dezinfo-weby monitoring (1.týden 06/2021)

19899

Aeronet.cz

Témata: Textům dominuje pandemie a zpochybňování opatření k jejímu potlačení a zejména zpochybňování vakcinace. Dopis Andreje Babiše Lubomíru Volnému je interpretován jako výsledek investigativních snah Aeronetu bránit občany a zejména děti před nesmyslným „špejlováním“ a dokladem, že Aeronet je brán vážně v nejvyšších patrech české politiky. USA jsou kritizovány pro odposlechy svých spojenců a ČR pro pokrytectví a strach kritizovat USA. Dánské zpravodajské služby mají být infiltrovány těmi americkými, podobně jako ty české. To má být také skutečný důvod, proč Miloš Zeman odmítá povýšit Michala Koudelku na generála. Nově je šířena konspirace, že vakcíny AstraZeneca jsou kontaminovány (viz. příklady).

Anthony Fauci je obviňován ze zatajování skutečného původu viru z laboratoří v čínském Wuhanu a lhaní před Kongresem. Američané měli podle této konspirace spolupracovat na vývinu Covid-19 s Čínou. V dalším textu je rozvíjena teorie, že při vývinu Covid-19 byl využit také vir HIV a na celém experimentování vydělává Bill Gates (viz. příklady). Samostatně pak dostává prostor Daniel Landa a jeho rozhovor, ve kterém lituje své účasti na propagaci PCR testů a označuje současná proticovidová opatření za novodobý fašismus, nástup cenzury a totální kontroly nad lidmi. Jako omezování svobody jsou také kritizována elektrická auta a car sharing.

Podporované subjekty: Lubomír Volný, Aeronet, Robert Fico, Miloš Zeman, dr. Soňa Peková, Daniel Landa, Texas, CSVC

Čí názor je reprezentován: Andrej Babiš, dánský deník DR, Edward Snowden, dánské vojenské zpravodajství, Univerzita v Ulmu, německá stanice SWR, očkovací centrum v Ulmu, Fox News a Tucker Clarkson, výzkumník Kristian G. Andersen, Luc Montaigner, CNN Prima News

Útoky: Andrej Babiš, testy na Covid-19 z Číny, americká NSA, Michal Koudelka a BIS, vakcíny Astra Zeneca, dr. Anthony Fauci, Barack Obama, Bill Gates, Klaus Schwab

Autoři: Šéfredaktor VK

Příklady: Vakcíny Astra Zeneca jsou kontaminovány lidskými Heat Shock proteiny (HSP) zodpovědnými za způsobování autoimunitních reakcí a těžkých zánětů, protože zesilují imunitní odezvu organismu! … a to se dozvídáme teprve teď, když už zemřeli tisíce seniorů po aplikaci této vakcíny!

https://aeronet.cz/news/vakciny-astrazeneca-jsou-kontaminovany-lidskymi-heat-shock-proteiny-hsp-zodpovednymi-za-zpusobovani-autoimunitnich-reakci-a-tezkych-zanetu-protoze-prudce-zesiluji-imunitni-odezvu-organismu/

Bomba: v uveřejněných Fauciho emailech se nachází laboratorní popis a návod na výrobu první generace SARS-Cov-1 v podobě produkční metody výroby biologické zbraně s použitím sekvencí HIV a ptačího sarkom-viru způsobujícího rakovinu v kuřatech!

https://aeronet.cz/news/bomba-v-uverejnenych-fauciho-emailech-se-nachazi-laboratorni-popis-a-navod-na-vyrobu-prvni-generace-sars-cov-1-v-podobe-produkcni-metody-vyroby-biologicke-zbrane-s-pouzitim-sekvenci-hiv/

Novarepublika.cz

Témata: Rusko udělá chybu, když přistoupí na schůzku Biden – Putin, kterou USA připravují jako past. Stejného omylu se dopustil Putin, když dovolil Navalnému přenést svůj příběh s otravou do Německa. Bidenova agenda určená pro summit není nic jiného než seznam falešných protiruských obvinění, což pochopitelně nepovede k zlepšení rusko-amerických vztahů. Washington a jeho nová administrativa zvyšuje napětí, aby zabránila normalizaci vztahů s Ruskem, o které se pokoušel D. Trump. Rusko modernizuje své základny v Sýrii a také se dle slov šéfky ruské Centrální banky připravuje na tzv. dedolarizaci, kterou spustí zavedením digitálního rublu již ke konci letošního roku.

Výsledkem Vrbětické kauzy a neadekvátní české reakce je silné narušení vzájemných vztahů s Ruskem, což odnese především ČR. Rusko není ideologicky stejné jako bývalo za dob SSSR, tudíž není nutné trpět rusofobií, kterou šíří zejména univerzitní, umělecká, politická a podnikatelská sféra. Značný podíl na protiruském naladění společnosti mají české tajné služby, které předávají informace vybraným médiím s cílem šíření nepřátelských nálad.

Roman Protasevič už není označován jen za řadového neonacistu, ale objevují se důkazy o jeho údajné účasti v ukrajinském nacistickém praporu Azov, kde měl plnit úlohu snajpra, který svého času střílel po civilistech na Donbasu.

Vlastenecká scéna by si dle sociologa P. Hampla měla vzít příklad z Maďarské cesty, resp. z přístupu V. Orbána, který úspěšně bojuje proti globalistickým mocenským strukturám. Jádro problému podle jeho názoru spočívá v existenci volného trhu a volného pohybu kapitálu, což si údajně neuvědomil D. Trump, který by jinak určitě znárodnil velké technologické firmy.

Zemědělská či zelená politika Bruselu sklízí okázalou kritiku či posměch. Momentálně je na programu snaha EU o sledování a snížení emisí metanu v rámci zemědělských podniků. Dle názorů publikovaných na stránkách NR by se, lapidárně řečeno, peníze na sledování prdů měly využít jinak.

