dezinfo-weby monitoring (5.týden 07/2021)

23463

Aeronet.cz

Témata: Pokračuje zpochybňování účinnosti očkování proti Covid-19 a šíření spikleneckých teorií o roli vakcinace k ovládnutí světové populace. Lidé se údajně po očkování stanou trans-humánními a kromě modifikace DNA to pro ně bude mít i právní důsledky, protože na části jejich těl budou mít patentové nároky farmaceutické společnosti (viz. příklady). Vakcíny Pfizer jsou údajně protěžovány na úkor léků proti Covidu. Opět je rozváděna spiklenecká teorie pandemie jako spiknutí amerických elit a je zdůrazňován jejich židovský původ. Pandemie, univerzální příjem a ekologie mají být nástroje k ovládnutí populace po celém světě.

Mutace Covidu-19 Delta je systematicky vykreslována jako důkaz, že očkování není účinné. Aeronet manipuluje s vyjádřeními nejrůznějších autorit tak, aby vyznívala, jakože potvrzují předchozí spiklenecké teorie Aeronetu (viz. příklady). Očkovaní lidé jsou vykreslováni jako nebezpeční „super-přenašeči“ a přítomnost vojáků u očkovacích center má údajně dosvědčovat nucená očkování.

Podporované subjekty: Aeronet, jeho redakce a její zdroje, Svobodný vysílač CS a jeho posluchači a posluchačky, Pan VK a Vítek, Odysea, kanál Aeronetu BitChute, Ivermectin, americká alternativa, vlastenci, odboj

Čí názor je reprezentován: Twitter uživatel z Izraele, CNN, ředitel Pfizeru Albert Bourla, francouzská vláda, americká alternativa, Anthony Fauci, šéfka CDC Rochelle Walensky, děkan National University of Singapore Teo Yik Ying, Reuters, Alex Berenson, Twitter, islandský hlavní epidemiolog, studie CDC, TV Nova

Útoky: vakcíny, globalisté, Evropská komise, farmaceutické společnosti, USA, AFP, Pfizer, Anthony Fauci, americké elity, Babišová vláda, Hegerova vláda, univerzální příjem, zelená politika, Bill Gates, ředitel Pfizeru Albert Bourla, Big Pharma, Green Pass, Moderna, Johnson&Johnson, učitelka Obchodní akademie a SOŠ gen. Fajtla v Lounech za motivování studentů k očkování

Autoři: Šéfredaktor VK

Příklady: Lidé očkovaní mRNA vakcínami se stávají trans-humánními bytostmi, na jejichž část modifikovaného těla lze podle rozsudku Nejvyššího soudu USA uplatňovat majetková, autorská, patentová a vlastnická práva!

https://aeronet.cz/news/lide-ockovani-mrna-vakcinami-se-stavaji-trans-humannimi-bytostmi-na-jejichz-cast-modifikovaneho-tela-lze-podle-rozsudku-nejvyssiho-soudu-usa-uplatnovat-majetkova-autorska-patentova-prava/

Máte v rodině očkovaného člověka? Může vás nakazit mutací Delta! Americká CDC právě potvrdila informace Aeronetu a doporučila všem očkovaným Američanům okamžitě začít nosit roušky a respirátory! Podle šéfky CDC bylo na základě nových dat zjištěno, že objem virů mutace Delta je u očkovaných osob stejně vysoký jako u lidí, kteří vůbec očkovaní nejsou!

https://aeronet.cz/news/mate-v-rodine-ockovaneho-cloveka-muze-vas-nakazit-mutaci-delta-americka-cdc-prave-potvrdila-informace-aeronetu-a-doporucila-vsem-ockovanym-americanum-okamzite-zacit-nosit-rousky-a-respiratory/

Novarepublika.cz

Témata: Odchod vojenských jednotek z Afghánistánu je fiaskem hodným příměru „nový Vietnam“. Účast jednotek NATO v této části světa se dává do souvislosti s „vývozem demokracie“, která bránila Afgháncům žít si podle svého. Odchodem se otevírá otázka pomoci Afgháncům, kteří pomáhali českým jednotkám a teď jsou v ohrožení s blížícími se tálibánskými jednotkami. Proti přijetí jakýchkoliv uprchlíků se staví členové SPD, podle jejichž názoru údajně s afghánskými tlumočníky přivezeme také kolaboranty a vycvičené zabijáky.

Evropskou komisí předložený Green Deal je tradičním trnem v oku a častým objektem pozornosti autorů NR. Zelená politika zničí vše, co Evropa v minulém století dosáhla a přetvoří kontinent na místo, kde žijí téměř všichni jako vegetariáni, kterým nevadí chudoba, protože jim nezáleží na majetku, ale jen a pouze na přírodě. Evropská společnost se dělí na progresivisty a konzervativce, jejichž prapor zvedá Polsko s Maďarskem, tedy země, které ukazují, jak se bránit Zelené politice a migraci. Evropa buduje totalitní stát, který je v mnohém podobný bývalému SSSR.

