dezinfo-weby monitoring (4. týden 11/2022)

48823

Aeronet.news

Témata:

Válka na Ukrajině: AE upozorňuje na Surovikinovu doktrínu, která spočívá v totálním Armageddonu Ukrajiny, ekonomickém a energetickém kolapsu země a masívní emigrační vlně, která následně ekonomicky zničí EU. V této souvislosti Aeronet podsouvá čtenářům další eskalaci a plány NATO na vojenský střet s Ruskem. Do této spekulace zapojuje také českého náčelníka Gen. štábu AČR, jehož některá poslední vyjádření AE prezentuje jako zřetelné signály o brzkém zapojení ČR do války. V další fázi se odhaluje jakési spiknutí Poláků, kteří usilují o zatažení NATO do války, aby pod touto záminkou mohli vyhlásit válečný stav a uplatňovat širší pravomoci proti lidem, nutit je k práci a konfiskovat jejich majetky. Aktuální budování zákopů a protitankových linií v oblasti Charkova a podél hranice s UA, ukazuje dle Aeronetu na přípravu ruské armády na boj s NATO.

Ruský terorismus: AE popuzuje nedávné rozhodnutí EP, který schválil rezoluci označující RF za stát podporující terorismus. Argumenty jsou stejné jako vždy, tj. srovnávání s USA (Kosovo, Irák…), aby to v konečném důsledku vyznělo v duchu tvrzení – Rusko není o nic horší než USA či USA je horší než Rusko a nikomu to nevadí.

Zastopování cen ruské ropy: AE v zastropování cen ruské ropy spatřuje snahu o urychlení přechodu na elektromobilitu, resp. zákaz spalovacích motorů. V důsledku těchto snah nám údajně hrozí naftová krize, zdražení potravin, nástup levných potravin z hmyzu a červů a zavedení Total Control, tedy ovládání a zotročení obyvatel.

Migrační politika: Systém azylové politiky EU údajně selhal a vrcholní představitelé Srbska, Maďarska a Rakouska byli nuceni podepsat trilaterální pakt o ochraně evropského prostoru, jenž bude jednat nezávisle na Evropské komisi. Stejně jako ostatní témata i migrační otázku AE označuje za důvod dalšího prohlubování evropské chudoby a také jí využívá k ostré kritice Západních politiků.

Podporované subjekty a osoby: Kreml, V. Putin

Útoky: Západ, Ukrajina, USA, Polsko, vláda ČR, Karel Řehka, azylová politika EU, stropování cen, sankce

Autoři: VK

Příklady:

Surovikinův Armagedon a kolaps UA, EU…

https://aeronet.news/surovikinuv-armageddon-dostava-prvni-konkretni-obrysy-v-podobe-ohlaseni-exodu-az-3-milionu-ukrajincu-prchajicich-do-eu-pred-letosni-zimou-coz-povede-k-vyklizeni-ukrajinskych-mest-od-civilistu/

Rezoluce označující Rusko za stát podporující terorismus je skandální!

https://aeronet.news/evropsky-parlament-prijal-skandalni-rezoluci-oznacujici-celou-ruskou-federaci-za-stat-podporujici-terorismus-na-zaklade-argumentu-ktere-jsou-v-ostrem-rozporu-s-tim-co-evropska-unie-naopak-tolerovala/

Zastropvání cen ruské ropy povede k naftové krizi a Total Control

https://aeronet.news/zastropovani-nakupnich-cen-ruske-ropy-ma-za-ukol-urychlit-zavedeni-zakazu-provozu-fosilnich-aut-v-evropske-unii-a-nema-to-nic-spolecneho-se-sankcemi-na-rusko/

Novarepublika.online

Témata:

Válka na Ukrajině: Web Nová republika se válce na Ukrajině věnovala ve volnějším tempu než tomu bylo obvykle. Byl použity oblíbené narativy o ukronacistech a spiknutí s NATO ve vyšším počtu, než tomu bylo v posledních týdnech. Tyto narativy byly silně podpořeny množstvím zmínek a článků o zapojení USA a NATO do války a vyvolání války ze strany USA. Dále byly v obvyklém množství zveličovány ztráty ukrajinské armády. Byla taktéž připomínána blížící se zima, přičemž bylo upozorňováno na nepřipravenost UA armády, zatímco ruská armáda byla vykreslována jako připravená. Blížící se zima hrající v její prospěch.