Tchajwanský dar v podobě pěti funkčních linek na výrobu respirátorů, které přišly do ČR jako poděkování za návštěvu Miloše Vystrčila je podroben kritice za to, že linky nejsou v držení státu, nýbrž jsou vlastnictvím soukromých firem a jednu si stát dokonce musí pronajímat. Tento fakt sice svou neschopností zapříčinil český stát, ale to nebrání kritice předsedy Senátu jako muže účelového činu, jenž mu zajišťuje potřebnou popularitu.

Podporované subjekty a osoby: Rusko, Viktor Orbán, D. Trump

Čí hlas je prezentován: Kreml, SPD, Czexit scéna

Útoky: EU, USA, NATO, Roman Protasevič, Západ, zemědělská politika EU, Miloš Vystrčil, globalismus, boj proti dezinformacím, české tajné služby

Autoři: Ivan David, Mojmír Grygar (První Zprávy), vlkp (Kosa Zostra), Václav Mekrlík (Česká Pozice), Paul Craig Roberts, Vlastimil Podracký, Karol Jerguš, Petr Hampl (První Zprávy), Zajoch (Outsidermedia), Ljuba Stěpišová (Pravda)Ivan Lehotský, Stanislav Novotný (První Zprávy), Jan Schneider, Igor Šatrov, Olga Lebeděvová (Pravda)

Příklady:

Co dnes chybí vlasteneckým hnutím?

http://www.novarepublika.cz/2021/06/co-dnes-nejvic-chybi-vlasteneckym-hnutim.html

Putin přijal politické rozhodnutí o dedolarizaci

http://www.novarepublika.cz/2021/06/putin-prijal-politicke-rozhodnuti-o.html

Brusel chce, aby zemědělci měřili, jak jim prdí krávy

http://www.novarepublika.cz/2021/06/brusel-chce-aby-zemedelci-merili-jak.html

NWOO.org

Témata: NWOO se v uplynulém týdnu věnoval tématu COVID-19 s důrazem na negaci očkování nebo opatření proti COVID-19 celkově. Je využíván hlas bývalého viceprezidenta firmy Pfizer M. Yeadona uvedený na stránce mluví za vše: „Zkuste přemýšlet o tom, proč nám všecky vlády lžou i v těch nejmenších detailech. No přece proto, že nás chtějí zahubit i s našimi rodinami, příbuznými a přáteli.“ Dále je tu článek zastrašující přenosem negativ očkování například z kojící matky na dítě (zde je uváděn příklad typu: jedna žena kojila dítě, a to zemřelo na tromby), přenášení nemoci mezi očkovaným a neočkovaným, údajně má u neočkovaných žen způsobovat takovéto „nakažení“ zvýšenou krvácivost. U mladých lidí má očkování vyvolávat neplodnost. Autor měl zjevně svůj den, protože zmiňuje, že po očkování se ta paže, do které bylo provedeno očkování stává magnetickou a mobilní 5G sítě jsou určeny k manipulování mysli. Mimo jiné je zde zpochybňována vůbec existence koronaviru COVID-19. V jiném článku se vyskytuje oblíbená konspirace o Billu Gatesovi a ovládnutí lidstva. Další článek se snaží na příkladu Indie dokázat, že Invermectim je zázračným všelékem na pandemii coronaviru. Článek je spíše překladem, autor uvádí i odkaz na zdroj. I tento týden se dostalo do příspěvků i video, které řeší celosvětové spiknutí ohledně Coronaviru, jde vlastně o popírání existence viru nebo jeho smrtnosti jako takové.

Dalším článkem je opět článek strašící západními vakcínami, které podle něj přinesou neuvěřitelné následky, těžké nemoci a úmrtí. Dokonce je zde zmínka o tom, že očkování ubližuje duši očkovaných a že druhá dávka vakcíny není načasována s ohledem na účinnost, ale tak, aby co nejvíce ublížila očkovanému. Uvádí se zde, že Izrael, který očkuje z 90 % Pfizerem, bude do září 2024 zcela zničen (právě díky očkování). Podobných pseudovědeckých bludů je článek plný. A opět uvádí podobná fakta jako v předchozích článcích. Web resetheus.org zde přidal článek o konci žaloby na testování zaměstnanců na Covid u nejvyššího správního soudu a odmítání postupu soudu, prakticky jde o podrývání autority a popírání správnosti rozhodování soudu a vůbec jeho postupu. Poslední článek autora označeného admin je jakýmsi výkřikem vůči opatřením proti Covidu, pravděpodobně snažícím se vyburcovat lidi k vyššímu odporu proti postupu vlády. Ne náhodou za článkem nepřinášejícímu žádná fakta, jen jakési zamyšlení autora, následuje svolávací avízo na protest na Malostranském náměstí, dokonce se stejným obrázkem, jaký je uveden u tohoto článku. Lidi plnící vládní opatření označuje za Bioroboty, kteří chtějí klid, pivo kadeřníka a Chorvatsko.

NWOO zveřejňuje články europoslance Ivana Davida, který se vyjadřuje k požadavku Bruselu na měření emisí skleníkového plynu metanu v halách pro ustájení zvířat, která jej produkují nejvíce. V hodně kostrbatém oslím můstku řeší v článku najednou technický stav plynovodu vedoucího s Ruska do Evropy přes území Ukrajiny, protože z něj také uniká plyn. Ale to, že nejde o plyn skleníkový autorovi zjevně nevadí. David se v článku zaměřeném na Turecko věnuje genocidě páchané Tureckem na Kurdech a obviňuje Německo, že na situaci hlavní podíl díky protiassadovské politice. Dokonce nezvykle naznačuje i podíl Ruska na této věci při útoku Turecka z r. 2018. Třetí článek Ivana Davida je opět zaměřen proti EU, zde na příkladu daňových podvodů páchaných díky kolotočovému přeprodeji akcií. Článek sám ale uvádí, že viníci v Německu jsou potrestáni, spíše jde ale o útok na několikrát zmíněný volný pohyb kapitálu a EU samotné, stejně jako žaluje německé banky.

