dezinfo-weby monitoring (1.týden 08/2021)

24110

Aeronet.cz

Témata: Týdnu dominují texty, které konspiračně hovoří o vědeckých experimentech a technologickém vývoji zejména v souvislosti s vakcinací. Snaží se vyvolat dojem, že věda a technologie je v rukou nemorálních spiklenců usilujících o globální kartel a lidé jsou pro ně jenom experimentální subjekty pro jejich plány.

Například uvedení grafenové filtrační membrány do čistírny odpadních vod je interpretováno jako další důkaz škodlivosti vakcín, protože ty údajně mají také obsahovat grafenové nanočástice škodlivé pro lidské tělo. V dalším textu je podobná konspirační teorie „potvrzena“ na příkladech z Číny, která má být nejdále ve vývoji grafenových technologií či informacemi Alexe Jonese o přítomnosti oxidu grafenu v plicích nakažených Covidem 19 (viz. příklady). Vývoj transgenetických potravin pak má údajně také využívat grafeny.

Ze směsice konspirací a ezoteriky se pak skládá text o Emanuelu Macronovi a symbolice, kterou se údajně Macron odkazuje k vybudování Evropského chrámu pod ochranou bohyně Minervy. V dalším textu je rozvíjena konspirace o využívání orgánů z těl nenarozených dětí v USA (viz. příklady). Účinnost vakcinace je opakovaně zpochybňována vytrháváním z kontextu tvrzení různých autorit a jejich rámování do narativů Aeronetu.

Podporované subjekty:, Aeronet, jeho redakce a její zdroje, Svobodný vysílač CS a jeho posluchači a posluchačky, Alex Jones a Infowars, Čína, bývalá ČSLA, servery alternativy, Ivermectin

Čí názor je reprezentován: společnost G20 Water Technologies, společnost HydraSyst Ltd., Water Tech Online, Čína, Alex Jones a Infowars, hra Deus Ex, čínští vědci z Pekingu a Chicaga, Dr. Francis Collins, Badatel.net, Emanuel Macron, sova Minerva, film Above Majestic, spolek Bohemian Grove, Angela Merkel, Judicial Watch, Centrum pro lékařský pokrok, Newsweek, Pizza Gate, šéfka CDC Walensky, CNN, prof. Eli Schwartz, JPost, American Journal of Therapeutics

Útoky: Facebook, globalisté, EU, česká vláda, 5G sítě, sionisté, dům Rothschild, Francie, USA, americké ministerstvo zdravotnictví, americká média kritizující Alexe Jonese, vakcíny mRNA, YouTube, CNN, Google, Český olympijský výbor, Dům Sion

Autoři: Šéfredaktor VK

Příklady: A je to venku! Šanghajské národní inženýrské výzkumné centrum pro nanotechnologie si nechalo patentovat rekombinantní vakcínu proti koronaviru na bázi nanotechnologií s využitím oxidu grafenu jako nosiče! Údajná konspirace je znovu potvrzena jako realita…

https://aeronet.cz/news/a-je-to-venku-sanghajske-narodni-inzenyrske-vyzkumne-centrum-pro-nanotechnologie-si-nechalo-patentovat-rekombinantni-vakcinu-proti-koronaviru-na-bazi-nanotechnologii-s-vyuzitim-oxidu-grafenu/

Americké ministerstvo zdravotnictví financovalo v Pittsburghu miliony dolarů program na těžbu a sklizeň orgánů z tělíček nenarozených dětí! Konspirační teorie Alexe Jonese z roku 2019 byla potvrzena jako šokující pravda!

https://aeronet.cz/news/skandal-americke-ministerstvo-zdravotnictvi-financovalo-v-pittsburghu-miliony-dolaru-program-na-tezbu-a-sklizen-organu-z-telicek-nenarozenych-deti-konspiracni-teorie-alexe-jonese-potvrzena/

Novarepublika.cz

Témata: Minulý týden se na stránkách NR objevuje kritika BIS, spekulace na účet oběšeného běloruského aktivisty, kubánské protesty či kritika EU v souvislosti s migrační krizí i kšefty neziskovek.

Migrační situace na hranicích Litvy s Běloruskem údajně ukazuje na dvojí metr EU, která přes počáteční zdrženlivost spolupracuje s Litvou ve snaze tuto baltskou migraci účinně zastavit, narozdíl od migrace v jižní části Evropy. Jaroslava Baštu např. napadlo, že tyto snahy EU plynou z konkurenčního boje, protože posíláním migrantů Lukašenko kromě jiného narušuje kšefty pašeráckých neziskovek napojených na Brusel a to je v zájmu EU zastavit.

Kubánské protesty nastartované pandemií C-19 a špatnou ekonomickou situací jsou dle dopisovatelky kanadského pokrokového periodika Kathryn Guerrerové režírovány pomocí pomlouvačné kampaně vedené z Miami. Florida je centrem protikomunistické a protikubánské komunity, která prostřednictvím sociálních sítí manipuluje s myšlením Kubánců a vměšuje se do politiky cizího státu. Účastníci demonstrací rabují a demolují bez zájmu o dialog s vládou. Běžné sdělovací prostředky neinformovaly o protestech pravdivě. Ve skutečnosti si údajně většina Kubánců nejvíce ze všeho přeje ukončení blokády USA, což by mělo pozitivní dopad na jejich blahobyt a staví se proti násilí a vandalismu i cizímu vměšování. Dle jejího názoru, žádní účastníci demonstrací nezmizeli, jak se informovalo v médiích, a demonstrace se nevyznačovaly policejní brutalitou, poněvadž většina policistů údajně nemá zbraně s náboji, ale pouze pistole podobné startovacím, které vydávají jen kouř a zvuk.

