dezinfo-weby monitoring (2 týden 12/2021)

31681

Aeronet.cz

Témata: Velkým tématem dnešních dnů je povinné očkování, zpochybňování účinnosti a nezávadnosti vakcín, následuje eskalace ukrajinsko-ruského konfliktu či kritika ČT nebo snaha Izraele o Total control.

V první linii boje za povinnou vakcinaci stojí generální ředitel firmy Pfizer Albert Bourla. Dalším v řadě je Alexander Soros (syn G. Sorose), který minulý týden údajně za povinné očkování úspěšně loboval v Rakousku a Ursula von der Leyen, která povinnou vakcinaci prosazuje v rámci celé EU. Zavedení vakcinačního mandátu v rámci EU umožní jednotlivým státům přijmout toto opatření bez politické odpovědnosti jednotlivých ministrů, poněvadž tu na sebe vezme Evropská komise, jež si dodržování pravidla vynutí hrozbou sankcí. „Fašizace v celé EU jde jedním jediným směrem, a to k tomu, aby neočkovaní lidé v nějaké chvíli mohli být označeni za teroristy“ říká Aeronet. V ČR údajně hrozí, že policisté, kteří povinnou vakcinaci odmítnou a budou chtít opustit řady policie, ztratí nárok na výsluhy.

Americká kardiologická asociace vydala urgentní varování všem pacientům se srdečními problémy. Po vakcinaci prudce vzrůstá riziko akutního koronárního syndromu ACS a index rizika propuknutí infarktu myokardu roste dokonce o více než 200%. Sdělení dostává výrazný konspirativní rozměr, když autor zmíní, že evropští kardiaci žádné varování nedostali.

„Očkování indukuje infekce, tudíž čím více očkovaných, tím více nakažených“ hlásá Aeronet v článku jehož perex začíná tradičním „A je to venku!“ Vzápětí sice autor přiznává, že citovaná studie, jež autor komentuje vůbec danou kauzalitu nezkoumá, avšak to nic nemění na závěru, ve kterém autor tvrdí, že covid u lidí nejspíše startuje právě vakcína. Autor se také domnívá, že globalisté vypustili do světa novou mutaci úmyslně, aby zamaskovali neúčinnost vakcín.

Situace na ukrajinsko-ruské hranici je údajně řízena v zájmu USA, které potřebují válku prostřednictvím které budou schopni zabránit spuštění plynovodu Nordstream 2. Dle slov Igora Strelkova se brzy uskuteční ukrajinský vojenský výpad na Doněckou a Luhanskou oblast, který bude prezentován jako obrana Ukrajiny před ruskou agresí. Ve snaze vyprovokovat váhavého V. Putina údajně v oblasti probíhá teror na obyvatelstvu s ruskými pasy.

ČT je kritizována za cenzuru, když na popud ministerstva zdravotnictví zamítla předem smluvenou účast Jindřicha Rajchla (Trikolora) v pořadu Máte slovo. Toto zamítnutí bylo uplatněno z toho důvodu, že pokud by byl hostem dotyčný JR, který je kritikem povinného očkování a porušování lidských práv a svobod, nepřijde do pořadu nikdo z MZ.

Kritika Izraelského systému na sledování osob v souvislosti s pandemií. Dle názoru Aeronetu je tento systém obdoba čínského systému, který obyvatelstvu přiděluje kredity na základě plnění stranických kritérií. Aeronet se domnívá, že Izrael tímto usiluje o Total control.

ČeskoBezCenzury.cz

Témata: Základní téma týdne je očkování proti Covid-19. Je zdůrazňován vysoký podíl očkovaných pacientů v nemocnicích. Důvodem je to, že vakcína ničí přirozený imunitní systém a vystavuje jedince celé řadě onemocnění. Typickou ukázkou problému očkovaných je Gibraltar se 100% proočkovaností, kde je ale také nejvyšší relativní výskyt Covid-19 na počet obyvatel. Jiný článek přináší seznam nemocnic s počty covid-pacientů, podle těchto čísel naprosto převládají pacienti, kteří byli naočkovaní. V souvislosti s aktuálním zahájením očkování dětí server hovoří o vážných vedlejších účincích u naočkovaných dětí ve Vietnamu a připomíná, že za prvních 15 měsíců pandemie nezemřelo na Covid-19 žádné zdravé dítě ve věku 5 až 11 let. Očkování má navíc velkou řadu nebezpečných vedlejších účinků a co víc, souvisí se satanským rituálem a každý, kdo se nechá očkovat, přijde do pekla.

