dezinfo-weby monitoring (3. týden 12/2022)

50291

Aeronet.news

Témata:

Zelenský v USA: Nečekaná návštěva Volodymyra Zelenského v USA je pouhou zástěrou pro krytí korupce spojené s dodávkami zbraní na Ukrajinu a praním špinavých peněz prostřednictvím zkrachovalé burzy FTX. Zelenský je pouze stejný mopslík jako Havel, kterého si vodí Deep State, aby vypovídal v jejich prospěch.

Prezidentské volby: Danuše Nerudová je spojována s genderismem, které je spojováno se sexuální deviací jako tématem globalistů, jež má za cíl popřít principy Kristova odkazu.

Válka na Ukrajině: Dle zdrojů Aeronetu je po Summitu Putin & Lukašenko téměř jistá ruská ofenzíva v roce 2023. K bělorusko-ukrajinským hranicím se aktuálně přemísťují vojska z vnitrozemských cvičebních polygonů, což ve spojení s ukončeným summitem ukazuje, že Lukašenko se rozhodl sedět na společné židli s Ruskem.

Krach FTX: Krach kryptoburzy a aktuální propuštění SBF z vazby je pro AE velké korupční téma sahající k nejvyšším špičkám USA. Burza údajně sloužila k zakrývání korupce spojené s vojenskou podporou Ukrajiny a aktuální propuštění SBF z vazby zase dokazuje zkorumpovanost americké justice, kterou řídí Deep State.

Ekonomicko-energetická krize: AE rozvíjí teorii na základě tzv. Meyrinkova pravidla, které popisuje inflaci jako nástroj elit sloužící k ožebračení obyvatelstva. Do celého toho koktejlového mixu cílené konfiskace majetku běžných občanů zahrnuje postupně úlohu ČNB, evropské politiky, protiruské sankce i podporu Ukrajině.

Podporované subjekty a osoby: Kreml

Útoky: Západ, V. Zelenský, Ukrajina, EU, USA, justice USA, Deep State, kryptoburza FTX, Samuel Bankman-Fried, D. Nerudová

Autoři: VK

Příklady:

Danuše Nerudová vyzvala k respektu minorit se třetím, čtrvtým, pátým pohlavím…

https://aeronet.news/video-danuse-nerudova-vyzvala-lidi-aby-respektovali-minority-ktere-o-sobe-tvrdi-ze-maji-treti-ctvrte-nebo-pate-pohlavi-americky-gender-bender-prave-dorazil-i-do-ceska/

Inflace je přijatelná cena za konfiskaci úspor části populace

https://aeronet.news/konfiskace-uspor-velke-casti-populace-je-pry-nejprijatelnejsi-cena-za-inflaci-meyrinkovo-zlate-pravidlo-legalniho-okradeni-obyvatelstva-o-veskere-uspory-pomoci-indukovane-a-zbesile-inflace/

Návěteva Zelenského v USA je falešné krytí korupce

https://aeronet.news/necekana-navsteva-volodymyra-zelenskeho-v-usa-je-manevrem-spicek-demokraticke-strany-na-zakryti-korupcniho-skandalu-zkrachovale-burzy-ftx-ktera-vyuzivala-ukrajinu-jako-pracku-na-penize/

Novarepublika.online

Témata:

Válka na Ukrajině: Na webu novarepublika můžeme u tématu války na Ukrajině vidět obvyklé narativy, které útočí na suverenitu Ukrajinského národa, její celistvost, schopnost ukrajinské armády apod. Dochází k výraznému zostření rétoriky vůči Ukrajině – stále častěji je Ukrajinský národ přirovnán k nacistickému Německu v čele s prezidentem V. Zelenskym.

Společně je do konfliktu vtahována celá aliance NATO včele s USA. Její členové jsou obviňováni ze vměšování do konfliktu a jeho stupňování.

