dezinfo-weby monitoring (1. týden 01/2023)

51291

Aeronet.news

Témata:

Pomoc Ukrajině, zadlužování, vyvlastňování: AE spílá českému premiérovi za údajnou půjčku ve výši 5 mld., pomocí které bude česká vláda financovat zdravotní péči migrantů z Ukrajiny. Bankéři vědí, že UA válku nevyhraje, proto požadují záruky zemí EU namísto ručení ukrajinským majetkem. Fialo, když nemáš na uprchlíky peníze, tak jich tolik nepřijímej a nezadlužuj republiku!

AE se staví odmítavě k pokračující ukrajinizaci republiky a přepočítává počet příchozích Ukrajinců z jednoho dne (kde se jich na území ČR dostalo 7 tis). na celý rok a spílá vládě, že s takovou jich na konci roku bude v ČR 1,6 milionu, což je 16% celé populace. Kde na to vezmeme peníze? Budeme se zadlužovat!

AE jako první odhaluje šokující bombu v podobě návrhu novely zákona, který by umožňoval vyvlastňovat byty. Návrh je z dílny šéfa Pirátů Ivana Bartoše, a protože přichází v době obrovské migrace Ukrajinců, vyvolává logické otázky s jejich ubytováním.

Vláda posílá 1200 českých vojáků do Pobaltí, aby naopak NATO poslalo 800 vojáků do ČR. Další peníze chystá ministr na zajištění Sil rychlé reakce, kdyby se to s Ruskem náhodou zvrtlo.

Smlouva mezi ČR a UA z 1.2.2022: AE na základě smlouvy mezi ČR a Ukrajinou odhaluje, že ukrajinská armáda plánovala útok na Donbas a Krym před ruskou invazí a Moskva tento plán překazila invazí vlastní. Vláda Petra Fialy tedy musela o připravované ukrajinské invazi vědět předem, jak o tom informoval Kreml a Sergej Naryškin z ruské rozvědky. Smlouva se týkala ošetřování ukrajinských vojáků v ČR a převozu ostatků na Ukrajinu.

LGBTQ, hladomor a depopulace: Viktor Orbán pro německý tisk vylíčil, jak obrovský tlak vyvíjí Brusel v otázkách genderové agendy, který spočívá např. ve snaze prosadit, aby měl neziskový sektor LGBT v Maďarsku přístup do škol a mohl na eugenické úrovni přeprogramovat malé děti a vyrábět z nich devianty. Tento proces je okopírovaný globalisty z USA, kde devianti chodí po školách a vypráví o svobodné volbě pohlaví, práškách na potlačování puberty, hormonální transformaci nebo o přednostech homosexuality. Fialova vláda už má stejné dokumenty na stole, ale zatím se obává, že na to ještě není ČR připravena. Ve stejném článku v dalším sledu AE kombinuje okultismus, UFO, Klause Schwaba, Syndikát Domu Sion, a to vše ve službách světového globalismu plánujícího v zájmu redukce obyvatel na Zemi hladomor a neplodnost.

Prezidentské volby: AE odhaluje pochybnosti o firmě kontrolující sčítací archy petentů.

Podporované subjekty a osoby: Kreml, Viktor Orbán, K. Janeček, Jana Peterková

Útoky: Západ, Ukrajina, P. Fiala, I. Bartoš, vláda ČR, Globalisté, Klaus Schwab, Dům Sion, EU, USA

Autoři: VK

Příklady:

Česká vláda věděla o chystaném útoku ukrajinské armády na Krym před ruskou invazí!

https://aeronet.news/ceska-vlada-petra-fialy-vedela-o-chystanem-utoku-ukrajinske-armady-na-krym-a-donbas-mesic-dopredu-ale-moskva-ten-plan-prekazila-spustenim-vlastni-invaze-dukazem-je-mezistatni-smlouva/

Fialova vláda nás zadlužuje ukrajinizací republiky

https://aeronet.news/za-jediny-den-prislo-do-cr-vice-jak-7-000-ukrajincu-a-podle-vnitra-jich-je-celkove-v-cesku-uz-bezmala-700-000-pricemz-kazdy-den-jich-v-prumeru-prichazi-2-500-timto-tempem-jich-prijde-kazdy-mesic/

Depopulace, hladomor, LGBT a deviace v režii světových globalistů…

https://aeronet.news/video-viktor-orban-vylicil-nemeckemu-novinari-jaky-obrovsky-tlak-vyviji-brusel-na-madarsko-v-otazce-genderove-agendy-a-jaky-rev-se-zacal-ozyvat-z-evropske-komise-po-prijeti-madarskeho-zakona/

