dezinfo-weby monitoring (4. týden 12/2022)

50708

Aeronet.news

Témata:

Boj proti dezinformacím: AE spílá vládě za chystaný mediální zákon, jenž má zavést nový trestný čin za šíření dezinformací ohrožující demokracii nebo národní bezpečnost. AE pochopitelně vidí v tomto kroku omezování svobody slova a nástup totality a disentu. Ve stejném duchu potlačování svobody aktuálně probíhá i Ukrajinské tažení proti Ukrajinské ortodoxní církvi, kterou V. Zelenský označuje za pro-ruskou kolonu a ruské agenty.

2023: AE využívá cíleně kontroverzní obálku The Economist k předpovědí vývoje roku 2023, ve které údajně můžeme dle globalistů očekávat energetickou smrt obyvatelstva, konec výroby živočišných potravin, přechod na psí konzervy, hyperinflaci a jadernou válku. Otcem těchto myšlenek je Ekonomické fórum Klause Schwaba, jehož osoba je v kontextu protiglobalistického tažení Aeronetu jakýmsi kapitánem zla.

Další oslavovanou předpovědí je příspěvek D. Medveděva, který poslední dobou rád blouzní na sociálních sítích, a jehož příspěvky se stávají virálními speciálně ve snaze ukázat současnou zvrácenost ruské elity a její odtržení od reálného světa. Medveděv je pohlcen myšlenkami na výbojné choutky Polska, které se v jeho mysli připravuje na okupaci Ukrajiny, před kterou jí může zachránit jedině Rusko.

Putinův novoroční projev: Ve svém projevu Putin potvrdil, že Rusko je připraveno prohloubit konflikt na Ukrajině, a že už nejde jen o udržení Donbasu, ale o celistvost Ruské federace a boj za ukotvení multipolárního řádu a proti Západu, který 8 let připravoval válku proti Rusku.

Izrael: V nějakém vyjádření Bibi údajně přiznal, že udělal z Izraele pokusnou laboratoř Pfizeru. Další spolupráce sionistů s farmaceutickou firmou povede k vypracování DNA databáze izraelců, jejíž další využití bude údajně směřováno k výzkumu biologických zbraní vojensko-průmyslovým komplexem.

M. Zeman vs. Andrew Milburn: Zakladatel americké žoldácké skupiny Mozart Group, která údajně cvičí ukrajinské vojáky na Ukrajině, popisoval zvěrstva Ukrajinců, která jsou v rozporu s Haagskou konvencí a Ukrajinu označuje za zkorumpovanou zemi, kterou řídí zkurvenci. AE toto dle jejich slov výbušné video, které by česká média nikdy neodvysílala, dává do kontrastu s vystoupením M. Zemana, který se v postojích k rusko-ukrajinskému konfliktu staví na stranu zla a kyjevské zkorumpované junty.

Podporované subjekty a osoby: Kreml, V. Putin, A. Milburn, D. Medvěděv

Útoky: Západ, V. Zelenský, Ukrajina, EU, USA, nový Mediální zákon, P. Fiala, Globalismus, Izrael, B. Netanyahu, Pfizer – A. Bourla, M. Zeman

Autoři: VK

Příklady:

Globalisté na obálce The Economist předpovídají na rok 2023 černou budoucnost…

https://aeronet.news/globaliste-na-obalce-casopisu-the-economist-predpovidaji-na-rok-2023-energetickou-smrt-obyvatelstva-ukonceni-produkce-zivocisnych-potravin-lide-budou-zit-ze-psich-konzerv/

B. Netanyahu přiznal, že Izrael je laboratoř Pfizeru…

https://aeronet.news/video-benjamin-netanyahu-na-hulvata-priznal-ze-udelal-z-izraele-pokusnou-laborator-pfizeru-na-covidove-vakciny-po-dohode-s-sefem-pfizeru-albertem-bourlou/

Novarepublika.online

Témata:

Válka na Ukrajině: Web tématu války na Ukrajině nevěnoval příliš mnoho prostoru. Na popis války se zaměřovali v obvyklých narativech, které se opakují již několik týdnů. K těmto tématům poslední týdny přililo o podrobněji líčení raketových útoků na ukrajinskou civilní infrastrukturu, kde je často z civilních obětí obviňována ukrajinská armáda.

