dezinfo-weby monitoring (1.týden 02/2021)

12196

Aeronet.cz

Témata: Pokračuje šíření spikleneckých teorií a dezinformací okolo Covid-19. Jedním z nejvíce napadaných subjektů je Maťovičova vláda na Slovensku a její opatření proti šíření viru Covid-19. Má tak být jednou z nejaktivnějších loutek v globálním spiknutí usilující o úplné ovládnutí světa pomocí pandemie. To má dokládat i údajná snaha o zavedení sociálního kreditu po vzoru Číny na Slovensku. Prostřednictvím údajného vyjádření MZ ČR (viz. příklady) Aeronet tvrdí, že vakcinace neochrání před nákazou a toto tvrzení se snaží dokládat i na rozhovoru prof. Šerého pro DV TV.

V samostatném textu je napadán Ústavní soud ČR a Pavel Rychetský za rozhodnutí ÚS ČR ohledně volebního zákona, které je vyobrazováno jako projev přicházející neomarxistické revoluce v Česku. Andrej Babiš je v této souvislosti vykreslován jako Donald Trump, kterého údajně nechal nejvyšší soud na holičkách v USA a vlastenci jsou vyzýváni ke sjednocení sil. Prostor dostává Soňa Peková a její tvrzení, že nová mutace viru Covid-19 nevychází ze stejného viru jako první vlna nákazy (viz. příklady). Formou textu o hoře Říp Aeronet nepřímo propaguje stranu Aliance národních sil a její snahy o navrácení hory Říp do majetku státu. Má se jednat o podobně vlasteneckou činnost jako znovuvybudování Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí v Praze. Stejně jako v případě Mariánského sloupu ale navrácení Řípu státu brání okultní síly kabalistů, zednářů, iluminátů a Opus Dei s vlivem na Vatikán.

Podporované subjekty a osoby: čtenáři Aeronetu, SVCS, Donald Trump, Adam R. Bartoš, vlastenci, národní stát, Soňa Peková, MUDr. Ctirad Musil, Aliance národních sil

Čí hlas je prezentován: polské restaurace a demonstranti proti vládním nařízením, MZ ČR, Lubomír Volný, Adam R. Bartoš, profesor Omar Šerý, ITAS, DV TV, Soňa Peková, MUDr. Ctirad Musil, Aliance národních sil

Útoky: Igor Matovič, globalisté, slovenský ministr zdravotnictví Marek Krajčí, elity, Joe Biden, MZ ČR, Bill Gates, Klaus Schwab, Pavel Rychetský a Ústavní soud ČR, Ivan Bartoš a Piráti, Demoblok, neomarxisté, EU, G. Soros, SPD, MI6, Seznam zprávy a I. Lukačovič, Lobkowiczové, Vatikán, Opus Dei, Illuminati, Muzeum Romské kultury

Autoři: Šéfredaktor VK

Příklady:

Příklady: Ministerstvo zdravotnictví: Vakcína vás ochrání jen před těžkým průběhem nemoci, ale nechrání vás před nákazou! Ostatní lidi člověk svým očkováním nechrání, protože zůstává virovým nosičem.

Aeronet zveřejňuje v textu skeny emailů, které vykresluje jako oficiální informace z MZ ČR. Z poskládaných textů, které neobsahují konkrétní emailovou adresu MZ ČR, pak interpretuje vakcinaci jako neúčinnou při šíření viru mezi populací.

https://aeronet.cz/news/ministerstvo-zdravotnictvi-vakcina-vas-ochrani-jen-pred-tezkym-prubehem-nemoci-ale-nechrani-vas-pred-nakazou-ostatni-lidi-clovek-svym-ockovanim-nechrani-protoze-zustava-virovym-nosicem/

Soňa Peková potvrdila, že někdo vyrábí uměle laboratorní kmeny SARS-COV-X a vypouští je obrazně řečeno jako z jeskyně, kterou je potřeba najít a zavřít…

