dezinfo-weby monitoring (1. týden 11/2022)

47855

Aeronet.news

Témata:

Válka na Ukrajině: Dle AE je Rusko v čele s Gen. Surovikinem připraveno využít zimy k udržovací válce, vyhladovění Ukrajiny a zejména k ekonomické devastaci Západu, který ponese břímě ukrajinských problémů se zajištěním života Ukrajinců. V zájmu toho jsme již několik týdnů svědky bombardování ukrajinské infrastruktury a významných energetických uzlů. Dle projevu V. Putina byla válka na Ukrajině nevyhnutelná, poněvadž byla bratrská Ukrajina Západem transformována na anti-ruskou válečnou platformu!

Energetická krize: AE podsouvá čtenářům, že Petr Fiala nasliboval V. Zelenskému hory doly i za cenu strádání českých obyvatel, kterým dle slov AE zbývá svetr nebo pistole u hlavy. Rusko využije energetické situace k potopení Ukrajiny a současně také k ekonomickému a sociálnímu rozvratu EU. Dohoda o vývozu obilí, kterou Rusko vypovědělo byla pouhá maskírovka pro zajištění dalších zbraní pro Ukrajinu ekonomicky nejvýhodnější cestou po moři. V Bundestagu se objevují hlasy volající po jednání s Ruskem, když Německu hrozí ekonomické problémy a firmám krach nebo stěhování za levnou energií do USA. Deindustrializace Evropy je proces subverze prováděné našimi politiky – zrádci!

USA vs. Čína: USA po volbách změní kvůli Taiwanu válečný kurz směrem k Číně a ve střetu s Ruskem o Ukrajinu zůstane EU sama, což jí ekonomicky i vojensky dostane na kolena. Z USA přicházejí noty pro EU, které volají po rozbití vztahů s Čínou viz Olaf Scholz, který měl údajně z popudu americké okupační správy v Číně jednat o lidských právech Ujgurů a právech Taiwanu na samostatnost.

Marshallův plán: Evropskou unií navrhovaný Marshallův plán má problém, který v jeho zájmu o uvedení do praxe spočívá v nutnosti docílení totální porážky Ruska. Cílem tohoto plánu není dle AE nic jiného než snaha globalistů o zajištění konjunktury EU a vlastnímu obohacení na mršině Ukrajiny.

Krmení hmyzem a globalismus: Česko spouští program pro výzkum hmyzu, který v Holandsku vede k zavírání farem kvůli emisím dusíku a metanu z hosp. zvířat. Konzumace proteinů z hmyzu ale není bez rizik, protože některé jsou pro člověka toxické, což vede třeba ke srdečnímu infarktu, píše Aeronet. AE dále upozorňuje, že dlouhodobými testy neprošla konzumace hmyzu, ale ani vakcíny na Covid! Závěr je ten, že tyhle zásahy jsou dílem globalistů, kterým jde o ovládání lidí.

Podporované subjekty a osoby: Putin, Kreml, Čína

Útoky: Západ, Ukrajina, USA, EU, vláda ČR, Petr Fiala, globalismus, Marshallův plán pro Ukrajinu, protein z hmyzu

Autoři: VK

Příklady:

Surovikinova doktrína ekonomicky položí Ukrajinu i EU

https://aeronet.news/ruska-armada-bude-udrzovat-valku-na-ukrajine-tak-dlouho-dokud-se-evropska-unie-ekonomicky-nepolozi-cilem-surovikinovy-doktriny-je-zlikvidovani-ukrajinske-energeticke-infrastruktury/

Změna kurzu USA směrem k Číně…

https://aeronet.news/americane-se-chystaji-na-vojenske-stretnuti-s-cinou-kvuli-taiwanu-a-presunuli-k-havajskym-ostrovum-zahorizontalni-plovouci-radar-vcasneho-varovani-a-na-ceste-jsou-bombardery-b-52-do-australie/

Česko spouští program globalistů, který v Holandsku vedl k zavírání farem

https://aeronet.news/ceske-ministerstvo-zemedelstvi-spustilo-vyberove-rizeni-na-dotacni-program-pro-vyzkum-a-identifikaci-druhu-hmyzu-v-cr-ktere-je-mozne-konzumovat-a-rovnez-i-vyzkum-obalu-pro-donaskove-sluzby/

