dezinfo-weby monitoring (3.týden 03/2021)

14027

Aeronet.cz

Témata: Aeroent se nadále situuje do role ochránce práv před údajným covidovým terorem a demonstrace proti lockdownům a opatřením omezujícím šíření Covid-19 vykládá jako masívní nesouhlas lidí napříč Evropou s opatřeními. Obzvláště ostře vystupuje proti vakcíně Astra Zeneka, která má podle AE News způsobovat úmrtí seniorů. Samostatně se Aeronet věnuje reportáži CNN Prima News o ženě prchající ze sanitky a bez dalších souvislostí ji zasazuje do úvah o tom, jak očkování ve skutečnosti vůbec není dobrovolné. Na příkladu rozhodnutí krajského soudu v Brně AE News argumentuje, že v ČR je údajně nulová svoboda slova a tvrzení dává do spojitosti se snahou MV ČR důsledněji postihovat projevy extremismu a nenávisti v online prostoru (viz. příklady).

Certifikát EU pro cestování, Digital Green Certificate (DGC), je interpretován jako důkaz, že EU omezuje svobodu pohybu stejně jako to například činil československý režim před r. 1989. Aeronet se soustavně situuje do role disidentského serveru bránícího svobodu. Snahy MZ ČR o debunking dezinformací o Covid-19 jsou vykládány jako rozporuplné a jejich aktualizace jako důkaz objektivity Aeronetu. Při té příležitosti Aeronet píše, že nošení respirátoru oslabuje lidskou imunitu. Samostatný text je věnován Joe Bidenovi a údajnému umělému programování jeho vystoupení a naprosté kontrole Deep State nad jeho konáním. To má být údajně i důvod proč Bílý dům nesouhlasil s živou diskusí mezi Joe Bidenem a Vladimirem Putinem. Text je pozoruhodný také pro kladné vyobrazení Václava Klause st. jako obránce národnostního státu proti EU a údajné loutkové politice elit.

Podporované subjekty a osoby: demonstranti proti covidovým opatřením, Aeronet a jeho čtenáři, Svobodný vysílač, charta lidských práv OSN, Václav Klaus st., Vladimir Putin

Čí názor je reprezentován: Miloš Zeman, chasidští Izraelci, CNN Prima News, Krajský soud v Brně, soud v Haagu, Parlamentní shromáždění Rady Evropy, televizní stanice Bloomberg

Útoky: vakcína AstraZeneca, Amazon a další velé firmy, vláda ČR, volební průzkum agentury Kantar, MV ČR, Islámský stát, big pharma, EU a Digital Green Certificate, EU komisař Didier Reynders, MZ ČR, Joe Biden, Kamala Harris, Bílý dům, deep state

Autoři: Šéfredaktor VK

Příklady:

Režim přitvrzuje proti českým občanům a svobodě slova, za 2 věty vysloveného svobodného názoru dostal muž 6 let kriminálu zatímco vrah, který strčil muže pod soupravu metra dostal jenom 3 a půl roku…

https://aeronet.cz/news/rezim-pritvrzuje-proti-ceskym-obcanum-a-svobode-slova-za-2-vety-vysloveneho-svobodneho-nazoru-dostal-muz-6-let-kriminalu-zatimco-vrah-ktery-strcil-muze-pod-soupravu-metra-dostal-jenom-3-a-pul-roku/

Americký prezident je výtvorem deep fake za pomocí fotomontáží cgi a klíčování obrazu ve studiu se zeleným plátnem…

https://aeronet.cz/news/video-americky-prezident-joe-biden-je-vytvorem-deep-fake-za-pomoci-fotomontazi-cgi-a-klicovani-obrazu-ve-studiu-se-zelenym-platnem-televizni-stanice-bloomberg-odvysilala-sokujici-padelek/

Novarepublika.cz

Témata: Stěžejní téma minulého týdne je ruská vakcína Sputnik V. Komentáře na toto téma ve zkratce tvrdí, že postoje evropské politické scény k ruské vakcíně nejsou racionální a spíše než zájem o boj s pandemií odrážejí politku plnou rusofobního přesvědčení a protiruské propagandy. EMA údajně projednává žádost Ruska již dva měsíce, což ukazuje na rusofobní postoje představitelů této evropské lékové agentury. Průběh vakcinace v EU je chaotický a zavání fraškou, což je v silném kontrastu s propagací upřímné ruské snahy o pomoc, kterou evropští politici z propagandistických důvodů odmítají.