Aeronet dokresluje tvrzení Pekové o další detaily jako například, že britská forma viru se měla objevit nedaleko Salisbury a odkazuje na otravu Skripala a jeho dcery, která měla být operací MI6. Do spiknutí o umělém šíření viru dále komponuje přelety letadel nad Alpami z Flight Radaru a vystoupení MUDr. Ctirada Musila.

https://aeronet.cz/news/sona-pekova-potvrdila-ze-nekdo-vyrabi-umele-laboratorni-kmeny-sars-cov-x-a-vypousti-je-obrazne-receno-jako-z-jeskyne-kterou-je-potreba-najit-a-zavrit-biolozka-znovu-potvrdila-ze-virus-se-nechova/

Novarepublika.cz

Témata: Protesty na podporu A. Navalného jsou marginalizovány poukazováním na jejich malou společenskou podporu v kontrastu s údajným masívním podněcováním ze strany zahraničních médií a armády najatých internetových botů. Opět se objevují údajné důkazy jeho napojení na západní tajné služby.

Situace v USA se momentálně popisuje ve stínu nástupu totality a vlády jedné strany, která likviduje opozici. Tradiční zesměšňování J. Bidena se aktuálně týká vyjádření, jež americký prezident poskytl V. Putinovi, kterému sdělil, že narozdíl od svého předchůdce nemíní tolerovat agresívní akce z ruské strany týkající se zásahů do voleb, kybernetických útoků a zabíjení nepohodlných.

Technologičtí giganti v čele s Google ovládají online svět a chtějí i analogová média, což dokazují částky, které např. do německých médií proudí z rúzných nadací, a která kromě jiného slouží k financování novinářských kongresů a vzdělávání nové generace novinářů. Digitální tyranie, která z toho pramení je značné riziko pro narušení novinářské nezávislosti. Na podporu boje proti cenzuře založil Daniel Vávra s kolegy společnost, která prostřednictvím svého webu bude sbírat případy internetové cenzury.

Odmítavými postoji a kritikou je častován poslední nález Ústavního soudu, který je označován jako nekompetentní a protiústavní. Ivan David prezentuje negativní postoje SPD v otázkách, které nastoluje „iniciativní zpráva“ předložená v EP, v jejíž souvislosti se společně s T. Okamurou obávají hrozby vynucených sňatků, vraždění křesťanů či uplatňování práva šaría v EU. Kritiku sklízí i celá oblast tzv. Zeleného údělu, který v rámci snížení uhlíkové stopy zahrnuje omezování spalovacích motorů či chovu hosp. zvířat a hnojení. To už není socialismus, ale Maova kulturní revoluce, hlásá autor. Další jeho vyjádření mluví o tom, že Maďarští petenti prostřednictvím EK a EP pracují na zrušení Benešových dekretů. Ivan David si vzal na paškál také České elfy, které v úvodníku svého textu označuje za honorované udavače. Dále představil mluvčího B. Kartouze a report NR z října 2019.

Pořad „Generálové“, který minulý týden odvysílala ČT je považován za indoktrinaci evropským pohledem, který údajně ordinuje EU. Největším argumentem pro toto tvrzení je ad1) vyjádření, že 2. sv. válka. nezačala útokem Německa na Polsko v r. 1939, ale paktem o neútočení, uzavřeném mezi Německem a SSSR, ad2) kontroverzní popis událostí spojených s úmrtím M. R. Štefánika a jeho vztahu s E. Benešem. Závěr autora textu nás upozorňuje, že tento cyklus je přípravou na fašismus. Další kritika padá na pořad „Máte slovo“ M. Jílkové (o potravinách), ve kterém se dle názoru autora textu objevily zavádějící otázky a nepravdy.

