlas je prezentován: ruští hackeři, Cyber Polygon 2021, kyberútok proti SolarWinds, Vint Cerf, studie elektromagnetismu očkovaných osob v Lucembursku, Rockefellerova univerzita a výzkumnící Friedman a Stanleyová, Andrej Babiš, Covid Compensation Flight Program

Útoky: Klaus Schwab, globalisté, Tomio Okamura, SPD, Světové ekonomické fórum, Nadace Billa a Melindy Gatesových, vakcinace, Microsoft, USA, G. Soros, Antifa, Dr. Anthony Fauci, OS Windows 11, Slovensko, Zuzana Čaputová, slovenský Ústavní soud, Progresívné Slovensko, Brusel, EU, Lisabonská smlouva, neziskovky, Radek Vondráček a vedení PS PČR, Joe Biden, Demoblok

Autoři: Šéfredaktor VK

Příklady:

Mamutí hackerský útok na USA je předehrou simulace kybernetického útoku Cyber Polygon 2021 pod záštitou světového ekonomického fóra! Organizace Klause Schwaba varuje, že může dojít ke globálnímu kybernetickému útoku na způsob Covid-19, který ochromí světové zásobovací, dodavatelské, dopravní, energetické a potravinové řetězce!

https://aeronet.cz/news/mamuti-hackersky-utok-na-usa-je-predehrou-simulace-kybernetickeho-utoku-cyber-polygon-2021-pod-zastitou-svetoveho-ekonomicke-fora-organizace-klause-schwaba-varuje/

Poslanecká sněmovna s jednomyslnou podporou SPD schválila nebezpečnou novelu volebního zákona, která kopíruje neprůhledný volební mechanismus z podzimních voleb amerického prezidenta v USA!

https://aeronet.cz/news/poslanecka-snemovna-s-jednomyslnou-podporou-spd-schvalila-nebezpecnou-novelu-volebniho-zakona-ktera-kopiruje-nepruhledny-volebni-mechanismus-z-podzimnich-voleb-americkeho-prezidenta-v-usa/

Novarepublika.cz

Témata: V minulém týdnu je dominantní zejména téma migrace a kritika NATO. Následuje česká scéna, kde sílí kritika Pirátů a obecně liberálních postojů. Dále se jedná vesměs o články plné nesouhlasu se směřováním Západu.

Otázka migrace je opět v kurzu. Proud uprchlíků přes běloruskou hranici do Litvy, popř. Polska poskytuje munici bojovníkům proti nelegální migraci. Na povrch se dostávají manipulativní informace o neochotě EU podpořit Litvu ve snaze o zastavení uprchlíků a výstavby proti imigrantské zábrany podél hranice s Běloruskem. EU pomoc Litvě údajně odmítá z důvodu snahy o výměnu původního evropského obyvatelstva lidmi z islámských zemí. Nelegální migraci podle Jaroslava Bašty používají evropské elity proti svým spoluobčanům.

Podpora Srbska v otázce Kosova a s tím související kritika NATO je na stránkách NR běžným jevem. Také aktuální cvičení NATO (Mořský vánek) údajně slouží k vytvoření falešného dojmu, že je konáno ve jménu míru, přičemž jde o snahu vyobrazit jako hlavního nepřítele míru Rusko. V otázce opuštění území Afghánistánu je NATO opět kritizováno za možnou budoucí hrozbu chaosu a šíření vlivu IS. Washington údajně zničil Afghánistán a tím nyní odkazuje Rusku a dalším sousedům problém národní bezpečnosti. Evropa je údajně, stejně jako za Hitlera, postavená na elitních státech, kterým východní státy dodávají pracovní sílu a musí je poslouchat.

Téma digitalizace je v souvislosti s Pirátskou stranou, resp. liberálními politiky spojováno s Velkým bratrem, sběrem informací o obyvatelstvu či možným omezováním osobních svobod na internetu a mimo něj. Stejně tak i boj proti šíření dezinformací v on-line světě je považován za nežádoucí cenzuru, která odporuje původní myšlence svobodného internetu, jenž by měl zůstat pilířem svobodného světa. Pirátům se spílá také za jejich údajné snahy o posílení pravomocí Evropského parlamentu či zrušení práva veta při hlasování o daních a zahraniční politice.

Petr Hampl na základě cizích studií vypracoval vlastní analýzu pojednávající o nutnosti radikální změny ekonomického a politického systému s cílem vyhnout se zhroucení západní civilizace a muslimské kolonizaci.