Stejně jako u zatčeného Ramana Prataseviče se i po smrti běloruského aktivisty Vitalije Šišova objevují pochybné informace o jeho vazbách na pravicové extremisty. Že se tyto informace neobjevují v západních médiích, vede autory NR ke spekulacím o možném zakrývání jakýchsi souvislostí, které dále umožňují zpochybňování teze, která hovoří o smrti V.Š. jako o vraždě v režii běloruské KGB, která nepohodlné Bělorusy kriminalizuje a také likviduje.

Michal Koudelka nemá na stránkách NR na růžích ustláno. Jeho činnost spojená s vedením BIS je kritizována za všech stran. Vytýká se mu jeho napojení na CIA, kritizují se jeho snahy o zviditelňování prostřednictvím médií a nyní je pranýřován i v souvislosti s útěkem běloruské atletky, resp. aktivismem ministra zahraničí J. Kulhánka. Ministrova snaha o pomoc běloruské sportovkyni skončila blamáží, poněvadž je údajně zcela zřejmé, že celá útěková akce Kristýny Cimanovské byla dopředu naplánovaná, o čemž měli lidé z BIS vědět. Koudelkovy dřívější zkušenosti z vedení „ruského referátu“ jsou aktuálně ve vedení BIS nevýznamné, a ne natolik důležité jako znalosti J. Pavlíčka, které plynnou z jeho orientace na imigraci a radikální islám. Proto by měl být J. Pavlíček okamžitě jmenován na jeho místo.

Podporované subjekty a osoby: Rusko, V. Putin, Kuba

Čí hlas je prezentován: Kreml, SPD, Kubánská vláda

Útoky: EU, neziskovky, USA, BIS, západní média, Kristýna Cimanovská, M. Koudelka, J. Kulhánek, Vitalij Šišov

Autoři: Ivan David, Kathryn Guerrerová (KubaCz), Petr Hampl, Jan Schneider, Jaroslav Štefec, Jaroslav Bašta (První Zprávy), EXANPRO, Josef Skála (Parl. listy), Denis Jurganov, Oleg Poljakov (Zvědavec), Pavel Letko

Příklady:

Jaké temné stránky „mučedníků demokracie“ nám média zamlčují?

http://www.novarepublika.cz/2021/08/jake-temne-stranky-mucedniku-demokracie.html

Zosnovaná rebelie: Zpráva očitého svědka protivládních protestů na Kubě

http://www.novarepublika.cz/2021/08/zosnovana-rebelie-zprava-ociteho-svedka.html

NWOO.org

Témata:

Covid 19, očkování: Vyhrazování se proti zvýhodňování očkovaných a poukazování na údajné střety s Listinou základních práv a svobod. Zejména autor upozorňuje na nemožnost vstupu neočkovaných na fotbalová utkání (citace Slavie k tématu).

Protože autoři dostávají pravděpodobně stejné noty, i další článek obsahuje odkaz na Listinu základních práv a svobod, tento ale řeší povinné testování ve školách a na pracovištích i z pohledu porušování GDPR, protože genetická informace je jednoznačným identifikátorem osoby. Článek dále vydává očkování za klinickou studii na populaci. O dobrovolnosti testování se článek opírá o stanovisko advokátky JUDr. Vladany Vališové. Roman Moskowky opět píše článek o „hrdinství“ nenošení respirátorů a dalších akcích proti opatření a chlubí se svými rádoby psychologickými úvahami a činy. Zejména jak zatočil se strážným v jejich Albertu, kterého dehonestuje odhadem IQ na 70 atd. Prakticky jde o nabádání k neposlušnosti. Úsměvné je, že autor považuje společnost Albert za „hnusnou Holandskou“ ale po dva týdny popisuje postřehy z nákupu zde, takže finančně podporovat je chodí pravidelně. Už úvodní věta článku autora Miloš Ch., která obsahuje slovní spojení šokující odhalení, patřící spíše do bulváru, nenechá nikoho na pochybách, jak dramatický článek bude. Prakticky jde o: „Podle šokujícího odhalení, s nímž přišel Dan Dicks z Press for Truth (Kanada), dokument FDA připouští, že CDC a FDA se spolčily za účelem navržení testovacího protokolu na covid-19 s použitím lidských buněk ve směsi s fragmenty viru běžného nachlazení, neboť neměly k dispozici fyzické vzorky takzvaného covidového viru SARS-CoV-2„ Otázka popírání existence viru je zmiňována často, autoři ale naprosto ignorují fakt, že je sekvenována DNA viru pro určení mutací, takže existovat musí. Článek také tvrdí, že Covid je vlastně špatně diagnostikovaná chřipka. O tom, že vakcinace je koncem lidstva tak, jak jej známe píše (spíše ale jen překládá) Aleš Přichystal. Vakcína je označována jako vakcína smrti, očkování bude nakonec probíhat i násilně a vše je hrou farmaceutických firem. Resetheus.org ani tak nepopírá to, že na fotografii slovenských vědců je skutečně zachycen virus (tak, jak jej známe), ale popírá postup zachycení viru a slovíčkaří ohledně slova izolace viru a celá fotografie podle nich není žádným důkazem…. Vzhledem k tomu, že resetheus popírá existenci viru jako takového často, co také napsat jiného, ale určitý posun v názoru tu je.

