dezinfo-weby monitoring (2.týden 06/2021)

20837

Aeronet.cz

Témata: Ve všech textech je zpochybňováno očkování a jsou rozvíjeny spiklenecké teorie o kontrole lidstva globalistickými elitami. Evropská digitální identita (eID) má být průvodním jevem takové kontroly. EU je přirovnávána k nacistickému Německu, či ke způsobu jakým kontroluje své obyvatele Čína (viz. příklady). Aeronet dále rozvíjí spiklenecké teorie o vývinu Covid-19 v laboratořích v USA a jeho následném přesunutí do Wuhanu v Číně. Přitom se zaštituje celou řadou renomovaných zdrojů, které o laboratořích ve Wuhanu psali.

Samostatně je rozvíjena teorie o tom, že lockdown v domovech důchodců zapříčinil umírání seniorů na Covid. Pokračuje šíření hoaxu o magnetismu očkovaných osob a to za pomocí příkladů z mexické televize. Také je šířena teorie o možnosti očkovat dechem – má to umožňovat i německá legislativa a tím také umožňovat i očkování pomocí chemtrails. Nakonec je v závěrečném textu týdne spekulace o tom, že dánský fotbalista Eriksen zkolaboval během utkání ME ve fotbale v důsledku nadměrného testování a také očkování proti Covid-19 (viz. příklady).

Podporované subjekty a osoby: Lubomír Volný, Marian Bojko a Volný blok, Infowars a Alex Jones, Svobodný vysílač CS, Christian Eriksen

Čí hlas je prezentován: Wall Street Journal, Washington Post, WHO, New York Times, Rutgersova univerzita, Peter Daszak a EcoHealth, Fox News, Five Eyes, ČSÚ, dr. Jane Ruby, redaktor mexické televize Manolo, pořad Stewea Peterse, Pfizer, globalisté, chemtrails, Reuters, Giuseppe Marotta, La Gazzetta dello Sport, CDC, Izraelské ministerstvo zdravotnictví, vedení Inter Milán

Útoky: Evropská komise, eID, Čína, USA, Anthony Fauci, Barack Obama, laboratoře Lawrence Livermore, Andrej Babiš, firma Chemicell, GlaxoSmithKline, tetravakcína Boostrix, Moderna, globalisté, Dům Sion, Inter Milán, vakcinační loby, AstraZeneca

Autoři: Šéfredaktor VK

Příklady: Total Control: Evropská komise oznámila plán na zavedení evropské digitální identity (eID) v podobě elektronické identifikační peněženky v chytrých mobilech! Telefon nahradí národní papírové a plastové doklady totožnosti, řidičáky a rovněž bude možné eID propojit s národními očkovacími databázemi..

https://aeronet.cz/news/total-control-evropska-komise-oznamila-plan-na-zavedeni-evropske-digitalni-identity-eid-v-podobe-elektronicke-identifikacni-penezenky-v-chytrych-mobilech-telefon-nahradi-narodni-papirove/

Damage control: Hráč italského klubu Inter Milán Christian Eriksen byl spolu se svými klubovými spoluhráči vakcinován, uvedl již v květnu pro italský list klubový lékař! Ředitel klubu však po sobotním hráče v utkání Mistrovství Evropy vakcinaci hráčů najednou popírá!

https://aeronet.cz/news/damage-control-hrac-italskeho-klubu-inter-milan-christian-eriksen-byl-spolu-se-svymi-klubovymi-spoluhraci-vakcinovan-uvedl-jiz-v-kvetnu-pro-italsky-list-klubovy-lekar/

Novarepublika.cz

Témata: Stěžejní téma minulého týdne jsou veřejnoprávní média, především pak kritika České televize. Další v řadě je Pirátská strana jejíž preference se podepisují nad zvyšujícím se množstvím textů, ve kterých je tato strana negativně komentována. Následují komentáře kritizující NATO, USA apod.

Na stránkách NR je zveřejněno video J. Bobošíkové, kde cepuje ČT za kauzu Lidice resp. reportáž, uvedenou v pořadu Reportéři ČT, kde se producenti ke kauze vyjadřují a obhajují své záměry. Šéf týmu M. Wolner dle J. B. lže a uráží. Jinde se bývalý radní P. Štěpánek obouvá do ČT za dvojí metr, který české veřejnoprávní médium spáchalo tím, že dalo významný prostor Světlaně Cichanouské při její návštěvě ČR, ale současně ČT ignorovala demonstraci proti totalitním praktikám, která ve stejných dnech konala na Malé straně.

Pokračují útoky na Piráty. Nezávislý sociolog Petr Hampl vidí v možném budoucím volebním úspěchu Pirátské strany velké nebezpečí a komplikace pro české vlastenecké síly. Dalším v řadě je např. Jan Paroubek, který v Pirátech vidí především partu elitářů, kteří za sebou nemají žádné zkušenosti s řízením firem natož státu. Typickým příkladem je dle J.P. primátor Prahy Zdeněk Hřib, jehož dosavadní výsledky hodnotí jako zcela tristní.