Novarepublika.online

Témata:

Válka na Ukrajině: Web Novarepublika.online z počátku týdne zobrazoval válku na Ukrajině v obvyklých narativech – rozpoutání války ze strany západu a NATO, nadhodnocování válečných úspěchů na straně ruské armády a nadhodnocování ztrát na straně Ukrajiny. Dalšími použitými (a již obvyklými) narativy bylo zpochybňování Ukrajinské suverenity a přirovnávání Ukrajiny k nacistickému státu. Ke konci týdne se rétorika lehce pozměnila, především přibyla myšlenka přítomnosti americké armády na Ukrajině a její možné zapojení do konfliktu společně s NATO.

Domácí politika: Články na webu týkající se domácí politiky byly z velké části věnovány různému druhu kritiky na vyvěšení české a ukrajinské vlajky společně s karikaturou V. Putina na budově Ministerstva vnitra. Z těchto faktů je jasným terčem kritiky V. Rakušan a resort pod jeho vedením. Okrajově s tímto se svezla kritika na současnou vládu spojovanou s inflací a rostoucími cenami energií.

Tímto týdnem se začali objevovat články věnující se blížícím se prezidentským volbám, kde hlavním cílem útoků byli hlavní favorité na roli prezidenta (Danuše Nerudová a Petra Pavel).

Zahraniční politika: Zahraniční politice bylo tento týden věnováno méně prostoru. Použité narativy nebyli ničím zvláštní a nevybočovali ze zavedeného standardu. Hlavním cílem byla Evropská unie, kde byla spojována s inflací a vysokými cenami energií, současně s tímto byla opět zatahována do konfliktu na Ukrajině a označována za strůjce konfliktu, společně s USA a NATO.

Podporované subjekty: Rusko, Putin, alternativní média, Čína, Maďarsko, Viktor Orbán, Vrábel, A. Babiš, SSSR, Rumunsko

Útoky: NATO, USA, OSN, Velká Británie, Ukrajina, EU, Německo, Vláda, Petr Fiala (ODS), Západ, Vít Rakušan (STAN), Polsko, Pětikoalice, Petr Pavel, Danuše Nerudová, ČT, Turecko, Migrace, Srbsko

Příklady:

USA rozhodnou, zda zavede Srbsko sankce proti Rusku

https://www.novarepublika.online/2022/10/usa-rozhodnou-zda-zavede-srbsko-sankce-proti-rusku

Institut Václava Klause protestuje proti Rakušanovu zneužití státního svátku

https://www.novarepublika.online/2022/11/institut-vaclava-klause-protestuje-proti-rakusanovu-zneuziti-statniho-svatku

A válka se stále rozšiřuje

https://www.novarepublika.online/2022/11/a-valka-se-stale-rozsiruje

Parlamentnilisty.cz

Témata:

Domácí politika: PL pokračují v drtivé kritice vlády ČR a jejích členů (případně členů vládních stran). I nadále je připomínána její údajná nekompetentnost a podřízenost vůči strukturám EU. Prakticky jakékoliv vládní rozhodnutí je prezentováno jako cesta k ožebračení vlastních lidí. Za staronovou záležitost pak lze označit zaručené články o tom, že ODS je nespokojená s Petrem Fialou (ODS) a že „už to pod ním vře“. Hlavním padouchem pro tento týden je ministr vnitra Vít Rakušan, a to pro vyvěšení koláže s Putinem v pytli na mrtvoly. Hodnocení tohoto se pohybuje na škále nevkusná – odporná. Často zaznívá, že se za názor nebo účast na protivládní demonstraci, již vyhazuje z práce podobně jako za komunismu a vláda za názory už i vyhrožuje vězením a zavádí cenzurní zákony.

PL se i v těchto dnech snaží kritizovat za každou cenu – nalezneme tak článek, který naprosto zpochybňuje doporučení NERVu, abychom – tři články pod ním – našli takový, který kritizuje vládu za to, že se těmito doporučeními neřídí. Redakce také skrze názory expertů útočí na windfall tax, kterou označují za válečnou daň, která stejnak nebude mít takový úspěch jaký si vláda přeje a bude vybrána pouze drobná část financí skrze tuto daň.

