dezinfo-weby monitoring (4 týden 12/2021)

32342

Aeronet.cz

Témata: Minulý týden byl na obsah poněkud strohý. V zásadě se probírají dvě otázky, a to je ukrajinsko-ruský konflikt inscenovaný Spojenými státy a zpochybňování západních vakcín.

Není žádným překvapením, že v otázkách konfliktu na ukrajinsko-ruské hranici AE v maximální míře podporuje ruského prezidenta a Rusko prezentuje jako garanta světového míru. Ruské návrhy předložené USA a NATO jsou údajně nezbytné dokumenty k posílení mírových procesů a jejich odmítnutí prokáže cíle válečných štváčů pracujících proti lidu a míru. Ukrajinský konflikt zinscenovaly USA s cílem rozmístění svých raket v blízkosti ruských hranic, o čemž již údajně rozhodla i slovenská vláda, která se chystá zneužít lockdownu a v tichosti mimo zájem veřejnosti plánuje podepsat smlouvu o rozmístění amerických raket a vojenských základen na svém území. Ruská GRU dále odhalila plánovanou americkou provokaci na území Donbasu, kde jsou američtí žoldáci údajně připraveni k chemickému útoku. Ukrajinsko-ruský konflikt je součástí neonacistického projektu USA, tzv. Trojmoří, jehož konečným cílem není nic jiného než obsazení Ruska a jeho zdrojů a ukořistění majetku ruských židů sionisty z Domu Rothschild. Židé bojují proti židům!

Autor obsahu AE poukazuje na zradu, kterou Západ provedl Rusku tím, že po Pařížském mírovém summitu 1997 přistoupil k připojení ČR, Maďarska a Polska k NATO.

Tradičním evergreenem na stránkách AE je zpochybňování nezávadnosti západních vakcín. Tentokrát to schytává americká Moderna, když jeden lékárník v USA údajně poukazuje na pochybnosti kolem příbalového letáku. Tyto pochybnosti spočívají v obrovském objemu vedlejších příznaků, které farmaceutické firmy na příbalové letáky nestíhají doplňovat a ty zůstávají prázdné. Dále nám autor odhaluje, že se politici nechávají očkovat placebem, což údajně vysvětluje jejich neustálé používání respirátorů, když se jako „neočkovaní“ obávají nakažení.

Podporované subjekty a osoby: Kreml, ruská armáda

Útoky: Západní vakcíny, USA, NATO, EU

Příklady:

Sergej Šojgu varoval, že US žoldáci chystají provokaci na Donbasu…

https://aeronet.cz/news/video-sergej-sojgu-varoval-ze-americti-zoldaci-na-donbasu-chystaji-provokaci-chemickeho-utoku-podle-modelu-ze-syrie-ruska-gru-potvrdila-ze-barely-s-neznamou-chemickou-substanci-jsou-jiz-rozmisteny/

ČeskoBezCenzury.cz

Témata: Celá řada textů se zabývá očkováním proti Covid-19. Je popisován příběh muže ze Slovenska, který po vakcíně od AstraZeneca ochrnul a dnes je invalidní. Článek apeluje na lidi, aby „utekli z fronty na vakcínu“, kritizuje mocné a varuje před znásilněním celého národa povinnou vakcinací. Další článek mluví o osobním výzkumu jednoho lékaře, podle nějž vakcína obsahuje jedy, které snižují účinnost imunitního systému člověka. Po očkování třetí dávkou výrazně naroste úmrtnost, pro další život jednotlivců budou zapotřebí další a další dávky očkování, protože imunitní systém už budou mít úplně zničený. Bude docházet k samovolným potratům, lidé budou natolik citliví i jen na sluneční světlo, že začnou žít ve tmě jako upíři. Naštěstí pro celý svět se iniciativy chopila velká skupina odborníků a zahájila kroky proti farmaceutické lobby. Ta se unáhlila ve své snaze o ovládnutí světa, uspíšila nástup uměle vytvořené pandemie a způsobila tak mnoho vedlejších příznaků, úmrtí apod. Proto ji zmíněná skupina zažalovala před Nejvyšším soudem Kanady za zločiny proti lidskosti.

Česká televize je kritizována za svůj výběr témat pro děti v rámci vzdělávacího programu ČT edu. Podle textu je v ČT propagována homosexualita, transgender apod.; to by se v Maďarsku stát nemohlo.

Migrace a vliv islámu jsou tématem několika článků i tento týden. Jeden z textů popisuje útok skupiny migrantů na kamion, do kterého se chtěli dostat; řidič po potyčce s migranty podle článku zemřel. Další příběh je o polském vojákovi, který uprchl do Běloruska a požádal tam o politický azyl. Vyprávěl přitom, jak musel na hranici zabíjet migranty ve velkém. Server se také věnuje vztahu muslimů k Vánocům – například popisuje, že v některých muslimských zemích je zakázáno Vánoce slavit. A velká pozornost je věnována Německu, kde dochází k údajné islamizaci; důkazem je, že Kolín nad Rýnem nedávno povolil svolávání muslimů k modlitbě.

