dezinfo-weby monitoring (4. týden 10/2021)

29211

Aeronet.cz

Témata: Texty Aeronetu soustavně zpochybňují pandemii Covid-19, ve které vidí nástroj k ovládnutí světa globalisty, a napadají protipandemická opatření. Kontroly hygienických opatření v restauracích jsou označovány za teror a čtenáři Aeronetu jsou vyzýváni, aby se bránili právně (viz. příklady). Aeronet se staví do role obránce práv slabých, neočkovaných a dětí a rozdává rady, jak se bránit „teroru“ z úřadů a škol.

V samostatném textu je napadána aplikace Tečka (viz. příklady). Koalice SPOLU je vykreslena jako plně ve vleku zájmů Big Pharma a vakcinačního průmyslu. Zprávy z německého Münsteru o pozastavení očkování zdravotnického personálu třetí dávkou v tamější klinice jsou interpretovány jako příklad selhání vakcín a teroru ze strany národních úřadů usilujících o „Velký reset“ a „Total Control“ systému řízení. Má přijít spuštění české obdoby systému sociálního kreditu, jaký je k viděni v Číně. Spiklenecká teorie „Chemtrails“ je údajně přiznaná jako relevantní ze strany BBC a následně také Českým rozhlasem.

Podporované subjekty: Aeronet, jeho redakce a čtenářská obec, Svobodný vysílač CS a pořad Odysea, alternativa, právníci hájící práva neočkovaných, děti

Čí názor je reprezentován: rodiče neočkovaných školáků, iDnes, Roman Prymula, TV Nova, Roman Chlíbek, Münstersche Zeitung, BBC, Radiožurnál

Útoky: ZŠ Dobříš, Farmaceutické společnosti, koalice SPOLU, vakcíny obecně, Pfizer, Moderna, MZ ČR a Adam Vojtěch, Andrej Babiš, kampaň Tečka, Jan Hamáček, MŠMT a Robert Plaga, aplikace Tečka, SPOLU a Petr Fiala, globalisté, neomarxisté, rovnostářství, přerozdělování zdrojů

Autoři: Šéfredaktor VK

Příklady: Ministerstvo zdravotnictví spustí od pondělí vlnu razií a hygienici ve spolupráci s policií budou kontrolovat, že majitelé restaurací kontrolují a lustrují zdravotní stav svých hostů! Právník kategoricky apeluje, že jde o nezákonný..

https://aeronet.cz/news/ministerstvo-zdravotnictvi-spusti-od-pondeli-vlnu-razii-a-hygienici-ve-spolupraci-s-policii-budou-kontrolovat-ze-majitele-restauraci-kontroluji-a-lustruji-zdravotni-stav-svych-hostu/

Česká aplikace Tečka je zbraní hromadného šíření viru, nezohledňuje totiž nakažené očkované lidi, kteří marně volají na ministerstvo zdravotnictví a žádají radu, jak změnit status v aplikaci z bezinfekčního stavu na infekční!

https://aeronet.cz/news/ceska-aplikace-tecka-je-zbrani-hromadneho-sireni-viru-nezohlednuje-totiz-nakazene-ockovane-lidi-kteri-marne-volaji-na-ministerstvo-zdravotnictvi-a-zadaji-radu-jak-zmenit-status-v-aplikaci/

Novarepublika.cz

Témata: V minulém týdnu dominují texty o rýsujících se nebezpečích nastupující české vlády, probíhá masívní kritika zelené politiky EU a její negativní dopady na energetický trh. Další v řadě je pranýřován Senát, Česká televize a probírají se geopolitické otázky a možné střety.

Rýsující se nová vláda je již předem konfrontována s různými negativními očekáváními. Jsou zde silné předpoklady pro konfrontační politiku směrem k Rusku a Číně, což obě země jistě nenechají bez reakce a výsledné napětí bude posléze využito jako záminky pro zřízení vojenské základny USA na našem území. Dle slov Jaroslava Bašty je tento cíl patrný již od kauzy Vrbětice. Dále je kritizován Vlastimil Válek, jemuž např. Jiří Paroubek vytýká jeho nezapojení do spolupráce se stávající vládou na řešení pandemie. MUDr. Válek údajně nemá žádnou strategii, což dokazuje, že dosavadní opozice jen účelově kritizovala a rozbíjela postup vlády A. Babiše. Postupně to schytávají další představitelé koalic v čele s P. Fialou, Z. Stanjurou či M. Jurečkou.

Zelená politika Evropské unie je významným terčem kritiky a posměchu. EU se vyčítá, že extrémní tlak na změny v energetice vyvíjí v době, kdy celý svět, a zvláště Evropa prochází obdobím nejistoty a dokonce hrozí či už fakticky existuje energetická chudoba. EU vyniká neschopností zvládnout jakoukoliv krizi a současně i neomezenou schopností jakoukoliv krizi vyvolat. Za vysoké ceny plynu nesou odpovědnost – EU svou nepřipraveností, USA prodejem do Asie a spekulanti jejichž aktivita tlačí ceny nahoru. Objevuje se zmínka o dlouhodobých krádežích plynu určeného pro Západ ze strany Ukrajiny a dokonce, v souvislosti se zastavením přítoku přes Jamal, i Polska.

