dezinfo-weby monitoring (2 týden 01/2022)

33569

Aeronet.cz

Témata: Minulý týden je o dost barvitější než ten předchozí. AE se věnuje krizi v Kazachstánu, nábízí vlastní konspirativní teorii týkající se stáže Jana Farského a nechybí ani názor na kauzu Djokovic, očkování a účast USA na vzniku Sars-Cov-2.

Protože kazachstánská vláda údajně tlačí na předčasný odchod ruských jednotek ze svého území, AE si dovozuje její možný střet zájmů, resp. možné zapojení samotného kazachstánského vedení do organizace nepokojů, které údajně páchají teroristické skupiny z Kyrgystánu, Uzbekistánu a Tádžikistánu a v jejichž řadách se nacházejí i bývalí bojovníci Islámského státu a Al-Kajdy. Aeronet na základě informací GRU vidí za tímto chaosem USA a Evropu, které v rámci svých zelených politik usilují o ovládnutí kazachstánských nerostných zdrojů, což nesmí a nemůže Rusko připustit.

Rusko reaguje na možné budoucí rozšiřování NATO na Ukrajinu či do Finska a Švédska tím, že údajně vyjednává se zástupci Kuby a Venezuely o možnostech umístění svých vojenských základen a raket na jejich území.

Odjezd Jana Farského na osmi měsíční stáž je dle Aeronetu skandál, který nemá nikde na světě obdoby. J. F. má za peníze českých občanů v plánu amerikanizovanou federalizaci tzv. Trojmoří, v rámci programu, který dle AE slouží jako základna zahraničních spolupracovníků CIA. Fulbrightova komise již na konci osmdesátých let údajně připravovala ve východní Evropě kádry pro státní převraty. Dle AE je evropská federace nyní mrtvá a projekt Trojmoří, v rámci kterého již dochází k postupné renacifikaci společnosti, potřebuje budovat federální model, jehož je J. Farský pravděpodobným předvojem.

Aeronet se vyjadřuje k videu australské televize, ve kterém dva moderátoři obviňují Novaka Djokovice z podvodu, přičemž si omylem nevšimli, že nemají vypnuté mikrofony. Údajně se objevují hlasy, které tvrdí, že šlo o dopředu zinscenovaný únik, jenž měl za úkol zvýšit sledovanost. AE podporuje Novaka Djokovice jako bojovníka za svobodu a příznivce okultních nauk a zpochybňuje postup australské vlády, která údajně jeho případ využívá pro zakrývání vlastních problémů s lidskými právy a covidiánským terorem.

Očkování, resp. západní vakcíny jsou pro své neblahé dopady na zdraví opět podrobeny velké kritice, v rámci které se poukazuje na dva aktuální případy tenistů, mající údajně v důsledku očkování problémy s výkoností. V případě gruzínského tenisty Basilashviliho došlo ke skreči rozehraného zápasu a v případě běloruské tenistky Sabalenkové údajně došlo po aplikaci druhé dávky Pfizer k ochabnutí svalstva, v jehož důsledku je nucena podávat spodem.

Anthony Fauci dříve nepřiznal, že USA ve Wuhanu financovaly projekt výzkumu netopýřích koronavirů, což dle AE ukazuje „A je to venku!“, že za vznikem Sars-Cov-2 stojí USA.

Podporované subjekty a osoby: Rusko, Novak Djokovic, Esoterismus

Útoky: Západní vakcíny, Pfizer, australská vláda+TV, Anthony Fauci, USA, EU, NATO, Green deal, vedení Kazachstánu, Jan Farský, Fulbrightova komise/program

Autoři: Šéfredaktor VK

Příklady:

Situace v Kazachstánu…

https://aeronet.cz/news/video-zaplatili-mu-200-dolaru-a-letenku-aby-jako-nezamestnany-a-bez-prace-pomohl-delat-demonstrace-a-revoluci-v-kazachstanu-na-ulicich-radi-demonstranti-z-kyrgyzstanu-uzbekistanu-a-tadzikistanu/

Jan Farský, CIA, Fulbrightův program a projekt Trojmoří

https://aeronet.cz/news/skandalni-cesta-ceskeho-poslance-na-8-mesicni-staz-v-usa-v-ramci-fulbrightova-programu-ktery-financuje-americke-ministerstvo-zahranici-nema-nikde-jinde-ve-vyspelem-svete-obdoby/

Očkování a zdravotní újmy…

https://aeronet.cz/news/video-plne-ockovany-gruzinsky-tenista-vzdal-zapas-na-okruhu-atp-pote-co-pri-kazdem-uderu-raketou-nemohl-popadnout-dech-doktorovi-potom-priznal-ze-se-to-nepodoba-astmatu-protoze-lapa-po-dechu/

ČeskoBezCenzury.cz

Témata: Web hovoří o televizním vystoupení polského vojáka, který uprchl do Běloruska a tam vypověděl, že na polské hranici se hromadně střílejí migranti, kteří se snaží přejít do Polska. Střílejí se i Poláci, kteří se stanou náhodnými svědky poprav. Těl v mělkých hrobech v polských pohraničních lesích je spousta; navíc je jen otázkou času, kdy se cílem kromě migrantů stanou další skupiny lidí.