Změny můžeme vidět u stále častějšího zatahování do konfliktu strany NATO, USA, Pobaltské země společně s Českou republikou a Polskem. Tyto země jsou obviňovány se zapojení do konfliktu a především (s podporou Ukrajiny) do sabotáží na Ruském území.

Domácí politika: U tématu domácí politiky můžeme vidět pouze několik nuancí oproti obvyklé rétorice a věnovaného prostoru. Opět se v obvyklých narativech objevila kritika současné vlády spojovaná s výškou inflace a zdražování. U těchto témat můžeme vidět stále se zostřující rétoriku (tento trend vidíme sílící několikátý týden v řadě). Nově můžeme vidět často se opakující narativy o začínající cenzuře a nesvobodě.

Nezanedbatelným tématem a tématem, které zabírá stále více prostoru na webu je blížící se prezidentské volby. Prostor je věnován výhradně kladné kampani J. Bašty a zabírá nemalý prostor. Můžeme tímto tedy vidět napojení webu na stranu SPD. Další prostor věnován prezidentským kandidátům je kritický a nerovnoměrný – kritika se vztahuje převážně na D.Nerudovou a P.Pavla.

Zahraniční politika: Autoři na webu novarepublika se věnovali několika zahraničním tématům. Silným motivem prostupující několika články bylo téma ekologie spojená s „green dealem“ zasedáním G20 apod., toto byly spojováno s aktuálním zdražování a pisatelé zacházel až do dystopických scénářů (hladovění a vymírání obyvatel planety).

Nechybělo i několik článků věnující se sumáři uplynulému dění na Ukrajině a v Rusku – u těchto témat byly vyjmenovány především úspěchy, a naopak neúspěchy byly bagatelizovány případně úplně zamlčeny.

Podporované subjekty a osoby: Rusko, Putin, Alterativní média, Kreml, Jaroslav Bašta, A. Babiš

Útoky: NATO, USA, OSN, Ukrajina, EU, Německo, Vláda, Petr Fiala (ODS), Západ, Polsko, Pětikoalice, Joe Biden, Vít Rakušan, D. Nerudová, P. Pavel., B. Obama, Litva, Lotyšsko, Estonsko, TOP09, V.Válek, novinky.cz, ČT

Příklady:

Válka proti globálnímu zemědělství: Neudržitelná “udržitelná” agenda OSN 2030

https://www.novarepublika.online/2022/12/valka-proti-globalnimu-zemedelstvi-neudrzitelna-udrzitelna-agenda-osn-2030

Americký novinář obvinil CIA z pořádání teroru v Rusku. Hackeři zveřejnili údaje důstojníků NATO zapojených do útoků

https://www.novarepublika.online/2022/12/americky-novinar-obvinil-cia-z-poradani-teroru-v-rusku-hackeri-zverejnili-udaje-dustojniku-nato-zapojenych-do-utoku

Protiproud.info

Témata:

Svoboda slova v ohrožení: Komisařka Jourová, prodloužená paže Velkého bratra, se rozhodla nasadit sankce vůči majiteli Twitteru Elonu Muskovi. Zprávy o svévolném pozastavení účtů novinářů prohlásila za znepokojivé, i když omezená dostupnost českých opozičních webů ji před tím vůbec neznepokojovala. Navíc chce omezovat “nenávistné informace”, čili dle PP všechny, které neprokazují dostatečnou lásku k EU. Kdyby totiž nebyly zakázané, to by se pak k lidem mohla dostat i informace o tom, že dezinformátoři o Covidu měli nakonec pravdu, a že boj se změnou klimatu je pitomost, která má hlavně zlikvidovat evropský průmysl. 