Dalším cílem trvalé kritiky je Senát. Autorům NR vadí zejména aktivity předsedy Vystrčila v Tchajwanské otázce, dále jeho role v údajném boji proti nemocnému Miloši Zemanovi a v neposlední řadě také aktuální zamítnutí poslaneckého návrhu na zmrazení platů ústavních činitelů, který díky Senátu neprošel.

Česká televize se od samého počátku hospitalizace prezidenta zapojila do honu na jeho nebližší spolupracovníky V. Mynáře, J. Ovčáčka a M. Nejedlého. Alternativní weby jsou ostrovy demokracie v zemi, kde státní média budují totalitní moc. Jenom na těchto alternativních webech uslyšíte něco jiného než že – Rusko je hrozba, na školách musí být zakopána všeslovanská myšlenka, v Rusku vládne ďábel, v Sudetech trpěli Němci nikoli Češi, Božena Němcová byla děvka, která dávala na ulici nebo že bez EU bychom nebyli schopni života a naše zákony musí být podřízeny zákonům EU…

Jako obvykle se na stránkách NR objevují analýzy hrozících válek a možných konfliktů. Pokud se u USA objeví hypotetická možnost zničit Rusko, tak Washington ji bez meškání využije… Podobné výroky na adresu USA i NATO padají v souvislosti se situací na Blízkém východě i na Ukrajině.

Podporované subjekty a osoby: Rusko, Gazprom, Miloš Zeman, Hrad, alternativní weby

Čí hlas je prezentován: Kreml, SPD, Czexit scéna, ruští experti, Hrad, V. Klaus

Útoky: EU, Green deal, USA, NATO, Senát, Miloš Vystrčil, Koalice Pirstan a Spolu, ČT

Autoři: Ivan David (SPD), Jaroslav Bašta (První zprávy), Rostislav Iščenko, Zbyněk Fiala (Vaše věc), Filip Andler (Vaše věc), Václav Umlauf (e-republika), Lenka Procházková, Petr Štěpánek, Jiří Paroubek (Vaše věc), Pavel Letko (e-republika), Lubomír Man (Ousidermedia)

Příklady:

Zelený úděl I – Komu se zelení na poli ideologické pomatenosti

https://www.novarepublika.cz/2021/10/zeleny-udel-i-komu-se-zeleni-na-poli-ideologicke-pomatenosti

Tragikomický vstup příští vlády na scénu

https://www.novarepublika.cz/2021/10/tragikomicky-vstup-pristi-vlady-na-scenu

NWOO.org

Témata:

Volby ČR – Rámec tématu je pro první článek týdne spíše dohadem, tento je vlastně výčtem toho, co považuje autor na Češích a České republice za špatné. To se dá nejspíše přisoudit výsledku voleb, se kterým se autor nemůže smířit. Pokud autor tvrdí, že pouze 20% lidí v republice za něco stojí a zbytek jsou jen ovce a hlupáčci se zkaženým mozkem a do nadpisu umístí výkřik, že blaničtí ani Rusové už nepřijedou, jsou pohnutky autora jasné.

EU – EU vs. Polsko – Spíše reportáží a shrnutím faktů se dá nazvat článek MUDr. Ivana Davida, který je obvykle ve svých článcích proti EU mnohem vyhraněnější. Zde jde jen o souhrn výroků včetně toho o 3. Světové válce, který vyslovil polský premiér Morawiecki v reakci na možnost zadržení prostředků z EU kvůli reformě soudnictví. Dále jsou zde zopakovány kroky, které může Polsko učinit jako protireakci, například hlasování proti klimatickému balíčku atd. EU a nedostatek minerálních hnojiv – zde se autor vymezuje proti Green dealu a dalším programům EU, poukazuje na zavedení antidumpingových cel na hnojiva kvůli dotacím na plyn v producentských zemích a vlivu emisních povolenek a cen plynu na ceny hnojiv z pohledu evropských výrobců. Článek jednak popisuje chystané kroky v Europarlamentu a kroky vůči Komisi a autor poukazuje na to, na co upozorňuje osobně on a také jeho frakce v EU.

Teorie spiknutí – Článek, který jak Covid 19, tak očkování proti němu označuje za biologickou zbraň obhajujte ty, kteří se staví proti systému. Stejně tak nabádá ke sledování webu KSB (Koncepce společné bezpečnosti), kde první, co po prokliknutí udeří do očí, jsou Stalinovy spisy. Doporučuje tam sledování autorů, některých se zjevně ruskými příjmeními. Na závěr vyzývá ke spojování podobně smýšlejících lidí a být tvůrcem své budoucnosti, nikoliv obětí. Článek Jane K. se v tomto čísle opět posunul od popírání existence Covid 19 k tomu, že je jen obyčejnou a to ještě mírnou variantou chřipky, kvůli které nás politikové už dva roky terorizují. Klasické motivy se ale opakují – vakcíny proti Covid 19 jsou smrtící, očkovaní jsou čím dál více nemocní, plicní ventilace je označena za drastickou metodu léčby, a covid je biologická zbraň mající za účel snížit populaci planety. Je plný obecných sousloví jako…jedna nemocnice v Texasu, na střední škole ve státu Georgia..tedy nic, co by šlo ověřovat a bylo určeno přesně. V článku se našlo místo i k citátu mystika Niny.