Podporované subjekty a osoby: Rusko, V. Putin, Srbsko

Čí hlas je prezentován: Kreml, SPD, Czexit scéna

Útoky: EU, USA, NATO, Piráti, liberalismus

Autoři: Ivan David, Jan Schneider (První Zprávy), Pavel Cimbál, (Parl. listy), Pepe Escobar (Zvědavec), Ljuba Stěpušová (Pravda), Jaroslav Bašta (První Zprávy), Karol jerguš, Petr Hampl (První Zprávy), Novosti, EXANPRO, Radim Valenčík, Outsidermedia, Vladimír Pelc (Vaše věc)

Příklady:

EU odmítla přispět na protiimigrantskou zeď v Litvě. Tak je jasno, o co tu jde…

http://www.novarepublika.cz/2021/07/eu-odmitla-prispet-na-protiimigrantskou.html

Proč dochází ke zhroucení civilizace

http://www.novarepublika.cz/2021/07/petr-hampl-9.html

Programátor varuje: Píšete na internetu často své názory? Upozorní na vás! Za 30 vteřin trestní oznámení. A pak…

http://www.novarepublika.cz/2021/07/programator-varuje-pisete-na-internetu.html

NWOO.org

Témata:

Covid 19, očkování: Autor Petr Novák vzal covid-19 a očkování proti němu jako prostředek elit v roztřízení společnosti na rebely a očkované. Podle něj je pro elity nyní ideální vypustit smrtnější variantu viru, který zlikviduje rebely (neočkované). Styl článku je podivný. Důležité je totiž poznat rebely na příkladu Stalina (jako by byl on ten hodný a spravedlivý): Dokonce ani Stalin nerozpoznal v Chruščovovi trockistickou svini, která se třese na jeho smrt.“ Na konci sice autor snižuje relevanci textu jako možnou variantou, ale tato věta v kontextu článku moc nevynikne. V dalším příspěvku, od Resetheus.org již je popírán vůbec covid-19 jako takový.

EU: Jane K (do určité doby „odborník“ na covid-19) v minulém a tomto týdnu uveřejňuje články, které jsou kompilátem spikleneckých či jiných teorií, ne úplně stejnorodých témat. Zde EU přisuzuje to, že zakazuje označovat zemí původu určité výrobky (prý proto, abychom nakonec jedli GMO potraviny z USA nebo Číny), nucení k přechodu na digitální měnu, což bude mít za následek umírání lidí hladem, řízené zaplavení států EU uprchlíky. Je možné, že jde o překlad z jiného konspiračního webu (autor prakticky nikdy neuvádí zdroje). Samozřejmá je kritika WHO. EU – Dohoda o podobě nařízení o strategickém plánu – v tomto článku se autor (MUDr. Ivan David) vymezuje proti strategii EU v zemědělských dotacích, které mají být podle něj klackem EU na státy, pomocí něhož mají být státům vnucovány „šílené nápady Zeleného údělu“. Ihned za informací o schválení dohody zmiňuje i nátlak EU na Maďarsko pro zákon o propagaci LGBT jako příklad. Dvakrát se v textu autor zmiňuje o tom, že on pro tento zákon nehlasoval. Článek zmiňuje různé příklady posunu zemědělské politiky EU v průběhu let. Slovinsko v čele rady EU – Další článek Ivana Davida, nyní polemika nad tím, zda je Slovinsko právní stát nebo ne. Jeden z představitelů EU, který vyjádření o právním státu v souvislosti se Slovinskem vynesl, je okamžitě označen za toho, kdo tvoří právní paskvily a vlastně je do role porušovatele zákonů stavěn sám. Frans Timmermans je široko daleko největším porušitelem zásad právního stát„. Veto členských států v daňových otázkách – další článek od Ivana Davida se týká jeho hlasování proti „vytunelování práva veta členských států v otázce daní“. Vlastně jde primárně o odpor vůči uhlíkové dani, uváděny jsou částky jako 100 kč za 1l nafty nebo benzínu a zdražení uhlí. Celý článek je opět kritikou EU.

Operace změny pohlaví – článek se sice zaštiťuje Milošem Zemanem, ale jeho komentář k operacím změny pohlaví je jen oslí můstek ke sdělení názoru autorky. Článek není ale vysloveně agresivní, spíše jen bere otázku změny pohlaví u mnoha lidí dnes jako důsledek sociálních sítí a módnost a otázku financí, které by mohly být lépe využity jinde.

Piráti a dezinformace – Ivan David se v mini článku věnovaném Jakubu Jandovi, Pirátům a jejich vztahu k dezinformacím pozastavuje nad tím, jak hluboko se dá ještě klesnout. Nelibě nese snahu Pirátů postavit se dezinformacím a to, že se to Jakubu Jandovi (který je zde nazýván pornohercem ve službách Evropských hodnot) líbí. Ivan David zde dokonce snahu o potírání dezinformací označuje za cenzuru. Tato snaha Pirátů tedy asi už nyní vyvolává u SPD silnou odezvu.

Migrace – Ivan David se vrací k útoku žadatele o azyl, který ubodal 3 lidi v Německu. Článek je jakýmsi komentářem a vyzdvižením snahy o tvrdý postup vůči migrantům, kteří se dopouštějí trestných činů. Článek je vcelku neagresivní.

Tornádo – nyní z pohledu exekucí – je zmíněno, že pomoc rodinám postiženým tornádem v případě, že na ně byla uvalena exekuce, může skončit u exekutorů. Také je článek dost jednostranně zaměřen. O tom, že do exekuce se museli nejprve lidé dostat na základě vlastních problémů, se nezmiňuje a tento fakt pomíjí. Jde spíše o útok na exekutory a o předvolební příspěvek (na vysvětlenou – autorem je opět Ivan David).