Domácí politika: Domácí politická scéna byla komentována pisateli jen na několika tématech. Hlavní prostor byl věnovaný blížícím se prezidentským volbám. K tomuto tématu dostával drtivou většinu kandidát SPD J. Bašta. Prostor, který tento kandidát dostával nebyl kritický, a vyzdvihoval témata, která tomuto kandidátovi vyhovovala. Ostatním prezidentským kandidátům bylo věnováno pramálo prostoru, často byly zmíněné zmínkou v článku, výjimkou byla kandidátka D. Nerudová, které byl věnován celý článek, který byl velice kritický k její osobě.

Zbylá témata byly periodicky se opakující, kritika české vlády, kritika vysokých cen energií, potravin, inflace a reálné chudnutí české populace.

Zahraniční politika: V zahraniční politice byla zmiňována především zahraniční návštěva Ukrajinského rezidenta V. Zelenského u prezidenta USA J. Bidena. Toto téma bylo často spojováno s tématem války na Ukrajině a vojenskou podporou ze strany USA. Dále nebyla opomenuta návštěva V. Zelenského v Polsku.

Tématem, které bylo na webu rovněž zmíněno, bylo stupňující se napění v Kosovu. V tomto tématu dostávala hlavní prostor vláda Srbska. S tímto bylo připomínáno bombardování Srbských cílů Aliancí NATO v 90. letech.

Podporované subjekty a osoby: Rusko, Putin, Alternativní média, Kreml, Jaroslav Bašta, Srbsko, A. Babiš

Útoky: NATO, USA, OSN, Ukrajina, EU, Německo, Vláda, Petr Fiala (ODS), Západ, Polsko, Pětikoalice, Joe Biden, Černochová, Vít Rakušan, D. Nerudová, P. Pavel

Příklady:

Zelenskij v Novém světě

https://www.novarepublika.online/2022/12/zelenskij-v-novem-svete

Varuji soudné členy ODS. Okamurův veterán Večerníček odkryl karty

https://www.novarepublika.online/2022/12/varuji-soudne-cleny-ods-okamuruv-veteran-vecernicek-odkryl-karty

Novinky z mlýnku na maso provozovaného NATOstánem

https://www.novarepublika.online/2022/12/novinky-z-mlynku-na-maso-provozovaneho-natostanem

Protiproud.info

Témata:

Souhrn nejznámějších dezinformací: Protiproud přichází s výpisem „dezinformací“, které zaplevelují náš mediální svět, aby upozornil na podobnost dnešních mainstreamových médií s válečnými německými. Mezi mediální lži, které mají rozdmýchávat nenávist k různým skupinám (neočkovaným, Rusům nebo dezinformátorům) patří demolice mrakodrapů v New Yorku letadly pilotovanými pastevci, řízená masová migrace do EU, přístup tajných služeb do účtů, záměrně přehlížený vznik no-go zón v západních velkoměstech, rozpustné pistole CIA způsobující infarkt, obchod s lidskými plody po potratech a rozprašování aerosolů. Princip nadvlády parazitických elit (které tato média vlastní a ovládají) je dle PP přitom jednoduchý: Akvizice (skupování zajímavých nebo vlivných firem), likvidace (firem, co se nedají koupit) a infiltrace (ovládnutí mezinárodních organizací jako je WHO, OSN, případně jejich záměrné založení: NATO, EU, WMO)

Genocida Srbů: Dle PP jsme svědkem snahy EU a USA o vyvolání dalšího krvavého konfliktu mezi Srbskem a Kosovem, a zatažení Moskvy do další války. Albánci násilím převzali moc v Kosovské Mitrovici, což je začátek nastupující genocidy kosovských Srbů. „Konečné řešení srbské otázky“ v Kosovu se nastoluje právě nyní i s ohledem na to, že Moskva, tradiční ochránce spravedlnosti v regionu, je alespoň zdánlivě zaneprázdněná válkou na Ukrajině. Díky tomu Západem ovládaná Priština požádala o vstup Kosova do EU, za což dostala odměnou bezvízový styk pro krátké cesty. Srbsko bude žádat o návrat srbských bojových sil do Kosova, což je ale pro EU nepřijatelné, a obnažuje to tak vachrlaté vztahy Srbska se Západem.