NATO se údajně snažilo o vybudování Rusko ohrožujících vojenských základen na území Uzbekistánu a Tádžikistánu, což vlády obou států odmítly. USA staví na sílícím německém neofašismu své projekty směřující k zatažení Evropy do války s Ruskem. Tajemník NATO Jens Stoltenberg je psychopat a razí zvrácenou filozofii, když hovoří o ruské agresivitě. Západ potřebuje politiku „glasnosti“, protože se chová jako SSSR před kolapsem, jako moloch žijící ve lži a uzbrojený k smrti.

S pokračujícími analýzami Vrbětické kauzy paralelně probíhá kritika českých zpravodajských služeb, které v této věci údajně systémově selhaly, když se účelově podílely na šíření některých tajných informací prostřednictvím médií.

Jiří Paroubek se opřel do Miloše Vystrčila, který jako jeden z prvních vysoce postavených západních činitelů od roku 1971 navštívil Tchaj-wan čímž zpochybnil českým státem deklarovanou čínskou celistvost zahrnující území Tchajwanského státu.

Podporované subjekty a osoby: Rusko, Čína

Čí hlas je prezentován: Kreml, SPD, Miloš Zeman, Jana Bobošíková

Útoky: EU, USA, NATO, Tchaj-wan, ČT, Marek Wolner, Pirátská strana, Miloš Vystrčil, Zpravodajské služby ČR

Autoři: Ivan David, Jan Schneider (Česká pozice), Petr Hájek, Jana Bobošíková, Petr Hampl (EUportál), Ivan Šťubna (Jiskra), Valerij Kulikov (Zvedavec), Jaroslav Bašta, Petr Štěpánek (Protiproud), Jiří Paroubek, Zdeněk Zbořil (První zprávy), Eduard Chmelár (První zprávy), Lubomír Man, Milan Novický (Armádny magazín)

Příklady:

Agenda setting: Co v médiích nebylo, to se nestalo. Majdanistka modlou kavárny…

http://www.novarepublika.cz/2021/06/agenda-setting-co-v-mediich-nebylo-to.html

Uzbekistan povedal NIE základniam NATO na svojom území

http://www.novarepublika.cz/2021/06/uzbekistan-povedal-nie-zakladniam-nato.html

Ruská vojnová loď Karélia zneškodnila dve americké rakety SM-6 počas ich testovania

http://www.novarepublika.cz/2021/06/ruska-vojnova-lod-karelia-zneskodnila.html

NWOO.org

Témata:

Covid-19: Články věnující se covidu19 samotnému i souvisejícím věcem (očkování, roušky) jsou opět přítomny. Některé z článků mají možná ještě jiný účel, než prostě informovat o tom, že v Německu nakoupili část roušek nevyhovujících a snažili se je udat například starším lidem. V článku je naráz zmíněna v krátké souvislosti s rouškami i osoba, která jak píše autor brojí, proti ekvivalentům bývalých JZD z východu (tedy i proti Agrofertu). Že se nevhodné respirátory pořizovaly i u nás v článku nezazní. Jiný článek se zabývá (na místo ,,zhoubného očkování“) doporučením receptů, jak neonemocnět nebo se léčit. Česnekové mléko, peroxid vodíku, inhalované alkoholové výpary, Rumunská léčba, půst… Také se prezentuje Brazílie jako bezpečná země v návaznosti na možnosti destinace dovolené v tomto roce (a to jak z pohledu kriminality, tak covid). Stejně tak Mexiko a Bělorusko…, je zpochybňován účinek a nutnost nebo možnost přikázat opatření jako karanténa, roušky nebo testování. Stejný autor v dalším článku ale prezentuje jako největší zlo očkování, které podle něj stejně nefunguje. Hned začátek první věty – Israelská organizace nejrůznějších zdravotních odborníků…. slovo nejrůznějších nenechá nikoho na pochybách, že se článek bude zašťiťovat „kapacitami“. Očkování prý nechrání před onemocněním, pouze zmírněním příznaků při onemocnění.

Okopávání EU, respektive projednávání žaloby proti porušování zásad právního státu (týká se Maďarska a Polska) je pojato jako boj Německa proti těm, kteří jim vadí. Autor (Ivan David) ve článcích opakovaně útočí na EU a Německo zvláště.

Drobné rýpnutí si do Pražské kavárny přináší výbor národní kultury, prakticky jde o zastání se Miloše Zemana a A. Babiše.

