dezinfo-weby monitoring (4.týden 07/2021)

23081

Aeronet.cz

Témata: Textům dominuje zpochybňování vakcinace, šíření konspirací o vakcinaci jako nástroji světovlády a šíření manipulací o údajných postranních účincích vakcín. Například nákup 2 mld. vakcín pro Francii interpretuje AE News jako doklad plánu, že se francouzská vláda chystá svou populaci očkovat v pravidelných intervalech. Citována je v této souvislosti interpelace Lubomíra Volného a reakce Andreje Babiše. Údajné postranní účinky vakcinace jsou ilustrovány zejména na příkladech zpravodajství Fox News o Izraeli (viz. příklady). Velký prostor dostává také situace o nakažených Covidem v českém olympijském týmu a zejména MUDr. Voráček. Olympionik Perušič je kritizován za svá varování před dezinformacemi okolo vakcinace. MUDr. Voráček pak je popisován jako skutečně informovaný lékař a je Aeronetem hájen jako oběť covidové globalistické propagandy (viz. příklady).

Data z nejpročkovanější země světa Izraele jsou interpretovány tak, aby zapadaly do proti-vakcinačních narativů Aeronetu. Komunikace politiků ANO a SPD s Izraelem je vykreslována jako hrozba pro české vlastenecké zájmy. Proti-covidová opatření na Slovensku jsou přirovnávána k apartheidu a čínskému sociálnímu kreditu a Slovenská vláda jako vláda globalistů. Neočkovaní lidé pak k židovskému obyvatelstvu Německa ve 30. letech. Je zdůrazňován židovský původ Albeta Bourly z Pfizeru. Bělorusko a KLDR mají být země, které se odmítly podřídit globalisticko-židovskému systému.

Podporované subjekty: Lubomír Volný, neočkovaní lidé, Tucker Carlson, čtenářka Aeronetu a laborantka, MUDr. Voráček, Dr. Soňa Peková, Aeronet, weby české alternativy, Svobodný vysílač CS, Róbert Fico, tréner Petr Rada, Bělorusko, KLDR

Čí názor je reprezentován: Francouzská vláda a premiér Jean Castex, Andrej Babiš, Le Parisien, Daily Mail, Lubomír Volný, Fox News a moderátor Tucker Carlson, čtenářka Aeronetu laborantka, Seznam Zprávy, Deník.cz, Ondřej Perušič, MUDr. Voráček, Hopkinsova univerzita, Novinky.cz, JPost, Isreal News, uskupení Republika a Milan Mazurek, Hollywood a film The Invasion, Jen Psaki,

Útoky: Pfizer vakcíny, Andrej Babiš a ANO, globalisté, ID karty, Ondřej Perušič, farmaceutické společnosti, SPD a poslanec Jelínek, EU, Český olympijský výbor, Izrael, aplikace e-Rouška, Digital Green Pass aplikace, Eduard Heger, Vladimír Lengvarský a slovenská vláda, EK, Open Society, George Soros, Bill Gates, Igor Matovič, Bidenova administrativa, Klaus Schwab

Autoři: Šéfredaktor VK

Příklady:

Anděl smrti? Půl roku po očkování v Izraeli vypukly u mladých mužů zápaly srdečního svalu a počet případů je o 2500% vyšší, než je ve sledované věkové kategorii dlouhodobý průměr! Americká televize Fox News o tom přinesla reportáž natvrdo, ale čeká laborantka má ještě horší zprávy!

https://aeronet.cz/news/andel-smrti-pul-roku-po-ockovani-v-izraeli-vypukly-u-mladych-muzu-zapaly-srdecniho-svalu-a-pocet-pripadu-je-o-2500-vyssi-nez-je-ve-sledovane-vekove-kategorii-dlouhodoby-prumer/

Lékař z Tokia: Očkovat se nenechám, protože vakcíny se klinicky testují 10 let a Pfizer bude odevzdávat závěry studie až koncem roku 2023! Hopkinsova univerzita mu dává za pravdu! Lékař českých olympioniků zopakoval argumenty z článku Aeronetu a nebojí se ukázat, že nedůvěřuje experimentální vakcíně!

https://aeronet.cz/news/lekar-z-tokia-ockovat-se-nenecham-protoze-vakciny-se-klinicky-testuji-10-let-a-pfizer-bude-odevzdavat-zavery-studie-az-koncem-roku-2023-hopkinsova-univerzita-mu-dava-za-pravdu/

Novarepublika.cz

Témata: Pozornost si získala dohoda o Nord Stream 2 mezi USA a Německem. Je pochopitelné, že na stránkách NR se výsledek několikaleté geopolitické hry vykládá jako ostudná prohra USA a na druhé straně je do kouta zahnané Německo, které je obětí své zelené energetické politiky. Vítězem této geopolitické hry je Rusko.

Sociolog P. Hampl napsal esej o zkaženosti Světa, kde mocní Rockfellerové, Gatesové a Sorosové jednají ve svůj prospěch a obírají jeden druhého, což odvozuje z vlastní dávné zkušenosti, kdy se jako sociolog zaměstnaný v korporaci účastnil jakýchsi malých lokálních setkání, na kterých se za jeho přítomnosti domlouval velký byznys a on tak přirozeně nasál podstatu světa velkých peněz, luxusu a konexí, které se mu dnes hodí. To vše je ve zkratce motorem jeho pohledu na společnost, kde se vše řídí buď tvrdou rukou mocenského orgánu nebo motivací jednotlivců, tisíců bruselských úředníků, konzultantů a aktivistů, konajících s motivací vlastního prospěchu.

Na první pohled nenápadným způsobem se zpochybňují armádní výdaje, které směřují do modernizace výzbroje. Naznačuje se, že fázi vyzbrojování nepředcházela fáze definování protivníka a taky prostředí, ve kterém se případné boje budou odehrávat. K tomuto sdělení se automaticky připojuje negativní pohled na účast českých ozbrojených sil v NATO, což ihned napovídá, kam bude směřovat připravované pokračování textu.

