dezinfo-weby monitoring 2. týden 02/2023)

53106

Aeronet.news

Témata:

Válka na Ukrajině: Ukrajina údajně nasadila u Bachmutu nervově-paralytické zbraně, které vyrábí ukr. skupina Shaman Group. Použitím chemických zbraní se Ukrajina dopouští válečného zločinu. Ukrajinská armáda vykrvácela a ruská ofenzíva je na obzoru.

Rakouský podplukovník někde v diskusi odhalil, že tanky dodané Ukrajině budou řídit převlečení vojáci NATO. Přípravy na válku s Ruskem běží v celé EU a také se vytváří seznamy majetků určeného k rekvírování. Mobilizace na Slovensku není dle expremiéra Fica vyloučena, protože vláda oddálila předčasné volby až na září, aby údajně měla případnou mobilizaci pod svou kontrolou.

Bývalý poradce V. Zelenského A. Arestevič hovoří o rozdělení Ukrajiny podle korejského vzoru a přiznává, že Ukrajina nemá dostatečnou sílu na porážku Ruska. Arestovič dle ruské rozvědky údajně formuje novou opozici a disponuje ochranou Bílého domu. Rozdělení Ukrajiny plánují Američané.

Evropští politici potřebují válku, na kterou půjde svalit všechno co se nedokončilo při covidu, tj. realizace Total Control. Brusel chce pokračování války, aby Ukrajina stihla vyklouznout z vlivu USA, viz Izrael a J. Korea. Slovensko, Polsko, resp. NATO se připravuje na vstup do války!

Vměšování USA: AE komentuje Turecký a Maďarský příklad sbližování s Putinem a poukazuje na vměšování USA do vnitřních záležitostí zemí, které zaujímají jiný postoj k mezinárodním vztahům s Ruskem. Američtí velvyslanci v Evropě jsou označováni za jakési místodržitele nad jednotlivými evropskými državami bez suverenity.

Podporované subjekty a osoby: Kreml, ruská armáda, Turecko, Maďarsko, Alexej Arestevič

Útoky: Západ, Ukrajina, USA, NATO, V. Zelenský, EU, Polsko, Slovensko

Autoři: VK

Příklady:

Dejte ruce pryč od Turecka a Maďarska!

https://aeronet.news/video-dejte-sve-spinave-ruce-pryc-od-turecka-a-nevmesujte-se-do-vnitrnich-zalezitosti-madarska-dve-zeme-dva-ministri-a-krik-na-dva-americke-velvyslance/

Bývalý poradce Zelenského o budoucím rozdělení Ukrajiny a válce…

https://aeronet.news/video-rozdeleni-ukrajiny-podle-scenare-dvou-koreji-by-prineslo-ukrajine-bonusy-od-kolektivniho-zapadu-zpetna-vazba-nenaplnenych-ocekavani-zasahne-nasi-moralku-natolik-ze-se-z-toho-vsichni-zblaznime/

Slovensko, Polsko… NATO do války

https://aeronet.news/video-samozrejme-ze-posleme-slovenske-vojaky-do-valky-samozrejme-slovensky-premier-v-demisi-eduard-heger-jako-prvni-premier-v-evrope-prohlasil-ze-posle-slovenske-vojaky-do-valky-kvuli-ukrajine/

Novarepublika.online

Témata:

Válka na Ukrajině: Po týdnu, kdy bylo téma ukrajinsko-ruského konfliktu na webu upozaděno, je nyní téma války autory hojně popisováno. Můžeme vidět nadstandardně vysoký počet článků, které se tématu války okrajově zabývají, ale není jejím hlavním tématem. Článků, které se primárně věnují válce na Ukrajině, můžeme vidět lehce nadstandartní počet. Tyto články se věnují válce v obvyklých narativech, které válku na popisují jednostranně a autoři připisují válečné postupy a úspěchy převážně ruské straně. Vojenské neúspěchy ruské armády nejsou v článcích vůbec zmiňovány a ztráty jsou často podhodnoceny, nebo autory nezmiňovány. Naopak na ukrajinské straně jsou ztráty často nadhodnoceny a ukrajinská armáda je popisována jako „potrava pro ruskou munici“.