Krize v Turecku – když jde o Turecko, pod článkem je prakticky vždy podepsán Ivan David. Jak se blíží volby, počet jeho týdenních příspěvků značně narůstá. V tomto článku řeší ekonomickou krizi v Turecku a odtržení manželky prezidenta Erdogana od reality, když nabádala k omezení plýtvání potravinami, protože podle autora k plýtvání nedochází. Jde o jakési varování k možnosti přijetí Turecka do EU.

Manipulace počasím – Popírání nutnosti snížení globálního oteplování, změna magnetického pole země snad mající vliv i na celosvětovou zločinnost – klasický článek Jane K. – další příklady globálního celosvětového spiknutí, pravděpodobně opět převzaty bez uvedení zdroje.

Případná kandidatura gen. Pavla na prezidenta – Už nyní se rozjíždí kampaň proti „nepohodlným“ kandidátům na prezidenta. Nejprve je nadnesen důvod, proč byl generál Pavel zvolen do čela NATO – tedy zde šlo prý o to, aby občané státu, který nejméně NATU tleská, se potěšili tím, že byl zvolen zástupce jejich státu. Posléze je připomenut vstup gen. Pavla do KSČ a následně je poukazováno ze „správného“ úhlu na jeho aktuální vyjádření a postoje. Hlavně je z článku cítit, že autorovi vadí postoj možného kandidáta vůči Rusku.

Podporované subjekty a osoby: Dezinformátoři, Miloš Zeman, Viktor Orbán

Čí hlas je prezentován: Autorů, zastánců teorie spiknutí, SPD, dezinformátorů

Útoky: EU, tzv. globální elity, WHO, NATO, Piráti, Frans Timmermans, Petr Pavel

Autoři: MUDr. Ivan David, Petr Novák, Jane K., La Peňa, Lubomír Man, Resetheus.org

Příklady:

Piráti v objetí Jakuba Jandy

http://www.nwoo.org/2021/07/07/pirati-v-objeti-jakuba-jandy/

Z pojmu „právní stát“ se v Bruselu stala univerzální nadávka

http://www.nwoo.org/2021/07/07/z-pojmu-pravni-stat-se-v-bruselu-stala-univerzalni-nadavka/

Globální teroristé manipulují počasí, aby zničili naši planetu Zemi a nás s ní

http://www.nwoo.org/2021/07/07/globalni-teroriste-manipuluji-pocasi-aby-znicili-nasi-planetu-zemi-a-nas-s-ni/

Parlamentnilisty.cz

Témata: Pravděpodobně kvůli blížícím se volbám přibývá k silnějším útokům na Piráty. Je to téma, které se objevuje každý týden. Nejsilnějším tématem tedy byla převážně politika.

Politika: Piráti jsou ve velkém kritizováni za různé činnosti. Kritiku dokážou autoři Parlamentních Listů dostat i do absolutně nepolitických témat.

Podívejte se na věci, za které jsou Piráti nejvíce kritizováni:

  1. předvolební kampaň

  2. pochvala od Jakuba Jandy

  3. prodražení metra D

  4. dlouhá stavba zahrady pro seniory v Praze

  5. dotlačení ANO k rozvonění a tím způsobení vánoční vlny covidu

  6. nehájí zájmy ČR v Bruselu, ale zájmy Bruselu v ČR

  7. jsou „prounijní“, a tím pádem i „promigrační“

Útoky jsou vedeny i proti koalici SPOLU, i když v mnohem menší míře. Dále se kritika Pirátů přelévá do kritiky EU a Západu. Díky výročí upálení Mistra Jana Husa jsme se mohli mimo jiné dozvědět, že kdyby teď žil, bojoval by proti Bruselu: „Je zcela nepochybné, že i dnes by stál proti Bruselu jako kdysi proti tehdejšímu Římu. Přičemž být proti Římu tehdy nebylo nic protikřesťanského, ale naopak věrní křesťané se děsili bezvěrectví a zločinů některých papežů. Stejně tak jako dnes, být proti bruselské byrokracii rozhodně není nic protievropského, ale naopak být vlastenec, hájit národ se přímo doplňuje s obhajobou evropských hodnot a tradiční Evropy.“ zdůraznil Okamura.

Velkého prostoru je dáno zástupcům politických stran: SPD a TSS, kteří prezentují své vidění „normálního“ světa.

Covid: Tradičně se objevují texty, ve kterých se zpochybňuje očkování (hlavně u dětí) a kritizují se veškerá opatření. Na intenzitě opět nabírají texty přirovnávající současný stav k nacismu nebo komunismu a následně se ptají, jestli už není čas na odpor. Nutno říct, že se objevují i pozitivní názory směrem k očkování. Samozřejmostí je kritika A. Vojtěcha a potažmo celé vlády za špatnou komunikaci ohledně opatření.

Maďarsko: V průběhu celého týdne se objevují témata, která se zabývají sporem mezi Maďarskem a EU o zákonech omezujících práva menšin. Klasicky se dostává silné opory Viktoru Orbánovi a útočí se na EU. Podpora je projevována Andreji Babišovi, a to kvůli jeho nepřipojení se k 17 zemím kritizujících Maďarsko (AB hovoří o „nějakém cancu“).