V. Putin ve svém projevu o historické jednotě Rusů a Ukrajinců popisuje historickou cestu obou zemí a vysvětluje, jak se stalo, že se bratrské národy pustily na cestu konfrontace. Putin např. tvrdí, že Západ údajně uvedl v život jakýsi projekt „Anti-Rusko“, který nastavuje politický systém na Ukrajině tak, aby se politické vedení země stavělo k Rusku nepřátelsky a současně připravuje Ukrajinu o suverenitu. Rusko nikdy nedovolí, aby jemu drazí Ukrajinci byli využíváni v boji proti Rusku. Skutečná suverenita Ukrajiny je možná právě ve spolupráci s Ruskem, řekl Putin.

Jaroslav Schneider se rozepsal o svém názoru na současného šéfa BIS Michala Koudelku a dospěl k závěru, že setrvání M. K. v pozici šéfa české tajné služby by vyhovovalo jakýmsi západním subjektům v zahraničí, které ekonomicky těží z jeho snah o zmrazení „jistých“ česko-zahraničních politických vztahů. Vzpomene na jeho pozoruhodné vyznamenání, které přijal od CIA za zahraniční spolupráci a po-té se pustil do rafinované teorie, která říká, že setrvání M. Koudelky ve funkci vyhovuje Kremlu, poněvadž ho přece mají přečteného a znají jeho psychologický profil, priority a reakce. Podle pozoruhodného názoru bezp. experta, jak je občas J.S. titulován, tedy výměna na postu šéfa BIS není v zájmu Kremlu.

Exministr Daniel Herman opět schytává pohrdačský posměch za Evropskou cenu Karla IV., kterou nedávno obdržel na sudetoněmeckém sjezdu. Vyznamenání, které je ve skutečnosti vyjádřením ocenění za snahu o porozumění a přátelství mezi Němci a Čechy je na stránkách NR pohrdavě komentováno v podstatě jako vyznamenání za zradu českého národa a kolaboraci s Německem. Tento kurz degradace Německa na stránkách NR lze sledovat ve všech otázkách, které nějakým způsobem souvisí s naším největším záp. sousedem. Otázky vzájemných vztahů či ekonomická pozice v EU a na mezinárodním poli, to vše se opakovaně využívá k charakteristice Německa jako země, která má s Českem i světem nekalé úmysly.

Podporované subjekty a osoby: Rusko, V. Putin

Čí hlas je prezentován: Kreml, SPD, Czexit scéna

Útoky: EU, USA, NATO, Západ, Německo, Tomáš Halík, Daniel Herman, Michal Koudelka (BIS), Green Deal

Autoři: Ivan David, Jaroslav bašta (První Zprávy), J. Kobza (Protiproud), Václav Umlauf (e-Republika), J. Foldyna (Parl. listy), Jan Schneider, J. Urbach (Vaše věc), R. Iščenko, Exanpro, Klára Samková

Příklady: Článek V. Putina „O historické jednotě Rusů a Ukrajinců“

http://www.novarepublika.cz/2021/07/clanek-vladimira-putina-o-historicke.html

Druhý Vietnam nab ostudná porážka v Afghánistánu: Vývoz demokracie – dovoz opia…

http://www.novarepublika.cz/2021/07/druhy-vietnam-aneb-ostudna-porazka-v.html

NWOO.org

Témata: Migrace a uprchlíci Rakousko: První článek z pera Ivana Davida se věnuje zvýšenému přílivu migrantů, tentokrát z pohledu Rakouska, kde ministr vnitra Karl Nehammer a ministryně obrany Klaudie Tanner na společné tiskové konferenci měli mluvit o posílení obrany hranic armádou, podle kterých společná je ochrana hranic EU v troskách. Na závěr autor přeskakuje z tématu na téma, jakými jsou zahájení Salzburského hudebního festivalu a jeho návštěvníků, mezi kterými nebude kancléř Kurz, protože onemocněl a sice kostrbatě ale přece se mu povedlo brojit proti ochraně přírody, protože souvětí: „Proto také Zelení vystřelili ze zelené Aurory a budou opět živit vášně „Kurz muss weg, Nehammer muss weg.“ Ochrana klimatu je přece důležitější než ochrana hranic, a kdo nesouhlasí, je fašoun.“ vypovídá o tom, že tam to téma prostě musel dostat. Stejný autor kritizuje německé soudy za to, že ponechaly 3 pachatele (dva Syřany a Iráčana) obviněné ze znásilnění na svobodě přesto, že jim hrozí až 15 let vězení. Opět navázal na článek své oblíbené téma, tentokrát kritiku EU. Doplněno o citace z diskuzí na webech v Německu.

Covid 19: Zajímavě je pojat článek na podporu nedoporučovaných léků Ivermectimu a hydroxychlorochinu. Souvětí „Lékaři se konečně shodli v poznání, že Ivermectin je bezpečný a účinný lék proti Covidu-19. A že jediná příčina smrti kohokoliv, kdo byl Covidem-19 nakažen, spočívá ve skutečnosti, že zdravotnický establishment zablokoval léčbu covidových pacientů hydroxychlorochinem a Ivermectinem. Lékaři, kteří se establishmentu vzepřeli, své pacienty zachránili. Ti, kteří tak neučinili, své pacienty ztratili.“ Není napsáno jací lékaři, vyznívá to jako téměř všichni, ale v následujících větách jsou kritizovány zdravotnické organizace v USA ve kterých pracují samozřejmě lékaři také.