Autoři několika článků nezapomněli zmínit dopad rakety na polské území z minulého týdne, dále bylo ukazováno na další incidenty na ukrajinském území na civilní infrastrukturu. Tyto útoky byly spojovány s Ukrajinskou armádou a se zbraněmi dodanými ze Západu (především USA).

Domácí potitika: Dění na domácí politické scéně bylo autory na webu komentováno a popisováno v daleko menší míře, než tomu bylo před týdnem. Témata demonstrací a připomínání výročí sametové revoluce bylo tento týden znatelně slabší. Prostor věnující se domácí politice byl především věnován obvyklým narativům ohledně zdražování, inflace a energetické krizi. Z těchto problémů byla obviňována dosavadní vláda a dále sankce proti Rusku. U článků věnující se domácí politice můžeme cítit ostřejší rétoriku na účet vládnoucí koalice. Okrajově bylo věnováno prezidenským volbám, kde byl prostor věnován kandidátovi SPD – Jaroslavovi Baštovi, kde byl představen čtenářovi jako ideální kandidát.

Zahraniční politika: Tématům věnující se zahraniční politice byly věnovány především válce na Ukrajině. Těmto tématům vévodilo především téma zapojení USA do války. Téma bylo podpořeno i několika články přibližující období studené války a rozpadu Sovětského svazu. Na tyto témata volně navazoval i článek zaměřující se na politiku Kuby. Dále nebylo opomenuta obvyklá kritika EU a USA ohledně zelené politiky a sankcí proti Rusku, toto bylo spojováno se zdražováním a zvyšující se inflací u nás i ve světě.

Podporované subjekty: Rusko, Putin, alternativní média, Kreml, Jaroslav Bašta

Útoky: NATO, USA, OSN, Ukrajina, EU, Německo, Vláda, Petr Fiala (ODS), Západ, Vít Rakušan (STAN), Polsko, Pětikoalice, Česká Televize, Joe Biden, demokraté, Černochová, M. Adamová Pekarová, elity

Příklady:

Spiknutí z Černé skály: E – Armagedon. Pokud lidé zchudnou a civilizace se zhroutí – pak budeme zase vládnout. Podvodná klimatická záminka. Kolik stál Biden? Leyenová ve sboru náčelníků Vynálezu zkázy. Všichni to vědí – a mlčí

https://www.novarepublika.online/2022/11/spiknuti-z-cerne-skaly-e-armagedon-pokud-lide-zchudnou-a-civilizace-se-zhrouti-pak-budeme-zase-vladnout-podvodna-klimaticka-zaminka-kolik-stal-biden-leyenova-ve-sboru-nacelniku-vynalezu-zkazy

O smyslu ukrajinského sadismu. Jak proměnit výhodu nepřítele v jeho slabinu

https://www.novarepublika.online/2022/11/o-smyslu-ukrajinskeho-sadismu-jak-promenit-vyhodu-nepritele-v-jeho-slabinu

Protičeská totalitní vláda?

https://www.novarepublika.online/2022/11/proticeska-totalitni-vlada-2

Parlamentnilisty.cz

Témata:

