dezinfo-weby monitoring 1. týden 02/2023)

52741

Aeronet.news

Témata:

Prezidentské volby: Konspirace kolem výsledků prezidentských voleb na Slovensku, ve Francii a ČR, která se zakládá na definici oválnosti diamantů, resp. poměru mezi čísly 58/42 = 1,38, jenž tvoří diamantový řez, resp. jednu z Kaplanových konstant, která se používá ve světě globalistů a obchodníků na diamantové burze v Antverpách. V USA r. 2020 se volby falšovaly ve prospěch J. Bidena, který sice na hlasy voličů nevyhrál v poměru diamantového řezu, ale na hlasy volitelů ANO, protože poměr vyšel na 1,32, což je zaokrouhleně také Kaplanův poměr!

Petr Pavel není na rozdíl od V. Putina racionálně uvažující člověk, když namísto starostí o obyvatele ČR telefonuje s taiwanskou prezidentkou a ohrožuje tak bezpečnost ČR i české investice v Číně. Potvrzuje se také to, co psal nedávno Aeronet, že Petr Pavel aka agent Pávek chce zvyšovat daně z nemovitosti a připravit tak s českou vládou na české občany pěknou okrádačku. AE také zmiňuje výzvu PP ohledně dodávek všech zbraní pro Ukrajinu s výjimkou těch jaderných.

Válka: NATO je dle vyjádření J. Stoltenberga připraveno na konfrontaci s Ruskem za použití konvenčních zbraní. Bývalý náměstek britského premiéra dokonce NATO vyzval k vyslání vojsk na Ukrajinu. NATO stojí před volbou, buď nechat Ukrajinu prohrát na celé čáře nebo jí poslat vojska aliance! Kult války proti Rusku pohltil celý Západ… a Rusko odpoví mocnými zbraněmi, prohlásil V. Putin v posledním projevu.

Ukrajina se nachází v platební neschopnosti a je nucena vyplácet své vojáky státními dluhopisy. Ukrajinský velvyslanec v Berlíně oznámil, že Ukrajina chce zahájit diskuze o právu UA na vlastnictví jaderných zbraní. V EP se odehrála konference na téma, jaké jsou možnosti rozbití a deimperializace Ruska a privatizace jeho zdrojů.

Fialova vláda chce protlačit novelu mobilizačního zákona pro všechny Čechy od 18-60 let.

Ostatní: Změna genetiky celé populace vlivem dlouhodobého vystavení působení procesů řízení na 6 prioritách konceptuálního programování, což je tzv. eugenické záření, které kromě myšlení mění i genom! Nejedná se o chemii, tabletky ani hypnózu, nýbrž o působení konceptuálních procesů řízení s tématikou války proti Rusku, kdy lidé po čase začnou chtít válku s Ruskem a postupně ztrácí pud sebezáchovy i mateřský instinkt.

Podporované subjekty a osoby: Kreml

Útoky: Západ, Ukrajina, USA, NATO, vláda ČR, Německo, P. Fiala, Petr Pavel, volební technologie, mobilizační zákon

Autoři: VK

Příklady:

Poměry zfalšovaných voleb vychází na Kaplanův poměr!

https://aeronet.news/diamantovy-rez-neuveritelna-shoda-pomeru-volebnich-vysledku-prezidentskych-voleb-ve-francii-na-slovensku-a-ted-i-v-cesku-naznacuje-desive-spiknuti-anebo-dusledek-genetiky/

Ukrajina chce usilovat o právo na vlastnictví jaderných zbraní…

https://aeronet.news/video-ukrajinsky-velvyslanec-v-berline-oznamil-ze-kyjev-chce-zahajit-diskuse-o-pravu-ukrajiny-na-vlastnictvi-jadernych-zbrani-v-dusledku-porusenych-bezpecnostnich-garanci-budapestskeho-protokolu/

Projev V. Putina a připravenost na válku s NATO!