Nepodvolení dle PP trpí i za oceánem. Svědčí o tom zmrazení bankovních účtů protestujících účastníků Konvoje svobody, zákaz trenérovi amerického fotbalu veřejně se pomodlit, snaha amerického ministerstva vnitřní bezpečnosti o vytvoření Rady pro sledování dezinformací a zprávy o tom, že se jeho zaměstnanci setkávali pravidelně s Twitterem a Facebookem, aby potlačili některá fakta a názory.  

Deep State v Americe ovládá tajné služby, média a většinu státních institucí, a z pozadí tak organizuje hon na Donalda Trumpa. Poštvala na něj soudní proces za útok na Kapitol, aby se náhodou nemohl stát znova prezidentem. Souběžně vyšetřují jeho údajné daňové úniky, ačkoli se nenašlo nic podezřelého. Zátah na Trumpa je prováděn s nesmiřitelnou důkladností, protože neodpovídá globalistickým představám. Rozkol americké společnosti je přirovnáván k atmosféře v předvečer války Severu proti Jihu. 

Svoboda slova už mele z posledního. PP sleduje, jak vlády směřují k totalitě, tyranii, vládnímu dohledu, propagandě a masové manipulaci. Nepodvolených jen pár, ale v historicky závažných okamžicích často vše stojí na hrstce odvážných. 

Válka na Ukrajině se rozrůstá do ještě větší krize: Ukrajině hrozí totální propad měny. Je sice naprosto zkorumpovaná již desítky let, ale teď už prodává pšenici jen za sedminu ceny a je na dně. Stalo se to kvůli neochotě ukrajinských vládců dodržet Minské dohody, takže teď Ukrajincům už ve vlastní zemi nepatří vůbec nic. Západ se navíc snaží eskalovat konflikt i v Kosovu. Češi, Slováci a baltské národy spolu s Polskem tam půjdou poskytovat bratrskou pomoc střílením Srbů. Budou dle PP taky donuceni vydat se na pomoc ukrajinským kámošům, kdyby přišel útok z Běloruska. Plukovník Douglas Macgregor před pár dny oznámil, že USA se chystá obětovat jaderným úderům tři členy NATO z bývalé východní Evropy, aby zastavil ruskou ofenzivu. Ruský raketový systém Iskander v Bělorusku by totiž mohl zasáhnout Pobaltí, ČR, Slovensko a Polsko. Doba letu je 3 min 45 sek. Ukrajina má masivní ztráty a Zelenský už prý informoval USA, že do jara nevydrží. Z prohrávajícího Kyjeva teď zní žádost o zahájení jaderné války. Už se chystá dohoda, hlavně o tom, že zničeno bude jen území těch tří východoevropských zemí, které se do války zapojí “dobrovolně” (mimo jiné ČR). 

Ukrajincům se nedaří držet pozice na Donbase. Pomáhají jednotky NATO, ale jen opticky, jako při novoročních útocích Američanů na školní komplex v Makijevce, kde zahynulo 70 ruských vojáků. Hlavní ztráty Ukrajiny nyní u Kyjeva a Bachmutu. Vražedný mlýnek na maso ale dál mele ukrajinské vojáky, a Západ mu dál dodává zbraně, aby válečné řádění skrylo stopy po laboratořích na vývoj biologických zbraní. Západ je stále více znepokojen nasazením křižníku Belgorod s torpédy Poseidon, jehož celý palebný úder by spláchl celou Ameriku. Dalším bojištěm budou oceány. 

Válka mezi Ukrajinou a Ruskem nemá přitom nic společného se svobodou, ale všechno s NATO, které vytvořilo krizi záměrně. Rusko dávno dávalo najevo, že Ukrajina v NATO je pro něj nepřístupná, ale Zelenský o to stejně usiloval, a to s podporou Pentagonu. Zelenskému vstup do NATO zřejmě stojí za smrt a utrpení, byla to jeho volba. Pentagon se nechtěl vzdát své dojné krávy (NATO a vojenský průmysl) ani po skončení studené války, proto si musel vyrobit válku novou. USA už je i tak zadlužené, ale utrácí dál peníze na obrany proti hrozbám, které si sama vyvolává.  