Novarepublika.online

Témata:

Válka na Ukajině: Kostra článků na webu Nová republika se již nějakou dobu nemění a používá již známé narativy. Označuje Ukrajinu za nacistický stát, který válku vyvolal, dále zveličuje ztráty na straně ukrajinské armády. K této pevné a neměnné kostře je již několikátý týden přidáno téma týkající se raketových útoků na energetickou infrastrukturu a jejich popisování jako přesných a účinných. Nově můžeme vidět stále se zostřující rétoriku proti podporovatelům ukrajinské strany, především pak USA a NATO. Nově se začalo v článcích objevovat i téma zmiňující možný útok ruské a běloruské armády z běloruského území.

Domácí politika: Tématu domácí politiky tento týden vévodily prezidentské volby. Nosným bodem, který byl citelný pro všechny články k prezidentským kandidátům byla podpora kandidáta za SPD Jaroslava Bašty. Podpora tohoto kandidáta je na webu znatelná stejně jako napojení a vyzdvihování nosných témat vhodných pro stranu SPD. Na zbylé prezidentské kandidáty byly rétorika autorů převážně kritická a soustředila se především na hlavní tři favority (A. Babiš, D. Nerudová a P. Pavel). U těchto kandidátů byly použity obvyklé narativy. Lehkou změnu můžeme vidět u kritiky A. Babiše, kde byl připomínán probíhající soud a polemizování nad jeho výsledkem.

Okrajově k tématům výše byla soustředěna i kritika na současnou vládu, která byla popisována v obvyklých narativech a spojována s výší inflace, reálným chudnutí obyvatel a zadlužováním.

Zahraniční politika: K zahraniční politice nebylo na webu věnováno příliš mnoho prostoru. Prostor byl věnován především kritice EU a v první řadě její zelené politice. S tímto byla i spojována kritika drahých energií a byli použity narativy, které označovali jako strůjce tohoto USA a EU a jimi uvalené sankce na ruský zemní plyn.

Podporované subjekty: Rusko, Putin, alternativní média, Kreml, J. Bašta, T. Okamura, D. Trump

Útoky: NATO, USA, OSN, Ukrajina, EU, Německo, Vláda, Petr Fiala (ODS), Západ, Polsko, Pětikoalice, Joe Biden, V. Rakušan, D. Nerudová, P. Pavel, A. Babiš, J. Černochová, P. Fischer

Příklady:

Smysl úderů NATO proti Rusku

https://www.novarepublika.online/2023/01/smysl-uderu-nato-proti-rusku

Sto let od vzniku SSSR, jak dlouho půjde EU v jeho stopách?

https://www.novarepublika.online/2023/01/sto-let-od-vzniku-sssr-jak-dlouho-pujde-eu-v-jeho-stopach

Reakce na článek na serveru Hlídací pes

https://www.novarepublika.online/2023/01/reakce-na-clanek-na-serveru-hlidaci-pes

Protiproud.info

Témata:

Televizní debata prezidentských kandidátů na TV Prima: V hlasování diváků zvítězil v rozporu s předvolebními průzkumy vlastenec Jaroslav Bašta. To vypovídá o manipulaci médii a průzkumných agentur, které místo objektivního hodnocení dodávají údaje schválené sorosovskou vládní koalicí a bruselskými protektory.  

Pokud se vlastenecká scéna sjednotí, volby ještě můžou přinést překvapení. PP vypichuje roli třetiny nerozhodnutých voličů, kteří by se mohli přiklonit k Jaroslavu Baštovi, který má zřejmě šanci dostat se do druhého kola. J. B. zopakoval slib, že by odvolal v případě zvolení Fialovu vládu, a přirovnal EU k Sovětskému svazu. To samé učinil v rozhovoru pro Ria Novosti. 

PP dále komentuje mocenské rozepře v Kavárně, kde jedna odnož, podporovaná Bruselem a NATO, prosazuje P. Pavla, zatímco druhá, washingtonská a sorosovská, D. Nerudovou. 

Vládní plány na boj s dezinformátory: PP si všímá doporučení vládních expertů podporovat 50 miliony ročně neziskové organizaci, které se zabývají bojem s dezinformacemi, a 100 miliony nezávislá média. Šiřitelé dezinformací by mohli být stíháni a konspirační stránky blokovány.