Za rádoby sofistikovanými články podepsanými Roman Moskowky (během 3 týdnů se ale propracoval ke značně obhroublým článkům) se skrývá už jen kritika těch, kteří chtějí dodržovat nařízení. První články se povrchně snažily o psychologické rozbory, nyní už ale zaznívají věty cituji „Pokud nenosíte ochranu dýchacích cest, pak jste museli nezbytně zažít nespočet střetů s nejrůznějšími buzeranty (tady nemám na mysli teplajzniky, ale různé samozvané asistenty kontroly veřejného zdraví, naposledy feťák u pokladny v Albertu).“ Autor se dále v článku pasuje do role opěvovaného hrdiny tím, že nenosí tam, kde je to předepsáno, ochranu dýchacích cest atd.. Článek má primární účel objasnit to, proč se u nás nekonají na rozdíl od zahraničí, masové demonstrace proti opatřením. Autor si to vysvětluje tak, že u nás lidé nosí roušky jen na oko a myslí si své. Jde o jakousi podporu covidových rebelantů, protože už minule vyzýval autor k vytrvání v rebelii, předpokládám pro slábnoucí chuť komunity k porušování opatření. Přechod od sice zmatených, ale rádoby sofistikovaných článků před 3 týdny k hrubostem tohoto týdne vypovídá o tom, že se to spíše nedaří. Autor mimo jiné zesměšňuje Pražské povstání, stejně jako SNP.

Janka Šťastná se věnuje v článku o „Tvrdé a měkké úpravě genomu“ tomu, nakolik je to nebezpečná a špatná věc a článek inklinuje k tématu světového spiknutí, transformaci světového řádu, jež umožní USA zůstat na špici světa.

Autor Přemek Šťastný řeší ve článku pandemický zákon jako vychýlení pravomocí z rovnováhy sil mezi mocemi soudní, zákonodárnou a výkonnou právě směrem k moci výkonné. Jako příklad je uvedeno neustálé dožadování se odůvodnění covidových opatření.

Článek z pera resetheus.org, konkrétně paní Kamaly Taris (v článku ale zůstala nepodepsána, pouze v odkaze na dopis je její jméno), která se zúčastnila s paní Lenkou Tarabovou jednání sněmovního výboru, který měl za úkol projednat mimo jiné cituji „Výbor jednal převážně o tom, jakým způsobem plánují od září 2021 terorizovat děti ve školách“ řeší článkem ale prakticky jen to, že byla vykázána z jednání za nedodržování opatření proti šíření Covid 19. Dále kritizuje nutnost testování dětí testy, které mají údajně „nulovou výpovědní hodnotu“. Výstupem článku je dopis požadující omluvu po MUDr. Věře Adámkové, která zakročení proti paní Taris iniciovala.

Arménie vs Azerbajdžán: Spíše jen popisem stavu a informací o posledním konfliktu u hranic, která vyplynula v požadavek na posílení ruské přítomnosti na hranici je článek Ivana Davida.

Kritika Tomáše Halíka: Opět Ivan David, nyní ale jako kritik Tomáše Halíka. Prý jej zná jako narcistního a sebestředného od roku 1983. Pro kritiku se ale rozhodl až nyní, kdy pan Halík poukázal na kandidaturu spolupracovníka kardinála Duky – Josefa Nerušila do poslanecké sněmovny za SPD. Za velmi zajímavou považuji věty „SPD je vlastenecká strana, která má blízko k odkazu kritika prohnilosti katolické církve K. H. Borovského a k velkému reformátorovi zdegenerované středověké církve Janu Husovi, kterého podobné typy jako Tomáš Halík nechali upálit v zájmu čistoty církve.„ Argumentace k blízkosti SPD k odkazu významných lidí minulosti však naprosto chybí.

Eutanázie a asistovaná sebevražda: Autor Janka Šťastná kritizuje možnost případného uzákonění eutanázie a asistované sebevraždy u nás s ohledem na možné zneužití. Rovnou předjímá, že by nakonec mohla být u nepohodlných jedinců zneužita pro dobro všech. Kritika eutanázie se mění v kritiku očkování.

Podporované subjekty a osoby: SPD, Josef Nerušil, Ignorující opatření proti Covid 19

Čí hlas je prezentován: Autorů, Karl Nehammer, Klaudie Tanner, nejmenovaných skupin lékařů, P.C.Roberts, SPD, Kurgiňan, Resetheus.org

Útoky: EU, NATO, Ochrana přírody, Běžný postup proti Covid 19, Česká televize, Tomáš Halík, MUDr. Věra Adámková

Autoři: MUDr. Ivan David, Lubomír Man, Roman Moskowsky, Janka Šťastná, Přemek Horský, Resetheus.org,

Příklady:

Nehammer: Evropský azylový systém ztroskotal, musíme na hranice poslat armádu!

http://www.nwoo.org/2021/07/26/nehammer-evropsky-azylovy-system-ztroskotal-musime-na-hranice-poslat-armadu/

