dezinfo-weby monitoring (1 týden 01/2022)

33287

Aeronet.cz

Témata: V minulém týdnu AE nabízí řadu spekulací o děsivých důsledcích očkování, dále nás seznamuje s názorem na skandál Novaka Djokoviće a předkládá teorie o podstatě nepokojů v Kazachstánu.

Očkování dle nejmenovaných odborníků způsobuje dvojitou nákazu, tj. chřipkou a covidem současně. Aeronet toto tvrzení podepírá případem v Izraeli, kde se tímto způsobem nakazila těhotná neočkovaná matka a téma dále rozvíjí spekulací nad dopady souběžného očkování proti chřipce a covidu, které povede k přetížení imunitního systému s následným zápalem plic nebo srdečním selháním. To vše je údajně provázeno manipulacemi s daty o funkčností vakcín, což v konečném důsledku má velmi rafinovaně sloužit k přesvědčení dalších a dalších lidí k očkování. Hlavním režisérem této globální akce, která má za cíl nahradit přirozenou imunitu imunitou umělou (komerční), na které budou lidé závislí, je farma lobby. V režii farmaceutického průmyslu také probíhá cílená diskreditace a umlčování nepohodlných vědců a odborníků. Dále se v textu rozvíjí teorie o mutacích, které vznikají v důsledku očkování. Bez vakcinačního podnětu nemá údajně virus důvod mutovat, tudíž bez očkování by se virus sám vyčerpal a zdegeneroval. Masovým očkováním hrozí vznik Superviru, který vyhubil indiány! Dále nás AE seznamuje s případem moderátora brazilské televize, který údajně prodělal infarkt po třetí dávce Pfizer a nyní se nachází v kritickém stavu.

Australská vláda se skandálem N. Djokovice údajně snaží zakrýt teror, který prostřednictvím proticovidových opatření i v důsledku utahování šroubů a boje za Total Control pachá na vlastním obyvatelstvu.

Za nepokoji v Kazachstánu může stát Západ, v jehož zájmu je rozptýlení pozornosti Ruska od Ukrajiny. V další části textu je rozvedena jiná teorie, která popisuje situaci v Kazachstánu jako povstání, jehož cílem je zbavení se vlivné globalistické rodiny bývalého vládce Nazarbajeva a odláskování (sic!) kazašské vlády od EU a USA, které zde mají biologickou laboratoř na výzkum dýmějového moru. Kazachstán disponuje také významnými nalezišti uranu, na který si dělají chutě USA, EU i Londýn. Bohužel pro globalisty, ruský voják dle Aeronetu zajistí, že v Kazachstánu jim pšenka nepokvete.

Podporované subjekty a osoby: Novak Djokovic, Rusko

Útoky: Západ, západní vakcíny, farmaceutický průmysl, globalismus, australská vláda

Autoři: VK

Příklady:

Očkování, imunitní systém…

https://aeronet.cz/news/flurona-soubezne-podzimni-ockovani-proti-chripce-ah-3-a-proti-korone-v-izraeli-zapricinilo-podle-odborniku-desivy-vznik-dual-virove-nakazy-ktera-vykazuje-znamky-virove-patogenni-symbiozy/

Austrálie vs. Djokovic…

https://aeronet.cz/news/video-australska-vlada-zavrela-novaka-djokovice-do-hotelu-pro-bezence-a-zrusila-mu-vizum-aby-odvedla-pozornost-od-vyhlaseni-zakazu-vychazeni-a-chozeni-do-prace-pro-neockovane-australany/

Povstání v Kazachstánu…

https://aeronet.cz/news/povstani-v-kazachstanu-se-toci-okolo-uranu-a-nedavno-zprovoznene-americke-biologicke-laboratore-skupiny-bsl-3-v-alma-ate-kde-americka-armada-spolu-s-vedci-z-fort-detrick-zahajila-vyzkum-vzorku/

ČeskoBezCenzury.cz

Témata: Hodně prostoru je věnováno Rusku a jeho zahraniční politice. Rusko obviňuje NATO z provokací, hrozí eskalací násilí, varuje před jakýmikoli kroky v souvislosti s Ukrajinou. Naopak USA komentují narůstající vojenskou aktivitu ruských jednotek, podle některých zdrojů USA tvrdí, že Rusko zvažuje invazi na Ukrajinu. K tomu jeden z článků hovoří o připravované dohodě o obranné spolupráci mezi Slovenskem a USA. Autor článku kritizuje, jak je smlouva pro Slovensko nevýhodná a obšírně popisuje závazky, které na sebe Slovensko přejímá. Ještě jeden článek se věnuje ruské vojenské aktivitě; hovoří o údajné dohodě mezi Ruskem a Izraelem o jejich působení v Sýrii a uvádí příklad, jak této dohody Izrael zneužívá, aby mohl útočit na vybrané cíle v Sýrii.