Návštěva p. Cichanouské z Běloruska vyprovokovala jednoho z autorů nad zamýšlením, jestli se nevměšujeme do vnitřních záležitostí Běloruska. Dokonce přijetím (v článku napsáno doslova) paní učitelky Cichanouské z Minska se vměšujeme do svrchovanosti Běloruska a porušujeme zásady charty OSN pro udržení míru. Hned za článkem ale následuje reklama na knihu, kde je OSN dána do souvislostí s termínem Globální tyranie. Takže odvolávání se jednoho článku na organizace, kterou druhý článek neguje.

USA je co se fungování politiky a politiků řešeno v článku – ,,Kdy bude do Amerického senátu jmenován kůň?“ Článek prakticky vyznívá tak, že republikáni kopou do Číny a demokraté do Ruska. Neopomenuto je sousloví ,,krádež voleb“ v USA. USA jsou líčeny jako země plná lží. Na USA také útočí další převzatý článek, který Varuje Putina před propagandistickou pastí vzhledem k chystanému summitu Biden-Putin. V něm už dopředu vlastně nedává Putinovi jinou možnost, než být prostředkem k upevnění pozice Ruska jako globálního nepřítele a do této pasti jej láká právě Biden. Summit je líčen jako prostředek zvýšení napětí s Ruskem. Přes název, který navádí k myšlence, že Putin dělá chybu, jde vlastně jen o vylíčení Bidena jako manipulátora.

Líčení budoucnosti soukromého majetku a přesun majetku k nejbohatším. Zmiňuje Billa Gatese, u nás straší zestátněním soukromého majetku a například straší lidi tím, že díky drahé elektřině budeme svítit svíčkami. Z čnáku cítím lehký útok na Piráty.

Podporované subjekty a osoby: Miloš Zeman, Bělorusko, Orbán, Maďarsko, Polsko, Putin, Ruská federace

Čí hlas je prezentován: SPD, výboru národní kultury, M. Zemana,A. Babiše, Soňi Pekarové

Útoky: Jens Spahn (Spolkový ministra zdravotnictví), Pražská kavárna, klasická léčba a postupy zejména při Covid 19, Německo – i jednotliví političtí představitelé, EU, USA, Biden, Piráti, ANO

Autoři: Ivan David, Jan Poláček, Jane K., admin, Lubomír Man, Jindřich Kulhavý

Příklady:

P.C.Roberts: Kdy bude i do amerického Senátu jmenován kůň?

http://www.nwoo.org/2021/06/11/p-c-roberts-kdy-bude-i-do-americkeho-senatu-jmenovan-kun/

Očkovaní jsou nebezpečná, i odborníci to přiznávají, ale – byli jsme varováni!

http://www.nwoo.org/2021/06/11/ockovani-jsou-nebezpecna-i-odbornici-to-priznavaji-ale-byli-jsme-varovani/

Parlamentnilisty.cz

Témata: V rámci 23. týdne nebylo žádné téma nějak příliš stěžejní. Objevovala se témata, která se objevovala i v minulosti. Opět je pravidlem, že se primárně více řeší politika oproti jiným tématům.

Volby: V rámci blížících se voleb se opět objevují průzkumy, kdy největší prostor v rámci celého týdne mají strany SPD a koalice kolem Trikolóry.

Andrej Babiš: Častým tématem je osoba Andreje Babiše, kdy se řeší postoj Evropského Parlamentu o jeho střetu zájmu. Parlamentní Listy dávají prostor i protistranám, ale dohromady má více prostoru Andrej Babiš. Ten útočí na Evropskou Unii a její instituce. Premiér tvrdí, že se jedná o uměle vytvořenou kauzu a účelově se toto objevuje přes volbami. Samozřejmě v rámci toho útočí na Piráty, které označuje za proimigrační.

Bělorusko: Ve velkém se také objevují články pojednávající o návštěvě Svjatlany Cichanouské, většinou se jedná pouze o informativní zprávy, ale místy jsou velmi útočné. Převážně se útočí na senát a jeho předsedu Miloše Vystrčila (ODS) za jeho slova, že Cichanouská je právoplatná prezidentka. Podle Tomáše Vyorala je obraz o totalitě v Bělorusku přehnaný – ptát bychom se měli tamních občanů a ne pouze „kavárny“. Také se útočí na ČT z toho důvodu, že informují neobjektivně. Zabývají se touto návštěvou, ale o jiných tématech neinformují, viz například demonstrace proti novele zákona o veřejném zdraví.

Ostatní témata: Místy se objevují články o kauze Dominika Feriho. V tomto ohledu spíše pouze informativní formou. Dále evropský šampionát ve fotbale, kdy opět vyvstalo téma rasismu a poklekávání před zápasy. Také odeznívají témata střetu zájmů ředitele ČT P. Dvořáka.