Negativní ohlas vzbuzují první ostrá vyjádření J. Bidena na adresu ruského vměšování do amerických záležitostí. Rusko má v tomto ohledu na stránkách NR absolutní podporu, což se odráží na reakcích, které vyjádření amerického prezidenta zpochybňují, relativizují a jeho osobu bez váhání zesměšňují. Situace na Ukrajině se dramatizuje v důsledku porušování Minských dohod, z čehož je na stránkách NR obviňována výhradně Ukrajina. Západ v čele s USA žene zničenou Ukrajinu do války čemuž Evropa bezradně přihlíží a tím si také připravuje vlastní záhubu. Lidé z Ukrajiny utíkají do Ruska i na Západ a zůstávají jen chudí a nemocní, což povede k rozpadu země. Přesuny armád NATO do Pobaltí (v rámci mezinárodního cvičení) jsou v očích autorů provokace směřující k fatálnímu konfliktu.

Zelený úděl a ekologická politika EU je terčem kritických postojů, jež předpovídají budoucí likvidaci průmyslu a s tím i masívní zadlužení, které nakonec zdevastuje celou planetu. V tomto kontextu se také poukazuje na neblahý vliv nadnárodních korporací a všudypřítomného škodlivého aktivismu.

Velký problém je nedostatečné potírání nedodržování proticovidových opatření. Opozice údajně ve společnosti vytváří atmosféru, ve které se tvrdší postihy prezentují jako nástup komunismu. Objevil se text, který relativizuje negativní momenty života v dobách socialismu, který údajně měl i svá pozitiva, jako např. „lidé pracovali v továrnách, obdělávali pole, vychovávali děti a odváděli své životní dílo“. Házet všechno komunistické a socialistické do jednoho pytle je lež polistopadového období, píše se v článku.

Negativní ohlasy vzbuzují Senátem odmítnuté kvóty na české potraviny. V tomto kontextu zemědělské produkce a distribuci potravin se hovoří o neblahém efektu zahraničního dumpingu, který dusí českou zemědělskou produkci i potravinářskou výrobu. Kritickou odezvu na údajné zamlčování významných faktů ohledně vedlejších účinků brisko-švédské vakcíny AstraZeneca sklízí ČT a ředitelka SÚKL Irena Storová, jejichž postoje údajně vyplývají ze snahy hájit instituce EU.

Podporované subjekty a osoby: Kreml, Sputnik V, Czexit scéna

Čí hlas je prezentován: Kreml, SPD, Czexit scéna

Útoky: EU, Západ, Ukrajina, NATO, USA, Joe Biden, Senát, EMA, Zelený úděl, Senát, aktivismus, opozice, ČT, Irena Storová (SÚKL),

Autoři: Ivan David, Stanislava Kučerová (České Národní Listy), Václav Umlauf (e-Republika), Politika Segonja (Outsidermedia), Finian Cunnigham (Zvědavec), Exanpro, Jan Keller (Parlamentní Listy), Markéta Mazancová (JCKurirCZ), Vladimír Vondruška, Václav Danda (Protiproud)

Příklady:

Dezinformace pracovníků ČT a ředitelky SÚKL Ireny Storové v souvislosti s vakcínou AstraZeneca

http://www.novarepublika.cz/2021/03/dezinformace-pracovniku-ceske-televize.html

Západ zničil Ukrajinu a žene ji do války s Ruskem

http://www.novarepublika.cz/2021/03/zapad-znicil-ukrajinu-zene-ji-do-valky.html

EU politikaří s ruskou vakcínou

http://www.novarepublika.cz/2021/03/eu-politikari-s-ruskou-vakcinou.html

Parlamentnilisty.cz

Témata: Hlavním tématem zůstává i nadále probíhající pandemie, její postavení ale není tak dominantní jako v minulosti. To hlavně z důvodu velkého množství textů kritizující Pirátskou stranu po jejím vítězství ve volebním modelu Kantar a také kvůli velkému zájmu o dění v České Televizi.

Koronavirus:

Nejčastěji se texty věnují vládním nařízením. V textech zaznívají názory, že opatření jsou nezvládnutá a chaotická, pomoc podnikatelům je nedostatečná, přičemž odpovědnost za současný stav padá na vládu. Na druhou stranu se objevují i texty ve kterých sice vláda není otevřeně chválena, ale je konstatováno, že dělají, co můžou a ani opozice by situaci lépe nezvládla.

Texty věnující se očkování žádný zásadní posun nepřinesly. Byť tomu nebylo vyloženě explicitně, možnost využití vakcíny Sputnik V byla napříč texty přijímána v zásadě kladně s argumenty, týkající se zdraví občanů na prvním místě či odmítání vakcíny jako prostředku politického boje. Na druhé straně byli „západní“ vakcíny některými označeny za příliš rychle vyvinuté a ač nezaznívá otevřená kritika AstraZeneca, v náznacích je přítomna. Naopak kritika EU za nezvládnutí dodávek vakcín je častá.