Rakousko – Kurz – Obhajobou a poukazováním na „podivnosti“ kolem cituji „justičně-mediálního puče“ kolem bývalého kancléře Sebastiana Kurze v Rakousku je článek MUDr. Ivana Davida. Článek se snaží snižovat hodnotu důkazů proti exkancléři a vyšel ještě předtím, než se Sabine Beinschabová, klíčový svědek v kauze průzkumů veřejného mínění, rozhodla spolupracovat s vyšetřujícími orgány, takže se jí článek ještě zastává („byla spektakulárně zatčena …“ ). Článek má zjevně snahu znevěrohodnit vyšetřování proti člověku, o kterém autor napsal pro NWOO několik oslavných článků.

Dva články vyzývají k fyzické zdatnosti a připravenosti na vše a zejména na to být tvůrcem budoucnosti. Zdá se, že dozvuky voleb v ČR donutily některé z autorů k větší přímočarosti.

Podporované subjekty a osoby: Rusko, KSB (a autoři Pjakin, Nestor, Velička, Jefimov), Sebastian Kurz, SPD, V.Putin, M. Zeman, Christiana Pilnack

Čí hlas je prezentován: Autorů, Mateusz Morawiecki, zastánců konspiračních teorií, Andreas Unterberger,Dr. Robert Malone, Dr. Thomas Renz, Dr. Lee Merritt, John O’Looney, Dr. Dolores Cahill

Útoky: Většina občanů ČR, EU, Brusel, Evropská komise, orgány vyšetřující kauzu S. Kurze, Florian Klenk, Alma Zadicová, Dr. Fauci,

Autoři: L. Kašuka, MUDr. Ivan David, Petr Novák, Jane K.

Příklady:

Podivné praktiky rakouské speciální protikorupční prokuratury v cause Kurz

http://www.nwoo.org/2021/10/27/podivne-praktiky-rakouske-specialni-protikorupcni-prokuratury-v-cause-kurz/

Nezačínejte 3. světovou válku, vzkázal Evropské komisi a europarlamentu polský premiér

http://www.nwoo.org/2021/10/25/nezacinejte-3-svetovou-valku-vzkazal-evropske-komisi-a-europarlamentu-polsky-premier/

Béééé aneb Blaničtí ani Rusové už nepřijedou …

http://www.nwoo.org/2021/10/25/beeee-aneb-blanicti-ani-rusove-uz-neprijedou/

Parlamentnilisty.cz

Témata: Ohledně hlavních témat nedošlo v uplynulém týdnu k zásadním změnám. Značná část textů se proto týkala zdraví Miloše Zemana. V dalších politicky zaměřených článcích pak prostor připadnul především SPD a kritikům koalic SPOLU a PirSTAN. Více frekventovaná však byla situace ohledně Covidu 19. Objevila se také kritika „zelené politiky“ EU v souvislosti se zdražováním cen energií.

Zdraví prezidenta republiky: Zde panovala jednoznačná podpora Miloše Zemana. Jakýkoliv názor, zpochybňující prezidentovu schopnost vykonávat úřad, byl označen za hyenismus. V tomto případě padala kritika také na Senát ČR, a zvláště na Miloše Vystrčila (ODS) s tím, že ho volilo jen 8 tisíc lidí (v senátních volbách však není celá ČR jeden volební okrsek, pozn. aut.). Nadále je poukazováno na dvojí metr při posuzování zdraví M. Zemana a V. Havla.

Politika: V této oblasti byla většina kritických textů mířena proti koalicím SPOLU a PirSTAN, resp. potenciální vládě. Vyzdvihovány byly např. jakékoliv programové neshody mezi jednotlivými stranami s tím, že taková vláda nevydrží, či údajná nekompetentnost a nezkušenost uchazečů o ministerstva. Někteří autoři na zmíněné koalice již nyní svalují zodpovědnost za negativní jevy v politice a také ohledně pandemie, čímž čtenář nabývá dojmu, že na vině není A. Babiš – ten obyčejného občana naopak brání.

Covid: S novým přílivem nakažených a chystanými opatřeními se zvedá množství článků ke covidu. Převažující byl názor kritický k tlaku na očkování a kontrolám bezinfekčnosti např. v restauračních zařízeních, přičemž kladně byli vnímáni ti, kteří avizovali občanskou neposlušnost.

Podporované osoby a subjekty: Miloš Zeman, Andrej Babiš (ANO), ANO, Brexit, EU, Jiří Ovčáček, KDU-ČSL, konsilium prezidenta Zemana, Lubomír Volný (VB), Marian Bojko (VB), Miroslav Kalousek, Miroslav Zavoral, nová vláda, okolí prezidenta, Petr Fiala (ODS), PirSTAN, Rusko, SPOLU, Stanislav Křeček, tradiční rodina, VB, Vratislav Mynář, Václav Klaus, ÚVN, ČSSD, Alena Schillerová (ANO), Andrej Babiš (ANO), František Ringo Čech, Tomio Okamura (SPD), V4, Jana Zwyrtek Hamplová, PiS, SPD