Odepsaný Zelenský: Zelenský v americkém kongresu nalákal na svůj projev jen 86 ze 213 Republikánů. PP cituje názor bývalého poradce šéfa Pentagonu, že „klaun v ukrajinské tragédii bude brzy nahrazen novou hereckou figurou.“ Konkrétně by se mělo jednat o hlavního velitele armády generála Zalužného. Dle PP on je ta nová hvězda, která Zelenského zastiňuje a ukazuje, že hegemonie USA se blíží svému konci. Válka na Ukrajině tento neodvratný proces jen urychluje, USA jsou finančně už prakticky zruinované. USA tedy dle PP připravují výměnu špiček kyjevského režimu za nového aktéra Zalužného, který by uměl zasednout k jednacímu stolu s Ruskem.

Kromě toho zaprodaný Zelenský taky chce posunout datum ukrajinských Vánoc, aby se sjednotila se Západem, což všechny na Ukrajině trápí, ale všude jsou tajní, takže se všichni bojí si nahlas postěžovat. 

Islamizace Belgie: Fotbalový zápas Belgie proti Maroku obnažil ve vší hrůze, kam až došla islamizace Belgie. Pouliční výtržnosti nenechaly nikoho na pochybách, že sympatie belgických Maročanů jsou na straně Maroka, což dle PP konečně zbořilo naivní mýtus o integraci. Menšiny žijí vedle sebe, ale nemíchají se. Ve Francii se dá imigrantská zuřivost ještě možná vysvětlit koloniální minulostí, ale Belgie v severní Africe kolonie neměla, takže toho opodstatnění tu neplatí. Potíže Belgie jsou důsledkem absence diskuse a strkáním hlavy do písku.

Chystá se nový smrtící virus: Dle PP se globální elita nezastaví před ničím, a už se připravuje na další pandemii, tentokrát s opravdu smrtícím virem, který bude postihovat hlavně děti. Cvičení Event 201, katastrofická nákaza, je dle PP přípravou na vypuštění dalšího smrtícího viru. PP totiž připomíná, že covid vypukl také jen pár týdnů po minulém nácviku 201. Bill Gates se dle PP chystá na další omezování svobody slova, když tvrdí, že během covidu se rozšířilo příliš mnoho „dezinformací“, což způsobilo odpor proti maskám a očkováním. Příště by proto měla všemu vládnout pandemická smlouva WHO. Vytvořením globálního státu takzvané biologické bezpečnosti by se odevzdaly pravomoci suverénních států globálním elitám, což by byl dle PP další krok k bezhlavému podřízení se veřejnost.

Podporované subjekty a osoby: Rusko, Srbsko

Útoky: Brusel, Bill Gates, WHO, OSN, Zelenský

Příklady:

Islamizace hlavního města Evropy
https://protiproud.info/politika/6914-strelba-a-muslimsky-terorismus-novy-standard-pro-eu-primo-dle-bruselskeho-vzoru-podvoleni-po-belgicku-metropole-bez-belgicanu-fotbal-jsme-oslavili-zbyva-jeste-sundat-posledni-vlajky.htm

Sputnik

Témata: 

Ukrajina: Narativ o válce na Ukrajině zůstává stejný, ukrajinská armáda je vykreslována v negativním světle, důraz se klade na její slabost a údajné vysílení. Vykreslují činy ukrajinské armády, například ničení sovětských památek. Vina za samotný konflikt se klade zejména na Západní země a hlavně NATO. Objevuje se tvrzení Dmitrije Medveděva, podle kterého bylo rozšiřování NATO ve skutečnosti příprava na válku. U tvrzení Putina je na druhé straně znát strach z toho, že se západní země údajně snaží rozdělit Rusko.

