dezinfo-weby monitoring (1. týden 11/2021)

29750

Aeronet.cz

Témata: Pokračuje zpochybňování proticovidových opatření, zejména vakcinace, a šíření spikleneckých teorií o pandemii jako snaze o ovládnutí světa globalisty. EU má údajně pomocí zelené politiky zničit výsadní postavení dolaru jako světové měny a tím má dosunout USA na druhou kolej. Odškodnění pro lidi poznamenanými vedlejšími účinky vakcinace má být důkazem, že vakcinace je neúčinná. Změny v trvanlivosti vakcín mají být příkladem vlivu farmaceutických firem (viz. příklady). Data o očkovaných na JIP v Británii jsou interpretována jako doklad neúčinnosti vakcinace.

Velká část textů se věnuje Slovensku a uvádí příklady jako zásah policie v piešťanském Lidlu proti mužům bez roušek, kdy je vláda přirovnávána k nacistům a lidé bez roušek a bez očkování k židovské populaci v Německu 30. let (viz příklady). Počet obětí Covidu-19 v Itálii je údajně nadhodnocený až o 97%, protože italské nemocnice dostávají od vlády za péči o oběti Covidu-19 více peněz. AE News to připodobňuje k mafiánskému systému, do kterého jsou celosvětově zapleteny farmaceutické firmy. Je zdůrazňováno židovství Alberta Bourly.

Podporované subjekty a osoby: Aeronet a jeho čtenářská obec, CV Svobodný vysílač, Alexander Lukašenko, alternativa, oběti očkování, bývalí vojáci armády SR

Čí hlas je prezentován: Čína a sociální kredit jako budoucí model společenského uspořádání, SÚKL, britská NHS, server THe Expose, databáze VAERS, Dr. Michael Yeadon, Instituto Superiore di Sanita, Il Tempo, RT Deutschland, Ventavia Research Group a její ředitelka Brook Jacksonová, British Medical Journal

Útoky: EU, globalisté, Joe Biden pro údajnou senilitu, klimatický summit v Glasgow, EP, EK, sionističtí bankéři, blockchain, Pfizer a jeho ředitel Albert Bourla, Adam Vojtěch, farmaceutické firmy, Bill Gates, „Sorošova“ vládá v Bratislavě, Babišova vláda, digitalizace, ministr obrany SR Jaroslav Naď

Autoři: Šéfredaktor VK

Příklady:

Evropská unie administrativně prodloužila trvanlivost vakcín Pfizeru o 3 měsíce, aby státy EU nemusely firmě platit horentní sumy za jejich biohazard likvidaci! Informace o prodloužení unikla z webové stránky slovenského SÚKL..

https://aeronet.cz/news/evropska-unie-administrativne-prodlouzila-trvanlivost-vakcin-pfizeru-o-3-mesice-aby-staty-eu-nemusely-firme-platit-horentni-sumy-za-jejich-biohazard-likvidaci/

Ready Terror One: Zásah slovenské policie v supermarketu LIDL v Piešťanech je součástí přípravy veřejného informačního prostoru na dobu, kdy do obchodů budou moci vstupovat pouze a výhradně očkované osoby s mobilní aplikací!

https://aeronet.cz/news/ready-terror-one-zasah-slovenske-policie-v-supermarketu-lidl-v-piestanech-je-soucasti-pripravy-verejneho-informacniho-prostoru-na-dobu-kdy-do-obchodu-budou-moci-vstupovat-pouze-a-vyhradne-ockovane/

ČeskoBezCenzury.cz

Server se obecně prezentuje jako nezávislá informační platforma, která vybízí ke kritickému myšlení. O některých prezentovaných myšlenkách říká, že je potřeba je brát s rezervou, přesto jim dává maximální prostor. Jiné informace zkresluje nebo dává do nepravdivého kontextu.

Témata: Předními tématy tohoto týdne bylo Rusko, nemoc Covid-19 a migrace. Server informuje o znásilnění v německém Hamburku, kde skutečně došlo k napadení mladé dívky skupinou mužů, z nichž někteří byli přistěhovalci. Článek vytrhává z kontextu vyjádření státního zástupce, aby mohl rozvíjet teorii, že za čin nikdo obviněn ani potrestán nebude a my se dostáváme do situace, kdy bude znásilnění ženy (ne muslimky) vnímáno jako něco, co je v pořádku.

Podrobně je informováno o příspěvku F. R. Čecha (bez uvedení, kde ho publikoval). Text obsahuje kritiku téměř všeho, ale končí zejména útokem na Romy a muslimy, kteří jsou považováni za hrozbu pro naši společnost i kulturu. Článek obsahuje výzvu ke sdílení a šíří se zejména v rámci skupin na FB.

Podpora Rusku je vyjádřena v několika textech. V jednom z nich je citován německý deník Die Welt, který údajně chválí V. Putina za to, že nařídil Gazpromu, aby začal zvyšovat objem paliva v evropských zásobnících. To vedlo k okamžitému snížení ceny plynu v Evropě. Die Welt nicméně ve skutečnosti uvádí, že pouze cituje informaci z ruských médií. Tento zdroj je tak zneužit pro podporu názoru, že Rusko je v Evropě energetický leader. Dále je citována veřejná diskuse, ve které V. Putin označil Rusko za zemi, která se řídí zásadami rozumného konzervatismu. Podle něj se kapitalismus vyčerpal a západní země čelí praktikám, které Rusko dávno opustilo. Putin konkrétně kritizuje prosazování rovnoprávnosti a nediskriminace; podle něj je to cesta k dogmatismu, který je na hraně zločinu proti lidskosti.