https://aeronet.news/video-vladimir-putin-v-projevu-ve-volgogradu-k-80-vyroci-vitezstvi-rude-armady-v-bitve-o-stalingrad-potvrdil-ze-kolektivni-zapad-jiz-povazuje-valku-s-ruskou-federaci-za-hotovou-vec/

Novarepublika.online

Témata:

Válka na Ukrajině: Tématu války na Ukrajině se pisatelé věnovali v obvyklém gardu i množství. Autoři válku na Ukrajině popisovali v obvyklých narativech, jež ukrajinský národ vykreslují jako slabý, prorostlý fašismem a boje jako jednostranné ve prospěch ruské armády. Popis bojů byl věnován převážně úspěchům RF. Nuance můžeme vidět od přechodu zlehčování civilních ztrát a popisu raketových útoků k popisu bojů na zemi a líčení vojenských operací RF. V článcích můžeme vidět, že autoři diskutují o chystané ofenzivě ruské armády.

Domácí politika: Na webu Novarepublika můžeme vidět dva hlavní proudy, kterým se autoři věnují. První se věnuje proběhlé prezidentské volbě. Volbu pisatelé popisují jako méně šťastnou a problematickou. Petra Pavla popisují jako pro úřad nekompetentní osobu, která byla vybrána vládou USA a masově podporována domácími mainstreamovými médii.

Druhý proud se věnoval, před měsícem obvyklým, tématům – převážně se autoři věnovali zdražování, zelené politice a dále chystaným vládním reformám.

Zahraniční politika: U zahraniční politiky můžeme vidět změnu v počtu článků. Počet článků tento týden výrazně vzrostl oproti předchozím týdnům. U článků můžeme cítit kritiku západních zemí, v čele s USA, zeměmi EU a NATO, především spojené s dodávkou zbraní pro Ukrajinu. Některé články se věnují podpoře RF a např. popisují, jak se ruské federaci ekonomicky daří navzdory sankcím.

Útoky: NATO, USA, OSN, Ukrajina, EU, Německo, Vláda, Petr Fiala (ODS), Západ, Pětikoalice, P. Pavel, Polsko

Podporované osoby a subjekty: Rusko, Putin, Alterativní média, Kreml, J. Bašta, SPD, Venezuela, Latinská Amerika

Příklady:

Co nás čeká (a nemine?) -doplněno o Do nich, odkud jsou zblblí

https://www.novarepublika.online/2023/02/co-nas-ceka-a-nemine

Maduro vytváří v Latinské Americe blok spojenců Ruska a Číny

https://www.novarepublika.online/2023/02/maduro-vytvari-v-latinske-americe-blok-spojencu-ruska-a-ciny

4.- 5. února na frontě, v zázemí a svět očima ruského internetu

https://www.novarepublika.online/2023/02/4-5-unora-na-fronte-v-zazemi-a-svet-ocima-ruskeho-internetu

Protiproud.info

Témata:

Dělení ruské kořisti: Na velké konferenci Europarlamentu se mají setkat zástupci národů Ruské federace, aby projednávaly její poválečné uspořádání. Západní státy se dle PP hlavně chtějí dohodnout na rozporcování území a zdrojů Ruské federace. To by však mohlo přimět k ještě větší spolupráci africké a asijské země, které se budou obávat podobného osudu.

Smrtící kovidová vakcína: PP přináší text o smrtících účincích kovidové vakcíny, na kterou dnes umírají především muži a děti. WHO společně s mezinárodní finanční oligarchií, ztělesněná pediatrem Peterem Hotezem, brojí na sociálních sítích proti antivaxerům, ačkoli i americký senát už uznal, že kovidový virus byl vytvořen lidmi záměrně. Zároveň je dle PP již prokázáno, že vakcíny způsobují autoimunitní onemocnění, infarkty a myokarditidu.