Další článek popisuje drama v Dánsku, kde docházím k útokům mladých migrantů. Cílem je zabíjet mladé, bojeschopné Dány, aby se eliminoval budoucí odpor této země. Česká média přitom o kritické situaci mlčí. Migrace je problémem i ve Španělsku, kde došlo k řadě incidentů, do kterých byli v některých případech zapojení pachatelé pocházející z Afriky. U jiných útoků web neuvádí, kdo je pachatelem nebo jak souvisejí s tématem. Problém s migrací se ale týká i nás. V Karlových Varech došlo k několika útokům na ženách, kterých se dopustil Afghánec žijící v Německu. Hlavní média v informaci o útocích opomněla doplnit, že muslimové jsou svými vůdci vyzýváni, aby na nemuslimské ženy útočili. Je také zjevné, že počty takových incidentů porostou.

Mezinárodní napětí je obsahem článku, podle nějž Rusko důrazně varovalo USA a NATO před rozmisťováním novodobých zbraní na evropském území. Pokud by adresáti varování ignorovali, mohlo by snadno dojít k eskalaci rizika a případné vojenské reakci ze strany Ruska.

Tématu Covid-19 je znovu věnována řada příspěvků. Jeden popisuje, jak je celá pandemie zosnované spiknutí, ze kterého finančně těží farmaceutické firmy vyrábějící vakcíny. Článek uvádí několik firem, které stojí v pozadí celého komplotu. Vyjmenovány jsou i společnosti, které se podílely na výrobě viru, stejně jako následného očkování proti němu. Do spiknutí jsou zapojené samozřejmě i celé státy. Povinné očkování u nás je důsledkem tohoto spiknutí. Varianta Omikron je závěrečným dějstvím nemoci, ale je potřeba ještě využít nakoupené vakcíny. Toho lze dosáhnout právě povinným očkováním. Ve společnosti ale sílí odpor ze strany skupin, které mají od března této povinnosti podléhat. Ti podepsali několik deklarací, ve které očkovací povinnost odsuzují.

Naštěstí nejsou všichni v područí uvedeného spiknutí. Soud v USA nařídil FDA zveřejnit měsíčně tisíce stran dokumentace pro přípravu vakcíny proti Covid-19 společnosti Pfizer. Tím bude konečně dosaženo transparentního předání informací a svět se dozví, na čem je tato vakcína postavená.

Mezitím se v Rakousku schyluje k tomu, že možná nebude zavedeno povinné očkování již od 1. února, jak bylo plánováno. Možný odklad o celé týdny způsobuje pravděpodobně nyní převládající varianta Omikron. Její průběh bude pro nařízení povinného očkování zásadní. Nicméně je důležité zdůraznit, že pokud to stát skutečně spustí, bude muset převzít odpovědnost za vakcíny, a tedy se zavázat k náhradě jakékoli případné škody, která by očkovaným vznikla.

Covidu-19 se týká i článek popisující, jak v Brazílii oblíbený televizní moderátor zkolaboval během vysílání, protože měl akutní infarkt. Protože jen pár dní předtím dostal třetí dávku očkování proti Covid-19, je zjevné, co bylo příčinou infarktu.

Podporované subjekty a osoby: Rusko, Bělorusko, Maďarsko, Polsko; David Martin, Zdeněk Jandejsek

Útoky: Evropská unie, NATO, Polsko, Německo, Velká Británie, Kanada, Jižní Afrika, Čína, Austrálie, Rakousko, USA, vláda ČR, Pirátská strana, Česká televize, obecně všichni, kdo nejsou proti očkování na Covid-19 a migraci

Autoři: Články na tomto webu zpravidla nebývají podepsané, primárně je přebírán obsah z jiných zdrojů: AE News, nwoo.org, Aeronet.cz, hlavnespravy.sk, protiproud.cz. Autorské texty mají na webu tento týden Peter Flener a někdo vystupující pod označením Slovanka

Příklady:

Střílí poláci migranty na hranicích?! Bude se tím někdo zabývat-fikce nebo druhá Katyna?!

https://ceskobezcenzury.cz/2022/01/zpravy-k-zamysleni/strili-polaci-migranty-na-hranicich-bude-se-tim-nekdo-zabyvat-fikce-nebo-druha-katyna/

Dr. David Martin odhaluje hlavní spiklence, kteří zosnovali aféru Covid-19

https://ceskobezcenzury.cz/2022/01/zpravy-k-zamysleni/dr-david-martin-odhaluje-hlavni-spiklence-kteri-zosnovali-aferu-covid-19/

Novarepublika.cz

Témata: Hlavními tématy jsou dění v Kazachstánu a jednání na úrovni USA – Rusko ohledně tenzí na hranici s Ukrajinou. Kazachstán je prezentován buď optikou provládní nebo prokremelskou s tím, že se opět tematizuje možnost, že mělo jít o “barevnou revoluci” řízenou ze zahraničí (nejspíš z USA). Pokud nebyla řízená, tak o ní Západ nepochybně věděl dopředu, nicméně tím, že nijak nezakročilo také údajně oslabilo pozici USA v očích spojenců.