Článek Janky Šťastné je vlastně převzatým článkem agentury TASS, takže pod názvem Arizona má zpoždění (přepočítávání hlasů) je souborem nesourodých zpráv okopávajících USA a zejména prezidenta Bidena. Od uvedeného přepočítávání hlasů přes problémy s dodávkami pohonných hmot (které jsou vlastně komplotem a záměrem, protože firma nemohla fakturovat, ne dodávat paliva), dále volby v Sýrii až po situaci v Afghanistánu se stahováním vojsk. Článek stejné autorky je spíše kompilátem odkazů, než tvorbou. Jde o oslí můstek, kdy se na vizi Španělské vlády snaží naočkovat vizi Pirátů u nás. Už název Mráz přichází z Madridu a od Pirátů je to patrné, ale španělská část je minimální, následuje dokazování toho, že pirátský zaručený minimální příjem bude financován zvýšením daní z nemovitosti (myšleno všech), byť to sami piráti už několikrát vyloučili.

Další článek stejné autorky řeší situaci s informacemi vypuštěnými vicepremiérem Hamáčkem ohledně stahování našich lidí z Ruska před vypuknutím kauzy Vrbětice. Článek opět obsahuje velké množství odkazů a zastává se Ruska, kde je Praha vedena jako protiruské centrum, Člověk v tísni byl školicí organizací pro odpor přímo v Rusku atd. Zajímavá je tato informace: Další významnou informací posledních dní je to, že v USA uniklo 3 200 mailů z korespondence doktora Anthonyho Fauciho, ze kterých mimo jiné vyplývá, že covid je laboratorního původu, a dokonce je v mailech „kuchařka“ na jeho výrobu.

Podporované subjekty a osoby: Stoupenci celosvětového spiknutí, Východní vakcíny nepracující na bázi DNA, Ruská federace, odpůrci testování

Čí hlas je prezentován: Autorů samých, Dr. Michael Yeadon, Dr. Lee Merriitt, Ivan David, Ruské federace a tiskových agentur v ní působících

Útoky: Farmaceutické společnosti – zejména „překvapivě“ Pfizer, vlády, opatření proti číření COVID 19, USA, EU, Ukrajina, Německo, Joe Biden, Jan Hamáček, Člověk v tísni, Bělorusko (Lukašenko), ministerstvo zdravotnictví ČR, Merkelová, Nejvyšší správní soud a předseda senátu rozhodujícího v kauze testů, vládní opatření proti Covidu

Autoři: Jane K., Lubomír Man, MUDr. Ivan David, Janka Šťastná, Resetheus.org, admin

Příklady:

Všichni očkovaní jsou nebezpeční pro neočkované, protože vakcíny jsou přenosné a mohou je nakazit – to je ta skutečná pandemie

http://www.nwoo.org/2021/05/31/vsichni-ockovani-jsou-nebezpecni-pro-neockovane-protoze-vakciny-jsou-prenosne-a-mohou-je-nakazit-to-je-ta-skutecna-pandemie/

Nakažlivost vakcín a útoky na naše DNA, plus Norimberk, 1947 http://www.nwoo.org/2021/06/01/nakazlivost-vakcin-a-utoky-na-nase-dna-plus-norimberk-1947/

MRÁZ PŘICHÁZÍ Z MADRIDU A OD PIRÁTŮ

http://www.nwoo.org/2021/06/04/mraz-prichazi-z-madridu-a-od-piratu/

Parlamentnilisty.cz

Témata: Hlavním tématem se v 22. týdnu (po postupné ztrátě zájmu o kauzu Feri a Vrbětice) stává opět pandemie. V druhé polovině týdne se ale autoři přesunují k politickým tématům (hlasování o nedůvěře vládě a následná kritika Pirátů)

Koronavirus: Většina článků se zabývá zavedenými opatřeními s poukazováním na jejich nezákonnost (nošení respirátorů je povinné jen z toho důvodu, aby se prodávaly a výrobci mohli bohatnout). Za standartní již lze označit názor, že se Česká republika přetváří v koncentrační tábor, nově se ale objevuje přirovnání proticovidových opatření k čínskému sociálnímu kreditu.

Kritice je i nadále podrobeno očkování. Zpravidla je prezentováno jako škodlivé anebo zbytečné. Několik článků se zaměřuje partikulárně na kritiku očkování dětí. Za zmínku stojí komentář pediatričky, která se vyjadřuje v duchu „nevěřte datům, ale svým pocitům, data se dají zfalšovat“. Důkazy o vysoké účinnosti očkování ve Velké Británii jsou shozeny jediným komentářem: „jak to funguje si povíme za tři roky“. Speciálnímu zájmu se těší také vakcíny, které jsme dostali od Srbska. Je upozorňováno na paradox, že i když nám Srbsko poslalo tolik dávek vakcín, tak Srbům není uznáno očkování srbské.

Politika:

Kauza Feri: Názory na kauzu jsou nadále značně roztříštěné. Zastánci chválí Feriho morální kvality poukazováním na jeho rezignaci. Objevuje se i tvrzení, podle nějž může jít o účelovou politickou likvidaci. Kritika pak probíhá spíše prostřednictvím sdílených tweetů, vlastní tvorba PL je orientována na kritiku obětí (proč po takové době, proč tolik najednou, proč teď před volbami…). Na druhé straně bylo konstatováno, že Feri byl stejně jen marketingovým trikem.