I strašení lidí pokračuje a prolíná se v podstatě všemi texty. Po strašení z minulého týdne, kdy redakce tvrdila, že lidé nebudou mít na vánoční cukroví, nyní tvrdí, že i brambory se stanou luxusním zbožím, na které obyčejný občan nebude mít. Komicky může znít dodatek, že se toto zdražení chystá tajně, takže ne, že by cena zboží byla tvořena trhem, ale elity se nás snaží ožebračit. A jak jinak, může za to Petr Fiala.

Mnoho textů se pochopitelně věnuje oznámené kandidatuře Andreje Babiše (ANO) na prezidenta. Zajímavá se zdá být názorová roztříštěnost na toto téma. Autoři se nedokáží shodnout, jestli je to pro ČR dobře, nebo ne. Podobná roztříštěnost je ale u nečekaných událostí na PL pozorovatelná relativně často. Během jednoho týdne si redakce udělá jasno a bude argumentovat jako jeden muž. Tato událost byla ale redakcí vytěžena jiným způsobem. Využila ji k zesílení útoků na Petra Pavla, kdy se z obecných informací o kandidatuře AB plynule přechází k jeho kritice. Zaznívají i názory jako „Dva komunističtí spratci proti sobě“ nebo „Pokud jde o generála Pavla, tak opravdu tedy nemohli naši američtí přátelé vybrat lepšího kandidáta, než je tento člověk.“. Útoky jsou také cílené na Pavla Fischera. Jiní kandidáti zase mají pouze promo texty s prezentací jejich názorů a bez útoků.

Poukazuje se na statečnost nových zastupitelstev, která začala sundávat ukrajinské vlajky z radnic. Lidé je tam prý nechtějí. PL se také obsáhle věnují i dalším demonstracím na Václavském náměstí. Zatímco protivládní je prý spontánní a plná obyčejných lidí, tak ta provládní je organizovaná médii, Bruselem, vládou.

Zájmu redakce neuniklo ani hlasování o novele zákona o veřejnoprávních médiích. Podle poslance Aleše Juchelky (ANO) je novela snahou „ovládnout Českou televizi a Český rozhlas po vzoru Polska a Maďarska“.

Mezinárodní politika: Stále bez zajímavých témat. Jeden, dva články o tom, že liberální část politického spektra kritizuje německého kancléře za cestu do Číny. Standardní kritika EU a všech jejích orgánů. Údajně za drahé energie nemůže Ruská agrese na Ukrajině, nýbrž EU a Green deal. Kvůli zákazu spalovacích motorů nebudeme mít co jíst a podobná tvrzení.

Ukrajina: Minimum článků, které by se věnovaly pouze tomuto tématu (jeden obsáhlý pojednává o korupci v ukrajinských ozbrojených silách). Většina článků je v duchu uplynulých týdnů – mělo by se jednat o míru a dodáváním zbraní se protahuje válka. Za relativně skandální lze označit článek, který hovoří o tom, že Rusové připravují evakuaci civilního obyvatelstva z Chersonu, ale ani jednou nezmíní, že se prakticky jedná o zavlečení obyvatelstva do cizího státu.

Covid: Téma se vrací (zatím jen tak náznakově) – očkování špatně, opatření špatně. Rozšiřují se standardní konspirační teorie o původu onemocnění, zdali nebylo vyrobeno uměle atp.

Podporované subjekty a osoby: Rusko, Ukrajina, Andrej Babiš (ANO), Václav Havel, USA, Nizozemsko, Vláda, Ivan Vyskočil, Putin, Jan Hrušínský, Jaroslav Ortman, Danuše Nerudová, Telegram, Markéta Šichtařová, NATO, Tomio Okamura (SPD), Jana Zwyrtek Hamplová, Alena Vitásková, Jiří Wagner, FPÖ, Jaroslav Foldyna (SPD), Jindřich Rajchl (PRO), KSČM, Miloš Zeman, PRO, Maďarsko, SPD, Tomáš Zima, Viktor Orbán, Zdeněk Zbořil