Čeští elfové: Zpráva o dezinformacích šířících se řetězovými e-maily je samozřejmě vydávána za manipulaci a snahu znesvéprávnit důchodce. Lidé si prý řetězové e-maily posílají sami a spontánně, jelikož se nedá věřit médiím. Dokonce historik V. Vondruška označuje ČE v jednom článku za „bonzáčky“.

Podporované subjekty a osoby: Andrej Babiš (ANO), ANO, Bolševická diktatura, ČSSD, Daniel Landa (Svobodní), Daniel Vávra, Daniela Kovářová, Donald Trump, Ivan Bartoš (Piráti), Ivan David, Ivo Valenta, Jan Zahradil (ODS), Jana Maláčová (ČSSD), Janez Janša, Jaroslav Bašta, Jiří Dolejš (KSČM), Jiří Krampol, Jiří Ovčáček, Joe Biden, Julian Assange, Kateřina Zemanová, Klára Dostálová (za ANO), Lubomír Volný, Lubomír Volný (Volný blok), Maďarsko, Miloš Zeman, Miroslav Kalousek (TOP 09), Miroslava Němcová (ODS), Monika Jarošová (SPD), Patrik Nacher (ANO), Pavel Černocký, Pavel Novotný (ODS), Pavel Švagr, Piráti a STAN, Přísaha, Robert Fico, Robert Šlachta (Přísaha), Rusko, TSS, Václav Klaus st., Viktor Orbán (FIDESZ), Vojta Dyk, Zbyněk Fiala, Zbyněk Stanjura (ODS)

Čí hlas je prezentován: Adam Vojtěch (ANO), Alexandr Vondra (ODS), Andrej Babiš (ANO), Barbora Kořanová (ANO), Bohdan Babinec, Bruno Maçaes, Dalajláma, Erik Best, EU, František Kopřiva (Piráti), František Mareš, František Navrkal (Piráti), Hana Lipovská, Ivo Valenta, Jakub Szántó, Jan Hamáček (ČSSD), Jan Hrušínský, Jan Kubíček, Jan Urbach, Jan Zahradil (ODS), Jana Maláčová (ČSSD), Jana Zwyrtek Hamplová, Jaromír Balda, Jaroslav Foldyna (SPD), Jaroslav Štefec, Jindřich Šídlo, Jiří Paroubek, Jiří X. Doležal, Jozef Fejsak, Karolina Stonjeková, Klára Dostálová (ANO), Kolemjdoucí, Ladislav Dušek, Ladislav Chvála, Lenka Tarabová, Libor Vondráček (Svobodní), LIGA Libe, Lubomír Volný (Volný blok), Ľuboš Blaha, Luděk Niedermayer (TOP 09), Lukáš Černohorský (Piráti), Lukáš Jelínek, Marcel Kolaja (Piráti), Marian Jurečka (KDU-ČSL), Maroš Kramár, Martin Hradečný, Martin Chmela (Trikolóra), Martin Klus, Martin Kuba (ODS), Martin Pavelka, Matěj Gregor, Michal Bok, Michal Klíma, Miloš Zeman, Miroslav Kalousek (TOP 09), Miroslav Macek, Miroslav Novák, Miroslava Němcová (ODS), Mirslav Ševčík (Trikolóra), Ondřej Hejma, Ondřej Kolář (TOP 09), Ondřej Neff, Ondřej Veselý (ČSSD), Pavel Cimbál, Pavel Novotný (ODS), Pavel Sehnal (Aliance pro budoucnost), Pavla Špondrová, Petr Bartoň, Petr Beitl (ODS), Petr Dufek, Petr Fiala (ODS), Petr Hampl, Petr Kambertský, Petr Smejkal, Petr Sokol, Petr Štěpánek (Trikolóra Svobodní Soukromníci), Petr Tluchoř (ODS), Petr Třešňák (Piráti), Petr Žantovský, Pražská kavárna, Radek Špicar, Radek Vondráček (ANO), Richard Seemann, Robert Plaga (za ANO), Robert Šlachta (Přísaha), Roman Chlíbek, Roman Prymula, Roman Šmucler, Štěpán Kotrba, Štěpán Křeček, Tamás Deutsch (FIDESZ), Tereza Anteneová, Thorsten Weiss (AfD), Tomáš Klus, Tomáš Peszynski, Tomáš Vyoral, Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), Tomio Okamura (SPD), Věra Chytilová, Vít Máslo, Vít Rakušan (STAN), Vlastimil Vondruška, Zbyněk Fiala, Zdeněk Ondráček (KSČM), Zdeněk Svěrák, Zdeněk Zbořil, Zuzana Majerová Zahradníková (Trikolóra)