Podporované subjekty a osoby: Kreml, SPD, V. Putin, Sputnik V, Daniel Vávra, stop-cenzure, sosp

Čí hlas je prezentován: Ivan David, SPD, Tomio Okamura, Kreml, Daniel Vávra

Útoky: EU, ČT, Cyklus Generálové, pořad Máte slovo, M. Jílková, Německo, Západ, Google, Joe Biden, Bill Gates, Google a další technologičtí giganti

Autoři: Ivan David, Rostislav Iščenko (ukraina), Petr Hampl (Protiproud), -DM- a -rp- (První Zprávy, JournalistWatch), Lubomír Man, Daniel Vávra (Outsidermedia), Tomáš Doležal

Příklady:

Zápisky anonymních udavačů

http://www.novarepublika.cz/2021/02/zapisky-anonymnich-udavacu.html

Těžká volba zde i za oceánem: Strašná a méně strašná sebranka. Dá se Amerika zachránit? Bude opozice zlikvidována? Nebezpečí!

http://www.novarepublika.cz/2021/02/tezka-volba-zde-i-za-oceanem-strasna.html

Máte slovo o potravinách: Nepadlo to podstatné

http://www.novarepublika.cz/2021/02/mate-slovo-o-potravinach-nepadlo-to.html

parlamentnilisty.cz

Témata: Objevuje se kritika počínání současné vlády. Za pozornost stojí například opakované útoky na ministra vnitra Jana Hamáčka a ministra zahraničních věcí Tomáše Petříčka. Máme tu například vyjádření bývalého člena KSČ a tajemníka Národního výboru Telnice – současného senátora za Severočechy Jaroslava Doubravy na adresu Ministra zahraničních věcí Tomáše Petříčka: „Petříček je podle mne prostě nudný svazák, který na ministerstvu už dávno nemá co dělat, resp. na ministerstvo neměl nikdy přijít. Dříve by zpíval Brežněvovi, dnes zpívá blbečkům v centrále EU“.

Samozřejmostí byly v uplynulém týdnu hlasy, které útočily i na některé opoziční strany (především Piráti, ODS, STAN, TOP 09). Dělo se tomu tak např. ze strany příznivců či členů SPD. Od této skupiny osob jsou také v poslední době výrazné názory, týkající se Benešových dekretů a údajného nebezpečí jejich zrušení ze strany EU, což je využíváno k další kritice unie.

Opět došlo ke kritice Islámu, který byl tentokrát označovaný za neslučitelný s demokratickými hodnotami a prezentován byl také text s nejnovějším facebookovým příspěvkem T. Okamury na toto téma, jenž v této souvislosti útočil na A. Merkelovou.

Koronavirus: Řeší se nadále dopady koronaviru a budoucí zadlužení (ČR a Západu). Jinak je hlavním tématem očkování, kde mnoho dotázaných vyjadřuje svoji důvěru v ruskou vakcínu Sputnik V. Poslanec Jaroslav Foldyna k dotazu prozatímnímu neschválení Evropskou lékovou agenturou uvádí: ”Unijní léková agentura, nebo jak se ten spolek lobbistů farmaceutických firem jmenuje, mě nezajímá. Věřím našim, českým orgánům, nikomu dalšímu.”

USA: Téma USA v uplynulém týdnu nerezonovalo natolik, jak bylo zvykem, nicméně i tak se opět objevily spekulace o volbách ovlivněných podvodem. Celkově pak bylo především útočeno na Demokraty, jak tomu bylo např. v případě P. Žantovského, který kritizoval N. Peloisovou. Poukázáno bylo také na požadavek studentů Harvardu na odebrání titulů Trumpovým příznivcům ve vládních úřadech.

V souvislosti s EU, kterou J. Campbell srovnával s USA, byla kritizována politika tzv. multikulturalismu.

Rusko: Nejvíce viditelné byly texty, týkající se situace kolem A. Navalného. Byť žádné nejsou vyloženě podporující jeho osobu či protesty ani na ně útočící, časté byly pochyby o šancích na určitou změnu – např. dle J. Paďourka nemá Navalnyj takovou podporu, jak se tomu může zdát.

Pozoruhodný výrok na adresu Ruska zazněl z úst senátora J. Doubravy, který je okouzlen ruským – tedy dle jeho slov nedemokratickým – stylem řízení: ”Moc se v Rusku nezodpovídá. Pokud to ale v jiných zemích vede k nekompetentnosti, v případě Moskvy to umožňuje činit pružná rozhodnutí operativně, což o demokraciích není možné říct.”