EU je kritizována za Plán obnovy, resp. Zelený úděl, na jehož základě se mnozí domnívají, že dochází k ideologickému monopolu, se kterým postupně přicházíme o českou národní identitu i ekonomickou sílu. Plánem na eliminaci těchto hrozeb by mělo být rozdělení Evropy nebo Czexit. V souvislosti se situací v Aghánistánu a nárůstem nelegální migrace na hranicích EU se do popředí dostává také uprchlická otázka.

Opět se ozývá kritika ČT, která manipuluje ve jménu Evropských hodnot, dává neadekvátní prostor zástupcům marginální pol. strany (TOP 09) a straní americkým demokratům. Je potřeba s tím něco dělat a první co se nabízí je revize zákona o povinné platbě koncesionářských poplatků.

Další v řadě, kteří na stránkách NR slýchávají opakovanou kritiku, jsou Piráti, proti kterým se s blížícími se volbami burcuje silněji a silněji. Pirátská strana je přímým ohrožením národní samostatnosti, demokracie a s jejich vládní účastí hrozí radikální snížení životní úrovně.

Podporované subjekty a osoby: Rusko, V. Putin

Čí hlas je prezentován: Kreml, SPD, Czexit scéna

Útoky: EU, USA, NATO, Piráti, ČT, Zelený úděl, Top 09, armádní výdaje, aktivismus

Autoři: Ivan David, Jaroslav Bašta (První Zprávy), Jan Schneider, Skrytá Pravda, Petr Štěpánek (Protiproud), EXANPRO, Petr Hampl, Jiří Vyvadil (Vače Věc), Stanislav Křeček (První Zprávy), Jiří Weigl (Parl. Listy), Alena Vitásková (Parl. Listy), Lubomír Man

Příklady:

Jak se vyhodnocují vojenské hrozby pro Českou republiku aneb proti komu chce Armáda ČR bojovat

http://www.novarepublika.cz/2021/07/jak-se-vyhodnocuji-vojenske-hrozby-pro.html

Věčný problém: Česká televize. Jak funguje manipulace s divákem…

http://www.novarepublika.cz/2021/07/vecny-problem-ceska-televize-jak.html

Rozdělme EU, hrozí nám Bílá Hora

http://www.novarepublika.cz/2021/07/rozdelme-eu-hrozi-nam-bila-hora-ekonom.html

NWOO.org

Témata:

Změna klimatu, záplavy v Německu – Protože MUDr. Ivan David v posledních týdnech tvrdě bojuje proti Green Dealu EU, vyjádřil se nyní i k záplavám v Německu, protože ty dávají zeleněji orientovaným stranám v Německu větší váhu při volbách. Autor se snaží bagatelizovat možnost vlivu množství CO2 v ovzduší či celkově změny klimatu na vznik této tragické události. Jak je zvykem autora, témata recykluje, takže se k němu záhy vrací a tvrdí, že lidé neumírali vlivem změny klimatu, ale hlavně díky nefunkčnímu varovnému systému. A do třetice stejný autor na stejné téma – nyní se zabývá poměrem financí poukázaných spolkovou vládou na oběti povodní v porovnání s řešením otázek klimatu, řešení situace v Afghánistánu, Sýrii a pokazuje i na nepoměr financí odvedených do EU s prostředky, které se do Německa z EU vrátily atd….

Daniel Herman na sudetoněmeckém sjezdu v roce 2016 – bez větší návaznosti na dnešní dobu a události je připomínána účast Daniela Hermana na sudetoněmeckém sjezdu v roce 2016 v Norimberku. Jeho účast a oslovení účastníků je zde prezentováno jako snaha o oslabení Postupimské dohody a článek začíná obecnou litanií o tom, jak je pan Herman nepovedený člověk. Jedinou návazností na dnešek v závěru článku je zmínka o tom, že si pan Herman jel do Německa převzít od sudetských Němců cenu Karla IV.

Předpovídání rozpadu USA – zajímavě demagogicky pojatý článek přirovnává proces, kterým nyní procházejí spojené státy k rozpadu sovětského svazu. Na základě 6-ti vybraných témat (priorit) se snaží dokázat, že USA spějí k něčemu podobnému jako SSSR. Některá témata ale nejsou rozvedena vůbec. Stejně nesrozumitelný a ve výsledku nic nevypovídající je článek (stejného autora) o tom, jak na jednu stranu to vypadá dobře, jak se zatýkají zločinci a cituji „síly temna jsou bity jako žito“, že se USA vyrovnávají s hnutím QAnon, na druhou stranu je řečeno, že to může být jen přechod k alternativnímu zlu nebo lži.

Turecko vs. EU – komentář MUDr. Ivana Davida k vystoupení prezidenta Erdogana v severním Kypru. Autor je dlouhodobě kritický jak k EU (a zejména Německu), tak k Turecku. Staví zde výbojnou řeč Erdogana proti benevolentnímu přístupu EU k Turecku a dotování uprchlické politiky EU směrem k Turecku. Jedním dechem upozorňuje na to, že EU se snaží řešit právní stát v Polsku a Maďarsku (co autor nese nelibě).