S tím souvisí i informace o tom, že v USA byl nebinární osobě vydán cestovní pas s označením pohlaví „X“. Podle článku je dětem je vnucována představa volby, tedy jsou vlastně nuceny si zvolit, jaké chtějí mít pohlaví. Není přitom brán ohled na jejich přirozený vývoj a duševní zdraví.

Prostor je dán i konspiračním teoriím. Článek, který akcentuje teorii Great Reset, mj. tvrdí, že Covid-19 je uměle vytvořená nemoc, očkování proti němu tlačí farmaceutická lobby, roušky nefungují, nemocnice jsou placeny za vykazování Covid pacientů, skutečně účinné léčebné prostředky jsou zesměšňovány a celá krize je předem plánovaná operace, která skončí v r. 2024. Za vším stojí skupina bohatých, shromážděných pod hlavičkou World Economic Forum. Tito lidé vlastní vše, co může ovlivnit veřejné mínění, a jejich cílem je moc a co největší zisk. Další text obšírně informuje o tom, že Covid-19 nějak souvisí s výzkumem virů, který byl financován z USA. Rétorika článku zjevně naznačuje, že nemoc vznikla v laboratoři v rámci takového výzkumu; to je ale plně v rozporu s informacemi, které text uvádí.

Podporované subjekty a osoby: Rusko, F. Ringo Čech

Čí hlas je prezentován: A. Babiš, V. Putin, M. Zacharova

Útoky: Evropská unie, USA, World Economic Forum, vláda České republiky, Angela Merkel, obecně migrace, muslimové, Romové, osoby a subjekty propagující očkování, Green Deal

Autoři: Články na tomto webu nejsou až na výjimky podepsané. Často je také přebírán obsah z jiných zdrojů, přičemž v tomto týdnu jsou nejčastěji citovány servery aftershock.news, cz24, Russia Today, hlavnespravy.sk, ac24

Příklady:

Die Welt: Putin dokázal jedinou větou prudce snížit ceny plynu v Evropě

https://ceskobezcenzury.cz/2021/11/zpravy-ze-sveta/die-welt-putin-dokazal-jedinou-vetou-prudce-snizit-ceny-plynu-v-evrope/

Great Reset jede podle plánu, debilizovaní lidé dál klusají na “Sametová jatka”

https://ceskobezcenzury.cz/2021/11/blog/great-reset-jede-podle-planu-debilizovani-lide-dal-klusaji-na-sametova-jatka/

Financovali jsme to.“ V USA promluvili o původu covidu-19

https://ceskobezcenzury.cz/2021/11/zpravy-k-zamysleni/financovali-jsme-to-v-usa-promluvili-o-puvodu-covidu-19/

Novarepublika.cz

Témata:

V minulém týdnu se autoři nejčastěji vrací ke klimatické konferenci v Glasgow a souvisejícím energetickým otázkám, následují komentáře spojené s nastupující vládou a také kritika médií a geopolitické otázky.

Ivan David píše, že bojem proti skleníkovým plynům v EU nelze dosáhnout pozitivní změny klimatu a upřednostňuje sázení stromů, bránění ničení pralesů a řešení populačních otázek v zemích bez dostatku zdrojů. Dále uvádí, že metody a prosazované cíle EU jsou zárukou stagnace a evropské sebevraždy. S tímto přesvědčením odcestoval do Glasgow, kde – jak oznamuje – očekává přehlídku plamenných řečí. Vědci dle jeho slov nejsou bojovníci za čistou pravdu, stejně jako umělci, novináři, politici či úředníci, poněvadž všichni jsou zkorumpovatelní. Celý humbuk v Glasgow prosazují dle jeho názoru buď hlupáci nebo, vlivné síly, které sledují své zájmy.

Téma evropské energetiky se těší velkému zájmu. Jsou zveřejněny analýzy, které vyhodnocují současný stav a hledají viníky. Tím hlavním se pochopitelně jeví EU, jejíž zelená politika a nedostatečně pěstované vztahy s Ruskem situaci nejvíce komplikují. Největší rizika vyplývají z plánu typu Green Deal, Fit for 55 a z plánované likvidace fungující české energetiky mezinárodními ekoteroristy. Největší obavy vzbuzují možné blackouty a cenové šoky. Na světlo světa se dostal spolek Kudy z krize, v jehož vedení se nachází sociolog Petr Hampl, sociolog Jan Keller, Lenka Procházková, Josef Skála (KSČM), podnikatel Jan Skalický a makroekonom Jaroslav Šulc. Cílem spolku je pěstování vlastenectví, obrana národa a jeho kultury. Ve zveřejněném manifestu spolek mimo jiné uvádí, že nám hrozí zánik národa, jazyka i kultury a současné elity nejsou schopné tuto situaci řešit ani pochopit hloubku problémů.

Výsledky posledních voleb jsou objektem širokého zájmu. Komentuje se vítězství demobloku, odhadují se a posuzují potenciální adepti pro daná ministerstva. Obecně se dá říct, že žádný z nich nevzbuzuje pro budoucí vývoj optimistická očekávání. Očekávají se škrty, které nahlodají důvěru voličů vítězných stran a prohloubí nedůvěru těch ostatních. Zahraniční politika se stane protiruskou a protičínskou a bude zcela podřízena Bruselu a NATO. J. Paroubkovi se nelíbí, že ve vedení sněmovny nejspíše nezasedne T. Okamura a poukazuje na fakt, že stávající vláda po minulých volbách umožnila zastoupení v PS komunistům a SPD, což považoval za slušné a prozíravé.