Útoky: ČT, Ukrajina, Andrej Babiš (ANO), Brusel, USA, Danuše Nerudová, EU, Green deal, Miroslava Němcová (ODS), NERV, Pavel Fischer, Petr Pavel, Liberální demokracie, Média, Milion chvilek pro demokracii, Petr Fiala (ODS), Rusko, Politici, Ukrajinští uprchlíci, Vít Rakušan (STAN), Jiří Paroubek, Joe Biden, Vláda ČR, Vát Rakušan (STAN), Piráti, Vládní koalice, ODS, Volodimir Zelenskyj, Zbyněk Stanjura (ODS), DIA, Imigranti, Jakub Železný, Joe Biden (Dem.), MUNI, MV ČR, Očkování na COVID, Podpora Ukrajině, Právní zřízení v ČR, Green Deal, ProtiCOVIDová opatření, Senát PČR, Vláda, STAN, Daniel Křetinský, Spojené království, Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), Uprchlíci, SPOLU, Newsroom ČT24, Ivana Svobodová, Respekt, Jan Motal, Petr FIala (ODS), Mikuláš Bek, Kovy, Miloš Gregor, EURO, ECB, KDU ČSL, Miloš Zeman, Bill Gatese, Klaus Schwab, Ministerstvo vnitra, Marian Jurečka (KDU-ČSL), Západ, Putin, Windfall tax, Twitter, Elon Musk, TOP 09, Vlastimil Válek, Zdravitnocký nadstandard, Vypnutí dezinfo webů, CZ NIC, Cenzura

Příklady:

Rusové nejsou hloupí. Fialu nám za trest vrátili. Jan Schneider i o Rakušanovi

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Rusove-nejsou-hloupi-Fialu-nam-za-trest-vratili-Jan-Schneider-i-o-Rakusanovi-719521

Brambory jako luxusní zboží. Co se tajně chystá.“ Ceny jídla, budoucnost, Česko

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/-Brambory-jako-luxusni-zbozi-Co-se-tajne-chysta-Ceny-jidla-budoucnost-Cesko-719095

Jak čarodějové a šamani. Profesor o těch, co věří Fialově vládě

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Jak-carodejove-a-samani-Profesor-o-tech-co-veri-Fialove-vlade-718963

Protiproud.info

Témata:

Zelené běsnění západních vlád: Uměle vyvolaná nedostupnost zdrojů (regulací energií, emisními povolenkami, přísnými limity) dle PP dodává stálý zisk státu, privilegovaným a neziskovkám, zatímco jednotlivcům zabraňuje v přístupu na trh. Tím se ustavuje zelený Nový světový řád. Čistá energie je přitom dle PP zcela iluzorní, protože to odporuje druhému termodynamickému zákonu, a při výrobě „čisté“ elektřiny se drancuje příroda při dolování vzácných zemin a odlesňují amazonské pralesy při těžbě balzového dřeva, nemluvě o pseudorecyklaci odpadů vývozem do zemí třetího světa. Zdánlivá čistá energie je estetický fetiš vyšší třídy a levicový útěk od reality.

Hnutí odporu: Nejen v ČR, ale v celé Západem kolonizované části světa, kde dochází k ožebračování obyvatel uměle vyvolanou krizí, se lidé probouzí. Útok NATO na Rusko, genderismus, kovidismus a Velký reset mají odvést pozornost od plánu zredukovat lidstvo na 1-3 miliardy otroků pro vyvolené. Ale nepodvolená veřejnost začíná vřít, jak je vidět v Latinské Americe, v protestujícím Londýně, v Izraeli, kde zvolili realistu Netanjahu, a brzy to ukážou i parlamentní volby v USA.

Washingtonský Bruselan Fiala musel pozvat do ČR milion dalších Ukrajinců, kteří budou sloužit coby žoldáci, aby ho bránili před hněvem lidu.

Elon Musk a Twitter: Elon Musk je pouhou figurkou nastrčenou skutečně nejbohatšími lidmi světa z různorodých center moci, kteří zorganizovali speciální operaci převzetí Twitteru pod svou nadvládu. Jedná se jak o skupinu Kamala Harris, Mark Zuckerberg, Obamové, Clintonové a Soros, jednak o tajemnější uskupení, kam možná patří Trump. Americké tajné služby každopádně nemohly nechat Twitter ladem, protože je to silný nástroj, který dokázal přesvědčit řadu lidí, že fakta jsou fejky putinovské propagandy.