Covid 19 – Článek (v jeho úvodu je oznámeno, že bude užívat v nemalé míře sarkasmus) prezentuje návod, jak beztrestně zabít statisíce lidí. Vše je směřováno ke Covidu. Lidé se stanou obětí dezinformací, zastrašování, omezením zdravotnictví a na závěr… očkování (tyto oběti jsou podle článku zaznamenávány jako oběti Covidu). Článek je převzat z https://nikolabornova.blog.idnes.cz/blog/blog.aspx?c=772161. K rozvolnění opatření ve Velké Británii (kupodivu v nesouhlasném tónu) se věnuje článek, který řeší velké rozvolnění ne jako tečku Británie za Covidem, ale to, že Covid udělal tečku za Velkou Británií. Mimo jiné je poukazováno na úpadek v řízení (vládě) VB a původ ministrů (cituji „z Pákistánu a nyní i z Paňdžábu“ – kdyby autor hledal, zjistil by, že Paňdžáb je provincií Pákistánu), kteří kandidovali za stranu konzervativců, tedy stranu, která měla bránit původní britské hodnoty. Zajímavý je článek podepsaný Roman Moskowsky, který má pravděpodobně dodat chuti do života těm, kteří začínají pochybovat o smyslu neustálého opakování „pravd“ (za nás spíše dezinformací) o tom, že je covid cílená operace mající za účel dostat – cituji „genetický koktejl do všeho, co se hýbe“. Zvolání na konci článku „Proto nepodléhejme únavě a syndromu vyhoření! Je to přirozená a jediná efektivní obrana proti nejlepším odborníkům na psychologickou válku, které si síly zla najaly“ dává tušit, že v táboře odpíračů očkování a popíračů Covid není vše růžové. Klasický příspěvek Jane K. opět poukazuje na očkování jako zlo, umírají na něj desetitisíce lidí, z jeho následků se budeme vzpamatovávat dlouho. Článek se zaštťuje Dr. Vladimirem Zelenkem. Hlavní věcí pro přežití, podle článku a Zelenky, je nedostat se do nemocnice. Článek také doporučuje léčbu Ivermektinem nebo Plaquenilem. Web resetheus.org opět (nyní peticí) vyzývá k odpovědi na otázky směřující k tomu, zda nějaký virus SARS COV 2 vůbec existuje apod. Uveřejňuje seznam adresovaných, vyzvaných k odpovědi a důkazu. V dalším článku ještě jednou, obsáhleji komentuje 4 body, na které žádá odpověď. Tento článek také komentuje závěry studie ke Covidu, napadá jednotlivé body.

Teorie spiknutí – Parketa autora Jane K. – Od tvrzení, že organizátoři cyber polygonu mohou pravděpodobně za nedávný ransomwarový úrok na obchody s potravinami (kteří všichni „sváděli“ na Rusko) přes úvahu, nakolik mohou za skleníkové plyny (přesně metan) krávy, povodně v Německu a skupování zemědělské půdy elitami, jako je Bill Gates (nazývaný největším velkostatkářem), kladnými úvahami Rockefellerovy nadace, které ale směřují k centralizaci zásobování potravinami a tím kontrolou nad nimi směřuje článek k tomu, že se elity snaží ovládnout produkci a distribuci potravin, aby mohli ovládat lidi. Poslední věty článku jsou vypovídající „Ovšem plán je plán. A tento plán je na zničení našeho světa a nás s ním.“

Olympiáda – o, podle autora, prázdných a nenaplněných ideálech Olympijských her, hovoří článek Petra Nováka. Z pohledu původních záměrů, z pohledu Covidu, účasti závodnic transgender, a mnoha dalších. Jde spíše o povzdech.

Z webu úplně zmizela shrnutí z ruskojazyčného webu Rusvesna.

Podporované subjekty a osoby: Za sledované období se jedná spíše o vymezující se články

Čí hlas je prezentován: Autorů, odpůrců ochrany životního prostředí, odpůrců očkování a postupů proti Covid 19, Dr. Vladimir Zelenko, zastánců teorie spiknutí

Útoky: EU, ochrana klimatu a životního prostředí, Daniel Herman, USA, Turecku, Erdogan, uprchlická politika EU, Postup v boji s pandemií Covid, Velká Británie, LOH Tokyo (Tokio, jak kdo chce), Bill Gates,

Autoři: MUDr. Ivan David, Lubomír Man, Přemek Horský, Admin, Petr Novák, Roman Moskowsky, Jane K., Kamala Taris, resetheus.org

Příklady:

Klimawandlove orgie v Německu

http://www.nwoo.org/2021/07/19/klimawandlove-orgie-v-nemecku/

Daniel Herman nekompromisně ve stopách Emanuela Moravce

http://www.nwoo.org/2021/07/19/daniel-herman-nekompromisne-ve-stopach-emanuela-moravce/

Miliardy do ciziny, drobné obětem povodní

http://www.nwoo.org/2021/07/25/miliardy-do-ciziny-drobne-obetem-povodni/

Great Reset v potravinách a Rockefellerovy vidiny nového, zářícího světa

http://www.nwoo.org/2021/07/25/great-reset-v-potravinach-a-rockefellerovy-vidiny-noveho-zariciho-sveta/

Parlamentnilisty.cz

Témata:

Politika vnitrostátní: I nadále pokračují útoky proti Pirátům, a to s proměnlivou intenzitou a četností. Za zmínku stojí článek popisující neutěšený stav ve čtvrti, kde Piráti „vládnou”. V tomto je poukazováno na zneužívání omamných látek. I nadále je dáván nadstandardní prostor názorům či zástupcům SPD či TSS.

PL se věnují změně Ústavy umožňující obranu se zbraní. V této věci dávají prostor příznivcům i kritikům úpravy v přibližně stejném rozsahu.

Nepovšimnuty nezůstaly kontroly ministryně Maláčové a M. Stropnického. I v tomto případě je dán prostor oběma stranám. Koncem týdne se objevují články, ve kterých Andrej Babiš kritizuje média za zveřejnění informací o jeho střetu a vysvětluje, že žádný nemá a že je to kampaň.

Politika mezinárodní: EU je podrobena útokům, které ovšem nevybočují ze standardu posledního období. Nosným tématem je environmentální politika EU. Objevují se standardní argumenty – povede ke snížení životní úrovně obyčejných lidí, popírání jakéhokoliv vlivu člověka na změnu klimatu, apod. Objevují se i zmínky o “fantasmagorických progresivistických ideolozích”.