PP zpochybňuje některé závěry vládních expertů, např. že odpůrci očkování se často přerodili v odpůrce pomoci Ukrajině, a že dezinformacím podléhají především senioři. Připravované zákony dle PP ohrožují demokracii. To vyhovuje Číně a Rusku, které možná tyto plány financují, aby vyvolaly polarizaci společnosti a pocit ohrožení.

Nepodvolení Republikáni v USA: Ani po dvou dnech se nepodařilo zvolit předsedu dolní komory, hlavně kvůli odporu malé skupiny Republikánů kolem Andyho Biggse. Ten konkuruje favoritovi McCarthymu. Biggs slibuje, že zlomí establishment a bude bojovat za porážku toxické politiky Joa Bidena. Dle PP je tvrdohlavý postoj skupinky Republikánů hlasem svobody a demokracie.

Vyvrcholení politického procesu s Andrejem Babišem: Soud s Andrejem Babišem je dle PP politickým procesem, o čemž svědčí mimo jiné i načasování vynesení rozsudku těsně před prvním kolem prezidentských voleb. Veřejnost vnímá soud jako hon na Andreje Babiše, i když hlavní obžalovaná je Jana Nagyová. Délka řízení (od r. 2013) je dle PP mimořádná. Během procesu bylo využito svědectví Andreje Babiše ml. k ponižování obžalovaného. Pokud došlo k podvodnému jednání, je to dle PP chyba kontrolního systému státu, a obžalován by měl být zodpovědný úředník, což se nestalo kvůli předpojatosti vůči Babišovi. 

V pozdější aktualizaci PP informuje o osvobození A. Babiše. I to však dle PP svědčí o tom, že nežijeme v právním státě, ale totalitě.

Plán MulKul mafie prosazovaný OSN, zánik národů Západu: Západní elity prezentují imigraci jako pouhý ekonomický zdroj, ale přehlíží nebezpečí pro národní identitu. Multikulturalismus znamená rozklad národních identit a konec společnosti jako takové. PP přináší podrobný přehled demografického vývoje v různých evropských zemích, s důrazem na nárůst populace neevropského původu. Sníženou porodnost západních zemí dle PP nelze řešit imigrací, protože ta vede k transformaci na cizí kulturu.

Brazilci proti podvodně zvolenému prezidentu: Lula vyhlásil výjimečný stav kvůli dle PP prodemokratickým protestům proti ukradeným volbám. USA i další státy ovládané Deep state vyjádřili podporu Lulovi a kritizovali Bolsonara.

Podporované subjekty a osoby: Jaroslav Bašta, Lula de Silva, Andy Biggs​, národní fronta

Útoky: Fiala, EU, NATO, Brusel, Soros, multikulturalismus, imigrace

Příklady:

Nepokoje v Brazílii

https://protiproud.info/politika/6945-zfalsovane-volby-jako-pres-kopirak-dle-vzoru-usa-brazilie-na-prahu-obcanske-valky-gangsterovi-do-kresla-pomohl-zkorumpovany-ustavni-soud-biden-a-jeho-zapad-nadseni-hnus-fialovej-kam-se-podivas-musk-se-horce-smeje.htm

Bašta rozdrtil soupeře

https://protiproud.info/politika/6933-basta-vdebate-tv-prima-rozdrtil-sve-soupere-vlady-a-kavarny-temer-50-hlasujicich-mu-vyjadrilo-podporu-v-pripade-zvoleni-odvola-fialovou-zkazu-eu-je-klonsssr-mame-sanci-na-stat-bez-cenzury-bez-bidy-a-bez-valky.htm

Sputnik

Témata:

V uplynulém týdnu se žádný článek netýká dění v ČR.

Válka na Ukrajině: Ve speciální sekci Denacifikace a demilitarizace Ukrajiny se píše o ruských vojenských úspěších a naplno běžící výrobě zbraní. Uvedený počet obětí ukrajinského útoku v Makejevce je výrazně nižší, než uvádí jiná média, naopak je zde zmíněn údajný odvetný útok se stovkami ukrajinských obětí. Ukrajina je na tom prý ve všech ohledech špatně, nemá šanci získat zpět Donbas, natož Krym, energetická infrastruktura je po ruských zásazích v katastrofálním stavu, západní média lžou o triumfu Ukrajiny, ve skutečnosti prý tato „válka NATO proti Rusku“ způsobila bankrot Ukrajiny.