Opět je velkým tématem Covid-19 a očkování. Web uvádí, že každá epidemie nahrává mocným tohoto světa a naznačuje, že se to jistě týká i aktuální pandemie. Opírá se do farmaceutických společností jako gigantů, pro které je jedinou prioritou tvorba zisku, když se přitom dá řada i závažných onemocnění léčit bez léků. Jeden z textů hovoří o Rakousku, kde na JIP přibývá pacientů, kteří jsou plně očkovaní. Za příčinu je označována pravděpodobná nižší účinnost jednodávkové vakcíny. Jiný zase cituje počty hlášených podezření na nežádoucí účinky očkování, vychází přitom ze zveřejněných statistik SÚKL.

Očkování proti Covid-19 se zabývá i článek popisující diskusi ve slovenské církvi o možné výhradě svědomí při rozhodnutí o očkování. Článek naznačuje, že ačkoli je vakcína nedostatečně otestovaná a byla vyrobena za využití orgánů z potracených dětí, nelze ji podle mluvčího slovenských biskupů odmítnout. Výhrada svědomí totiž umožňuje odmítnout jen takovou věc, která je od základu nemorální, což zde neplatí.

V jednom z článků je diskutován rozhovor R. Prymuly pro CNN Prima News, ve kterém uvedl, že Evropská unie zvažuje, jakým způsobem bude evidovat občany, kteří jsou očkovaní. Jednou z citovaných možností je čip, který by nesl potřebná data. Na rozdíl dalších zvažovaných možností, tedy papírového certifikátu a mobilní aplikace, je čip chráněný proti padělání nebo hackerům. Není tedy pravda, že čipování obyvatel je jen konspirační teorie. Článek dál rozvíjí myšlenku, že neočkovaných zbude jen možnost pohybovat se všude s respirátorem, čímž se respirátor stane označením nežádoucích podobně jako v minulosti Davidova hvězda označovala Židy.

Téma migrace není akcentované. Prakticky jediný článek na toto téma přináší rozhovor s P. Pelikánem, honorárním konzulem v Súdánu. Z rozhovoru vyplývá, že současní uprchlíci neutíkají před válkou a nebezpečím, ale jdou za vidinou lepšího života. Konflikty v jejich zemích jsou často zveličované a skutečnému radikálnímu řešení jejich situace v evropských zemích brání naše přehnaná politická korektnost. Stejně tak je nepochopený Islámský stát, který byl v první řadě představou o ideální islámské společnosti.

Zcela nově web přináší řadu článků, které jsou marketingovými texty propagujícími různé výrobky.

Podporované subjekty a osoby: Rusko

Útoky: Evropská unie, NATO, Ukrajina, Rakousko, USA, vláda ČR, obecně všichni, kdo nejsou proti očkování na Covid-19 a migraci

Autoři: Články na tomto webu zpravidla nebývají podepsané, primárně je přebírán obsah z jiných zdrojů: topky.sk, parlamentnilisty.cz, ac24, hlavnespravy.sk. 

Příklady:

Izrael nastražil past na ruské vojenské piloty

https://ceskobezcenzury.cz/2022/01/armada/izrael-nastrazil-past-na-ruske-vojenske-piloty/

Roman Prymula v nedělním pořadu Partie na CNN Prima News poprvé v historii a naživo připustil možnost čipování obyvatelstva v souvislosti s evidencí očkovaných osob proti Covid-19

https://ceskobezcenzury.cz/2022/01/zpravy-z-domova/roman-prymula-v-nedelnim-poradu-partie-na-cnn-prima-news-poprve-v-historii-a-nazivo-pripustil-moznost-cipovani-obyvatelstva-v-souvislosti-s-evidenci-ockovanych-osob-proti-covid-19/

Novarepublika.cz

Témata: Hojně je diskutována situace v Kazachstánu, která je vykreslována jako neúspěšný pokus o státní převrat podporovaný za zahraničí, zejména z Francie. Také je přejímáno tvrzení, že nepokoje podporují islamisté a kazašští Ujguři, což znepokojuje Čínu (viz. příklady). Jako v případě hromadění ruských vojsk na ukrajinských hranicích a na Krymu, tak jsou překládány ruské zdroje replikující oficiální narativy Kremlu připodobňující situaci k pokusu o barevnou revoluci a ruské výsadkáře k mírovým silám. Je obviňována CIA. Při volání po klidu je citován Ramzan Kadyrov.

Je kritizována EU za ohrožování svobody, její zemědělská, zelená a socialistická politika, BIS jako propagandistický nástroj USA či vláda Petra Fialy. Podporována je SPD a zejména Ivan David a jaderné zdroje energie. Nadále je široce zastoupena situace na hranicích Ukrajiny a případný vojenský konflikt s Ruskem, kdy je Rusko systematicky vykreslováno jako oběť svých snah o mír. Řešením krize má být vyloučení baltských států z NATO. Samostatně je napadána obranná dohoda USA a Slovenska (viz. příklady).