Čí hlas je prezentován: Monika Pilloni, Ivan Vyskočil, Petr Kamberský, Pavel Černý, Petr Pelikán, Lukáš Pollert, Andrej Babiš (ANO), Adam Vojtěch (ANO), Alexandr Vondra (ODS), Andrej Babiš ml., Daniel Beneš, Daniela Kovářová, Erik Best, Hana Lipovská (VB), Ilona Švihlíková, Jan Hamáček (ČSSD), Jan Kotaška, Jan Šolta, Jana Bobošíková (VB), Jana Filipová, Jana Zwyrtek Hamplová, Jaroslav Kmenta, Jaroslav Plesl, Jiří Beran, Jiří Mihola (KDU-ČSL), Jiří Mikeš, Jiří Šinkora, Josef Středula, Kateřina Konečná (KSČM), Kateřina Perknerová, Libor Grubhoffer, Luboš Xaver Veselý, Luboš Zálom (TSS), Lumír Aschenbrenner (ODS), Marek Hilšer, Marek Výborný (KDU-ČSL), Marek Řezanka, Markéta Pekarová Adamová (TOP 09), Martin Konvička, Miroslava Němcová (ODS), Nora Fridrichová, Ondřej Dostál (Piráti), Patrik Nacher (ANO), Pavel Hasenkopf, Pavla Svrčinová, Petr Fiala (ODS), Petr Gazdík (STAN), Petr Hampl, Petr Šonka, Radovan Vávra (TOP 09), Sabina Slonková, SPOLU, Stanislav Křeček, Světlana Witovská, Tomáš Etzler, Tomáš Zima, Viktor Orbán, Vlastimil Válek (TOP 09), Vojtěch Thon, Vít Kučík, Vít Rakušan (STAN), Vítězslav Kremlík, Věra Adámková, Zdenka Němečková Crkvenjaš (ODS), Zdeněk Hraba (STAN), Zdeněk Ondráček (KSČM), Zdeněk Zbořil, Zdeněk Zbytek, Zuzana Černá, Šimon Heller, Štefan Bartók, Štěpán Kotrba, Aneta Zachová, Daniel Landa, David Martínek, Ivo Vondrák (ANO), Jan Keller (ČSSD), Jan Konvalinka, Jana Maláčová (ČSSD), Jaroslav Šíma, Jindřich Rajchl (Trikolóra), Karel Havlíček (ANO), Marie Benešová (za ANO), Martin Kuba (ODS), Michal Bok, Miloš Gregor, Mirek Topolánek, Miroslav Kříženecký (KSČM), Miroslav Ludvík (ČSSD), Patrick Zandl, Petr Holec, Přemysl Votava, Václav Klaus, Zuzana Čaputová, Šimon Reich (TOP 09), Ivan David (SPD), Jiří Svoboda, Ladislav Větvička, Lukáš Černohorský (Piráti), Lukáš Kovanda, Otto Černý (Trikolóra), Petr Žantovský, Tomáš Vyoral, Tomio Okamura (SPD), Vladimír Zlínský (SPD)

Na koho se útočí: Džamila Stehlíková, ČT, Miloš Vystrčil (ODS), Jan Lipavský (Piráti), Zdeněk Hřib (Piráti), muslimové, EU, Green Deal, Petr Fiala (ODS), Adam Vojtěch (za ANO), Andrej Babiš (ANO), George Soros, Jan Hamáček (ČSSD), Jan Konvalinka, Jana Hybášková, Jaroslav Flégr, Markéta Pekarová Adamová (TOP 09), Milion chvilek, mladá generace, novináři, očkování, ODS, Pavel Klíma (TOP 09), Pětikoalice, PirSTAN, Senát PČR, uprchlíci, Věra Jourová, Vlastimil Válek (TOP 09), „Kartel zavedených stran“, Jakub Janda, Jiří Drahoš, Michal Kocáb, Miroslava Němcová (ODS), média, Ondřej Kolář, Petr Honzejk, Petr Kolář, Petr Pavel, Piráti, Radko Hokovský, STAN, SPOLU, 168 hodin, afghánská vláda, afghánští tlumočníci, Andrej Babiš ml., ANO, Anticovid tým, BIS, Bohemia Energy, covidová opatření, dezinformátoři, ekologové, feminismus, Fórum 24, Greta Thunberg, Ivan Bartoš (Piráti), Jan Hřebejk, Jan Kalvoda, Jan Kysela, Jana Maláčová (ČSSD), Jaroslav Kmenta, Jiří Mihola (KDU-ČSL), KDU-ČSL, KSČM, LGBT+, Martin Lang (ODS), Martin Nejedlý, Martin Straka, MeToo, ministři zdravotníci, Mirek Topolánek, Miroslav Zavoral, NATO, neočkovaní, Nora Fridrichová, okolí prezidenta, Ondřej Dostál (Piráti), očkovaní, Pavel Fisher, Pavel Jaroš, Petr Dvořák, Petr Pithart, Rakousko, Rusko, Sabina Slonková, Seznam Zprávy, SPD, Tereza Kostková, Tomáš Etzler, TOP 09, USA, vegetariánství, Vladimir Putin, Václav Havel, Václav Klaus, Václav Moravec, zdravotníci, Zuzana Černá, ÚVN, ČSSD