Na mezinárodním poli se hovoří zejména o situaci na Ukrajině, jsou zmíněny rozhovory mezi USA a Ruskem. Server tvrdí, že jeden z poradců J. Bidena nabádal k tomu být připraveni použít případně i jaderné zbraně. Generální tajemník NATO se dále údajně zmínil o tom, že nikomu není nic do toho, zda a jak se bude NATO rozšiřovat – včetně výčtu zemí, kam by se rozšířit mohlo, například na Kubu nebo na Ukrajinu. USA samotné mají od zvolení J. Bidena (které proběhlo mimochodem za velmi podezřelých okolností) nastolenu novou politiku, která dělá ústupky islámskému terorismu. Důkazem je mimo jiné i rychlé stažení se z Afghánistánu, ale i řada kroků v Íránu nebo Saúdské Arábii. Na druhou stranu se USA silně vymezují vůči Čině v otázce vlivu na Tchaj-wan.

Podporované subjekty a osoby: Bělorusko, Maďarsko, Rusko, Donald Trump, Reiner Füllmilch

Útoky: Evropská unie, NATO, USA, Ukrajina, Polsko, Německo, Turecko, vláda ČR (respektive vládnoucí strany), Česká televize, World Economic Forum, obecně všichni, kdo nejsou proti očkování na Covid-19 a migraci

Autoři: Články na tomto webu zpravidla nebývají podepsané, primárně je přebírán obsah z jiných zdrojů: hlavnespravy.sk, Europe Infowars, securitymagazin.cz, eurabia.cz, nwoo.org, parlamentnilisty.cz, RT

Příklad:

Polský voják, který uprchl do Běloruska, promluvil o zabíjení migrantů

https://ceskobezcenzury.cz/2021/12/uprchlici-zpravy/polsky-vojak-ktery-uprchl-do-beloruska-promluvil-o-zabijeni-migrantu/

Další závažné informace o vlivu očkování a o jeho následcích do budoucna

https://ceskobezcenzury.cz/2021/12/konspiracni-teorie/dalsi-zavazne-informace-o-vlivu-ockovani-a-o-jeho-nasledcich-do-budoucna/

Novarepublika.cz

Témata: Soustavným tématem je situace na hranicích Ukrajiny a případný vojenský konflikt s Ruskem. Prostor dostává mluvčí Doněcké lidové republiky Eduard Basurin a jeho tvrzení, že na Ukrajinu USA rozmístily chemické zbraně. Ukrajina a prezident Zelenský je vykreslován jako bojechtivý provokatér a NATO jako agresivní a rozpínavé (viz. příklady). Rusko je oběť a energetická krize důsledek nerozvážnosti a zkorumpovanosti EU a západu obecně. Systematicky jsou přetiskovány a překládány ruské texty hovořící o nejednotě NATO a západu obecně a hájící ruský stát a ruské státní společnosti jako Gazprom. Samostatným široce zastoupeným tématem pak je energetická chudoba, rostoucí ceny energií a kritika EU za její zelenou politiku, a kritika Fialovy vlády ze nečinnosti, prostor dostává Tomio Okamura (viz. příklady).

Stálým tématem je také ekologizace energetického sektoru a společně s tím také energetická politika EU jako celek – snahy o dekarbonizaci jsou vykreslovány jako „zelená agresivní utopie“ a je srovnáváno s údajnými pokusy o „islamizaci“ Evropy (viz. příklady). Dalším tropem je přirovnávání dekarbonizace k omezování svobody a konstruování paralel s proticovidovými opatřeními. Julian Assange je popisován jako vězeň svědomí USA a západu obecně a nezaujatí intelektuálové se stavějí na jeho obranu. Kritizována je kriminalita a nepokoje na západě a v českých podmínkách čeští Romové a sudetští Němci jako kryptofašisté. Nová republika také přebírá text studentek VÚT o protestech v Srbsku proti těžbě lithia těžařskou společností Rio Tinto.

Podporované subjekty a osoby: Eduard Basurin, Tomio Okamura, Orbánovo Maďarsko, jádro, Kreml a Rusko obecně, Lavrov, Putin, čínské technologie, Gazprom, rasismus, xenofobie, Julian Assange, Ivan David a SPD

Útoky: USA, Ukrajina, Vladimir Zelenský, Petr Fiala a jeho vláda, Německo, Brusel, EU, NATO, EK, EP, Green Deal, Franc Timmermans, George Soros, Piráti, čeští romové, Rada Evropy, západ obecně, zelená politika obecně, transhumanisté

Příklady:

Jak Okamura ve sněmovně griloval Fialu…

https://www.novarepublika.cz/2021/12/jak-okamura-ve-snemovne-griloval-fialu-video-0549

Jaroslav Bašta: milují planetu, ale nenávidí lidi, zvláště některé…

https://www.novarepublika.cz/2021/12/jaroslav-basta-miluji-planetu-ale-nenavidi-lidi-zvlaste-nektere

Ukrajina nadále provokuje Rusko na Krymu a Donbasu…

https://www.novarepublika.cz/2021/12/ukrajina-nadale-provokuje-rusko-na-krymu-a-donbasu

