dezinfo-weby monitoring (2.týden 08/2021)

25052

Aeronet.cz

Témata: Aeronet se opět věnuje pandemii COVID-19 a zejména útokům na vakcinaci a protiepidemická opatření, a dále pak teoriím o nástupu totality pod rouškou protiepidemických opatření. To dokládá údajným plánem amerického CDC na zřízení „koncentračních táborů“ pro rizikové osoby nebo tím, že povoluje používání testovacích sad dezinfikovaných ethylenoxidem. Ten měl být nalezen v polské zmrzlině, která byla stažena z trhu, ale dle teorie nastíněné Aeronetem je daná látka rizikovější, pokud je vdechnuta. Tuto konspirační teorii Aeronet šířil již dříve. Dalším tématem je nebezpečnost vakcín, konkrétně údajná toxicita spike proteinu, který se využívá v očkovacích látkách. Aeronet zde vychází z kanadské studie, která dle něj dokazuje, že proteinový hrot koronaviru je to, co způsobuje kardiovaskulární problémy.

Aeronet se věnuje i zprávě o stavu klimatu, kterou vydal Mezivládní panel o klimatické změně. Tam si vybírá ty pasáže, které se zabývají ochlazováním atmosféry, a dává je do souvislosti s pokusy o ovládání počasí. Agenda globalistické konspirace je pak dále rozvíjena v tom smyslu, že by mohlo dojít k nucenému přechodu na rostlinnou stravu, což by mohlo vést k decifitu vitamínu B12. Tento deficit má údajně vést k oslabení reflexu fight/flight, a tedy činit populaci povolnější nebo méně ochotnou se bránit či bránit své potomstvo. V souvislosti s veganstvím Aeronet zmiňuje i změnu stravování v automobilce VW, kterou dává do souvislosti s tzv. Velkým Resetem.

V neděli pak vyšel v reakci na vývoj v Afghánistánu článek, ve kterém autor rozvíjí teorie, že USA nechává své zbraně Tálibánu záměrně, aby ten pak mohl prostřednictvím tlaku na muslimy v čínském Xinjiangu destabilizovat právě Čínu, která je jejím geopolitickým nepřítelem č. 1. USA si nemohla dovolit vyzbrojovat Tálibán přímo, a tak to udělala tímto způsobem.

Podporované subjekty a osoby: konspirativní narativy směřující proti COVID-19, Ivermectin

Čí hlas je prezentován: nejmenovaný lékařský zdroj, Byram Bridle, Dr. J. Patrick Whelan, Mezivládní panel o klimatické změně, fyzik Paulo Artaxo

Útoky: USA, CDC, západní farmaceutické firmy a vakcíny jimi vyráběné, OSN, Velký Reset, veganství

Autoři: Šéfredaktor VK

Příklady:

Code Red: OSN právě publikovala šokující zprávu o klimatu, ve které zvažuje posvěcení globálního rozprašování sulfátových aerosolů nad celou planetou!

https://aeronet.cz/news/code-red-osn-prave-publikovala-sokujici-zpravu-o-klimatu-ve-ktere-zvazuje-posveceni-globalniho-rozprasovani-sulfatovych-aerosolu-nad-celou-planetou-rozsvitilo-se-cervene-svetlo/

Americká CDC uveřejnila dokument s plánem spuštění koncentračních táborů v USA na rozdělování rodin, internaci a izolaci ohrožených a jinak definovaných skupin obyvatelstva!

https://aeronet.cz/news/americka-cdc-uverejnila-dokument-s-planem-spusteni-koncentracnich-taboru-v-usa-na-rozdelovani-rodin-internaci-a-izolaci-ohrozenych-a-jinak-definovanych-skupin-obyvatelstva/

Američané zahájili evakuaci své ambasády v Kábulu, zaměstnanci prchají v helikoptérách jako na konci války ve Vietnamu, česká ambasáda dostala od Američanů echo k evakuaci již v pátek! Afghánský prezident uprchl do Tádžikistánu a v Kábulu se již nebojuje za Prahu, ale za holé životy?

https://aeronet.cz/news/americane-zahajili-evakuaci-sve-ambasady-v-kabulu-zamestnanci-prchaji-v-helikopterach-jako-na-konci-valky-ve-vietnamu-ceska-ambasada-dostala-od-americanu-echo-k-evakuaci-jiz-v-patek/

Novarepublika.cz

Témata: V minulém týdnu na stránkách NR dle očekávání dominují články vyjadřující se k odchodu vojsk NATO z Afghánistánu. Následují texty o politice EU, zejména v souvislosti se Zeleným údělem i s jeho dopady na obyvatele a také se objevuje kritika Michala Koudelky resp. BIS.