Covid: Tomuto tématu je také hojně dán prostor. Spíše se řeší demonstrace, kterou organizoval poslanec L. Volným (+ kolektiv). Její účastníci jsou potom chváleni za obcházení povinnosti nosit roušku, díky argumentu, že to není demonstrace, ale natáčení hraného dokumentu. Dále se řeší možnost očkování osob starších 16 a 17 let, kdy se děti podle vyjádření vlády mohou nechat očkovat proti vůli svých rodičů. Toto je docela hodně kritizováno, viz například: „Ještě čekám, že se objeví Pionýr. Děti od rodin toužili vždy oddělit soudruzi!“ Známá advokátka Jana Zwyrtek Hamplová nesouhlasí s přístupem k očkování šestnáctiletých a sedmnáctiletých. Ti si totiž mohou jít pro vakcínu bez souhlasu rodičů. A co na tom nesedí? „Všechno.“ Ministerstvo, učitelé a další by měli podle advokátky dětem říct: poraď se napřed s rodiči. Tak by to mělo být ve vyspělé společnosti. „Jen barbaři rozbíjejí rodiny“.

Dále se objevují články o původu viru a jeho úniku z laboratoře. Je také zmíněno, že S. Pekové se odborníci vysmívali a teď se začíná ukazovat, že měla pravdu.

Podporované subjekty a osoby: AfD, Hana Lipovská, Miloš Zeman, Parlamentní listy, SPD, Tomio Okamura (SPD), Andrej Babiš (ANO), ANO, Běloruská opozice, Kanál DOL, Karel Schwarzenberg, Lubomír Volný (JAP), Luboš Xaver Veselý, Piráti, Svjatlana Cichanouská, Tomáš Petříček (ČSSD), Viktor Orbán, XTV, Zuzana Majerová Zahradníková (Trikolóra), Václav Klaus, Trikolóra

Čí hlas je prezentován: Agentura SANEP, Aleš Cibulka, Alexandr Vondra (ODS), Andrej Babiš (ANO), Anthony Fauci, Barbora Kořanová (ANO), Eduard Piňos, Eliška Balzerová, Filip Hausknecht (Hnutí Budoucnost), Fox News, František Matějka (Svobodní), Hana Aulická Jírovcová (KSČM), Chcípl PES, Ilona Csáková, Ivan Bartoš (Piráti), Ivan David (SPD), Jakub Michálek (Piráti), Jakub Železný, Jan Hamáček (ČSSD), Jan Herzmann, Jan Keller, Jan Skopeček (ODS), Jana Bobošíková, Jana Bobošíková , Jana Maláčová (ČSSD), Jana Volfová, Jana Zwyrtek Hamplová, Jaroslav Bašta, Jaroslav Bžoch (ANO), Jaroslav Flégr, Jaroslav Maxmilián Kašparů, Jiří Bláha (ANO), Jiří Čunek (KDU-ČSL), Jiří Kájínek, Jiří Minčič (ODS), Jiří Ovčáček, Jiří Paroubek, Jiří Pehe, Jiří Šinkora, Junák, Karel Havlíček (ANO), Karel Krejza (ODS), Kateřina Englichová, Ladislav Dušek (ÚZIS), Libor Rouček, Linda Bartošová, Lubomír Volný (JAP), Luboš Xaver Veselý, Luboš Zálom (Svobodní), Lukáš Kovanda, Marcel Kolaja (Piráti), Marek Benda (ODS), Marek Eben, Marek Hilšer, Marek Zeman (Trikolóra), Markéta Pekarová Adamová (TOP 09), Martin Bursík (LES), Martin Komárek, Martin Šmída (Piráti), Mikuláš Peksa (Piráti), Milan Drobný, Milan Lasica, Miloš Zeman, Miroslav Bárta, Miroslav Kalousek (TOP 09), Miroslav Macek, Miroslav Singer, Miroslava Němcová (ODS), Nigel Farage, Olga Richterová (Piráti), Olga Sommerová (LES), Ondřej Hejma, Patrik Nacher (ANO), Pavel Hasenkopf, Pavel Kohout, Pavel Sehnal (Aliance pro budoucnost), Pavel Zeman, Petr Bystoň (AfD), Petr Dolínek (ČSSD), Petr Drulák, Petr Fiala (ODS), Petr Fischer, Petr Nečas (ODS), Petr Němec, Petr Štěpánek (Trikolóra), Petr Žantovský, Pynelopi Cimprichová, Radek Špicar, Radomil Bábek, Rastislav Maďar, Soňa Marková (KSČM), Svjatlana Cichanouská, Svobodní a Soukromníci, Ted Cruz, Tomáš Etzler, Tomáš Goláň, Tomáš Měcháček, Tomáš Nielsen, Tomáš Vyoral, Tomio Okamura (SPD), Trikolóra, Václav Klaus st., Věra Jourová (ANO), Vítězslav Kremlík, Vladana Vališová, Vlastimil Válek (TOP 09), Vratislav Mynář, Zdeněk Zbořil, Zuzana Majerová Zahradníková (Trikolóra),A2larm,Adam Vojtěch (za ANO), Andrea Novotná (ODS)