NWOO.org

Témata: Covid 19, Očkování – Hledáním potenciálního nebezpečí v jakémkoliv vyjádření a jakékoliv zveřejněné informaci se zabývá autor Přemek Horský. Také vyjádření B. Gatese k dohlednému ukončení akutní Covidové fáze, to má být startem pro další akce. Dále údajně – účinnost vakcín je kolem 0,7%, zdravotnictví kolabuje už při malé zátěži…stupňování opatření a tlak na očkování (podle autora výhrůžky) májí být projevem strachu vlád. V jiném článku, Petra Nováka, je zmíněna omílaná informace o tom, že Covid je nástroj pro likvidaci části lidstva a očkování dětí je umělé vytváření strachu z Covid 19 u rodičů, kteří se možná nebojí o sebe, ale o dítě ano, tak jej nechají očkovat. Objevuje se avízo na debatu 15.1.2022 J. Duška se Stefanem Lankou a přednáška S. Lanky v Praze 16.1.2022. Ve článku Ladislava Kopeckého má být díky vakcinaci zvýšená infekčnost a lidé budou vymírat, zachrání se jen elita.

Nový předseda CDU – o volbě nového předsedy CDU a zvolení Fridricha Merze informuje MUDr. Ivan David. Zejména mu imponuje to, že Merz je pro NORD Stream 2 a také je údajně zaměřen proti větrným a fotovoltaickým elektrárnám a má negativní postoj k migraci. Také se ve článku věnuje vypichováním témat z koaliční smlouvy sociálních demokratů se zelenými a svobodnými. Tuto vládu prý dlouhodobě připravovala Angela Merkelová.

Energetická krize – O reverzním chodu plynovodu Jamal informuje Janka Šťastná. Údajně může jít o přeprodej plynu z Německa přes Polsko na Ukrajinu. Německo mohlo prodat, protože mělo odebrat o 5,6 miliardy m3 plynu více, než stanovují dlouhodobé kontrakty s Ruskem.

Rusko/NATO – Článek P.C.Robertse zveřejňuje opět Lubomír Man. Nyní se věnuje údajnému plivnutí do tváře Kremlu Washingtonem, respektive NATO, když přes varování nevyloučili expanzi NATO na východ. Článek je psán tak, jako by západ aktivně provokoval Rusko a to se jen bránilo. Přehlíží kroky činěné Moskvou. Článek silně adoruje Kreml. V další článku (stejný autor i zveřejňovatel) už je výhružnější, pokud si prý bude nepřipravený Washington ucpávat před varováním Ruska uši, dopadne na něj okamžik pravdy. Třetí článek je již jen nastavovanou kaší stejného tandemu ve stejném duchu.

Jmenování vlády ČR – „Upřímné blahopřání“ vládě ke jmenování sepsal Petr Novák, který ve stejném odstavci uvádí, že se to povedlo díky panu Rychetskému a jeho „úpravě demokracie“, aby se i nekonkurenceschopné strany díky koalicím staly silnějšími. Dále už se článek věnuje tomu, jak bude nová vláda činit výpady vůči Ruské federaci a bude se plazit před západem. Opět je zmíněno, že změny musí přijít zespoda, že lidé nemají být ovce a přichází sebeútěcha po neúspěšných volbách, že se nová vláda „odrovná“ sama.

Teorie spiknutí – Jane K. uveřejňuje článek, podle kterého OSB má eminentní zájem na výzkumu DNA proto, aby mohli snáze globalisté ovládat lidi.

Podporované subjekty a osoby: Fridrich Merz, odpírači očkování, Gazprom, V.V. Putin, Rusko

Útoky: Bill Gates, Angela Merkelová, farmaceutické firmy, NATO, USA, Joe Biden, Jens Stoltenberg, Pavel Rychetský

Příklady:

P.C.Roberts: Pochopí to Rusko dřív, než zabouří válka?

http://www.nwoo.org/2021/12/26/p-c-roberts-pochopi-to-rusko-driv-nez-zabouri-valka/

Stoupenec atomu a Nord streamu 2 Fridrich Merz byl hlasy 62% všech členů zvolen šéfem CDU

http://www.nwoo.org/2021/12/25/stoupenec-atomu-a-nord-streamu-2-fridrich-merz-byl-hlasy-62-vsech-clenu-zvolen-sefem-cdu/

Vánoční interzmezzo aneb zhodnocení I. etapy covidového manévru. Co bude dál?

http://www.nwoo.org/2021/12/25/vanocni-interzmezzo-aneb-zhodnoceni-i-etapy-covidoveho-manevru-co-bude-dal/

Parlamentnilisty.cz

Témata: V uplynulém týdnu se v rámci obvyklých témat neobjevilo příliš nového, snad jen kromě kritiky Komerční banky za nabádání k vynechání kapra z vánočního jídelníčku. Naproti tomu však do popředí vystoupila aktuální problematická situace na ukrajinsko-ruských hranicích.

Covid: Pokračuje kritika protiepidemických opatření, jejichž důsledkem je omezování občanských svobod („pandemická tyranie“). Dominantní byl také odpor proti vakcinaci, zejm. povinné, a jejím zastánců (např. Milanu Kubkovi). V případě efektivity očkování je evidentní nesoulad mezi teorií a realitou z důvodu selektivního výběru faktů nebo „kreativního“ použití matematiky a statistiky.