Nucené přistání v Bělorusku: I v tomto tématu server pokračuje v nastavené argumentaci. Například analytik Jaroslav Štefec tvrdí, že je to vlastně úplně to samé, jako když M. Kalousek nechal postavit před letadlo s někým, kdo měl být deportován do Ruska, cisternu s leteckým palivem. Argumentuje, že to bylo ještě horší, protože to bylo v noci, a co kdyby do té cisterny piloti narazili…

Hlasování o nedůvěře vládě: Zpočátku jsou poskytovány informace o možných variantách vývoje a následně o samotném průběhu hlasování a některých proslovech. Zaznívá jak silná kritika, tak obhajoba vlády. Do kontrastu se dá dát text o postojích Víta Rakušana, který dle PL „rozstřílel vládu.“ a text s názvem: „Znalec médií: Babiš opozici vyloženě rozcupoval. Po volbách budeme překvapeni, Piráti si dělí funkce předčasně.“

Další témata: Již typická kritika Pirátů se týká zavádění mýtného pro vjezd do centra Prahy (jehož výše je prý velmi dlouho tajena) a také blokování volby radních ČT a chystaného obdobného procesu pro hlasování o ústavním dodatku k vlastnění a užívání zbraní. Řeší se žaloba na premiéra Andreje Babiše, pokud se neomluví za svá slova: „Já dobře vím, co se skrývá za tím „zodpovědným řešením migrace“. Přijmeme uprchlíky bez kvót a dobrovolně. Nějaká tisícovka nebo dvě Afghánců a Pákistánců nás přece nezabije. To zvládneme, asi si myslí Piráti“.

O předvolební kampani koalice SPOLU se reportuje následovně: „Lídr ODS Petr Fiala se vyfotil s bizonem. Podle Bakalova novináře je to špatně“. „Bakalovým novinářem“ je myšlen Petr Honzejk. Naopak o 12. sněmu Soukromníků je čtenáři předložena detailní reportáž.

Klausův odchod ze studia Českého rozhlasu stejně jako Klausova role v kauze ruského dluhu se řeší jen okrajově. Zde stojí PL na straně Klause, kritizují ČRo. Co se týče kauzy dluhu, tak zde zaznívají jasné názory, že Klaus s tím neměl nic společného, a že je to jasná kampaň proti němu.

Podporované subjekty a osoby: Alain de Benoist, Alexandr Hrabálek, Andrej Babiš (ANO), ANO, Donald Trump, Eva Syková, Filip Turek, Hana Lipovská, Ivan Bartoš (Piráti), Izrael, Jakub Kotek, Jan Kubáček, Jan Paroubek, Jana Maláčová (ČSSD), Jaroslav Faltýnek (ANO), Jiří Čunek (KDU-ČSL), Jiří Oplt, Kateřina Konečná (KSČM), KSČM, Lubomír Veselý, Lukáš Jelínek, Martin Kovář, Matěj Gregor, Miloš Zeman, Pavel Novotný (ODS), Pavel Šporcl, Petr Weiss, Petr Žantovský, Piráti, Rusko, SPD, Tomáš Petříček (ČSSD), Tomáš Vyoral, Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), Tomio Okamura (SPD), Trikolóra Svobodní a Soukromníci, Václav Cílek, Václav Klaus, Václav Láska, Viktor Orbán, Vladimir Putin, Vladimír Špidla, Vlastimil Tlustý, Vojtěch Filip (KSČM), Zdeněk Zbořil

Čí hlas je prezentován: Adam Vojtěch (ANO), Aleksandar Vučić, Alena Vitásková, Aleš Trdla, Alexandr Vondra (ODS), Alexandra Udzenija (ODS), Ana Brnabić, Andor Šándor, Andrea Hoffmanová, Andrej Babiš (ANO), Angela Merkelová, Anna Geislerová, Benjamin Kuras, Bohuslav Sobotka (ČSSD), Dana Malinová (ANO), Daniel Landa, Daniela Kovářová, Danmarks Radio, Danuše Nerudová, Eduard Heger, Edvard Kožušník (ODS), Erik Best, Eva Michaláková, František Roček, Hana Lipovská, Helena Válková (ANO), Ilona Švihlíková, Irena Ryšánková, Ivan Bartoš (Piráti), Ivan Vyskočil, Jakub Janda (ODS), Jakub Kulhánek, Jakub Kulkánek (ČSSD), Jan Bauer, Jan Hrbáček, Jan Hrnčíř (SPD), Jan Hrušínský, Jan Keller, Jan Konvalinka, Jan Kysela, Jan Richter (ANO), Jan Schneider, Jan Urban, Jan Veleba, Jan Zahradil (ODS), Jan Žamboch, Jana Černochová (ODS), Jana Hanzlíková (ANO), Jana Maláčová (ČSSD), Jana Zwyrtek Hamplová, Jaromír Bernátek (Trikolóra), Jaroslav Faltýnek (ANO), Jaroslav Foldyna (ČSSD), Jaroslav Plesl, Jindřich Rajchl (Trikolóra), Jiří Beran, Jiří Bláha (ANO), Jiří Faltýnek, Jiří Hošna, Jiří Kobza (SPD), Jiří Mikeš, Jiří Oplt, Jiří Ovčáček, Jiří Paroubek, Jiří Pehe, Jiří Šinkora, Jiří Valenta, Jiří Wagner (EXANPRO), Jiří Weigl, Jitka Chalánková, Josef Skála (KSČM), Josef Středula, Karel Havlíček (za ANO), Kristina Ciroková, Libor Vávra, Liga LIBE, Lubomír Volný, Lucie Šafránková (SPD), Luděk Niedermayer, Luděk Niedermayer (TOP 09), Lukáš Pollert, Magdalena Davis (Zelení), Marian Jurečka (KDUČSL), Marian Jurečka (KDU-ČSL), Marie Benešová (za ANO), Marine Le Penová, Markéta Pekarová Adamová (TOP 09), Markéta Šichtařová, Marta Semelová, Martin Hanousek, Martin Kolovratník (ANO), Matěj Stropnický, Michal Bok, Michal Prokop, Mikuláš Minář, Mikuláš Peksa (Piráti), Miloš Zeman, Miroslav Bárta, Miroslav Havrda (Svobodní), Miroslav Kalousek (TOP 09), Miroslav Navrátil (ANO), Miroslav Singer, Miroslav Ševčík, ODS, Olga Menzelová, Olga Sommerová (za TOP 09), Ondřej Hejma, Pavel Fischer, Pavel Hasenkopf, Pavel Rychetský, Pavel Sehnal (ABP), Pavel Sehnal (Aliance pro budoucnost), Pavel Telička, Pavel Zeman, Petr Bajer (Soukromníci), Petr Fiala (ODS), Petr Gazdík (STAN), Petr Honzejk, Petr Kapounek (Piráti), Petr Kolář, Petr Mach, Petr Pelz, Petr Piťha, Petr Smejkal, Piráti, PL, Radek Vorndráček (ANO), Radim Uzel, Radim Valenčík (ČSSD), Radkin Honzák, Radomil Bábek (Soukromníci), René Levínský, Robert Čásenský, Roman Onderka (ČSSD), Soukromníci, SPD, SPOLU, STAN, Stanislav Grospič (KSČM), Stanislav Křeček (ČSSD), Tomáš Kňourek, Tomáš Magnusek, Tomáš Měcháček, Tomáš Petříček (ČSSD), Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), Tomášem Kuchtou, Tomio Okamura (SPD), Trikolóra, Ursula von der Leyenová, Václav Klaus, Veronika Vendlová, Viktor Orbán, Vít Rakušan (STAN), Vladimír Krocián, Vladimír Špidla (ČSSD), Vlastimil Tlustý (Trikolóra), Vojtěch Filip (KSČM), Vratislav Mynář, Xaver Veselý, Zbyněk Stanjura (ODS), Zdeněk Drexler, Zdeněk Koudelka (Trikolóra), Zdeněk Ondráček (KSČM), Zdeněk Zbořil, Zdravé fórum, Zuzana Candigliota, Zuzana Majerová Zahradníková (Trikolóra)