PP zprostředkovává zprávu z kanadsko-amerického potrálu LiteSiteNews, kde odbornice na farmakologii Alexandra Latypová popisuje nezvratné důkazy o tom, že vakcíny jsou biologickou zbraní z dílny amerického ministerstva obrany. Mechanismus působení smrtící vakcíny funguje tak, že nutí buňky exprimovat antigeny. Imunitní systém takové buňky následně napadá a ničí tak vlastní tělo. Ve vakcíně pod mikroskopem jsou navíc vidět malé mechanické struktury, ze kterých se po několika hodinách formují mikročipy.

Česká armáda u moci: Armáda si připravuje půdu pro válku. Nejprve Vojenské zpravodajství přimělo vládu vypnout nepohodlné weby, aby usmrtila myšlenky, které nelze trestně stíhat. Poté náčelník generálního štábu generálmajor Karel Řehka se vyjádřil, že v případě napadení členského státu NATO, bude ČR ve válce od první minuty. PP připomíná, že účast na obraně není automatická a netýká se útočné války, kdy konflikt vyvolá nebo vyprovokuje sám některý člen NATO. Vláda také navrhla změnu ústavy, která by jí dovolovala vyslat na 60 dní vojsko do cizí země, přičemž v návrhu chybí podmínka souhlasu přijímajícího státu a OSN.

Petr Pavel: PP komentuje zahraničně politické kroky Petra Pavla, který už pár hodin po svém zvolení projevuje nepřátelství vůči Číně i Rusku. Domluvil se na návštěvě Ukrajiny po boku slovenské prezidentky, a telefonoval si s Tchaj-wanem. Rusko přitom nabírá na síle a Ukrajina už nemá kde brát. Chování budoucího prezidenta tak přirovnává PP k sebevraždě ČR. A i kdyby na válku nedošlo, neobchodování s Ruskem a Čínou je ekonomická sebevražda.

Na co se těšit při Velkém resetu: PP přináší deset cílů totálního resetu, který osnuje WEF (Světové ekonomické fórum) sdružující malou skupinu nikým nevolených mocných, kteří ovládají Západ. Mezi tématy v Davosu se v posledních letech vyskytly otázky jako ovládání myslí pomocí zvukových vln, tablety s mikročipy od společnosti Pfeizer, oblečení s čipy, které bude možné sledovat a implantování smartphonů do lidského těla. WEF také chválilo omezení sociálního života během kovidu a volá po dalším omezením svobody slova. Pandemie pro WEF dle PP představovala příležitost, jak restrukturalizovat světové uspořádání. WEF své plány na podmanění lidstva realizuje dosazováním svých mladých účastníků do čela vlád.

Útoky: Světové ekonomické fórum, Klaus Schwab, Ukrajina, Petr Pavel, česká armáda

Podporované osoby a subjekty: Rusko, Čína, Írán

Příklady:

Sputnik

Témata:

Dění v ČR: se tento týden týkal pouze informativní článek o telefonátu Petra Pavla se Zelenským.

V kontrastu s obvyklými krátkými články je obsáhlý rozhovor s Lavrovem (viz odkaz níže). Západ pod vedením USA vede proti Rusku hybridní (popř. mentální) válku. USA jsou přesvědčeny o vlastní výjimečnosti a nadřazenosti. Lavrov zde vidí paralelu s napoleonskými válkami a 2. světovou válkou, Rusko opět ohrožují německé tanky a budou bojovat s Ruskem na území Ukrajiny rukama Banderovců, což vnímá jako nacismus v nové podobě, „konečné řešení ruské otázky“. Dle Putina je nutné opět odrazit agresi kolektivního Západu. USA jsou vykreslovány jako válečný štváč (připouští i použití jaderných zbraní pro zadržování KLDR), který na válce vydělává a řídí ji, na Ukrajině testují zbraně, z Evropy si dělají odbytiště. Dle Medveděva je třeba politovat Evropany, že si zvolili tak ubohé vůdce, kteří poslouchají USA na úkor vlastních občanů.