Domácí politika: Počet článků se po vysokém výskytu k uplynulých prezidentským volbám razantně snížil (nebyl však zanedbatelný). Autoři se v článcích soustředili na kritiku zvoleného prezidenta Petra Pavla, kterého obviňovali ze stupňování ukrajinského konfliktu. Dále P. Pavla kritizovali z maření diplomatických vztahů, převážně s ČLR a Ruskem. Další část článků, věnující se domácí politice, se soustředila na kritiku současné vlády a chystaným vládním reformám – především pak důchodové reformě. V neposlední řadě byla vláda obviněna z drahých energií a nepodpory obyvatelstva. Ve velkém množství článků byla vidět ostrá kritika „mainstreamových“ médií. Tato kritika byla opravu citelná a soustředila se především na ČT, Seznam zprávy a Novinky.

Zahraniční politika: Drtivá většina článků, která se primárně soustředila na kritiku EU, USA a NATO byla citelně spojována s válkou na Ukrajině. Západní země společně s NATO byly silně zatahovány do konfliktu a obviňovány z jeho stupňování. Dále byly tyto státy kritizovány za vojenskou podporu Ukrajiny, která je popisována jako neúčinná, slabá a finančně vyčerpávající pro podporující státy.

Společně s těmito články bylo prezentováno i zemětřesení odehrávající se v Turecku a Sýrii; u autorů bylo ale citelné, že toto téma je jen okrajové. Zajímavým úkazem byly i zmínky věnující se události z konce listopadu – výbuch plynovodu Nord Stream – z útoku byla obviněna vláda USA.

Útoky: NATO, USA, OSN, Ukrajina, EU, Německo, Vláda, Petr Fiala (ODS), Západ, Pětikoalice, P. Pavel, Polsko, Francie, E. Macron, J. Biden

Podporované osoby a subjekty: Rusko, Putin, alternativní média, Kreml, J. Bašta, SPD, Turecko, Sýrie

Příklady:

Ukrajinská fronta 8. -10. 2. 2023 podle ukrajinských blogerů

https://www.novarepublika.online/2023/02/ukrajinska-fronta-8-10-2-2023-podle-blogeru-ruskeho-telegramu

Důchody a diletantství

https://www.novarepublika.online/2023/02/duchody-a-diletantstvi

Spolčení debilů

https://www.novarepublika.online/2023/02/spolceni-debilu

Protiproud.info

Témata:

Ukrajina opět v předsmrtelných křečích: Ukrajinská armáda se uchyluje k tvrdé mobilizaci, a týká se to i hýčkané střední třídy. Podle šéfa Doněcké lidové republiky ukrajinská armáda použila chemické zbraně, což je další známka její zoufalství. Bachmut je obklíčen a Ukrajina má na kahánku.

PP analyzuje jmenování generála Gerasimova a jeho důsledky pro vývoj války. Zatím úspěšně dobývá města a chystá se na jarní ofenzívu.  Podpora Západu je příliš malá a příliš pozdě. Rusko také nasazuje protidělostřelecký systém Penicilin, který nelze detekovat. Na Ukrajině už byly zničeny zbraně odpovídající zásobám dvou armád, a zbraně, které posílá Západ, Rusko opět zničí. Ukrajinská nezávislost je minulostí. Válka je přitom hlavně byznys pro USA, což však nevylučuje eskalaci do jaderné války.

Konspirační teorie nakonec přijme i mainstream: “Konspirační teorie” se dle PP jedna po druhé proměňují v realitu. Naposled například umělý původ covidového viru nyní mainstreamová média nepopírají, ačkoli tento názorový obrat proběhl úplně bez povšimnutí. Další teorie, které se jistě v budoucnu potvrdí, je vymyšlená ptačí chřipka, která nás prý ohrožuje, ale nakažení ptáci podivně respektují hranice a v Německu nepoletují. Vhodně načasované zemětřesení v Turecku, tak, aby podkopalo prezidenta Erdogana, který nedovoluje Švédsku vstup do NATO? To je zřejmě systém HAARP v akci, elektromagnetické bombardování na dálku. A co teprve podivné objekty sestřelené nad severní Amerikou? Všechna pravda nakonec vyjde na povrch, ale nepodvolení kredit nedostanou.

Čtení myšlenek z Davosu: Globalisté vyvíjejí technologii, která umožní čtení myšlenek, a trestání “nesprávného” myšlení. Technologie bude schopna využít údaje o mozkových vlnách k prokázání “zločinu”, což bude možné použít u soudu, ale i na kontrolu zaměstnance. Podobné zařízení, Elektroencefalograf MN8, už existuje. Podobají se bezdrátovým sluchátkům, a již se využívají na sledování produktivity. Daleko není ani invazivní zavedení senzorů přímo do mozku. Další způsob, jak globalisté splní svůj deklarovaný cíl, abychom nic nevlastnili, a byli tak šťastní.