Útoky: Andrej Babiš (ANO), Anthony Fauci, ČT, EU, Greta Thunberg, Ivan Bartoš (Piráti), Lubomír Zaorálek (ČSSD), Mikuláš Ferjenčík (Piráti), Miloš Vystrčil (ODS), Miloš Zeman, NELEŽ, Němečtí Zelení, Pavel Fischer, Pavel Telička (Hlas), Petr Arenberger (ANO), Robert Šlachta (Přísaha), Sexuální menšiny, Vláda ČR, Zelený úděl, Liberální elity, Adam Vojtěch (ANO), Covidpas, Deník N, Dominik Feri (ex-TOP 09), EP, Facebook, Imigranti, Karel Schwarzenberg, Linda Bartošová, Média, Muslimové, Očkování, ODS, Opatření, Petr Dvořák, Piráti, Respekt, SeznamZpravy, SPOLU, Testování, Tomáš Měcháček, Václav Láska, Zdeněk Hřib (Piráti), Black Lives Matter, Václav Havel, Jiří Pehe, Vladimír Kroc, Amnesty International, Senát ČR, Jan Bartošek (KDU-ČSL), Petr Fiala (ODS)

Autoři: Barbora Richterová, Jaroslav Polanský, jma, vef, B. Richterová a T. A. Nový, Jakub Vosáhlo, Radim Panenka, jav, čtk, ., Hans Štembera, tle, kas, jav, sla, Lucie Bartoš, Oldřich Szaban, mp, Jiří Hroník, Zuzana Koulová, nab, čtk, Karel Výborný, Tomáš A. Nový, Marek Korejs, Martin Koller, Redakce, mak, David Hora, Daniela Černá

Příklady:

Fialo, co si to vůbec dovolujete? Na Ústecku jste rozkradli miliardy! Brusel? To se máme posadit na ****?!“ Premiér pro PL v dosud nejtvrdším prohlášení

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Fialo-co-si-to-vubec-dovolujete-Na-Ustecku-jste-rozkradli-miliardy-Brusel-To-se-mame-posadit-na-Premier-pro-PL-v-dosud-nejtvrdsim-prohlaseni-667090

Komentátor ve varu: Bělorusko? Ať promluví tamní občané, ne jen běloruská kavárna. Cichanouská předvybraná jako Havel. Krysínek a kvazi Tchajwanec Vystrčil…

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Komentator-ve-varu-Belorusko-At-promluvi-tamni-obcane-ne-jen-beloruska-kavarna-Cichanouska-predvybrana-jako-Havel-Krysinek-a-kvazi-Tchajwanec-Vystrcil-667065

Pravyprostor.cz

Témata: V týdnu mezi 7. až 13. červnem bylo na Pravém prostoru uveřejněno 65 textů. 53 se věnovalo politickým nebo společenským tématům, 12 protiislámským, protičernošským a anti-LGBTQ tématům.

Politika: Tento týden byla v textech vláda kritizována za současná a předchozí opatření ohledně covidu. Většina autorů odsuzuje očkování a jakoukoliv formu covidpasu. Autoři opatření berou jako útok na individuální svobodu. Několik textů komentuje nadcházející volby a kritizují volební plán politické strany Piráti, STAN a SPOLU. Autoři se nejvíce obávají plnění imigračních kvót, nových zákonů podporujících LGBTQ komunitu a zelená opatření pro ochranu přírody. Silně je také kritizován Zákon o ochraně veřejného zdraví. Návrh tohoto zákona autoři berou jako omezení svobody a rozšíření cenzury alternativních názorů. Na Pravém prostoru již také započala silná kritika Roberta Šlachty (Přísaha). Autoři jej kritizují spolu s jeho stranou jako přímého náhradníka za Andreje Babiše (ANO) a jeho politickou stranu. Autoři v něm nevidí nic jiného než jen dosazenou loutku. Strana Zelených je také kritizována, a to z důvodu možného ztotožnění s německou stranou Zelených a pro-evropskou politiku. Počet textů komentujících nadcházející volby postupně stoupá.

Společnost: Nejsilnějšími společenskými tématy tento týden byla kritika EU za politiku otevřených hranic, imigračních norem a imigrační záležitosti Evropy a severní Ameriky. V textech o Francii je nejčastěji kritizován současný prezident Macron za dosavadní kroky při řešení konfliktů s muslimskou populací ve Francii. Autoři silně kritizují očkování a poměrně jednotně se shodnou na tom, že všechny vakcíny jsou špatné, děti by se neměli očkovat a zavedením covidpasu budou znevýhodněni takoví občané, kteří se odmítají nechat naočkovat. Ideu covidpasu autoři odsuzují, neboť jej považují jen za nástroj k ovládání a kontrole lidí. Na pravém prostoru jsou kritizována veškerá zelená opatření nebo jakákoliv forma sdílené ekonomiky, a to z důvodu omezení individuálních svobod.