Svět stojí za Ruskem: PP opět píše, že staletá dominance Západu se hroutí, ale nebude to bez boje, protože umírající kobyla kope nejvíc. Snižování závislosti na Západu je však nezbytnou podmínkou rozvoje Afriky, Asie, a Latinské Ameriky. USA a spojenci nevědí, jak na to reagovat, a tak dál zastrašují. Mění se tak na pouhý vojenský tábor, který už však nedokáže získat zpět své pozice. Západ ale ještě může napáchat spoustu nepravostí, má infrastrukturu, a navíc autoritářskou vertikálně integrovanou strukturu, která mu dovoluje nebrat ohled na zájmy svých občanů či jejich bezpečnost (na rozdíl od humánního Ruska). Evropané a Američané jsou tak pouze nuceni snášet utrpení. Některé pěšáky vojenský tábor navíc rád obětuje, hlavně Ukrajince, střední a východní Evropu a Finsko. A Tchaj-wan. Ukrajina trpí obzvlášť kvůli kultuře násilí, která je na tomto území dle PP historicky zakořeněná.

85 procent obyvatel planety však stojí jednoznačně na straně Ruska, a to kvůli svojí touze po svobodě. Není ani nejdůležitější, co tyto státy dělají pro Rusko, hlavně že mají objektivní touhu po nezávislosti. Z kolapsu starého světa se tak noří nové spravedlivější pořádky. 

Ostudné české předsednictví: Končící české předsednictví bylo dle PP drahou řadou neúspěchů a blamáží, které dlouhodobě poškodilo zájmy ČR. Rozšířily se likvidační emisní povolenky, což povede k nárůstu cen energií a pohonných hmot. Místo hájení našeho ekonomického zájmu plnila naše vláda v EU jen cizí příkazy. Před několika měsíci už přitom naše vláda schválila jiný likvidační projekt, ukončení prodeje aut se spalovacími motory od roku 2035, což zlomí páteř českému průmyslu. Další excesy, které PP jmenuje, byly protiruské sankce, podpora sankcí vůči Maďarsku a změny volebního systému EU v náš neprospěch (např. zrušení práva veta).

Inflace se snižuje, ale nejásejme: Snižující se inflace je dle PP ve skutečnosti jen známka počínající krize. Lidi už inflace stejně okradla o pětinu úspor a horší to být nemohlo. Místo odpovědného šetření se ale vláda dál zadlužuje, a lidem už docházejí peníze. Přestávají nakupovat, což inflaci sice přirozeně brzdí, ale není to dobrá zpráva. Po inflaci přijde ještě něco horšího. Recese. Krize. 

Podporované subjekty a osoby: Rusko, nepodvolení, Trump

Útoky: Brusel, NATO, USA, Demokraté (USA), Věra Jourová, Fiala, české předsednictví EU, deep state

Příklady:

Ostudné české předsednictví

https://protiproud.info/politika/6922-pulrok-predsednictvi-hanba-pro-cesko-a-skoda-pro-jeho-obcany-fialova-banda-tupych-loutek-na-umele-krizi-nekdo-pekne-vydela-teplo-bude-jeste-drazsi-kam-se-hrabe-rvhp-zelenou-zhoubu-nam-chysta-nase-nejhorsi-vlada.htm

Kyjev volá po jaderném útoku

https://protiproud.info/politika/6920-macgregor-ukrajina-ma-katastrofalni-ztraty-uderte-na-rusko-jadernymi-zbranemi-vola-kyjev-zeme-stredni-evropy-maji-byt-obetovany-iskandery-dostreli-na-linii-krnov-valasske-mezirici-co-je-kyjevsky-pakt-zastavime-fialu.htm

Sputnik

Témata: 

Web obsahuje krátké články se stručným popisem událostí a výroků bez větších detailů či úvah. Prezentováno je čistě proruské vidění světa, není zde ani náznak snahy o názorovou vyváženost. Titulky jsou vesměs zavádějící (např. názor jednotlivce – např. politologa, politika – z určitého státu je prezentován jako stanovisko celého státu, často se objevují expresivní slova jako zrada, spiknutí, skandál, někdo něco prozradil, přiznal atd.).