Druhým tématem je Omikron. Podle některých nelze chápat strašení, když má již být zjištěno, že nová varianta je prý méně nebezpečná (přirovnáno ke chřipce).

Politika: Do pozadí ustoupilo téma Jana Lipavského, nicméně několik textů se věnovalo kauze Věslava Michalika, který má spolu s Vítem Rakušanem do nové vlády přinášet nekalé praktiky. Kritika vlády jako celku příliš nevybočovala z normálu a byla např. označována za euroservilní s tím, že chce zavádět neomarxistickou revoluci.

Na závěr týdne PL informovaly o vánočním poselství Miloše Zemana, z čehož byl pouze jeden článek názorový. V něm byl prezident již tradičně chválen za přednes tzv. spatra či oceňován za to, že mu to stále myslí. Stejně tak byl kladně přijat obsah projevu.

Ukrajina: PL prezentovaly jednoznačný proruský postoj a hlasům kritickým k Rusku nebyl dán žádný prostor. Západ (NATO, EU, USA) je vykreslován jako agresor, a dokonce bylo naznačeno, že právě NATO se snaží okupovat Ukrajinu, přičemž EU je pouze loutkou. Naopak právo na zásah Ruska do vnitřní politiky Ukrajiny nebylo nijak rozporováno.

Ostatní: Kritice byla opět vystavena zelená politika EU a Zelená dohoda. O této problematice údajně rozhodují pouze lidé bez technického vzdělání a nemohou jí tedy rozumět, což povede k likvidaci ekonomiky a snížení životní úrovně. Tímto způsobem dochází k osekávání svobody („zelená ideologie“ přirovnána ke komunismu a nacismu) a nás čeká katastrofa minimálně v podobě občanské války, přičemž v zaniknuvší západní Evropě bude vládnout Islám.

V omezené míře se vrátila kauza Vrbětice. Znovu připomínáno nepředložení důkazu o ruském angažmá a má se tedy jednat pouze o pojišťovací podvod. Podezřelé má být také to, že s novou vládou kauza utichla.

Podporované osoby a subjekty: Jan Veleba, SPD, Miloš Zeman, Alena Schillerová (ANO), Andrej Babiš (ANO), Andrej Babiš ml., Jan Pirk, Jirka Obzinová, Jiří Ovčáček, KSČM, Maďarsko, Rakousko, Rusko, Svobodné universum, Tomio Okamura (SPD), Viktor Orbán, Václav Havel, Václav Klaus, Chcípl PES, kapři, očkování, SSSR, většinový volební systém, ZOH Peking, Jana Bobošíková, Jiří Beran, Jiří Šinkora, Julian Assange, Miroslav Ševčík (Trikolóra), Petr Fiala (ODS), Rusko, Vladimír Putin

Útoky: ČEZ, Milan Kubek, EU, Green Deal, Markéta Pekarová Adamová (TOP 09), protiepidemická opatření, multikulturalismus, neomarxismus, genderová politika, Islám, Andrej Babiš (ANO), Euro, Ivan Bartoš (Piráti), Jan Lipavský (Piráti), NATO, Německo, Petr Fiala (ODS), STAN, USA, Ukrajina, Vlastimil Válek (TOP 09), Václav Havel, Vít Rakušan (STAN), Zuzana Čaputová, očkování, očkování dětí, ČNB, ČT, ČRo, BIS, Český klub skeptiků Sisyfos, Fialova vláda, Jaroslav Flégr, Komerční banka, Marian Jurečka (KDU-ČSL), Martin Fendrych, Michal Koudelka, Mikuláš Peksa (Piráti), novináři, SPOLU, uprchlíci, Věra Jourová (ANO), výrobci vakcín, Zdeněk Hřib (Piráti), Adam Vojtěch (ANO), ANO, Aňa Gaislerová, Facebook, Hana Kovářová, Helena Langšádlová (TOP09), Joe Biden, LGBT+, Lucie Zelinková, Mikuláš Bek (STAN), Miloš Zeman, Ondřej Profant (Piráti), Piráti, Slávek Horák, WHO, zdravotníci, ÚKŠ, ČLK

Příklady:

Okamura bilancuje, vyhlíží budoucnost: Obávám se, že Fialova vláda vskutku skončí „průserem“

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Okamura-bilancuje-vyhlizi-budoucnost-Obavam-se-ze-Fialova-vlada-vskutku-skonci-pruserem-687709

Teď je v módě americké hysterické tušení, že chce Rusko zaútočit v lednu či v únoru na Ukrajinu. „USmani“ tvrdí, že Rusové stahují až 170 000 vojáků k útoku na kyjevskou část Ukrajiny.“

https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Plan-valky-s-Ruskem-Podrobny-Unikly-vypocty-z-nichz-prechazi-zrak-687102

Bez kapra, říká banka letos. Příště: Bez stromečku, bez rodiny, v respirátoru. Tomáš Vyoral už tuší

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Bez-kapra-rika-banka-letos-Priste-Bez-stromecku-bez-rodiny-v-respiratoru-Tomas-Vyoral-uz-tusi-687578

Pravyprostor.cz

Témata: V týdnu mezi 20. až 26. prosincem bylo na Pravém prostoru uveřejněno 61 textů. 52 se věnovalo politickým nebo společenským tématům, 9 protiislámským, protiromským, protičernošským a anti-LGBTQ tématům.