Migrace, Islám, Terorismus: MUDr. Ivan David řeší snahu německého ministra vnitra Horsta Seehofera (CSU) o pokračování deportací Afghánců do jejich rodné země. Ten také (Seehofer) upozorňuje na „egoismus“ Rakouska v oblasti migrace. David označuje spolupracovníky našich vojáků z Afghánistánu, které bychom měli přijmout kvůli jejich ohrožení, jako spolupracovníky okupačních vojsk a ty z minula jako hrdlořezy a NATOkolaboranty. V dalším článku stejný autor jen komentuje zločiny ISIS a poukazuje na to, že nebyli zločinci postaveni před soudní tribunál za genocidu na Jezídech.

Záplavy v Německu: Ivan David se vrací ke svému tématu zminulých týdnů – povodním v Německu. Klade otázku, zda nejsou odpovědné orgány a úřady spoluodpovědné (díky pozdnímu varování obyvatel a nečinnosti) za vyšší počet obětí.

Konspirační teorie: A kdo jiný, než Jane K. – na více částí rozdělený s odstupem vložení částí 2 dnů je uveřejněn převzatý článek, který odhaluje původ tzv. Nefilimů – jednotlivců nebo organizací strhávající směřování lidstva jimi požadovaným směrem. Jsou nazývání Ilumináty, satanisty…. počítají se do nich i zástupci Londýnské City a nemůže nepadnout jméno Rothschild … všechny díly jsou o tom, kdo je považován za Nefilima – tedy jde o výčet a původ jednotlivých skupin/jednotlivců + odhalování záměrů a praktik. A nelze přehlédnout to, že jako prakticky s každým tématem byla zakomponována i 5g technologie (sice až ve třetí části, ale ta spadá do dalšího monitoringu). Tento monitoring zahrnuje 2 části, ale podle avíza budou minimálně 4.

Bělorusko: Zamlčováním „temných stránek“ mučedníků demokracie se zabývá Ivan David. Jde hlavně o nařčení Prasateviče z fašismu (zástupci samozvané republiky Donbas …) a v případě za nevyjasněných okolností zemřelého Šišmy prý jsou důkazy o sympatizaci méně jasné. Tento článek je na běžné poměry autora velmi agresivní a útočný. Na závěr si nezapomene autor rýpnout do Německa (speciální jednotky rozpuštěné kvůli sympatizaci s fašismem) a demokraty v USA za situaci kolem útoku na Kapitol po volbách.

Podporované subjekty a osoby:

Čí hlas je prezentován: Autorů, JUDr. Vladany Vališové, Horsta Seehofera, Deana Hendersona,

Útoky: Postup proti Covid 19, očkování, NATO, významní bohatí lidé a organizace zahrnuté do skupiny konspirátorů, Německo, demokraté v USA, Farmaceutické společnosti,

Autoři: Jaromír Bradávka, MUDr. Ivan David, Daniel Novák, Jane K., Roman Moskowsky, Miloš Ch., Aleš Přichystal, Resetheus.org

Příklady:

Covidový apartheid začíná

http://www.nwoo.org/2021/08/03/covidovy-apartheid-zacina/

Apokalypsa 5G Koruny Nefilimů – ti, kteří nám skutečně vládnou a jejich NWO

http://www.nwoo.org/2021/08/05/apokalypsa-5g-koruny-nefilimu-ti-kteri-nam-skutecne-vladnou-a-jejich-nwo/

http://www.nwoo.org/2021/08/08/apokalypsa-5g-koruny-nefilimu-ti-kteri-nam-skutecne-vladnou-a-jejich-nwo-2-cast/

Proč se nepodřizovat nesmyslným nařízením a jak vzdorovat otrokům systému?

http://www.nwoo.org/2021/08/05/proc-se-nepodrizovat-nesmyslnym-narizenim-a-jak-vzdorovat-otrokum-systemu/

Jaké temné stránky „mučedníků demokracie“ nám média zamlčují?

http://www.nwoo.org/2021/08/06/jake-temne-stranky-mucedniku-demokracie-nam-media-zamlcuji/

Parlamentnilisty.cz

Témata: V rámci 31. týdne bylo několik nosných témat. Již tradičně dochází k útokům na Piráty kvůli Prague Pride a jiným věcem. Řeší se situace kolem dosavadního ředitele BIS a prostor je dán pro dělání si kampaně subjektům: SPD, TSS, VB a APB (Aliance pro budoucnost).

Politika: Tak, jako to bylo v rámci předchozích monitorů, tak dochází k útokům na Piráty a toto všechno je ještě více posíleno akcí PraguePride. Veškeré, podle autorů závadné, dění na festivalu, je přičítáno Pirátům, ať už čistě z důvodu, že vedou pražský magistrát, nebo prostě proto, že se obecně otevřeně zastávají menšin. PL poté dále přináší rozhovory s různými lidmi, kteří například Prahu popisuji tak, že je ovládána subjekty jako IBM, Vodafone atd.

Ve velké míře se řeší situace kolem ředitele BIS Koudelky. Ze začátku týdne šlo spíše o informativní charakter, ale v závěru týdne se spíše objevují kritické názory. Kritici pak tradičně hovořily o BIS jako o prodloužené ruce západních zpravodajských služeb. Dále o neschopnosti, protože pokud by (teoreticky) nebyla kauza Vrbětice „vycucána z prstu“, ale opravdu by za ní stálo Rusko, je BIS neschopná, jelikož nikdo nebyl zatčen, a hlavně tomu nedokázali zabránit.