Růst cen potravin a energií je dáván do souvislosti s politikou EU, zejména s dekarbonizací a s Green Dealem. Systematicky jsou napadáni migranti a jsou dáváni do souvislosti s kriminalitou a násilím v Česku (viz příklady). Jsou přebírány oficiální Orbánovy narativy o obraně Maďarska proti EU.

Podporované subjekty a osoby: Kreml a Rusko obecně, Čína, SPD, Sputnik, Zvědavec, ruská armáda, Srbsko, polský Úřad pro hospodářskou soutěž, Viktor Orbán, Maďarsko

Útoky: teroristé a islámští radikálové, USA, CIA, postsovětské elity, Fialova vláda, EU, slovenská vláda, NATO, americká armáda, Forum24, BIS, Kosovo, americké elity, anglosaské země, Německo, západ obecně, dekarbonizace, migrace, Kaufland

Příklady:

Povstání v Kazachstánu přehledně od bývalého velvyslance Bašty.

https://www.novarepublika.cz/2022/01/povstani-v-kazachstanu-prehledne-od-byvaleho-velvyslance-basty

L’uboš Blaha: Vitajte v americkej kolónii!

https://www.novarepublika.cz/2022/01/lubos-blaha-vitajte-v-americkej-kolonii

Štefec: Afghánec se u nás povyrazil: Znásilnil a pobodal…

https://www.novarepublika.cz/2022/01/stefec-afghanec-se-u-nas-povyrazil-znasilnil-a-pobodal

NWOO.org

Témata:

Hrozící eskalace konfliktu na východě Ukrajiny – Lubomír Man uvádí další článek z díla P.C.Robertse, který se poslední dobou orientuje na hlásání ruských tvrzení. Článek uvádí důvody (omluvy), proč by mělo Rusko napadnout Ukrajinu – jako vždy jsou tyto důvody takové, že by se Rusko jen bránilo. Jsou uváděny záminky typu – je připravována provokace pomocí chemických zbraní zvláštními službami USA a soukromými vojenskými společnostmi, Američané destabilizují region a další tvrzení, které měli údajně říct ministr Šojgu a V.V. Putin s komentářem P.C.Robertse.

Konec liberálního kapitalismu – článek Přemka Horského, který na poměrně velké ploše nabízí pouze urážky Tomáše Halíka a hodnot, které reprezentuje. Autor se rozhodně nepočítá mezi Elitu společnosti, kterou intenzivně (spolu s panem Halíkem) v článku tepe.

Migrace z Afriky – po dlouhé době článek MUDr. Ivana Davida – autor se zabývá (novinářem Kurtem Peldou) odhalenou spoluprací pašeráků lidí s nevládními organizacemi zabývajících se záchranou migrantů. Pašeráci prý vozili migranty přímo na záchranářské lodě, které se je potom snažily dostat na pevninu v Itálii. Záchranáři měli fotografie z těchto záchranných akcí používat k získání prostředků ze sbírek apod.

Odchod USA z Afghánistánu – Pravděpodobně převzatý článek, autor je uveden Jane K. – tento zdroje prakticky neuvádí, tvrdí, že Afghánistán byl věnován Číně. Kupodivu jsou v článku zmíněna i témata jako je utlačování Ujgurů v Číně a práva žen v Afghánistánu. Článek tepe Američany za jejich odchod z Afghánistánu a „vybavení“ Talibanu moderními zbraněmi a výstrojí. Údajně dokonce prý stále ještě k vybavování dochází speciálními zařízeními doposud skrývanými v Uzbekistánu a také penězi maskovanými jako humanitární pomoc. Nezvykle se článek na tomto webu staví proti Číně.

Covid 19, Očkování – resetheus.org pokračuje (nyní už i na jiných nemocech, než Covid 19) v uvádění tvrzení typu – vir se nemůže přenést z člověka na člověka. Zejména čerpá z pokusů ze začátku 20. století. Článek konspiračního autora Jane K. nadále tvrdí, že Covid 19 je vynálezem k oslabení ekonomiky a průmyslu, dokumentuje to na příkladu Turecka a jeho nemalé inflace. Vyloženě zcestný je článek Ladislava Kopeckého, který jej uvádí jako „kvalifikovaný“ odhad Steava Kirsche, co by řekl A. Fauci – článek obsahuje desítky odrážek tvrzení typu – nikdy nenechte provádět pitvu člověka, který je schopen určit vakcínu (na kterou pitvaný zemřel), nedovolte analyzovat vakcíny…. tedy jedna fikce za druhou, vkládané do úst A. Fauciho. Poměrně slaboduchý, ale zato silně urážlivý tón nastolený proti opatřením a očkování na Covid 19 a očkovaným samotným již v minulém reportu, uvádí samozvaný psycholog Roman Moskowsky. Dvě očkování mají být podle přiznání vlády k ničemu, autor se opět povyšuje nad ty, kteří „ohli hřbet“.