Jako obvykle probíhá kritika ČT, která údajně selektuje politiky dle politického a ideového zadání a tím nepřipouští pluralitní diskusi. Např. pořad Newsroom údajně všechny názory, které nejsou tzv. „ty správné“, označuje za dezinformace a poté je dehonestuje a znectí. Moderátor Luboš Rosí svou dikcí připomíná okresního funkcionáře SSM.

Situace se na Ukrajině se stává nestabilnější. Důvodem je Kyjev a USA, kteří v rámci NATO, v pásmu konfliktu, zvyšují množství formací ozbrojených sil. Rusko nevylučuje zhoršení situace a vybízí Západ, aby přestal s militarizací.

Podporované subjekty a osoby: Rusko, Gazprom, Kudy z krize

Čí hlas je prezentován: Kreml, SPD, Czexit scéna, Kudy z krize

Útoky: EU, Green deal, USA, NATO, Ukrajina, Demoblok, ČT, Newsroom – Luboš Rosí, konf. v Glasgow

Autoři: Ivan David (SPD), Jaroslav Bašta (První zprávy), Petr Štěpánek, Jan Keller (Kudy z krize), Ivan Noveský (Kudy z krize), Wenzel Lischka (Zvědavec), Lubomír Man, Jiří Paroubek (Vaše věc), Pravda Ru, Andrej Babiš, Branislav Michalka (Protiproud), Zdeněk Zbořil (První zprávy), Václav Umlauf (e-republika)

Příklady:

Tlak v papiňáku opět stoupá

https://www.novarepublika.cz/2021/11/tlak-v-papinaku-opet-stoupa

USA, EU a NATO budují „jižní frontu“

https://www.novarepublika.cz/2021/11/usa-eu-a-nato-buduji-jizni-frontu

NWOO.org

Témata:

Covid-19: Web resetheus.org uvádí avízo na diskuzi v sérii Duše K, která proběhne 13.11.2021 v 19:30, nyní bude hostem Dr. Stefan Lanka Ph.D., který je na NWOO často citován a to vždy s popíráním existence virů zejména ve spojitosti s Covid 19. Zajímavé v avízu je, že u Dr. Lanky je uvedeno, že „ještě jako student objevil první mořský virus, u kterého bylo prokázáno, že nezpůsobuje hostitelské řase žádnou újmu.“ Hned v následujícím odstavci je tato věta: „V přednášce a diskusi s Jaroslavem Duškem se bude věnovat tomu, jaké vědecké omyly vedly západní medicínu k tomu, aby vůbec stvořila koncept „viru“ (z latiny virus = jed) a proč na něm dodnes tak slepě lpí, jakkoli nejlepším důkazem toho, že viry neexistují, je virologická literatura sama o sobě.“

Kontrola elektronické komunikace: MUDr. Ivan David se zabývá možným návrhem na kontrolu obsahu chatů a další elektronické komunikace včetně fotografií na chytrých telefonech pomocí technologie CSS a to zejména ve spojitosti s dětskou pornografií apod. Článek je spíše informativní, nevyhraněný.

Migrace: Nabídkou Viktora Orbána západním zemím, že vybuduje koridor pro průchod migrantů přes Maďarsko na západ, se zabývá opět MUDr. David. Je tím snaha Orbána donutit Západ ukázat, zda mu jde o migranty, nebo jen o šikanu neposlušných zemí, pokud by západní země migranty v takovémto případě odmítaly.

Média: Článek postavený jako reakce na vyjádření Věry Jourové o potřebě podpory svobodných médií, je spíše obhajobou médií „alternativních“. Podle autora má paní Jourová za svobodná media zejména ta, které jednoznačně zastávají postoj Washingtonu a Bruselu. Podle takovýchto médií zlo sídlí v Moskvě a Pekingu. Dále mají být svobodná média na této bázi: „Vždyť svoboda je co nejširší rozmanitost a mnohost idejí, názorů i hledisek, a svobodou též je, že lidem se všechna tato rozmanitost předkládá s tím, že je na nich, aby předložené posoudili a vybrali si z něj podle jejich názorů to správné a spravedlivé.“

Podporované subjekty a osoby: Parlamentní Listy, Popírači Covid 19, Viktor Orbán

Čí hlas je prezentován: Autorů, Dr. Stefan Lanka, Thomas-Gabriel Rüdiger, Daniel Kretzschmar, Ylva Johanssonová, Patrick Breyer, Viktor Orbán

Útoky: Postup proti Covid 19, EU, Věra Jourová, Piráti, Soros, Bakala

Autoři: Resetheus.org, MUDr. Ivan David, Lubomír Man

Příklady:

Jaká média jsou pro Věru Jourovou medií svobodnými

http://www.nwoo.org/2021/11/06/jaka-media-jsou-pro-veru-jourovou-medii-svobodnymi/

Evropská komise chystá velký šmírovací útok

http://www.nwoo.org/2021/11/06/evropska-komise-chysta-velky-smirovaci-utok/

Orbán nabízí Západu, že v Maďarsku vybuduje koridory pro migranty

http://www.nwoo.org/2021/11/06/orban-nabizi-zapadu-ze-v-madarsku-vybuduje-koridory-pro-migranty/

Parlamentnilisty.cz

Témata:

POLITIKA: Dominantní téma týdne. PL pokračují v kritice stran demokratické opozice. Poukazují na neschopnost pětikoalice přežít celé volební období. Množí se články, které tvrdí, že nepohodlné názory jsou označovány za dezinformace. Některé z publikovaných článků uvádějí, že by Piráti, vzhledem k jejich volebnímu výsledku, neměli mít v nové vládě žádného ministra. PL informují o lidech, kteří mají strach, že nastane krize kvůli odchodu A. Babiše z exekutivy. Objevují se články o rekordním množství ministrů v plánované vládě.