Autoři: Zuzana Koulová, rak, David Hora, nab, Barbora Richterová, mp, jav, Tomáš A. Nový, vef, Oldřich Szaban, ., B. Richterová a T. A. Nový, Daniela Černá, Jan Rychetský, Jaroslav Polanský, jma, Karel Šebesta, kas, Marek Korejs, Radim Panenka, Václav Fiala, čtk, Martin Huml, Michal Bok, komerční tisková zpráva, tan, Jakub Vosáhlo, Jan Štěpán, Jiří Hroník

Příklady:

Volali mi z ČT. Slibovali. Že já vůl tam lezl! Zadání? Moravcova škola, Džamila plácala. Vyskočilův drsný zážitek. A Němcová s Vystrčilem? Jen pomsta Zemanovi

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Volali-mi-z-CT-Slibovali-Ze-ja-vul-tam-lezl-Zadani-Moravcova-skola-Dzamila-placala-Vyskociluv-drsny-zazitek-A-Nemcova-s-Vystrcilem-Jen-pomsta-Zemanovi-681906

Velký problém pro „vládní“ koalice. Žádné kluby. Zákon hovoří jasně, ukazuje právník. Poděkujte Bursíkovým Zeleným

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Velky-problem-pro-vladni-koalice-Zadne-kluby-Zakon-hovori-jasne-ukazuje-pravnik-Podekujte-Bursikovym-Zelenym-681829

Za nezákonné považuje i zrušení hrazení testů na covid-19 ze zdravotního pojištění. „Nejen že zabíjí lidi rádoby vakcínami, ale vydírají lidi, aby jich mohli zabít co nejvíce. Nerespektují lidskost, nějaké hodnoty demokratického státu, nedotknutelnost práva člověka…

https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/To-smrdi-s-tim-Zemanem-A-je-toho-vic-Veteran-rebel-zada-akci-681231

Pravyprostor.cz

Témata: V týdnu mezi 25. až 31. říjnem bylo na Pravém prostoru uveřejněno 62 textů. 59 se věnovalo politickým nebo společenským tématům, 3 protiislámským, protiromským, protičernošským a anti-LGBTQ tématům.

Politika: V tomto týdnu se v sekci politika články věnovaly stále okrajově volebnímu výsledku, a to v souvislosti s kritikou vítězných stran. Klíčovým tématem článků však v tomto týdnu byla kritika EU a to především ve spojení s Green dealem a zelenou politikou obecně. Dále se opět do popředí dere téma nemoci Covid-19 v souvislosti s kritikou opatření proti šíření nemoci a kritikou očkování proti této nemoci. Ze zahraničních tématem vynikal spor EU a Polska, kdy se autoři jednomyslně zastávají Polska v tomto střetu a dále znovuobjevená kritika Joe Bidena za stažení vojsk z Afghánistánu.

Společnost: Nejsilnějšími společenskými a kulturními tématy tento týden byla propagace názorů autorů na Pravém prostoru, kritika EU, všech témat spojených s globální změnou klimatu a imigrace. Tento týden byla silná kritika vlády za předchozí, současná i budoucí opatření v boji proti covidu. Očkování je stále jednostranně odsuzováno. Opatření proti covidu autoři považují za zcela nesmyslné a také jako další krok k zavedení fašistického režimu, který bude cenzurovat a diktovat lidem každý jejich krok a rozhodnutí. Kritizována byla také EU, jenž byla v mnoha textech zpochybňována kvůli imigrační politice, ekologickým opatřením, rovnoprávnosti občanů a boji proti dezinformacím.

Další témata: Několik textů kritizovalo západní ideje kapitalismu, sdílené ekonomiky, technologických pokroků, zelených opatření, očkování a sociálních sítí. Texty pojednávající o globální změně klimatu silně odmítají klimatické modely a opatření, které by byly prospěšné pro umírnění důsledků změny klimatu. Autoři poukazují na nepřesnost těchto modelů a odsuzují kroky, které by vedly aspoň k částečnému napravení situace nebo mitigaci budoucích důsledků. Autoři také silně odsuzují elektromobilitu a zelená opatření v rámci automobilů a alternativní stravy.

Podporované subjekty a osoby: Polsko, Karla Maříková, SPD, Maďarsko, Donald Trump, Rusko, Trikolóra Svobodní Soukromníci, Petr Kampl, Neposlušnost, Alternativní média, Jana Zwyrtek Hamplová

Čí hlas je prezentován: Mateusz Morawiecki, Vladimír Putin, Zuzana Majerová Zahradníková, Mateusz Morawiecki, kudyzkrize.cz, incorrect.cz, Mudr Vít Marečka, Jana Zwyrtek Hamplová

Útoky: EU, Očkování, Vláda, Testování, Mainstreamová média, Opatření, Zelená politika, Petr Fiala (ODS), Korporace, Imigrace, Zelená opatření, Globální změna klimatu, Green deal, Migranti, Západ, ODS, LGBTQ, STAN, Piráti, Elektromobilita, Multikultura, Globalisté, Piráti a STAN, Joe Biden, Gender, USA, SPOLU, TOP 09, KDU-ČSL, ANO, Covid pas, Tečka, Německo, Ursula von der Leyen, Jan Hamáček (ČSSD), Jana Maláčová (ČSSD), ČSSD, Senát, Kateřina Konečná, KSČM, Česká televize, Markéta Pekarová Adamová (TOP 09), Miroslav Kalousek (TOP 09), Black Rock, Goldman Sachs, OSN, Banka pro mezinárodní vypořádání, Anglická národní banka, Greta Thunberg, Tomáš Etzler, Star Dance, Tereza Kostková, MeSES, CNN Prima News, Vít Kučík, Čeští Elfové, Nová vláda, Angela Merkelová, Demokracie, Covid, ECB, Covidpas, Levice, Liberálové, Itálie, Elity, Richard Gere, Bill Gates, Ekologie, Sociální sítě, Cenzura, ČEZ, Fungování státu, Němci, BLM, Islám, Muslimové, Rakousko