Útoky: „demo opozice“, „Demožumpa“, Adam Vojtěch (ANO), Andrej Babiš (ANO), Barack Obama, Barbora Kroužková, binární osoby, BIS, BLM, ČSSD, ČT, Dominik Feri, EU, Evropská komise, Evropský parlament, Hamás, Ivan Bartoš (Piráti), Jan Hamáček (ČSSD), Jana Maláčová (ČSSD), Jaroslav Kytýr (ANO), Jiří Drahoš, Jiří Leschtina, Jiři Pehe, Joe Biden, Karel Schwarzenberg (TOP 09), Konšpirátori.sk, KSČM, LGBT, Lubomír Xaver Veselý, Lubomír Zaorálek (ČSSD), Me Too, MeSES, Michaela Marksová Tominová (ČSSD), Milion chvilek pro demokracii, Miloš Zeman, Miroslava Němcová (ODS), nakladatelství Ekonomia, NATO, Nepřizpůsobiví, Nora Fridrichová, Očkování, ODS, Olga Sommerová (za TOP 09), opoziční strany, Pavel Fischer, Petr Arenberger (ANO), Petr Dvořák, Petr Honzejk, Petr Pavel, Petr Smejkal, Piráti, PirSTAN, Politici, Pražská kavárna, Semantic Visions, Senát, SPOLU, Tomio Okamura (SPD), Ukrajina, Václav Moravec, Věra Jourová (ANO), Vláda ČR, Vojtěch Filip (KSČM), Volodymyr Zelenskyj, Zdeněk Bakala, Zdeněk Hřib (Pitáti), Zdeněk Šarapatka, Zpravodajské služby

Autoři: Barbora Richterová, tan, jav, Daniela Černá, kas, pas, čtk, Jiří Hroník, Komerční článek, Oldřich Szaban, Marek Korejs, Jaroslav Polanský, Jakub Vosáhlo, Tomáš A. Nový, vef, čtk, mp, AZy, pas, Zuzana Koulová, mp, tle, čtk, nab, Jan Rychetský, David Hora, sla, Karel Výborný, ., jma, Radim Panenka, Jan Štěpán , Michal Bok, Hans Štembera, mak

Příklady:

Proč je naštval Lukašenko. Expert překvapil fakty

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Proc-je-nastval-Lukasenko-Expert-prekvapil-fakty-665845

To dostali z ciziny. A tají to. Vrbětice: Plukovník a další díra

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/To-dostali-z-ciziny-A-taji-to-Vrbetice-Plukovnik-a-dalsi-dira-666061

Ne Češi, ale Evropani? Peksu by dřív zastřelili za vlastizradu. Piráti? Magoři, neobolševici. Chtějí krást úspěšným. Závodník a sběratel si řekl „dost“

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Ne-Cesi-ale-Evropani-Peksu-by-driv-zastrelili-za-vlastizradu-Pirati-Magori-neobolsevici-Chteji-krast-uspesnym-Zavodnik-a-sberatel-si-rekl-dost-666281

Fischerův materiál proti Zemanovi, útok HN proti Klausovi. O to tu nejde. Petr Žantovský odkrývá, proč je teď nutné pošpinit právě tyto dva politiky

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Fischeruv-material-proti-Zemanovi-utok-HN-proti-Klausovi-O-to-tu-nejde-Petr-Zantovsky-odkryva-proc-je-ted-nutne-pospinit-prave-tyto-dva-politiky-666376

Pravyprostor.cz

Témata: V týdnu mezi 31.květnem až 6. červnem bylo na Pravém prostoru uveřejněno 70 textů. 55 se věnovalo politickým nebo společenským tématům, 15 protiislámským, protičernošským a anti-LGBTQ tématům.