Autoři se obšírně věnují i policejním zásahům proti občanům odmítajícím dodržovat nařízení. Ze začátku týdne jasně převládal obecný názor, že se jedná o protiústavní policejní brutalitu. S postupem času ale přibývají texty (hlavně od bývalých policistů), které se staví na stranu zasahujících policistů, kteří ze zákona musejí jednat, pokud občan neuposlechne jejich výzvu.

Jednotky textů se dále věnovali katastrofické situaci v nemocnicích, kdy jsou často kritizování všichni polistopadoví politici za rušení nemocnic a snižování počtu lůžek. Dostalo se i na Kritiku Lubomíra Volného za zprávy o práškování Covidem. Ozývá se i kritika neukázněných občanů a pořádání demonstrací.

Politika: Terčem útoků je i nadále Pirátská strana. Hlavní směr kritiky je dosti obecný. O Pirátech je psáno jako o ultralevicovém globalistickém extrémistickém uskupení. Kritika je pak vedena spíše hypotetickou linkou, co mají Piráti v plánu a co všechno by mohli udělat. Konkrétní kritika se pak snesla na uskupení Mladí Piráti, kteří se přejmenovali na Mladé Pirátstvo z důvodu genderové vyrovnanosti. O této změně je psáno velmi posměšně ve stylu: „Myslím, že trestuhodně opomenul, že jsou ve straně vítány i skříně, lednice, veškerá zelenina, dobytek, upíři, zoofilové nebo kdokoliv, kdo se jimi cítí po právu být.“ Terčem kritických textů se stala i poslankyně Olga Richterová, která se soudí s Nelou Liskovou kvůli dezinformacím, které o Richterové zveřejnila. Olga Richterová se u soudu rozplakala, i to je však považováno za pirátské divadlo před volbami. Pokud zaznívají kladné hlasy o Pirátské straně, tak snad jedině v textech, kde jsou citování pirátští poslanci. Prostor dostal i expresident Klaus, který apeluje na spojení SPD a Trikolóry a společný postup proti Pirátům, jejichž vítězství ve volbách by považoval za tragédii.

Předsedkyně TOP09 Markéta Pekarová-Adamová je další komu byla tento týden věnována velká pozornost. Tu si vysloužila za své vyjádření o autonomním protektorátu. Pekarové je často vkládáno do úst něco, co neřekla a za to je následně kritizována. Jak už bývá zvykem, každé téma spojené s Německem a druhou světovou válkou je posunuto k tématu Benešových dekretů: „Začínám věřit těm, co tvrdí, že po nástupu takových Pekarových a jim podobných budou mít Benešovy dekrety jepičí život“.

ČT: V souvislosti s volbou členů Rady ČT bylo toto téma více frekventovaným než obvykle. Kromě zveřejnění názorů některých kandidátů, které byly převážně neutrální, se jednalo o postoje negativní. Mezi tyto patří postoje Hany Lipovské či Jany Bobošíkové. Kritika se týkala údajné netransparentnosti smluv, které ČT uzavírá, a ředitele Petra Dvořáka z důvodu jeho platu a odměn, které mají mnohdy být za nesmyslné činnosti. Ten také nemá dodržovat dohody s některými partnery z řad politických subjektů, kteří ho tak přestávají podporovat, což poukazuje na slábnutí Dvořákovi pozice.

Podporované subjekty a osoby: Antonín Baudyš, Barbora Kořanová (ANO), ČT, Hana Zelená, Ilona Czáková, Jan Hrnčíř (SPD), Jan Klusáček (ODS), Jan Veleba (SPOZ), Jan Zahradil (ODS), Jana Maláčová (ČSSD), Jana Pastuchová (ANO), Jiří Beran, Jiří Dokoupil, Joe Biden, Josef Urban, Lubomír Volný, Luboš Xaver Veselý, Marie Benešová (za ANO), Marie Pošarová (SPD), Markéta Šichtařová, Michal Bok, Michal Dvouletý (Soukromnící), Miloš Zeman, Pavel Černocký, Pavel Skácel, Petr Holec , Petr Rusek, Petr Žantovský, Rusko, SPD, Sputnik V, Stanislav Křeček, Tomáš Vyoral , Tomio Okamura (SPD), Trikolóra, Václav Klaus ml. (Trikolóra), Václav Klaus st., Věra Adámková (ANO), Vladimir Putin, Zdeněk Jandejsek , Zdeněk Koudelka (Trikolóra), Zdeněk Zbořil, Zuzana Majerová Zahradníková (Trikolóra)