USA škodí, kde může: Plynovod Nordstream zničily na dálku odpálené výbušniny z Pentagonu. Nálože C4 byly nastraženy potápěči amerického námořnictva v rámci cvičení NATO. Nordstream 2 by zdvojnásobil množství ruského levného plynu. Zemětřesení v Turecku je dle nepřímých indicií vyvoláno použitím tajemných zbraní Pentagonu.

Koncem ledna totiž vydávají západní velvyslanectví varování před možným teroristickým útokem, a později jsou velvyslanectví někola západních zemí zavřena. Zároveň se stupňovala roztržka mezi Západem a Erdoganem. V noci před otřesy byly navíc na obloze vidět zvláštní úkazy. Aby smazaly stopy, nabídly země NATO dle PP až obsesivně pomoc. Erdogan možná využije politického zemětřesení k obratu k Rusku a Číně.

Podporované subjekty a osoby: nepodvolení, Turecko, Čína, Rusko

Útoky: Světové ekonomické fórum, USA, NATO, Petr Pavel, globalisté

Příklady:

Tajné zbraně způsobující zemětřesení

https://protiproud.info/politika/7012-turci-podeziraji-usa-z-pouziti-tajnych-zbrani-v-noci-pred-zemetresenim-se-objevily-zvlastni-ukazy-na-obloze-ambasada-pred-katastrofou-varovala-obcany-usa-prijdou-tektonicke-posuny-v-geopolitice-svet-se-otrasa.htm

Čtení myšlenek

https://protiproud.info/politika/7010-cenzura-a-fizlovani-na-kazdem-kroku-je-uz-malo-jak-zjistit-zakazane-myslenky-pry-budeme-stastni-asi-stejne-jako-kdyz-nam-vezmou-majetek-zlocin-k-prokazani-zlocinu-mysleni-bajecny-novy-svet-na-dalsi-mete.htm

Sputnik

Témata:

ČR: Petr Štěpánek (Trikolora) vyzdvihuje schopnost Miloše Zemana udržovat vztahy se zástupci všech velmocí (Rusko, Čína, USA), obrat vůči Rusku po zahájení SVO mu prý nic dobrého nepřinesl, mainstreamová média k němu měla vždy málo úcty. Při nedávné návštěvě podpořil roli Srbska jako vyjednavače míru mezi Ruskem a Ukrajinou. Mírové jednání si prý přeje 42 % Čechů, o mír však neusiluje Petr Pavel (telefonáty na Ukrajinu a na Tchaj-wan). Štěpánek se ptá, čí zájmy Pavel reprezentuje a zda je jeho cílem poničit si vztahy se světovými mocnostmi.

Ruský expert na jadernou energetiku se vrací k vyřazení Ruska z tendru na dostavbu Dukovan, hodnotí nabídky konkurentů a uzavírá, že ta ruská byla nejlepší.

USA: Hodně článků se věnuje obvinění USA ze zničení plynovodu Nord Stream na základě článku amerického novináře. USA i v minulosti prosazovaly své zájmy formou špionáže, sabotáže či pořádání státních převratů. Cílem tohoto teroristického útoku bylo prý rozeštvat alianci Německa a Ruska a učinit Evropu závislou na dodávkách plynu z USA, měl být plánován již od konce roku 2021. Mluvčí ruského prezidenta spatřuje pokusy o tiché zastavení mezinárodního vyšetřování.

Útoky na Joe Bidena zejména ze strany republikánů, jejichž favoritem je floridský guvernér Ronald DeSantis. Blížící se volby v USA i jinde (např. v Polsku) mohou významně ovlivnit průběh války. Roste počet republikánů, kteří jsou pro odevzdání části Ukrajiny Rusku a omezení podpory.

USA jsou odcházejícím hegemonem (rozpad společnosti, hospodářský úpadek, nedokážou udržet spojenectví, natož vytvářet nová). Jak se ukazuje na Ukrajině, nemají ani vojenskou moc k udržení globální dominance, což však neznamená, že nevyvolají velkou válku. Hrozba třetí světové války zaznívá opakovaně. NATO se prý snaží rozmístit vlastní infrastrukturu v Asii a může zkusit poštvat např. Vietnam nebo Japonsko proti Číně, což by prý byla analogie poštvání Ukrajiny vůči Rusku.