Politika: Tento týden byla v textech vláda kritizována za současná a předchozí opatření ohledně covidu. Většina autorů odsuzuje očkování a jakoukoliv formu covidpasu. Autoři to chápou jako útok na svobodu. Několik textů komentuje nadcházející volby a kritizují volební plán politické strany Piráti a STAN. Autoři se nejvíce obávají plnění imigračních kvót a nových zákonů podporujících LGBTQ komunitu. Silně je také kritizován Zákon o ochraně veřejného zdraví. Návrh tohoto zákona autoři berou jako omezení svobody a rozšíření cenzury alternativních názorů. Napříč všemi texty tento týden bylo nejvíce útoků na islám, muslimy, Afričany a postupnou islamizaci Evropy. Velice silně byl v několika textech kritizován Dominik Feri, kvůli jeho kauze o obtěžování žen a dívek. Silnou kritiku sklidil také Joe Biden při řešení aktuálních imigračních problémů v USA na hranici s Mexikem.

Společnost: Nejsilnějšími společenskými tématy tento týden byla kritika EU za politiku otevřených hranic, imigračních norem a imigrační záležitosti Evropy a severní Ameriky. V textech o Francii je nejčastěji kritizován současný prezident Macron za dosavadní kroky při řešení konfliktů s muslimskou populací ve Francii. Green deal autoři nepodporují z důvodu toho, že se bojí budoucích nařízení a omezení na právech a svobodách občanů EU. Autoři silně kritizují očkování a poměrně jednotně se shodnou na tom, že všechny vakcíny jsou špatné, děti by se neměli očkovat a zavedením covidpasu budou znevýhodněni takoví občané, kteří se odmítají nechat naočkovat. Ideu covidpasu autoři odsuzují, neboť jej považují jen za nástroj k ovládání a kontrole lidí.

Další témata: Čtyři texty byly tento týden věnovány útoku na LGBTQ komunitu. Tyto texty byly použity i ke kritice politické strany Piráti, autoři zastávají názor nukleární rodiny a izolacionismu. Bojí se omezení vlastních svobod na úkor nových zákonů, které by dávali více práv a svobod členům komunity LGBTQ. Několik textů se zabývalo velkým resetem a globální nadvládou korporací a elit společnosti. Tyto texty a konspirační teorie zatím nemají na Pravém Prostoru sjednocenou myšlenku, ale nabízí spoustu „zajímavých“ pohledů na současný svět a jak by to mohlo vypadat v budoucnu. Texty často kritizují západní ideje kapitalismu, sdílené ekonomiky, technologických pokroků, očkování a sociálních sítí.

Podporované subjekty a osoby: Izrael, Trump, Rusko, Trikolóra, republikáni (USA), KSČM, Turecko, Raman Pratasevič, Alexandr Lukašenko, Hana Lipovská, Václav Klaus

Čí hlas je prezentován: Alexander Tomský, Rocío de Meer, Guy Millière, Martin Kovář, sosp.cz, christianpost.com, Jiří Ovčáček, newsmax.com, The Epoch Times, Hana Lipovská, parlamentnilisty.cz, Zuzana Majerová Zahradníková (Trikolóra), David Icke

Útoky: Vláda, EU, Imigrace, Islám, Západ, Očkování, USA, Joe Biden, Piráti, SPOLU, Dominik Feri, Opatření vlády, BLM, LGBTQ, Globalisté, Covidpas, Andrej Babiš (ANO), ODS, TOP09, Miloš Zeman, Mexiko, Afričané, STAN, WHO, Čína, Adam Vojtěch (ANO), Respirátory, Antifa, Emmanuel Macron, Prague Pride, Bill Gates, Klaus Schwab, MeSES, Rámcová rozhodnutí o nenávistných projevech, Cancel culture, George Soros, Barack Obama, Petr Fiala (ODS), Věra Jourová (ANO), Green deal, Exekutoři, Cenzura, Seznam.cz, ČT, Petr Dvořák, AUTO*MAT, Zelení, František Vrábel, Ukrajina, Jan Hamáček (ČSSD), Globální změna klimatu, RRTV, ČRO

Autoři: SU, Slovanka, Marian Kechlibar, Guy Millére, Kateřina Lhotská, Matouš Bulíř, Roman Bednár, Tomáš Guttmann, Chris Farrell, Jindřich Kulhavý, Jan Bartoň, Šimon Míča, RX, Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), Vidlák, Ivan Picek, Jiří Weigl, Spu, Tereza Hyťhová (Trikolóra), Janita Kan, Helena Vlachová, Lulina, Ivan David (SPD), Reformy.cz, Pergill, Epoch Times, Tomáš Měšťan, Jiří Fiala, John Bok, Monika Čírtková, Nikola Bornová, Pl/petr Hampl, Szilva Akbar , Natálie Vachatová , Gabriela Sedláčková , Veritas, Jiří Beránek, Tomáš Tisovský, Lubomír Vylíčil, PL/Hana Lipovská, Eva Hrindová, Luboš Zálom, Petr Hampl, Milan Kajínek, Václav Husák, Zuzana Majerová Zahradníková (Trikolóra), Ladislav Větvička, Václav Klaus, David Icke, Honza, Jana Zwyrtek Hamplová

Příklady:

Návrh Evropské komise na potírání „zločinů z nenávisti“ ohrožuje svobodu projevu
https://pravyprostor.cz/navrh-evropske-komise-na-potirani-zlocinu-z-nenavisti-ohrozuje-svobodu-projevu/

Co znamená pojem „západní hodnoty“?
https://pravyprostor.cz/co-znamena-pojem-zapadni-hodnoty/