Čí hlas je prezentován: Alena Schillerová (za ANO), Alexandr Mitrofanov , Alexandr Vondra (ODS), Aňa Geislerová, Andrej Babiš (ANO), Anrej Babiš (ANO), Antonín Rašek , Barbora Tomšů, Cyril Höschl, Daniel Váňa, Daniel Vávra, Danuše Nerudová, David Klimeš, Dita Charanzová (za ANO), Dominik Hašek, Filip Petráš, František Laudát (KAN), František Lutonský, František Vrabel, Hana Lipovská, Hana Třeštíková (Praha sobě), Helena Langšádlová (TOP09), Ilona Mauritzová (ODS), Ilona Švihlíková, Ivan Bartoš (Piráti), Ivan Hirsch, Ivan Vyskočil, Jakub Patočka , Jan Blatná (ANO), Jan Hamáček (ČSSD), Jan Hřebejk, Jan Keller (ČSSD), Jan Švejnar, Jan Zahradil (ODS), Jana Bobošíková, Jana Zwyrtek Hamplová, Jaroslav Bašta, Jaroslav Flegr, Jaroslav Flegr , Jaroslav Štefec, Jefim Fištejn, Jindřich Rajchl (Trikolóra), Jiří Dolejš (KSČM), Jiří Kimla, Jiří Ovčáček, Jiřina Šiklová, Jitka Vodňanská, Karel Janeček, Karel Kovář, Kateřina Konečná (KSČM), Kryštof Stupka, Ladislav Dušek, Libor Lukáš, Lída Rakušanová, Luboš Xaver Veselý , Lukáš Blažek, Marcel Kolaja, Marek Hilšer, Marek Ženíšek (TOP09), Marian Jurečka (KDU-ČSL), Markéta Pekarová Adamová (TOP 09), Martin Balík, Martin Dejdar, Martin Kolovratník (ANO), Martin Mejstřík, Martin Netolický (ČSSD), Martin Pošta, Martin Zapletal, Matěj Stropnický, Mateo Salvini, Michael Žantovský, Milan Rokytka, Miloslav Ludvík, Miloš Zeman, Mirek Topolánek, Miroslav Bárta , Miroslav Kalousek (TOP 09), Miroslava Němcová (ODS), Nela Lisková, Olga Richterová (Piráti), Ondřej Hejma, Patrik Nacher (ANO), Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL), Pavel Černocký, Pavel Lesák, Pavel Matocha, Pavel Zeman, Pavla Svrčinová, Petr Bajer (Strana soukromníků), Petr Brandtner , Petr Fiala (ODS), Petr Fischer, Petr Král (STAN, Petr Smejkal, Petr Štěpánek, Petr Vašek, Petr Žantovský, Radek Koten (SPD), Radovan Vích (SPD), Robert Plaga (ANO), Roman Jelínek, Roman Prymula, Roman Šmucler, Ruth Tachezy, Stanislav Kazbunda, Štefan Bartók , Tomáš Balvína (Trikolóra), Tomáš Etzler, Tomáš Lebeda, Tomáš Petříček, Tomáš Zdechovnský (KDU-ČSL), Tomio Okamura (SPD), Václav Cílek, Václav Klaus, Václav Klaus ml. (Trikolóra), Václav Kubat (Trikolóra), Václav Musílek, Václava Klause ml. (Trikolóra), Vít Rakušan (STAN), Vítězslav Jandák, Vladimir Pikora, Vlastimil Válek (TOP 09), Vojtěch Filip (KSČM), Vratislav Dostál , Vratislav Mynář, Zbigniev Czendlik, Zdeněk Hřib (Piráti), Zdeněk Joukl, Zdeněk Koudelka, Zdeněk Ondráček (KSČM), Zdeňek Šarapatka, Zdeněk Zbořil, Zhang Jianmin (velvyslanec ČLR), Zuzana Majerová Zahradníková (Trikolóra)