Další témata: Několik textů se zabývalo velkým resetem a globální nadvládou korporací a elit společnosti. Tyto texty a konspirační teorie zatím nemají na Pravém Prostoru sjednocenou myšlenku, ale nabízí spoustu „zajímavých“ pohledů na současný svět a jak by to mohlo vypadat v budoucnu. Texty často kritizují západní ideje kapitalismu, sdílené ekonomiky, technologických pokroků, očkování a sociálních sítí. Kritizována byla tento týden také cikánská komunita v ČR ve spojení s informováním o nedávno proběhlé demonstraci proti sérii cikánských násilníků v Hradci Králové. Narativa je zde stejná jako v textech o BLM, autoři záležitost vidí čistě černobíle a nenabízejí žádné doplňující informace v jejich textech. Nelež.cz, Manipulátoři.cz a Čeští elfové byly v několika textech kritizováni jako ochránci jediné pravdy, které nikdo nekontroluje a mohou volně cenzurovat nepohodlné subjekty.

Podporované subjekty a osoby: Maďarsko, Polsko, SPD, Rusko, Putin, Marek Eben, ODS, Donald Trump, Ivan David (SPD), Tomio Okamura (SPD), Miloš Zeman, Petr Bystroň (AfD), Pravý prostor, Hana Lipovská, Ana Brnabićová (Srbská pokroková strana), Republikání (USA)

Čí hlas je prezentován: Zuzana Majerová Zahradníková, Make Europe Great Again (kniha), Petr Bystroň (AfD), Hana Lipovská, epochtimes.cz, Miroslav Bárta, Martin Kovář

Útoky: EU, Vláda, USA, Západ, Islám, Muslimové, ANO, Piráti, Opatření, Andrej Babiš (ANO), Joe Biden, Zelení, Očkování, Robert Šlachta (Přísaha), Globalisté, BLM, ODS, Přísaha, STAN, Nelež.cz, ČT, Lubomír Volný, Testování, NATO, Gréta, Vakcíny, WHO, Bill Gates, Anthony Fauci, Svjatlana Cichanouská, Ivan Bartoš (Piráti), Starostové, Covidpas, Alexandr Vondra (Evropští konzervativci a reformisté), V4, Angela Merkelová (Křesťanskodemokratická unie), Německo, Jiří Drahoš, Langšádlová, TOP09, Čeští elfové, Manipulátoři.cz, Elektromobilita, Petr Dvořák, IPCC, Thatcherová, Cancel culture, Facebook, eIdentita, Cenzura, Annalena Baerbocková, Adam Vojtěch (ANO), Markéta Gregorová (zelení), Imigrace, Čína, Forum24, Romové, Emmanuel Macron (En Marche!), Cikánská komunita, Demokraté (USA), LGBTQ

Autoři: Ivan David (SPD), Martin Konvička (NEZ), Reformy.cz, Jaroslav Kurfürst, Jindřich Kulhavý, Luboš Zálom, Jan Bartoň, Vidlák, Šimon Miča, Milena Doušková, Pergill, Twn/Zuzana Majerová Zahradníková (Trikolóra), Lubomír Vylíčil, Slovanka, Roman Bednár, PI/Petr Bystroň, Libor Číhal, Chris Farrell, Ivo F. Cilich, Karel Kříž, Jakub Kříž, Hana Lipovská, Zdenka Danková, Viktor Pondělík, SU, ISR, OSM, Jan Kochert, Martin Prášek, Produkční, Vojtěch Machálek, Petr Štěpánek, Kateřina Kešnerová, Monika Čírtková, Patrik Popp, Pavel B. Reichl, Lulina, Soeren Kern, Com/CNNPN, John Mcnulty, KPI, Vladislav Rogozov

Příklady:

Šlachta anebo šlichta?

https://pravyprostor.cz/slachta-anebo-slichta/

Akcelerátor všeho

https://pravyprostor.cz/akcelerator-vseho/

To už je teror a vydírání hodné mafie

https://pravyprostor.cz/to-uz-je-teror-a-vydirani-hodne-mafie/

Protiproud.cz

Témata: Dopis francouzských generálů popisující uprchlickou situaci ve Francii vzbudil bouřlivé reakce. Nynější politické špičky se vůči němu silně ohradily, avšak ozvaly se zde hlasy podpory od bývalé ministryně spravedlnosti a současná starostka 7. pařížského obvodu Rachida Dati a také prezidentská kandidátka Marine Le Penová. Na podporu se, podle průzkumu veřejného mínění, postavilo i 58% francouzské veřejnosti.

Článek představuje, jak bude vypadat islamizovaná Evropa a zavedení práva šaría v jejích státech. Jedná se například o zákaz alkoholu, vepřového, omezení shromažďování a demonstrací, vytvoření rozsáhlého sledovacího aparátu odpůrců režimu, přísná cenzura veškeré kultury a zavedení drakonických trestů podle práva šaría (trest smrti, bičování, utínání končetin, kamenování atd.).