Politika: Tento týden se v rámci sekce politika dominovalo především téma jmenování nové vlády v ČR. Jmenování nové vlády je ve článcích líčeno velmi kriticky, a to především ke konkrétním jménům, která usednou ve vládě. Nejvíce kritizovanou osobou je samotný premiér Petr Fiala, hned po něm se jedná o ministra zahraničí Jana Lipavského. Podporovanou osobou ve článcích je velmi často Miloš Zeman, a to především v tématu konfliktu premiér vs. prezident. Kritika nové vládní koalice je mířena na boj s epidemií coivd-19 a vztah s EU. Téma epidemie covidu-19 velmi zesláblo a obsahovalo především silnější narativy typu nového světového řádu díky covid diktatuře apod. Zahraniční témata se věnovala krizi na Ukrajině, a to ve smyslu kritiky Západu, který tlačí Rusko do kouta, ale i kritice Ruska za snahu o obsazení Ukrajiny.

Společnost: Nejsilnějšími společenskými a kulturními tématy tento týden bylo očkování proti Covidu, zavedená a plánovaná opatření proti šíření Covidu, problematika politické korektnosti a propagace názorů autorů na Pravém prostoru. Tento týden byla silná kritika vlády za předchozí, současná i budoucí opatření v boji proti covidu. Očkování je stále téměř jednostranně odsuzováno. Opatření proti covidu autoři považují za zcela nesmyslné a také jako další krok k zavedení fašistického režimu, který bude cenzurovat a diktovat lidem každý jejich krok a rozhodnutí. Kritizována byla také EU, jenž byla v mnoha textech zpochybňována kvůli imigrační politice, ekologickým opatřením, rovnoprávnosti občanů a boji proti dezinformacím.

Další témata: Několik textů se zabývalo Velkým resetem a globální nadvládou korporací a elit společnosti. Texty mají poměrně jednotný narativ, a to ten, že díky očkování se vyfiltrují poddaní, kteří přežijí a pak ti, kteří naočkování nejsou, budou společností diskriminování a postupně zahynou. Texty také často kritizují západní ideje kapitalismu, sdílené ekonomiky, technologických pokroků, zelených opatření, očkování a sociálních sítí. V textech se primárně útočí na liberální či západní společenské ideje. Autoři také vyjadřují podporu alternativním médiím nebo alternativním způsobům léčby covid. Energetická krize byla napříč texty hodnocena negativně jako silné pochybení vlády a jednání EU.

Podporované subjekty a osoby: Rusko, Bělorusko, Maďarsko, Alternativní média, Putin, Čína, Jaderná energie, AfD, Kolaps státu, Brownstone Institute, Pravicové hodnoty, Tradiční vánoce, Daniel Landa, Lukašenko, Éric Zemmour, Marine Le Pen, Donald Trump, Konspirační teorie, Sputnik, Václav Klaus, Miloš Zeman, Polsko, Předčasné volby, Rozpuštění EU

Útoky: EU, Očkování, Západ, Mainstreamová média, Vláda, Opatření, Testování, Liberálové, Korporace, Levice, USA, Globální změna klimatu, Muslimové, Islám, Imigrace, LGBTQ, Green deal, Globalisté, Náboženství, NATO, Elity, TOP09, Křesťanství, Komerční banka, Afroameričané, BLM, Cenzura, Joe Biden, Politická korektnost, Zelená opatření, Kubek, Ekologie, KDU-ČSL, Výborný, Čína, COP26, SPOLU, Ukrajina, Bill Gates, WHO, Technologie, Sociální sítě, Sysifos, VAERS, George Floyd, CNN, ISIS, Zelené alternativy, Severní korea, Aktivisté, Tečka, Big Pharma, MeSES, Oxford, Norsko, Humboldtova univerzita, Harry Potter, Rowlingová, BBC, Star Dance, Nike, Markéta Pekarová Adamová (TOP09), Miloš Zeman, Gréta, Petr Fiala (ODS), Piráti, Starostové, Německo, Zelené opatření, Emmanuel Macron, Multikultura, Vít Rakušan, Stanjura, Klaus Schwab, Korporace, OSN, Socialisté, Nová vláda, ODS, Dezertér Emil Czeczko, Vlastimil Válek, Personální sestavení nové vlády

Příklady:

7 signálů, že válka s Ruskem se ještě více přiblížila

https://pravyprostor.cz/7-signalu-ze-valka-s-ruskem-se-jeste-vice-priblizila/

Proč nedojde k válce s Ruskem?

https://pravyprostor.cz/proc-nedojde-k-valce-s-ruskem/

Vánoce jako trn v oku budovatelů lepších zítřků

https://pravyprostor.cz/vanoce-jako-trn-v-oku-budovatelu-lepsich-zitrku/

Ať v roce 2022 mainstreamová média zkrachují, beztak lžou

https://pravyprostor.cz/at-v-roce-2022-mainstreamova-media-zkrachuji-beztak-lzou/

Protiproud.cz

Témata: Po svém coming outu byl, podle svých slov, afroamerický herec Jussie Smollet fyzicky napaden příznivci bývalého prezidenta Donalda Trumpa. Tohoto příběhu se ujala levicová média a demokratičtí politici, kteří čin naprosto odsuzovali. Při pozornějším zkoumání případu se však ukázalo, že Smollett „zločin z nenávisti“ pouze předstíral s cílem získat publicitu. Jussie Smollett byl nakonec uznán vinným, že zinscenoval proti sobě rasistický útok. Ukázalo se, že „útočníky“ nebyli běloši, ale černošští kulturisté, kterým Smollett zaplatil 3500 dolarů, aby se vydávali za Trumpovy sympatizanty.