COVID: Jsou publikovány články, které informují o neúčinnosti vakcín. V půli týdne se toto téma začíná objevovat častěji. Prakticky všechny články s touto tematikou se zabývají očkováním a nikoliv opatřeními. PL tvrdí, že očkovaní, bezpříznakoví, nakažení „volně pobíhají“ a šíří nákazu. Dále se můžeme setkat s názorem, že očkování dětí by byl zločin.

PREZIDENT: PL informují o zdravotním stavu prezidenta M. Zemana. Tento je srovnáván s V. Havlem (respektive jeho zdravotní stav). Téma prezidentova zdravotního stavu a spekulace o aktivaci článku 66 Ústavy ČR jsou využity k útokům na Senát PČR. Později PL přinášejí informaci o přesunu prezidenta z JIP na normální pokoj. V této souvislosti již začínají spekulovat, s kým vším si to prezident „vyřídí“ poté, co se uzdraví (spekuluje se o řediteli ÚVN).

BOHEMIA ENERGY: PL přinášejí informace o kauze Bohemia Energy. V této souvislosti je SPD prezentována jako ochránce lidí (helplinka pro klienty BE, atd.). Je publikován názor, že za situaci může P. Fiala a že by měl lidem zaplatit složenky.

OSTATNÍ: Převážně kritické názory k summitu v Glasgow a Green Deal.

Podporované subjekty a osoby: Adam Vojtěch (ANO), Alena Schillerová (za ANO), Andrej Babiš (ANO), ANO, Čína, Dalibor Štys, Donald Trump, Dušan Mesarč, ekologie, František Kubásek, Jakub Olbert, Jan Schneider, Jan Veleba, Jan Zahradil (ODS), Jaroslav Čejka, Jiří Janeček, Jiří Morkus, Jiří Šinkora, Matěj Dvořák, Miloš Zeman, ODS, Omas Šerý, Petr Fiala (ODS), Petr Gazík (STAN), Petr Hampl, Petr Schnur, Piráti, Radim Fiala (SPD), Robert Fico, Rusko, SMIS, SPD, Společnost pro obranu svobody projevu, SPOLU, STAN, Stanislav Křeček, stará vláda, Tomio Okamura (SPD), TOP 09, Václav Klaus, Viktor Orbán, Vladimir Putin, Vojtěch Thon, Zuzana Majerová Zahradníková (Trikolóra)

Čí hlas je prezentován: Adam Vojtěch (ANO), Alena Schillerová (za ANO), Andrej Babiš (ANO), Angelika Bazalová, Arnošt Komárek, Benjamin Kuras, Bohumil Doležal, Čestmír Strakatý, Dalibor Štys, Daniel Kaiser, Daniel Landa, Dušan Mesarč, František Kubásek, František Ringo Čech, Helena Horská, Hynek Blaško (SPD), Ivan Bartoš, Ivan David (SPD), Ivan Pilip, Jakub Olbert, Jan Bartošek (KDU-ČSL), Jan Dočekal (Svobodní), Jan Hnízdil, Jan Hrušínský, Jan Lipavský (Piráti), Jan Schneider, Jan Skopeček (ODS), Jan Tománek, Jan Veleba, Jan Zahradil (ODS), Jana Maláčová (ČSSD), Jana Zwyrtek Hamplová, Jaroslav Bašta, Jaroslav Čejka, Jaroslav Flegr, Jindřich Šídlo, Jiří Beran, Jiří Gavor, Jiří Janeček, Jiří Jaskmanický, Jiří Kobza (SPD), Jiří Morkus, Jiří Paroubek, Jiří Šinkora

Útoky: „Polistopadový Kartel“, 168 hodin, Adam Vojtěch (ANO), Alena Schillerová (ANO), Aňa Geislerová, Andrej Babiš (ANO), BIS, Bohemia Energy, Český rozhlas, ČEZ, ČNB, ČSSD, ČT, Džamila Stehlíková, ekologičtí aktivisté, ekologie, ekologové, EMA, Emmanuel Macron, environmentální politika, EU, Evropské hodnoty, George Soros, Green Deal, Greta Thunberg, Helena Langšádlová (TOP 09), Igor Matovič, Ivan Bartoš (Piráti), Jakub Janda, Jan Kysela, Jan Lipavský (Piráti), Jana Černochová (ODS), Jaroslav Faltýnek (ANO), Jiří Drahoš, LGBT, Liberalismus, Marian Vojko, Markéta Adamová Pekarová (TOP 09), Martin Fendrych, Média

Autoři: ., Barbora Richterová, čtk, Daniela Černá, David Hora, Hans Štembera, Jakub Vosáhlo, Jan Rychetský, jav, Jiří Hroník, jma, Karel Šebesta, Karel Výborný, kas, Marek Korejs, Martin Huml, Michal Bok, mp, nab, Oldřich Szaban, Radim Panenka, rak, Tomáš A. Nový, Václav Fiala, vef, Zuzana Koulová