Podporované subjekty a osoby: Bývalý člen KSČ a tajemník Národního výboru Telnice senátor Jaroslav Doubrava, člen Rady ČT a bývalý kandidát do Senátu za SPD Petr Žantovský, ekonomka Markéta Šichtařová, předseda SPD Tomio Okamura, sociolog Petr Hampl, komentátor Tomáš Vyoral, historik a politolog Zdeněk Zbořil,odborník na výcvik bezpečnostních složek a prezident organizace LIGA LIBE Pavel Černý, člen nového politického hnutí Přísaha Tomáš Sochr, bezpečnostní expert Lukáš Visingr, politolog “Michal Bok”, novinář Erik Best, bývalý náčelník Generálního štábu Armády České republiky Jiří Šedivý, politolog Jan Kubáček, publicista Pavel Černocký, poslanec Zdeněk Ondráček KSČM, bývalý šéf ostravské expozitury ÚOOZ, premiér Andrej Babiš ANO, poslanec Jiří Mašek ANO, Zdeněk Koudelka – ústavněprávní expert hnutí Trikolóra, Jiří Vítek – šéf Unie bezpečnostních složek a místostarosta Prahy 8 – odborný expert hnutí Trikolóra, Radomil Bábek -předseda Podnikatelských odborů, bývalý makroekonom ČMKOS Jaroslav Šulc, krajský předseda strany Svobodní – neurolog a zakladatel podologie v Česku Miroslav Havrda, sexuolog Radim Uzel, spisovatelka Alena Mornštajnová, europoslanec Pirátů Mikuláš Peksa, poslanec Jaroslav Foldyna SPD, spisovatel Jan Bauer, bývalý předseda politického hnutí BOS a zbrojní analytik Jaroslav Štefec, předseda KDU-ČSL Marian Jurečka, herec Ivan Vyskočil, starosta Chebu Antonín Jalovec VPM, předseda hnutí Trikolóra – poslanec Václav Klaus ml.

Čí hlas je prezentován: Místopředseda Senátu Jan Horník STAN, prezidentka České asociace povinných zabývající se dluhovou problematikou Denisa Rohanová, bývalá reportérka televize Nova Jana Peterková, ekonom Tomáš Sedláček, herec Martin Dejdar, europoslankyně a místopředsedkyně KSČM Kateřina Konečná, bývalý ředitel Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta, poslankyně Zuzana Majerová Zahradníková Trikolóra, ekonomický novinář a komentátor Pavel Páral, sociolog Petr Hampl, reportérka Petra Procházková, primář z nemocnice v Chebu Stanislav Adamec, bývalý zpravodaj CNN Tomáš Etzler, Zdeněk Šarapatka, senátor David Smoljak, novinářka Nora Fridrichová, režisér Tomáš Magnusek, bývalý velvyslanec Jaroslav Bašta, Jakub Janda z organizace Evropské hodnoty, europoslanec Jan Zahradil, komentátor a spisovatel Ondřej Neff, generál Petr Pavel, europoslanci Tomáš Zdechovský KDU-ČSL, generál Hynek Blaško SPD,Roman Prymula – náměstek ministra zdravotnictví, hejtman Martin Červíček ODS, herec, dabér a spisovatel Michal Gulyáš, datový vědec Petr Ludwig

Útoky: Vláda ČR, Nancy Peloisová, Demokratická strana USA, multikulturalismus, Harvard University, Islám, Angela Merkelová, neziskové organizace, Piráti, STAN, ODS, TOP 09

Autoři: Karel Šebesta, Tomáš Procházka, Václav Fiala, PV, Jan Štěpán, Lucie Bartoš, nab, Oldřich Szaban, rak, Jan Rychetský, jav, Jakub Vosáhlo, jma, Jiří Hroník, Zuzana Koulová, David Hora, mp, kas, Josef Richter, Daniela Černá, Radim Panenka, vef, Marek Korejs, pas, AZy, tle, Jaroslav Polanský

Příklady:

Andělík Biden s křidélky? Blbákoviny, odplivl si senátor. Teď ukázali, že „svoboda slova“ je jen kus papíru. Lépe ho použít jako toaletní

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Andelik-Biden-s-kridelky-Blbakoviny-odplivl-si-senator-Ted-ukazali-ze-svoboda-slova-je-jen-kus-papiru-Lepe-ho-pouzit-jako-toaletni-653055

Zdeněk Lanz: Donald Trump důstojným odchodem demaskoval lži protagonistů nastupující mocenské garnitury

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Zdenek-Lanz-Donald-Trump-dustojnym-odchodem-demaskoval-lzi-protagonistu-nastupujici-mocenske-garnitury-652918

Expert: Navalnyj? Nic. Žádné ohrožení. Ani opoziční volič ho nezvolí

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Expert-Navalnyj-Nic-Zadne-ohrozeni-Ani-opozicni-volic-ho-nezvoli-652755

pravyprostor.cz

Témata: První únorový týden zveřejnil web pravyprostor.cz ve sledovaných kategoriích 86 článků. Téměř polovina textů (40) se věnovala tématům spojeným s probíhající pandemií. 14 článků se pak zabývalo situací v České republice a 11 děním v USA.

Koronavirus: Texty věnující se pandemii se za poslední týden nijak nezměnily. Nadále jsou výhradně zveřejňovány články kritizující vládu ČR, Evropskou unii nebo média za zveličování, či rovnou vymyšlení si pandemie. Vláda je považována za neschopnou, nejsilnější kritice čelí premiér Babiš, vicepremiér Hamáček a ministr Blatný. Vakcinace je mnoha autory považována za nástroj na zotročení lidstva, kdy nenaočkovaní budou občany druhé kategorie. Se zhoršující se situací a plánovaným zpřísněním pravidel na Slovensku zesiluje kritika premiéra Matoviče. Z celkových čtyřiceti článků o pandemii, u čtvrtiny jsou jako autoři uvedeni členové hnutí Trikolóra, a to hlavně u textů nejkritičtějších k vládě.

ČR: Domácí scénu ovládlo téma ústavního soudu, který rozhodl o zrušení části volebního zákona. Autoři textů zastávají pozici kritickou k nálezu, a hlavně k osobě Pavla Rychetského. Ústavní soud nepovažují za nestranný. Jsou přesvědčeni, že pracuje na objednávku tzv. pětiprocentních stran. Když prý ty strany nedokážou vyhrát férově ve volbách, tak se zasadily o změnu pravidel. Okrajově se autoři věnují také novému hnutí Roberta Šlachty (ke kterému jsou opatrně kritičtí) a volebním koalicím opozičních stran. Vyjednávání koalic je automaticky považováno za nefér taktiku, která je předem naplánovaná jen na dobu voleb. Autoři jsou si jistí, že po volbách se koalice rozpadnou. V textech je ale přiznáno, že hnutí Trikolóra také vyjednává o koalicích. V jejich případě je to ale v pořádku, protože Trikolóra to myslí upřímně a vyjednává jen s blízkými uskupeními.

USA: Spojené státy jsou terčem posměchu za „snahu odvolat prezidenta, který již není v úřadu“. Pokračuje kritika Demokratů a Joe Bidena a podpora Donalda Trumpa, i když zájem autorů o Spojené státy nadále klesá.

Podporované subjekty a osoby: Donald Trump, IVK, Nigel Farage, SPD, Trikolora, Václav Klaus, Viktor Orbán, Vladimir Putin

Čí hlas je prezentován: Alain de Benoist, Bohumil Straka, Gergely Gulyás, John Kirby, Judit Varga, Kateřina Valachová, Marek Krejčí, Petr Štěpánek, Radek Koten, Sebastian Kaleta, Tomáš Drucker

Útoky: Alexej Navalnyj, Andrej Babiš, BLM, Čína, EU, Facebook, Google, Igor Matovič, Jan Blatný, Jan Hamáček, Jiří Hlavenka, Joe Biden, Kuba, Levice, LGBT, Media, Migranti, Muslimové, Nancy Pelosi, Německo, Opozice, Pavel Rychetský, Politici, Robert Plaga, Robert Šlachta, Roman Prymula, Rusko, Terry Adirim, Ursula von der Leyen, Vláda ČR