Válka na Ukrajině: V informování o ruské agresi nedošlo k zásadnějším posunům. Redakce nadále přináší přepisy mnoha projevů prezidenta Zelenského. Ty jsou ale vždy opatřeny titulkem/perexem, který má ve čtenáři vyvolat negativní emoci vůči Zelenskému ještě dříve, než se čtenář dostane k tělu zprávy. Typické je vykreslování Volodymyra Zelenského jako nevděčného válečného štváče, který jen natahuje ruku a diktuje si. Pokračuje i nekonečné nabádání Ukrajiny k jednání o míru, zpochybňování jejich vojenských úspěchů a útoky na ty, kteří si myslí, že by se Ukrajina neměla vzdát agresorovi. Pozice Ukrajiny je vykreslována jako beznadějná (např. proti ruským raketám se nelze bránit, opravy zdevastované země budou na desetiletí, Ukrajina nemá šanci získat celé území zpět, strategií Ruska je dlouhá opotřebovávací válka, ve které Ukrajina vykrvácí a Západ přestane být ochoten ji dotovat, Rusko chystá velkou ofenzivu v zimě). Zaznívá čistá ruská propaganda, že Ukrajina již jako stát neexistuje, nemá zájem ani schopnosti zajistit lidem přežití, panuje tam tvrdá diktatura a hodlají Evropu vydírat skrze uprchlíky. Množství textů útočilo na uprchlíky z Ukrajiny, kteří jsou zaměňováni s ilegálními migranty z jiných částí světa nebo že Ukrajinci ono pašování imigrantů dělají přímo. Rusko je prezentováno v pozitivním smyslu (např. bezva lidi, Putinovo silácké vystupování je „sexy“). Západ (NATO) je také prezentován jako válečný štváč za zásahy v Srbsku, Afghánistánu, Iráku atd. Tyto zásahy jsou uvedeny jako „ničím nevyprovokované invaze“.

Mezinárodní politika: V mnoha textech je kritika EU, Green Dealu; ČR prý ročně doplácí na členství 500 mld Kč. Je nadhazováno, že EU by mohla zakázat národní vlajku. Je zpochybňována snaha o společný postup EU. V textech je zjevná obhajoba Maďarska v reakci na články v mainstreamových mediích, že to s tím levným plynem z Ruska nebude tak růžové. Maďarská vláda (na rozdíl od vlády ČR) prý dělá maximum ve prospěch občanů a není správné ji vylučovat z jednání V4 či se těšit z jejích problémů.

Domácí politika: Politická témata, která ve sledovaných dnech na PL nejvíce rezonují, by šlo roztřídit do několika hlavních skupin. Kritika vlády a Západu, generické strašení, prezidentské volby a ekologické otázky. Ve všech těchto tématech redakce pokračuje v trendech nastolených v minulých týdnech a měsících.

Kritika vlády: Zde se znovu objevuje téma lipské burzy. Autoři argumentují výhradně proti její existenci, v žádném textu, kde je burza zmíněna, nezaznívají její výhody a pozitiva. Téměř až komicky vypadá zpráva, která informuje o tom, že v Německu má Kaufland krátkodobou akci na Plzeňský prazdroj za 15 Kč, pochopitelně s nevyřčeným „V Německu je naše pivo levnější než u nás; může za to vláda; Němci nás vykořisťují“. Prim hraje zdůrazňování vysokých cen, v tomto týdnu, jídla. Tyto texty neinformují primárně o zvýšení cen (žádná čísla, grafy, vývoj), ale obsahují emotivní reportáže o tom, jak Češi berou útokem polské obchody, případně texty, které se sice tváří neutrálně, ale popisují, jak Poláci přestávají mít rádi Čechy, protože berou polské obchody útokem… Tyto texty pak často zveličují situaci („nakupuji toho v Polsku hodně, ale jsme velká rodina přeci neumřeme hlady“). Dalším cílem jsou ceny energií. Zde dochází ke kritice vlády i pro její údajnou neschopnost jednat na mezinárodním poli. Vláda je prý nekompetentní a koná ve prospěch zahraničních nadnárodních firem, EU a Ukrajiny, zatímco likviduje český průmysl a občany žene do energetické chudoby. Kritizováno je také zadlužování státu nebo drahých a neefektivních opatření, či také nízké podpory pro firmy/občany např. v porovnání s Německem.