Příklady:

Tohle je ta slušnost? Výsměch lidem!“ Jan Veleba zúčtoval s Fialou a spol. Za Zemana. A také za…

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/-Tohle-je-ta-slusnost-Vysmech-lidem-Jan-Veleba-zuctoval-s-Fialou-a-spol-Za-Zemana-A-take-za-682080

Strašná drahota je jen začátkem, obává se Okamura. Z Bruselu nám vládnou šílenci a občany si berou jako rukojmí

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Strasna-drahota-je-jen-zacatkem-obava-se-Okamura-Z-Bruselu-nam-vladnou-silenci-a-obcany-si-berou-jako-rukojmi-682624

Pravyprostor.cz

Témata: V týdnu mezi 1. až 7. listopadem bylo na Pravém prostoru uveřejněno 65 textů. 63 se věnovalo politickým nebo společenským tématům, 2 protiislámským, protiromským, protičernošským a anti-LGBTQ tématům.

Politika: Tento týden se politická témata nadále nejvýznamněji věnovala volbám a povolebnímu vyjednávání, kdy přetrvává kritika vítězného koalice SPOLU a druhé koalice Pirátů a STAN. Výsledky voleb jsou prezentovány především jako vítězství zelené politiky a covidové totality. Z leaderů jsou útoky nejčastější na předsedu ODS Petra Fialu.

Dalšími významnými tématy v tomto týdnu byla klimatická konference ve Skotsku a s tím spojené kritika autorů zelené politiky a EU jako nositele této myšlenky, a dále téma Covidu-19, především jako kritika veškerých zbytečných opatření proti nemoci a diskriminací neočkovaných osob.

Doznívajícím tématem byla situace kolem hospitalizace prezidenta Miloše Zemana se společným rysem – podporou Miloše Zemana vůči jeho okolí. Z ostatních zahraničních témat dominovala kritika Joe Bidena.

Společnost: Nejsilnějšími společenskými a kulturními tématy tento týden byla problematika politické korektnosti, oslabení vlivu alternativních médií a propagace názorů autorů na Pravém prostoru. Tento týden byla silná kritika vlády za předchozí, současná i budoucí opatření v boji proti covidu. Očkování je stále téměř jednostranně odsuzováno. Opatření proti covidu autoři považují za zcela nesmyslné a také jako další krok k zavedení fašistického režimu, který bude cenzurovat a diktovat lidem každý jejich krok a rozhodnutí. Kritizována byla také EU, jenž byla v mnoha textech zpochybňována kvůli imigrační politice, ekologickým opatřením, rovnoprávnosti občanů a boji proti dezinformacím.

Další témata: Několik textů se zabývalo velkým resetem a globální nadvládou korporací a elit společnosti. Texty mají poměrně jednotný narativ, a to ten, že díky očkování se vyfiltrují poddaní, kteří přežijí a pak ti, kteří naočkování nejsou, budou společností diskriminování a postupně zahynou. Poté všichni přeživší budou jednotně sloužit hrstce ultra bohatých, kteří budou diktovat každý náš krok a všechna rozhodnutí. Texty také často kritizují západní ideje kapitalismu, sdílené ekonomiky, technologických pokroků, zelených opatření, očkování a sociálních sítí. Několik textů silně odmítá klimatické modely a opatření, které by byly prospěšné pro umírnění dopadů globální změny klimatu. Autoři poukazují na nepřesnost těchto modelů a odsuzují kroky, které by vedly aspoň k částečnému napravení situace nebo mitigaci budoucích důsledků. Autoři také silně odsuzují elektromobilitu a zelená opatření v rámci automobilů a alternativní stravy.

Podporované subjekty a osoby: Donald Trump, Miloš Zeman, Rusko, Izrael, Václav Klaus, Martin Kuba, Jan Blatný, Kurdové, SPD, Trikolóra Svobodní Soukromníci, Andrej babiš, Radek Vondráček, Republikáni, Polsko, Ivermektin

Čí hlas je prezentován: Pavel Hasenkopf, parlamentnilisty.cz, brighteon.com, tomasvyoral.blog.idnes.cz, e-republika.cz, necenzurovanapravda.cz, freewestmedia.com, nyatider.nu, washingtonpost.com, freightwaves.com

Útoky: EU, Globální změna klimatu, Zelená opatření, Vláda, Globalisté, Green deal, Elity, Korporace, Zelená politika, Západ, SPOLU, Testování, Mainstreamová média, Opatření proti nemoci Covid-19, Ekologie, Migranti, Joe Biden, Adam Vojtěch (ANO), Petr Fiala (ODS), Andrej Babiš (ANO), Očkování proti nemoci Covid-19, Německo, USA, Ursula von der Leyen, Piráti, STAN, Piráti a STAN, LGBTQ, Liberálové, Sociální sítě, OSN, Světový leadři, Annegret Kramp-Karrenbauer, Helena Langšádlová, Palestina, Neziskovky, Rusko, Roman Prymula, Roman Chlíbek, Rastislav Maďar, Václav Hořejší, Petr Smejkal, Vlastimil Válek, Turecko, Recep Tayyip Erdoğan, Angela Merkelová, SPD, Volný blok, Přísaha, Markéta Pekarová Adamová (TOP 09), Jana Bobošíková, Jana Volfová, Greta Thunberg, Boris Johnson, Emanuel Macron, Jan Kysela, ÚVN, Miroslav Kalousek, Gerge Soros, Zdeněk Hřib, Ivan Bartoš (Piráti), KSČM, Kateřina Konečná, Martin Nejedlý, Vratislav Mynář, Jiří Ovčáček, Demokraté, ODS, TOP 09, KDU-ČSL, Pavel Rychetský, Zuzana Čaputová, George Soros, Zelení, Elektromobilita, ÉRU, Svrčinová, Kapitalismus, Facebook, Cenzura, Věra Jourová, U. von der Leyen, Obnovitewlné zdroje elektřiny, Crypto, Tečka, Covidpas, Genders, ČT24, Merkelová, Hnojiva, BLM, Segregace, Islám, Muslimové, Imigrace