Útoky: Adam Vojtěch (ANO), Adéla Šípová (Piráti), Alexandr Lukašenko, Angela Merkel, Bob Kartouz, Covidová opatření, Čeští Elfové, ČT, Demokracie, Demokratická opozice, Demokratický blok, Donald Trum, Donald Tusk, Elektromobilita, EU, Evropský parlament, František Lutonský, George Soros, imigranti, Ivan Bartoš (Piráti), Jana Maláčová (ČSSD), Jaroslav Flegr, Jiří Klicpera, Jiří Pehe, Joe Biden, Karel Schwarzenberg (TOP 09), KDU-ČSL, Ladislav Dušek, LGBT komunita, Lukáš Kovanda, Marcel Kolaja (Piráti), Marian Jurečka (KDU-ČSL), Milan Kubek, Milion chvilek pro demokracii, Miloš Zeman, Miroslav Kalousek (TOP 09), NATO, Novináři, Očkování, ODS, Olga Richterová (Piráti), Ondřej Koutník, Pavel Fischer, Pavel Rychetský, Petr Fiala (ODS), Piráti, Reportéři bez hranic, Romové, Seznam Zprávy, Sociální média, Strany demokratické opozice, studenti DAMU, TOP 09, Ursula von der Leyen, USA, Ústavní soud, Václav Havel, Václav Klaus st., Václav Moravec, vedení pražského magistrátu, Vláda ČR, Volební průzkumy, Volební zákon, Západ, Zdeněk Hřib (Piráti)

Autoři: PV, ., AZy, B. Richterová, Barbora Richterová, čtk, Daniela Černá, David Hora, Hans Štembera, Jakub Vosáhlo, Jan Rychetský, Jan Štěpán, Jaroslav Polanský, jav, jma, Karel Výborný, kas, Marek Korejs, Martin Huml, Michal Bok, mp, nab, Oldřich Szaban, PV, Radim Panenka, rak, sla, tle, Tomáš A. Nový, Václav Fiala, vef, Zuzana Koulová

Příklady:

Evropa podle Piráta: Tak si to představoval Hitler. Východ má jen makat ve fabrikách. Dementní, vydechl údivem analytik Štefec

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Evropa-podle-Pirata-Tak-si-to-predstavoval-Hitler-Vychod-ma-jen-makat-ve-fabrikach-Dementni-vydechl-udivem-analytik-Stefec-669768

Lidi, vezměte to do ruky. Už se nebojte, vyzval Hejma. A ostře přidal

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Lidi-vezmete-to-do-ruky-Uz-se-nebojte-vyzval-Hejma-A-ostre-pridal-669715

Pravyprostor.cz

Témata: V týdnu mezi 5. až 11. červencem bylo na Pravém prostoru uveřejněno 64 textů. 50 se věnovalo politickým nebo společenským tématům, 14 protiislámským, protiromským, protičernošským a anti-LGBTQ tématům.

Politika: Tento týden byla v textech vláda kritizována za současná a předchozí opatření ohledně covidu, testování a očkování. Většina autorů stále odsuzuje očkování a jakoukoliv formu covidpasu. Autoři berou opatření jako útok na individuální svobodu nebo formu apartheidu pro nadcházející fašistický režim a podvolení se globalistické nadvládě elit a jejich opresivnímu režimu. Autoři se nejvíce obávají plnění imigračních kvót, nových zákonů podporujících LGBTQ komunitu, zvýšení daní a zelená opatření pro ochranu přírody. Na Pravém prostoru jsou nejvíce podporovány politické strany Trikolóra, Svobodní a Soukromníci (TSS), názory jejich představitelů a volební plán. Nejsilnější kritika je na Pravém prostoru mířena na Evropskou unii, její představitele, ideje a západní státy Evropy. Východní státy jako např. Maďarsko jsou podporovány, zejména kvůli jejich imigrační politice a postoji vůči LGBTQ komunitě. V kontextu k nadcházejícím volbách jsou kritizovány politické strany, které podporují pevnější integraci evropských a západních hodnot, např. Piráti, Starostové a koalice SPOLU.

Společnost: Nejsilnějšími společenskými a kulturními tématy tento týden byla problematika politické korektnosti, oslabení vlivu alternativních médií a propagace názorů autorů na Pravém prostoru. Nelze opomenout každotýdenní kritiku LGBTQ komunity a imigračních opatření. Kritika v textech na účet LGBTQ komunity sleduje poměrně jednotný narativ. Tyto texty útočí na základní hodnoty, práva a svobody které má pojem LGBTQ reprezentovat, autoři také útočí na subjekty, které podporují tuto komunitu. Mezi tyto subjekty patří i EU jako taková, jenž je v mnoha textech každý týden zpochybňována kvůli imigrační politice, ekologickým opatřením, rovnoprávnosti občanů a boji proti dezinformacím. Podpora v textech je vyjádřena Maďarsku a Viktoru Orbánovi za jeho postoj vůči EU a LGBTQ komunitě.

Další témata: Několik textů se zabývalo velkým resetem a globální nadvládou korporací a elit společnosti. Texty začínají mít jednotný narativ, a to ten, že díky očkování se vyfiltrují poddaní, kteří přežijí a pak ti, kteří naočkování nejsou, postupně zahynou. Poté všichni přeživší budou jednotně sloužit hrstce ultra bohatých, kteří budou diktovat každý náš krok a všechna rozhodnutí. Texty také často kritizují západní ideje kapitalismu, sdílené ekonomiky, technologických pokroků, očkování a sociálních sítí. Několik textů odmítá klimatické modely a opatření, které by byly prospěšné pro umírnění dopadů globální změny klimatu. Autoři poukazují na nepřesnost těchto modelů a odsuzují kroky, které by vedly aspoň k částečnému napravení situace nebo mitigaci budoucích důsledků. Autoři také silně odsuzují elektromobilitu a zelená opatření v rámci automobilů. Zvyšuje se počet textů, které útočí na evropské státy, kvůli jejich imigrační politice. Texty migrační situaci v okolních státech vždy vykreslují za pomoci manipulační techniky otrávené studny, ať už vědomě či ne.