Dění v Evropě: V poslední době se objevuje větší zájem Sputniku o země střední Evropy, respektive její východní část – Slovensko a Polsko. Objevuje se například článek kritizující polského prezidenta Andreje Dudu za jeho slova o schůzce se Zelenským. Jeho slova byla sice celkem nekonfliktní a neurážlivá („Dnešní schůzka s prezidentem Zelenským byla výbornou příležitostí nejen k blahopřání jemu, jeho rodině a Ukrajině k Novému roku a k Vánocům, ale i k projednání plánů strategické spolupráce v nastávajícím roce 2023,“), nicméně podle Sputniku přivede Polsko do války. Jako důkaz předkládá Sputnik komentáře lidí na sociální síti, jména zmíněných čtenářů jsou pravá, nicméně některá z nich jsou uvedena pouze přezdívkou. Konkrétní odůvodnění pro své tvrzení Sputnik nepředkládá, pouze kopíruje mnohdy hanlivé komentáře.

Velmi důrazně se Sputnik angažuje do dění na Slovensku, vyšel například článek „Marček: Slovanov je 400 miliónov a Anglosasi nám nebudú diktovať svoju politiku“, ve kterém se objevuje hned několik narativů – například, že o dění na Slovensku nerozhodují Slováci, ale Amerika. Konkrétně obviňuje zejména prezidentku Zuzanu Čaputovou, která má podle Marčeka plnit příkazy z USA, také pak Hegerovu vládu. Heger je podle politika jen nastrčená figurka vedená Matovičem. V další části článku se objevuje kritika EU a její energetické politiky a také chvála Ruska a Sovětského svazu například za to, že díky nim má Slovensko jaderné elektrárny.

Volba prezidenta v ČR: V předvánočním týdnu se na Sputnik vrací téma volby českého prezidenta. Na toto téma vychází pouze jediný článek v sekci názory, který se vyjadřuje k Danuši Nerudové. Pro připomínku, před nedávnou dobou se na Sputniku v tomto tématu objevila kritika kandidáta Petra Pavla. V tomto týdnu komentuje Danuši Nerudovou Petr Štěpánek (Trikólora). V úvodu článku se řeší Česká televize, respektive případ, kdy u jedné z reportáží o prezidentských volbách ilustrovala ČT pouze fotografií Danuše Nerudové. Štěpánek se spolu s redaktorem Sputniku snaží čtenáři naznačit, že ČT „vnucuje“ svým divákům právě Nerudovou. Volbu Nerudové vidí Štěpánek v negativním světle, jako další důvod uvádí, že ji skupina lidí chce jen proto, že jim připomíná Zuzanu Čaputovou. Krom kritiky se začíná poprvé objevovat i snaha některého z kandidátů upřednostnit. V tomto článku se upřednostňuje Jaroslav Bašta (SPD). Štěpánek se snaží jmenovat vlastnosti, které jsou podle něj správné, cituji: „Téhle mé představě o prezidentském kandidátovi se nejvíce blíží Jaroslav Bašta, politický vězeň minulého režimu, disident, chartista, pak poslanec, ministr, velvyslanec, diplomat, a navíc ještě vlastenec.“

O dalších kandidátech (s výjimkou Diviše, který byl spíše jen zmíněn) se Sputnik nezmiňuje ani v pozitivním ani v negativním smyslu, Babiše ani Petra Pavla neřeší vůbec.

Podporované subjekty a osoby: Rusko, Telegram, Vladimír Putin, Ruská armáda, Petr Štěpánek, Trikolóra, SPD, Jaroslav Bašta, Peter Marček, Národná rada SR, hnutí Republika, Le Figaro, Emmanuel Macron, The Hill, Nouriel Roubini, Dmitrij Medveděv, Sergej Šojgu

Útoky: Ukrajina, NATO, EU, USA, Voldymyr Zelenskyj, Velká Británie, Západ, ukrajinská armáda, Danuše Nerudová, Česká televize, Zuzana Čaputová, Karel Diviš, EU, Heger, Andrej Duda, Matovič, Angela Merkelová

Příklady:

Štěpánek: Jistá zájmová skupina si Nerudovou vybrala jako českou variantu Čaputové

https://cz.sputniknews.com/20221217/stepanek-jista-zajmova-skupina-si-nerudovou-vybrala-jako-ceskou-variantu-caputove-18998463.html