Samozřejmostí jsou již oslavné články na Viktora Orbána. Ten je líčen jako hrdinný bojovník proti bruselskému diktátu. V. Orbán je adorován zejména za přístup k sexuálním menšinám a zamezení vlivu neziskových organizací v Maďarsku.

COVID: Ani u tohoto tématu nelze hovořit o nějakém svěžím větru. PL podrobují kritice zejména opatření (zástupci TSS se nechali slyšet, že pokud uspějí ve volbách, tak budou rozvolňovat).

Prostor je dán i kritice očkování (opakuje se argument o příliš rychlém vývoji), zmíněna je možnost, že vakcinace může mít za následek onkologické onemocnění. Odmítána je možnost znevýhodnění neočkované populace (resp. zvýhodnění té očkované). Toto je přirovnáváno k nacismu a tvorbě občanů druhé kategorie.

Je nutno podotknout, že prostor je dán i zastáncům a propagátorům očkování.

Různé: V počátku týdne se ještě objevovala kritika exministra Hermana za jeho vyznamenání krajanským spolkem.

Kritika neočkovaného lékaře české olympijské výpravy je popisováno jako hon na čarodějnice.

I nadále probíhaly útoky na ČT. Tato je popisována jako hlásná trouba liberálně-demokratického proudu a Bruselu, vysílající jen to „co se jí hodí”.

Podporované subjekty a osoby: Alena Vitásková, Andrej Babiš (ANO), Hana Lipovská, Holman W. Jenkins, Igor Chaun, Ilona Csáková, Ivan Holoubek, Jana Peterková, Jaroslav Foldyna (SPD), Jaroslav Sypal, Jiří Šedivý, Karel Gott, Karel Janeček, Kristýna Stejskalová, Ladislav Jakl, Libor Vondráček (Svobodní), Lubomír Volný (Volný Blok), Luboš X. Veselý, Maďarsko, Matěj Stropnický, Matteo Salvini (Liga), Miloš Zeman, Nord Stream 2, Očkování, Pavel Sehnal (APB), Petr Kolář, Radim Tolasz, Robert Fico (Směr-SD), Rusko, SPD, Tomio Okamura (SPD), TSS, Václav Láska (SEN 21), Viktor Orbán, Viktor Orbán, Zuzana Majerová Zahradníková (TSS)

Čí hlas je prezentován: Andrej Babiš (ANO), Dagmar Havlová, David Hanák (TSS), Džamila Stehlíková, František Kubásek, Hana Lipovská, Hana Žáková, Igor Stříž, Ilona Švihlíková, Ivan Bartoš (Piráti), Ivan David (SPD), Ivana Šťastná, Ivo Valenta (Soukromníci), Jan Čížek (SPD), Jan Hnízdil, Jan Jetmar, Jan Zahradil (ODS), Jana Bobošíková, Jaroslav Bašta, Jaroslav Foldyna (SPD), Jiří Dienstbier (ČSSD), Jiří Holík, Jiří Paroubek, Jiří Pehe, Jiří Žák, Josef Mlejnek, Jozef Banáš, Karel Havlíček (ANO), Karel Janeček, Klára Dostálová (ANO), Ladislav Dušek, Lenka Desatová, Libor Vondráček (Svobodní), Marián Hajdúch, Marian Jurečka (KDU-ČSL), Marie Benešová (ANO), Markéta Šichtařová, Martin Červíček (ODS), Martin Kuba (ODS), Martina Kociánová, Michal Horáček, Mikuláš Ferjenčík (Piráti), Milan Šálek, Milan Šarapatka, Miroslav Macek, Nora Fridrichová, ODS, Olga Richterová (Piráti), Ondřej Gros (ODS), Ondřej Hejma, Ondřej Neff, Otto Černý (Trikolóra), Patrik Banga, Patrik Nacher (ANO), Pavel Sehnal (Aliance pro budoucnost), Pavel Sehnal (APB), Pavel Telička, Pavel Zeman, Peter Gregor, Peter McCullough, Petr Dufek, Petr Holec, Petr Pavel, Petr Štěpánek (TSS), Piráti+STAN, Radek John, Radim Fiala (SPD), Renata Zajíčková (ODS), Richard Brabec (ANO), Roman Máca, Roman Prymula, Šimon Pánek, SPOLU, Stanislav Kužel, Stanislav Polčák (STAN), Štěpán Kotrba, Svatava Matušková, Tereza Ramba, Tomáš Czernin (TOP 09), Tomáš Klus, Tomáš Vlach, Tomáš Vyoral, Tomio Okamura (SPD), Ursula Von der Leyen, Václav Klaus, Věra Jourová, Veronika Paučulová, Viktor Orbán, Vladimir Putin, Vladimír Zlínský (SPD), Vlastimil Tlustý, Vojtěch Filip (KSČM), Zdeněk Hostomský, Zdeněk Hraba, Zdeněk Hraba (STAN), Zdeněk Koudelka (TSS), Zdeněk Šarapatka, Zdeněk Zbořil, Zuzana Candigliota, Zuzana Majerová Zahradníková (TSS)

Útoky: Alexander Dubček, Andrej Babiš (ANO), Boris Kollár (Jsme rodina), Český rozhlas, covid opatření, ČSSD, ČT, ČTK, Daniel Herman, Ekologie, Elektromobilita, Environmentalismus, EU, Euro, Frans Timmermans, František Lutonský, Hana Lipovská, Izrael, Jan Cemper, Karel Havlíček (za ANO), LGBT, Markéta Gregorová (Piráti), Markéta Pekarová Adamová, Matěj Stropnický (ČSSD), Mikoláš Opletal, Milan Kubek, Miloš Zeman, Muslimové, Německo, Neziskové organizace, Očkování, ODS, Pavel Fischer, Petr Pavel, Piráti, Pravice, Roman Máca, Roman Prymula, Senát, soudy, SPOLU, STAN, Tomáš Martínek (Piráti), Tomáš Měcháček, TOP 09, Ukrajina, USA, Vláda ČR, vydavatelství Economia, Zdeněk Hřib (Piráti), Zdeněk Šarapatka