Spiknutí a globalismus – Článek Jane K. kromě spojení Turecka a Covid 19 jako nástroje ke zničení ekonomiky uvádí, že se Ukrajina (podporovaná NATO a USA) chystá napadnout Rusko (potažmo celý Západ chce Rusko napadnout a zničit). Zhodnocuje investice do zbrojení Ruska vs Západu a odhaduje, zda nás čeká válka a jak může dopadnout.

Nová vláda ČR – Článek Petra Havlíčka tvrdí, že Vít Rakušan hodil samosprávy přes palubu. Článek sice neuvádí v čem, srovnává ale fungování a ekonomiku ČR se Švýcarskem (včetně srovnání průměrného platu atd.). Vládě, které ve Starostové a nezávislí mají své místo, vyčítá „souhlas s dekarbonizační politikou“ a souhlas s počínáním EU i v jiných oblastech, vytvoření nových ministerstev a zatímní bobtnání státního aparátu.

Podporované subjekty a osoby: Rusko, V. V Putin, Ujgurové

Útoky: Ukrajina, USA, Save The children, Lékaři bez hranic, Čína, Taliban, A. Fauci, zavedené postupy proti Covid a proti znalostem stávající západní medicíny, nová vláda ČR, Vít Rakušan,

Příklady:

P.C.Roberts: Starý rok odchází a s rokem novým možná přichází válka

http://www.nwoo.org/2022/01/03/p-c-roberts-stary-rok-odchazi-a-s-rokem-novym-mozna-prichazi-valka/

Spolupráce pašeráckých mafií a námořních „záchranářů“

http://www.nwoo.org/2022/01/04/spoluprace-paserackych-mafii-a-namornich-zachranaru/

COVID-19: Jaká hra se zde hraje doopravdy

http://www.nwoo.org/2022/01/05/covid-19-jaka-hra-se-zde-hraje-doopravdy/

Parlamentnilisty.cz

Témata:

Covid: Prakticky stále stejné vyznění. Hovoří se o COVIDové totalitě, fašismu, atd. Parlamentní listy přinášejí reportáže z demonstrací proti opatřením a zejména proti očkování, to je někdy přirovnáváno k drogám. V souvislosti s očkováním je dán prostor různým konspiračním teoriím (genová terapie, experimentování na lidech). Podpory PL se dočkal tenista N. Djokovič, jehož kauza je důkazem směřování Austrálie k totalitě. V několika případech dávají PL zaznít názorům, které podněcují k občanské neposlušnosti.

Politika: Na pomezí témat politika a COVID je informování o petici proti povinnému očkování příslušníků IZS, to je, spolu s personální politikou, záminkou k napadání ministra vnitra V. Rakušana. Útokům byla podrobena i státní zástupkyně L. Bradáčová za podporu stíhání projevů nenávisti na internetu. PL si všímají volby nového předsedy Pirátů a referují o jejich „neomarxismu“, na druhou stranu útoků na ně spíše ubývá a jejich cílem se stávají STAN. PL pokračují v útocích na novou vládu.

Pokud jde o politiku mezinárodní, informují nás PL o výsledků hodnocení přeshraniční spolupráce ČR (nejhorší). To PL dávají za vinu faktu, že „Němci považují češtinu za méněcenný jazyk“. Jen malé množství článků se věnuje aktuální situaci v Kazachstánu. Ty publikované jsou buďto informativního charakteru anebo stranící současnému režimu a Rusku. O demonstrantech se často hovoří jako o „v zahraničí vycvičených teroristech“. Zmíněna je i varianta, že se jedná o bojovníky Islámského státu.

Podporované subjekty a osoby: Andrej Babiš (ANO), Ivan Bartoš (Piráti), Jiří Beran, KSČM, Marine Le Pen, Maďarsko, Miloš Zeman, Novak Djokovič, Polsko, Pro Liberte, Robert Šlachta (Přísaha), Roman Šmucler, Rusko, SPD, Tokajev, Tomio Okamura (SPD), V4, Vadim Petrov, Vladimir Putin, Václav Klaus, Zdeněk Hostomský, Éric Zemmour

Útoky: Andrej Babiš (ANO), Džamila Stehlíková, EU, Ekologie, Emmanuel Macron, Green Deal, Helena Langšádlová (TOP 09), Ivan Bartoš (Piráti), Jakub Železný, Jan Lipavský (Piráti), Jan Pokorný, Jana Michailidu (Piráti), Joe Biden, Josef Pavlovic (Piráti), LGBT+, Lenka Bradáčová, Migrace, Migranti, Milan Kubek , Miloš Vystrčil (ODS), NATO, Nová vláda, Němci, Německo, ODS, Petr Boháček (Piráti), Petr Fiala (ODS), Petr Ludwig, Petr Smejkal, Petr Šabata, Piráti, Povinné očkování, Roušky, STAN, Solární energie, Spojené království, TOP09, Testování, Tomáš Etzler, USA, Vláda ČR, Václav Havel, Vít Rakušan (STAN), Věslav Michalik (STAN), Zbyněk Stanjura (ODS), Zuzana Čaputová, Západ, covidová opatření, ekologičtí aktivisté, elektromobilita, imigranti, migranti, muslimové, nová vláda, opatření, očkování, povinná vakcinace, zelená politika, ČT, Čro