Autoři: Antonín Fryč, Com, Com/Hs, Čmoud, D. Tolar, Dalibor Uhlíř, Daniela Kovářová, Eva Hrindová, Inn, Ivan David, Ivk, Jakub Moravčík, Jan Bartoň, Jan Hofírek, Jaroslav Novák, Jaroslava Indrová, Jindřich Kulhavý, Karel Petřík, Kateřina Štěpánková, Libor Číhal, Lu Lina, Lubomír Vylíčil, Lubomír Vylíčil , Luboš Zálom, M. Hakl, Marek Zeman, Martin Braun, Matouš Bulíř, Michal Brand, Michal Malý, Milan Kajínek, Milan Kajínek , Milan Knížák, Milena Doušková, Miroslav Křížek, Monika Čírtková, Pavel Dudr, Petr Havlíček, Petr Štěpánek, Petr Závladský, Reformy.Cz, Richard Kemp, Slovanka, Soeren Kern, Tomáš Flaška, Tomáš Guttmann, Tomáš Zdechovský, Urza, Václav Husák, Vidlák, Vladimír Pikora, Vlaďka Špidlová, Vojtěch Machálek, Zdeněk Lanz, Zdeněk Říha, Zuzana Majerová Zahradníková

Příklady:

Směšná Amerika: Kupředu, levá!

https://pravyprostor.cz/smesna-amerika-kupredu-leva/

LGBT, Česká pošta a něco navíc…

https://pravyprostor.cz/lgbt-ceska-posta-a-neco-navic/

Protiproud.cz

Témata: Hlavním tématem týdne je rozhodnutí Ústavního soudu ohledně volebního systému. P. Hájek tvrdí, že zločinný ÚS spáchal atentát na volby, a že vláda AB je neschopná. Jedině Czexit nás zachrání před „velkým resetem“ z rukou globalistů.

Redakce PP varuje, že „ústavní granát“, který vrhla do veřejného prostoru skupina záškodníků v čele s P. Rychetským, je jen další stínovou clonou nad covidovou totalitou. Dále uvádí důvody A. Tomkové, proč se nenechá očkovat proti covid-19.

Asistent poslance Kobzy (SPD) také útočí na ÚS, jako nikým nevolený nekompetentní orgán. Vadí mu načasování jeho rozhodnutí, které je navíc v rozporu s právem.

A konečně právník Z. Koudelka také kritizuje P. Rychetského a Ústavní soud. Obviňuje je ze zardoušení zbytků demokracie v naší zemi. Svým rozhodnutím soud pomáhá Pirátům a ODS. ÚS je soudcovskou mafií.

Dalším tématem je demonstrace proti epidemickým opatřením v Praze. Pan Pokorný o ní – na rozdíl od ČT – informuje. Vystoupili na ní R. Horký, I. Csáková, D. Štěpán, O. Březina, L. Malý apod. Ohrazovali se proti tyranii, způsobené nařízeními vlády. Účastnící setkání vidí jako jedinou cestu z krize občanskou neposlušnost.

P. Kopecký se zlobí, že záznamy z demonstrace v Praze jsou na různých webech mazány a blokovány. Obviňuje diktaturu, která přichází z Bruselu. Ničí poslední zbytky demokracie v Evropě, ale lidem již dochází trpělivost a začínají vycházet do ulic.

USA jsou dalším tématem. P. Hampl se zamýšlí nad tristní situací v USA, která je i v Evropě, a přidává poznámku M. Konvičky. D. Trump by USA prospěl, kdyby založil stranu proti Republikánům i Demokratům. Nebude však snadné, protože značnou část moci drží v ruce muslimové.

V převzatém článku je kritizován J. Biden a především jeho výnosy a dekrety, které vydává po zvolení do funkce prezidenta USA. Zejména se jedná o dekrety ohledně potratů a dekret o transsexuálech, který výrazně liberalizuje svět pohlaví v USA.