Vyhláška SDEU říká, že všechny země EU musí uznat homosexuály a jejich legálně adoptované děti za rodinné příslušníky, bez ohledu na vnitrostátní zákony o rodičovství osob stejného pohlaví nebo o homosexuálních „manželstvích“. Je nejnovější ukázkou pokusu Evropské unie přimět konzervativní členské státy, aby přijaly hnutí LGBT v rámci svých hranic. Tato salámová metoda umožňuje jednak, aby si státy formálně ponechaly své vnitřní kulturní rozdíly, odmítající LGBT ideologii, ale zároveň ve skutečnosti musely akceptovat rozhodnutí, která jsou s nimi v rozporu.

Postupem času, s přílivem imigrantských mas, které mají nahradit jako noví revolucionáři v představách neomarxistů bývalou revoluční dělnickou třídu, se veřejné slavení Vánoc začalo vnímat jako urážka jiných náboženství, agnostiků a ateistů. Státní moc okupovaná levicovými liberály v celém euroatlantickém prostoru se rozhodla rázně zakročit.

Bývalý pracovník CIA Joseph Weisberg se v článku pro deník The Washington Post pokusil o objektivní analýzu vztahu mezi Ruskem a USA. Washington je podle něj stále ve vleku stereotypů studené války, zatímco Moskvu je třeba v mnoha ohledech pochopit. I po letech je rétorikou Studené války stále ovlivněno mnoho Američanů, a proto si myslí, že současné Rusko je neuvěřitelně agresivní. Ačkoli Sovětský svaz zanikl, boj mezi USA a Ruskem přetrvává. A tento konflikt přežil téměř všechna dogmata, jimiž byl podnícen, což naznačuje, že obě strany si potřebují uchovat protichůdný obraz nepřítele. Autor článku se zaměřil právě na tuto potřebu.

24. října 2021 vypustila Čína na oběžnou dráhu svůj satelit Š‘-ťien 21, jehož úkolem je podle společnosti China Aerospace Science and Technology Corporation „vyzkoušet technologie pro eliminaci a neutralizaci vesmírného odpadu.“ A Peking řadí mezi „trosky a odpad“ i americké satelity.

Po celém světě jsme svědky rostoucího autoritářství vlád, které se zuřivě snaží proočkovat své občany prostřednictvím vládních nařízení, lockdownů, zaváděním očkovacích pasů a omezováním občanských svobod. A současně jsme svědky spontánního občanského odporu vůči těmto tvrdým vládním opatřením. Napříč Evropou propukly protesty proti obnoveným lockdownům, nařízeným vládami evropských zemí. Proti drastickým vládním nařízením se nyní bouří i Australané.

Propuštění policejního prezidenta Švejdara hned po nástupu nové vlády, velice silně připomíná čistky policejních sborů v padesátých letech. Komunistický ministr vnitra Václav Nosek se tehdy rozhodl zbavit se všech vysokých policejních důstojníků, kteří neměli v kapse legitimaci KSČ. Policejní prezident se zprotivil nové vládě kvůli prohlášení o neochotě očkovat se ze strany velké části příslušníků policie.

O letošním 17. listopadu desetitisíce lidí zaplnily Staroměstské náměstí při demonstraci za svobodu a demokracii a prošly centrem Prahy. Tisíce lidí se shromáždily o první adventní neděli v Praze na Letné na festivalu svobody. A po masové demonstraci a pochodu z Václavského náměstí na Hradčany o třetí adventní neděli se protestující občané v pondělí sešli před mediálním centrem totality – před budovou České televize.

Nová vládní koalice, i přes zákonný postup stanovený Jednacím řádem Poslanecké sněmovny, si neustanovila poslanecký klub koalice, ale poslanecké kluby jednotlivých vládních stran. S tím se vážou benefity od služebních aut, finančních příspěvků a administrativního aparátu až po různé pašalíky pro klubové funkcionáře včetně tzv. přednostního práva pro vystoupení ve Sněmovně pro předsedu klubu.