Jak již bylo výše zmíněno, tak je nadstandardně dán prostor politickým subjektům jako: SPD, TSS, VB a APB (Aliance pro budoucnost). V převážně většině se jedná o rozhovory s kandidáty těchto stran. Například v textu s názvem: „Lékaři, ženy, učitelé. Víme, koho Okamura staví na volitelná místa“ je detailně popsána celá kandidátka SPD v rámci všech krajů. Žádné jiné straně se takového servisu nedostává.PL si dále všímá nepovedených předvolebních kampaní koalice SPOLU a Pirátů.

V závěru týdne se řeší „konflikt“ ohledně Babišovi zmrzliny a nakreslených křížků na zemi jako památka na mrtvé. V této rovině dochází k útokům na Milion chvilek pro demokracii.

Covid: Témata se vyskytují, jak informativního charakteru, tak také toho kritického, které převažují. Kritici očkování a opatření si jako svůj vzor berou v několika případech Spojené království, ale poměrně zásadně překrucují (případně nechápou) situaci ve zmíněné zemi. Lidé, kteří své spoluobčany upozorňují na povinnost nosit respirátor, jsou popisování jako agresoři, kteří dle autorů nezřídka fyzicky napadají lidi bez roušek. Naopak lidé odmítající si respirátor nasadit jsou vykreslování jako bojovníci za svobodu.

Útočeno bylo také na vládu za udržování atmosféry strachu. Nutno poznamenat, že se řada textů snaží poukazovat na šikanu, která je páchána na lidech, kteří se odmítají očkovat

Ostatní: PL si všímají zvýšeného zájmu o osobu Andreje Babiše mladšího. Ten je prezentován jako psychicky nemocný/labilní člověk, který je nepřáteli svého otce manipulován proti svému otci (opět v ukázkách). PL však ani v nejmenším nepochybují o kvalitách našeho národa, který není hloupý a pozná, co se děje.

Podporované subjekty a osoby: Andrej Babiš (ANO), Dominik Duka, DSSS, Hana Lipovská (za VB), Hospodářská komora, Ivan Vyskočil, Jana Maláčová (ČSSD), Jiřina Bohdalová, Josef Nerušil (za SPD), Karel Havlíček (za ANO), Kateřina Konečná (KSČM), Liga LIBE, Lubomír Volný (VB), Lukáš Pollert, Maďarsko, Markéta Šichtařová, Matěj Stropnický, Miloš Zeman, očkování, Přísaha, Rusko, SPD, Spojené království, TSS, Václav Klaus st., Viktor Orbán, Vláda ČR, Vojtěch Bednář, Volný blok, Vratislav Mynář

Čí hlas je prezentován: Adam Kalous (ANO), Aleš Trdla, Alexandr Mitrofanov, Alexandra Udženija (ODS), Andrej Babiš (ANO), Andrej Babiš ml., Bohuslav Coufal (TSS), Bohuslav Sobotka, Dana Drábová, Daniel Herman (KDU-ČSL), Daniel Landa, Daniela Kovářová, Dominik Duka, Ewa Farná, Hana Lipovská (za VB), Hana Zagorová, Helena Langšádlová (TOP 09), Hynek Blaško (SPD), Ivan Gabal, Jakub Kulhánek (ČSSD), Jan Bartošek (KDU-ČSL), Jan Hartl, Jan Herzmann, Jan Papež, Jan Zahradil (ODS), Jana Bobošíková (za VB), Jana Černochová, Jaromír Novotný, Jaroslav Bašta (SPD), Jaroslav Dvořák (SPD), Jaroslav Foldyna (SPD), Jefim Fištejn, Jindřich Rajchl (TSS), Jiří Adamec, Jiří Čunek (KDU-ČSL), Jiří Mikeš, Jiří Ovčáček, Jiří Paroubek, Jiří Šinkora, Jiřina Bohdalová, Josef Nerušil (za SPD), Karel Janeček, Karel Schwarzenberg (TOP 09), Karla Maříková (SPD), Ladislav Dušek, Libor Lukáš (TSS), Libor Vondráček (Svobodní), Luděk Staněk, Lukáš Smolej, Lukáš Visingr, Marek Ženíšek (TOP 09), Martin Fendrych, Martin Fenin, Martin Kupka (ODS), Michal Berg, Michal Bok, Mirek Topolánek, Miroslav Havrda (TSS), Miroslav Kalousek (TOP 09), Miroslav Kavij (KSČM), Miroslav Macek, Olga Richterová (Piráti), Ondřej Hejma, Ondřej Kundra, Ondřej Neff, Patrik Nacher (ANO), Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL), Pavel Černý, Pavel Fischer, Pavel Novotný (ODS), Pavel Sehnal (APB), Pavel Žáček (ODS), Petr Gazdík (STAN), Petr Hampl, Petr Macinka, Petr Markvart, Petr Piťha, Petr Žantovský, Radek Suchý, Radim Fiala (SPD), Radovan Vích (SPD), Roman Prymula, Romové, Slavoj Žižek, SPOLU, Stanislav Křeček, Tomáš Sochr (Přísaha), Tomáš Vandas (DSSS), Tomáš Vyoral, Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), Tomio Okamura (SPD), Václav Krása, Vadim Petrov, Vít Rakušan (STAN), Vít Vojta, Vojtěch Filip (KSČM), Zdeněk Hřib (Piráti), Zdeněk Koudelka (Trikolóra), Zdeněk Ondráček (KSČM), Zdeněk Zbořil, Zuzana Krátká, Zuzana Majerová Zahradníková (TSS)