Odchod z Afghánistánu a neschopnost či neochota afghánské armády společně s vládou odolat postupu tálibů je pochopitelně terčem zdrcující kritiky, která zpochybňuje celou – dvě dekády trvající – snahu o přerod islámského emirátu na demokracii. Spojené státy a NATO jsou vykreslovány víceméně jako agresor okupant, který prohrál válku s Afghánistánem. Opakují se účelová srovnání s Vietnamem, v jehož stínu se momentálně rodí zcela nová masívní skvrna na Americe a celém Západě. Vyjádření Západních médií, která závěr dvacetileté anabáze bez obalu nazývají debaklem, jsou na stránkách NR speciálně citována a vykreslována jako Západem přiznané selhání. Extrémní rychlost, se kterou Talibán postupoval vstříc ovládnutí země je důkazem neochoty vojáků i civilních obyvatel spolupracovat s loutkovou vládou, dosazenou Spojenými státy. Dochází ke zpochybňování statutu USA jako spolehlivého spojence, na jehož manýry může jednou doplatit Česká republika stejně jako nyní Afghánistán. Na řadu přijdou následky v podobě migračních vln, občanských válek i možného rozpadu EU.

Jan Schneider se opět opřel do Michala Koudelky. Tentokrát je dočasně pověřený šéf BIS cepován za dřívější odhalení čínské vlivové skupiny na české akademické půdě. Tento fakt bezpečnostnímu analytikovi Schneiderovi nevoní, poněvadž dle jeho názoru by BIS měla respektovat zvláštní postavení akademické půdy, které údajně spočívá mimo jiné také ve svobodné diskusi čínských zpravodajských důstojníků na půdě českých univerzit. V jiném textu se např. Michal Koudelka označuje za agenta CIA, jehož pokračování ve funkci je porážkou Miloše Zemana v boji s A. Babišem, pro kterého z toho někdy v budoucnu vyplynou určité následky.

Současné a budoucí zvyšování cen či rostoucí inflace se vykresluje jako důsledek politiky EU, která svými snahami o splnění přísných emisních cílů likviduje evropskou energetiku, leteckou i lodní dopravu a samozřejmě, v souvislosti se zaváděním elektromobility také automobilový průmysl. Dalším důsledkem Green dealu bude zavádění emisních povolenek na vytápění budov, což v konečném důsledku lidem prodraží bydlení. EU a sluníčkářští fanatici se snaží o „Velký skok“ po vzoru Mao Ce-tunga, což povede k brutálnímu zdražování a masakru evropské ekonomiky. Dle názoru představitelů SPD nemůžeme označit CO2 za škodlivý plyn, poněvadž je důležitý při fotosyntéze, tudíž má pozitivní vliv na vyšší produkci zemědělských plodin.

Podporované subjekty a osoby: Rusko, Čína

Čí hlas je prezentován: Kreml, SPD, Czexit scéna

Útoky: EU, USA, NATO, BIS, Green deal, Michal Koudelka, ČT

Autoři: Ivan David, Radim Fiala (EUportál), Jaroslav Bašta (První Zprávy), Milan Vidlák (Časopis Šifra), EXANPRO, -vlkp- (Kosazostra), Petr Dufek (První zprávy), Vladimír Pelc (Vaše Věc), Jan Schneider (První zprávy)

Příklady:

Afghánistán se sype jako domeček z karet, vlastně ještě daleko rychleji

http://www.novarepublika.cz/2021/08/afghanistan-se-sype-jak-domecek-z-karet.html

Jan Schneider – BIS: Anticivilizační riziko?

http://www.novarepublika.cz/2021/08/jan-schneider-bis-anticivilizacni-riziko.html

Evropská unie chystá brutální zdražování. Bude to znamenat dramatický propad životní úrovně občanů

http://www.novarepublika.cz/2021/08/evropska-unie-chysta-brutalni.html

NWOO.org

Témata:

Covid 19, vakcinace: Komentář Janky Šťastné o možném konci covidu v ČR porovnává vyjádření zainteresovaných osob, která staví proti sobě (dosažení kolektivní imunity vs avizovaný růst nakažených na podzim). Výčet jedovatých látek (citován je např. grafen, uran) a přísad jako hydrogel (podle autora prakticky nanobotů) jsou vyjmenovány v dalším článku pro skalní odpírače očkování JANE K. Látky v očkovacích přípravcích jsou srovnávány s látkami užívanými při popravách injekcí. Článek také nastiňuje, že kdo se z výše postavených veřejně postavil proti očkování, byl odstraněn (prezident Haiti, prezident Burundi, …). V dalším článku stejná autorka uvádí, že očkování byla povolena jen pro nouzový stav, který již netrvá a očkovat se tedy nesmí. Také uvádí návod pro ty, kteří chtějí očkování odmítnout. Situaci ohledně očkování v USA se věnuje Lubomír Man. Prý tam vládne snaha naočkovat co nejvíce lidí, než bude „podvod“ zvaný očkování odhalen. Za příklad dává povinné očkování armády, nebo přípravu zelených táborů pro vysoce rizikové osoby s rodinami. Už donekonečna omílané a je volání resetheus.org na všechny strany, ať jim autority dokážou hypotézy o viru sars cov-20.

LGBT: Urážení komunity LGBT i těch, kdo jsou ochotni na toto téma diskutovat bez předsudků a být tolerantní – to je nevybíravý šlánek Romana Moskowkeho, který je dokreslen koláží primátora Hřiba s duhovou vlajkou, penězi….

Klima: MUDr. Ivan David se snaží, ale značně oslabeně oproti minulým týdnům, rozporovat souvislost mezi zvýšeným počtem požárů a změnou klimatu. Primárně za ně jsou odpovědní podle autora žháři.