Ukrajina má na kahánku: PP uvádí na pravou míru dezinfomace o masakru ruských branců na Ukrajině. Výpověď neexistujícího vojáka o zneškodnění 500 vojáků převzal i dezinformační plátek Novinky.cz, kde novinářka Magdalena Žoková papouškuje nesmyslná tvrzení, aniž by si ověřila, že zmíněná jednotka vůbec neexistovala a neodpovídá poměr zraněných a zabitých (který má být 3:1). Nešťastnice přehlédla, že jejím zdrojem je blog protiputinovské opozice Verstka, placený ze sorosovských kanálů.

Italský ministr zahraničí A. Tajani požaduje zahájení rozhovorů o míru bez omezujících podmínek. Itálie také oznamuje zastavení dodávek zbraní pro Ukrajinu, protože potřebuje peníze pro sebe. To může signalizovat zásadní změny, potvrzené také varováním ukrajinského politika Zabrodského spojeného s rivalem Zelenského Porošenkem. Zabrodský má dle PP mít informace, že Rusové brzy zaútočí podél levého břehu Dněpru a na jih z Běloruska a zničí ukrajinskou armádu, kterou evropské země stejně už nemají z čeho financovat, a proto si rády umyjí nad osudem Ukrajiny ruce a soustředí se na vztahy s Čínou.

Setkání disidentů: Beseda Hovory na pravici přinesly poznatky o nastupující totalitě, útocích na svobodu slova, mazání příspěvků na sociálních sítích a prohlubující se radikalizaci české veřejnosti přiživované vládou rozdmýchávaným strachem z války.

Podporované subjekty a osoby: Rusko, nepodvolení, Trump, Itálie, Latinská Amerika, Čína

Útoky: Fiala, vláda ČR, Soros, Novinky.cz, Ukrajina, Biden

Příklady:

Jak vznikají dezinformace na Novinkách.cz

https://protiproud.info/politika/6811-magda-udajnych-500-mrtvych-ruskych-mladiku-u-makijivky-verstka-a-dalsi-spolehlive-zdroje-tak-se-vyrabeji-skutecne-dezinformacevymysl-sireny-zapadnimi-medii-na-pet-stovek-mrtvych-a-jen-12-zranenych-a-kdo-je-svedek.htm

Ukrajinský generál o brzké ruské zimní ofenzívě

https://protiproud.info/politika/6804-ukrajinsky-general-o-blizke-ruske-zimni-ofenzive-nebude-jiz-pry-cim-ji-odrazit-rozkol-v-kyjeve-proc-chce-nova-italska-vlada-okamzite-jednani-s-vladimirem-putinem-proc-zastavuje-dalsi-dodavky-zbrani-a-co-v-tom-zmeni-volby-v-usa.htm

Zvědavec.org

Témata:

Ukrajina, Rusko a souvislosti: Pepe Escobar přináší hesla z Putinova projevu z 19. zasedání Valdajského klubu. Z pravidelně omílaných hesel byla vyřčena ta o ztrátě vedoucí pozice USA, Západ si myslí, že je lepší než zbylé části světa, sílí Rusko-Čínské partnerství atd. Svět má být podle Putina na pokraji revoluce. USA má vůči Rusku umístěním raket co nejblíže Kremlu (nyní ve Finsku) dosáhnout strategické výhody, kdy při prvním úderu ze strany USA nebude mít Rusko dost času na odvetný úder. V tom samém článku se opakují již v minulém reportu zmíněná teorie o tom, že Finsko se kdysi spojilo s Hitlerem.

USA má šířit nenávist vůči Rusku už více než 100 let, lidé jsou pod vlivem dezinformací USA. Další konspirační teorie jsou podávána také jako fakta Edwardem Cirtinem. Atentáty na JFK i RK byly dílem CIA. Další lži má vláda USA šířit o Covidu, 11.září, vraždě Martina Luthera Kinga tak, aby jí posloužily.