Strašení: V tomto týdnu si redakce vybrala za největší problém, za který pochopitelně může současná vláda, drahé brambory. Vyznění textu je podobné jako v minulých týdnech s drahým cukrovím. Brambory budou drahé, lidé na ně nebudou mít, stává se z nich luxusní zboží a může za to Fiala. V lepším případě nekompetentností, v horším zaznívají (nebo jsou naznačovány) i konspirativnější vysvětlení. Po bramborech je již tradičně strašeno i stylem „kvůli Fialovi budou lidi mrznout“. Často je zdůrazňováno, že drahé energie jsou způsobeny (výhradně) politikou EU a Green dealem, nikoli válkou a ruským vydíráním Západu.

Prezidentské volby: PL si již jednoznačné vybraly svého favorita. Je jím Andrej Babiš (ANO). Kritika na jeho adresu nezaznívá. Ba dokonce je vykreslován jako klidný politik, který si rád vyslechne i nesouhlasné hlasy a v klidu na ně reaguje. Autoři se naopak zaměřují na kritiku Petra Pavla a Danuše Nerudové. Snaží se je vylíčit tak, že jsou na sebe agresivní a neustále lžou. Tyto teze často stojí jen na hádce dvou anonymních fanoušků, kteří se hádají na Twitteru.

Klima konference COP27: Tomuto tématu se věnuje nečekaně velké množství textů. Všechny texty jsou ale v podstatě stejné, zesměšňování a útoky na ty, kteří varují před důsledky změny klimatu a posměšky na adresu EU (a často Západu obecně). Například Alexandr Vondra se této konference prý zúčastnil, aby „na vlastní oči alespoň jednou v životě viděl několik tisíc Grét v jeden čas na jednom místě“. Věcná diskuse nebo ani kritika neexistuje, jen urážky a posměch.

Ostatní: Texty posilují nedůvěru vůči médiím z hlavního proudu, především ČT. Dezinformace alternativních médií jsou prý ve srovnání s dezinformacemi v mainstreamu zanedbatelné. Alternativní média by měla dostat prostor. Návrh ČT pořádat prezidentskou debatu společně se soukromými stanicemi je prezentován jako snaha ČT mít debatu pod kontrolou. Nahlašování dezinformací je vnímáno jako práskačství, omezování dosahu dezinformací jako porušení svobody projevu. Aplikaci pro blokaci dezinfo profilů na Twitteru Bezdezinfa.cz přirovnávají k cenzorům, nainstalují si to prý jen hloupí lidé, kteří chtějí, aby jim někdo diktoval, co si mají myslet. Opakuje se názor, že kritická infrastruktura by měla být vlastněna státem. Vedení měst byla kritizována za rozsvícení vánočních stromů. Nejspíše to prý vláda s tím šetřením energiemi nemyslí vážně.

Podporované subjekty a osoby: Rusko, Andrej Babiš (ANO), Alena Schillerová (ANO), ANO, Jaroslav Bašta (SPD), Miroslav Kalousek, Zdeněk Koudelka, Robert Šlachta, Přísaha, Přijetí eura, Jana Zwyrtek Hamplová, Markéta Šichtařová, Jana Bobošíková, Tomáš Štampach (Svobodní), Zdravé fórum, Čína, Jaromír Nohavica, Viktor Orbán, Andor Šándor, Ladislav Vrábel, PRO, Tomio Okamura (SPD), Ukrajina, KSČM, Maďarsko, Rusové, SPD, Václav Klaus