Podporované subjekty a osoby: Maďarsko, Viktor Orbán, Polsko, SPD, Volný blok, Rusko, Slovinsko, Miloš Zeman, Trikolóra, Marine Le Pen, Janez Janša, Konzervatismus, Izrael, Donald Trump, Matteo Salvini, Ursula von der Leyen, Vladimir Putin, Alexander Lukashenko, Čína, Očkování, Hans-Georg Maassen, Lubomír Volný, Alternativní média

Čí hlas je prezentován: Matteo Salvini, Marine Le Pen, Zuzana Majerová Zahradníková, Daniel Vávra, Petr Hampl, ALAN M. DERHOWITZ, Směr-SD Ľuboš Blaha, Hans-Georg Maassen

Útoky: EU, Západ, Vláda, Očkování, Piráti, Imigrace, LGBTQ, Cenzura, USA, Elity, Islám, Muslimové, Afričané, Ekologie, Mainstreamová média, Globalisté, STAN, Ivan Bartoš (Piráti), Covidpas, Levice, Opatření, Michal Hašek (ČSSD), Velká Británie, Frans Timmermans, Zdeněk Hřib, Petr Hlubuček, Neziskové organizace, Starostové, ANO, Andrej Babiš (ANO), Antifa, Zákon o veřejném zdraví, KSČM, Izrael, Slovenská vláda, Covidová politika, Radek Vondráček (ANO), Čeští Elfové, Sociální sítě, Joe Biden, Evropská komise, Evropský parlament, Grolich, NATO, Ministrestvo obrany ČR, Migranti, Jana Maláčová (ČSSD), Markéta Gregorová (Piráti), Česká televize, Georgia Hejduková, Technologické firmy, Univerzity, ODS, Martin Kupka (ODS), Vláda SK, Covid opatření, Stát, Jaromír Soukup, Miroslav Kalousek, Mladá generace, Lékaři, ředitel ČT Dvořák, Prymula, Rastislav Maďar, Chlíbek, Kubek, Flégr, Nora Fridrichová, Borhyová, Koranteng, Německo, Turecko, Auronet, Alternativní média, Factcheckovací organizace, UEFA, Globální změna klimatu, Greta Thunberg, Merkelová, Trudeau, Politická korektnost, Romská komunita

Autoři: Reformy.cz, Karel Šindelář, Jan Ziegler, Jindřich Kulhavý, Veritas, Ivan David (SPD), Natálie Vachatová (Trikolóra), Eva Hrindová, Jan Bartoň, Lubomír Vylíčil, Zdeněk Říha, Alan M. Dershowitz, Jana Zwyrtek Hamplová, Pl/zuzana Majerová Zahradníková, Jack Phillips, Jiří Fiala, Pergill, Su, Lulina, Pl/petr Hampl, Alan M. Derhowitz, Vojtěch Machálek, Matouš Bulíř, Mimi Nguyen Ly, Hs, Pz, Martin Weiss, Milena Doušková, Vidlák, Roman Bednár, Libor Číhal, Vlaďka Špidlová, Štěpán Čábelka, Jiří Žák, Slovanka, Monika Hrabáková, Ivo Valenta, Václav Opatrný

Příklady:

Je Evropská unie k něčemu dobrá?

https://pravyprostor.cz/je-evropska-unie-k-necemu-dobra/

Ovce alespoň přežijí

https://pravyprostor.cz/ovce-alespon-preziji/

Barbaři zpravidla vyhrávají

https://pravyprostor.cz/barbari-zpravidla-vyhravaji/

Protiproud.cz

Témata: K podrobení si Švýcarska a podepsání smlouvy o spolupráci, použili Eurokomisaři odstřihnutí země od unijní elektrické sítě. Smlouva připomíná spíše mnichovskou „dohodu“, než vzájemně výhodný dokument. Od ekonomických diktátů, přes povinnost přijímat migranty, až po dodržování evropských pahodnot, podle bruselských notiček.

Opatrnými kritiky eurocentralismu jsou jen malé okrajové strany, zatímco jednotlivé součásti hlavního politického proudu se předhánějí, kdo bude ochotnějším vykonavačem pokynů bruselské vrchnosti.

Vakcinace není cílem celé Operace covid, ale pouze jeho prostředkem. Slouží pouze k nastolení totality v naší zemi. Veřejnost proto není informovaná o zhoubnosti vakcín. Není dokonce ani podstatné, zda jsou vakcíny jen placebo a očkovaní bude nést bezprostřední následky.