Evropa: Útoky na země silně oponující Rusku jako je Polsko a Pobaltí (zrádci evropských zájmů ve prospěch USA). Nově přistoupivší členové EU využívají starší členy jako ekonomické dárce.

Sankce Evropě škodí (např. hrozí nedostatek ropných produktů). Evropa obchází své vlastní sankce, když povoluje dovoz tam, kde se ruské suroviny smíchají s cizími. Prezentovány jsou nesouhlasné hlasy (proti dodávkám zbraní, část ukrajinského území se má přenechat Rusku, odmítání další pomoci Ukrajině). Konflikt na Ukrajině Evropu vyčerpává, zatímco USA z něj profitují, což vede k nevyhnutelnému střetu zájmů. Budoucnost je v budování spravedlivějšího světa, nového bezpečnostního systému, mezinárodních vztahů a obchodu, multipolarity.

Hodně článků se týká zemětřesení v Turecku, kterému Rusko přislíbilo pomoc (i Sýrii). Je zdůrazněna pozice Turecka, jež bez ohledu na nátlak Západu neuvalilo sankce na Rusko.

Válka na Ukrajině: USA a jejich spojenci konflikt prodlužují. Rusko je připraveno na jednání s Ukrajinou bez jakýchkoliv předběžných podmínek. Západ neustále vyzývá Rusko k jednání, ale ignoruje fakt, že Ukrajina to odmítá, popř. Ukrajina jednání odmítá na základě pokynů ze Západu.

Viktor Medvedčuk, předseda zakázané opoziční strany na Ukrajině, měl prý nakročeno k tomu porazit v příštích volbách Zelenského, a ten proto potřeboval vnějšího nepřítele a válku. Zelenskyj nehájí zájmy Ukrajiny, nýbrž NATO, obětoval mír, zákonnost a stabilitu vlastní země a může za utrpení Ukrajinců. Rovněž jsou popisovány rozmíšky v nejvyšších ukrajinských politických kruzích.

Obvinění ukrajinské armády z útoků na civilisty, neoprávněného strašení civilistů ruskou armádou, použití chemických zbraní, poprav zajatců atd. Ukrajina má vysoké ztráty (340 tanků jen za leden), trpí nedostatkem munice (Evropa nestíhá vyrábět), mobilizuje mladistvé, starce i ženy. Možné dodání stíhaček z Velké Británie se má týkat starších modelů určených jen pro výcvik. Bojů se účastní množství zahraničních žoldáků, v odposleších zní často polština a angličtina s východoevropským přízvukem.

Podporované subjekty a osoby: Rusko, ruská armáda, Miloš Zeman, Ronald DeSantis (republikánská strana USA), Turecko, Čína, Viktor Medvedčuk, Srbsko

Útoky: Západ, NATO, EU, USA, Ukrajina, Volodymyr Zelenskyj, ukrajinská armáda, Polsko, Pobaltské země a další nově přistoupivší členské země EU, Joe Biden, Petr Pavel

Příklady:

Zeman jde svojí cestou. Nejvíc udělal pro upevnění česko-izraelských vztahů, míní Štěpánek

https://cz.sputniknews.com/20230208/zeman-jde-svoji-cestou-nejvic-udelal-pro-upevneni-cesko-izraelskych-vztahu-mini-stepanek-19187367.html

Média zjistila, kde uplatní USA druhý „ukrajinský scénář

https://cz.sputniknews.com/20230207/media-zjistila-kde-uplatni-usa-druhy-ukrajinsky-scenar-19180418.html

zvedavec.org

Témata:

Ukrajina, Rusko a souvislosti: Pepe Escobar sepsal další kompilát ruské interpretace dění kolem Ukrajiny, NATO a EU. Sankce proti Rusku jsou podle něj neúčinné, německé tanky budou záhy zničeny, nebo zajaty a prozkoumány ruskými specialisty. Íránský konvoj s drony zničený Izraelem byl podle autora humanitární a vlastně se jednalo o útok na Rusko a Čínu. Pokusy o porážku Ruska na Ukrajině jsou údajně marné, NATO směřuje k úpadku. USA odebírá čipy z Tchaj-wanu, aby ten dostával rakety s těmito čipy pro vlastní obranu, ale USA upřednostňuje Ukrajinu. EU má být ovládána NATO, tedy Washingtonem.