Pozornost je věnována mutaci Covid-19 Omikron, která má zvlášť agresivní spike protein (dotčený článek je nicméně identický s textem publikovaným ČTK). Jeden z příspěvků hovoří o tom, že vakcína proti Covid-19 obsahuje látku, která rozřezává vnitřní orgány a cévní systém jako žiletka. Objevitel tohoto problému byl údajně krátce po jeho zveřejnění zavražděn. Další text se týká Švédska, ve kterém podle autora probíhá dobrovolné čipování obyvatel. V čipu je uložen vakcinační pas, ale využívá se na pro mnoho dalších účelů, jako je placení v automatech, otevírání dveří, kontrola zaměstnanců a další.

Několik textů se zabývá (muslimskou) imigrací do Evropy. Na toto téma je rozvíjena teorie, jak jsou uprchlíci již na cestě Evropou financováni ze zdrojů OSN, Evropské unie nebo Georgem Sorosem. Mají anonymní platební karty MasterCard s dostatečnou finanční rezervou, mají kvalitní oblečení a vybavení, nejnovější mobilní telefony.

Je připomenut loňský případ znásilnění a loupeže ve vlaku do Curychu třemi mladými imigranty z Afriky, které soud následně odsoudil k několika měsíčnímu vězení a zákazu pobytu. Autor spekuluje, že soud byl mírný, protože zřejmě zhodnotil, že si přepadená žena situaci do jisté míry způsobila sama.

Jeden z článků analyzuje probíhající islamizaci Velké Británie, kde se v rámci korektnosti a ohledů vůči muslimské většině Angličané bojí chovat v souladu se svou národní hrdostí. Muslimové navíc díky svým postojům a dodržování zvyklostí komplikují anglickým spoluobčanům život, když je nechtějí obsloužit, o ramadánu apod. Na islamizaci země se přitom velkou měrou podílí veřejnoprávní televize BBC. Stejně tak server hovoří o Paříži, která je plná imigrantů a v ulicích musejí hlídkovat vojáci.

Politických článků je na serveru málo. Jeden se věnuje krizi na ukrajinské hranici; zpravodajské služby USA prý odhalily, že Rusko chystá vpád na Ukrajinu na začátku příštího roku. Další text se věnuje minulosti Petra Pavla, zejména jeho vstupu do KSČ. Článek tvrdí, že Pavel nemohl být jen obyčejný člen strany, ale musel se už před vstupem projevovat velmi aktivně; navíc byl agentem STB. Na serveru nemůže chybět ani teorie „židozednářského“ spiknutí (prosazovaného z USA) o ovládnutí celého světa, a to v podobě homogenizace světa a vytvoření jediného státu pomocí řízené migrace, a ve vojenském podrobení si kterékoliv země pod rouškou války proti terorismu.

Novarepublika.cz

Témata: Jedním z nejčastějších témat je situace na hranicích severu a východu Ukrajiny a případný vojenský konflikt s Ruskem. Rusko je vykreslováno jako oběť, která je nucena se bránit a zároveň je vykreslováno jako silná mocnost s mohutným jaderným arzenálem a schopným vedením. Do tohoto narativu jsou rámována i další témata jako schvalovací proces Nord Stream 2. Naproti tomu jsou soustavně kritizovány Spojené státy, EU a multikulturní společnosti a zejména politika spjatá s EU v oblasti životního prostředí či vzdělávání.