Útoky: Alena Shillerová (ANO), Andrej Babiš (ANO), ANO, BIS, ČT, Daniel Váňa, Emmanuel Macron, EU, Hana Lipovská, hejtmani, Irena Storová, Ivan Bartoš, Ivo Mathé, Jakub Michálek, Jan Blatný (za ANO), Jan Hamáček (ČSSD), Jaroslav Flegr, Jaroslav Maxmilián Kašparů, Jiří Kratochvíl, Jiří Šesták, Jiří Šlégr, Joe Biden, Josef Holeček (ODS), Lubomír Veselý a Pavel Kysilka, Lubomír Volný, malé „vlastenecké“ strany (jiné než SPD), Marek Ženíšek (TOP09), Markéta Pekarová Adamová (TOP09), Martin Mejstřík, Martin Netolický (ČSSD), Média, Miloš Vystrčil (ODS), Miloš Zeman, Miroslav Toman (ČSSD), Miroslava Němcová (ODS), NATO, ODS, Olga Richterová (Piráti), opozice, Pavel Matocha, Pavel Novotný (ODS), Pavel Rychetský, Petr Dvořák, Petr Fiala (ODS), Petr Placák, Piráti, Piríti, Policie ČR, Radan Šafařík (Ředitel Odboru rovnosti žen a mužů při Úřadu vlády), Roman Bradáč, Roman Prymula, Senát, STAN, Stanislava Polčák, Tomáš Goláň (ODS), Tomáš Klus, Tomáš Krystlík, Tomáš Petříček (ČSSD), Tomáš Prouza, Trikolóra, U vláda, Ursula von der Leyenová, USA, Václav Klaus, Věra Jourová (ANO), vláda ČR, Vladimír Karmazín, Zdeněk Hřib (Piráti)

Autoři: AZy, Barbora Richterová, čtk, Daniela Černá, David Hora, Hans Štembera, Jakub Vosáhlo, Jan Rychetský, Jan Štěpán , jav, Jiří Hroník, jma, Karel Výborný, kas, Marek Korejs, Michal Bok, mp, nab, nip, Oldřich Szaban, Radim Panenka, rak, tle, Tomáš A. Nový, Václav Fiala, vef, Zuzana Koulová

Příklady:

Goebbels se chechtá. Pekarové. Po „oslavách“ března 1939 nám napsal veterán

https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Goebbels-se-chechta-Pekarove-Po-oslavach-brezna-1939-nam-napsal-veteran-657543

Zeman: Ano, Rychetský chce na Hrad. Máte o něm špatnou představu

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zeman-Ano-Rychetsky-chce-na-Hrad-Mate-o-nem-spatnou-predstavu-657304

Šílená genderová ideologie. Chlapečci v šatičkách s panenkami. Okamura varuje před totální hrozbou od Pirátů

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Silena-genderova-ideologie-Chlapecci-v-satickach-s-panenkami-Okamura-varuje-pred-totalni-hrozbou-od-Piratu-65796

pravyprostor.cz

Témata: V týdnu mezi 15. a 21. březnem bylo zveřejněno ve sledovaných kategoriích celkem 83 textů. Po dlouhé době mezi tématy nedominuje pandemie (35 textů), nýbrž politická témata (38 textů).

Politika: Za velké zastoupení politických článků mohou v tomto týdnu hlavně tři témata.

Velkému zájmu se těšila hlavně Pirátská strana. Po zveřejnění posledního volebního modelu agentury Kantar, kde se koalice Pirátů a STAN umístila na první příčce, cítili autoři potřebu se vůči této koalici (a hlavně vůči Pirátům) vymezit. Pirátská strana je popisována jako ultralevicová nebo neobolševická a jsou jí přisuzována snad všechna zla světa. Příkladem lze uvézt zřizování gulagů, rušení Benešových dekretů, znárodňování, povinné nastěhování migrantu k lidem s velkými byty, manipulace voleb (a zrušení voleb jako takových), nebo extrémní sdílenou ekonomiku, kde se mají sdílet i manželky. Všechny politické strany podle autorů s Piráty kolaborují. Výjimkou je pouze SPD a Trikolóra.

Druhým významně zastoupeným tématem je téma Spravedlnosti ilustrované na dvou aktuálních procesech (případ šestiletého trestu za schvalování teroristického útoku proti muslimům a případ s Michalem Kraftem a jeho rasistickými výroky). V obou případech je česká justice obviňována z jednání na základě politického zadání. Obžalovaným je prý upíráno právo na svobodu projevu a je poukazováno na dvojí metr, kdy muslimové mohou říkat, co chtějí. Ze široka je probírána i výše trestu, kterou autoři považují za nepřiměřenou.

Do detailu se autoři věnují také aktuálnímu výroku amerického prezidenta na adresu prezidenta Putina, kde řekl, že Putin je vrah. Putin prý ale nemůže být vrah, proč by nám jinak posílal vakcíny Sputnik V. Obecně jsou Spojené státy zesměšňovány a prezident Biden prý vůbec neví co říká. „Možná už dneska Bidenovi někdo opatrně vysvětluje, že Rusko má dneska víc kamarádů a spojenců než USA.“

Koronavirus: V popisu situace kolem pandemie se žádné zásadní změny neodehrály. Nadále jsou dominantní články kritizující vládu a její představitele za veškerá opatření. Jazyk autorů se ale přiostřuje, někdy přechází až k výhružkám a podněcování k převratu (ne nutně nenásilnému). Příklad: „A my vám říkáme – jděte do prdele, vy vlastizrádné kurvy, než skončíte v rakvích, kterými nás denně strašíte!“. Ani u tématu očkování není pozorovatelný žádný posun. Jako v minulých týdnech je zdůrazňováno, že vakcíny nemají žádnou ideologii a čekání na schválení EMU prý jen potvrzuje, že jsme jen kolonie Bruselu bez vlastní suverenity.