Podporované subjekty: Donald Trump, Jan Švejnar, Tomáš Machovič, Rusko, Sovětský svaz, Dr. Günter Kampf

Útoky: Jussie Smollet, LGBTQ+, Joe Biden, Kamala Harris, Bernie Sanders, Vít Rakušan, Petr Fiala, Brusel, Česká televize, Evropská unie, Jiří Kobza, vládní koalice, Washington, Peking,

Příklady:

Lži o „zločinech z nenávisti“: Když nemáme fašisty, musíme si je vymyslet. Fingované přepadení „profi“ černého homosexuála. Čaroděj ze země MAGA? Vydávat se za oběť je bezva byznys. 3500 babek za vlastní dršťkovou

https://www.protiproud.cz/politika/6195-lzi-o-zlocinech-z-nenavisti-kdyz-nemame-fasisty-musime-si-je-vymyslet-fingovane-prepadeni-profi-cerneho-homosexuala-carodej-ze-zeme-maga-vydavat-se-za-obet-je-bezva-byznys-3500-babek-za-vlastni-drstkovou.htm

Vakcíny a totalita: Ústavy jdou vedle chřipky stranou? Úředníkům stoupá moc do hlavy. Jsou konzervativci nakažliví troglodyté? Byly tu daleko závažnější problémy. Nenávist německého výzkumáku – to už tu bylo. Nedejme se!

https://www.protiproud.cz/politika/6207-vakciny-a-totalita-ustavy-jdou-vedle-chripky-stranou-urednikum-stoupa-moc-do-hlavy-jsou-konzervativci-nakazlivi-troglodyte-byly-tu-daleko-zavaznejsi-problemy-nenavist-nemeckeho-vyzkumaku-to-uz-tu-bylo-nedejme-se.htm

Česko 2021: Dobyté území? Podzimní podraz na voliče. Česká varianta Deep State: Čtyři pilíře moci. Novodobí diktátoři a jejich média. Dveře vůči zlu jsou dokořán. Před zásadní otázkou

https://www.protiproud.cz/politika/6199-cesko-2021-dobyte-uzemi-podzimni-podraz-na-volice-ceska-varianta-deep-state-ctyri-pilire-moci-novodobi-diktatori-a-jejich-media-dvere-vuci-zlu-jsou-dokoran-pred-zasadni-otazkou.htm

Sputnik

Témata: Ve Vánočním čase Sputnik využívá tématiky Vánoc ke kritice různých subjektů. V první řadě se vyjadřuje k předvánočnímu spotu Komerční banky a Lucie Zelinkové, která ve videu vyzvala české občany, aby neměli k Vánocům kapra, ale zkusili něco jiného, aby se snížila uhlíková stopa. Postoj Sputniku je, že „západní banka nakazuje nám Čechům, jak máme slavit Vánoce.“ Dalším kritizovaným v tomtéž článku je Štěpán Ryšavý, kvůli tomu, že se vyjádřil na síti Twitter proti používání živých Vánočních stromků. V článku nechybí emotivní výrazy jako: kavárenský povaleč, rozumbrada, internetový mudrc. Zbytek článku je věnován rozhovoru s poslankyní za SPD Marií Pošarovou.

V jiném článku je kritizován seznám nejhorších Vánočních písní, který zveřejnily Lidovky. Kritizováno je samotné médium – Lidovky, jakožto mainstreamová média obecně. Jako příčinu vzniku tohoto seznamu označuje Sputnik Evropskou unii a její hodnoty, které chtějí údajně rušit Vánoce a naše tradice.

Hojně sledovaná je také situace na Ukrajině. V této souvislosti je vedena ostrá kritika proti nové ministryni obrany Janě Černochové, která chce navrhnout ústavní novelu, podle které by vláda mohla rozhodnout o vyslání vojáků na osvobození rukojmí či do mise v rámci sil velmi rychlé reakce NATO. Jde zejména o vyslání českých vojáků na Ukrajinu, s čímž Sputnik nesouhlasí. Na názory na tuto problematiku se ptá zastupitele za KSČM Jiřího Valenty. Ten to komentuje slovy, že vidí „fanaticky antiruské chování“, které mu připadá jako zakázka ve prospěch jiné země. Podle Valenty je zájem Západu je vyvolat otevřený konflikt s Ruskem s tím. Ukrajina je podle něj z geopolitického důvodu ideálním prostorem k válečnému střetu. Tento článek obsahuje dlouhodobý narativ ohledně Rusko-Ukrajinského konfliktu, že provokatérem konfliktu není Rusko, ale Západ. Podobné ladění je i v jiném článku (Třetí ofenziva Ukrajiny? Pokud Rusko nezareaguje, další provokaci povedou už proti samotné RF. Názor), kde se objevuje názor, že je cílem Západu udělat Rusko závislým, jako tomu bylo v 90. letech, což Sputnik nazývá jako „hnilobný rozklad.“. V další části článku je zmíněno, že se bude Putin bránit, pokud Ukrajina potřetí zaútočí na Donbas. I další články jsou laděny v tomto duchu, které vyplývají již z titulku: „Štefec: Západ provokuje. Asi nechápe, že Rusko píše novou kapitolu svých ozbrojených sil“. V tomto článku se vyjmenovávají zbraně, jaké má Rusko k dispozici. V dalším článku Sputnik zmiňuje možné rozmístění ruských jaderných zbraní pro obranu Běloruska, pokud NATO učiní podobný krok v Polsku. Základní sdělení je – Rusko je silné, spravedlivé, bude se bránit, Západ je ten, kdo konflikt provokuje a zároveň ten, kdo je vojensky slabší.