Po skupinovém znásilnění v Německu pachatelé na svobodě

http://www.nwoo.org/2021/07/29/po-skupinovem-znasilneni-v-nemecku-pachatele-na-svobode/

Zločiny na půdě poslanecké sněmovny

http://www.nwoo.org/2021/08/01/zlociny-na-pude-poslanecke-snemovny/

Parlamentnilisty.cz

Témata:

Politika: S blížícími se volbami lze již několik měsíců pozorovat pozvolný přesun témat k politice. Jak upozorňujeme již delší dobu, hlavním cílem kritiky jsou dvě demokratické koalice, tedy Piráti a Stan a koalice Spolu. První jmenovaná je terčem znatelně častěji. Důvodem jsou namátkou třeba domnělé nedodržené volební sliby v Praze nebo teorie, že to byli právě Piráti, kdo házel v roce 2005 vajíčka na tehdejšího premiéra Paroubka. Autoři přicházejí i s teorií, že Piráti mají vlastní analytiky, myšleno České Elfy, kteří prochází sociální sítě a webové stránky a kontrolují vše. Čestnost útoků na Piráty a STAN však neznamená, že by útoků byla ušetřena koalice SPOLU. Koalice se stabilně drží na prvních příčkách v průzkumech, a tak se autoři zaměřují i na ni. Nejčastěji se však jedná o nepříliš silnou kritiku směrem k slabé volební kampani, nebo k Petru Fialovi a jeho saku, které prý nikdy nesundává.

Velký prostor a téměř výhradně pochvalné texty jsou tradičně věnovány SPD a TSS. Za zmínku stojí i neúměrně velký prostor, který je dáván předsedovi Aliance pro Budoucnost Pavlu Sehnalovi. Jeho APB se v průzkumech pohybuje v desetinách procenta, přesto se jeho názory, či rozhovory s ním, objevují téměř každý den.

Covid: V několika článcích zaznívá na kritika proticovidových opatření a vlády. Na vakcinaci prý tlačí farmaceutická lobby, jež mj. napomáhá umělému udržování strachu. Několik článků se tak snaží poukazovat na finance, které na vakcinaci farmaceutické firmy vydělávají. Objevují se však i texty, které k očkování motivují.

Nejvyšší správní soud zrušil nařízení ministerstva zdravotnictví ohledně nošení roušek a respirátorů ve vnitřních prostorách a veřejné dopravě. Řeší se, jak dále postupovat. Objevují se názory na to, že bychom měli postupovat jako v Británii, kdy dochází k rozvolňování. Také řada odborníků vyzývá, aby se respirátory odložili, jelikož je nejlepší příležitost.

Kandidatura H. Lipovské: Ve spíše neutrální rovině bylo pojednáváno o kandidatuře H. Lipovské do Poslanecké sněmovny za Volný blok. Pouze v jednom z textů byla chválena její dosavadní práce v Radě ČT, kterou si však kandidaturou kazí. Aby ale autoři nezůstali nic dlužni své tradici, jsou i v podstatě výhradně informativní texty uváděny šokujícími nadpisy, např: Elity vám říkají lůzo. Lipovská odtajnila důvody. A už to vře.

Další témata: Pokračuje kritika směrem k ČT – neobjektivní a prounijní. Také dětem podsouvá problematiku homosexuality a transsexuality.

Novým tématem, kterému se autoři věnují víc a víc je situace ve vyloučených lokalitách, soužití s nepřizpůsobivými a celkově situace v romské menšině. K rozboru těchto témat dostávají prostor výhradně zástupci radikálních uskupení. Zabarvení textů je tedy předem zřejmé.

Podporované subjekty a osoby: Andrea Hoffmannová (Piráti), Andrej Babiš (ANO), Donald Trump, Hana Lipovská, Ivana Šťastná, Jan Hrnčíř (SPD), Jana Bobošíková, Jana Maláčová (ČSSD), Jaroslav Foldyna (SPD), Jiří Paroubek, Josef Nerušil, Karel Havlíček (za ANO), Lubomír Metnar, Luděk Niedermayer (TOP 09), Matteo Salvini, Matěj Stropnický, Miloš Zeman , Nord Stream 2, OH, Otto Jarolímek (TSS), Očkování, Pavel Sehnal (APB), Pavel Vítek, Petr Horký, Petr Žantovský, Robert Šlachta (Přísaha), Roman Knap, Roman Šmucler, Rusko, SPD, Tomáš Klus, Trokolóra, Viktor Orbán, Vlastimil Voráček, Volný blok, Vratislav Mynář, Václav Klaus st., ČSSD, Čína