Příklady:

Karel Srp, 85 let: Nechtějí konec covidu. Hrozí výbuch ulice. Záchrana? Jen jedna

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Karel-Srp-85-let-Nechteji-konec-covidu-Hrozi-vybuch-ulice-Zachrana-Jen-jedna-688339

Senilní Biden v tichosti podepsal největší rozpočet na zbrojení v historii lidstva!“ Kohout burcuje přes oceán

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/-Senilni-Biden-v-tichosti-podepsal-nejvetsi-rozpocet-na-zbrojeni-v-historii-lidstva-Kohout-burcuje-pres-ocean-688499

Pravyprostor.cz

Témata: V týdnu mezi 3. až 9. lednem bylo na Pravém prostoru uveřejněno 48 textů. 43 se věnovalo politickým nebo společenským tématům, 5 protiislámským, protiromským, protičernošským a anti-LGBTQ tématům.

Politika: Tento týden v sekci politika dominovala domácí témata, a to především témata reagující na novoroční projev nového premiéra a volbu nového předsedy Pirátů. Články byly velmi kritické vůči osobám nově vzniklé vlády, a to konkrétně nejvíce vůči premiérovi Petrovi Fialovi, kdy důvody kritiky jsou stále totožné z předchozích období, a to je přívětivý vztah k EU a pokračující opatření proti nemoci covid-19. Kritika EU je nejčastějším tématem prolínajícím se jak domácí tématikou, tak zahraniční tématikou v rámci sekci politika obecně, a to především za projekt Green Deal a za omezování svobod členských států. V rámci volby nového předsedy pirátské strany se zintenzivnily kritické články vedené proti Pirátům a to především proti kandidátce Janě Michailidu za její příklon ke komunismu. Ze zahraničních témat se objevily články s komentáři ke krizi v Kazachstánu a na Ukrajině, kritizující Západ či Ukrajinu a hájící Rusko.

Společnost: Nejsilnějšími společenskými a kulturními tématy tento týden bylo očkování proti Covidu, zavedená opatření proti šíření Covidu, problematika politické korektnosti a propagace názorů autorů na Pravém prostoru. Tento týden byla silná kritika vlády za předchozí, současná i budoucí opatření v boji proti covidu. Očkování je stále téměř jednostranně odsuzováno. Opatření proti covidu autoři považují za zcela nesmyslné a také jako další krok k zavedení fašistického režimu, který bude cenzurovat a diktovat lidem každý jejich krok a rozhodnutí. Kritizována byla také EU, jenž byla v mnoha textech zpochybňována kvůli imigrační politice, ekologickým opatřením, rovnoprávnosti občanů a boji proti dezinformacím. V jednom textu byla vyjádřena podpora Novaku Djokovićovi za jeho boj proti covid opatřením.

Další témata: Několik textů se zabývalo Velkým Resetem a globální nadvládou korporací a elit společnosti. Texty mají poměrně jednotný narativ, a to ten, že díky očkování se vyfiltrují poddaní, kteří přežijí a pak ti, kteří naočkování nejsou, budou společností diskriminování a postupně zahynou. Texty také často kritizují západní ideje kapitalismu, sdílené ekonomiky, technologických pokroků, zelených opatření, očkování a sociálních sítí. V textech se primárně útočí na liberální či západní společenské ideje. Autoři také vyjadřují podporu alternativním médiím Za energetickou krizi je v textech nejvíce obviňována EU, poté korporace. Na Kazachstánu v jednom textu byl uveden příklad kam až lidé zajdou, když nebudou řádně mít jak zaplatit využívané energie a poukazují, že by se to samé mohlo stát i v naší zemi. Paralely jsou také malovány k povinnému očkování a energetické krizi, kde v textech napříč týdny autoři podporují odpor antivaxerrů a motivují je k neposlušnosti.