Autoři: Badatel, Jan Bartoň, Milena Doušková, Lubomír Vylíčil, Vidlák, Jindřich Kulhavý, Ivan David (SPD), Luboš Zálom (Svobodní), Com/spu, Šimon Miča, Ivo Strejček, Zdeněk Koudelka (Trikolóra), Petr Štěpánek, Ivan Bednář, Martin Braun, Filip Šebesta , Marian Kechlibar, Catholic Observer, Pergill, Alena Vitásková, Monika Čírtková, Petra, Michal Brand, Tomáš Vyoral, Nikola Bornová, Jan Frank, Wenzel Lischka, Vlastimil Podracký, Rododendron, Vít Blaha, Vojtěch Machálek, Radomil Bábek, Václav Umlauf, Markéta Šichtařová, Jan Sedláček, Alexandra Dítětová, Jiří Payne (Svobodní), Slovanka, Monika Hrabáková, Ladislav Větvička

Příklady:

Epidemie očkovaných v praxi

https://pravyprostor.cz/epidemie-ockovanych-v-praxi/

Odděluje se zrno od plev

https://pravyprostor.cz/oddeluje-se-zrno-od-plev/

Zelená a covidová politika aneb návrat k socíku

https://pravyprostor.cz/zelena-a-covidova-politika-aneb-navrat-k-sociku/

Protiproud.cz

Témata: Manželé Mark Zuckerberg a Priscilla Chan byli mnoha zaměstnanci rodinné kanceláře zažalováni. Obvinění zahrnují sexuální obtěžování, diskriminaci, homofobii, rasismus, sexismus, a dokonce i transfobii. Dále byli nuceni pracovat nad svůj úvazek a nebyly jim propláceny přesčasy. Zaměstnanci jeho společností si také stěžovali na nelidské zacházení a sektářský model podniků.

Papež František, jakožto nejvyšší představitel římskokatolické církve, nehájí klasické hodnoty, jež tato církev představuje. Veřejně uznává a oceňuje polské bojovnice za potratová práva a zastáncem redukce světové populace a boje proti klimatické změně, což pochopitelně s posláním papežského úřadu nemá nic společného.

Nedostatek AdBlue není pro auta s dieselovým motorem žádným problémem. Aditivum k provozu těchto motorů není vůbec potřeba a byly by funkční i bez něj. Případný provoz těchto aut neumožňuje pouze v autech naistalovány software, jež je do nich vkládán na nařízení Evropské unie.

Dva švédští vědci provedli v posledních letech analýzu pachatelů znásilnění ve své vlasti. Po prostudování více než 3000 spisů odsouzených pachatelů v případech znásilnění, které byly vyneseny v letech 2000 až 2015, vědci zjistili, že většina odsouzených pachatelů jsou přistěhovalci.

Bývalý významný pracovník firmy Pfizer Michael Yeadon uvádí, že pandemie koronaviru je pouze nástroj světových elit a BigPharmy na ovládání lidstva a nejlepším prostředkem pro získávání nepředstavitelných zisků. Upozorňuje také na to, že očkování může probudit dosud nepoznané kmeny viru, které budou ještě zákeřnější než ty, jež známe dnes. Další dávky očkování také nebudou procházet testováním. BigPharma má také v plánu v budoucnu vypustit další kmeny viru, tak aby nynější nouzový stav věcí stále udržovala.

Na klimatickém summitu v Glasgow se světoví politici a klimatické celebrity se předháněli, kdo z nich přednese emotivnější a katastrofičtější projev. Celá situace připomínala špatné sci-fi filmy z padesátých let, které předpovídaly zkázu lidstva do deseti let. Jediný, kdo se dokázal těmto populistickým vyjádřením vyhnout byl premiér Babiš. Ten ve svém projevu obhajoval použití jaderných elektráren v České republice jako jediném možném způsobu snížení emisí.

Newsroom ČT24 ve svém vysílání nepublikuje žádné jiné názory než ty, které by odpovídali zadání politiků, ideologie a Evropské unie. Všechny ostatní názory jsou označovány za dezinformace. Nepřipouští tak pluralitu diskuse a peníze daňových poplatníků, které mají odlišné názory jsou tak vynakládány zbytečně.

Počínání senátorů byl bylo možné definovat jako snahu zmocnit se prezidentských pravomocí mimo demokratické rozhodnutí voličů v prezidentské volbě. Prezident Miloš Zeman byl opakovaně řádně zvolen do úřadu prezidenta ve volbách s nejvyšší účastí voličů. Pravomoci prezidenta má vykonávat ten, kdo k tomu dostal mandát od voličů. Jestliže dojde k zneužití čl. 66 Ústavy a k přenosu prezidentských pravomocí, je to postup hluboce nedemokratický, pohrdající vůli voličů.