Útoky: Adam Vojtěch (za ANO), Alexandr Mitrofanov, Alexandra Alvarová, Andrej Babiš (ANO), Andrej Babiš ml., Aspen Institut, BIS, Cyklisti, Česká pošta, Český rozhlas, Člověk v tísni, ČSSD, ČT, ČTK, David Smoljak, Deník N, Economia, EK, Elektromobilita, EU, Evropské hodnoty, George Soros, Honza Hrušínský, iRozhlas.cz, Ivan Bartoš (Piráti), Jakub Kulhánek (ČSSD), Jaroslav Flégr, Joe Biden, LGBT, Marian Jurečka (KDU-ČSL), Michal Koudelka, Milion chvilek pro demokracii, Miroslav Kalousek (TOP 09), Muslimové, Německo, Neziskové organizace, Nora Fridrichová, Očkování, Ondřej Kundra, Pavel Fischer, Peter Schutz, Petr Dvořák, Petr Fiala (ODS), Petr Smejkal, Piráti, Prague Pride, Prague Security Studies Institute, Praha, Pražská katolická kavárna, Pražská kavárna, protiCOVID opatření, Radek Aubrecht, Respekt, Semantic Visions, SeznamZprávy, Spojené království, SPOLU, Tomáš Halík, TOP 09, Transparency International, USA, Věra Jourová (ANO), Vláda ČR, Zdeněk Hřib (Piráti)

Autoři: az, AZy, čtk, Daniela Černá, David Hora, Hans Štembera, Jakub Vosáhlo, Jan Rychetský, Jan Štěpán, jav, Jiří Hroník, jma, Karel Šebesta, Karel Výborný, kas, mak, Marek Korejs, Michal Bok, mp, Oldřich Szaban, Petr Žantovský, Radim Panenka, rak, red, tan, Václav Fiala, vef, Zuzana Koulová

Příklady:

,,Ponížit vás. Už to není vaše.” Prague Pride: Nový První máj, padlo. Pocítíte

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Ponizit-vas-Uz-to-neni-vase-Prague-Pride-Novy-Prvni-maj-padlo-Pocitite-672656

Útok na Babiše, jde to do rodiny. „Velká prasárna!“ Kalousek to schytal. A hned po něm senátor Smoljak. „Chucpe!“

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Utok-na-Babise-jde-to-do-rodiny-Velka-prasarna-Kalousek-to-schytal-A-hned-po-nem-senator-Smoljak-Chucpe-672810

Pravyprostor.cz

Témata: V týdnu mezi 2. až 8. srpnem bylo na Pravém prostoru uveřejněno 64 textů. 46 se věnovalo politickým nebo společenským tématům, 18 protiislámským, protiromským, protičernošským a anti-LGBTQ tématům.

Politika: Tento týden byla v textech vláda kritizována za současná a předchozí opatření ohledně covidu, testování a očkování. Většina autorů silně odsuzuje očkování a jakoukoliv formu covidpasu. Autoři berou opatření jako útok na individuální svobodu nebo formu apartheidu pro nadcházející fašistický režim a podvolení se globalistické nadvládě elit a jejich opresivnímu režimu. Autoři se nejvíce obávají plnění imigračních kvót, nových zákonů podporujících LGBTQ komunitu, zvýšení daní a zelená opatření pro ochranu přírody. Na Pravém prostoru jsou nejvíce podporovány politické strany Trikolóra, Svobodní a Soukromníci (TSS), názory jejich představitelů a volební plán. Nejsilnější kritika je na Pravém prostoru mířena na Evropskou unii, její představitele, ideje a západní státy Evropy. Polsko, nebo také východní státy jako např. Maďarsko jsou podporovány, zejména kvůli jejich imigrační politice, postoji vůči LGBTQ komunitě a odporu proti EU a levicovému smýšlení. V kontextu k nadcházejícím volbách jsou kritizovány politické strany, které podporují pevnější integraci evropských a západních hodnot, např. Piráti, Starostové a koalice SPOLU. Oproti ostatním politickým stranám jsou útoky proti straně Piráti nejpočetnější.

Společnost: Nejsilnějšími společenskými a kulturními tématy tento týden byla problematika politické korektnosti, oslabení vlivu alternativních médií a propagace názorů autorů na Pravém prostoru. Nelze opomenout neustálou kritiku LGBTQ komunity a imigračních opatření. Kritika v textech na účet LGBTQ komunity sleduje poměrně jednotný narativ. Tyto texty útočí na základní hodnoty, práva a svobody které má pojem LGBTQ reprezentovat, autoři také útočí na subjekty, které podporují tuto komunitu. Mezi tyto subjekty patří i EU jako taková, jenž je v mnoha textech každý týden zpochybňována kvůli imigrační politice, ekologickým opatřením, rovnoprávnosti občanů a boji proti dezinformacím. V několika textech byla vyzdvižena podpora Bělorusku a Lukašenkovi za jeho pohraniční aktivity s uprchlíky. Poukazují tímto na slabost EU v rámci hlídání hranic a imigrační politiky. Velké množství textů tento týden útočilo na Prague Pride, především s argumentem, že společensky tato akce a hodnoty které reprezentuje, kazí naše děti a standardní způsob smýšlení nad naší společností.