Podporované subjekty a osoby: V4, Maďarsko, Rusko, Neposlušnost, Polsko, Alternativní média, Jiří Beran, Švýcarsko, Viktor Orbán, Konspirační teorie, Djokovič, Sputnik, Pravý prostor, Demonstrace, Jádro, Orbán

Útoky: EU, Očkování, Vláda, Opatření, Petr Fiala, Covid, Testování, Mainstreamová média, Zelená politika, LGBTQ, Piráti, Západ, Jana Michailidu, Nová vláda, Německo, Ivan Bartoš, Cenzura, Imigrace, Elity, Vlastimil Válek, Miroslav Kalousek, Opatření proti covid-19, Neziskovky, USA, Korporace, Globální změna klimatu, Islám, Muslimové, Great Reset, Globalizace, Zbyněk Stanjura, Mikuláš Bek, David Rath, Milan Kubek, ČLK, Anna Hubáčková, Zelený úděl, Ukrajina, Volodymyr Zelenskyj, Miloš Zeman, Václav Klaus, Alexandr Vondra, Jana Maláčová, Očkování proti nemoci, Jaroslav Flegr, Ruth Tachezy, Opatření prti nemoci covid-19, STAN, Vít Rakušan, Rakousko, Michal Ferjenčík, Markéta Pekarová Adamová, TOP 09, Karel Schwarzenberg, Green Deal, Zuzana Čaputová, Slovensko, George Soros, Lékaři, ČT, Fact checkovací organizace, Sociální sítě, ANO, Fact-checkovací organizace, Jan Cemper, Plyn, Gréta, WHO, Andrej Babiš (ANO), Tečka, Covidpas, Angela Merkelová, Zelená opatření, Globalisté, Tomáš Halík, Liberálové, Save the Children

Příklady:

Jízlivě o eliminaci blbců

https://pravyprostor.cz/jizlive-o-eliminaci-blbcu/

Typologie očkovaných: strašpytlové, důvěřiví pracanti, ohleduplní a ti druzí

https://pravyprostor.cz/typologie-ockovanych-straspytlove-duverivi-pracanti-ohleduplni-a-ti-druzi/

Příliš tlusté kousky

https://pravyprostor.cz/prilis-tluste-kousky/

Fluidní totalita

https://pravyprostor.cz/fluidni-totalita/

Protiproud.cz

Témata: Nedávno spojili své síly američtí „filantropičtí“ miliardáři, v čele s Georgem Sorosem a koncem října vytvořili agenturu Good Informations (Dobré informace), která má bojovat proti „dezinformacím“ a „hoaxům“, čili proti alternativním médiím, které nepřinášejí politicky korektní informace v duchu vládnoucího levicového „liberalismu“. Budou vytvářet prostředí informační selekce a démonizace nezávislých politických informačních zdrojů tak, aby se prostor pro alternativní média co nejvíce zredukoval.

Evropská komise prý ve svém připravovaném návrhu hodlá zařadit jádro a zemní plyn mezi „zelené“ (tj. čisté) zdroje energie, čímž zabrání jejich diskriminaci byrokratickými omezeními v oblasti financování a povolovacího řízení. Média o tomto návrhu informovala jako o nejlepší zprávě nadcházejícího roku. Radujeme se, že nám EU možná povolí si na našem území a za naše peníze postavit elektrárnu, kterou naše ekonomika nutně potřebuje. Tak je to s naší suverenitou a vládou nad našimi věcmi.

V uplynulém roce 2021 se zapojení bezpečnostních složek do boje proti covidu projevilo především očkováním vlastního personálu. Koncem léta a začátkem podzimu byla ve většině zemí zcela nebo částečně očkována naprostá většina příslušníků armádních. Ty nejodolnější jednotky se podařilo dotlačit k poslušnosti na podzim. Vojáci, kteří odmítli očkování (v zemích NATO jsou jich pouze jednotky procent), začali být propouštěni z ozbrojených sil a propouštění bude dokončeno začátkem roku 2022.

Alarmující nárůst úmrtnosti v Evropě může být způsoben očkováním, nebo to může být důsledek přijatých protiepidemických opatření, nebo nejspíše obojí dohromady. Přesto však vlády téměř ve všech zemích neustále omílají totéž: pokračovat v očkování proti covidu, ačkoli zkušenosti z mnoha zemí jasně ukazují, že se tím vše jen zhoršuje.

Po dvou letech lží a podvodů je lidstvo podrobené globalistickou oligarchií svědkem posledních úderů ocasu Leviatana; a zatímco pravda vychází na světlo z mnoha stran a odhaluje podvody a zradu mnohých, zdá se, že zlo chce pokračovat v řádění a zavádět stále absurdnější zákony, kterými nás chce donutit k otroctví ve jménu naléhavé zdravotní situace, jíž se snaží legitimizovat omezování základních svobod, segregaci těch, kteří se nepodávají vydírání, a kriminalizaci nespokojenců.

Demonstrace proti povinnému očkování a opatřením proti nemoci Covid-19 stále sílí. Ačkoliv varianta Omikron je pouze lehkou chřipkou, vláda se stále snaží prosadit lobby velkých farmaceutických společností, které by zastavením vakcinace přišly o peníze. Na poslední demonstraci vystoupily zástupci Deklarace lékařů, zdravotních sester, studentů, pracovníků sociálních služeb, Policie, Hasičského sboru a Armády ČR.