Mezi další témata patří vydání Juliana Assange do USA, situace okolo jmenování vlády Petra Fialy a postoj Miloše Zemana vůči Janu Lipavskému, zahraniční politika Vladimira Putina, migrace na běloruských hranicích a ruská armáda jako stabilizační prvek na běloruské hranici a v blízkém okolí. Velká část příspěvků jsou přebrané texty z jiných serverů s pro-ruskou/proti-západní tematikou (viz. příklady). Potírání dezinformací je vykreslováno jako cenzura a soustavně dostávají prostor představitelé SPD a strana je také propagována jako celek (viz. příklady). Pravidelně jsou překládány ruské zdroje propagující kremelské narativy.

NWOO.org

Témata: EU – MUDr. David uvádí tvrzení listu Libération o utrácení peněz v rozporu s etickým kodexem komisařem EU pro rozpočet Johanesem Hahnem a dalšími představiteli EU. Dále zmiňuje, že Green Deal je údajně překážkou ve znovuzvolení E. Macrona a proto ten chce odvolání šéfky komise Ursuly von der Leyenové. Za článek nesoucí název „Orbán je připraven na „bitvu proti červeno-žluto-zelenému Německu“ schoval autor (MUDr. David) po prvních odstavcích, ve kterých o Orbánovi skutečně píše, hlavně svůj rozbor vlád v Německu a Rakousku ( u zmínky o důvodech odchodu Sebastiana Kurze neopomněl dát slovo korupce do uvozovek – dlouhodobě se za něj ve článcích staví). Situace se prý zhoršuje a otevírají se dveře migraci, zaznívá i protizelená nota.

Covid 19, viry – Autor Petr Havlíček tvrdí, že očkování nefunguje, protože i prezident je plně očkovaný a stejně má covid. Dále zpochybňuje trasování, protože se jeho osoby týkající kontakt z hygieny ohledně kontaktu s nakaženým údajně nezakládá na pravdě, informace jsou uváděny bez jediného faktu nebo data, které by se dalo ověřit. Na závěr přikládá odkazy na grafen ve vakcínách. Jiný článek uvádí, že Dr. Thomas Renz žaluje vládu USA, protože na následky vakcinace údajně zemřelo 45.000 lidí během 3 dnů od vpichu vakcíny. Lucia Žatková napsala článek o útisku neočkovaných, co jim kdo vzkazuje a doporučuje jim nevzdávat se. Ve článku je často zmíněno slovo fašisti, velmi hojně využívané spíše na východ od Slovenska. Strašení škodlivostí očkování pokračuje, podle jednoho ze článků ničí očkování bílé krvinky a poslední dávka obsahuje 8 druhů HIV, očkování obecně další příměsi, jako stroncium atd. Opět zaznívají tvrzení o tom, že Covid nelze (oficiální výrok autorky) diagnozovat.

USA – Multikulturalismus – Neúnavný popularizátor P.C. Robertse, Lubomír Man, uvádí rozbor toho, jak negativně ovlivňuje spojené státy multikulturalismus. Rabování, přepisování historie atd.

Vznikající vláda v ČR – Článek – zamyšlení – o přicházejícím ministru školství Gazdíkovi z pera Lubomíra Mana uvádí, že jde o člověka bažícího po uznání a je pro to schopen udělat vše. V článku není sice ani jednou uvedeno jeho jméno, je ale doplněn o fotografii P. Gazdíka a mluví se zde o novém ministru školství. Je zmíněn i incident z r. 2015 ohledně zdržení letadla s parlamentní delegací v Moskvě.

Okupace Donbasu Ruskem – Autor L. Kašuka uvádí článek co by kdyby, na téma kdyby byli na Krymu Američané, Ukrajina by už dávno neexistovala. Článek je prakticky, byť to v něm nezazní, podporou okupace Krymu Ruskem, protože uvádí fiktivní fakta vždy začínající větou Myslíte se, že kdyby .. apod. Pokud autor musí sáhnout k takto hypotetickým myšlenkám, zjevně nemá fakta, na kterých by stavěl a článek působí poměrně nedůvěryhodně. Zejména poslední věta „Pokud, tvrdíte, že by USA v takovém případě nejednali mnohem tvrději a důrazněji, než se doposud vůči Ukrajině chová Rusko, tak sprostě lžete!!!“ je podivná, protože to tvrzení uvádí zejména sám autor, který si v článku vyvolal konflikt, tvrdí, že někdo něco říká (bez uvedení jmen, faktů, diskuzí) a sám se na nepodložené tvrzení navíc srovnávající na fikci vs reálnou okupaci odvolává.