Konspirační teorie: Pokračování výčtu „výkvětů světového zla“ tzv. Nefilimů pokračuje dvěma články Jane K., mezi kterými figuruje i CERN, zastánci technologie 5G, mikrovlnné technologie, opět Ilumináti atd. V dalším článku se autor věnuje tzv. Velkému resetu, střetu Banky vs obyčejní lidé, který má znamenat miliony mrtvých.

Maďarsko, Orbán: MUDr. Ivan David se zastává před kritikou ve svém článku Viktora Orbána, kterého vyzpovídal moderátor FOX news.

Konec USA: V převzatém článku P.C.Robertse je předpovídán konec USA na základě ztráty hodnot a touze po samostatnosti (rozpadu) v některých oblastech spojených států.

Babiš: Zamyšlení nad marketingovou kampaní k posledním volbám vložil La Peňa – podle něj má asi M. Prchal Babiše plné zuby, a tak mu geniálně kampaň vede do pekel.

Podporované subjekty a osoby: Viktor Orbán

Čí hlas je prezentován: Autorů, odpíračů změny klimatu, popíračů ovidu, zastánci konspiračních teorií, Opakující se jména hrstky lékařů stavící se proti očkování na covid nebo nepřipouštějící existenci viru, P.C.Roberts, Resetheus.org, Catherine Austin Fitts

Útoky: LGBT, Postup proti Covid 19, USA, Joe Buden, zastánci, farmaceutické firmy, NASA, Austrálie, A. Babiš

Autoři: Roman Moskowky,Janka Šťastná, MUDr. Ivan David, Jane K., Lubomír Man, La Peňa

Příklady:

Teplý průvod

http://www.nwoo.org/2021/08/09/teply-pruvod/

Blíží se konec Covidu?

http://www.nwoo.org/2021/08/09/blizi-se-konec-covidu/

Parlamentnilisty.cz

Témata: Z hlediska domácí politiky, environmentální politiky či COVIDu se PL v uplynulém týdnu držely ve „vyjetých kolejích“, avšak o ČT nejevily zájem. Naproti tomu vzrostlo množství textů, týkajících se situace v Afghánistánu. Některé články se věnovaly také BIS.

Politika: Z domácí scény byla nejvíce kritizována demokratická opozice. Mimo Pirátů, kteří byli označováni za extrémní levici, stranu, jež vlastně nemá jasno, jakým směrem se vydat, nerozumí finanční politice a jejíž kontaktní kampaň úspěchy neslaví, se začali objevovat útoky na STAN (např. „kompro“, které má mít A. Babiš na V. Rakušana je pouhý nesmysl). Dokonce i narážka na údajné spojení Pirátů se satanisty.

Na druhé straně byla chválena kampaň ANO či SPD. Ovšem ubylo článků o Trikolóře a rozhovorů s jejími zástupci.

V rámci zahraniční politiky mířila kritika na EU a Green Deal. Tato „zelená“ politika je prezentována jako původce budoucího krachu (nejen) českého průmyslu a také rozkladu současné společnosti.

Covid: Zde měly články především informativní charakter. Byl prezentován názor V. Klause, který se již standardně vyjadřuje proti „COVID totalitě“. Další názorové texty ohledně očkování byly zastoupením vyrovnané.

Afghánistán: Značná část textů na toto téma (především z počátku týdne) byla informativního charakteru – co se týká postupu Tálibánu či situace spolupracovníků armád zemí NATO a dále bylo poukazováno na pravděpodobný příliv uprchlíků do Evropy. Kritika nakonec mířila na západní země (za prohranou kampaň) a zvláště USA (přirovnání k válce ve Vietnamu). V některých případech byli spolupracovníci Armády ČR označení za kolaboranty, spolupracující s okupanty.

BIS: PL informovaly o pověření M. Koudelky řízením BIS. Mimo tyto neutrální články došlo též na útoky vůči kontrarozvědce. Zvláště tomu tak bylo v případě kauzy Vrbětice – opět pochybnosti o míře skutečnosti událostí. Dle senátora Žaloudíka je kauza Vrbětice nejspíše vymyšlená (stejně je tomu prý s COVIDem).

Podporované subjekty a osoby: Tünde Bartha, Alena Schillerová (ANO), Alexandr Lukašenko, Daniel Vávra, Ivan Bartoš (Piráti), Ivo Valenta, Jan Kubáček, Jaroslav Hanák, Jaroslav Holík (SPD), Jaroslav Spurný, Karel Hvížďala, Lukáš Visingr, Ondřej Profant (Piráti), Petr Němec, Petr Robejšek, Radovan Vávra, Robert Králíček (ANO), Robert Šlachta (Přísaha), Stanislav Křeček, Tomio Okamura (SPD), Václav Cílek, Václav Klaus, Viktor Orbán, Vít Rakušan (STAN), Vlasta Vébr, Zdeněk Zbořil, ANO, APB, Andrej Babiš (ANO), Donald Trump, Ekologie, Jan Zahradil (ODS), Lubomír Volný (Volný Blok), Petr Fiala (ODS), Přísaha, Rusko, SPD, Vláda ČR, Čína, Adam Vojtěch (za ANO), Antivax, Hnutí Pro život, Irán, Očkování, ProtiCOVID opatření, Tálibán, Tereza Hyťhová (Trikolóra), Vladimir Putin