V souvislosti s Ukrajinou je tematizována linka, že USA nebude bránit Ukrajinu ani kdyby byla v NATO, protože na ní nemají žádný vážný bezpečnostní zájem. Západ nese podle dalšího článku vinu za zhoršení vztahů mezi Ruskem a Západem – konkrétně onou provokací je rozšiřování NATO na východ (o Polsko, ČR a Maďarsko), vojenská intervence NATO na Balkáně, další rozšiřování NATO o Pobaltí a zacházení s Ruskem jako nepřítelem na Ukrajině a v dalších zemích. Další články se věnují úpadku západní převahy, a naopak neohroženosti ruské reakce.

Tematizuje se otázka energetiky, konkrétně je kritizována evropská zelená politika jako příčina vzrůstu cen plynu v Evropě. Euro je prezentováno jako “nástroj Deep state k nastolení korporátního fašismu v celé EU-kolonii”.

V domácí politice je kritizována vláda Petra Fialy. Nová republika přebírá rovněž komentář Jaroslava Bašty na téma kritiky korespondenční volby, protože právě ona je náchylná k falšování a manipulaci, zejména “ze zahraničí”. Jako noticka je ke komentáři přidáno, že dle názoru redakce Nové republiky lidé žijící v zahraničí neplatí v ČR daně, a tudíž by neměli mít právo u nás volit. Bašta obecně dostává hodně prostoru se svými názory na EU Green Deal nebo dění v mezinárodních vztazích.

Nová republika tematizuje i stipendijní pobyt Jana Farského v USA a “odhaluje”, že z projektů podpořených Fullbrightovou nadací se řada věnuje – pro dezinfromační weby problematickým – tématům jako je migrace, inkluze nebo v tomto případě federalizace EU.

Podporované subjekty a osoby: Rusko, Alena Vitásková, Ivan David

Útoky: USA, NATO, vláda Petra Fialy, Petr Gazdík (STAN), Jan Farský (STAN),, korespondenční hlasování, “barevné revoluce”, zelená politika, EU, “deep state”

Příklady:

Jaroslav Bašta: Korespondenční hlasování je útokem na demokracii

https://www.novarepublika.cz/2022/01/jaroslav-basta-korespondencni-hlasovani-je-utokem-na-demokracii

Americký expert: Čtyři provokace Západu vrazily klín mezi Rusko a USA

https://www.novarepublika.cz/2022/01/americky-expert-ctyri-provokace-zapadu-vrazily-klin-mezi-rusko-a-usa

NWOO.org

Témata:

Vystoupení Srbska z federace Bosny a Hercegoviny: První kroky provedené parlamentem Republiky srbské k vystoupení z federace Bosny A Hercegoviny komentuje MUDr. Ivan David. Přednáší také historický exkurz do doby občanské války, kdy údajně vlastně jednotky OSN ve Srebrenici byly štítem, kterého zneužívali muslimští federální vojáci k výpadům proti Srbům. Také zde zaznívají informace o nelibosti NATO, EU a Německa nad snahami o vystoupení z federace. Článek je laděn protimuslimsky.

Kazachstán: Stejný autor, který pro tento článek naprosto převzal rétoriku Kremlu, komentuje dění v Kazachstánu ve článku s titulkem „Kazachstán a Rusko předvedli, že US příručka pro barevné revoluce zastarala“. Na jednu stranu mluví o vousatých mužích ve výcvikových táborech ze syrské války a bojovnících ISIL, následně zmiňuje, že ve výcviku pomáhali ukrajinští instruktoři. Rusové jsou mírotvůrci, GRU měla své agenty ve výcvikových táborech a byla perfektně připravena zasáhnout. Na druhou stranu tvrdí, že byť tajná služba Kazachstánu o výcvikových táborech a nebezpečí věděla, prezidenta Tokajeva neinformovala. O povstalcích hovoří jako o teroristech a o povstání jako o násilném převratu. Naprosto přehlíží neozbrojené oběti a oběti na dětech. V dalším článku stejný autor řeší zapojení Turecka v demonstracích, zejména prezidenta Erdogana. O tom, že dění v Kazachstánu vyvolal Washinton píše P.C.Roberts (článek klasicky uvádí Lubomír Man) a snaží se vyvolat dojem, že Rusko je obklíčeno nebezpečím a musí se bránit. V dalším článku stejného tandemu se tvrdí, že Rusko je přímo tlačeno NATO a USA k tomu buď se vzdát, nebo použít sílu. Washington je proradný a americká armáda postrádá inteligenci.