Další témata: Několik textů se zabývalo velkým resetem a globální nadvládou korporací a elit společnosti. Texty mají poměrně jednotný narativ, a to ten, že díky očkování se vyfiltrují poddaní, kteří přežijí a pak ti, kteří naočkování nejsou, budou společností diskriminování a postupně zahynou. Poté všichni přeživší budou jednotně sloužit hrstce ultra bohatých, kteří budou diktovat každý náš krok a všechna rozhodnutí. Texty také často kritizují západní ideje kapitalismu, sdílené ekonomiky, technologických pokroků, zelených opatření, očkování a sociálních sítí. Několik textů odmítá klimatické modely a opatření, které by byly prospěšné pro umírnění dopadů globální změny klimatu. Autoři poukazují na nepřesnost těchto modelů a odsuzují kroky, které by vedly aspoň k částečnému napravení situace nebo mitigaci budoucích důsledků. Autoři také silně odsuzují elektromobilitu a zelená opatření v rámci automobilů. Zvyšuje se počet textů, které útočí na evropské státy, kvůli jejich imigrační politice. Texty migrační situaci v okolních státech vždy vykreslují za pomoci manipulační techniky otrávené studny, ať už vědomě či ne.

Podporované subjekty a osoby: Bělorusko, Maďarsko, SPD, Viktor Orbán, Rusko, Donald Trump, Lukašenko, Bild-Live, Ivana Šťastná, Jaroslav Foldyna, Rakousko, Karl Nehammer, Polsko, Marie Le Pen, Matteo Salvini, V4, Trikolóra, Volný Blok, Bobošíková, Lipovská, Svobodní, Miroslav Havrda, Neposlušnost, Putin

Čí hlas je prezentován: Jaroslav Foldyna, Robert Malone, TSS, SPD, ANO, KDU-ČSL, ODS, KSČM, Volný blok, Petr Hampl, Miroslav Havrda, The Epoch Times

Útoky: Očkování, Testování, EU, LGBTQ, Covid, Muslimové, Imigrace, Islám, Západ, Covid opatření, Prague Pride, Politická korektnost, USA, Globalisté, Piráti, Vláda, Německo, Korporace, Roušky, Joe Biden, Mainstreamová média, Cenzura, Gender, Hřib, Média, Migranti, Mark Rutte, Elity, Markéta Adamová Pekarová (TOP09), Ivan Bartoš (Piráti), Michal Koudelka, BIS, NATO, Covidpas, Francie, Ekologie, Fauci, Tichanovská, Merkelová, Drogy, Romská komunita, Jihlava, Jan Čulík, Očkování proti COVID-19, Adam Vojtěch (ANO), SPOLU, Piráti a Starostové, USA – Demokraté, Horst Seehofer, Roman Onderka, Jana Maláčová, ČSSD, Neomarxisté, Flégr, Prymula, Hořejší, Maďar, Chlíbek, Kubek, Levice, Zelená politika, Multikulturalismus, Pavel Kosatík, TOP 09, ODS, Petr Fiala, Mikuláš Ferjenčík, Andrej Babiš, Babiš, Ewa Farna, Globální změna klimatu, MeSES, Albert, Tečka, Radicalisation Awareness Network, Menšiny, Rasová teorie, The Heritage Foundation, Jonathan Butcher, Oligarchie, Neusser, Česká Pošta, IKEA, Rozdělení společnosti, 5G, Česká Televize, Vrbětice

Autoři: Kn, Nautilus, Slovanka, Petr Hampl, Štěpán Čábelka, Roman Bednár, Lubomír Vylíčil, Reformy.cz, Martin Gust, Monika Hrabáková, Pavel Hewlit, Milena Doušková, Vladimír Kříž, Pergill, Jaroslav Foldyna, Jindřich Kulhavý, Jan Bartoň, Tomáš Flaška, Šimon Miča, Jan Schneider, Sosp, Soeren Kern, Vidlák, Jana Pupavová, Eva Hrindová, Miroslav Havrda, Václav Husák, Vojtěch Machálek, Roman Moskowsky, Sbn, Josef Klapal, Kateřina Lhotská, Lili Sun/william Huang, Jana Marková, Lulina, Jiří Žák, Tom Ozimek , Ivo Valenta, František F. Dvořák, Petr Štěpánek, Stanik

Příklady:

Předvolební zmrzka

https://pravyprostor.cz/predvolebni-zmrzka/

Potřebujeme vůbec ty čipy do mozku?

https://pravyprostor.cz/potrebujeme-vubec-ty-cipy-do-mozku/

LGBT aktivismus: Otázky, které bychom si měli klást a neklademe

https://pravyprostor.cz/lgbt-aktivismus-otazky-ktere-bychom-si-meli-klast-a-neklademe/

Protiproud.cz

Témata: Letošní olympijské hry v Tokiu byly nejen nejdražší, ale dokonce zde vítězili zástupci zvrácených menšin, kteří byli Mezinárodním olympijským výborem zvýhodněni. Inkluzi také podporovala změna olympijského motta. Pořadatelé her, jež v minulosti měli nějaký vroubek za rasistická vyjádření, byli vyhozeni. Letošní olympijské hry měly také poloviční sledovanost oproti předchozím ročníkům.

Vydavatelství Slovakia Christiana vydalo v letošním roce známou knihu Levandulová mafie, jejímž autorem je polský profesor Dariusz Oko. Je to v celosvětovém měřítku první monografie, která komplexně popsala problém existence, fungování a rozšiřování homosexuální subkultury v katolické církvi, problém následného zneužívání mladistvých v církvi.

Islám a jeho terorismus se připravuje na expanzi hned za našimi hranicemi. Největší nebezpečí představují muslimští emigranti do Německa. Nečinnost politiků tváří v tvář situaci, kterou sami způsobili, označil za „smrtelnou toleranci“. Následné zprávy německých služeb ve skutečnosti odhalily znepokojivý nárůst hrozeb ze strany muslimských organizací v Německu.