Autoři: Slovanka, Jindřich Kulhavý, Jan Bartoň, Ivan David (SPD), Šimon Miča, Pavel Jurutka, Lubomír Vylíčil, Gordon G. Chang, Zuzana Majerová Zahradníková (Trikolóra), Ivan Bednář, Petr Štěpánek, Lawrence Kadish, Jan Vítek, Josef Nožička, Jana Zwyrtek Hamplová, Luboš Zálom (Svobodní), Martin Braun, Marian Kechlibar, Vidlák, Jindřich Rajchl, František Kubásek, Eva Hrindová, Michal Brand, Vojtěch Machálek, Hrad, Cestář, Robert Troška, Jitka Gotterová, Jan Ziegler, Milena Doušková, Monika Hrabáková, Markéta Šichtařová, Jiří Weigl , Catholic Observer, Ladislav Větvička, Petra, Pavel Dudr, Pz/jaroslav Štefec, Roman Bednár, Kn

Příklady:

Evropská unie se pěkně vybarvuje
https://pravyprostor.cz/evropska-unie-se-pekne-vybarvuje/

Anticovidový tým SPOLU – staré tváře v novém balení
https://pravyprostor.cz/anticovidovy-tym-spolu-stare-tvare-v-novem-baleni/

Co potřebuje opozice “rozumných”?
https://pravyprostor.cz/co-potrebuje-opozice-rozumnych/

Všeobecné volební právo je hloupost, ať volí jen zodpovědní
https://pravyprostor.cz/vseobecne-volebni-pravo-je-hloupost-at-voli-jen-zodpovedni/

Protiproud.cz

Témata: Na Slovensku podle tamního ministra školství proběhne největší revoluce školství v novodobé slovenské historii. Žáci budou oproštěni od memorování si faktů nazpaměť a bude podporováno jejich kritické myšlení, například v pro poznání hoaxů. Slovensko se tímto krokem chce přiblížit západnímu stylu vzdělávání. Je zde ale patrná analogie s Velkým čínským skokem, kdy Mao Ce-tung svojí ekonomickou, hospodářskou a kulturní revolucí způsobil hladomor.

Švédská společnost Doconomyve spolupráci s firmou Mastercard vytvořily kreditní kartu s kalkulátorem, který počítá uhlíkovou stopu všeho, za co platíte. Východiskem je tzv. Aland Index. Po překročení limitu emisí uhlíku vám karta přestane fungovat. Už si s ní nic nekoupíte. Může se jednat o jakousi západní variantu čínského systému sociálního kreditu.

Na naprosto poklidné demonstraci italských přístavních dělníků, jež protestovali proti zelenému pasu, italské policejní složky naprosto neúměrně zasáhly vodními děli. Zasáhnuté byly i těhotné ženy, které se protestu také účastnily. Při zásahu policie byl použit i slzný plyn.

Na onemocnění Covid-19 umírá podle dosud zjištěných dat více očkovaných než neočkovaných. Ukazují to jak data Českého statistického úřadu, tak i zprávy z jiných zemí, jako je např. Velká Británie nebo Izrael. Není tedy pravdivý výrok ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha, že se jedná o „epidemii nenaočkovaných“.

Covid-19 a jeho důsledky, stejně jako umělé exponenciální zdražování energií a likvidace automobilové a letecké dopravy jsou pouze prvními kroky této bláznivé pol-potovské strategie, kterou uskutečňují zešílevší levičácké elity západního světa.

V České republice by mělo být zavedeno povinné očkování proti nemoci Covid-19. Lidé opatřeními budou nuceni k vakcinaci i přes své přesvědčení o jeho škodlivosti. V případě, že se nenechají naočkovat jim hrozí omezení přístupu do zaměstnání, omezení cestování a svobod. Vakcíny přitom proti nemoci nejsou účinné a mají pouze „depopulační efekt“, kdy světové elity chtějí omezit lidskou populaci a vybudovat si tak silnější pozici.

Při příležitosti oslav státního svátku 28.října, vystoupil bývalý prezident Václav Klaus na akci pořádané Svazem bojovníků za svobodu. Ve svém projevu uvedl, že jsme v zajetí globální covidové epidemii a s ní spojenými omezeními. Svět se snaží být přebudován pomocí sociálního inženýrství k představám nové generace ideologů, jež své ambice skrývají za boj o záchranu planety, proti změnám klimatu a odstranění diskriminace.