Čí hlas je prezentován: Piráti + STAN, Petr Fiala (ODS), Ivan Bartoš (Piráti), Karel Schwarzenberg (TOP09), Jaroslav Bašta, Karel Havlíček (ANO), Jan Bartošek (KDU-ČSL), Zuzana Majerová Zahradníková (TSS), Jan Skopeček (ODS), Pavel Sehnal (APB), Markéta Šichtařová, Libor Vondráček (TSS), Václav Klaus, Andrej Babiš (ANO), Jaroslav Bašta (SPD), Jiří Šedivý, Lumír Němec, Andor Šándor, Daniel Landa, Bruno Maçaes, Hnutí Pro život, , Ivan David (SPD), Jakub Horák, Jan Čížek (SPD), Jan Hamáček (ČSSD), Jan Keller, Jan Kuchař (za STAN), Jaroslav Flégr, Josef Nejedlý, Karolina Stonjeková, Kateřina Šimáčková, Ladislav Faktor, Luboš Xaver Veselý, Monika Hášová (za APB), Pavel Cimbál, Petr Fischer, Petr Žantovský, Tereza Hyťhová (Trikolóra), Tomáš Halík , Tomáš Vyoral, Václav Dolejší, Václav Vlk st., Vít Rakušan (STAN), Adam Jaroš (Piráti), Alena Schillerová (ANO), Alexandr Vondra (ODS), Benjamin Kuras, Dana Balcarová (Piráti), Erik Best, Jan Kůrka (SPD), Jan Lipavský (Piráti), Jan Žaloudík (ČSSD), Jiří Drahoš, Ján Čarnogurský, Lenka Bradáčová, Luboš Bláha, Luděk Niedermayer (TOP 09), Lukáš Navrátil (Přísaha), Markéta Gregorová (Piráti), Markéta Pekarová Adamová (TOP 09), Mikuláš Ferjenčík (Piráti), Mikuláš Peksa (Piráti), Miloš Čermák, Miroslav Kalousek (TOP 09), Miroslav Korecký, Miroslav Macek (ODS), Monika Čírtková, Olga Richterová (Piráti), Radovan Vích (SPD), Tomio Okamura (SPD), Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), Vlastimil Veselý, Zdeněk Polreich, Zdravé Fórum, Alexandr Mitrofanov, Andrej Babiš jr, Anna Engelkeová, Barbora Kroužková, David Michael, David Uhlíř, Ellinor Zeinoová, Emil Voráček, František Roček, Hana Aulická Jírovcová (KSČM), Jan Cizek, Jan Lipold, Jan Tománek, Jiří Holý, Jiří Šinkora, Josef Mlejnek, Karel Tichý (Přísaha), Libor Vondráček (Svobodní), Marek Krejbský (Piráti), Marek Petráš, Martin Kupka (ODS), Martin Straka, Milan Kubek, Miroslav Vácha, Monika Čírtková, Pavel Novotný, Pavel Šafr, Petr Fiala (ODS), Petr Gazdík (STAN), Petr Suchomel, Petr Vileta (Piráti), Robert Šlachta (Přisáha), Roman Vodička, Růžena Horváthová, Sabina Slonková, Světlana Witowská, Tomáš Fürst, Tucker Carlson, Václav Dolejší, Vladimír Dlouhý, Vojtěch Bednář

Útoky: Piráti, EU, Green Deal, Vláda ČR, environmentální politika, Antifa, Věra Jourová (ANO), Ondřej Profant (Piráti), Organizace pro pomoc uprchlíkům, USA, „Nepřizpůsobiví“, Alarm, antidezinformátoři, BIS, CNN, ČSSD, ČT, CTTH, EK, Ewa Farná, humanitní obory, Islám, Ivan Bartoš (Piráti), Jan Kuchař (za STAN), Jaroslav Kmenta, KSČM, Ladislav Faktor, LGBT, Markéta Adamová Pekarová (TOP 09), Michal Koudelka, Mikuláš Peksa (Piráti), Milion chvilek, Miroslava Němcová (ODS), Monika Le Fay, Muslimové, NGOs, očkování, Pavel Novotný (ODS), Petr Fiala (ODS), PPF, protiCOVID opatření, Škoda Transportation, SPOLU, spolupracovníci AČR v Afghánistánu, TOP 09, univerzity, uprchlíci, Václav Dolejší, Václav Havel, Andrej Babiš (ANO), Demokraté (USA), Eduard Heger, elektromobilita, Joe Biden, Karel Krejza (ODS), migranti, Mikuláš Ferjenčík (Piráti), ODS, opozice, Vít Rakušan (STAN), Zdeněk Hřib (Piráti), Zdeněk Svěrák, Filip Kořínek (STAN), Miloš Zeman, Prague Pride

Autoři: Tomáš A. Nový, čtk, mp, kas, nab, Barbora Richterová, ., Radim Panenka, vef, rak, Daniela Černá, Lucie Bartoš, Oldřich Szaban, AZy, Jakub Vosáhlo, Jiří Hroník, Václav Fiala, sla, Jan Rychetský, Martin Huml, Michal Bok, Zuzana Koulová, jav, jma, David Hora, Marek Korejs

