novarepublika.cz (3+4. týden 12/2020)

612

Z událostí tohoto měsíce se na tomto webu nejčastěji vyskytují informace o výhře Borise Johnsona ve volbách, útoky na Milion chvilek pro demokracii a jejich příznivce v souvislosti s pořádanými demonstracemi, útoky na Pavla Novotného za jeho plán postavit pomník a za jeho vystoupení v ruské televizi. Dále je častým terčem útoků ČT. Naopak bráněné jsou “tradiční hodnoty” před hrozbou od imigrantů, EU a klimatických aktivistů. Vlastní tvorba je minimální, většina obsahu je převzatá z českých a ruských desinfo webů.


Monitoring „novarepublika.cz“ prosinec 2019 (3. týden)

V tomto týdnu jsou pouze 2 z 26 článků původní tvorba, ostatní články jsou převzaté z českých a ruských desinfo webů. Častými tématy jsou například Pavel Novotný, útoky na ČT a Milion chvilek pro demokracii nebo otevření železničního mostu z Ruska na Krym.

témata: železniční most na Krym, Pavel Novotný, Milion chvilek pro demokracii

kdo dostává prostor: Jiří Kobza (SPD), Tereza Spencerová, české a ruské desinfo weby

autoři: Stanislava Kučerová, Stanislav A. Hošek, Jiří Jírovec, Ivan David

útoky: Milion chvilek pro demokracii, ČT

Ani miliarda chvilek

Akce spolku Milion chvilek pro demokracii byly od prvního okamžiku nepochybně prováděny profesionálně. S podporou protivládní ČT se dokonce dařilo aktivity rozšiřovat i mimo území Prahy, která je svým fandovstvím lecčemu a leckomu už dostatečně profláklá. První velká akce na Letné byla z pohledu pořadatelů a především jejích zadavatelů, až překvapivě úspěšná. Zásluhu největší na něm ovšem měla právě Česká Televize.

http://www.novarepublika.cz/2019/12/ani-miliarda-chvilek.html

Krymský most ich spojí: Stále viac Ukrajincov žiada skoncovať s občianskou vojnou a obnoviť priateľské vzťahy s Ruskom

Ukrajinské médiá a analytici si všímajú, že stále viac Ukrajincov žiada skoncovať s občianskou vojnou a obnoviť priateľské vzťahy s Ruskom, niektorí dokonca navrhujú znova spojiť Rusko a Ukrajinu do spoločného štátu. Mnohí poukazujú na úspešný vývoj Ruska a krachujúcu Ukrajinu, preklínajú banderovské vedenie a politikov, ktorí sa po krvavom štátnom prevrate chopili moci a drancujú krajinu a trápia obyvateľstvo

http://www.novarepublika.cz/2019/12/krymsky-most-ich-spoji-stale-viac.html


Monitoring „novarepublika.cz“ prosinec 2019 (4. týden)

Minulý i tento týden se objevuje několik článků o otevření železničního mostu z Ruska na Krym. V souvislosti s výročím dění před 30 lety se objevují útoky na Václava Havla. Několikrát zaznívají útoky na ČT. Většina obsahu je opět převzatá.

témata: Vánoční poselství Miloše Zemana, Milion chvilek pro demokracii, železniční most z Ruska na Krym,

kdo dostává prostor: Tereza Spencerová, české a ruské desinfo weby

autoři: Jiří Jírovec, Martin Koller, Ivan David,

útoky: ČT, Václav Havel, EU

Retro: 17.listopad a další zvěrstvo České televize: děti vykládají, jak jsme MY žili za socialismu!

Jakým právem nás uráží? Jak dlouho nás bude Česká televize urážet? Je to normální? Dáma, která se narodila v roce 1972 posuzuje, jak se žilo v sedmdesátých létech minulého století. Průzkum vede zaháčkovaný synáček Daniela Kroupy Mikuláš z (honosně) Post Bellum – prý Paměť národa, který se narodil v srpnu 1975, (jeho bratříček je Janek Kroupa). Mimochodem po tatíčkovi Kroupovi zůstaly milionové dluhy, dodnes nesplacené za ODA, proto je důvěrník České televize – svůj k svému. K dluhům se nehlásí.

http://www.novarepublika.cz/2019/12/retro-17listopad-dalsi-zverstvo-ceske.html

Věšťba z Vinohrad: Bude vojna veliká

President Zeman poslal našim bojechtivým jasný signál. Neříká ani tak, ani tak (kdo se v něm vyzná), ale asi možná nepojede do Ruska. Špacírka se změní na maršálskou hůl a ukáže směr nach Osten. Výpad na cizí území by byl z politického hlediska nešikovný. Musíme se tedy modlit, aby Putina osvítila zloba a přišel ztrestat předměstského nýmanda a pomstít několik soch.

http://www.novarepublika.cz/2019/12/vestba-z-vinohrad-bude-vojna-velika.html