Tvrzení o tom, že příští vláda bude pravicová, jsou velice chybná. Žádná z vládních stran se za skutečně pravicovou nemůže označovat. Neproběhne také žádná změna zásadní změna, co se týče postoje k Evropské unii, kdy vládní koalice budou spíše ještě více podrývat suverenitu České republiky. Ochrana tradičních hodnot, i přes účast KDU-ČLS, není prioritou příští vlády.

Podporované subjekty a osoby: Svaz bojovníků za svobodu, Václav Klaus, Andrej Babiš, Čína, Rusko

Čí hlas je prezentován: euroskeptici, odpůrci očkování, popírači globálního oteplování, xenofobové, homofobové

Útoky: Slovensko, Branislav Gröhling, levicový liberálové, Evropská unie, WHO, Bill Gates, Adam Vojtěch, Česká televize, Green Deal, Doconomyve, Mastercard, italská policie, OSN, TOP 09, ODS, KDU-ČSL, Piráti, STAN, LGBTQ+, Greta Thunberg, Tesla, Kubek, Válek, StarDance

Autoři: Branislav Michalka, Valentin Katasonov, Michal Semín, Jiří Weigl, Vítězslav Kremlík, Václav Klaus, Petr Štěpánek, Richard Williamson, Petr Hájek

Příklady:

Slovensko tentokrát před námi: Naše nová vláda s Piráty chystá něco obdobného. Velký skok jako za Maa? Znalosti jsou přece zbytečné. Hlavně se naučit pokroková hesla. Maovy rudé knížky v modrém bruselském přebalu

https://www.protiproud.cz/politika/6094-slovensko-tentokrat-pred-nami-nase-nova-vlada-s-piraty-chysta-neco-obdobneho-velky-skok-jako-za-maa-znalosti-jsou-prece-zbytecne-hlavne-se-naucit-pokrokova-hesla-maovy-rude-knizky-v-modrem-bruselskem-prebalu.htm

Na prahu kontrarevoluce: Násilná vakcinace nepodvolených? Senioři do domácího vězení? Teď sáhnou po dětech. Kdo vstoupí do strany? Dvě verze zločinu. Kolik je 2 + 2? Svobodu jsme si nezasloužili. Šance na reparát

https://www.protiproud.cz/politika/6106-na-prahu-kontrarevoluce-nasilna-vakcinace-nepodvolenych-seniori-do-domaciho-vezeni-ted-sahnou-po-detech-kdo-vstoupi-do-strany-dve-verze-zlocinu-kolik-je-2-2-svobodu-jsme-si-nezaslouzili-sance-na-reparat.htm

Bruselská pětka: Horší banda než ta kolem Babiše. Pirátské lejno na košili. Co vymyslí hrdina z šestky? Stupidní zahraniční politika naší republiky. Co teď dostanou voliči? Ještě šlápnou na plyn – a budeme se divit

https://www.protiproud.cz/politika/6102-bruselska-petka-horsi-banda-nez-ta-kolem-babise-piratske-lejno-na-kosili-co-vymysli-hrdina-z-sestky-stupidni-zahranicni-politika-nasi-republiky-co-ted-dostanou-volici-jeste-slapnou-na-plyn-a-budeme-se-divit.htm

Sputnik

Témata: Velká pozornost v tomto týdnu je upřena k tématice Green Deal a Evropské unii. Citován je například Petr Štěpánek (Trikolóra), že díky nové pětikoalici nastane zdražení, EU bude mít větší moc a nastane doslova smrtící Green Deal, podpora LGBT a podobně. Dále je citována Zuzana Majerová Zahradníková (Trikolóra), která také vidí největší nebezpečí v politice Green Deal. Zahradníková kritizuje například Petra Fialu, že na dohodu kývnul.

Dalším tématem byla kritika médií a také institucí, které se zabývají dezinformacemi. Prim hraje Česká televize. Kritizovány jsou v rozhovoru s Petrem Žatnovským jak samotné pořady a jejich moderátoři. Mezi nimi například Otázky Václava Moravce, moderátor je nazván egocentrickým exhibicionistou, Události ČT a jejich moderátor Jakub Železný, je nazván namyšleným a agresivním a pořad Newsroom je nazván odporným a udavačským. V tomtéž rozhovoru zaznívá, že se s novou vládou chystá cenzura médií a v tomto ohledu je obviňována eurokomisařka Věra Jourová, ale také BIS, Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám, manipulátoři.cz, neovlivni.cz. Sputnik užívá v těchto článcích mnoho neologismů, jako je havloidi nebo eurohujeři. V jiném článku je kritika směřována k facebookové stránce Strážci, která píše o ruských nebo pro-ruských dezinformacích ve středoevropském prostoru. Autor Tomáš Bouška na stránce psal o článcích o Romech na proruských webech (jeden z nich byl i na Sputniku), které podle něj dokážou rozeštvat českou společnost a hodí se do předvolebních kampaní. Článek je postaven na citaci Bouška a následně nesouhlasných reakcích ze sociální sítě. Článek je nazván hanlivě: „Havloidům viditelně teče do bot.“ Češi to natřeli novodobým cenzorům za kritiku článků o Romech.