Německý ministr zahraničí Heiko Maas navrhuje zrušit právo veta členských států při rozhodování na úrovni EU ve prospěch většinového hlasování. Tento návrh podpořila např. slovenská prezidentka či Ivan Bartoš. Došlo by však k omezení suverenity menších členských států.

Americký prezident Joe Biden nařídil povinnost vakcinace pro federální zaměstnance. Neočkovaní zaměstnanci budou muset nosit roušky a podrobit se pravidelnému testování. Pokud zaměstnanci odmítnou očkování proti covidu, čeká je každotýdenní testování na covid, povinnost nosit roušky a zákaz pohybu. Každý zaměstnanec musí podepsat prohlášení o tom, že je očkován. Pokud by se zjistilo, že toto prohlášení neodpovídá pravdě, může být za lhaní federálním úřadům provinilec poslán až na 5 let do vězení.

V celém západním světě pod záminkou covidismu nastupuje nová totalita – tzv. sanitární diktatura. V Austrálii již byla ke kontrole nově zavedeného lockdownu přizvána i armáda. Lidé v Sydney se nemohou pohybovat mimo hranice města a lidé z jeho předměstí se bez negativního testu nemohou vzdálit ani na pět kilometrů od svého domova. Podobná situace je i ve Francii, kde bez covidového pasu není možné cestovat MHD, chodit do kin či restaurací. Proti těmto opatřením je pořádáno několik demonstrací.

Článek shromažďuje doktorů tvrdících, že vakcíny na Covid-19 jsou neúčinné a zdraví nebezpečné. Ve skutečnosti žádná pandemie z medicínského pohledu není. Mortalita, například v Norsku, se neliší od předchozích let. Hromadné očkování je pouze strategie Big Pharmy ke zvýšení svých zisků.

Podnikatelé i další občani by měli požadovat náhradu škody způsobenou lockdowny, aby zkrotili totalitářské choutky naší vlády a dalších veřejných institucí. Poškození mají právo na náhradu škody, materiální i psychické újmy například bráněním setkávání lidí či účasti na mši.

Podporované subjekty: Donald Trump, Nina Moserová, Kentaro Kobajaši, Hnutí Trikolóra Svobodní Soukromníci, Andrej Babiš

Čí hlas je prezentován: Xenofobové, popírači, homofobové

Útoky: Laurel Hubbard, Mezinárodní olympijský výbor, WHO, feministky, BLM, Demokraté, USA, Ministerstvu zdravotnictví, Andrej Babiš, islámisté, Joachim Hermann, Arid Uka, džihádisté, Zuzana Čaputová, Marcel Kolaja, Ivan Bartoš, EU, Joe Biden, CNN, The New York Times, The Washington Post, Insider, Politico, Emanuel Macron, Big Pharma, LGBTQ+

Autoři: Redakce Protiproud, Zdeněk Koudelka, Piotr Grochmalski, Lu Lina, Martin Oravec, Jan Bartoň, Valentin Katasonov, Vladimír Palko

Příklady:

Sanitární diktatura: Ve světě i u nás rychle přituhuje. Proti Australanům armáda. Bouří se Francie i Německo. Povolení před pochodem na Bastilu? Budeme svým věznitelům líbat ruce?

https://www.protiproud.cz/politika/5947-sanitarni-diktatura-ve-svete-i-u-nas-rychle-prituhuje-proti-australanum-armada-bouri-se-francie-i-nemecko-povoleni-pred-pochodem-na-bastillu-budeme-svym-veznitelum-libat-ruce.htm

Džihád za Rozvadovem: Smrtelná tolerance a podvolení. Systematická příprava na nastolení chalífátu. Bod zlomu? Merkelové „Wir schaffen das“. Také Turecko se změnilo. Problémy jsou na prahu – a přijdou zase z Německa

https://www.protiproud.cz/politika/5948-dzihad-za-rozvadovem-smrtelna-tolerance-a-podvoleni-systematicka-priprava-na-nastoleni-chalifatu-bod-zlomu-merkelove-wir-schaffen-das-take-turecko-se-zmenilo-problemy-jsou-na-prahu-a-prijdou-zase-z-nemecka.htm

Ostudná a zbytečná olympiáda: Transsexuální vzpěrač(ka) má nárok na zlato. Namísto čestného soupeření klání mezi demonstranty. Namísto fyzické zdatnosti a síly ducha zvrhlost a nenávist. Černý Petr nejen pro Tokio

https://www.protiproud.cz/politika/5945-ostudna-a-zbytecna-olympiada-transsexualni-vzperacka-ma-narok-na-zlato-namisto-cestneho-soupereni-klani-mezi-demonstranty-namisto-fyzicke-zdatnosti-a-sily-ducha-zvrhlost-a-nenavist-cerny-petr-nejen-pro-tokio.htm

Sputnik

Témata: Tématem číslo jedna v prvním srpnovém týdnu bylo možné odvolání šéfa BIS Michala Koudelky. Objevují se spekulace Jana Schneidera, který tvrdí, že Koudelka je přesluhující úředník a je bezpečnostním rizikem. Sputnik dále komentuje, že média se tématu konce jeho mandátu věnují média příliš, argumentuje, že kontrarozvědka má přeci pracovat skrytě. Ve světle komentáře Sputniku k mediální pozornosti vůči možnému konci Koudelky coby šéfa BIS, je velmi citelně znát, že mediální pozornost demobloku a demokratických organizací není Sputniku po chuti, více by Sputnik ocenil tichou výměnu šéfa BIS za jiného kandidáta. V jiném rozhovoru s Radkem Kotenem (SPD), poslanec sice oceňuje práci Koudelky ve smyslu zamezení mezinárodního terorismu, kritiku však v článku sklízí za kauzu Vrbětice, díky „se dostal na výsluní“ i široké veřejnosti. V dalším článku z 8. 8. je zpochybňována celkově kvalita práce BIS.