Nová vláda ČR: Petr Gazdík se stal námětem článku Lubomíra Mana, který omílá už jednou uváděnou vzpomínku na ruském letišti a v dalším textu – bez opory faktů – dehonestuje nového ministra školství.

Výzva ozbrojeným silám Slovenské republiky: Ivan Štubňa vyzývá k neposlušnosti armádu SR a ozbrojené složky vůbec vůči slovenské vládě, která prý zaprodává Slovensko USA. Podle článku mohou USA prakticky za vše, za nepokoje v Kazachstánu, jsou oslabené ekonomicky a chystají se převzít moc nad globální ekonomikou. Rusko je adorováno, dokáže zasadit během několika dní bleskové mocné údery a vše vyhraje.

Podporované subjekty a osoby: Rusko, V.V Putin, Milodar Dodilkov, Kasim Tokajev

Útoky: Karim Masimov, Samat Abiš, NATO, USA, EU, Německo, CIA, Armáda USA, Petr Gazdík, Ivan Štubňa, Mikuláš Dzurinda, Slovenská vláda, Wendy Shermanová, Recep Erdogan, Turecko

Příklady:

Kazachstán a Rusko předvedli, že US příručka pro barevné revoluce zastarala

http://www.nwoo.org/2022/01/10/kazachstan-a-rusko-predvedli-ze-us-prirucka-pro-barevne-revoluce-zastarala/

Výzva vojakom a všetkým ozbrojeným silám Slovenskej republiky!!!

http://www.nwoo.org/2022/01/10/vyzva-vojakom-a-vsetkym-ozbrojenym-silam-slovenskej-republiky/

Parlamentnilisty.cz

Témata:

Politika: Píše se především o nynější vládě. Velkou pozornost mělo jednání o vyslovení důvěry parlamentem. Vláda byla napadána prakticky ze všech stran: byla označena za probruselskou, mající většinu díky rekordnímu množství propadlých hlasů atd. Také bylo dodáváno, že do budoucna chce ochudit lid skrze drahé energie, avšak že utrácí za nové úředníky. Opozice je naopak chválena za oprávněnou kritiku. Vyzdvihován je zejména A. Babiš, T. Okamura a A. Schillerová.

V několika článcích je útočeno na předsedkyni PS PČR Markétu Pekarovou Adamovou, kvůli jejímu komentáři vůči V. Orbánovi a nadcházejícím volbám v Maďarsku. Tyto útoky přetrvávají celý týden. Druhým terčem se stal Jan Farský kvůli svému stipendiu v USA. Kritici toto odsuzují jako podvod na voliče. Jeden ze článků přímo útočil na údajnou na Fullbrightovu „neziskovku“.

Velká pozornost je věnována také financování hnutí STAN, kde mají PL svůj nevyvratitelný očerňující názor.

Covid: Tento týden nepřinesl v referování o covidu žádné velké změny. Stále se útočí na očkování a opatření. Jednalo se o informativní články, popř. rozhovory s odborníky PL. Na konci týdne se objevovaly iniciativy proklamující, aby lidé nedodržovali opatření, skrze která se snaží vláda převzít kontrolu nad občany, hlavně neočkovanými. Prostor je věnován kauze Novaka Djokoviče, který je vnímán jako oběť covidové diktatury. Všeobecně jsou podporovány antivaxerské skupiny a demonstrace.

Zahraničí: Je věnována pozornost Kazachstánu, ale i Ukrajině. Klasicky je zastáván postoj, že Rusko je ohrožováno NATO, a tak má své vojáky na hranicích s Ukrajinou pro svou obranu. Situace v Kazachstánu je naproti tomu podána tak, že rozhodně nešlo o spontánní protesty a demonstranti byli „profesionálové“ vycvičení v USA. Také je chválen Kazašský prezident Tokajev za svou rozhodnost (při střelbě do demonstrantů) a za odmítnutí setrvání vojsk CSTO v Kazachstánu.

Ostatní: Pokračuje strašení energetickou chudobou a Green Dealem. Jako jediná cesta soběstačnosti se jeví vystoupení z EU. K nelibosti ke GD se přidávají i někteří dnes vládní poslanci. Objevuje se také kritika ČT, kdy je útočeno hlavně na moderátora Jakuba Železného.