V české politické scéně je na Sputniku dáván prostor zejména Trikolóře, KSČM, Volnému Bloku a SPD. Hnutí ANO je kritizováno i chváleno. Andrej Babiš je sice kritizován za to, že souhlasil s Green Deal, nicméně ministr Karel Havlíček má podporu, protože chystá podporu pro domácnosti, kterým se zvedla cena energií. Sám Andrej Babiš je prezentován pro jeho postoj ke zmrazení platů politikům a vinu vidí hlavně v Senátu, který zákon neschválil. Tento článek je vnímá naopak spíše v pozitivním světle. Kritizována je nejvíce vítězná pětikoalice SPOLU a PirSTAN.

Covidová tématika se na Sputniku prezentuje různě. Několik článků je čistě informativních. Některé informují o lidech kteří vědomě šíří koronavirus a porušují izolaci, jiné články kritizují agresivní antivax scénu na Slovensku, která útočí na slovenské epidemiology a politiky. Články informují i o možném povinném očkování proti covidu-19. Na druhé straně však vznikají například články s titulkem „V Jižní Koreji zemřel teenager po očkování proti covidu-19“, které mohou vést k nedůvěře v očkování. Až po rozkliknutí článku se čtenář dovídá, že k úmrtí teenagera došlo měsíc a půl po očkování a spojitost s očkováním se zatím neprokázala. Je také poskytnutý prostor Janě Zwyrtek Hamplové. Citován je například její názor ke kontroverznímu výroku Tomáše Etzlera: „kdyby Etzler hypoteticky napsal, že Romové neumírají dostatečně rychle nebo že černoši neumírají dostatečně rychle, už by se o jeho výrok zajímala policie. A v případě „neočkovaných“ osob by to mělo být také tak.“ Jana Zwyrtek Hamplová proto chce podat trestní oznámení. Čternáři Sputniku vnímají tento krok akvokátky až na výjimky v pozitivním světle.

Podporované subjekty a osoby: Jana Volfová, Volný blok, Českomoravský slovanský svaz, Miloš Zeman, Kateřina Konečná, KSČM, Petr Štěpánek, Trikolóra, SPOLU, Vladimír Zlínský, SPD, Zuzana Majerová Zahradníková, Polsko, Donald Trump, Milan Teplý, Madeta, CNN Prima News, Alexandra Udženija, Kathleen Stocková, důl Turów, Zdravé fórum, očkování proti covid-19, Václav Klaus starší, Karel Havlíček, ANO, Andrej Babiš, Vladimír Putin, Rusko

Čí hlas je prezentován: Nikolaj Zacharčenko, Jaroslav Doubrava, Zdeněk Opatřil, Gazeta.ru, Sergej Oznobiščev, Vladimír Zlínský, Petr Štěpánek, Jana Volfová, Zuzana Majerová Zahradníková, Jaroslav Foldyna, Jaroslav Novák, Radim Uzel, Petr Žatnovský, Petr Fiala, Jiří Kájínek, prvnizpravy.cz, Zdeněk Zbořil, Roman Prymula, Milan Kubek, Vlastimil Válek, Jana Zwyrtek Hamplová

Útoky: Ukrajina, PirSTAN, senát ČR, Marek Hilšer, STAN, Tomáš Czernin, TOP 09, korespondenční hlasování,Green Deal, EU, Brusel, Česká televize, Otázky Václava Moravce, Marek Benda, Jiří Hošek, Seznam zprávy, Německo, Kamil Švec, Karel Schwarzenberg, Jakub Železný, Události ČT, Newsroom, Věra Jourová, BIS, Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám, manipulátoři.cz, neovlivni.cz, Praha, Zdeněk Hřib, LGBT, Střážci, Tomáš Bouška, Čeští elfové, Tomáš Etzler, Andrej Babiš mladší, Miloš Vystrčil, CNN, Miroslav Kalousek, Adam Vojtěch, slovenští antivaxeři, Petr Fiala, Andrej Babiš starší, OSN, Pfizer

Autoři: Vladimír Franta, Alena Novotná, Tatjana Naronskaja, Andrej Koc, Roman Michelko, Jana Petrova, Dmitrij Korněv, Anna Sanina, Pavel Jacz

Příklady:

Havloidům viditelně teče do bot.“ Češi to natřeli novodobým cenzorům za kritiku článků o Romech

https://cz.sputniknews.com/20211029/havloidum-viditelne-tece-do-bot-cesi-to-natreli-novodobym-cenzorum-za-kritiku-clanku-o-romech-16330299.html

Cenzura přijde, o tom není pochyb.“ Žantovský promluvil o mediální sféře za nového kabinetu

https://cz.sputniknews.com/20211026/cenzura-prijde-o-tom-neni-pochyb-zantovsky-promluvil-o-medialni-sfere-za-noveho-kabinetu-16299674.html

Poznámka: Cílem tohoto monitoringu je dlouhodobé vyhodnocování témat, kterými se vybrané weby zabývají. Pouze dlouhodobé vyhodnocení může dát kompletní obraz o míře manipulací daného webu. Jednotlivé články být dezinformační nutně nemusí. Monitoring nemůže postihnout, jaký je vztah jednotlivých autorů publikovaných textů nebo osob weby zmiňovaných vůči danému webu – zda jsou zmiňováni vědomě nebo proti své vůli apod. Případné reklamace ohledně negativní publicity tyto osoby musí řešit vůči danému webu, nikoli vůči tomuto monitoringu, který jen zpětně zachycuje daný fakt, že informace na webu vyšla.