V předvolební tématice o něco posílila podpora strany ANO a Andreje Babiše. V článku z 8. 8. 2021 řeší Andrej Babiš požadavek EU na zrušení prodeje nových aut se spalovacími motory. V druhé části článku jsou jmenovány věci, které se Babišovi podařily, jako je sázení stromů, či zvýšení důchodů. Z velké části připomíná předvolební plakáty. Silnou kritiku vyslovuje Sputnik vůči akci Milionu chvilek v Průhonicích, kde dělal Andrej Babiš předvolební kampaň. Milion chvilek ráno před příjezdem premiéra nakreslil na zem kříže jako symbol obětí covidu-19. V článku je citován právník Tomáš Týl, který se Babiše zastává. Milion Chvilek označuje hanlivě SSS a zároveň nepravdivě tvrdí, že je to akce Pirátů, Stan a hnutí Spolu.

Na druhé straně je ale hnutí ANO, stejně jako ČSSD kritizována v rozhovoru redaktora Sputniku s Tomio Okamurou, který obě strany kritizuje, že v rámci předvolebního boje provolávají, že nechtějí nelegální migranty, a přitom migranty či islám slovně nebo finančně podporují. Konkrétně Andrej Babiš v tomto článku sklidil kritiku za financování neziskovky Organizace pro pomoc uprchlíkům. Dále se v rozhovoru probírají postoje proti Evropské unii, například proti přijetí eura. Obdobně, jako u výše uvedeného článku o Andreji Babišovi, se v rozhovoru s Tomio Okamurou opakují tradiční postoje strany, které zároveň podporují narativ Sputniku a program dané strany.

V prvním srpnovém týdnu řešily média běloruskou sportovkyni na letních olympijských hrách – Kryscinu Cimanouskou. Stanovisko Sputniku zatím ke sportovkyni není ani kritické ani pochvalné, plní pouze informativní funkci. Ani v případě náhlé smrti běloruského opozičního aktivisty Vitalye Šyšova nedělá Sputnik žádné stanovisko. V obou článcích o jeho smrti však připomíná stanovisko prezidenta Zemana, který navrhl při setkání se Světlanou Tichanovskou, aby si v České republice zřídila kancelář.

Podporované subjekty a osoby: SPD, Tomio Okamura, Radek Koten, ANO, Andrej Babiš, Miloš Zeman, Hana Lipovská, Mike Pompeo, Donald Trump, republikáni, Kim Čon-Un, Alena Schillerová,

Čí hlas je prezentován: Jan Schneider, Radek Koten, Parlamentní listy, Tomáš Týl,

Útoky: Michal Koudelka, BIS, Demoblok, ANO, ČSSD, Igor Matovič, Pentagon, USA, migranti, Velká Británie, královna Alžběta, NATO, Kauza Vrbětice, EU, islám, neziskovky, Organizace pro pomoc uprchlíkům, euro, Česká televize, Petr Dvořák, rada ČT, Joe Biden, Laurel Hubbardová, princ Andrew, Petr Fiala, SPOLU, Marian Jurečka, Milion chvilek, Markéta Pekarová Adamová, Piráti, Ivan Bartoš.

Autoři: Dmitrij Korněv, Vladimír Franta, Alena Novotná, Tatjana Naronskaja, Andrej Koc, Alfija Jenikejeva, Sergej Savčuk, Alexej Saryčev

Příklady:

Zůstane Koudelka v čele BIS? Schneider: Přesluhující úředník je bezpečností riziko…

https://cz.sputniknews.com/20210803/zustane-koudelka-v-cele-bis-schneider-presluhujici-urednik-je-bezpecnosti-riziko-15371404.html

Okamura: ANO a ČSSD proti migraci? Směšné. Tyto strany z peněz poplatníků platí migrantům

https://cz.sputniknews.com/20210808/okamura-ano-a-cssd-proti-migraci-smesne-tyto-strany-z-penez-poplatniku-plati-migrantum-15426799.html

Nečekaná výzva pro opozici: Klidně pokračujte – děláte Babišovi nejlepší kampaň, jakou můžete

https://cz.sputniknews.com/20210807/necekana-vyzva-pro-opozici-klidne-pokracujte—delate-babisovi-nejlepsi-kampan-jakou-muzete-15418024.html

Poznámka: Cílem tohoto monitoringu je dlouhodobé vyhodnocování témat, kterými se vybrané weby zabývají. Pouze dlouhodobé vyhodnocení může dát kompletní obraz o míře manipulací daného webu. Jednotlivé články být dezinformační nutně nemusí. Monitoring nemůže postihnout, jaký je vztah jednotlivých autorů publikovaných textů nebo osob weby zmiňovaných vůči danému webu – zda jsou zmiňováni vědomě nebo proti své vůli apod. Případné reklamace ohledně negativní publicity tyto osoby musí řešit vůči danému webu, nikoli vůči tomuto monitoringu, který jen zpětně zachycuje daný fakt, že informace na webu vyšla.