Rusko si přeje mír, Západ prý zabránil Ukrajině ve vyjednávání. Na druhou stranu zaznívá, že vzhledem k nově odsouhlaseným dodávkám zbraní nemá smysl mluvit nejen s ukrajinskými nacisty, ale ani s jejich loutkovodiči ze Západu. Zelenského 10 bodový mírový plán je nerealistický. Izraelský expremiér tvrdí, že Zelenský v začátku invaze vylezl z bunkru až poté, co se Putin zaručil, že jej nenechá zabít.

USA jsou prý sponzorem teroristů, jejich cílem je, aby všude zavládl chaos. Jako akt teroristů je označen i výbuch Nord Stream I. S tímto může souviset zveřejnění dalších článků o teroristických útocích ve světě. Opakují se další obvinění (biologické laboratoře, žoldáci, politické neziskovky).

Rusko usilovně pracuje na budování vztahů se zeměmi BRICS a dalšími rozvojovými zeměmi. USA těmto zemím prý rozkazuje a hrozí sankcemi, pokud budou spolupracovat s Ruskem. Vztahy s Čínou jsou nejlepší za celou historii, plánují nový plynovod a spolupráci v mnoha oblastech. Čínské ministerstvo zahraničí vyzvalo USA, aby přestaly těžit z války, zastavily dodávky zbraní a vytvořily podmínky pro jednání. Opakovaně je nadhazován možný budoucí konflikt USA (Západu) s Čínou, na který prý nejsou USA připraveny. Několik informačních článků o čínském balónu, jenž byl dle Číny meteorologickou sondou, která se náhodou odchýlila od své dráhy, dle USA ale měla monitorovat strategická zařízení USA.

I evropské státy mají slabé armády a další dodávky zbraní na Ukrajinu je dále oslabují, Rusko je těžko porazitelné, a navíc jaderná mocnost. Dodávek zbraní se týká hodně článků, tentokrát hlavně ve smyslu, že to není pro Rusko velký problém (dodávky budou dlouho trvat, mnohé země nic dodat nechtějí, Rusko má proti nim super zbraně, spoustu západních zbraní se jim již podařilo zničit). Ani sankce nefungují. Dle MMF zastropování cen ropy nepoškodí ruský export (v článku však píší jen objemech, nikoliv o tržbách) a ekonomická prognóza Ruska je příznivá na rozdíl od Ukrajiny, která zažívá historický propad.

Situace na bojišti: je popisována stále stejně jako série ruských úspěchů a ukrajinských problémů. Opakovaně obviňují Ukrajinu z toho, co dle jiných zdrojů informací je typické spíše pro Rusy (útoky na civilní infrastrukturu, na obytné domy, strašení civilistů, co všechno jim Ukrajinci udělají, až se k nim dostanou, Ukrajinci unáší civilisty, mučí zajatce, na Ukrajině probíhá násilná mobilizace a střílí vlastní vojáky, kteří se chtějí vzdát, mají zadržovací oddíly, v důsledku čehož ukrajinští vojáci přecházejí na ruskou stranu, což je prý znakem, že ukrajinská propaganda přestává fungovat).

Hodně článků se věnuje proruským vyjádřením ze strany některých politiků, politologů či novinářů. Např. vnuk Charlese de Gaullea uvedl, že zákaz vysílání Sputniku je v rozporu s hodnotami Francie, apeluje na větší poznání Ruska a trvalý mír s Ruskem. Viktor Orbán je přesvědčen, že čas je na straně Ruska, Ukrajina je nyní „ničí země“ podobně jako Afghánistán a prohraje. Maďarská prezidentka podporuje Ukrajinu, nicméně chová respekt k Rusku i Rusům. V Německu probíhají shromáždění propagující vystoupení z NATO a mír s Ruskem atd.