Konspirační teoretici jsou dezinformátoři!
https://pravyprostor.cz/konspiracni-teoretici-jsou-dezinformatori/

Metodický přehled odborných studií: Nošení respirátorů může mít pro dospělé i děti řadu nežádoucích účinků
https://pravyprostor.cz/metodicky-prehled-odbornych-studii-noseni-respiratoru-muze-mit-pro-dospele-i-deti-radu-nezadoucich-ucinku/

Protiproud.cz

Témata: Běloruský prezident Alexandr Lukašenko na pátečním setkání s Vladimirem Putinem v Soči mluvil o zvýšení ekonomické spolupráce (a tím pádem i prohloubení vzájemných vztahů) se zeměmi Společnosti nezávislých národů, kam patří devět z patnácti bývalých svazových republik SSSR. Odpovídá tak na sankce a vměšování se západu do vnitrostátních záležitostí post-sovětských zemí.

Americká armáda má, podle zjištění časopisu Newsweek, tajnou složku soukromých žoldáků, kteří se pohybují mimo zákon a v rozporu s mezinárodními úmluvami o civilní vojenské činnosti. Tito vojáci se dopouštějí brutálního zabíjení civilistů, mučení, únosy lidí, digitální sabotáže a teroristických útoků. Žoldáci jsou ve většině případů bývalý členové speciálních jednotek.

Americká NSA pomocí své internetové křižovatky, dánské zpravodajské služby, odposlouchávala mobilní telefony předních evropských představitelů. Neustálou kontrolou tak udržovala politiky ve strachu.

Německá strana zelených se snaží o prosazení dovozu zbraní na Ukrajinu. Chce tak vytvořit obranou hráz proti Rusku. Jedná se však o zakrytí skutečného záměru, kterým je získání nerostných bohatství Ruska.

Muslimové využívají znásilňování evropských dívek jako taktiky invaze do Evropy. Bylo tomu tak i v případě znásilnění belgické dívky pěticí muslimů. To stejné by se mohlo dít i u nás, v případě, že v podzimních parlamentních volbách zvítězí koalice Pirátu a hnutí STAN.

Článek představuje alternativní verze příčin výbuchu muničního skladu ve Vrběticích. První říká, že za výbuchem stála špatná manipulace s výbušninami ze strany zaměstnanců muničního skladu. Druhá teorie poukazuje na možnost exspirace výbušnin, jež se samovolně vznítily. Dále je zde možnost, že výbuch byl zástěrkou pro zakrytí stop po nezákonných zbraních, které se v areálu nacházely. Oficiální verze úřadů se autorovi zdá nejbizarnější.

Pražská kavárna spolu s bruselskou pětkou (Piráti, STAN, TOP09, ODS, KDU-ČSL) zablokovaly volbu čtyř nových členů rady České televize. Po zprávě o tajné volbě se všemi způsoby snažily o odložení termínu hlasování na nové volební období. Jako zástěrku použily zasedání svých poslaneckých klubů v pozdních nočních hodinách.

Podporované subjekty či osoby: Rusko, Donald Trump, Alexandr Lukašenko, Vladimir Putin, Miloš Zeman, extrémní pravice, Viktor Orbán, SPD

Čí hlas je prezentován: podporovatelé konspirací a dezinformací, podporovatelé „konzervatismu“

Útoky: Piráti, STAN, TOP09, ODS, KDU-ČSL, pražská kavárna, Česká televize, investigativní novináři, Pentagon, Barrack Obama, Pentagon, CIA, NATO, EU, Ukrajina, Gruzie, Jan Hamáček, Andrej Babiš, Bündnis 90/Die Grünen, Greta Thunberg, Joe Biden, Bílý dům, muslimové, migranti

Autoři: Radek Pokorný, Viktorie Nikiforová, Petr Akapov, Pavel Kalenda, Ivan David, Pavel Kopecký, Václav Danda

Příklady:

Eurosoudruzi perlí: Budeme platit prdné? Ani psychiatr s poslanci mnoho nezmůže. Krávy, ovce, prasata a plynovod. Na výběr hlad nebo přechod k veganství. Co když po fazolovce překročíme emisní limity?

https://www.protiproud.cz/politika/5841-eurosoudruzi-perli-budeme-platit-prdne-ani-psychiatr-s-poslanci-mnoho-nezmuze-kravy-ovce-prasata-a-plynovod-na-vyber-hlad-nebo-prechod-k-veganstvi-co-kdyz-po-fazolovce-prekrocime-emisni-limity.htm

Aféra: Evropští politici pod dohledem Velkého Bratra. Dánská internetová křižovatka kontrolovaná NSA. Ponaučení? Dalším únikům pravdy se musí zabránit. Tajné služby pracují v zájmu NWO. Pirátům to vyhovuje https://www.protiproud.cz/politika/5838-afera-evropsti-politici-pod-dohledem-velkeho-bratra-danska-internetova-krizovatka-kontrolovana-nsa-ponauceni-dalsim-unikum-pravdy-se-musi-zabranit-tajne-sluzby-pracuji-v-zajmu-nwo-piratum-to-vyhovuje.htm

Sputnik

Témata: Zesilují se útoky na EU, Sputnik tvrdí, že EU má v plánu dávat do vězení lidi za jiný názor. Konkrétně negativní názory na LGBT nebo na romské minority. Zdůrazňuje, že to není žádná dezinformace, žádná fake news. Což v článku podtrhne autorka Alena Novotná několikrát. Čtenáři dává najevo, že EU bude lustrovat každé jejich slovo a přiškrtí svobodu projevu. Z článku s názvem „Za nevhodný názor vězení. Tohle má v plánu EU“, který o tématice pojednává, je nakonec vyklube agitace za SPD. Prezentován je delší rozhovor s Bronislavem Kalvodou (SPD), který mimo jiné v článku tvrdil, že SPD je jediná česká parlamentní strana, která hájí zájmy národa. Je velmi zvláštní, že Sputnik mluví o věznění ze strany EU za jiný názor, když právě Rusko a Bělorusko je tímto velmi známé.