Útoky: vláda, Petr Fiala (ODS), EU, Drahé energie, Ukrajina, Inflace, Západ, Markéta Pekarová Adamová (TOP 09), ČEZ, Imigrace, Mainstreamová média, Korporace, Globalizace, Jednotný narativ, Vít Rakušan (STAN), Petr Pavel, ČT, Danuše Nerudová, Cenzura, BezDezinfa.cz, Státní deficit, Green deal, Green Deal, Syřané, Rozsvícení vánočního stromu, Piráti, Nepomáhání vlastním občanům, Boj proti dezinformacím, EK, Jan Hřebejk, Ukrajinští uprchlíci, Vláda ČR, Německo, Volodymyr Zelenskyj, Marian Jurečka (KDU-ČSL), Miroslava Němcová (ODS), ODS, Uprchlíci, Donald Trump, Eva Holubová, Gréta Thunberg, Lipská Burza, Neziskové organizace, Očkování, Otakar Foltýn, USA, Migranti z Afriky a Středního východu, Ministerstvo vnitra, NATO, Obchodní řetězce, Petr Dvořák (ředitel ČT), Prozápadní média, STAN, Stanice ČRo 6, Světlana Witowská, Týdeník Respekt, Veřejnoprávní média, Zdeněk Hřib (Piráti)

Příklady:

Fiala na luxusních banketech, Pekarová nabízí zbytky z jídelny. Solidarita? Sociolog Hampl popsal frustraci lidí

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Fiala-na-luxusnich-banketech-Pekarova-nabizi-zbytky-z-jidelny-Solidarita-Sociolog-Hampl-popsal-frustraci-lidi-721637

Drahé energie? Budete platit ještě víc. Do ciziny, ukázal Vondra

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Drahe-energie-Budete-platit-jeste-vic-Do-ciziny-ukazal-Vondra-721019

Úplně jiný Babiš. Totální změna. Soupeři musí zbystřit

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Uplne-jiny-Babis-Totalni-zmena-Souperi-musi-zbystrit-721344

Vše sežerou Češi? Nákupy v Polsku: Fiala, vztek, nový vývoj

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Vse-sezerou-Cesi-Nakupy-v-Polsku-Fiala-vztek-novy-vyvoj-721214

Těžko na Ukrajině: Zelenskyj „seřval“ Klička. Chybí ochrana oblohy. Rusko staví novou třetí armádu

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Tezko-na-Ukrajine-Zelenskyj-serval-Klicka-Chybi-ochrana-oblohy-Rusko-stavi-novou-treti-armadu-721593

Protiproud.info

Témata:

Pozadí Velkého resetu: Zakladatel Světového ekonomického fóra Klaus Schwab v rozhovoru pro čínskou televizi dle PP odkryl pozadí Velkého resetu. V nadcházejícím globalistickém převzetí planety je třeba postupovat strategicky. Schwab chválí také úspěchy komunistického režimu. Dle PP ho zřejmě zaujala především k dokonalosti dovedená policejní kontrola občanů, která se při globálním zotročení lidstva bude hodit.

Válku začali Banderovci: Občanskou válku na východě Ukrajiny začali dle PP Banderovci, aby vyhladili ruskojazyčné obyvatelstvo, a kdyby se ruská vojska stáhla, následoval by jedině masakr civilistů na Donbase.

Na Ukrajině navíc hrozí humanitární katastrofa nevídaných rozměrů, a nejlepší by dle PP bylo zařídit se podle Elona Muska, uspořádat referendum na Ruskem obsazeném území, vrátit Krym Rusku coby právoplatnému majiteli (vodu zajistí Ukrajina), a vyhlásit na Ukrajině neutralitu. Proti ruským raketám stejně dle PP neexistuje obrana. Bezletová zóna je šílenost, musela by být vynucována přímo z území Ukrajiny, takže by Putin mohl sešrotovat všechny zbraně NATO. Zároveň dle PP jsou německé houfnice a americké raketomety HIMARS už všechny rozbité, protože s nimi Ukrajinci stříleli moc často.

Prezidentská volba: I po skandálním vyřazení devíti z dvaceti jedna kandidátů je dle PP třeba si uvědomit, že prezidentská volba je jen kamufláž, která má odvézt pozornost od mnohem vážnějších problémů. Média mlčí o ukrajinské raketě, která záměrně zamířila do Polska, i o odstřelení Nord Streamu. V tichosti se nám sem trousí miliony Ukrajinců. Tato tichá invaze navíc nesestává z nevinných žen a dětí, ale z nacistických bojůvek. Až dostanou občanství a jejich milion hlasů bude rozhodovat volby, staneme se cizinci ve vlastní zemi. Navíc tu bude ještě povinné očkování proti chřipce a covidu, bez kterého nepůjde podnikat ani cestovat. Nepodvolených přibývá, ale hodiny tikají.