Překvapením je článek Sergeje Marzhetskyeho, který tepe Rusko za to, že tahá za kratší konec v dohodě o vývozu obilí z Ukrajiny. Co by si Rusko chtělo diktovat, když podle autora se ani necítí na skutečnou blokádu, která by jej mohla stát zbylé přeživší lodě. Z dohody těží všichni účastníci, kromě Ruska. I pokud Rusko dohodu upustí, nadále mu dohoda bude škodit.

Úplně jiný pohled má na věc Pepe Escobar, který znovupřistoupení Ruska k dohodě bere jako velké vítězství Ruska. Údajně měla Moskva získat znovupřistoupením k dohodě lepší podmínky.

Ivan Štubňa například věří tomu, že Rusko – pokud bude potřeba – „vypne“ špionážní satelity USA, nebo že Rusko perfektně monitoruje pohyb atomových ponorek USA a USA toto nedokáží, obviňuje USA z vyvolání konfliktu mezi Ruskem a Evropou. Podle něj stojí za útokem na Nordstream Británie a USA, vojáci USA mají být v ukrajinských uniformách prostředkem k páchání provokací…. Na konci článku, jako prakticky vždy, vyzývá Slováky, aby se postavili zavlečení státu do jaderné války. Vyzývá slovenské vojáky, aby nerespektovali vládní představitele.

Štubňa se pak ještě v závěru týdne ptá, zda je německý prezident Steinmeier idiot, nebo naivní hlupák. Když už se dostal na Ukrajinu, návštěvu strávil v krytu, protože mělo probíhat „údajné“ bombardování ze strany Ruska. Bombardování mělo být inscenované. Lidé, se kterými měl jít do krytu, byli údajně herci. Zelenskyj měl takto na německého prezidenta zatlačit a vyhrát na celé čáře, protože takto vymámí další miliony a zbraně.

Covid 19: Na základě nové studie, která tvrdí, že Covid mohl vzniknout v laboratoři, Lukáš Fišer vytváří jakousi inventuru tvrzení o Covidu, adoruje Soňu Pekovou, která měla být označena za dezinformátora, protože o umělém původu viru měla mluvit a upozorňuje na média, která přinesla články o přírodním původu viru.

Konspirace: se nyní omezily zejména na potravinovou a energetickou krizi, změnu klimatu (ne díky CO2, ale umělým ovlivňováním počasí inženýry) a krizi zdraví v souvislosti s WHO a vakcinací. Vše je chtěné a podporované. Všichni budeme sledováni, protože bude rušena hotovost.

Podporované subjekty a osoby: Rusko, Putin, Čína, Soňa Peková

Útoky: Západ, USA, Velká Británie, Slovenská vláda, CIA, Bill Gates, Frank-Walter Steinmeier, Ukrajina, Zelenskyj

Příklady:

Proč bude „dohoda o obilí“ nadále fungovat a škodit Rusku i poté, co ji opustí

https://zvedavec.news/komentare/2022/11/9388-proc-bude-dohoda-o-obili-nadale-fungovat-a-skodit-rusku-i-pote-co-ji-opusti.htm

Je nemecký prezident Steinmeier idiot alebo len naivný hlupák?

https://zvedavec.news/komentare/2022/11/9393-je-nemecky-prezident-steinmeier-idiot-alebo-len-naivny-hlupak.htm

Poznámka: Cílem tohoto monitoringu je dlouhodobé vyhodnocování témat, kterými se vybrané weby zabývají. Pouze dlouhodobé vyhodnocení může dát kompletní obraz o míře manipulací daného webu. Jednotlivé články být dezinformační nutně nemusí. Koncem týdne se začaly objevovat články odkazující na protivládní demonstrace – zde byl prostor věnován přepisům a komentářům odkazujícím na řečníky na protivládní demonstraci z 28.10nebo osob weby zmiňovaných vůči danému webu – zda jsou zmiňováni vědomě nebo proti své vůli apod. Případné reklamace ohledně negativní publicity tyto osoby musí řešit vůči danému webu, nikoli vůči tomuto monitoringu, který jen zpětně zachycuje daný fakt, že informace na webu vyšla.