V covidové tématice je dáván prostor oblíbeným osobnostem antivax scény – lékaři Jiřímu Beranovi ze Zdravého fóra. V článku jsou vyzdvihována možná rizika očkování například pro těhotné a kojící matky nebo alergiky. Prostor dostává pouze jedna strana, Sputnik neprezentuje názory jiných známých lékařů, kteří mají na očkování těhotných a kojících jiný pohled, taktéž nezmiňuje zvýšené riziko vážného průběhu covidu-19 pro těhotné ženy. Rozhovory s Beranem jsou vždy kultivované, avšak jemně podsouvají myšlenky, že očkování je pro mladé lidi vlastně zbytečné.

Sputnik se také vyjadřoval k incidentu Václava Klause s moderátorem Českého rozhlasu Vladimírem Krocem. Redakce vyjadřuje podporu na stranu Václava Klause. Oponuje argumenty, že dluh SSSR, je příliš stará věc a že Klause a Zemana považují média za proruské. Dotaz moderátora označuje za pokus o znemožnění Klausovi kandidovat při příští volbě prezidenta. Sám moderátor je kritizován například mluvčím RRTV Vadimem Petrovem slovy, že někteří moderátoři mají pocit nadřazenosti.

V podobném duchu se nese i kritika herce Tomáše Měcháčka za jeho rozhovor s Xaverem Veselým. Majitelé XTV na Měcháčka podali trestní oznámení. Sám moderátor Xaver to označuje slovy, že se ukázalo, kdo je ten odvážný a kdo se slaboch.

S blížícími se volbami se Sputnik zaměřil na koalici SPOLU, která je v předvolebních průzkumech druhá nejsilnější a odsouvá sputnikovy oblíbence na druhou kolej. V jednom z článků píše Sputnik o možném odchodu ODS z koalice SPOLU, což by mělo za následek jejich oslabení. Jako důvod uvádí kauzu Dominka Feriho. Naopak největší podporu měli na Sputniku SPD, hned v závěsu Trikolora, KSČM a z části také ANO.

V tématice Romana Protaseviče se opakuje narativ z minulého týdne. Novinář je označován za „nácka“. Zpochybňuje se, že fotografie byla fotomontáž. EU je kritizována, za vztah k Alexandru Lukašenkovi, ke kterému oproti minulosti zaujímá chladnější postoj. Sputnik v rozhovoru moderátora Vladimíra Franty se Stanislavem Novotným hovoří o tom, že pokud by se Lukašenko podřídil EU, hýčkali by si jej. Sankce vůči Bělorusku budou mít podle něj za následek větší přimknutí Běloruska k Rusku. Což je v rozhovoru bráno jako velmi pozitivní.

Podporované subjekty a osoby: Bronislav Kalvoda, SPD, Trikolora, Jiří Beran (Zdravé fórum), Bělorusko, Rusko, Kuba, Alexandr Lukašenko, Ľuboš Blaha, Směr-SD, Václav Klaus, Miloš Zeman, Jaroslav Doubrava, KSČM, ANO, Adam Vojtěch, Milan Fridrich, film Legenda T-34, Karla Maříková (SPD), Chcípl pes, Zuzana Majerová Zahradníková, Jakub Olbert, Otevřeme Česko, Národní demokracie, Rozumní a Aliance národních sil, Hana Lipovská, Xaver Veselý, Vadim Petrov, Andrej Babiš

Čí hlas je prezentován: Tomáš Zdechovský, Stanislav Novotný, Petr Hájek, CNN Prima News, Jan Klán, Karel Havlíček

Útoky: EU, LGBT, Roman Protasevič, Joe Biden, USA, Viktor Janukovič, Ukrajina, Světlana Tichanovská, TOP09, ODS, SPOLU, Roman Protasevič, Pavel Fisher, Zdeněk Šarapatka, Zelená dohoda (Green Deal), Bulharsko, Ivan Bartoš, Piráti, Dominik Feri, Tomáš Czernin, očkování, Petr Dvořák, Vladimír Kroc, Tomáš Měcháček,

Autoři: Dmitrij Korněv, Andrej Koc, Tatjana Naronskaja, Vladimír Franta, Alena Novotná, Nikolaj Protopopov, Alena Novotná, Roman Michelko, Jana Petrova, Július Kukučka, Natalja Dembinskaja, Elena Michajlová,

Příklady:

Za nevhodný názor vězení. Tohle má v plánu EU

https://cz.sputniknews.com/20210602/za-nevhodny-nazor-vezeni-tohle-ma-v-planu-eu-14705523.html

Novotný: S protežováním nácka Protaseviče Západ šlápl vedle. Bělorusko se více přimkne k Rusku

https://cz.sputniknews.com/20210531/novotny-s-protezovanim-nacka-protasevice-zapad-slapl-vedle-belorusko-se-vice-primkne-k-rusku-14682139.html

Poznámka: Cílem tohoto monitoringu je dlouhodobé vyhodnocování témat, kterými se vybrané weby zabývají. Pouze dlouhodobé vyhodnocení může dát kompletní obraz o míře manipulací daného webu. Jednotlivé články být dezinformační nutně nemusí. Monitoring nemůže postihnout, jaký je vztah jednotlivých autorů publikovaných textů nebo osob weby zmiňovaných vůči danému webu – zda jsou zmiňováni vědomě nebo proti své vůli apod. Případné reklamace ohledně negativní publicity tyto osoby musí řešit vůči danému webu, nikoli vůči tomuto monitoringu, který jen zpětně zachycuje daný fakt, že informace na webu vyšla.