Podporované subjekty a osoby: Rusko, ruská armáda, Viktor Orbán, Čína

Útoky: Ukrajina, NATO, EU, USA, Volodymyr Zelenskyj, Západ, ukrajinská armáda, Litva

Autoři: nejsou uváděni

Příklady:

Čína označila USA za hlavního organizátora ukrajinské krize a vyzvala k zastavení dodávek zbraní

https://cz.sputniknews.com/20230130/cina-oznacila-usa-za-hlavniho-organizatora-ukrajinske-krize-a-vyzvala-k-zastaveni-dodavek-zbrani-19149435.html

Lavrov: Přesvědčení USA o vlastní nadřazenosti je hlavním důvodem konfrontace mezi Ruskem a Západem

https://cz.sputniknews.com/20230202/ministr-zahranici-rf-sergej-lavrov-poskytuje-rozhovor-sputniku-19159521.html

zvedavec.org

Témata:

Ukrajina, Rusko a souvislosti: Je zmíněna informace o přerušení diplomatických vztahů s Ruskem, respektive vyhoštění velvyslance Ruska, ze strany Estonska a Litvy. Sergej Marzhetsky si stěžuje na to, že Rusko tranzitem plynu přes Ukrajinské území podporuje Ukrajinskou ekonomiku, nehledě na to, že Ukrajina ruský plyn nakupuje poté se slevou v Evropě. Zmíněn v článku je termín Suroviking, což je název pro záměrné ničení infrastruktury Ukrajiny.

Administrátor webu uvádí článek Scotta Rittera, který popisuje, jak se snažil zabránit druhé válce v Iráku, kdy měla být záminkou výroba zbraní hromadného ničení. Pod tento článek administrátor snažící se narazit tehdejší situaci na dnešní „kopyto“, že podobnost se stávající vládou USA je „čistě náhodná“.

Pepe Escobar se snaží nabídnout vizi, že USA opomíjejí ukrajinskou vládu a smířily se s ruskou kontrolou dobytých území atd. s tím, že USA žádají za ústupky v sankcích Rusko, aby nepřecházelo do útoku. Zabavení ruských 300 mld. dolarů má být podle autora hlavní lumpárna, protože peníze mají být použity na obnovu Ukrajiny, viz příklady.

Štubňa se snaží na příkladu neonacistické italské buňky, údajně navázané na ukrajinský pluk Azov, vyvolat dojem vzestupu neonacismu v Evropě. Vyvolává i obavu, že s Ukrajinci proudícími na Slovensko vzrůstá riziko neonacistických útoků (údajně s posvěcením NATO).

Zrušení civilizace: Takto se jmenuje článek P. C. Robertse, který pojednává prakticky o začátku upozaďování a utlačování bílého etnika, zejména v USA. Příklady dává na muzejnictví, lékařském a právnickém vzdělání v USA.

Podporované subjekty a osoby: Rusko, Irák, S. Husajn

Útoky: Ukrajina, Veřejnoprávní média, B. Clinton. G. W. Bush, G. W. Bush starší, USA, A. Blinken, V. Nuland, Zelenskyj

Příklady:

Zpanikařené impérium se snaží učinit Rusku „nabídku, kterou nelze odmítnout“

https://zvedavec.news/komentare2023/02/9526-zpanikarene-imperium-se-snazi-ucinit-rusku-nabidku-kterou-nelze-odmitnout.htm

Ožívajú nacistické bunky po celej Európe?

https://zvedavec.news/komentare2023/02/9529-ozivaju-nacisticke-bunky-po-celej-europe.htm

Poznámka: Cílem tohoto monitoringu je dlouhodobé vyhodnocování témat, kterými se vybrané weby zabývají. Pouze dlouhodobé vyhodnocení může dát kompletní obraz o míře manipulací daného webu. Jednotlivé články být dezinformační nutně nemusí. Monitoring nemůže postihnout, jaký je vztah jednotlivých autorů publikovaných textů nebo osob weby zmiňovaných vůči danému webu – zda jsou zmiňováni vědomě nebo proti své vůli apod. Případné reklamace ohledně negativní publicity tyto osoby musí řešit vůči danému webu, nikoli vůči tomuto monitoringu, který jen zpětně zachycuje daný fakt, že informace na webu vyšla.