Opakují se lži o biologických laboratořích pracujících pro USA (vybavení prý bylo odvezeno zpět do USA po zahájení speciální vojenské operace), o tisících zahraničních žoldáků z Polska, USA, Kanady, UK (dokonce se objevil článek, že tito zabili tři ukrajinské vojáky). Ruské ministerstvo obrany varuje, že ukrajinské speciální služby připravily falešné důkazy údajného mučení a poprav civilistů ruskými vojáky. Ukrajinské útoky na území Donbasu jsou označeny za teroristické. Rusko poslalo vojenskou techniku do Běloruska (v článku označeno jako „svazový stát“) za účelem posílení obrany hranic v důsledku údajných ukrajinských provokací. Rusko navrhovalo klid zbraní o Vánocích, Ukrajina to však prý odmítla.

Na závěr článků jsou často uváděny odstavce s oficiálním ruským postojem ke „speciální vojenské operaci“ (nutná obrana Ruska před nebezpečím ze Západu, jenž je viníkem konfliktu a dodáváním zbraní prodlužuje trápení bratrů Ukrajinců, je odhodlán bojovat s Ruskem do posledního Ukrajince a osud ukrajinského národa jej vůbec nezajímá).

Západ versus Rusko: Jsou zveličovány ekonomické a politické problémy na Západě (např. v UK prý má 60 % dospělých problém pokrýt životní náklady, v Polsku ve velkém krachují malé obchody, k tomu problém s uprchlíky v UK, hrozba dopadu mexického boje s drogovými kartely na USA atd.). Je navozována představa, že Západ si uvědomuje vojenskou i ekonomickou sílu Ruska, jehož ekonomika je stabilní navzdory sankcím a má strategické partnery v zádech. Dle Putina prý pevnost rusko-čínských vztahů v klíčových otázkách bude hlavní politickou událostí v bilaterálních vztazích roku 2023.

Polsko: Dohady s Německem o reparacích a údajné oslavy na Ukrajině k výročí narození Bandery jitří konflikty z minulosti, reakce v článcích jsou vyostřené směrem k nepřátelství těchto států. Polsko prý chystá invazi na západní Ukrajinu a chtějí tam uspořádat referendum o připojení.

Dění v dalších zemích: Vojenská spolupráce USA a Jižní Koreje v reakci na držbu jaderných zbraní KLDR, situace v Kosovu, kde je Sputnik výhradně na straně Srbů, obvinění Izraele z raketového útoku na syrský Damašek, v Litvě byl zadržen šéfredaktor litevského Sputniku a obviněn z porušování sankcí a špionáže, což je kritizováno jako porušení mezinárodních závazků v oblasti svobody projevu a ochrany práv novinářů.

Obecně články obsahují krátké sdělení zástupce ruských orgánů anebo novináře, politologa či politika z různých zemí, přičemž jsou vybírána vyjádření, která se hodí ruské propagandě a jsou tímto směrem i interpretována. Titulky článků jsou často zavádějící (např. názor jednotlivce je prezentován jako názor velké skupiny lidí) a v některých případech neodpovídají obsahu článku (např. titulek „Známe příčinu, proč Kyjev předstírá úspěch na bojišti“ u článku, který řeší, že Západ možná přestane dodávat Ukrajině zbraně a té pak nezbyde než úspěchy předstírat).

Podporované subjekty a osoby: Rusko, Vladimír Putin, ruská armáda, Čína, Alexandr Lukašenko, Srbsko, Patriarcha Kirill

Útoky: Ukrajina, NATO, EU, USA, Joe Biden, Volodymyr Zelenskyj, Západ, ukrajinská armáda, Německo, Ministryně obrany Německa, UK, Francie, Polsko, Kosovo, Izrael, Turecko

Autoři: nejsou uváděni

Příklady:

Spojené státy podněcují Kyjev k „novým hrozným činům“, prohlásil ruský velvyslanec v USA

https://cz.sputniknews.com/20230106/spojene-staty-podnecuji-kyjev-k-novym-hroznym-cinum-prohlasil-rusky-velvyslanec-v-usa-19064328.html

Americký plukovník: Polsko se chystá porušit zákaz NATO vůči Ukrajině

https://cz.sputniknews.com/20230106/americky-plukovnik-polsko-se-chysta-porusit-zakaz-nato-vuci-ukrajine-19066601.html

zvedavec.org

Témata:

Ukrajina, Rusko a souvislosti: Melkulangara K. Bhadrakumar komentuje Steinmeierovu návštěvu v Číně, dává si naděje, že následná návštěva Medveděva v Číně na Steinmeierovu návštěvu navazuje jako pozvolné oživování německo-čínsko-ruských vztahů. Naopak věří, že následný telefonát A. Blinkena s čínským ministrem zahraničí, který proběhl po schůzce se Steinmeierem, dopadl fiaskem. Článek vyznívá jako popichování Německa vůči USA, Německo se má stávat vazalem USA a má mít dobrý přehled o tom, jaké teroristické síly zničily Nordstream.