Kalousek – O tom, že M. Kalousek zvažuje kandidaturu na post prezidenta, se rozepsal Lubomír Man. Podle něj by to znamenalo, že nám vládnou psychopatové a nechtělo by se mu dál žít.

Parlamentnilisty.cz

Témata: Hlavní témata se nemění. Středem pozornosti zůstává pandemie a domácí politika. V menší míře se redakce věnuje také dění na ukrajinsko-ruské hranici a ekologii skrze kritiku Green dealu.

Covid: Texty se i v tomto týdnu drží tradičních narativů. Nejsilněji rezonuje téma očkování. Vakcíny prý nemají vlastnosti, které se o nich od začátku tvrdily (tedy bránit onemocnění a jeho šíření), což má dokládat to, že v nemocnicích leží jak očkovaní, tak neočkovaní jedinci. Na podporu těchto tvrzení je nezřídka využívána velice pokroucená matematika. Pokud je uznáno, že nemocnice jsou přehlceny, pak je konstatováno, že za tím nestojí covid-19, nýbrž jejich poddimenzování již před epidemií.

Kritika povinného očkování je ještě silnější. „Odborníci“ oslovení redakcí ho považují buď za farmaceutický byznys a podvod nebo za zdravotní hrozbu převážně pro „naše nevinné děti“.

Pokračuje i kritika všech protiepidemických opatření. Ta jsou, v souladu s minulými týdny, považována za omezování svobody, šikanu občanů. Někteří autoři očekávají, že „to brzy bouchne“, jiní k občanské neposlušnosti a nepokojům přímo vyzívají. V tomto tématu je relativně velký prostor dáván demonstracím proti „covid-totalitě“ u nás i ve světě. Součástí tohoto spiknutí jsou prý i média, která „pravdu“ tají a je nutné vyjít do ulic.

Tato mediální cenzura je ilustrována hlavně na případu nepozvání Jindřicha Rajchla do pořadu Máte slovo. Nejprve byl pozván, nakonec ale byl odmítnut, prý na základě jeho odporu k očkování.

Téma slouží i jako promo pro SPD, která se chystá podat žalobu na povinné očkování.

Politika: Ze zcela zřejmých důvodů je hlavním tématem sestavování nové vlády. Největší prostor dostávají rozhovory M. Zemana s ministerskými kandidáty. PL v ani jednom článku nezmiňují, že prezidentovo jednání nemá oporu v ústavě, ale zato si všímají, že se „kandidáti zapotí“, že je prezident „ve formě“ a „dobře připravený“, atd… Nejčastějším cílem útoků je kandidát na MZV J. Lipavský. Kromě obecných informací a prezentace názorů ze soc. sítí byly texty vůči němu kritické nebo ho minimálně nedoporučovaly jako ministra zahraničí, jelikož nemá být pro daný post kompetentní. Dále se lidé údajně smějí jeho vizi zahraniční politiky.

V případě „souboje“ mezi P. Fialou a M. Zemanem o složení vlády byl podporován a favorizován prezident republiky. Nepříliš velké šance byly Fialovi dávány v případě podání kompetenční žaloby. Silná pozice prezidenta byla také podpořena tím, že ho volilo víc lidí než současnou vládní koalici dohromady (ačkoliv to není pro situaci jakkoliv relevantní).