Podporované subjekty a osoby: AfD, Čína, Donald Trump, Matteo Salvini, Michal Kraft, Rusko, SPD, Tereza Hyťhová, Trikolóra, Václav Klaus st., Vladimír Putin, Zdeněk Koudelka

Čí hlas je prezentován: John Ratcliffe, Jiří Beran, Karine Jean-Pierre, Sean Hannity, Michal Klíma

Útoky: Alena Schillerová, Andrej Babiš, ČT, EU, Facebook, Ivan Bartoš, Jan Blatný, Jan Hamáček, Jana Maláčová, Joe Biden, Karel Havlíček, Média, Migranti, Muslimové, Neziskové organizace, Nora Fridrichová, Olga Richterová, Papež František, Petr Dvořák, Piráti, Policie ČR, USA, Václav Moravec, Vláda ČR, Západ, Zelení

Autoři: Alexander Tomský, Alien, Com/Hs, Com/Spu, D. Tolar, Dalibor Uhlíř, David Vlk, Epoch Times, Gordon G. Chang, Hana Lipovská, Ivan David, Ivan Hajnis, J. Franěk, J. Fučíkovský, Jakub Moravčík, Jan Bartoň, Jan Hnízdil, Jan Hofírek, Jana Marková, Jane K., Jindřich Kulhavý, Jiří Beran, Jiří Payne, Jiří Weigl, Josef Vohnout, Kurýr In, Ladislav Větvička, Libor Číhal, Lu Lina, Lubomír Vylíčil, Lubomír Vylíčil , Marek Adam, Marian Kechlibar, Martin Braun, Martin Jaros, Martin Konvička, Martin Prášek, Milan Knížák, Milena Doušková, Mudrland Wenca, Natálie Vachatová, Ondrašeček, Patrik Popp, Pavel Dudr, Petr Hampl, Petr Humplík, Petr Machovský, Petr Štěpánek, Pl, Radomil Bábek, Reformy.Cz, Slovanka, Šimon Miča, Tgm, Tlamiczka, Václav Klaus, Vidlák, Vladimír Kříž , Vladimír Novák, Vladimír Pikora, Vojtěch Machálek, Zdeněk Lanz

Příklady:

Kovidová genocida

https://pravyprostor.cz/kovidova-genocida/

Moje připomínky k článku: „Kdo je připraven odejít z EU, není ohrožen“

https://pravyprostor.cz/moje-pripominky-k-clanku-kdo-je-pripraven-odejit-z-eu-

Protiproud.cz

Témata: Pan Koudelka pranýřuje nesmyslnost rozhodnutí ministra Blatného a údajnou brutalitu policie.

Pan Pokorný nechutně kritizuje, jaké filmy dostaly ocenění Český lev. „…žijeme již šestnáct roků v bruselském protektorátu v rámci 4. říše…“, „…Zadání bylo jasné. Co nejvíce pošpinit vlastní národ…“ M. Semín upozorňuje na to, že celá operace na globální omezení svobod obyvatelstva byla plánována daleko dříve, než se koronavirus objevil. Dokládá to na chystaném „očkovacím pasu“.

Převzatý rozhovor s P. Acker relativizuje očkování proti coronaviru. „Prožíváme ďábelský útlak a stát je ďáblovým poskokem ve většině částí světa.“

Lu Lina opět nevybíravě a s rasistickým nenávistným podtextem na více témat. Havel, Česká televize, J. Biden, Pirátská strana, soudnictví apod.

P. Hájek shrnuje týdenní dění, aby na závěr opět vyzval k Czexitu. Čeho si všiml? Senát PČR je trafikou, kavárnou. EU = Čtvrtá říše. Okamura zachraňuje republiku. Slávista řekl představiteli „nordické černé rasy“, že je opice, a to není nijak velká urážka. J. Biden je bezmocná troska a nechá se zastupovat hercem. Rasismus v Evropě existuje, ale obrácený. Proti bílým. A tak dále…

Ruský článek píše o situaci v Německu, kde se vládní elity údajně snaží zakázat stranu AfD.