Naštěstí je dle PP na sobotu svolána další protivládní demonstrace. Organizátoři požadují mimo jiné vypracovat studii přínosů a negativ členství v EU vzhledem ke 500 mld. Kč, které dle PP do EU odvádíme. Dále požadují zrušit cenzuru, povolit alternativní názory a snížit pomoc Ukrajině.

Deindustrializace: Cílem uměle zvyšovaných cen energií a pohonných hmot je dle PP zničení civilizace. Destrukce začala již před válkou pod záminkou Zeleného údělu, kdy za pouhé dva roky poklesly investice do plynu a ropy jen na jeden bilion dolarů.

Sestřelení letu MH17: Soud v Haagu označil konečně viníka sestřelení malajského letadla MH17. Má se jednat výhradně o Rusko, ačkoli jeden německý vyšetřovatel podle PP označil rozsudek za účelový. USA prý odmítly předložit „důkazy“, ale je dle PP zřejmé, že let byl zničen ne raketou, ale stíhacím letounem, který ve skutečnosti mířil na vládní letadlo s Putinem. Moskva nezareagovala dřív proto, že ještě nebyla připravená na otevřený konflikt s NATO. Dle PP se jedná se o monstrproces, ale odsouzení do vězení stejně nepůjdou, takže skutečný pachatel, Kyjev, může být v klidu.

Podporované osoby a subjekty: Rusko, Putin, Elon Musk, nepodvolení

Útoky: Fiala, kyjevská vláda, NATO, finanční elity, Biden, Green deal

Příklady:

Nepodvolení, spojte se!

https://protiproud.info/politika/6850-jako-by-nic-velka-vymena-naroda-dorazila-uz-i-k-nam-na-vse-mame-nyni-zapomenout-jen-nakupovat-a-pak-cucet-na-pohadky-viko-papinaku-se-zavira-zbyva-poslednich-par-dni-kdo-bude-v-druhe-kole-s-babisem.htm

Ostravak na návštěvě zbídačené Ukrajiny

https://protiproud.info/politika/6845-buch-s-nama-prijde-velka-migracni-vlna-katastrofu-zapad-chce-budeme-cizinci-ve-vlastni-zemi-davno-bylo-jasne-kam-vse-miri-s-loutkou-fialou-vstric-zmaru-coz-ani-musk-nevi-ze-po-spravedlivem-miru-zapad-netouzi.htm

zvedavec.org

Témata:

Ukrajina, Rusko a souvislosti: The Seaker na základě dopadů raket do Polska a vývoji této události, zejména v polských médiích tvrdí, že Polsko sleduje své vlastní cíle. Má jimi být boj NATO s Ruskem a následně si Polsko má následně přisvojit část Ukrajiny. Ukrajinci nenávidí podle autora Poláky stejně jako Rusy a Židy, Poláci údajně nenávidí stejně Rusy jako Ukrajince. Podle Viktora Mikyna USA prosazují vůči Evropě politiku, která zdaleka není přátelská. USA mají vydělávat díky prodeji zkapalněného plynu Evropě nemalé finanční částky, a přitom podle autora konflikt na Ukrajině samy vyvolaly. Mike Whitney tvrdí, že Američané nenávidí Putina ne pro jeho činy, ale protože jim to přikázala média, stejně jako politici.

NWO: Baťuška představuje trošičku zvrat v tvrzeních o NWO. Původně byl nový světový řád přičítán Západu a negován, nyní ale je prý ideologickým vůdcem NWO Ruská federace a bojuje se o něj na Ukrajině. Utěšuje se tím, že Rusko Západu nepodlehne a nastolí NWO. Potom přechází na tvrzení, které poměrně silně kolidují s pravdou, a to ta tvrzení, že poradci Kyjeva zoufale touží po mírových rozhovorech a Rusko je vést nechce.