Podporované subjekty a osoby: Alena Schillerová (ANO), Andrej Babiš (ANO), ANO, David Rath, demonstrující policisté, GRU, Hana Lipovská, Jan Palach, Jana Bobošíková, Jiří Beran, Jiří Šinkora, Karel Havlíček (za ANO), Kazašská vláda, Kazašský prezident, KSČM, Lubomír Volný, Markéta Pekarová Adamová (TOP 09), Miloš Zeman, Miroslav Kalousek (TOP 09), Novak Djokovič, ODS, Petr Holec, Roman Šmucler, Rusko, SPOLU, Tokajev, Tomio Okamura (SPD), V4, Viktor Orbán, Václav Klaus, Čína

Útoky: Andrej Babiš (ANO), Bakalova média, Bill Gates, Brusel, covidová opatření, Covidpasy, ekologie, EU, farmaceutické firmy, Fulbrightova nadace, Green Deal, Igor Lukeš, Jakub Michálek (Piráti), Jakub Železný, Jan Farský (STAN), Jan Lipavský (Piráti), Jaroslav Flegr, Joe Biden, Jozef Síkela (STAN), Lenka Bradáčová, LGBT, Magnitského zákon, Markéta Pekarová Adamová (TOP 09), Milan Kubek, NATO, neziskové organizace, Nora Fridrichová, očkování, Pavel Novotný, Pavel Rychetský, Pavel Šafr, Petr Fiala (ODS), Petr Pavel, Piráti, povinné očkování, pětikoalice, Roberta Metsolaová, STAN, testování, Ukrajina, uprchlíci, USA, Vlastimil Válek (TOP 09), Vláda AB, Vláda ČR, Václav Havel, Vít Rakušan (STAN), Věslav Michalik (STAN), Zbyněk Stanjura (ODS), Západ, ČRo, ČT

Příklady:

Utínané tiskovky z vlády. Něco se děje. Farský. Rakušan. Velký problém pro Fialu! Muž, který sleduje dění, vše prohlédl

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Utinane-tiskovky-z-vlady-Neco-se-deje-Farsky-Rakusan-Velky-problem-pro-Fialu-Muz-ktery-sleduje-deni-vse-prohledl-689612

Ivan David odhalil, o co vlastně běží. Proč se sekaly hlavy? Kazachstán, do hloubky

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Ivan-David-odhalil-o-co-vlastne-bezi-Proc-se-sekaly-hlavy-Kazachstan-do-hloubky-689040

Mašina na oblbování národa. Vláda a média? Černocký to vzal po svém

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Masina-na-oblbovani-naroda-Vlada-a-media-Cernocky-to-vzal-po-svem-689501

Pravyprostor.cz

Témata: V týdnu mezi 10. až 16. lednem bylo na Pravém prostoru uveřejněno 49 textů. 43 se věnovalo politickým nebo společenským tématům, 6 protiislámským, protiromským, protičernošským a anti-LGBTQ tématům.

Politika: V rámci tohoto týdne se v sekci politika staly hlavním tématem události kolem nově vzniklé vlády, a to především programové prohlášení, prozápadní směřování zahraniční politiky a stáž poslance Jana Farského. Mezi nejvíce kritizované osobnosti se k Markétě Adamové Pekarové (především za výroky proti Viktoru Orbánovi) zařadil poslanec Jan Farský kvůli jeho budoucí zahraniční stáži a Jan Lipavský za prozápadní názory. Dále články především útočily na EU a její zelenou politiku. Mezi tradičně podporované subjekty jako Maďarsko, Rusko se vklínil i tenista Novak Djokovič za postoj proti očkování.

Společnost: Nejsilnějšími společenskými a kulturními tématy tento týden bylo očkování proti Covidu, zavedená a plánovaná opatření proti šíření Covidu, problematika politické korektnosti a propagace názorů autorů na Pravém prostoru. Tento týden byla silná kritika vlády za předchozí, současná i budoucí opatření v boji proti covidu. Očkování je stále téměř jednostranně odsuzováno. Opatření proti covidu autoři považují za zcela nesmyslné a také jako další krok k zavedení fašistického režimu, který bude cenzurovat a diktovat lidem každý jejich krok a rozhodnutí. Kritizována byla také EU, jenž byla v mnoha textech zpochybňována kvůli imigrační politice, ekologickým opatřením, rovnoprávnosti občanů a boji proti dezinformacím.

Další témata: Několik textů se zabývalo velkým resetem a globální nadvládou korporací a elit společnosti. Texty mají poměrně jednotný narativ, a to ten, že díky očkování se vyfiltrují poddaní, kteří přežijí a pak ti, kteří naočkování nejsou, budou společností diskriminování a postupně zahynou. Texty také často kritizují západní ideje kapitalismu, sdílené ekonomiky, technologických pokroků, zelených opatření, očkování a sociálních sítí. V textech se primárně útočí na liberální či západní společenské ideje. Autoři také vyjadřují podporu alternativním médiím nebo alternativním způsobům léčby covid.