Štubňa v dalším článku shrnuje cíle Ruska na Ukrajině. Původní záměr dobytí oblastí s převládajícím ruskojazyčným obyvatelstvem je nutné změnit na dobytí celé Ukrajiny, a to i proto, že si Polsko činí na část Ukrajiny nárok. USA jsou ten, kdo na Ukrajině rozhoduje, Zelenskyj je podle autora jen loutka. USA údajně pochopily, že Ukrajina (a zástupně Západ) už prohrála. Porážkou Ukrajiny bude Slovensko sousedit s Ruskem, na což se autor velmi těší, protože podle něj až tehdy zavládne skutečná demokracie.

Ekologie: Bob Bishop ve svém článku spíše jen komentuje možnost dosažení nulových emisí uhlíku a poukazuje na omezenou životnost elektromobilů nebo větrných turbín. Záměr nulových emisí je podle něj nerealizovatelný.

Prezidentská volba ČR: Lubomír Man se stále neodkáže povznést nad výsledek prezidentských voleb a jeho poslední dobou stálé a prakticky jediné téma – Petr Pavel je náplní i nejnovějšího článku. Podle autora budeme všichni pykat za komunistickou minulost Petra Pavla. To zejména tím, že se bude snažit dokázat i těm, kteří jej nevolili, že je prozápadní a zintenzivní směřování na Západ.

Petr Král v reakci na úspěch Petra Pavla ve volbách poukazuje na chyby, kterých se dopustila parlamentní i neparlamentní extrémistická opozice. Zejména jde o to, že si každý hrál sám za sebe a důsledkem bylo, že si strany SPD, Trikolóra, Chcípl pes, Volný blok atd. díky konkurování upřely lepší výsledek ve sněmovních, senátních i prezidentských volbách. Vyzývá ke všeobecnému odpuštění si, aby strany mohly začít spolupracovat.

Nord stream: Lucas Leiroz de Almeida píše, že německé vyšetřování výbuchu nenalezlo důkazy, že by v sabotáži nějakým způsobem figurovalo Rusko. Klade to na roveň tvrzení, že se sabotáží nemá Rusko nic společného (píše, že jde o přiznání toho, že se na sabotáži Rusko nepodílelo). Opakuje domněnku, že za výbuchy stojí USA. O tom, že za výbuchy nesou odpovědnost USA, píše i Seymour Hersh.

Aféra Huntera Bidena: Této aféře se věnuje Thierry Meyssanm. Spíše ale omílá již několikrát napsaná tvrzení, jako například to, že pokud by voliči o aféře věděli dříve, nedali by J. Bidenovi hlas v prezidentských volbách.

Zemětřesení v Turecku: Po řízených tornádech a záplavách je zde teorie, že za zemětřesením stojí USA, které trestají Turecko, které se stává pro USA a Západ nepohodlným partnerem. Se zemětřesením se dávají do souvislosti agresivní slova tureckého ministra Soylu vůči USA a to, že zemětřesení poškodilo i energetickou infrastrukturu, kterou Turecko budovalo za přispění Ruska.

Podporované subjekty a osoby: Rusko, Čína, Írán

Útoky: NATO, EU, O. Scholz, Petr Pavel, USA, Německo, V. Zelenskyj, CIA, J. Biden, H. Biden

Příklady:

Pokusy a omyly kolektivního Západu

https://zvedavec.news/komentare2023/02/9531-pokusy-a-omyly-kolektivniho-zapadu.htm

Zemětřesení „na objednávku“

https://zvedavec.news/komentare2023/02/9540-zemetreseni-na-objednavku.htm

Poznámka: Cílem tohoto monitoringu je dlouhodobé vyhodnocování témat, kterými se vybrané weby zabývají. Pouze dlouhodobé vyhodnocení může dát kompletní obraz o míře manipulací daného webu. Jednotlivé články být dezinformační nutně nemusí. Monitoring nemůže postihnout, jaký je vztah jednotlivých autorů publikovaných textů nebo osob weby zmiňovaných vůči danému webu – zda jsou zmiňováni vědomě nebo proti své vůli apod. Případné reklamace ohledně negativní publicity tyto osoby musí řešit vůči danému webu, nikoli vůči tomuto monitoringu, který jen zpětně zachycuje daný fakt, že informace na webu vyšla.