Článek představuje reakce dvou žen na očkování proti Covidu-19. V prvním případě žena, jež do té chvíle neměla žádné zdravotní problémy začala pociťovat jako by jejím tělem procházel elektrický šok. Lékaři jí nejsou schopni diagnostikovat, ale její příznaky jsou nateklé lymfatické žlázy a mozková mlhovina. Druhý popisuje případ 12leté dívky, která po druhé dávce vakcíny musela být převezena na pohotovost kvůli břišním a svalovým bolestem. Její stav se nezlepšil ani po dvou měsících, k příznakům se přidaly i verbální a motorické tiky, přišla o citlivost od pasu dolů a trpí slabostí svalů.

V Paříži minulý týden proběhlo prestižní Fórum pro rovnost generací, které si vytklo za cíl „rovnost pohlaví“, „sexuální a reprodukční práva“, „bezpečný a legální potrat“ a „LGBTQ práva“. Fórum se koná pod záštitou OSN, francouzské i mexické vlády, a tyto ohlašované cíle slibuje podpořit částkou 40 miliard dolarů.

Bývalý předák polské Solidarity a dnešní předseda Práva a Spravedlnosti (PiS) Jaroslav Kaczynsky a předseda Maďarské občanské unie (Fidesz) Viktor Orbán iniciovali společnou Deklaraci o budoucnosti Evropy volající všechny demokraty a obhájce státní suverenity proti bruselské totalitě. Pod deklarací se objevily také podpisy předsedkyně Národního sdružení Francie Marine Le Penové, předsedy italské Ligy Matteo Salviniho a dalších významných vlasteneckých představitelů z celkem 14 zemí Evropy, kteří požadují návrat kompetencí zpět k evropským národům.

Mnoho (nejen) katolických médií s různými akcenty a různými zaměřeními hovoří o tom, že stojíme před končícím pontifikátem, který umírající Církvi ponechává svědectví o náhrobku, pod kterým bude definitivně pohřben experiment zahájený v 60. letech II. vatikánským koncilem.

Podporované subjekty: Švýcarsko, Maďarsko, Viktor Orbán, Rusko, Tomio Okamura, Lubomír Volný, Jaroslav Kaczynsky, Marine Le Pen, Matteo Salvini

Čí hlas je prezentován: Euroskeptici, popírači, Anti-vakcinační hnutí

Útoky: EU, Brusel, Horst Seehofer, Mark Rutte, Jana Maláčová, Adam Vojtěch, Pfizer, Hillary Clintonová, Kamal Harris, Obradora, Ursula von der Leyenová, Angela Merkelová, Melinda Gates Foundation, Mari Pangestová, Emmanuel Macron, LGBTQ+, Klementyna Suchanowá, Evropská média, Papež František

Autoři: Pavel Kopecký, Vladislav Jakl, Lu Lina, Petr Hájek, Redakce Protiproud, Branislav Michalka, Jiří Kobza, The Wanderer

Příklady:

Očkované ženy: Nekrolog neustále v kapse. Dát cokoliv, jen nemít tuto zkušenost. Utestovat se do úmoru? Zvracení, ztráta paměti, mdloby a tiky. Proč se Pfizer dále nezajímá? Na pohotovosti jako doma. A nic se nelepší

https://www.protiproud.cz/zdravi/5899-ockovane-zeny-nekrolog-neustale-v-kapse-dat-cokoliv-jen-nemit-tuto-zkusenost-utestovat-se-do-umoru-zvraceni-ztrata-pameti-mdloby-a-tiky-proc-se-pfizer-dale-nezajima-na-pohotovosti-jako-doma-a-nic-se-nelepsi.htm

Mlha o prázdninách: Fraška jede dál. Nová definice svobody je její součástí. 27 odstínů šedi vše zařídí. Proč zase plán selhal? A co ho nahradí? Propast se rozšiřuje. Velký skok ji už nepřekoná. Takže válka?

https://www.protiproud.cz/politika/5898-mlha-o-prazdninach-fraska-jede-dal-nova-definice-svobody-je-jeji-soucasti-27-odstinu-sedi-vse-zaridi-proc-zase-plan-selhal-a-co-ho-nahradi-propast-se-rozsiruje-velky-skok-ji-uz-neprekona-takze-valka.htm

Vlastenci v Evropě vystoupili proti diktátu Bruselu: Kaczynski, Orbán, Le Penová a další demokraté bez přívlastků společným postupem zatroubili k útoku. Perestrojka se komisařům EU vymyká z rukou. Dočkáme se pádu bruselské zdi?

https://www.protiproud.cz/politika/5901-vlastenci-v-evrope-vystoupili-proti-diktatu-bruselu-kaczynski-kaczynski-orban-a-dalsi-demokrate-bez-privlastku-spolecnym-postupem-zatroubili-k-utoku-perestrojka-se-komisarum-eu-vymyka-z-rukou-dockame-se-padu-bruselske-zdi.htm

Sputnik

Témata: Nově získává podporu Sputniku i Lubomír Volný a jeho strana Volný blok. Ještě nedávno si však Sputniknews dělal z Volného legraci. V prvním prázdninovém týdnu však proběhl na webu s poslancem rozhovor Lubomíra Volného s redaktorem Sputniku Vladimírem Frantou. Volný v rozhovoru sám sebe vnímá, jako mučedníka, kterého poslanci nesnesou, ať mluví nebo mlčí. Strany, proti kterým Volný bojuje, sám v rozhovoru jmenuje: ODS, KDU-ČSL, TOP09 a STAN. V rozhovoru své voliče láká hlavně na covidovou tématiku, jako je zrušení opatření, kritizuje výhody očkovaných, jmenuje i tématiku cenzury. V rozhovoru jsou jmenovány témata, které vyvstaly s covidovou krizí, Volný je vykreslen jako mučedník a zároveň spasitel, kterého by lid měl volit. Podporu má Volný i v diskusi čtenářů pod rozhovorem.