Výběr témat se zaměřuje na sféru ruského zájmu, tj. Rusko a okolní státy. Dění v ČR je sledováno pouze okrajově.

Ukrajina a vztah Rusko x Západ: Dění na Ukrajině je prioritní téma, na úvodní stránce webu je dokonce přímý proklik pod názvem „Demilitarizace a denacifikace Ukrajiny“. Ukrajina je obviňována ze všech možných činů, které však dle jiných informačních zdrojů dělají právě Rusové (útoky na civilisty, tisíce obětí v Mariupolu, probírky civilistů na okupovaných územích, útoky pomocí nedostatečně vycvičených mobilizovaných vojáků s těžkými ztrátami). Naopak jsou Rusům přisuzovány úspěchy, které dle jiných zdrojů jsou typické spíše pro Ukrajince (Rusům se prý daří likvidovat ukrajinské drony a ti pak pálí naslepo, ruským hackerům se údajně podařilo prolomit ukrajinské systémy). Vylíčení ukrajinského režimu rovněž odpovídá spíše ruské situaci (kyjevský režim se prý drží u moci pomocí lží a teroru vůči vlastním občanům, Zelenský zničil demokracii na Ukrajině potlačením svobody projevu a zákazem opozice). Celkově se Ukrajině prý nedaří a nemá kapacitu vytlačit Rusy z dobytých území.

Ukrajinci jsou obviňováni z organizace teroristických útoků na ruském území. Dodávané zbraně ze Západu se prý přeprodávají a mohou se dostat do rukou teroristů a udeřit zpátky na Západě.

Odstraňování ruských pomníků je přirovnáváno k ničení památek Talibanem. Přijetí zákona o národnostních menšinách potvrzuje, že je třeba „denacifikovat“ Ukrajinu. Kromě Ukrajiny jsou ruští obyvatelé prý objektem restrikcí i v dalších zemích, např. v Pobaltí.

Válka na Ukrajině je prezentována jako nutná obrana Ruska před nebezpečím ze Západu, jehož dlouhodobým cílem je oslabení Ruska. Západ je prý viníkem eskalace konfliktu, nesplnil slib o nerozšiřování NATO na východ ani neměl v plánu dodržovat Minské dohody, které byly pouhou záminkou, aby Ukrajina získala čas se vyzbrojit, a nyní válku prodlužují dodávkami zbraní. Obhajoba Ruska, které chrání svůj lid na svých historických územích, poctivě se pokoušelo navázat spolupráci se Západem, nikdy neodmítlo jednání.

V několika článcích je navozována představa o úpadku a nejednotě Západu (např. USA mají jiné zájmy než Ukrajina, kritika Scholzova projevu na německých sociálních sítích, domnělý úpadek západní ekonomiky, hrozba výpadků elektřiny, Poláci prý hromadně prchají před povoláním do vojenské služby).

Dění v Rusku a okolních zemích: Pozornost je dána vyjádřením Putina a dalších postav režimu (Peskov, Lavrov), delší článek je věnován výročí vzniku Sovětského svazu a vysvětlení příčin jeho rozpadu dle ruského výkladu historie.

Několik článků kritizuje ropné cenové stropy (Západ prosadil opatření proti volnému trhu, který jinak tolik obhajuje, Rusko se bude orientovat na země, které „nezradily“ – Indii, Čínu, jihovýchodní Asii). Čína je prezentována jako strategický partner.

Vyloučením Ruska z OSN by OSN prý pozbyla smyslu.