M. Semín odhaluje, že velké technologické společnosti (FB) nejsou soukromými firmami, ale nástrojem CIA a Demokratů (USA) ke kontrole nad populací. Pan Michálka se opět rozepsal o „velkém resetu“, který chystají globalisté k ovládnutí světa.

V převzatém článku se hovoří o tom, jak oficiální instituce vystupují proti Maďarsku, které brání udělit azyl ilegálním migrantům. EU hledá způsob, jak do Evropy dostat 34 milionů migrantů. Maďarsko je odhodláno proti tomu bojovat.

Ruský článek tvrdí, že COVID-19 je výplodem konspirace, a že sanitární totalita je nejkratší cestou k ovládnutí světa (je zajímavé, že podobnou rétoriku používá V. Klaus).

Paní Dítětová kritizuje ekologická pravidla a opatření EU. Brazilské pralesy jsou káceny, aby byly spáleny v Evropě.

Podporované subjekty a osoby: I. Csáková, R. Horký, V. Orbán, Maďarsko, A. Tomková, D. Trump, M. Konvička, D. Trump, V. Putin, Rusko, Čína, Sputnik V.

Čí hlas je prezentován:

Útoky: P. Rychetský, ODS, Česká pirátská strana, S. Polčák, STAN, ekologická pravidla EU, ČT, nadnárodní IT korporace, J. Biden, Demokratická strana (USA), EU, muslimové, K. Schwab, U. von der Layenová, sexuální menšiny, A. Babiš

Autoři: Zdeněk Koudelka, Alexandra Dítětová, Radek Pokorný, Valentin Katasonov, Michal Semín, Soeren Kern, Pavel Kopecký, Tomáš Doležal, Redakce PP, Petr Hampl, Branislav Michálka, Marcin Jendrzejczak

Příklady:

Vláda nevolených se stupňuje: U nás Ústavní v EU Evropský soudní dvůr. Jak sem dostat 34 milionů migrantů? Vzdorující Maďarsko. Migranti mají změnit volební výsledky. Vše podle Sorosových not. Jdou nám po krku

https://www.protiproud.cz/politika/5602-vlada-nevolenych-se-stupnuje-u-nas-ustavni-v-eu-evropsky-soudni-dvur-jak-sem-dostat-34-milionu-migrantu-vzdorujici-madarsko-migranti-maji-zmenit-volebni-vysledky-vse-podle-sorosovych-not-jdou-nam-po-krku.htm

Inventura Velkého resetu: Přirozenému světu zakroutíme krkem. Jak využít nákladně vytvořený STRACH? Tři K: Kovid, klima, kontrola. Hlavně, že je pryč Trump! Novému světovému řádu už nikdo neunikne? Možná jásají předčasně

https://www.protiproud.cz/politika/5608-inventura-velkeho-resetu-prirozenemu-svetu-zakroutime-krkem-jak-vyuzit-nakladne-vytvoreny-strach-tri-k-kovid-klima-kontrola-hlavne-ze-je-pryc-trump-novemu-svetovemu-radu-uz-nikdo-neunikne-mozna-jasaji-predcasne.htm
Babišovo neřešitelné dilema: Orbánovy rady a ruská vakcína, nebo poprava bruselskou gilotinou? Ráčkující obluda z Brna opět uštkla český stát. Nudle v bandě a limity vzpoury. Jsou to ale paradoxy. Ještě můžeme vyhrát!

https://www.protiproud.cz/politika/5610-babisovo-neresitelne-dilema-orbanovy-rady-a-ruska-vakcina-nebo-poprava-bruselskou-gilotinou-rackujici-obluda-z-brna-opet-ustkla-cesky-stat-nudle-v-bande-a-limity-vzpoury-jsou-to-ale-paradoxy-jeste-muzeme-vyhrat.htm

cz.sputniknews.com

Témata: V prvním únorovém týdnu se s postupně blížícími volbami opět objevuje téma kritiky Pirátské strany. Prezentován je názor bývalé kandidátky na post prezidenta za stranu KSČM, Jany Bobošíkové. Ta se ve svém videu „Aby bylo jasno“ podivuje nad odchodem pěti členů pirátské strany. V článku dále tvrdí, že Piráti mají hodně tajemství, o kterých se nesmí mluvit. Tvrdí také, že Piráti manipulují s výsledky výběrových řízení.