Autoři: AZy, Barbora Richterová, čtk, Daniela Černá, David Hora, Jakub Vosáhlo, Jan Rychetský, Jan Štěpán, Jaroslav Polanský, Jiří Hroník, Karel Výborný, kas, Lucie Bartoš, Marek Korejs, mp, nab, Oldřich Szaban, Radim Panenka, rak, sla, Tomáš A. Nový, vef, Zuzana Koulová

Příklady:

Stovky jehel po narkomanech, pití alkoholu přes zákaz. Jak se žije v místech, kde vládnou Piráti? Policie nám ukázala otřesnou statistiku

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Stovky-jehel-po-narkomanech-piti-alkoholu-pres-zakaz-Jak-se-zije-v-mistech-kde-vladnou-Pirati-Policie-nam-ukazala-otresnou-statistiku-671198

Pro d*menty.“ A už je řev. Senát schválil ústavní právo na obranu se zbraní, některým to smrdí

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Pro-d-menty-A-uz-je-rev-Senat-schvalil-ustavni-pravo-na-obranu-se-zbrani-nekterym-to-smrdi-671282-

V SPD došla trpělivost. Bouchlo to: V Bruselu vládnou „Zelení Khmerové“. A Piráti? Chtějí tady provincii EuroReichu!

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/V-SPD-dosla-trpelivost-Bouchlo-to-V-Bruselu-vladnou-Zeleni-Khmerove-A-Pirati-Chteji-tady-provincii-EuroReichu-671479

Prasárna!“ „Veřejnoprávní rozhlas a ČTK lžou a manipulují!“ Babiš nevěřil svým očím

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Prasarna-Verejnopravni-rozhlas-a-CTK-lzou-a-manipuluji-Babis-neveril-svym-ocim-671718

Pravyprostor.cz

Témata: Témata: V týdnu mezi 19. až 25. červencem bylo na Pravém prostoru uveřejněno 65 textů. 57 se věnovalo politickým nebo společenským tématům, 8 protiislámským, protiromským, protičernošským a anti-LGBTQ tématům.

Politika: Tento týden byla v textech vláda kritizována za současná a předchozí opatření ohledně covidu, testování a očkování. Většina autorů odsuzuje očkování a jakoukoliv formu covidpasu. Autoři berou opatření jako útok na individuální svobodu nebo formu apartheidu pro nadcházející fašistický režim a podvolení se globalistické nadvládě elit a jejich opresivnímu režimu. Autoři se nejvíce obávají plnění imigračních kvót, nových zákonů podporujících LGBTQ komunitu, zvýšení daní a zelená opatření pro ochranu přírody. Na Pravém prostoru jsou nejvíce podporovány politické strany Trikolóra, Svobodní a Soukromníci (TSS), názory jejich představitelů a volební plán. Nejsilnější kritika je na Pravém prostoru mířena na Evropskou unii, její představitele, ideje a západní státy Evropy. Polsko, nebo také východní státy jako např. Maďarsko jsou podporovány, zejména kvůli jejich imigrační politice, postoji vůči LGBTQ komunitě a odporu proti EU a levicovému smýšlení. V kontextu k nadcházejících voleb jsou kritizovány politické strany, které podporují pevnější integraci evropských a západních hodnot, např. Piráti, Starostové a koalice SPOLU. Oproti ostatním politickým stranám jsou útoky proti straně Piráti nejpočetnější.

Společnost: Nejsilnějšími společenskými a kulturními tématy tento týden byla problematika politické korektnosti, oslabení vlivu alternativních médií a propagace názorů autorů na Pravém prostoru. Nelze opomenout neustálou kritiku LGBTQ komunity a imigračních opatření. Kritika v textech na účet LGBTQ komunity sleduje poměrně jednotný narativ. Tyto texty útočí na základní hodnoty, práva a svobody, které má pojem LGBTQ reprezentovat, autoři také útočí na subjekty, které podporují tuto komunitu. Mezi tyto subjekty patří i EU jako taková, jenž je v mnoha textech každý týden zpochybňována kvůli imigrační politice, ekologickým opatřením, rovnoprávnosti občanů a boji proti dezinformacím. Právě probíhající olympiáda byla zmiňována v textech kvůli covidovým problémům a opatřením. Kritika je mířena proti četnosti testování sportovců, které může negativně ovlivňovat jejich výkon.

Další témata: Několik textů se zabývalo velkým resetem a globální nadvládou korporací a elit společnosti. Texty mají poměrně jednotný narativ, a to ten, že díky očkování se vyfiltrují poddaní, kteří přežijí a pak ti, kteří naočkování nejsou, budou společností diskriminování a postupně zahynou. Poté všichni přeživší budou jednotně sloužit hrstce ultra bohatých, kteří budou diktovat každý náš krok a všechna rozhodnutí. Texty také často kritizují západní ideje kapitalismu, sdílené ekonomiky, technologických pokroků, zelených opatření, očkování a sociálních sítí. Několik textů odmítá klimatické modely a opatření, které by byly prospěšné pro umírnění dopadů globální změny klimatu. Autoři poukazují na nepřesnost těchto modelů a odsuzují kroky, které by vedly aspoň k částečnému napravení situace nebo mitigaci budoucích důsledků. Autoři také silně odsuzují elektromobilitu a zelená opatření v rámci automobilů. Zvyšuje se počet textů, které útočí na evropské státy, kvůli jejich imigrační politice. Texty migrační situaci v okolních státech vždy vykreslují za pomoci manipulační techniky otrávené studny, ať už vědomě či ne. Přírodní katastrofy v Evropě jsou vždy využity k útoku na zelenou politiku EU – např. záplavy v Německu.