Nynější a budoucí vláda stále vypráví ty samé lži, které vedou naši republiku ke zkáze. Očkování jako jediný způsob, jak se vypořádat s covidem. Planeta každou chvíli shoří, proto je nutno vypnout elektrárny – a současně všechna auta převést na elektřinu. Neslýchané zdražení energií v důsledku zničení fungujících energetických zdrojů položí rodinné rozpočty, takže lidé bojující o holou existenci se nebudou starat o politiku. Vytiskneme spoustu ničím nepodložených peněz, což pochopitelně způsobí inflaci, ČNB pak zvedne úrokové sazby, čímž zastaví ekonomiku – a kruh destrukce posledních zbytků státní suverenity se uzavře.

Podporované subjekty: euroskeptici, xenofobové, Kreml, Miloš Zeman, katolíci, popírači klimatických změn, anitavakcinári

Čí hlas je prezentován: Michael Yeadon, Rusko, Andrej Babiš

Útoky: BigPharma, WHO, Brusel, Odvolací výbor pro etické vyšetřování, Česká televize, Newsroom ČT24, MeeToo, Mark Zuckerberg, Priscilla Chan, Facebook, GreenDeal, Greta Thunberg, Fridays for Future, Papež František, Joe Biden, Boris Johnson, princ Charles, královna Alžběta II., Zuzana Čaputová, António Guterres, David Attenborough, Emanuel Macron, Miloš Vystrčil, Petr Fiala, Markéta Pekarová-Adamová, Milion chvilek pro demokracii, Evropská agentura pro léčivé přípravky

Autoři: Valentin Katasonov, Vítězslav Kremlík, Branislav Michalka, Petr Štěpánek, Viktorie Nikiforová, Nikola Bornová, Carlo Maria Vigano, Petr Hájek

Příklady:

Skrytá pravda o mRNA vakcínách: Bývalý viceprezident společnosti Pfizer promluvil. Lži o pandemii koronaviru. Kolotoč vakcinace připomíná genocidní dystopii. Lidé nechápou, co se s nimi děje. Dokáže je ještě někdo zachránit?

https://www.protiproud.cz/politika/6108-skryta-pravda-o-mrna-vakcinach-byvaly-viceprezident-spolecnosti-pfizer-promluvil-lzi-o-pandemii-koronaviru-kolotoc-vakcinace-pripomina-genocidni-dystopii-lide-nechapou-co-se-s-nimi-deje-dokaze-je-jeste-nekdo-zachranit.htm

Summit nebezpečných šílenců: Uragán alarmismu, záplava frází, smrt rozumu. Podaří se klimatickým zločincům „zachránit svět“? Nové globální náboženství. Babiš černou ovcí číslo jedna. Emoce a paradoxy

https://www.protiproud.cz/politika/6112-summit-nebezpecnych-silencu-uragan-alarmismu-zaplava-frazi-smrt-rozumu-podari-se-klimatickym-zlocincum-zachranit-svet-nove-globalni-nabozenstvi-babis-cernou-ovci-cislo-jedna-emoce-a-paradoxy.htm

Ostřelování Zemana: Politická špína a pohrdání voličem. Zeptá se také někdo prezidenta? Jak v osmatřicátém v Mnichově. Zákaz návštěvy premiéra: Další politická ničemnost, nebo jen covidové třeštění? A o čem to vypovídá?

https://www.protiproud.cz/politika/6115-ostrelovani-zemana-politicka-spina-a-pohrdani-volicem-zepta-se-take-nekdo-prezidenta-jak-v-osmatricatem-v-mnichove-zakaz-navstevy-premiera-dalsi-politicka-nicemnost-nebo-jen-covidove-tresteni-a-o-cem-to-vypovida.htm

Sputnik

Témata: Objevuje se kritika nové vlády, konkrétně například koalice SPOLU a STAN za zahraniční politiku s prosazováním myšlenek Václava Havla s důrazem na přátelské vztahy s EU, NATO, Německem, Francií, Izraelem a USA. Podle Sputniku chce nová vláda naopak udělat revizi vztahů s Čínou a Ruskem, možná Maďarskem a Polskem, což se nelíbí Jaroslavu Baštovi, se kterým vede Sputnik rozhovor. Podle něj bude Česká republika dovážet předražené zboží a komodity z Německa, místo levné alternativy z Ruska a Číny. Tuto politiku nazývá jako sebevražednou. V jiném článku se opakuje narativ o tom, že koalice je podvod na voličích. Koalice jsou kritizovány, že nechtějí zatím přijmout euro z důvodu aktuální nevýhodnosti tohoto kroku, někteří jejich voliči přijetí eura očekávali. Ve zbytku článku je rozhovor s Janou Markovou, podle které nebude výhodné přijmout euro nikdy. Přijetí společné měny vnímá jako nerozum a zločin.

Kritizováni jsou i Piráti kvůli své analýze volebních výsledků. Sputnik je nazývá partou neurotiků, politickými zelenáči a „ufňukánky“. Volební výsledky Pirátů rozebírá Sputnik s politologem Tomášem Doležalem. Další část článku je už informativní, bez těchto hanlivých označení, které byly na začátku článku napsány redakcí.