Krátké informativní články týkající se Běloruska, Kazachstánu a dalších středoasijských republik, Severní Koreje, Číny, Turecka. Rostoucí napětí mezi Čínou a Tchaj-wanem a Srbskem a Kosovem. Několik zpráv o katastrofách (sněhová bouře v USA, hromadná dopravní nehoda v Číně, zemětřesení v Rusku).

Dění v ČR a vztah s Ruskem: V tomto týdnu se dění v ČR týká pouze vyjádření ruského politologa, který obhajuje Miloše Zemana (prý není proruský, jen uznává význam styku s Ruskem) a kritizuje prezidentské kandidáty Danuši Nerudovou a Petra Pavla za protiruské postoje (Andrej Babiš je prý umírněným kritikem Ruska). Česko-ruské vztahy budou prý na bodě mrazu, dokud bude u moci současná vláda. Pro Rusko je ČR zemí bez perspektivy, i Burundi je pro Rusko zajímavější partner. ČR je brána jen jako nepřímý vojenský nepřítel kvůli dodávkám zbraní na Ukrajinu.

Podporované subjekty a osoby: Rusko, Vladimír Putin, ruská armáda, Miloš Zeman, Čína, Alexandr Lukašenko

Příklady:

Sto let ode dne založení SSSR: Jak vznikl Sovětský svaz a proč se tak rychle rozpadl?

https://cz.sputniknews.com/20221230/sto-let-ode-dne-zalozeni-sssr-jak-vznikl-sovetsky-svaz-a-proc-se-tak-rychle-rozpadl-19043334.html

Nikdy nebyl proruský.“ Ruský politolog odhalil, proč ke konci svého prezidentství Zeman zkrachoval

https://cz.sputniknews.com/20221228/nikdy-nebyl-prorusky-rusky-politolog-odhalil-proc-ke-konci-sveho-prezidentstvi-zeman-zkrachoval-19040243.html

zvedavec.org

Témata:

Ukrajina, Rusko a souvislosti: Jonathan Gueyr se podivuje nad tím, že pozvánka na recepci ukrajinského velvyslanectví, pořádané při příležitosti 31. výročí vzniku ozbrojených sil země, nese i loga dodavatelů zbraní (Northrop Grumman, Raytheon, Pratt & Whitney a Lockheed Martin). To má ukazovat, kolik peněz se dá vydělat na válce na Ukrajině. The Saker těžce žárlí na Zelenského přijetí v kongresu USA a plive na Bidena i jeho administrativu, západ je podle něj ve válce bezradný, zabavení ruských aktiv je krádež. Na druhou stranu se absolutně upíná k vizím ruského ministra obrany Šojgu, který slibuje v roce 2023 vznik nových brigád a jejich vyzbrojení těžkými zbraněmi (odkud se vezmou vycvičení rekruti a technika, mlčí). V dalším článku stejného autora jej zjevně trápí dodávky dalších moderních zbraní Ukrajině (např. Patriot). Opět má neochvějnou víru v Rusko, údajně v roce 2023 jsou pouze dvě možnosti postupu války, a to buď vítězství Ruska, nebo rozšíření války na celý kontinent. Podle Jacka Murphyho stojí za sabotážemi v Rusku, které cílí na logistiku, energetiku atd., agenti CIA. A dále ukrajinské speciální jednotky CIA vycvičené. Tyto údery podle autora vážně omezují efektivitu operace na Ukrajině. Úsměvné je to, že se informace zaštiťuje osobami, u kterých je vždy uvedeno bývalý (zaměstnanec…) a jednoho amerického člověka, který byl informován – to nevypadá zrovna na relevantní zdroje. Raději nepodepsaný článek tvrdí, že pokračují přípravy na mobilizaci Čechů a Slováků (bez konkrétních důkazů). Pouze tvrdí, že do války s Ruskem budou nakonec vyslány východoevropské státy NATO. Autorka nechápe, jak někdo může obhajovat Ukrajinu a tvrdit, že v ní neexistuje fašismus. Generál Zalužnyj (autorka jeho jméno ale píše s měkkým i) prý bude velet mobilizovaným Čechům a Slovákům. Má jít o nejbrutálnějšího ukrajinského generála, který má mít na svědomí životy těch Ukrajinců, kteří odmítli bojovat. Vrcholem výroků je to, že na Slovensku mají Pelegrini, Mazurek, Fico… podporovat dění na Ukrajině, i když skrytě. Mike Whitney předpovídá, že Putinova zimní ofenziva přiměje USA a NATO vstoupit do války. Zároveň ale tvrdí, že se řada zemí NATO do konfliktu nezapojí. Autor neopomíjí opakovat mantru trollů, že Rusko bylo do války na Ukrajině zataženo západem (asi jej autor považuje za nesvéprávné činit rozhodnutí). Z článků naprosto zmizely jakékoliv zmínky o Putinovi.