Podporované subjekty a osoby: Maďarsko, SPD, Andrej Babiš, Polsko, Svobodní, Tomio Okamura, ANO, Robert Šlachta, Přísaha, Izrael, TSS, Libor Vondráček, Viktor Orbán, Jan Pirk, Dezinformátoři, Trikolóra, Soukromníci, Ilona Csaková

Čí hlas je prezentován: Lászlo Köver, Jan Trnka, Skynews Austrálie, Zuzana Majerová Zahradníková (Trikolóra)

Útoky: EU, Opatření proti Covid – 19, Islám, Očkování proti Covid – 19, Média, Vláda, Piráti, Zelená politika, Muslimové, Západ, SPOLU, Imigrace, LGBTQ, Elity, ČSSD, Andrej Babiš, Ekologie, Adam Vojtěch (ANO), USA, OSN, Volný Blok, Jana Bobošíková, Zelená opatření, Afričané, Romská komunita, ANO, Google, Zelená Politika, Armin Laschet, , Migranti, Novináři, Spolek Milion chvilek pro demokracii, STAN, Středolevicové strany EU, Německo, Zelení, Neziskovky, Palestina, Ministerstvo zahraničí, Turecko, Erdogan, Michaela Šojdrová (KDU/ČSL), Martin Stropnický, Jana Maláčová, Volný, Volfová, Humanitní vědy, Globální změna klimatu, Maláčová, Matěj Stropnický, Green deal, Elektromobilita, Korporace, Globalisté, Multikulturalismus, Uprchlící, Masmédia, Uprchlíci, Neziskové organizace, Merkelová, Davidem Mezeie, Marc Cavali, Černošská komunita, BLM, Přistěhovalci, Facebook, Česká televize, Ursula von der Leyenová, ODS, TOP 09, Charanzová, Prymula, Jan Trnka, CDU, CSU, Horst Seehofer, Barnevernet, Mladá generace, Vlády, FB, Gender svoboda, Frans Timmermans, Sociální sítě, Blanka Říhová, Ursula von der Leynová, MESES, Daniel Dražan, Roman Prymula, Jan Cemper, Manipulátoři.cz, Seznam.cz, ČT, Fórum24, Čeští elfové, Kartous, Kučík (Čeští elfové), Hřebenář (Hrebenar.eu), Ministerstvo zdravotnictví, Sportovci, Klaus Schwab, Globalisti, Doktor Fauci

Autoři: Tgm, Šimon Miča, Vidlák, Marek Jurek, Lubomír Vylíčil, Libor Číhal, Zdeněk Koudelka (Trikolóra), Milena Doušková, Monika Čírtková, Ivan David (SPD), Natálie Vachatová (Trikolóra), Jana Marková, Zuzana Majerová Zahradníková (Trikolóra), Eva Hrindová, Jiří Weigl, Slovanka, Yngvar Brenna, Com, Monika Hrabáková, Jiří Žák, Jindřich Kulhavý, Jan Bartoň, Miroslav Macek, Tomáš Zdechovský, Fb, Radovan Dluhý – Smith, Berrnard, Pergill, Markéta Šichtařová, Štěpán Čábelka, Vojtěch Machálek, Ivo F. Cilich, Pavel Strunz, Petr Novák

Příklady:

Udavač a dezinformátor opět na scéně

https://pravyprostor.cz/udavac-a-dezinformator-opet-na-scene

Pravda se mění tak, jak se hodí vládnoucí třídě …

https://pravyprostor.cz/pravda-se-meni-tak-jak-se-hodi-vladnouci-tride/

O tuctu dezinformátorů, praotci Paretovi a volání po cenzuře

https://pravyprostor.cz/o-tuctu-dezinformatoru-praotci-paretovi-a-volani-po-cenzure/

Protiproud.cz

Témata: Proběhlo mezinárodní cvičení „Cyber Polygon 2021“ v oblasti kybernetické bezpečnosti. Podobně jako tomu bylo u cvičení Event 201, uskutečněné v říjnu 2019, jedná se o nácvik „možné“ události, která by mohla změnit světový řád. V případě Event 201 se však stala skutečností v podobě koronavirové pandemie. Toto cvičení kybernetických elit může být pouhá příprava pro uskutečnění skutečné operace.

V článku jsou popisovány hlavní body a ideje článku „O historické jednotě Rusů a Ukrajinců“ ruského prezidenta Vladimira Putina. Popisuje a analyzuje v něm minulosti tak, aby mohl učinit prognózu do budoucnosti. Jsou v něm totiž deklarovány nejdůležitější zásady pro ruský národ týkající se jednoty národa a odpovědnosti za jeho budoucnost.

Plíživý nástup nové totality začíná nabírat výrazných podob. Liberálně-demokratický režim, který v celosvětovém kontextu ztrácí svoji dosavadní politickou, ekonomickou a vojenskou dominanci, ve snaze zabránit svému rozkladu se stále drastičtěji snaží potlačit ideovou opozici restriktivními opatřeními. Státní aparát zneužívá zákony, vytvořené na svoji ochranu, na umlčování nebo likvidaci osob, které veřejně projeví nesouhlas s nedemokratickými praktikami.

Bouře, tornáda a záplavy jsou projevy momentálního počasí, klima je fenomén dlouhodobý, mění se v řádu staletí a tisíciletí a žádné dnešní kroky současné generace klimaticky pocítit nemohou. Eko-teroristé je však využívají k manipulaci obyvatelstva. Lživá argumentace má za cíl pouze přimět širokou veřejnost, aby akceptovala omezení a zásahy státu do svého způsobu života, které by bez intenzívního pocitu strachu a viny nikdy nepřijala. Nejde o klima, jde o politiku a politiky.