Bidenova inovace snížení stavů policie po USA rozšířila amatérské polovojenské skupiny, které domněle působí jako ochrana rasových protestů. Je to však zástěrka pro loupení, jsou ozbrojeni a nosí černé oblečení a kukly. Oficiální příslušníci policie se v návaznosti na trend „cancel culture“ bojí v uniformách vyjít ven a napadení.

Dětský fond OSN (UNICEF) vydal zprávu sepsanou nevládní organizací, v níž nejenže připouští, aby se děti dívaly na pornografii, ale zákaz sledování obscénností přirovnává k porušování lidských práv.

Pocovidový návrat do normálu je největší fake news, která v naší společnosti zaznívá. Všechny uvolnění jsou podmíněny soustavným testováním a nebo očkováním. Ty však vytváří totalitní formu vlády, kdy se občané nemohou svobodně rozhodovat a jsou omezena jejich základní práva a svobody.

Řečníci na demonstraci pořádané spolkem D.O.S.T. hovořili o nebezpečí migrace z Afriky a Asie, zrovnoprávnění manželství homosexuálů a snahy globalistů pomocí identitárního chaosu vytvořit nového člověka. Všechny tyto problémy by v konečném důsledku mohly vést k rozvrácení tradičních hodnot.

Česká média se dopouštějí cíleného „nastolování agendy“. Příkladem může být, že se středu v Praze na Malé straně konaly dvě akce. V Senátu promluvila běloruská aktivistka Svetlana Cichanouska a zároveň se na Malostranském náměstí konala demonstrace proti přijetí totalitní novely zákona o veřejném zdraví. O druhé z nich v médiích nezaznělo ani slovo, a nebo byla posunuta do pozdější části zpravodajské relace.

Podporované subjekty: Tomio Okamura, Miloš Zeman, Václav Klauds, Petr Hájek, Derek Chauvin, Three Percenters (Tři procenta), Proud Boys (Hrdí chlapi), American Wolf (Američtí vlci), Donald Trump, Protivakcinační hnutí, Marine Le Penová, Rachida Dati, Nadace Jeana-Jaurese, Alexandr Lukašenko, Vladimir Putin

Čí hlas je prezentován: Protivakcinační hnutí, anti-migrační hnutí, Kreml

Útoky: Evropská unie, Česká televize, Český rozhlas, Česká tisková kancelář, Zdeněk Bakala, Respekt, Hospodářské noviny, Kantar, Seznam, Novinky.cz, Piráti, STAN, Robert Šlachta, Miloš Vystrčil, Pavel Fischer, Newsroom České televize, Bezpečnostní informační služba, BLM, Černí panteři, LGBT+, Bruselská pětka, migranti z Afriky a Asie, UNICEF, Andrej Babiš, Jan Hamáček, Jan Blatný, Emanuel Macron, Raman Pratasevič, Pražská kavárna

Autoři: Petr Hájek, Viktorie Nikiforová, Radek Pokorný, Redakce Protiproud, Luboš Zálom, Soeren Kern, Artur Primjak, Petr Štěpánek

Příklady:

Islámská Evropa již není sci-fi: Co čeká naši zemi pod právem šaríja? Salámovou metodou k islámské revoluci. Reálný scénář. Hlavním nepřítelem jsme si sami. Dávné proroctví blíž, než se zdá

https://www.protiproud.cz/politika/5855-islamska-evropa-jiz-neni-scifi-co-ceka-nasi-zemi-pod-pravem-sarija-salamovou-metodou-k-islamske-revoluci-realny-scenar-hlavnim-nepritelem-jsme-si-sami-davne-proroctvi-bliz-nez-se-zda.htm

UNICEF podporuje prznění dětí: Zpráva organizace prosazuje právo na pornografii. Lidé se zdravým rozumem se bouří. Bude to ale něco platné? Legalizace sodomie na postupu kvůli miliardové podpoře od oligarchů

https://www.protiproud.cz/politika/5849-unicef-podporuje-przneni-deti-zprava-organizace-prosazuje-pravo-na-pornografii-lide-se-zdravym-rozumem-se-bouri-bude-to-ale-neco-platne-legalizace-sodomie-na-postupu-kvuli-miliardove-podpore-od-oligarchu.htm

Agenda setting: Co v médiích nebylo, to se nestalo. Majdanistka modlou kavárny. Metoda jako v padesátých. Skuteční manipulátoři. Dvojnásob hanebná ČT. Pořád si ji platíme

https://www.protiproud.cz/politika/5854-agenda-setting-co-v-mediich-nebylo-to-se-nestalo-majdanistka-modlou-kavarny-metoda-jako-v-padesatych-skutecni-manipulatori-dvojnasob-hanebna-ct-porad-si-ji-platime.htm

Sputnik

Témata: S blížícími se volbami začínají převažovat témata politických stran, covidové zprávy včetně kritiky očkování západními vakcínami začíná pozvolna ubývat. Taktéž ubývá článků na téma Vrbětic.

