novarepublika.cz (4.týden 01/2020)

737

Většina obsahu na webu novarepublika.cz je opět převzatá z ruských webů (např. umístění ruských systémů protivzdušné obrany v Srbsku, jednání Vladimira Putina s Emanuelem Macronem, Vladimir Putin na Světovém fóru o holocaustu) a českých dezinformačních webů (např. setkání protievropských aktivistů v Řeporyjích, volební kongres ODS, nominace Stanislava Křečka na ombudsmana).

Témata: zabití íránského generála Kásima Sulejmáního, volební kongres ODS, hnutí #MeToo, nominace Stanislava Křečka na ombudsmana, ČT, ruské systémy protivzdušné obrany v Srbsku, setkání protievropských aktivistů v Řeporyjích, návrat Mariánského sloupu na Staroměstské náměstí v Praze, impeachement Donalda Trumpa, Emanuel Macron a Vladimir Putin o setkávání RB OSN, dění v Sýrii pohledem ruských médií, Vladimir Putin na Světovém fóru holocaustu

Kdo dostává prostor: Vladimir Putin, ruská média, ostatní dezinformační weby, Tereza Spencerová, Lenka Procházková

Autoři: Lubomír Man, Michal Brand, Eva Kunšteková, Alena Novotná, Paul Craig Roberts, Bohumil Svoboda, Jan Campbell, Radim Valenčík,

Útoky: ČT, EU, USA, hnutí #MeToo

Účel, cíle a pravděpodobné dopady stupňování protiruské nenávisti

Už dvakrát prohrála pravice volby a na první pozici nadále ve volebních preferencích stojí Babišovo ANO. To samo osobě je trnem v oku všem pravicovým partajím. Není to ale v žádném případě důvodem nenávisti k Ruské federaci a jejímu lidu, která se od posledních voleb neustále stupňuje až do naprosto nebývalých a stupidních forem. To na jedné straně svědčí o nemohoucnosti pravice vytvořit cokoliv pro národ pozitivního a také o tom, že Rusové nemají jakýkoliv zájem o konfrontaci silou.

http://www.novarepublika.cz/2020/01/ucel-cile-pravdepodobne-dopady.html

Gwyneth Paltrow, kampaň MeToo a jak urazit důstojnost osoby, která žádnou důstojnost nemá

Před časem na plné obrátky běsnila nenávistná, šovinistická kampaň MeToo, v rámci které si ženy po třiceti letech vzpomínaly, že vlastně tehdy, když se s nimi vyspal ten dnes (často i tehdy) bohatý a úspěšný muž, tak to vlastně tak nějak už tehdy nechtěly, nebo ten pocit přinejmenším dnes mají, takže vlastně byly zneužité, když si teď po třiceti letech myslí něco jiného, než si myslely, když s dotyčným mužem spaly.

http://www.novarepublika.cz/2020/01/gwyneth-paltrow-kampan-metoo-jak-urazit.html