Minulý víkend proběhl v Mnichově sjezd sudetských Němců. Jeho hlavní hvězdou ovšem nebyl žádný sudetský Němec, nýbrž český politik, lidovec a exministr kultury Daniel Herman. Herman své působení popisuje jako „usmiřování“, anebo „stavění mostů“. Nejde však o nic jiného, než o revizi poválečného uspořádání a o politické ústupky sudetským Němcům a jejich politickým požadavkům, včetně těch restitučních.

Bruselská pětka společně s ANO připravila „náhubkový zákon“, který je dalším z mnoha hřebíčků do rakve zbytků demokracie v naší zemi. Novela přestupkového zákona zavádí nové disciplinární řízení proti zákonodárci, který na jednání parlamentu spáchá přestupek. K přípravě této novely vedlo extempore poslance Lubomíra Volného.

Pravým viníkem zkažené české olympijské výpravy jsou Japonci, kteří České sportovce donutili se po příletu otestovat a média, která kolem koronaviru vytvořila mediální bublinu. Dnes o tom, kdo je zdravý, rozhodují testy – bez ohledu na to, že se cítí zdráv.

Česká televize záměrně vybírá hlavní zprávy a témata tak, aby dala hlas svým preferovaným subjektům a politikům. Alternativní názory záměrně nepublikuje nebo se jim vyhýbá. Manipuluje tak přesvědčení a preference svých diváků.

Kampaň „Udělejme tečku za koronavirem“ je reklamní kampaň na podporu spotřeby, tedy i prodeje koronavirových vakcín, jež je placená Ministerstvem zdravotnictví. Reklama na určité vakcíny je státní podporou výrobců a prodejců těchto vakcín. Ti tak získají výhodu nad ostatními, kteří svoji reklamu musí financovat sami.

Podporované subjekty a osoby: Lubomír Volný, Trikolóra, Svobodní, Soukromníci, Vladimir Putin, Rusko, Doktor Voráček, Republikáni, Zuzana Majerová, SPD, Českoslovenští vojáci v záloze za mír

Čí hlas je prezentován: Kreml, popírači klimatických změn, Anti-vakcinační hnutí, popírači koronaviru

Útoky: Bruselská pětka (Piráti, STAN, ODS, TOP 09, KDU-ČSL), ANO, Radek Vondráček, Marek Výborný, Jakub Michálek, Pražská kavárna, Ministerstvo zdravotnictví, Adam Vojtěch, Pfizer, Moderna, AstraZeneca, Ukrajina, projekt Anti-Rusko, Světové ekonomické fórum, Sberbank, Interpol, Nadace Billa a Melindy Gatesových, Univerzita Johnse Hopkinse, Rockefellerova nadace, WHO, OSN, Sudetoněmecký landsmanschaft, Daniel Herman, Armin Laschet, Frans Timmermans, Eko-terotisté, média, Česká televize, Markéta Pekarová Adamová, Demokraté, Green Deal

Autoři: Pavel Kopecký, Zdeněk Koudelka, Petr Akopov, Redakce Protiproud, Tomáš Doležal, Jiří Weigl, Petr Štěpánek, Valentin Katasonov, Aleš Přistál

Příklady:

Cyber Polygon 2021: Nacvičování druhé fáze nastolení NWO. Po covidovém zablokování rozvoje hackerské útoky na infrastrukturu. Řízený chaos vystřídá digitální koncentrák. Předání moci „Big Tech“ korporacím. Cesta do otroctví

https://www.protiproud.cz/politika/5922-cyber-polygon-2021-nacvicovani-druhe-faze-nastoleni-nwo-po-covidovem-zablokovani-rozvoje-hackerske-utoky-na-infrastrukturu-rizeny-chaos-vystrida-digitalni-koncentrak-predani-moci-big-tech-korporacim-cesta-do-otroctvi.htm

Věčný problém: Česká televize. Jak funguje manipulace s divákem? Ve jménu evropských hodnot zničme Evropu. Bidenův volební štáb z Kavčích hor. Takhle to běží den co den. A my to stále platíme. Změna je nutná

https://www.protiproud.cz/politika/5926-vecny-problem-ceska-televize-jak-funguje-manipulace-s-divakem-ve-jmenu-evropskych-hodnot-znicme-evropu-bidenuv-volebni-stab-z-kavcich-hor-takhle-to-bezi-den-co-den-a-my-to-stale-platime-zmena-je-nutna.htm

Tento způsob léta: Ve znamení ohlupování a manipulování. Dávkování strachu k zotročení. Selhání autorit a vědců? Reakce rozvrácené společnosti. Nepřátelé svobody jedou na plný plyn. Život je změna

https://www.protiproud.cz/politika/5924-tento-zpusob-leta-ve-znameni-ohlupovani-a-manipulovani-davkovani-strachu-k-zotroceni-selhani-autorit-a-vedcu-reakce-rozvracene-spolecnosti-nepratele-svobody-jedou-na-plny-plyn-zivot-je-zmena.htm

Sputnik

Témata: V předposledním červencovém týdnu zaznívají Sputnikem silné protievropské názory různého druhu. Čtenářům je namlouváno, že Evropská unie určuje, kdo bude u nás premiérem. Alespoň takto to vyplývá čistě z titulku jednoho z článků Aleny Novotné v sekci názory. V článku se pak následně dovídáme, že ve skutečnosti jde o finance na podporu ekonomiky, jejichž podmínkou však je vyřešení střetu zájmů u veřejných činitelů. Tím je na mysli samozřejmě Babišův střet zájmů, z čehož Sputnik usoudil, že pokud máme dostat tyto finance, tak Babiš po volbách nemůže být premiérem. V druhé části článku, jak už bývá na Sputniku zvykem, je rozhovor s politikem z některých oblíbených stran. V tomto případě s Natálií Vachatovou z Trikolory.