Čí hlas je prezentován: Adam Vojtěch (ANO), Alena Doláková, Alexandr Tomský , Aleš Juchelka (ANO), Andor Šándor, Andrej Babiš (ANO), Barbora Kořanová (ANO), Benjamin Kuras, Daniel Landa, Edita Stejskalová, Emil Voráč, František Roček, Hana Lipovská, Iniciativa Zdravé fórum, Ivan Bartoš (Piráti), Ivo Valenta, Jakub Kulhánek (ČSSD), Jan Bartošek (KDU-ČSL), Jan Bauer (ODS), Jan Hamáček (ČSSD), Jan Hnízdil, Jan Hrnčíř (SPD), Jan Keller, Jan Skopeček (ODS), Jan Vorlíček, Jan Zahradil (ODS), Jana Maláčová (ČSSD), Jana Zwyrtek Hamplová, Jaroslav Bašta (SPD), Jaroslav Doubrava (Severočeši), Jaroslav Foldyna (SPD), Jaroslav Štefec, Jefim Fištejn, Jiří Hošek, Jiří Janeček, Jiří Paroubek, Jiří Čunek , Josef Nerušil, Karel Havlíček (za ANO), Karel Řehka, Karolína Stonjeková , Liana Janáčková, Linda Bartošová, Lubomír Pána (SPD), Lucia Zachariášová, Lucie Sulovská, Lucie Šafránková (SPD), Lukáš Kolářík (Piráti), Marek Hilšer, Marek Kotleba, Marek Wollner, Marian Jelínek, Marian Kechlibar, Markéta Šichtařová, Martina Žižlavská , Matěj Stropnický, Michael Durčák, Michaela Pixová, Michal Bok, Michal Klíma, Milan Šubrt, Miloš Zeman, Miroslav Kalousek (TOP 09), Monika Jarošová (SPD), Monika Le Fay, Nikola Džokič, Ondřej Hejma, Ondřej Neff, Ondřej Prokop (ANO), Ondřej Šťastný, Pavel Novotný, Pavel Sehnal (APB), Pavel Černocký, Pavel Černý, Pavla Žáčka (ODS), Petr Filala (ODS), Petr Hampl, Petr Holec , Piráti a STAN, Radek Špicar, Radim Lokoč , Stanislav Balík, Tomio Okamura (SPD), Tomáš Halík, Tomáš Nielsen, Tomáš Pancíř, Tomáš Tyl, Vlastimil Podracký, Vlastimil Vondruška, Václav Jukl, Václav Klaus st., Vít Kučík, Věslav Michlik (STAN), Zbyněk Stanjura (ODS), Zdeněk Hostomský, Zdeněk Hřib (Piráti), Zdeněk Zbořil, Zuzana Majerová Zahradníková (TSS)

Útoky: „nepřizpůsobiví“, 168 hodin, Andrej Babiš (ANO), Berndt Posselt, Bohuslav Sobotka, Covid opatření, Daniel Herman (KDU-ČSL), EU, Ekologie, Ivan Bartoš (Piráti), Jana Maláčová (ČSSD), Jaroslav Hutka, Joe Biden, LGBT, LGBTQ, Lidové noviny, Marek Hilšer, Martin Stropnický (ČSSD), Miloš Vystrčil (ODS), Miroslava Němcová (ODS), Média, NATO, Nora Fridrichová, Německo, ODS, Očkování, Petr Dvořák, Petr Fiala (ODS), Petr Pavel, Piráti, Respekt, Romové, SPOLU, Tchaj-wanu, Transparency International, USA, Ursula von der Leyen, Vláda ČR, Václav Havel, Václav Moravec, Zaměstnavatelé, Zdeněk Svěrák, Západ, aktivisté, demokratická opozice, elity, imigranti, novináři, uprchlíci, volební koalice, zahraniční pracovníci, ČT, Česká Pošt, Čeští Elfové

Autoři: AZy, Barbora Richterová, Daniela Černá, David Hora, Hans Štembera, Jakub Vosáhlo, Jan Rychetský, Jan Štěpán, Jaroslav Polanský, Jiří Hroník, Karel Výborný, Lucie Bartoš, Marek Korejs, Martin Huml, Michal Bok, Oldřich Szaban, Radim Panenka, Tomáš A. Nový, Václav Fiala, Zuzana Koulová, jma, kas, mp, nab, rak, sla, vef, čtk

Příklady:

Vondruška u Xavera nakládal. Havel a StB? Nevím, Američané si tu chystali lidi. Dnes abyste se bál říct vtip o Romech

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Vondruska-u-Xavera-nakladal-Havel-a-StB-Nevim-Americane-si-tu-chystali-lidi-Dnes-abyste-se-bal-rict-vtip-o-Romech-671796

Dělají si z nás legraci?“ Než soud hodil vládě roušky na hlavu, přišlo toto

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Delaji-si-z-nas-legraci-Nez-soud-hodil-vlade-rousky-na-hlavu-prislo-toto-672020

Foldyna: Nepotřebujeme výplody chorých mozků z Bruselu. Máme dost vlastních cvoků

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Foldyna-Nepotrebujeme-vyplody-chorych-mozku-z-Bruselu-Mame-dost-vlastnich-cvoku-672108

Pravyprostor.cz

Témata: Témata: V týdnu mezi 26. červencem až 1. srpnem bylo na Pravém prostoru uveřejněno 37 textů. 28 se věnovalo politickým nebo společenským tématům, 9 multikulturním tématům.