Podporu naopak mají někteří poslanci hnutí ANO, například Pavel Nacher za své názory vůči menšinám a vůči ekologii. Prostor a pozitivně laděný článek je věnován také Tomio Okamurovy z SPD za to, že podává trestní oznámení vůči Bohemia Energy. V článku je citováno jeho video z YouTube, kde tvrdí, že firma Bohemia Energy přivedla statisíce českých občanů do hmotné nouze. Článek je napsán v pozitivním světle, jsou citovány i pozitivní komentáře, které byly pod videem a dávaly najevo hrdinnost Tomia Okamury, například: „Držím pěsti, pane Okamuro, ať se máme líp,“ nebo „Super, škoda, že nejste místo toho p… Fialy. Držím palce a přeji hodně zdraví,“

Sputnik se zabýval i interpretací historie a českých historických osobností. Konkrétně se zabýval Karlem Havlíčkem Borovským a jeho citátem: „Rusové rádi nazývají všechno ruské slovanským, aby pak mohli tvrdit, že všechno slovanské je ruské.“

Tento citát se objevil v nedávných dnech na stránkách Českého kulturního střediska v Moskvě a Českých elfů. Sputnik zveřejnil názory profesora Stepana Petroviče Ševyreva, u kterého Borovský při svém pobytu v Rusku bydlel. V článku je Borovský kritizován za to, že haněl rakouskou vládu, i ruskou, citovány jsou názory profesora, že se o ruskou literaturu nezajímal dostatečně a nemá právo o Rusku tedy mluvit.

V covidové tématice se objevují jak informativní články, tak i takové, které v čtenáři mohou vyvolat pochybnosti o bezpečnosti vakcín, zejména od firmy Pfizer. Objevují se články s titulky: „Po počátečním odmítání vědci připustili, že vakcíny proti covidu-19 ovlivňují menstruaci“ nebo „BMJ: Studie vakcíny Pfizer probíhaly v Texasu s vážnými porušeními“. Objevil se také článek o smrti mladého sportovce Borise Sádeckého, který zemřel na srdeční selhání a byl v minulosti očkován. I když v článku stojí, že rodina odmítá souvislost s očkováním, v závěru článku se píše: „V minulosti několik studií prokázalo, že po vakcinaci mohou v ojedinělých případech nastat záněty srdečního svalu neboli myokarditida. Ta ale podle vědců může sama časem zmizet.“ Mezi komentujícími tohoto článku zaznívají z drtivé většiny antivax názory.

Podporované subjekty a osoby: Rusko, Čína, Jaroslav Bašta, Stepan Petrovič Ševyrev, Patrik Nacher, ANO, SPD, Tomio Okamura, Karel Havlíček, Brook Jacksonová, Vladimír Putin, Leonid Sergejevič, Polsko, Maďarsko, ČSSR, Štefan Harabin, Andrej Babiš, Miloš Zeman

Čí hlas je prezentován: Peter Ben Embarek, Joe Biden, Jaroslav Bašta, Tomáš Doležal, neovlivni.cz, Stepan Petrovič Ševyrev, Jana Marková, Jan Klán, CNN Prima NEWS, Maya Dusenberyová, Jaromír Vegr, Strana.ua, New York Times, Ruslan Bortnyk, BMJ, EMA, X talk, Luboš Xaver Veselý

Útoky: Piráti, Ivan Bartoš, USA, američtí vědci, čínští vědci, virologický ústav ve Wu-chanu, SPOLU, STAN, EU, NATO, Německo, Izrael, Jan Lipavský, Dukovany, Václav Havel, Francie, Vrbětice, České kulturní středisko v Moskvě, BIS, Čeští elfové, Karel Havlíček Borovský, euro, elektromobily, ekologie, Bohemia Energy, Markéta Pekarová Adamová, TOP09, Pfizer, očkování, Zuzana Čaputová, klimatický summit v Glasgow, Ukrajina, Andrej Babiš mladší

Autoři: Vladimír Franta, Alena Novotná, Tatjana Naronskaja, Andrej Koc, Roman Michelko, Jana Petrova, Dmitrij Korněv, Petr Akopov, Pavel Jacz, Alexej Saryčev, Tatjana Pičugina

Příklady:

Bašta: Nová vláda chce být jedním z iniciátorů nové studené války v Evropě

https://cz.sputniknews.com/20211101/basta-nova-vlada-chce-byt-jednim-z-iniciatoru-nove-studene-valky-v-evrope-16335207.html

Noví ministři a vytváření trafik. Okamura vytkl Adamové porušení slibů o šetření a zvýšení nákladů

https://cz.sputniknews.com/20211107/novi-ministri-a-vytvareni-trafik-okamura-vytkl-adamove-poruseni-slibu-o-setreni-a-zvyseni-nakladu-16429894.html

BMJ: Studie vakcíny Pfizer probíhaly v Texasu s vážnými porušeními

https://cz.sputniknews.com/20211103/bmj-studie-vakciny-pfizer-probihaly-v-texasu-s-vaznymi-porusenimi-16384829.html

Poznámka: Cílem tohoto monitoringu je dlouhodobé vyhodnocování témat, kterými se vybrané weby zabývají. Pouze dlouhodobé vyhodnocení může dát kompletní obraz o míře manipulací daného webu. Jednotlivé články být dezinformační nutně nemusí. Monitoring nemůže postihnout, jaký je vztah jednotlivých autorů publikovaných textů nebo osob weby zmiňovaných vůči danému webu – zda jsou zmiňováni vědomě nebo proti své vůli apod. Případné reklamace ohledně negativní publicity tyto osoby musí řešit vůči danému webu, nikoli vůči tomuto monitoringu, který jen zpětně zachycuje daný fakt, že informace na webu vyšla.