Podporované subjekty a osoby: Rusko, Maďarsko, Viktor Orbán, Polsko, Miloš Zeman, Neposlušnost, Alternativní média, Čína, Novak Djokovič, SPD, Tomio Okamura, Putin, Svoboda projevu

Útoky: EU, Očkování, Vláda, Covid, Opatření, Testování, Mainstreamová média, Západ, Korporace, Liberálové, Zelení, Jan Farský, Green Deal, Islám, USA, Markéta Pekarová Adamová, Sociální sítě, Globalisté, Cenzura, Politická korektnost, Jan Lipavský, Zelená politika, Mikuláš Bek, STAN, Vít Rakušan, Globální změna klimatu, ČT, Imigrace, Muslimové, Ursula von der Leyen, Klaus Schwab, , Ivan Bartoš, Piráti, Petr Fiala, Vlastimil Válek, Farský, Válek, Covid diktatura, George Soros, Markéta Adamová Pekarová, Bill Gates, Roman Chlíbek, Milan Kubek, Rostislav Maďar, Migranti, Politici, SPOLU, Jana Michailidu, ODS, KDU-ČSL, Zdeněk Nekula, Lubomír Volný, Zuzana Majerová Zahradníková, Trikolóra, Austrálie, Policie ČR, Dvořák, Mikuláš Peksa, Armáda ČR, Andrej Babiš, Digitalizace státu, Fauci, Václav Hořejší, David Rath, Tomáš Poláček, Emanuel Macron, Tečka, Covidpas, Koporace, Elektromobily, Alternativní způsoby dopravy, VW, Green deal, Cancel culture, Afroameričané

Příklady:

Mafii dochází dech?

https://pravyprostor.cz/mafii-dochazi-dech/

Mě to taky se*e, pane Fialo!

https://pravyprostor.cz/me-to-taky-see-pane-fialo/

Jak dál s demonstracemi? Chce to jít dále…

https://pravyprostor.cz/jak-dal-s-demonstracemi-chce-to-jit-dale/

Do Bruselu odevzdáváme další pravomoc a nikoho to nezajímá, varuje Společnost pro obranu svobody projevu

https://pravyprostor.cz/do-bruselu-odevzdavame-dalsi-pravomoc-a-nikoho-to-nezajima-varuje-spolecnost-pro-obranu-svobody-projevu/

Protiproud.cz

Témata: Rusko na zásah při protestech v Kazachstánu bylo již několik měsíců připravené. Obává se totiž, že země ležící mezi ním a Afghánistánem budou oslabeny. Tento fakt by poté teroristické organizaci Hakkání ve spojení s Tálibánem mohli ohrozit jeho vnější hranice. Bylo proto pro Rusko životně nutné zarazit nepokoje, jež v Kazachstánu nastaly.

Pokusu o převrat v Kazachstánu se účastnila i část vládní garnitury, která po celou dobu tolerovala, aby do země přicházely zahraniční nevládní neziskové organizace. Od americké vládní agentury USAID až po skupiny džihádistů z Islámského státu (ISIL), které do Kazachstánu ze Sýrie pašovala turecká tajná služba MIT. Tito „umírnění prozápadní uřezávači hlav“, jak veterány ISIL v Sýrii nazývala západní média, budovali v horách výcvikové tábory. Během 2 let jimi prošlo přes 20 tisíc militantů, kteří se od 4. 1. 2022 zapojili do protestů proti zdražování plynu a přeměnili je na krátkodobou občanskou válku.

Bidenova administrativa zvažuje vyplacení odškodného ve výši 450 000 dolarů na osobu „rodinám migrantů, které byly rozděleny po svém ilegálním vstupu do Spojených států během Trumpovy vlády.“ Když byl Biden na tento krok dotázán médii, popíral jeho existenci. Další den však jeho administrativa vydala prohlášení, že tento krok hodlá podniknout. Zdá se, že jeho úředníci řídí vládu, rozhodují a jednají o hlavních otázkách veřejné politiky, aniž by s tím prezidenta obeznámili. A v důsledku toho prezident předstoupil před celostátní média a popíral fakta.

Náměstkyně ministra zahraničí USA Wendy Shermanová do Ženevy nepřijela z lásky k Rusku, ale z potřeby dohodnout se s ním na modu vivendi. Nezvládnutá konfrontace, kterou vyvolalo předchozí odmítnutí Spojených států vypracovat pravidla hry, přivedla strany k riziku otevřeného vojenského střetu kvůli Ukrajině. Konfrontace s Ruskem se navíc stala pro Spojené státy příliš nákladnou, vyžadovala příliš mnoho zdrojů, přičemž Amerika z těchto investic nezískala téměř žádné dividendy. Většinou jen ztráty v důsledku stále tvrdšího postoje Moskvy (a těžko něco dělat, když protivník není ochoten přistoupit na kompromis), jakož i posilování rusko-čínských vazeb.