Přivedeš nás k válce“: na webu odsoudili Dudu za slova o Zelenském

https://cz.sputniknews.com/20221223/privedes-nas-k-valce-na-webu-odsoudili-dudu-za-slova-o-zelenskem-19020849.html

zvedavec.org

Témata:

Ukrajina, Rusko a souvislosti: Neustále se opakují tvrzení, že sankce EU proti Rusku škodí jen Evropě, a to i v době, kdy Ruští představitelé sami prohlašují, že způsobují problémy. Zmiňováno je zároveň Srbsko, kdy na rozdíl od napadení Ukrajiny Ruskem, Evropané měli dělat, že se nic neděje, když cituji „anglosionisté zahájili ZCELA NEZÁKONNOU agresivní válku proti srbskému národu“. Srbsko se za poslední měsíc stále více. Úsměvné jsou predikce vítězství Ruska v únoru a březnu 2023 bez jakéhokoliv faktu, který by tvrzení podepřel. Straší se zatažením Evropy/NATO do konfliktu. Některé články predikují odklon Evropy od Ukrajiny, NATO a USA. Opět bez podpoření důkazy, spíše se jedná obecně o jakési výkřiky.

Martin Baxa: Lubomír Man se v prohlášení ministra kultury Baxy k financování Pražského jara upnul k jedinému slovu (evaluace) a tvrdí, že záměrem ministra nebylo informovat, ale ohromovat.

Energie EU: nezájem EU o plyn z RF neustále rezonuje dezinformační scénou. W. Engdahl se proto upíná k ceně z 22.8.2022, kdy byla nejvyšší a tvrdí, že před rokem byla desetinová (podle všeho byla v srpnu 2021 oproti srpnu 2022 cca třetinová). Tvrdí, že za nárůst ceny může zejména Německo, dále EU a Brusel (směřování k Velkému resetu K. Schwaba), deregulace ceny plynu, nikoliv Rusko a Putin. To, že se nyní blíží cena srovnávané hladině ze srpna 2021 ignoruje.

Návštěva Sophie in ‚t Veldové na Slovensku: Ivana Štubňu nenechala chladným návštěva S. Veldové na Slovensku. Měla tím zasahovat do suverenity Slovenska. To, že navštívila podnik Tepláreň v Bratislavě, kde došlo k vraždě dvou lidí a napsala o tom na své stránce jej rozlítilo natolik, že naprostá většina článku s návštěvou nijak nesouvisí a jde jen o okopávání Veldové Štubňou.

Další pandemie: Na základě přípravy WHO, Gatese atd., na příchod další pandemie je dezinfoscénou podsouváno, že bude vypuštěn nový vir, protože se to samé stalo u COVID. Má jít o umělou pandemii a očkování na COVID mělo zničit imunitní systém lidí. Covid měl být podle článku jen něčím, jako je běžná rýma.

Podporované subjekty a osoby: Rusko

Útoky: EU, Německo, Martin Baxa, Olaf Scholz, Frans Timmermans, Robert Habeck, K. Schwab, Sophie in ‚t Veldová, USA, NATO, WHO, Bill Gates, USA, J. Biden

Příklady:

Tato pozvánka na večírek ve Washingtonu ukazuje, kolik peněz se dá vydělat na válce na Ukrajině

https://zvedavec.news/komentare/2022/12/9465-tato-pozvanka-na-vecirek-ve-washingtonu-ukazuje-kolik-penez-se-da-vydelat-na-valce-na-ukrajine.htm

Poznámka: Cílem tohoto monitoringu je dlouhodobé vyhodnocování témat, kterými se vybrané weby zabývají. Pouze dlouhodobé vyhodnocení může dát kompletní obraz o míře manipulací daného webu. Jednotlivé články být dezinformační nutně nemusí. Monitoring nemůže postihnout, jaký je vztah jednotlivých autorů publikovaných textů nebo osob weby zmiňovaných vůči danému webu – zda jsou zmiňováni vědomě nebo proti své vůli apod. Případné reklamace ohledně negativní publicity tyto osoby musí řešit vůči danému webu, nikoli vůči tomuto monitoringu, který jen zpětně zachycuje daný fakt, že informace na webu vyšla.