Příklady:

Lidé by měli do voleb pochopit, co jsou Piráti zač. Jinak se budou nepěkně divit, obává se Šichtařová

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Lide-by-meli-do-voleb-pochopit-co-jsou-Pirati-zac-Jinak-se-budou-nepekne-divit-obava-se-Sichtarova-673713

Mrázek přikázal, aby mu opatřili diplomatický pas. Své věděla taky BIS… Tomáš Sokol, Karel Randák a temná 90. léta

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Mrazek-prikazal-aby-mu-opatrili-diplomaticky-pas-Sve-vedela-taky-BIS-Tomas-Sokol-Karel-Randak-a-temna-90-leta-673134

Válka na obzoru. Smrt „zelených plánů“. Ben Kuras opět ví, o čem se mlčí

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Valka-na-obzoru-Smrt-zelenych-planu-Ben-Kuras-opet-vi-o-cem-se-mlci-673413

Pravyprostor.cz

Témata: V týdnu mezi 9. až 15. srpnem bylo na Pravém prostoru uveřejněno 62 textů. 52 se věnovalo politickým nebo společenským tématům, 10 protiislámským, protiromským, protičernošským a anti-LGBTQ tématům.

Politika: Tento týden se v sekci Politika zintenzivnila volební témata, a to z důvodu blížících se voleb do poslanecké sněmovny a především intenzivnější kampaně politických stran. Články k volbám v ČR jsou především v protipirátském duchu a útoku na jejich volební program a osobu Ivana Bartoše (Piráti). Hned v závěsu se zintenzivňuje negativismus v článcích k politickému uskupení SPOLU a to především proti Petru Fialovi (ODS) a Markétě Adamové Pekarové (TOP 09), jako hlavních představitelích této koalice. Kritické články k pirátům, a koalici SPOLu jsou často spojeny i s kritikou EU a liberálního smýšlení, i samotná kritika vůči EU je tento týden velmi silná, a to nejen ve spojení s volbami v ČR, ale i ve spojení s děním v Afghánistánu. Druhá polovina týdne znamenala díky informacím a dění v Afghánistánu zlom v článcích a do popředí se dostala kritika Západu, tedy především USA a EU za nezvládnutí války v Afghánistánu, a to i ve spojitosti s rizikem migrace uprchlíků do ČR. Oproti předchozím obdobím se méně v článcích objevili typické útoky na LGBTQ+ skupiny a téma spiknutí elit a útoky na massmédia.

Společnost: Nejsilnějšími společenskými a kulturními tématy tento týden byla problematika politické korektnosti, oslabení vlivu alternativních médií a propagace názorů autorů na Pravém prostoru. Tento týden byla silná kritika vlády za předchozí, současná i budoucí opatření v boji proti covidu. Očkování je stále téměř jednostranně odsuzováno. Kritizována byla také EU, jenž byla v mnoha textech zpochybňována kvůli imigrační politice, ekologickým opatřením, rovnoprávnosti občanů a boji proti dezinformacím.

Další témata: Několik textů se zabývalo velkým resetem a globální nadvládou korporací a elit společnosti. Texty mají poměrně jednotný narativ, a to ten, že díky očkování se vyfiltrují poddaní, kteří přežijí a pak ti, kteří naočkování nejsou, budou společností diskriminování a postupně zahynou. Poté všichni přeživší budou jednotně sloužit hrstce ultra bohatých, kteří budou diktovat každý náš krok a všechna rozhodnutí. Texty také často kritizují západní ideje kapitalismu, sdílené ekonomiky, technologického pokroku, zelených opatření, očkování a sociálních sítí. Několik textů odmítá klimatické modely a opatření, které by byly prospěšné pro umírnění dopadů globální změny klimatu. Autoři poukazují na nepřesnost těchto modelů a odsuzují kroky, které by vedly aspoň k částečnému napravení situace nebo mitigaci budoucích důsledků. Autoři také silně odsuzují elektromobilitu a zelená opatření v rámci automobilů. Zvyšuje se počet textů, které útočí na evropské státy, kvůli jejich imigrační politice. Texty migrační situaci v okolních státech vždy vykreslují za pomoci manipulační techniky otrávené studny.

Podporované subjekty a osoby: Vladimír Putin, Trikolóra Svobodní Soukromníci, Zuzana Majerová Zahradníková, ANO, Rusko, Andrej Babiš, Tomio Okamura, Neposlušnost, Maďarsko, Judit Vargová, Konspirační teorie, Nacionalismus, Czexit

Čí hlas je prezentován: Zuzana Majerová Zahradníková (Trikolóra), Andor Šándor, TRIKOLÓRA SVOBODNÍ SOUKROMNÍCI, SPD, ANO, KDU-ČSL, ODS, KSČM, VOLNÝ BLOK, Lukáš Visingr, Judit Vargová, The Epoch Times, Douglas Murray, Asia Times