Pan Michálka komentuje televizní rozhovor prince Harryho a jeho ženy Meghan s Oprah Winfrey. Mohl si vybrat, zda bude útočit na královskou rodinu nebo etnický původ manželky prince. Zvítězila prohnilost Velké Británie. „Obklopeni mešitami a jinými exotickými svatyněmi na předměstích a centrech svých měst…“

Podle pana Dandy se svět řítí do války, kterou rozpoutají USA a NATO. Podle ruského článku, chce na Ukrajině Zelenskyj rozpoutat válku. Ta ale může skončit pro jeho zemi katastrofou.

Pan Jurnečka z blogu iDnes přibližuje momentální trendy v americké totalitní mašinérii po završení volebního podvodu k odstranění Donalda Trumpa, jež jsou inspirací pro náš politický a mediální mainstream. Přináší důkazy o tom, že Biden volby nevyhrál.

Podporované subjekty a osoby: propagátoři dezinformačních teorií, konspirátoři, Rusko, ochránci „tradičních“ hodnot

Kdo dostává prostor: AfD, SPD, T. Okamura, odpůrci migrantů, V. Klaus, ochránci „tradičních hodnot“, Rusko, D. Trump, odpůrci očkování

Na koho se útočí: A. Merkelová, P. Rychetský, západní demokracie, migranti, muslimové, J. Blatný, G. Soros, homosexuálové, média, očkovací pas, B. Gates, ČT, ČRo, výrobci vakcín, vládní protipandemická opatření, V. Havel, J. Biden, Demokratická strana (USA), V. Zelenskyj, Ukrajina, EU, J. Hamáček, Police ČR

Autoři: Petr Akopov, Branislav Michalka, Zdeněk Koudelka, Radek Pokorný, Jiří Weigl, Michal Semín, Václav Danda, Lu Lina, Dmitrij Bavyrin, Oto Jurnečka, Kennedy Hall, Petr Hájek

Příklady:
Protektorátní lvi nezklamali: Oceněné filmy „Krajina ve stínu“, „Šarlatán“ i „V síti“ vypovídají o úrovni kinematografie. Podporovat vlastenectví či tradiční hodnoty není v zájmu elit. Ocení snobská sebranka film o Sorosovi?

https://www.protiproud.cz/politika/5687-protektoratni-lvi-nezklamali-ocenene-filmy-krajina-ve-stinu-sarlatan-i-v-siti-vypovidaji-o-urovni-kinematografie-podporovat-vlastenectvi-ci-tradicni-hodnoty-neni-v-zajmu-elit-oceni-snobska-sebranka-film-o-sorosovi.htm


Svět se nezadržitelně přibližuje k válce: Přípravy na Drang nach Osten 2 v plném proudu. Gruzie a Moldávie do NATO? Dement v Bílém domě: Putin je zabiják. Probíhají přesuny techniky na ruské hranice. Covid jako zástěrka?

https://www.protiproud.cz/politika/5690-svet-se-nezadrzitelne-priblizuje-k-valce-pripravy-na-drang-nach-osten-2-v-plnem-proudu-gruzie-a-moldavie-do-nato-dement-v-bilem-dome-putin-je-zabijak-probihaji-presuny-techniky-na-ruske-hranice-covid-jako-zasterka.htm


Tady žijeme: Tragedie bezprávního státu. Biden je větší blbec, než jsme tušili. Hysterická rudá srdcařka z parlamentu. Vzteklý PES a jeho nové kousky. Mladý a starý bolševik. Věří redaktoři v ČT svým vlastním lžím?

https://www.protiproud.cz/politika/5692-tady-zijeme-tragedie-bezpravniho-statu-biden-je-vetsi-blbec-nez-jsme-tusili-hystericka-ruda-srdcarka-z-parlamentu-vztekly-pes-a-jeho-nove-kousky-mlady-a-stary-bolsevik-veri-redaktori-v-ct-svym-vlastnim-lzim.htm

cz.sputniknews.com

Témata: S blížícím se termínem podzimních voleb začala masivní kampaň proti řediteli České televize a České televizi obecně. Tento tlak je vidět na mnoha frontách, Sputniku nevyjímaje. Celkově vyšly v minulém týdnu 4 články na toto téma, všechny jsou velmi ostré. Lidé, kteří se snaží bránit vedení ČT a odmítají v radě ČT osoby napojené na ruskou federaci, jsou tvrdě kritizováni a hanlivě nazváni titulem „lepšolidi.“ O koho jde konkrétně, v daném článku zmíněno není.
V článku je prezentován názor Karly Maříkové (SPD), která tvrdí, že Petr Dvořák (ředitel ČT) dojel na své ignorantské a sebestředné jednání. Tvrdí, že ČT je pod politickým vlivem a nemá svobodu slova. Používá totožnou argumentaci, jako lidé, kteří svobodnou Českou televizi brání právě kvůli možnému vlivu extremistických stran, politiků a Ruska. Karla Maříková také kritizuje investigativní reportážní pořád 168 hodin a její moderátorku Noru Fridrichovou.