V České politické scéně setrvávají útoky zejména na Petra Fialu, Víta Rakušana a Jana Lipavského. Podpory ve formě rozhovorů se naopak dostává stranám SPD a KSČM, na Slovensku Hnutie Republika. Podporován je také prezident Miloš Zeman pro postoje ke Grean Deal, kterou Sputnik dlouhodobě kritizuje. Kritizováni jsou také všichni ti, kterým se prezidentův Vánoční projev nelíbil.

V tématice covidu je nejvíce kritizováno povinné očkování. Podporována je tzv. Deklarace sester, která se vymezuje proti povinnému očkování zdravotníků. Sputnik nesouhlasí s vyjádřením ministra zdravotnictví Vlastimila Válka, který uvedl: „Kdo jiný by se měl dobrovolně očkovat a jít příkladem než zdravotníci, tedy i sestřičky?“. Toto Válkovo vyjádření nazývá Sputnik arogantním. Pro pětikoalici se používá výraz emočně zabarvený výraz „lepšolidi“. V článku se hrozí stávkou zdravotníků. Polovina článku je věnována názorům bývalé poslankyně za SPD Moniky Jarošové. Podle Jarošové vláda buď ustoupí nebo padne. Prostor je věnován také iniciativě Chcípl pes, v titulku článku o aktivitě iniciativy se covidová opatření nazývají slovy „Totalitní zlo“. V článku jsou jmenovány všechny body, které chce iniciativa s vládou projednat. Mezi nimi je i referendum o setrvání České republiky v EU. Czexit je dlouhodobě podporovaným tématem na Sputniknews. Téma setrvání v EU je zmíněno i v článku věnovaném názorům Tomia Okamury (Volby nic nevyřeší: Okamura řekl, kdo skutečně vládne v Česku).

Podporované subjekty a osoby: Bělorusko, Jiří Vyvadil, Vladimír Putin, Rusko, Jaroslav Štefec, Milan Uhrík, Tomio Okamura, SPD, Marie Pošarová, Petr Hanning, tradice, KSČM, Jiří Valenta, Donald Trump, Daniel Solis, Sergej Šojgum, Čína, MiG-31, protilodní střela Cirkon, hyperzvukový kluzák Avangard, Burevestnik, Sarmat, Alexandr Lukašenko, Vladimir Makej, Russia Today Arabic, Dmitrij Peskov, Iskander-K, Iskander-M, SSSR, Hnutie Republika, Monika Jarošová, deklarace sester, Telegram, Radek Koten, Chcípl pes, czexit, Tomáš Tyl, Jiří Ovčáček, Jared Schmeck

Útoky: Lidovky, povinné očkování, Jana Černochová, Ukrajina, Západ, NATO, USA, STAN, Vít Rakušan, Jan Lipavský, Piráti, Grean deal, intelektuálové, ekologie, Lucie Zelinková, Société Générale, Komerční banka, Gréta Thunbergová, Štěpán Ryšavý, neziskovky, mainstreamová média, EU, eurokomisaři, europoslanci, Petr Fiala, nová vláda, pětikoalice, Joe Biden, Boris Johnson, Jens Stoltenberg, ABC News, Roman Protaševič, Dmytro Kuleba, The Washington Post, migranti, Afghánistán, Vlastimil Válek, SPOLU, pražská kavárna, lepšolidi, Filip Horký, generál Pavel, LGBT, Česká televize a Český rozhlas, Václav Havel, Markéta Pekarová Adamová, Zdeněk Hřib, Marek Výborný, Marek Wollner, Reportéři ČT, Nora Fridrichová, 168 hodin, Respekt, Marian Jurečka,

Příklady:

Zamíří Češi na Ukrajinu? Ministryně chce zjednodušit vysílání vojáků do zahraničních operací

https://cz.sputniknews.com/20211223/zamiri-cesi-na-ukrajinu-ministryne-chce-zjednodusit-vysilani-vojaku-do-zahranicnich-operaci-16954065.html

Štefec: Západ provokuje. Asi nechápe, že Rusko píše novou kapitolu svých ozbrojených sil

https://cz.sputniknews.com/20211221/stefec-zapad-provokuje-asi-nechape-ze-rusko-pise-novou-kapitolu-svych-ozbrojenych-sil-16940482.html

Štědrovečerní kapr škodí ekologii, stromeček taky. Intelektuálové vypouští před Vánoci svá moudra

https://cz.sputniknews.com/20211221/stedrovecerni-kapr-skodi-ekologii-stromecek-taky-intelektualove-vypousti-pred-vanoci-sva-moudra-16931400.html

Poznámka: Cílem tohoto monitoringu je dlouhodobé vyhodnocování témat, kterými se vybrané weby zabývají. Pouze dlouhodobé vyhodnocení může dát kompletní obraz o míře manipulací daného webu. Jednotlivé články být dezinformační nutně nemusí. Monitoring nemůže postihnout, jaký je vztah jednotlivých autorů publikovaných textů nebo osob weby zmiňovaných vůči danému webu – zda jsou zmiňováni vědomě nebo proti své vůli apod. Případné reklamace ohledně negativní publicity tyto osoby musí řešit vůči danému webu, nikoli vůči tomuto monitoringu, který jen zpětně zachycuje daný fakt, že informace na webu vyšla.