Útoky: Očkování, Testování, EU, LGBTQ, Covid, Muslimové, Imigrace, Islám, Západ, Opatření, Prague Pride, Politická korektnost, USA, Globalisté, Piráti, Vláda, Německo, Korporace, Roušky, Joe Biden, Mainstreamová média, Cenzura, Gender, Hřib, Média, Migranti, Mark Rutte, Elity, Markéta Adamová Pekarová, Ivan Bartoš, Michal Koudelka, BIS, NATO, Covidpas, Francie, Ekologie, Fauci, Tichanovská, Merkelová, Drogy, Romská komunita, Jihlava, Jan Čulík, Očkování proti COVID-19, Adam Vojtěch, Opatření proti COVID-19, SPOLU, Piráti a Starostové, USA – Demokraté, Horst Seehofer, Roman Onderka, Jana Maláčová, ČSSD, Neomarxisté, Flégr, Prymula, Hořejší, Maďar, Chlíbek, Kubek, Levice, Zelená politika, Multikulturalismus, Pavel Kosatík, TOP 09, ODS, Petr Fiala, Mikuláš Ferjenčík, Andrej Babiš, , Babiš, Ewa Farna, Globální změna klimatu, MeSES, Albert, Tečka, Radicalisation Awareness Network, Menšiny, Rasová teorie, The Heritage Foundation, Jonathan Butcher, Oligarchie, Neusser, Česká Pošta, IKEA, Rozdělení společnosti, 5G, Česká Televize, Vrbětice

Autoři: Zuzana Majerová Zahradníková (Trikolóra), Andor Šándor, Vidlák, Slovanka, Sosp, Su, Jiří Sudík (Trikolóra), Daniel Vávra, Monika Čírtková, Petr Novák, Amir Taheri, Jindřich Kulhavý, Petr Štěpánek, Eva Hrindová, Reformy.cz, Ivo Valenta, Vlastimil Veselý, Jana Zwyrtek Hamplová, Ivan David (SPD), Ivan Bednář, Lubomír Vylíčil, Pergill, Přemysl Rozehnal, Jiří Kobza, Viktor Pondělík, Ivo F. Cilich, Jeff Carlson/hans Mahncke, Jan Mrcasik, Tomáš Guttmann, Vlaďka Špidlová, Šimon Miča, Miroslav Macek, Jan Bartoň, Radka Johnová, Michal Malý, Milena Doušková, Vladimír Kříž, Jiří Baťa, Marian Kechlibar, Libor Číhal, Tomáš Zdechovský, Roman Bednár, Radim Fiala (SPD)

Příklady:

Proč globalisté používají islám jako hlavní zbraň na zničení Evropy?

https://pravyprostor.cz/proc-globaliste-pouzivaji-islam-jako-hlavni-zbran-na-zniceni-evropy/

Věřící, nevěřící a kazatelé

https://pravyprostor.cz/verici-neverici-a-kazatele/

Zkuste nemluvit

https://pravyprostor.cz/zkuste-nemluvit/

Protiproud.cz

Témata: Požáry, které v poslední době propukly v Řečku, Itálii, Turecku a v Rusku, nemusí být způsobeny pouze suchem a vedrem. Jednou z možných teorií jsou i žháři. Ti by tím tak chtěli podporovat klimatickou lobby, jež tvrdí, že požáry jsou způsobovány klimatickými změnami.

O víkendu v Berlíně proběhl protest krajní levice, který však skončil tvrdým napadáním policejních sborů zápalnými láhvemi, kovovými tyčemi a dalšími prostředky. K tomuto srocení došlo v rámci anarchistického festivalu. Podobné obrázky se objevit i u nás v případě, že se k moci dostane anarchistické hnutí jako je Pirátská strana.

Článek shrnuje rozhovor FOX News s Viktorem Orbánem. Popisuje, že lidé, jež nemluví maďarsky nemohou porozumět problémům, kterým Maďarsko čelí a také nemohou porozumět kroků, které činí. Stát založený na křesťanských hodnotách je silný, silnější než státy založené na liberální politice. Maďaři při své silné antiimigrační politice nejsou xenofobní, pouze chrání svůj stát a své hodnoty.

Očití světci útoku na Kapitol, který se odehrál v lednu tohoto roku, postupně za nevyjasněných okolností umírají. Jsou jimi policisté, kteří chránili Kapitol před útokem, ale také jeho účastníci. Média o těchto smrtech mlčí. Příznivci Demokratické strany řádí na sociálních sítích – hledají nepřátele lidu, požadují zatýkání a střílení. Hněv mas zdatně rozdmýchávají média.

Belgické hlavní město, Brusel, je nejenom jedno z hlavních měst Evropské unie, ale také sídlem evropské islamizace. V 80. letech si jej jako nejzranitelnější cíl vybralo Muslimské bratrstvo jako základnu pro svou pomalou kolonizaci Evropy. V této chvíli je zdejší islamizace podporována pomocí lobbingu a přispívá na ni i Evropská unie svými fondy.

V regionu Vendée byl v pondělí 9. srpna zavražděn katolický kněz. Jeho vrah byl čtyřicetiletý Rwandský přistěhovalec, kterého kněz přijal do své komunity. Tento stejný muž v roce 2020 zapálil starobylou katedrálu ve Nantes. Po tomto incidentu měl být ze země vyhoštěn, což se však nestalo. S přílivem přistěhovalců z Afghánistánu bude těchto incidentů přibývat.