Další rozhovor taktéž redaktora Vladimíra Franty byl s Tomio Okamurou, jehož hlavní znění bylo, že SPD je jediná strana, která participuje na Deklaraci o budoucnosti Evropy. V rozhovoru zaznívá obligátní kritika EU, snaha o vystoupení z EU a kritika řešení covidové situace.

Krom propagace stran, které si Sputnik přeje, se samozřejmě objevuje i démonizace stran, které nemá Sputnik v lásce. Mezi nimi jsou například Lidovci, kteří jsou kritizováni za novelu o snížení penzí pro lidi, kteří sloužili komunistickému režimu. Hned z titulku se čtenář dovídá, že lidovci minulému režimu také sloužili. Jak konkrétně, to už se v článku nedočteme. Zdůrazňováno je spíš to, že jde o předvolební populistický krok, zbytečné vrtání v minulosti, pomsta Babišovi a podobně.

Kritizována je také Pirátská strana, krom obligátní kritiky Ivana Bartoše se Sputnik obouvá také do Marie Jelínkové a spolku Pankrácká společnost. Sputnik kritizuje Jelínkovou za aktivismus v boji proti pokácení stromů kvůli výstavbě metra, údajně kvůli tomu stály město průtahy už dvě miliardy korun. Zbytek článku se nese v duchu „co by se stalo, kdyby Piráti vyhráli volby“. Piráti jsou zde kritizováni za aktivismus, údajnou nerozhodnost, dle Vladimíra Pelce, se kterým je veden rozhovor se reprezentanti strany chovají odpudivě a nabubřele.

V tématice covidu-19 zaznívá v mnoha různých článcích kritika vládních opatření, a hlavně zvýhodňování očkovaných. V sekci názory je rozhovor se slovenskou aktivistkou Veronikou Červeňan, která bojuje proti novým opatřením na Slovensku kvůli variantě Delta. V rozhovoru čtenáře značně mystifikuje, když mluví o variantě Delta, jako o méně nebezpečné a méně smrtelné variantě, používá data pouze z Velké Británie, kde je značná část lidí očkována, data ze zemí více postižených Delta variantou, jako je Indie, jsou zamlčena.

V rozhovoru také zaznívá kritika zvýhodňování očkovaných, protože není prokázáno, zda vakcína zabrání na 100% přenosu z člověka na člověka.

Podporované subjekty a osoby: Lubomír Volný, Volný blok, SPD, Tomio Okamura, Veronika Červeňan, Leo Luzar, Andrej Babiš, Miloš Zeman, Trikolora, Zdeněk Koudelka, Tomáš Zdechovský, Pavel Matocha

Čí hlas je prezentován: Leo Luzar, Vladimír Pelc

Útoky: ODS, KDU-ČSL, TOP09, STAN, Piráti, Ivan Bartoš, EU, Marian Jurečka, USA, Markéta Pekarová Adamová, Marie Jelínková, Pankrácká společnost, Adam Vojtěch, Miroslava Němcová, NATO, ČT, Zelení

Autoři: Alena Novotná, Jana Petrova, Vladimír Franta, Tatjana Naronskaja, Dmitrij Korněv, Roman Michelko, Brankica Ristič

Příklady:

Lidovci se chtějí vypořádat s minulým režimem. Zapomněli, že mu také sloužili. Názor

https://cz.sputniknews.com/20210709/lidovci-se-chteji-vyporadat-s-minulym-rezimem-zapomneli-ze-mu-take-slouzili-nazor-15094311.html

Děsivý aktivismus nezávislé pirátky v hodnotě přes 2 mld. Kč. Co se stane, když strana vyhraje volby

https://cz.sputniknews.com/20210708/desivy-aktivismus-nezavisle-piratky-v-hodnote-pres-2-mld-kc-co-se-stane-kdyz-strana-vyhraje-volby-15084745.html

Poznámka: Cílem tohoto monitoringu je dlouhodobé vyhodnocování témat, kterými se vybrané weby zabývají. Pouze dlouhodobé vyhodnocení může dát kompletní obraz o míře manipulací daného webu. Jednotlivé články být dezinformační nutně nemusí. Monitoring nemůže postihnout, jaký je vztah jednotlivých autorů publikovaných textů nebo osob weby zmiňovaných vůči danému webu – zda jsou zmiňováni vědomě nebo proti své vůli apod. Případné reklamace ohledně negativní publicity tyto osoby musí řešit vůči danému webu, nikoli vůči tomuto monitoringu, který jen zpětně zachycuje daný fakt, že informace na webu vyšla.