Ukrajina: Několik článků se věnuje situaci na Ukrajinsko-Ruské hranici, přičemž přízni Listů se těší Rusko. Ukrajina je líčena jako zbídačená, rozkradená, rozvojová země. Na základě tohoto popisu je kladena otázka „co by s ní Rusko asi dělalo?“, je přiživován narativ o tom, že to, co probíhá na východě Ukrajiny je válka občanská. Kritice je podrobena Severoatlantická aliance za své „rozpínání se k Rusku“.

Pravyprostor.cz

Témata: V týdnu mezi 6. až 12. prosincem bylo na Pravém prostoru uveřejněno X textů. Y se věnovalo politickým nebo společenským tématům, Z protiislámským, protiromským, protičernošským a anti-LGBTQ tématům.

Politika: V rámci tohoto týdne dominovaly sekci politika články na téma sporu prezidenta Miloše Zemana a Petra Fialy ve věci nejmenování Jana Lipavského ministrem zahraničí, kdy články útočí především na osobu Jana Lipavského a to z důvodu nedostatečného vzdělání navrhovaného ministra nebo vztahu k sudetským Němcům, články obecně podporují Miloše Zemana v jeho rozhodnutí. Dále významným tématem je hrozící válka Ukrajiny s Ruskem, kdy články v sekci politika jsou často na straně Ruska a kritizují chování především USA reprezentovaných Joe Bidenem. Za zmínku stojí také výraznější kritika Heleny Langšádlové ve vztahu k boji proti dezinformacím, kdy obecně boj s dezinformacemi je vnímán jako totalitní nástroj a cenzura.

Společnost: Nejsilnějšími společenskými a kulturními tématy tento týden bylo očkování proti Covidu, zavedená a plánovaná opatření proti šíření Covidu, problematika politické korektnosti a propagace názorů autorů na Pravém prostoru. Tento týden byla silná kritika vlády za předchozí, současná i budoucí opatření v boji proti covidu. Očkování je stále téměř jednostranně odsuzováno, avšak toto téma již není tak dominantní v kategorii Společnost. Opatření proti covidu autoři považují za zcela nesmyslné a také jako další krok k zavedení fašistického režimu, který bude cenzurovat a diktovat lidem každý jejich krok a rozhodnutí. Kritizována byla také EU, jež byla v mnoha textech zpochybňována kvůli imigrační politice, ekologickým opatřením, rovnoprávnosti občanů a boji proti dezinformacím.

Další témata: Několik textů se zabývalo Velkým Resetem a globální nadvládou korporací a elit společnosti. Texty mají poměrně jednotný narativ, a to ten, že díky očkování se vyfiltrují poddaní, kteří přežijí a pak ti, kteří naočkování nejsou, budou společností diskriminování a postupně zahynou. Texty také často kritizují západní ideje kapitalismu, sdílené ekonomiky, technologických pokroků, zelených opatření, očkování a sociálních sítí. V textech se primárně útočí na liberální či západní společenské ideje. Autoři také vyjadřují podporu alternativním médiím nebo alternativním způsobům léčby covid.

Protiproud.cz

Témata: Ceny vysokých energií nejsou způsobeny nedostatkem ropy, nýbrž tlakem globální diktatury proatlantických politických stran. Ty tlačí na nahrazení klasických fosilních zdrojů těmi obnovitelnými. Jejich výroba však nestačí na poptávku, která je převyšuje. Například v severní Evropě půl roku nesvítí slunce. V jižní části subkontinentu je zase půl roku bezvětří. Baterie pro uskladnění terawattů elektřiny jednoduše neexistují.

Poláci hodili do Green Dealu vidle a budoucí Fialova vláda Bruselské pětky je ve zmatku. Strká hlavu do písku, aby se nemusela k tak citlivému tématu vůbec vyjadřovat. Polský Sejm tento týden na návrh vlády Práva a spravedlnosti (PiS) schválil návrh na okamžité pozastavení systému EU pro obchodování s emisemi. Pokud tak unie neučiní, požádá země o vystoupení ze systému.

Zakladatel firmy Tesla a multimiliardář Elon Musk v rozhovoru pro Wall Street Journal uvedl, že posilování obav z přelidnění planety je neopodstatněný strach. Právě naopak. Podle jeho názoru by lidstvo měla znepokojovat prudce klesající porodnost.