Illona Csáková, Roman Horký, Hana Lipovská a tisíce dalších jsou umlčováni a veřejně lynčováni za své výroky týkající se Covidu-19. Vinu za to nese liberální demokracie, která v našem státě v tuto chvíli převládá. Občané jsou pomocí moderních technologií sledováni. Kombinaci ideologie tyranie s mystifikací ohrožení zdraví a životů nově vyrobenou variací chřipky – s následným vakcinačním šílenstvím.

Ačkoliv přes dobu trvání pandemie koronaviru debata o migrační krizi lehce polevila, v tuto chvíli se znovu rozjíždí na plné obrátky. Evropa se znovu stává destinací migrantů, jejichž počet se oproti minulému roku zvýšil o polovinu. Pod náporem se teď ocitají všechny vstupní body do Evropy. Přistup liberálně demokratického bloku, hlavně Pirátů, je přijímání migrantů do naší země.

Podporované subjekty: Miloš Zeman, Donald Trump, Viktor Orbán, FOX News, Marine Le Penová, Roman Horký, Ilona Csáková, Hana Lipovská, Volný blok, Václav Klaus

Čí hlas je prezentován: Miloš Zeman, Kreml, krajní pravice, xenofobové, antiislámská hnutí, popírači

Útoky: Klimawandel, Michal Koudelka, BIS, CIA, Joe Biden, Markéta Pekarová-Adamová, Brusel, Matěj Stropnický, ODS, ČSSD, LGBTQ+, migranti, feministky, Angela Merkelová, Piráti, anarchisté, Prague Pride, Ondřej Profant, Washington, Joe Biden, liberálové, New York Times, Brusel, BLM, Evropská síť proti rasismu, Helena Dalliová, Muslimské bratrstvo, Václav Havel, STAN, ODS, KDU-ČSL, TOP 09, Pražská kavárna

Autoři: Ivan David, Pert Hájek, Pavel Kopecký, Tucker Carlson, Viktorie Nikiforivá, Bogdan Dobosz, Redakce Protiproud

Příklady:

Už jsou tady: Honička s migranty v Praze. Pekarová – coby pražská jednička SPOLU – jim chce otevřít brány. Všichni jsou to piráti. Slevové balíčky i akční ceny pro invazi. Pokračující covidismus jako zástěrka. Dokdy jsme tady doma?

https://www.protiproud.cz/politika/5967-uz-jsou-tady-honicka-s-migranty-v-praze-pekarova-coby-prazska-jednicka-spolu-jim-chce-otevrit-brany-vsichni-jsou-to-pirati-slevove-balicky-i-akcni-ceny-pro-invazi-pokracujici-covidismus-jako-zasterka-dokdy-jsme-tady-doma.htm

Jdou nám po krku: Udavači se činí. Romanu Horkému chtějí napařit likvidační pokutu. MUKLem jako kdysi. Jen kulisy se mění. Zachraňte koně, nebo už spíše Zachraňte lidi? Totalitu zastaví asi už jen „vzpoura davů“

https://www.protiproud.cz/politika/5966-jdou-nam-po-krku-udavaci-se-cini-romanu-horkemu-chteji-naparit-likvidacni-pokutu-muklem-jako-kdysi-jen-kulisy-se-meni-zachrante-kone-nebo-uz-spise-zachrante-lidi-totalitu-zastavi-asi-uz-jen-vzpoura-davu.htm

Orbán: Emigrovat do naší země není lidské právo! Rodiny jsou důležitější než banky. Realita versus propaganda. New York versus Budapešť. Národní suverenita je od Boha. Budeme na podzim i my umět zvednout rukavici?

https://www.protiproud.cz/politika/5960-orban-emigrovat-do-nasi-zeme-neni-lidske-pravo-rodiny-jsou-dulezitejsi-nez-banky-realita-versus-propaganda-new-york-versus-budapest-narodni-suverenita-je-od-boha-budeme-na-podzim-i-my-umet-zvednout-rukavici.htm

Sputnik

Témata: I v druhém srpnovém týdnu převažují předvolební agitace za vybrané strany, které Sputnik prosazuje. Mezi nejvíce propagované patří SPD, Trikolora, ANO, Přisaha a nově také Aliance pro budoucnost. Témata, které mají voliče přesvědčit, jsou hlavně uprchlíci. Je to stálé téma například Tomia Okamury, téma je samozřejmě nyní zesíleno díky migraci politických uprchlíků z Běloruska a hlavně díky krizi v Afganistánu. Druhým tématem, které je použito k přesvědčení voličů, je kritika EU, kterou používá Zuzana Majerová Zahradníková z Trikolóry.