Spor o dobrovolnost či povinnost covidového očkování je sporem o charakter státu a jeho vztahu k občanům. Covidové očkování nedokáže zabránit šíření nemoci, protože očkovaný se může nakazit a nákazu šířit. Covidové očkování chrání před těžkým průběhem, ovšem to také ne vždy, což dokazuji očkovaní pacienti v nemocnicích a na jednotkách intenzivní péče. Povinné očkování však musí být podloženo ochranou společnosti, tedy zamezením šíření nemoci, ne pouze ochranou očkovaného. Nařídit povinné očkování má v moci stát. Státy však ne vždy řídí elity.

O aktivitách a postojích protestních anticovidistických iniciativ – ryze odborných i politických – se snad jen s výjimkou Parlamentních listů či Echo24 psalo jen na webech alternativní mediální scény. Včerejší tisková konference Iniciativy 21 však překvapila nejen její organizátory, když zájem mainstreamových novinářů předčil veškerá očekávání. A nutno dodat, že ani jejich referování o akci nebylo, až na výjimky, tendenční či zkreslující.

V souvislosti s nástupem nové české vlády se média hlavního proudu „překvapivě“ málo věnují osobní a politické historii jejího premiéra Petra Fialy. Zejména té její části, která je spojena s jeho působením v čele moravské sekce tzv. Panevropské unie v 90. letech minulého století. Přitom jde o velmi podstatnou věc z hlediska ideového zázemí a názorové orientace současného předsedy vlády a jeho postojů zejména v oblasti zahraniční politiky a evropské integrace.

Petr Gazdík, jako nový ministr školství neplní své předvolební sliby v tomto rezortu. Vláda snížila podporu učitelů na dvě procenta. Ministr školství se v tomto bodě zdržel hlasování. Jedinou inovací, jež chce zavádět je, že chce děti učit novým věcem a informacím.

Podporované subjekty a osoby: Václav Hrabák, Dana Vorlíčková, Hana Čipižáková, Petra Rédová, Anet Hlinčíková, Jana Bártíková, Josef Gábor, Tomáš Ježek, Jaroslav Kužel, Martina Koďousková, Jana Šolcová, Jindřich Rajchl, Vladimir Putin, Rusko, Parlamentní listy, Echo24, Amy Meková, GECKO, Viktor Orbán, Maďarsko,

Útoky: Protiepidemická opatření, vakcinace, Bruselská pětka (ODS, KDU-ČSL, TOP 09, STAN, Piráti), Brusel, Petr Fiala, Big Pharma, Vlastimil Válek, Petr Gazdík, Miroslav Kalousek, George Soros, Black Lives Matter, Reid Hoffman, Kenneth Duda, mainstreamová média, CNN Prima News, NATO, Angela Merkelová, Green Deal, Evropská Unie, Ursula von der Leyen, Andrej Babiš, LGBTQ+, Bernd Posselt, Otto von Habsburk, Markéta Pekarová Adamová, Vít Rakušan,

Příklady:

Dělostřelecká příprava před frontálním útokem: Nové zostření cenzury. Soros a jeho kámoši opět v akci. Nepodařilo se zmáknout veřejnost silou? Půjde to ještě větší. Orwellovské Ministerstvo pravdy v privátních rukou. Brzy u nás!

https://www.protiproud.cz/politika/6222-delostrelecka-priprava-pred-frontalnim-utokem-nove-zostreni-cenzury-soros-a-jeho-kamosi-opet-v-akci-nepodarilo-se-zmaknout-verejnost-silou-pujde-to-jeste-vetsi-orwellovske-ministerstvo-pravdy-v-privatnich-rukou-brzy-u-nas.htm

Sputnik

Témata: V české politické scéně na Sputniku zesílily útoky na Petra Fialu a Piráty. Z nejvíce kritizovaných stran, to byly tento týden zejména Piráti, nejvíce na tyto 3 členy: Markétu Gregorovou, Petra Boháčka a již dlouhodobě kritizovaného Jana Lipavského.

U Jana Lipavského se řeší znovu jeho vzdělání a kompetence pro úřad ministra zahraničí. Dále Sputnik v článku „Proč Lipavskému nevadí bití lidí na západě? Asi aby taky nedostal čočku“ tvrdí, že Lipavskému nevadí policejní zásahy vůči demonstrantům v Nizozemsku a nedoporučil vůči Nizozemsku sankce. Po podrobném přečtení článku však vyplývá, že Sputniku vadí, že se vůči zásahům proti demonstrantům v Nizozemsku zatím nevyjádřil. Dále Sputniku vadí Lipavského přátelské vztahy s Ukrajinou.

Dalším z řad členů Pirátů, které Sputnik řešil, byl Petr Boháček, který dle slov webu je horší než Lipavský. Důvodem je to, že se vyslovil pro poslání české elitní jednotky armády na pomoc Ukrajině. Sputnik občas odbíhá od hlavního tématu, doplňuje, že je Boháček vegan a extrémní levičák.