Politika: V tomto týdnu se v rámci politické sekce akcentují v článcích především témata spojená s očkováním proti onemocnění COVID – 19, a to především z důvodu obav z diskriminace neočkovaných a také články obecně útočící na všechna proticovidová opatření, která provádí vláda potažmo ministerstvo zdravotnictví a Adam Vojtěch. Dalším silným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny a s tím spojené články útočící především proti Pirátům a koalici SPOLU. Zajímavostí jsou protichůdné články k tématu Volného bloku, kdy dostávají prostor jak autor podporující Lubomíra Volného a jeho Volný Blok tak i autor kritizující tuto politickou stranu a jejího představitele. V neposlední řadě je silné zastoupení článků útočících na EU především za její vztah k LGBTQ skupině, levicovým názorům a zelené politice. Zajímavostí je i první útok na čerstvě vzniklý spolek NELEŽ, bojující proti dezinformačním webům. Ostatní méně frekventovaná témata jsou především ve vztahu k LGBTQ skupině, útok na Joe Bidena a obecné útoky na levicové myšlenky a představitele těchto myšlenek.

Společnost: Nejsilnějšími společenskými a kulturními tématy tento týden byla problematika boje s pandemií Covid -19, kdy stále převládá kritika očkování jako prostředku vlády pro diskriminaci části společnosti a obecných protiepidemických opatřeních jako nástroje pro šikanu a ovládání společnosti vládou. Mezi častější témata se vrací opět téma migrace a uprchlíků nejspíše vyvolané zprávou a možném přijetí afghánských překladatelů využívaných AČR při působení v misi v Afghánistánu. Dále se v článcích objevuje téma LGBTQ, Gender problematiky, a to často ve spojení s levicovými myšlenkami a s útoky na Českou televizi jako médiem podporující levicové názory.

Další témata: Falšování výsledků voleb v USA jako varování před korespondenčním hlasováním při volbách do PS ČR, Vztah USA a Číny, Protesty na Kubě, Sílící ateismus mezi muslimy, Gender reformy v Maďarsku

Podporované subjekty a osoby: Viktor Orbán, Maďarsko, Dezinformační weby, Hana Lipovská, Volný Blok, Menší politické strany, Vlastenci, Václav Klaus st., SPD, Josef Nerušil, Jiří Beran, Aliance pro rodinu

Čí hlas je prezentován: Judit Varga

Útoky: EU, Joe Biden, USA, Čína, Elity, Vláda, Policie, Média, Bakala, ČTK, NELEŽ, Zelená politika, Levice, SPOLU, STAN, Piráti, Babiš, Woke, Gender, LGBTQ, Vláda, Adam Vojtěch, Pavla Svrčinová, Opatření proti Covid – 19, Ministerstvo zdravotnictví, Gender, Korespondenční hlasování, Česká televize, Volný Blok, Lubomír Volný, Tomáš Halík, Migranti, Google, Facebook, Netflix, Emanuel Macron, Očkování proti Covid – 19, Mladá generace, Muslimové, Česká pošta

Autoři: Alipro.cz, COM, ET, israel.cz, IVAN DAVID, JACK PHILLIPS, JAN BARTOŇ, JANA ZWYRTEK HAMPLOVÁ, JINDŘICH KULHAVÝ, LUBOMÍR VYLÍČIL, MAREK SALAQUADRA, MARIAN KECHLIBAR, MILENA DOUŠKOVÁ, MONIKA ČÍRTKOVÁ, PERGILL, PETER SCHWEIZER, PETR ŠTĚPÁNEK, PETRA SVEDÍKOVÁ VÁVROVÁ, REFORMY.CZ, SINOPSIS, SLOVANKA, ŠIMON REICH, VIDLÁK, VLAĎKA ŠPIDLOVÁ, ZDENĚK KOUDELKA

Příklady:

BRITSKÝ EXPERIMENT?

https://pravyprostor.cz/britsky-experiment/

MEDIÁLNÍ PARNÍ VÁLEC

https://pravyprostor.cz/medialni-parni-valec/

TLUMOČNÍČCI

https://pravyprostor.cz/tlumocnicci/

Protiproud.cz

Témata: Covid-19 je člověkem uměle vytvořený laboratorní produkt, který měl za cíl vytvořit pandemii. Množství smrtí, které byly následkem očkování, nejsou nikde zveřejňovány. mRNA vakcíny jsou totiž několikrát nebezpečnější než vakcíny proti chřipce. Například bylo hlášeno 2136 nežádoucích účinků u těhotných žen, včetně 707 potratů nebo předčasných porodů.

Po rozvolnění protipandemických opatření ve Velké Británii přišla tvz. pingdemie. Její název je odvozen od upozornění aplikace na trasování nakažených. Po obdržení tohoto upozornění je člověk nucen jít do deseti denní izolace. Nárůst izolovaných osob má za následek kolaps základních služeb i kritické infrastruktury.

Situace ve Francii připomíná situaci, která byla v Římské říši před jejím zánikem. Samotní Francouzi již nemají žádnou úctu k vlastní kultuře a pochybuje se o tom, zde vůbec francouzská kultura přežila. Za vším stojí přísun migrantů do země a jejich neschopnost asimilace.