Mark Zuckerberg v říjnu tohoto roku oznámil změnu názvu společnosti Facebook na Meta. Není to však pouze obchodní taktika, ale snaha o vytvoření celého vesmíru virtuální reality, kterou chce monopolizovat. Největší rozruch však vyvolala jeho vize internetu budoucnosti. Jedná se o projekt „metaversum“, neboli „metavesmír“, tedy internet, na který se nedíváme, ale uvnitř kterého kterém se nacházíme. Vytváření světa iluzí, podněcování lidí, aby se odpoutali od skutečné reality a budovali si klamný svět bez důsledků a beze smyslu. Lidé budou mít pocit, že už nejsou vázáni časem a mohou cestovat do minulosti nebo budoucnosti, kterou si představí.

Mediální rozruch způsobilo vánoční přání amerického republikánského kongresmana, na kterém jeho celá rodina drží v ruce automatické zbraně. Byl poté napadán, že takto podporuje střílení ve školách, což je problém, se kterým se USA dlouhodobě potýká. Podle odpůrců zbraní nese vinu možnost legálně držet zbraň. Pravým viníkem je ale rozvrat homogenního křesťanského kulturního prostředí.

Světová zdravotnická organizace se na svém mimořádném zasedání rozhodla zahájit jednání o Dohodě o pandemii. V případě schválen jí í bude udělen status mezinárodní smlouvy, WHO i velké farmaceutické korporace, které za ní stojí, budou moci bez konzultace s kýmkoli vyhlásit celosvětový pandemický režim, v němž budou zrušena všechna lidská práva a občanské svobody a nevládní organizace budou mít stejné pravomoci jako vládní struktury. Pokud některá národní vláda nebude schopna plnit pokyny WHO, vznikne pro ni povinnost požádat o externí pomoc.

Podle dat informačního systému VAERS, který zaznamenává případy vedlejších účinků očkování proti covid-19, ve Spojených státech, ze dne 19. listopadu 2021, celkový počet hospitalizací od začátku očkovací kampaně byl 97 292. Kromě toho došlo k 101 315 případů volání záchranky. Trvalá invalidita – 30 967 případů. Těžké, život ohrožující případy – 21 582. Úmrtí – 19 249. Podle odborníků je to pouze špička ledovce a uvedený počet tvoří pouze 1 % všech úmrtí spojených s očkováním proti Covidu-19.

Po celé Evropě se čím dál více rozmáhají protesty proti očkovací totalitě. V Rakousku již na sociálních sítích vznikají kalendáře protestních akcí a jejich účastníci si berou volno z práce, tak aby je mohli navštěvovat. V davu bylo velké množství rodin s dětmi a nechyběly samozřejmě ani policisté v počtu 1200 kusů. Ti použili proti demonstrantům slzný plyn a některé zatkli. Za neuposlechnutí povinnosti se očkovat hrozí v Rakousku pokuta až 3600 eur. Jelikož povinné očkování se týká i dětí od 14 let, může tak pro vícečlennou rodinu představovat placení těchto pokut finanční likvidaci.

Média a uznávaní politikové převracejí dějiny a snaží se je vykládat v neprospěch Ruska. Například Sovětská armáda nás v roce 1945 neosvobodila, nýbrž přepadla. Všechny tyto aktivity narušují naše diplomatické vztahy s Ruskem a Čínou. Za následek to mělo porušení pozic českých firem v Rusku a v Číně a k jejich okamžitému zabrání korporacemi ze západní Evropy a severní Ameriky.

Některé vysoké školy podmiňují účast na řádné prezenční výuce očkováním na covid, testováním či proděláním nemoci opatřením rektora či děkana bez zákonného zmocnění. Toto jejich rozhodnutí je protiústavní.

