novarepublika.cz (1.týden 01/2020)

856

Konec roku a začátek roku je ve znamení shrnutí uplynulého roku a prognóz do nového roku, jedno z témat je například „čeká nás krize a válka“. Většina článků je opět převzatá z jiných českých a ruských desinfo webů. Do nového roku přeje Vladimir Putin. Objevují se útoky na EU, ČT, Čro a migrační politiku. Tématem konce týdne je útok na generála Solejmáního.

témata: NATO, Sputnik Estonsko, novoroční pozdrav Vladimira Putina, tranzit ruského plynu přes Ukrajinu, Čro, svět na pokraji války, útok na generála Solejmáního, ČT, imigrační politika

kdo dostává prostor: Ivan David, Petr Hampl, Stanislav Novotný,

autoři: Ivan David, Mojmír Grygar, Patrick Ungermann, František Novotný, Pavel Kalvach

útoky: Čro, ČT, Pavel Novotný

Infrastrukturní vítězství Ruska v roce 2019 vytvořila novou platformu pro rozvoj ekonomiky

Rusko v roce 2019 ukázalo, že je schopno se rozvíjet a dosahovat úspěchů v nejrůznějších oblastech – od megaprojektů po export.

http://www.novarepublika.cz/2020/01/infrastrukturni-vitezstvi-ruska-v-roce.html

Falšování historie a současná Evropská unie

Dnešní polední interview Radia Plus bylo poučnou ukázkou „práce“ aktivistického média. Redaktoru Rozsypalovi dnes vzdoroval poslanec Evropského parlamentu MUDr. Ivan David (za SPD, v Parlamentu EU za skupinu Identita a demokracie). Prosím, všimněte si, jak se redaktor Rozsypal po celou dobu rozhovoru snažil nemístně skákat interviewovanému do řeči, zvláště ve chvílích, kdy bylo znát, že zpovídaný poslanec nepříjemně argumentuje a jeho odpovědi redaktorského neuspokojují. Myslíte si, že je profesionální, aby redaktor média, které za naše koncesionářské poplatky říká „veřejnoprávní“ po celou dobu rozhovoru podsouval, překrucoval a manipuloval, jen aby obhájil tu svou „eurosojuzní“ zaujatost? Pan poslanec doktor David, mimochodem náš redakční kolega a zakladatel Nové republiky, je celý svůj profesní život zvyklý mluvit s pacienty psychicky postiženými, labilními a nemocnými. Tak se stalo, že redaktorský aktivista dostával co proto, i když se snažil Ivana Davida napadat z různých stran. Hlídací pejsek demokracie se zkrátka pokousal sám. Ostatně, posuďte sami. Přeji poučení z Davidových odpovědí i hezkou zábavu s panem redaktorem.

http://www.novarepublika.cz/2020/01/ivan-david-redaktor-cro-rozsypal-vaclav.html