Olympijské hry byly založeny na ideologii globalismu a měly pomoci k vytvoření jedné centrální vlády. Vše se poté rozplynulo při bipolarizaci světa za Studené války. Nynější dopingové skandály jsou trestány pouze u ruských sportovců a aféry západních sportovců jsou zametány pod koberec. Podmínky pro sportovce na letošních Olympijských hrách spíše připomínají koncentrační tábory než oslavy sportu.

Spojené státy americké jsou na sklonku rozdělení se do dvou zemí. Jedna v čele s Republikánskou stranou a druhá s Demokratickou. Vypovídají o tom i průzkumy veřejného mínění Američanů, kteří by se rozdělení, v nadpoloviční většině, nebránili.

LGBT ideologie, stejně jako komunismus, je anti křesťanskou ideologií, která má za cíl zničit a přetvořit ideály tradiční evropské společnosti. Prezentováním a podporou stejnopohlavního manželství, adopce dětí stejnopohlavními páry a transgender lidí se potlačuje křesťanský duch společnosti a zarytým křesťanům je přisuzován cejch těch, kteří „nenávidí“, či dokonce „utlačují“.

Po schválení změny Listiny základních práv a svobod a ústavní uznání práva na obranu i se zbraní se české ústavní právo dostalo do konfliktu s evropskou právní úpravou. Kdyby však, podle právní síly, byla evropská úprava nadřazená ústavnímu pořádku, došlo by ke ztrátě suverenity členských států.

Při letošních říjnových volbách může dojít ke stejné situaci, jako tomu bylo po únorovém převratu v roce 1948. Komunistická témata byla však vyměněna za témata homosexuálního manželství, pohlaví jako sociálního konstruktu a klimatických změn. Výsledek ale bude stejný.

Do volebního boje se zapojila i „křesťanská“ divize pražské kavárny. První výkop tento týden provedl jeden z jejich hlavních politruků, bývalý husákovský normalizační kádrovák, dnes od katolické víry odpadlý modernistický kněz Tomáš Halík.

Podporované subjekty a osoby: Rusko, Vladimir Putin, Čína, Joseph Mercola, Viktor Orbán, Hana Lipovská, Josef Nerušil, Republikáni, Greg Abbott, FoxNews, Donald Trump, Michonne Maddocková, Greg Gutfeld

Čí hlas je prezentován: Popírači, anti-LGBTQ+, anti-migranti, podporovatelé tradičních hodnot

Útoky: Západ, USA, feministická hnutí. Tokijské Olympijské hry, Brusel, Piráti, levičáci, STAN, ODS, KDU-ČSL, TOP 09, SÚKL, Big Pharma, Prague Pride, LGBTQ+, Joe Biden, Evropská unie, migranti, Emanule Macron, Tomáš Halík, Markéta Pekarová Adamová, Demokraté, Kamala Harris, Gretchen Whitmerová

Autoři: Petr Hájek, Petr Štěpánek, Valentin Katasonov, Matej Gavlák, Zdeněk Koudelka, Diana Dvorská, Pavel Kopecký, Viktorie Nikiforová, Jiří Kozba, Josef Dobeš

Příklady:

1948 a 2021: Opět dobrovolně s hlavou do chomoutu? Teplota vody v hrnci stoupá. Indikátor, kdo je tu co zač. Pokrokáři jsou nepoučitelní. Volby se blíží, moc alternativ nezbývá

https://www.protiproud.cz/politika/5931-1948-a-2021-opet-dobrovolne-s-hlavou-do-chomoutu-teplota-vody-v-hrnci-stoupa-indikator-kdo-je-tu-co-zac-pokrokari-jsou-nepoucitelni-volby-se-blizi-moc-alternativ-nezbyva.htm

Festival hanby po roce opět v Praze: Revoluce pomalá, ale důkladná. Cílem je úplné zničení přirozeného světa. Nově na programu pedofilové. Bolševická revoluce v novém převleku. Duhový prorok začal u komunistů

https://www.protiproud.cz/politika/5933-festival-hanby-po-roce-opet-v-praze-revoluce-pomala-ale-dukladna-cilem-je-uplne-zniceni-prirozeneho-sveta-nove-na-programu-pedofilove-bolsevicka-revoluce-v-novem-prevleku-duhovy-prorok-zacal-u-komunistu.htm

Oběti očkování proti covid-19: Masově zamlčovány? mRNA vakcíny jsou 500krát smrtelnější než dosud nejnebezpečnější vakcína proti chřipce. Chcete se soudit s farmagigantem? Bez nároku na odškodnění. A co u nás?

https://www.protiproud.cz/zdravi/5932-obeti-ockovani-proti-covid19-masove-zamlcovany-mrna-vakciny-jsou-500krat-smrtelnejsi-nez-dosud-nejnebezpecnejsi-vakcina-proti-chripce-chcete-se-soudit-s-farmagigantem-bez-naroku-na-odskodneni-a-co-u-nas.htm

Sputnik

Témata: Počátkem posledního červencového týdne oznámila svou kandidaturu ve Volném bloku Hana Lipovská. Na její podporu vyšlo v tomto týdnu šest článků a dle očekávání posílila i podpora Volného bloku. Dlouhodobě je Hana Lipovská na Sputniknews oblíbená, zejména pro názory proti EU a České televizi v čele s ředitelem Petrem Dvořákem. Lipovská získala na Sputniknews ze všech nových členek Volného bloku nejvyšší pozornost. Pro srovnání, o vstupu Csákové do této strany vznikl pouze jeden článek, o vstupu Bobošíkové články dva.