Sputnik

Témata: Znovu se objevují články, které prezentují iniciativu Chcípl pes. Jeden z článků pojednává o demonstraci, kterou iniciativa měla 12.12., zároveň se píše o jejich peticích proti jmenování Víta Rakušana a Martina Kupky do pozic ministerstva vnitra a dopravy. Jako důvod petice článek uvádí, že nesouhlasí s jejich vyjádřeními ohledně opatření proti covidu.19. V jiném článku získává Jakub Olbert (předseda iniciativy Chcípl pes) prostor v rámci celého článku, Sputnik s ním vede rozhovor, ve kterém řeší Víta Rakušana, píše se také o trestním oznámení, které na Víta Rakušana inciativa Chcípl pes podává.

Vít Rakušan se v tomto týdnu stává na Sputniknews nejvíce kritizovaným českým politikem. Kromě výše uvedených dvou článků, se objevují titulky jako: „Rakušan = Hamáček II.“, většina článku je koncipovaná v podobě citací negativních komentářů z Rakušanova twitteru. Podobně jako další článek, který kritizuje jeho fotografii ze hřbitova v Lánech, kde navštívil pana Prezidenta (T. G. Masaryka). Další článek pouze informativně, že je pro povinné očkování policistů a hasičů a podporuje Jana Lipavského. Reakce čtenářů pod tímto článkem jsou velmi pobouřené.

Probírá se také budoucí volba prezidenta ČR, průběžně jsou kritizováni někteří kandidáti demobloku. Například generál Pavel. Ten je již v samotném titulku nazván „zelený mozek“. Článek zmiňuje, že generál Petr Pavel současnému prezidentovi vytknul, že souhlasí s ruskými provokacemi kolem Ukrajiny. Sputnik zmiňuje i další kandidáty na prezidenta, krom generála Pavla většinou pouze informativně.

Zastání má na Sputniku naopak současný prezident Miloš Zeman. V jednom článku se jej zastává exprezident Václav Klaus, kritizována je nově nastupující pětikoalice kvůli tomu, že chtějí na Zemana podat kompetenční žalobu kvůli nejmenování Jana Lipavského na post ministra zahraničí. Nově nastupující vláda je také kritizována pro jejich postoje k Rusku. Prezentován je například názor Jána Čarnogurského, který tvrdí, že zveřejněné záměry nové vlády ve vztahu k Rusku jsou tragédií České republiky. Ján tvrdí, že se Česko nebude mít o koho opřít, protože s Ruskem má špatné vztahy a ještě je chce zhoršit a USA své angažování v Evropě snižuje.

Ze zahraniční tématiky převažuje podpora Ruska. RF je prezentována jako velký, silný a expanzivní národ. Kritizovány jsou naopak USA a Ukrajina. Jeden z článků ze sekce názory uvádí v titulku, že „USA zřejmě chystají válku v Evropě. Rusko se na to připravuje.“ V článku se Sputnik ptá na názory Ivana Davida za SPD. Objevuje se v něm (tučně zvýrazněný) názor, že Ukrajina je uměle vytvořený stát, který před několika desítkami let neexistoval. USA jsou v tomto článku prezentovány jako iniciátor válečného konfliktu a Rusko na to pouze reaguje. V článku Ivan David tvrdí, že východ Ukrajiny je napůl ruský, považují se zároveň za Ukrajince i Rusy, občané tam mluví rusky. Několikrát se v článku objevuje slovo propaganda (většinou ve smyslu americká propaganda).

Poznámka: Cílem tohoto monitoringu je dlouhodobé vyhodnocování témat, kterými se vybrané weby zabývají. Pouze dlouhodobé vyhodnocení může dát kompletní obraz o míře manipulací daného webu. Jednotlivé články být dezinformační nutně nemusí. Monitoring nemůže postihnout, jaký je vztah jednotlivých autorů publikovaných textů nebo osob weby zmiňovaných vůči danému webu – zda jsou zmiňováni vědomě nebo proti své vůli apod. Případné reklamace ohledně negativní publicity tyto osoby musí řešit vůči danému webu, nikoli vůči tomuto monitoringu, který jen zpětně zachycuje daný fakt, že informace na webu vyšla.