V jiném článku je kritizována petice Stojím za ČT, která požaduje odvolání Hany Lipovské a Luboše Xavera Veselého a další. Kritizovány jsou osoby, které petici podepsaly, jako je například Ondřej Havelka nebo známý kněz Tomáš Halík.

V rámci předvolebního boje je prezentován také názor Jany Bobošíkové, která Pirátskou stranu, ANO, TOP09 a STAN kritizuje za podporu LGBT komunity v Evropském parlamentu. Mezi nejpodporovanější strany Sputnikem patřilo tento týden hlavně SPD. Členové SPD kritizovali zejména ČT nebo Pirátskou stranu. Dalšími podporovanými stranami, resp. Někteří její členové byla také Trikolóra a komunisté.

Řeší se stále i téma očkování. Objevily se spekulace o úmrtí člověka po vakcíně v ČR. Článek začíná lákavým titulkem „Česko má nejspíše prvního člověka, který zemřel po vakcinaci proti covidu-19“, avšak v článku se dovídáme, že senior byl v terminálním stádiu vážného onemocnění. Dále se článek zabývá jinými věcmi, v tomto případě na čtenáře působí šokující titulek.

Pro Sputniknews poskytl rozhovor o očkování Jiří Beran. V článku se objevuje téma „promoření“, čtenáři je podsouváno, že po onemocnění covidem-19 je člověk imunní delší dobu, než 3 měsíce. O možnostech nákazy jinou mutací nebo reinfekcí se v něm nepíše. V článku se Jiří Beran nevyhrazuje proti žádné západní vakcíně. Chválí také lék Ivermektin. Vakcínu Sputnik V srovnává v podobnosti s vakcínou od Johnson and Jonson.

Podporované subjekty a osoby: Karla Maříková, Hana Lipovská, SPD, Luboš Xaver Veselý, Jana Bobošíková (býv. Kandidátka na prezidenta za KSČM), pořad Aby bylo jasno, Jiří Beran, Ivermektin, Sputnik V, Institut svobody a demokracie, Ivan David, Václav Klaus mladší, Václav Klaus starší, Miloš Zeman,

Čí hlas je prezentován: Miroslav Kalousek, Jiří Beran, Dmitrij Peskov

Útoky: Václav Havel, Petr Dvořák (ředitel ČT), Astra Zeneca, Česká televize, pořad 168 hodin, Nora Fridrichová, Petice Stojím za ČT, Eliška Wagnerová, Milan Uhde, Ondřej Havelka, Olga Sommerová,Tomáš Halík, Piráti, TOP09, STAN, ANO, LGBT komunita, Pfizer, Český lev, ČFTA, Marcel Kolaj (Piráti), Joe Biden, Igor Matovič

Autoři: Tatjana Naronskaja, Jana Petrova, Alena Novotná, Roman Michelko, Vladimír Franta, Andrej Koc, Nikolaj Protopopov, Dmitrij Korněv, Július Kukučka

Příklady:

Padne ředitel ČT? Lepšolidi jímá strach

https://cz.sputniknews.com/nazory/2021031913348444-padne-reditel-ct-lepsolidi-jima-strach/

Europoslanec Ivan David bije na poplach: Pirátský místopředseda EP podporuje zlodějnu obchodních řetězců

https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2021032113355895-europoslanec-ivan-david-bije-na-poplach-piratsky-mistopredseda-ep-podporuje-zlodejinu-obchodnich/

Kreml vyhodnotil možnost „studené války“ se Spojenými státy

https://cz.sputniknews.com/svet/2021031913349928-kreml-vyhodnotil-moznost-studene-valky-se-spojenymi-staty–/

Poznámka: Cílem tohoto monitoringu je dlouhodobé vyhodnocování témat, kterými se vybrané weby zabývají. Pouze dlouhodobé vyhodnocení může dát kompletní obraz o míře manipulací daného webu. Jednotlivé články být dezinformační nutně nemusí. Monitoring nemůže postihnout, jaký je vztah jednotlivých autorů publikovaných textů nebo osob weby zmiňovaných vůči danému webu – zda jsou zmiňováni vědomě nebo proti své vůli apod. Případné reklamace ohledně negativní publicity tyto osoby musí řešit vůči danému webu, nikoli vůči tomuto monitoringu, který jen zpětně zachycuje daný fakt, že informace na webu vyšla.