Doktor, který pracoval pro WHO, Nadaci Billa a Melindy Gatesových a Německé centrum pro výzkum infekčních nemocí v Kolíně nad Rýnem jako vedoucí vývoje vakcín napsal dopis adresovaný WHO o škodlivosti očkování. Popisuje zde, že masové očkování ve snaze ukončit pandemii COVID-19, bylo naprostým selháním. Očkování těmito vakcínami povede jen k dalším variantám, a tak se i stalo. WHO by neměla ignorovat názory odborníků, které jdou proti všeobecnému mainstreamu.

Krok Jana Farského ponechat si mandát v poslanecké sněmovně po získání Fulbrightova stipendia je naprostou zvráceností. Půl roku, kdy bude v zámoří, bude pobírat poslanecký plat, i když reálně nic dělat nebude. Poslanecký plat poslanci dostávají jako odměnu za to, že svůj mandát vykonávají podle svého nejlepšího svědomí a vědomí. To bohužel v tomto případě neplatí.

Ideologie, kterou Fialova vláda vtělila do programového prohlášení, je podle předsedy SPD Tomia Okamury osekávání státní svrchovanosti, a ještě větší podřízení naší země Bruselu, než tomu bylo dosud. Podřízenost se podle něho projevuje jak v otázkách politiky a ekonomiky tak i ve vojenské oblasti ve vztahu k Washingtonu.

Naočkuj se, jinak tě zničíme, velí vlády většiny zemí Západu v různých variantách svým nepodvoleným občanům, přestože je jasné, že omikron je v podstatě jen „rýmička“, kterou celá covid-fraška končí. Česká vláda se tak snaží nastolit Nový světový řád s názvem Velký reset. Součástí toho bude zařazení České republiky do spolkových zemí Německa.

Boj za svobodu proti covidové totalitě sílí každým dnem. I o tomto o víkendu pokračovaly demonstrace proti diktatuře a omezování občanských svobod po celé Evropě i u nás. Víkendové protesty byly pokračováním akcí, které odstartovaly 17. listopadu na Staroměstském náměstí v Praze, kde se na demonstraci pořádané iniciativou Chcípl PES a podpořené dvacítkou dalších stran, hnutí, spolků a iniciativ sešlo více jak 20 000 obhájců svobody.

I přes tuhé mrazy pokračovaly v úterý projevy odporu svobodomyslných občanů proti covidové totalitě. Tentokrát se protestující sešli po nedělní mohutné demonstraci na Václaváku před sněmovnou na Malostranském náměstí v Praze, aby vyslali jasný signál poslancům, kteří se chystali projednávat novelu krizového zákona, která by zásadním způsobem zpřísnila tzv. proticovidová opatření rdousící práva a svobody občanů.

Podporované subjekty: Organizace smlouvy o kolektivní bezpečnosti (OSKB), Rusko, antivaxeři, Chcípl PES, Jindřich Rajchl, Miroslav Havrda, Adriana Čipižáková, Václav Hrabák, David Pejřil, Tomáš Ježek, Marek Kopecký, Donald Trump, Tom McClintock, Jakub Olbert, Jiří Janeček, Tomio Okamura, SPD, Dr. Geert Vanden Bossche

Útoky: NATO, USA, Islámský stát, Joe Biden, migranti, Jan Farský, Bruselská pětka (ODS, KDU-ČSL, TOP 09, STAN, Piráti), Nadace Billa a Melindy Gatesových, WHO, Miloš Zeman, Andrej Babiš

Příklady:

Požár v Kazachstánu i Afghánistánu mají společného žháře: Horká půda je v celé Střední Asii. V Afghánistánu se aktivizují bojovníci z Al Kájdy a IS. Rusko o Kazašské revoluci vědělo dopředu a muselo zakročit

https://www.protiproud.cz/politika/6235-pozar-v-kazachstanu-i-afghanistanu-maji-spolecneho-zhare-horka-puda-je-v-cele-stredni-asii-v-afghanistanu-se-aktivizuji-bojovnici-z-al-kajdy-a-is-rusko-o-kazasske-revoluci-vedelo-dopredu-a-muselo-zakrocit.htm

Bývalý spolupracovník WHO a fondu Billa Gatese: Vakcinace proti omikronu povede ke katastrofě. Špičkový vědec a spoluvynálezce mRNA vakcín ve svém dopise volá po okamžitém zastavení očkování proti koronaviru

https://www.protiproud.cz/zdravi/6244-byvaly-spolupracovnik-who-a-fondu-billa-gatese-vakcinace-proti-omikronu-povede-ke-katastrofe-spickovy-vedec-a-spoluvynalezce-mrna-vakcin-ve-svem-dopise-vola-po-okamzitem-zastaveni-ockovani-proti-koronaviru.htm

Vražedná hra na pandemii ve finále: Omikron je už jen rýmička? O to víc očkovat! Nesmí být „kontrolní skupina“. Okamura na chvíli zabránil „dopisnímu“ zločinu. Už i ty, Neffe? Výbuch vulkánu jako předzvěst tsunami…

https://www.protiproud.cz/politika/6249-vrazedna-hra-na-pandemii-ve-finale-omikron-je-uz-jen-rymicka-o-to-vic-ockovat-nesmi-byt-kontrolni-skupina-okamura-na-chvili-zabranil-dopisnimu-zlocinu-uz-i-ty-neffe-vybuch-vulkanu-jako-predzvest-tsunami.htm

Sputnik

Témata: Ve druhém lednovém týdnu se na Sputniku objevovala celá řada témat, důležité bylo dění na hranci Ukrajiny a Ruska, dále česká a slovenská politika.