Mnohem silněji však zaznívá kritika „nechtěných“ stran, které Sputnik vnímá jako ohrožení. V tomto týdnu šlo v největší míře o Piráty, o trochu méně, avšak stále výrazně také o Starosty. Kritizován je jak předseda Pirátů Ivan Bartoš, vykreslován je jako „smažka“, který chce přesvědčit starší voliče. Druhým nejvíce kritizovaným byl Mikuláš Ferjenčík za to, že vede kampaň špatně, kritizován je skoro každý jeho krok, včetně vtipu, který měl reagovat na současnou situaci – tričko s nápisem „Za všechno může Ferjenčík“. Kritizováni jsou Piráti a Starostové od předsedů stran, přes europoslance až po starosty. Jen ve druhém srpnovém týdnu vyšlo na Sputniku 16 článků s cílenou kritikou Pirátů.

Objevují se také témata zabývající se samotnými dezinformacemi. Prezentován je názor advokátky Jany Zwyrtek Hamplové (advokátka se stala známou během pandemie pro kritiku veškerých covidových opatření), která se zlobí na neziskovku Nelež, jelikož vybízí firmy a společnosti k tomu, aby přestali umisťovat reklamu na dezinformační weby, a tak je odstřihli od příjmů. Mezi weby jmenovanými spolkem Nelež patří právě Sputnik, ale také Parlamentní listy, Nová republika a další. Hamplová používá silná slova: „Nenávidím kádrováky od hluboké totality“. Status spolku Nelež přirovnává ke komunistickým praktikám s tím, že si chce názor utvářet sama. Můžeme vidět typické převrácení faktů, aby si čtenář myslel přesný opak toho, co kritizovaný subjekt chtěl. Spolek Nelež v příspěvku nevyzýval k zrušení daných webů, ale k omezení financování, což advokátka Hamplová přeložila jako omezování jejích svobod.

V otázce covidu-19 se objevují jak články, které bude vyhledávat antivax komunita, jako například komentář Václava Klause staršího, který při výstupu na Sněžku chválil lidi, kteří se netestují a neočkují. Na druhé straně o covidu vychází i dost neutrálních čistě informativních článků. Překvapením je, že se v minulém týdnu objevili i články s tragickými příběhy antivax propagátorů, kteří covid nezvládli. Například článek z 10.8. informuje o portugalské rodině, která razila antivax filosofii a do týdne všichni tři členové zemřeli na covid. Sputnik informuje i o smrti Dicka Farrela, moderátora a známou osobnost antivax komunity, který před svou smrtí na covid-19 vyzval lidi k očkování. Oproti jarním měsícům, kdy tématem číslo jedna bylo očkování, silně propagován byl Sputnik V a kritizovány byly západní vakcíny, se v letních měsících již kritika západních vakcín nevyskytuje, vakcína Sputnik V měla v druhém srpnovém týdnu jeden podporující článek.

Podporované subjekty a osoby: ANO, Andrej Babiš, SPD, Tomio Okamura, Marie Zahradníková, Trikolóra, Aliance pro Budoucnost, KVIFF 2021, Karel Havlíček, Přísaha, Robert Šlachta, Ivana Kerlesová, Miloš Zeman, Václav Klaus starší, Jan Zahradil, Jana Zwyrtek Hamplová, Sputnik, Parlamentní listy, Nová republika, ECR, očkování

Čí hlas je prezentován: Jaroslav Bašta (SPD), Lidové noviny, Ondřej Moravčík, Karel Schwarzenberg, Tomasz Peszyński, Jan Zahradil, WPTV, Nikolaj Krjučkov

Útoky: Piráti, Ivan Bartoš, Milion Chvilek, STAN, migranti, Afgánistán, USA, Jan Švejdar, Vít Rakušan, Markéta Pekarová Adamová, Miroslav Kalousek, Andrej Babiš mladší, Jakub Kulhánek, Jan Kuchař (STAN), Zdeněk Šarapatka, Mikuláš Ferjenčík, Čeští elfové, neziskovky, spolek Nelež, Mikuláš Peksa, demoblok, EU, očkování, testování

Autoři: Vladimír Franta, Alena Novotná, Jana Petrova, Tatjana Naronskaja, Dmitrij Kosyrev

Příklady:

Nečekaný zvrat: Kompro na Rakušana nesháněl Babiš, ale Bartoš? Utíkejte na policii, vzkazuje premiér

https://cz.sputniknews.com/20210812/zvrat-kompro-na-rakusana-neshanel-babis-ale-bartos-utikejte-na-policii-vzkazuje-premier-15464430.html

Exprezident Václav Klaus na vrcholu Sněžky pochválil ty, kteří se neočkují a nedělají testy

https://cz.sputniknews.com/20210811/exprezident-vaclav-klaus-na-vrcholu-snezky-pochvalil-ty-kteri-se-neockuji-a-nedelaji-testy-15451898.html

Poznámka: Cílem tohoto monitoringu je dlouhodobé vyhodnocování témat, kterými se vybrané weby zabývají. Pouze dlouhodobé vyhodnocení může dát kompletní obraz o míře manipulací daného webu. Jednotlivé články být dezinformační nutně nemusí. Monitoring nemůže postihnout, jaký je vztah jednotlivých autorů publikovaných textů nebo osob weby zmiňovaných vůči danému webu – zda jsou zmiňováni vědomě nebo proti své vůli apod. Případné reklamace ohledně negativní publicity tyto osoby musí řešit vůči danému webu, nikoli vůči tomuto monitoringu, který jen zpětně zachycuje daný fakt, že informace na webu vyšla.