V politicky motivovaných článcích výrazně zesílila kritika všech liberálních a demokratických stran, zejména těch, které nehodlají spolupracovat s Ruskem. Tyto strany jsou v rozhovoru Jiřího Kobzy (SPD) s redaktorem Vladimírem Frantou nazvány neologismem „demoblok“, tento název však v článku není nikterak pozitivní. Tyto strany jsou kritizovány za snahu sesadit Miloše Zemana kvůli zdravotní nezpůsobilosti vykonávat úřad prezidenta. Taktéž Kobzovi vadí kritika bývalého prezidenta Klause, což nazývá: „synergickým útokem levicových progresivistů usilujících o maximální odevzdání státní samostatnosti a suverenity ve prospěch cizích vlivů, např. Evropské unie.“ V článku se opakují známé narativy – podpora Rosatomu a podobně, důraz na vlastenectví a podobně. Případné vítězství demobloku ve volbách poslanec SPD přirovnává k vládě Mao Ce-tunga.

Podporu znovu získává také Andrej Babiš a ANO, zejména proto, že začal silně kritizovat Piráty za jejich postoje k migrantům, což je dlouhodobý postoj také Sputniku i dalších oblíbených stran, které Sputnik prosazuje.

Zaznívá také téma Ukrajiny a vojenské cvičení NATO v tamní oblasti. NATO je na Sputniku vykreslováno jako mocenský moloch, který „ukazuje, kdo je tady pán.“

Naopak nejvíce vyzdvihováno je SPD. Se členy SPD je na Sputniknews aktuálně nejvíce rozhovorů, poslanci této strany jsou opakovaně osloveni o rozhovory na různorodou tématiku. Sdělení o SPD je jasné – důraz na vlastenectví, silná kritika Evropské unie, NATO.

V covidové tématice zaznívá kritika covidových pasů. Sputnik prezentuje názory, že covidové pasy umožní sledování obyvatel. V této souvislosti je hlavní kritika směřovaná na Evropský parlament, který covidové pasy schválil. Podporováno je opět SPD, protože tyto pasy zásadně odmítá.

Podporované subjekty a osoby: Jiří Kobza, Miloš Zeman, Václav Klaus, SSSR, SPD, Rosatom, Jana Marková, Trikolora, Přisaha, Vladimír Putin, Jan Hrnčíř, Ivan David, Slušní lidé, Hana Lipovská, Andrej Babiš

Čí hlas je prezentován: Jiří Kobza, Milan Syruček, Monika Jarošová, Oskar Krejčí, Jaroslav Bašta, Natalja Ponjatovskaja

Útoky: Demoblok, EU, NATO, Pentagon, Jakub Kulhánek, Jan Paďourek, Ján Herák, Dominik Feri, TOP09,  OĽANO, covidové pasy, Volodymyr Zelenskyj, Marek Prchal, Jan Hamáček, ČSSD, Ukrajina, Zdeněk Šarapatka, Piráti, Ivan Bartoš, Věra Jourová, Světlana Tichanovská

Autoři: Dmitrij Korněv, Vladimír Franta, Alena Novotná, Alexej Saryčev, Jana Petrova, Jegor Nikitin, Roman Michelko, Tatjana Naronskaja, Andrej Koc

Příklady:

Kobza: Chtějí znemožnit Zemana i Klause. Uspěje-li ve volbách demoblok, nové poměry už nenapravíme

https://cz.sputniknews.com/20210607/kobza-chteji-znemoznit-zemana-i-klause-uspeje-li-ve-volbach-demoblok-nove-pomery-uz-nenapravime-14763645.html

Ivan David: Zelenskyj nám připomněl rozdíl mezi vlastenectvím a nacionalismem fašistického střihu

https://cz.sputniknews.com/20210611/ivan-david-zelenskyj-nam-pripomnel-rozdil-mezi-vlastenectvim-a-nacionalismem-fasistickeho-strihu-14805388.html

Poznámka: Cílem tohoto monitoringu je dlouhodobé vyhodnocování témat, kterými se vybrané weby zabývají. Pouze dlouhodobé vyhodnocení může dát kompletní obraz o míře manipulací daného webu. Jednotlivé články být dezinformační nutně nemusí. Monitoring nemůže postihnout, jaký je vztah jednotlivých autorů publikovaných textů nebo osob weby zmiňovaných vůči danému webu – zda jsou zmiňováni vědomě nebo proti své vůli apod. Případné reklamace ohledně negativní publicity tyto osoby musí řešit vůči danému webu, nikoli vůči tomuto monitoringu, který jen zpětně zachycuje daný fakt, že informace na webu vyšla.