Dalším členem Pirátů, který Sputnik v sekci názory probíral, byla Markéta Gregorová v článku „Smrtící kometu by EU zastavila? Pirátka to pěkně schytala“, kde se objevuje jak kritika daného filmu (K zemi hleď) od Netflixu, tak reakci Markéty Gregorové. Jádro problému, na který se Sputnik snaží poukázat, je, že se údajně Gregorová snaží naznačit, že EU je ta moudřejší část světa, která by svět mohla zachránit. Většina článku není věnována samotnému filmu, ale kritice EU, jak její zelené politiky, tak sankce vůči Rusku a podobně. Snaží se také nově sdělit, že je EU nevraživá vůči Británii. V druhé části článku je rozhovor s politikem za KSČM, Jiřím Valentou, který názory na EU v podstatě potvrzuje. Článek obsahuje velmi ostrá přirovnání směrem k EU.

Útoky na Víta Rakušana byly útoky ve srovnání s minulými týdny slabší.

Naopak největší podporu v tomto týdnu získává strana SPD, v několika článcích dostávají politici za SPD mediální prostor k vyjádření k rozličným tématům. Podobnou podporu, byť v kvantitativně menší míře, získává také KSČM. Prostor pro rozhovor dostal například člen KSČM Jiří Valenta.

V zahraniční tématice jsou ustálená témata, jako je kritika Ukrajiny, USA, EU i NATO. Největší podporu má již stabilně Rusko, dále pak Bělorusko a Čína, z projektů má největší podporu Nord Stream2, prezentuje, že většina Němců si nový plynovod přeje.

Na straně Ruska je prezentována vojenská síla, mluví se o různých technologiích, které má ruská armáda k dispozici, jako například drony S-70 Ochotnik a vodní dron Poseidon. Další články prezentují už z titulků ruskou rozhodnost a neústupnost (článek „Neučiníme ústupky.“ Ruské MZV určilo postoj RF na jednáních v Ženevě“), článek pojednává o jednáních USA a Ruska o bezpečnosti, které budou v nejbližších dnech.

V konfliktu s Ukrajinou prezentuje Sputnik velkou nelibost pro případnou pomoc české armády Ukrajině, což byl důvod kritiky některých Pirátských politiků, kteří mají zahraniční politiku na starosti.

Podporované subjekty a osoby: Rusko, Miloš Zeman, Vladimír Putin, SPD, Bronislav Kalvoda, Josef Skála, Vlastimil Tlustý, Ochotnik, Poseidon, Marie Pošarová, Čína, Bělorusko, Jiří Valenta, KSČM, Jiří Kobza, Chcípl pes, Andrej Babiš, ANO, Viktor Orbán, Maďarsko, Tomio Okamura, Vadim Petrov, Lubomír Volný, Volný blok, Jan Zahradil, Kateřina Konečná, Pavel Sibřina, Václav Klaus

Útoky: Ukrajina, Piráti, Jan Lipavský, Petr Boháček, Joe Biden, EU, NATO, Afghánistán, ODS, Miroslav Topolánek, SPOLU, Petr Fiala, Brusel, Green Deal, liberálové, pětikoalice, Nizozemsko, USA, K zemi hleď, Don’t look up, Netfix, Markéta Gregorová, Západ, Václav Havel, Markéta Pekarová Adamová, Jakub Železný, Jana Černochová, Pavel Novotný, Ivan Bartoš, očkování, Pražská kavárna, Radek Pokorný, Barrack Obama, Vojtěch Jurásek, E-cantu dinoscitur avis, migranti

Příklady:

Nasadit proti Rusku českou armádu? Pirátský kandidát chce provokovat na Ukrajině

https://cz.sputniknews.com/20220108/nasadit-proti-rusku-ceskou-armadu-piratsky-kandidat-chce-provokovat-na-ukrajine-17131092.html

Smrtící kometu by EU zastavila? Pirátka to pěkně schytala

https://cz.sputniknews.com/20220105/smrtici-kometu-by-eu-zastavila-piratka-to-pekne-schytala-17097502.html

Poznámka: Cílem tohoto monitoringu je dlouhodobé vyhodnocování témat, kterými se vybrané weby zabývají. Pouze dlouhodobé vyhodnocení může dát kompletní obraz o míře manipulací daného webu. Jednotlivé články být dezinformační nutně nemusí. Monitoring nemůže postihnout, jaký je vztah jednotlivých autorů publikovaných textů nebo osob weby zmiňovaných vůči danému webu – zda jsou zmiňováni vědomě nebo proti své vůli apod. Případné reklamace ohledně negativní publicity tyto osoby musí řešit vůči danému webu, nikoli vůči tomuto monitoringu, který jen zpětně zachycuje daný fakt, že informace na webu vyšla.