Konference WEF v Davosu: Artem Ignatiev komentuje závěry konference WEF v Davosu a možnosti alternativních zdrojů potravin (hmyz). Samozřejmě možnosti dehonestuje. Zajímavé je, že článek ilustruje titulní stránkou knihy Augustiny Basterricaové Znamenitá mrtvola s popiskem „V Evropě se otevřeně tisknou knihy o tom, které lidské maso je chutnější a jak ho správně vařit.“ přičemž kniha v reálu je hororem/thrillerem.

Uhlíková stopa: Zřejmě boj proti dopadům nemožnosti prodeje fosilních paliv do Evropy přivedl Paula Josepha Watsona k sepsání článku, kterým zastrašuje lidi sledováním jejich uhlíkové stopy a tím, že by mohl být zaveden limit uhlíku na člověka. Vede jej k tomu to, že jedna z kanadských bank dává zákazníkům možnost sledovat díky své platební kartě svou uhlíkovou stopu.

Covid: Joseph Mercola uvádí článek tvrdící, že společnost Pfizer a její zisky, zejména spojené s očkováním proti Covid, jsou založené na lžích. Tomáš Fürst představuje nastavovanou kaši ohledně Covidu a sjezdu ČLK, tentokrát olomoucké části ČLK.

Dezinfoscéna v ČR: Článek Nikoly Bornové, která dříve řešila trollská a dezinfo témata (LGBT, útoky na Fialovu vládu…) se teď upnula prakticky jen na obhajobu těch, kteří jsou nazývání dezinformátory nebo trolly. Pomáhá si vkládáním různých rádoby vtipných obrázků a výřezů komentářů, které se posunutím tvrzení ad absurdum snaží legitimizovat právě lidi, kteří jsou proruskými trolly a dezinformátory. Fakty se nezdržuje. Neváhá zmínit i sebevraždu člověka před úřadem vlády. Předchozí sebevraždu z loňského roku na stejném místě, které dezinformátoři přikládali různé důvody, ale zejména ji dávali do souvislosti s omezeními v době pandemie a nepodáním léku pro zvířata jeho manželce, která měla zemřít na covid, ale nakonec se ukázalo, že důvod byl osobní a zdravotní, protože mu lékař zakázal vykonávat noční služby, raději nezmiňuje, protože zde byli její chráněnci silně vedle.

Podporované subjekty a osoby: Rusko, Putin, Douglas MacGregor, Odpůrci očkování, Dezinformační scéna ČR

Útoky: Ukrajina, USA, Klaus Schwab, Světové ekonomické fórum, Ekologicky smýšlející, Pfizer

Příklady:

Loď bláznů bude dobývat už i vesmír…

https://zvedavec.news/komentare2022/11/9424-lod-blaznu-bude-dobyvat-uz-i-vesmir.htm

V Evropě se pohybuje nebezpečná smečka hyen

https://zvedavec.news/komentare2022/11/9417-v-evrope-se-pohybuje-nebezpecna-smecka-hyen.htm

Poznámka: Cílem tohoto monitoringu je dlouhodobé vyhodnocování témat, kterými se vybrané weby zabývají. Pouze dlouhodobé vyhodnocení může dát kompletní obraz o míře manipulací daného webu. Jednotlivé články být dezinformační nutně nemusí. Monitoring nemůže postihnout, jaký je vztah jednotlivých autorů publikovaných textů nebo osob weby zmiňovaných vůči danému webu – zda jsou zmiňováni vědomě nebo proti své vůli apod. Případné reklamace ohledně negativní publicity tyto osoby musí řešit vůči danému webu, nikoli vůči tomuto monitoringu, který jen zpětně zachycuje daný fakt, že informace na webu vyšla.