Téma eskalace na hranici Ukrajiny a Ruska a jednání mezi Ruskem a NATO bylo jedním z klíčových témat, Sputnik přináší zejména ruský úhel pohledu a zdůrazňuje požadavky – tematizuje se například nepřípustnost dalšího rozšiřování NATO. Obecný rámec je, že iniciativní musí být Západ a NATO, ruské požadavky jsou oprávněné a nepřekročitelné.

Na poli domácí politiky se Sputnik věnuje dění v poslanecké sněmovně, konkrétně tématu vyslovení důvěry vládě. Jednání bylo přerušeno kvůli otazníkům ve financování kampaně STAN. STAN se do hledáčku Sputniku dostal rovněž v souvislosti s plánovaným studijním pobytem Jana Farského v USA, za což je Farský kritizován. Sputnik věnuje pozornost rovněž slovům Jana Lipavského o možnostech rozmrazení vztahů s Ruskem, v komentáři Jany Petrovy nicméně zaznívá, že ke zhoršení vztahů došlo kvůli odstranění sochy maršála Koněva. Jako viník stavu je tedy výlučně prezentována ČR a její politická reprezentace. Sputnik si všímá i kritiky korespondenční volby z úst poslance SPD Bašty. Korespondenční volba byla na dezinformačních webech opakovaně kritizována jako netransparentní a náchylná k podvodům. Na počátku týdne byl rovněž tematizován rozpad Volného bloku.

Velká pozornost je věnována rovněž dění na Slovensku. Tématem je nově uzavřená obranná dohoda s USA, která je kritizována, a rovněž návštěva generálního prokurátora Maroše Žilinky v Rusku, přičemž Sputnik se staví na jeho stranu a dává prostor obhájcům této návštěvy a podpisu smlouvy o spolupráci mezi prokuraturou Ruska a Slovenska, i když byla jinde hojně kritizována jako nahrávající ruské propagandě. Žilinka byl rovněž proti uzavření obranné dohody, což je ve článcích kvitováno.

Sputnik se částečně věnoval i pandemii COVID-19, nicméně v menší míře než v minulosti. Tématem byla varianta omikron, informování o kauze Novaka Djokoviće a rovněž protestů proti protiepidemickým opatřením v různých evropských zemích.

Podporované subjekty a osoby: Rusko, Maroš Žilinka, Jaroslav Bašta (SPD)

Útoky: Petr Pavel, STAN, Vít Rakušan (STAN), Jan Farský (STAN), korespondenční volby, obranná dohoda Slovensko – USA, NATO

Příklady:

Korespondenční volby? Tak Pavla bude volit půl milionu krajanů z USA, i když jich tam tolik není

https://cz.sputniknews.com/20220116/korespondencni-volby-tak-pavla-bude-volit-pul-milionu-krajanu-z-usa-i-kdyz-jich-tam-tolik-neni-17228464.html

Je dobře, že jste tomu sýčkování nepodlehl.“ Generální prokurátor SR napsal o své návštěvě Ruska

https://cz.sputniknews.com/20220113/je-dobre-ze-jste-tomu-syckovani-nepodlehl-generalni-prokurator-sr-napsal-o-sve-navsteve-ruska-17193323.html

Jan Lipavský by mohl rozmrazit vztahy s Moskvou. Ale je tady háček…

https://cz.sputniknews.com/20220113/jan-lipavsky-by-mohl-rozmrazit-vztahy-s-moskvou-ale-je-tady-hacek-17202551.html

Poznámka: Cílem tohoto monitoringu je dlouhodobé vyhodnocování témat, kterými se vybrané weby zabývají. Pouze dlouhodobé vyhodnocení může dát kompletní obraz o míře manipulací daného webu. Jednotlivé články být dezinformační nutně nemusí. Monitoring nemůže postihnout, jaký je vztah jednotlivých autorů publikovaných textů nebo osob weby zmiňovaných vůči danému webu – zda jsou zmiňováni vědomě nebo proti své vůli apod. Případné reklamace ohledně negativní publicity tyto osoby musí řešit vůči danému webu, nikoli vůči tomuto monitoringu, který jen zpětně zachycuje daný fakt, že informace na webu vyšla.