V dalším článku autor sice rozebírá raketový útok na ruská kasárna na okupovaném území Ukrajiny, ale zmiňuje také zajímavou myšlenku. Protože by mrtví Američané na Ukrajině snížili podporu Bidena v USA, měli ruští generálové zajišťovat, aby se do USA nedostal pytel s ostatky Američana.

The Saker uvádí, že přesné útoky na Ruské vojáky z minulé doby provedli vojáci NATO v uniformách Ukrajiny a mají za úkol vyprovokovat Rusko k dřívějšímu útoku (podle autora přinutit najet Rusko na harmonogram NATO). Údajně nejlepší mozky USA pracují na tom, jak vyvolat válku v Evropě bez zapojení USA. Opět čteme strašení jaderným konfliktem. Dále má narůstat odpor obyvatel USA vůči podpoře Ukrajiny.

Štubňa sice avizuje popis působení skupiny Mozart na Ukrajině (která má oficiálně školit Ukrajinské vojáky, podle Štubně jde o vraženou skupinu), finální třetinu článku věnuje jiným tématům. Například předpovídá vyloučení Turecka z NATO pro blokaci vstupu severských států do NATO, což povede k posílení Ruska.

Podle Bradleyho Devlina má společnost Blackrock v plánu obnovu Ukrajiny a jako kompenzaci za služby plánuje „koupit“ Ukrajinu. Impulsem pro toto tvrzení byl mimo jiné telefonát Zelenského s L. Finkem (gen. ředitel Blackrock).

Richard Liška rozporuje tvrzení šéfa Pražské plynárenské Ing. Martina Pacovského, který tvrdí, že za nárůstem cen plynu je Rusko. Podle autora je za tím ale fašismus UE, které zavřelo kohouty, fašismus USA, které měly zničit Nordstream.

Lubomír Man už straší bombami, pokud ČR podepíše smlouvu s USA o obranné spolupráci. Protože na našem území budou Američané, budeme cílem. Prof. Ing. Bohumil Svoboda DrSc. vyčítá ministryni obrany ČR, že se rozhodla nakoupit jadernou zbraň. „Svědčí o tom především Vaše „nedávné rozhodnutí“ nakoupit pro naši obranu atomovou zbraň. Nemám tušení, kdo Vás k takovému nesmyslu navedl.“ Pokud čteme dál, toto tvrzení se opírá pouze o fakt, že uvažovaná nová letadla pro armádu ČR F35 dokáží nést jaderné zbraně. Tím pádem jsme v očích Ruska někým, kdo může zaútočit jadernými zbraněmi a bude proti nám, v případě konfliktu, veden preventivní jaderný úder. A myšlenku pořízení jaderných zbraní v článku dále rozvíjí.

Podporované subjekty a osoby: Rusko, Čína, Medveděv

Útoky: USA, Antony Blinken, Biden, NATO, Ukrajina, kongres USA, Andrew Milburn, Blackrock, Zelenskyj, Larry Fink, Martin Pacovský, Robert Břešťan, Jana Černochová, ČR

Příklady:

Otevřený dopis vojenského experta Prof. Svobody ministryni obrany České republiky

https://zvedavec.news/prispevky2023/01/9485-otevreny-dopis-vojenskeho-experta-prof-svobody-ministryni-obrany-ceske-republiky.htm

USA eskaluje konflikt na Ukrajině

https://zvedavec.news/komentare2023/01/9480-usa-eskaluje-konflikt-na-ukrajine.htm

Poznámka: Cílem tohoto monitoringu je dlouhodobé vyhodnocování témat, kterými se vybrané weby zabývají. Pouze dlouhodobé vyhodnocení může dát kompletní obraz o míře manipulací daného webu. Jednotlivé články být dezinformační nutně nemusí. Monitoring nemůže postihnout, jaký je vztah jednotlivých autorů publikovaných textů nebo osob weby zmiňovaných vůči danému webu – zda jsou zmiňováni vědomě nebo proti své vůli apod. Případné reklamace ohledně negativní publicity tyto osoby musí řešit vůči danému webu, nikoli vůči tomuto monitoringu, který jen zpětně zachycuje daný fakt, že informace na webu vyšla.