Velmi negativně vnímal Sputnik výzvu média Fórum24 ke zrušení ruské ambasády a Sputniku. Ten zareagoval na oplátku kritickým článkem, Fórum24 je nazváno ideologickým médiem placeným cizinci. Fórum24 je nazýváno jako netransparentní, nevzdělané, oproti tomu Sputnik je představen jako médium, které hraje „otevřenou hru“ – tzn. Samozřejmě pro čtenáře prezentováno jako to správné.

Zastání získal v tomto týdnu i prezident Zeman, kdy senátní komise pro ústavu zamítla návrh, aby byl prezident Miloš Zeman zbaven funkce pro zdravotní nezpůsobilost. Sputnik dlouhodobě o zdravotních problémech Zemana moc nemluví. I v článcích ve třetím červencovém týdnu nebyl jeho zdravotní stav považován za důležitý, toto téma bylo spíše pouze zmíněno bez většího rozboru. Pozornost byla upřena spíše na osoby a organizace, které po odvolání Zemana volají. Jako například k Pavlu Fischerovi, jehož iniciativa byla nazvána jako puč. Lidé, kteří volali po odvolání Zemana, jsou nazváni hanlivě „lepšolidi“, což je neologismus na Sputniku trvale používaný pro organizace prodemokraticky a prohavlovsky smýšlející.

Co se předvolebních preferencí Sputniku týče, změnilo se, že již nemá žádnou podporu ČSSD. Strana je nazvána jako tonoucí, je jim negativně vytýkáno, že se zasadili o výstavbu plotu proti migrantům nikoliv u nás, ale v Litvě. Další negativně hodnocené strany Sputnikem zůstávají stejné – na prvním místě jsou Piráti se STAN, na druhé příčce je koalice SPOLU a všechny jejich strany. Mezi oblíbenci Sputniku zůstává hlavně SPD, Trikolóra, na oblibě získává také Volný blok. Pozitivně hodnocena je také KSČM. Andrej Babiš sklízí kritiku i chválu. Lehce kriticky je v jednom z rozhovorů hodnocen Babišův střet zájmů, pozitivně je však hodnocen kvůli rozhodnutí neprosazovat povinné očkování za jeho aktuální vlády. Pozitivněji než Babiš je hodnocena Marie Benešová.

Velkým tématem byl také Nord Steam 2. Jen v tomto týdnu o něm vyšlo 18 článků. Pro Sputnik je to bezpochyby velmi důležité téma. V tomto ohledu došlo i protiřečení. V článku ze 22.7. jsou zmíněna slova amerického prezidenta Joe Bidena, že „stavbu Nord stream 2 již nelze zastavit.“. O tři dny později však vyšel i na Sputniknews článek, kde na Nord stream reaguje Donald Trump slovy, že projekt Nord stream zastavil: „„Zastavil jsem ho …, ale on schválil největší plynovod na světě, který vede z Ruska do Německa, a my přece musíme Německo bránit,“

Sám Sputnik v tomto případě nehodnotí ani jednoho z amerických prezidentů, vyzdvihuje, že Nord stream 2 je výhodný pro Rusko i EU a že situace nemá být zpolitizována.

Podporované subjekty a osoby: Natálie Vachatová, Andrej Babiš, ANO, Trikolóra, Miloš Zeman, Radek Koten, SPD, Zdeněk Hraba, Vojtěch Filip, Hana Lipovská, Tomio Okamura, Ovčáček, Andrej Babiš, ANO, Marie Benešová, Lavrov, Orbán, Kuba, Vladimír Putin

Čí hlas je prezentován: Natálie Vachatová, Stanislav Novotný, Martin Chmela, Jiří Beran, Donald Trump

Útoky: Pavel Fisher, EU, SPOLU, NATO, Václav Havel, USA, Fórum24, Pražská Kavárna, Piráti, Ivan Bartoš, migranti, Jan Hamáček, ČSSD, Angela Merkel, Markéta Pekarová Adamová, Petr Fiala, The lancet, George Soros, Joe Biden, LGBT,

Autoři: Dmitrij Korněv, Vladimír Franta, Alena Novotná, Tatjana Naronskaja, Andrej Koc, Natalja Dembinskaja

Příklady:

Evropská unie určuje, kdo bude po volbách premiérem? https://cz.sputniknews.com/20210721/evropska-unie-urcuje-kdo-bude-po-volbach-premierem-15221191.html

Radek Koten: Potenciálně máme našlápnuto k válce. Nenechme se do ní zatáhnout https://cz.sputniknews.com/20210724/radek-koten-potencialne-mame-naslapnuto-k-valce-nenechme-se-do-ni-zatahnout-15247404.html

Chcete-li zrušit Sputnik, řekněte, kdo platí vás.” Novotný tvrdě odpověděl Hovorkové z Fora24

https://cz.sputniknews.com/20210720/chcete-li-zrusit-sputnik-reknete-kdo-plati-vas-novotny-tvrde-odpovedel-hovorkove-z-fora24-15209893.html

Poznámka: Cílem tohoto monitoringu je dlouhodobé vyhodnocování témat, kterými se vybrané weby zabývají. Pouze dlouhodobé vyhodnocení může dát kompletní obraz o míře manipulací daného webu. Jednotlivé články být dezinformační nutně nemusí. Monitoring nemůže postihnout, jaký je vztah jednotlivých autorů publikovaných textů nebo osob weby zmiňovaných vůči danému webu – zda jsou zmiňováni vědomě nebo proti své vůli apod. Případné reklamace ohledně negativní publicity tyto osoby musí řešit vůči danému webu, nikoli vůči tomuto monitoringu, který jen zpětně zachycuje daný fakt, že informace na webu vyšla.