Legalizace kradených vozidel: Nepodepsaný článek (rubrika přišlo e-mailem) si stěžuje na vládní novelu zákona č. 56/2001, která má napomáhat v legalizaci kradených vozidel například tím, že nemusí souhlasit údaje na evidenčním štítku vozidla s technickým průkazem, tím, že autobazarům umožňuje provozovat vlastní STK atd..

Volba prezidenta ČR: Lubomír Man se (zřejmě pod dojmem toho, že žádný z jeho favoritů se zvolení asi nedočká) pustil do generála Petra Pavla. Vyčítá mu, že v srpnu roku 2016 nepovažoval Rusko za takovou hrozbu jako islámský terorismus a za 14 dní vyšel v časopise Xantypa článek, kde již Rusko mělo hrát podle vyjádření gen. Pavla jako hrozba prim.

Covid: Ivan Štubňa se opět vytáhl. Tvrdí, že verze Covidu Omicron byla do Číny zavlečena a rozšířena z Fort Detrick a to na armádních hrách v Číně 2019. Prakticky se uchýlil jen k opakování Čínského příběhu o Covidu. Nezapomíná zmiňovat svůj obdiv k tomu, jak Čína covid zvládla (tvrdými lockdowny atd)., ale o tom, že byla pod tlakem obyvatel nucena tvrdá opatření zrušit a začalo nebývalé šíření COVID už se příliš nezmiňuje.

Agenda OSN 2030: William Engdahl tvrdí, že agenda 2030 v souvislosti se snižováním skleníkových plynů v zemědělství povede k nedostatku potravin.

Podporované subjekty a osoby: Rusko, S. Šojgu, Čína

Útoky: J. Biden, V. Zelenskyj, USA, západ, ministerstvo dopravy ČR, gen. P. Pavel, CIA, Ukrajina, NATO, G20, Bill Gates, gen. Zalužnij, Polsko

Příklady:

Diverze uvnitř Ruska

https://zvedavec.news/komentare/2022/12/9469-diverze-uvnitr-ruska.htm

Rozsiahle prípravy na mobilizáciu Čechov a Slovákov pokračujú

https://zvedavec.news/prispevky/2022/12/9472-rozsiahle-pripravy-na-mobilizaciu-cechov-a-slovakov-pokracuju.htm

Poznámka: Cílem tohoto monitoringu je dlouhodobé vyhodnocování témat, kterými se vybrané weby zabývají. Pouze dlouhodobé vyhodnocení může dát kompletní obraz o míře manipulací daného webu. Jednotlivé články být dezinformační nutně nemusí. Monitoring nemůže postihnout, jaký je vztah jednotlivých autorů publikovaných textů nebo osob weby zmiňovaných vůči danému webu – zda jsou zmiňováni vědomě nebo proti své vůli apod. Případné reklamace ohledně negativní publicity tyto osoby musí řešit vůči danému webu, nikoli vůči tomuto monitoringu, který jen zpětně zachycuje daný fakt, že informace na webu vyšla.