V dalším článku Sputnik tvrdí, že se Ivan Bartoš chce stát budoucím premiérem. V něm zároveň podsouvá myšlenku, že nikdo z členů vedení Pirátské strany a hnutí STAN nemá zkušenosti ze státní správy. Zaznívají zde názory čtenářů, že změna je sice nutná, ale bez migrantů a eura. Právě téma migrantů je s Piráty na Sputniku velmi často spojované.

Dalším tématem je Alexej Navalný, respektive konání ministra Petříčka, který požaduje sankce vůči Ruské federaci. Petříček chce totiž ovlivnit ruskou politiku v oblasti lidských práv a chce i změnit výrok soudu vůči Navalnému a jeho rodině. Názor Sputniku je všeobecně takový, že do vnitřních záležitostí Ruska by se Praha neměla vměšovat.

V koronavirové tématice se řeší hlavně očkování. Zpochybňuje se účinnost západních vakcín. Mluví se například o případu z Německa, kde se senioři po očkování vakcínou Pfizer nakazili britským kmenem koronaviru. Mluví také o nízké účinnosti vakcíny Astra Zeneca proti jihoafrickému kmeni.

O Běloruských protestech v tomto týdnu mluví Sputnik bez emočního ladění, zmiňuje české a zahraniční politiky, kteří vyslovili podporu běloruské opoziční kandidátce na prezidenta a demonstrace nad výsledky voleb. Mezi nimi například: A. Merkelová, Miloš Vystrčil, Věra Jourová, Tomáš Petříček a další.

Téma amerických voleb postupně ustává, nicméně Trump je i nadále vykreslován jako hrdina a dobrý vůdce. Sputniknews dokonce píše, že byl navržen Jaakem Madisonem (poslancem Evropského parlamentu) na Nobelovu cenu za mír, protože je jediný americký prezident za posledních 30 let, který nerozpoutal žádnou válku a podepsal mírové dohody na Blízkém východě.

Podporované subjekty a osoby: Jana Bobošíková, Zdeněk Zbořil, Julian Assange, Sergej Lavrov, Trump

Čí hlas je prezentován: Aleš Chmelař, Josep Borrell, Miloš Vystrčil, Věra Jourová,  Ivan Korčok, A. Merkelová

Útoky: Piráti, Navalný, Tomáš Petříček, Pfizer, Astra Zeneca, Biden

Autoři: Jana Petrova, Anna Sanina, Vladimír Franta, Tatjana Naronskaja, Alena Novotná, Vesna Lapcevic, Roman Michelko

Příklady:

Petříček si hraje se sirkami ve stohu.“ Zbořil setřel ministra zahraničí kvůli Navalnému

https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2021020613155568-petricek-si-hraje-se-sirkami-ve-stohu-zboril-setrel-ministra-zahranici-kvuli-navalnemu/

Trump byl navržen na Nobelovu cenu za mír

https://cz.sputniknews.com/svet/2021020113134322-trump-byl-navrzen-na-nobelovu-cenu-za-mir/

Poznámka: Cílem tohoto monitoringu je dlouhodobé vyhodnocování témat, kterými se vybrané weby zabývají. Pouze dlouhodobé vyhodnocení může dát kompletní obraz o míře manipulací daného webu. Jednotlivé články být dezinformační nutně nemusí. Monitoring nemůže postihnout, jaký je vztah jednotlivých autorů publikovaných textů nebo osob weby zmiňovaných vůči danému webu – zda jsou zmiňováni vědomě nebo proti své vůli apod. Případné reklamace ohledně negativní publicity tyto osoby musí řešit vůči danému webu, nikoli vůči tomuto monitoringu, který jen zpětně zachycuje daný fakt, že informace na webu vyšla.