Krom oznámení kandidatury Lipovské se v článcích pojednává o kritice demokraticky smýšlejících organizací, stran a osobností. Kupříkladu Miroslava Němcová je Lipovskou osočena z šíření dezinformací o poslanci Volném, protože ho zná jako gentlemana, a ne jako rváče. Pojem dezinformace, používaný spíše pro označení mystifikací nebo proruských narativů, byl v tomto případě otočen proti Miroslavě Němcové. Zbytek článku, jak už bývá na Sputniku typické, se přeměnil v předvolební hesla a chválu Volného bloku.

V dalších článcích pak zaznívá odveta vůči lidem a organizacím, kteří Lipovskou a její kandidaturu či působení v radě ČT kritizují. Mezi nimi například představitelé a členové křesťanských církví, kteří psali dopis kardinálu Dukovi, aby se od Lipovské (Volný blok) a Jana Nerušila (SPD) distancoval. Mezi podepsanými je například Martha Issová a mnoho dalších. Jan Graubner, předseda České biskupské konference (ČBK) a olomoucký arcibiskup vydal také stanovisko církve ke kandidatuře členů církve, kde se distancují od postojů některých členů, které nejsou v souladu s křesťanskými zásadami. K postoji církve se velmi negativně vyjádřil Jiří Ovčáček, kterého Sputnik v článku prezentuje především. Ten tvrdí, že je proti křesťanským zásadám chtít po Dukovi, aby se od členů jeho církve distancoval.

I další články Sputniku jsou zaměřené hlavně politicky. Mezi hlavními kritizovanými stále zůstávají Piráti. V rozhovoru Petra Štěpánka (Trikolóra) jsou nazváni neokomunisty, kteří si přejí gulagy s wifinou. V rozhovoru jsou srovnáváni s KSČM, avšak tuto stranu považuje Štěpánek za standartní levicovou stranu s rozumnými názory. Druhou nejvíce kritizovanou stranou byla v tomto týdnu ČSSD, ze které si Sputnik dělá již legraci slovy „politická smrtka kráčí za ČSSD“

Ze světových zpráv zaznívá mimo jiné kritika amerického prezidenta Joe Bidena. Kritizován je i za naprosté maličkosti, jako byly drobky od snídaně, které mu zůstaly na bradě během přímého televizního přenosu. Biden je na Sputniku vykreslován jako neschopný prezident, který má jeden trapas za druhým.

Podporované subjekty a osoby: SPD, Jiří Kobza, Petr Štěpánek, Trikolóra, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Lubomír Volný, Josef Nerušil, Hana Lipovksá, Volný blok, Jiří Ovčáček, Jana Volfová, KSČM, Alexandr Lukašenko, Maďarsko, Judit Vargová

Čí hlas je prezentován: Marek Obrtel, Jiří Kobza, Parlamentní listy, Vlastimil Podrácký, Petr Hampl,

Útoky: ČSSD, Pražská kavárna, Piráti, Petr Dvořák, Ivan Bartoš, ODS, Jiří Koudelka, Miroslava Němcová, Monika Klimentová, Jan Graubner, Jan Konvalinka, Martha Issová, Martina Špinková, Jiří Grygar, Tomáš Petráček, Daniel Kroupa,  René Kühn, Petr Honzejk, Jindřich Šídlo, Kryštof Strupka, LGBT, USA, EU, Joe Biden, Světlana Tichanovská, Ukrajina

Autoři: Dmitrij Korněv, Vladimír Franta, Alena Novotná, Tatjana Naronskaja, Andrej Koc, Sofja Melničuk,

Příklady:

Štěpánek: Piráti jsou novokomunisté. Asi si přejí gulagy s fungující wifinou….To nechcete

https://cz.sputniknews.com/20210727/stepanek-pirati-jsou-novokomuniste-asi-si-preji-gulagy-s-fungujici-wifinouto-nechcete-15285645.html

Ovčáček o výzvě, aby se církev distancovala od kandidujících do Sněmovny: Není to křesťanské

https://cz.sputniknews.com/20210729/ovcacek-o-vyzve-aby-se-cirkev-distancovala-od-kandidujicich-do-snemovny-neni-to-krestanske-15312772.html

Poznámka: Cílem tohoto monitoringu je dlouhodobé vyhodnocování témat, kterými se vybrané weby zabývají. Pouze dlouhodobé vyhodnocení může dát kompletní obraz o míře manipulací daného webu. Jednotlivé články být dezinformační nutně nemusí. Monitoring nemůže postihnout, jaký je vztah jednotlivých autorů publikovaných textů nebo osob weby zmiňovaných vůči danému webu – zda jsou zmiňováni vědomě nebo proti své vůli apod. Případné reklamace ohledně negativní publicity tyto osoby musí řešit vůči danému webu, nikoli vůči tomuto monitoringu, který jen zpětně zachycuje daný fakt, že informace na webu vyšla.