dezinfo-weby monitoring (4.týden 09/2021)

26857

Aeronet.cz

Témata: Pokračuje zpochybňování vakcinace a šíření konspirací o světovém spiknutí, které je ilustrováno událostmi z různých částí světa. Papež František je vyobrazován jako antikrist ve službách židozednářů a kabalistů proti křesťanské civilizaci. Jako údajné důkazy jsou předkládána tvrzení pracovníků technických služeb v Budapešti či věřících čtenářek ze Slovenska sledujících Františka během jeho cesty do Maďarska a Slovenska (viz. příklady). Vakcíny proti Covid-19 mají obsahovat cizorodá tělesa. Opatření ke snižování CO2 v atmosféře jsou, podobně jako Covid-19, vykreslována jako záminka pro nastupující celosvětovou diktaturu globalistů.

Kritizováno je izraelské ministerstvo zdravotnictví a vysoká proočkovanost v Izraeli je systematicky manipulována a vykreslována jako důkaz, že očkovaná populace nezabrání pokračování pandemie (viz příklady). Původ SARS-Cov-2 je opětovně dáván do souvislosti s výzkumem biologických zbraní v Americe a činností Dr. Anthony Fauciho a vlády Baracka Obamy.

Podporované subjekty a osoby: bílá civilizace, Aeronet, jeho redakce a čtenářská obec, Svobodný vysílač CS, alternativa, křesťanství, BitChute, GAB.com a Andrew Torba, Ježíš Kristus, americká alternativa, Dr. Peková

Čí názor je prezentován: Alternatív Hírek, Vatican News, rakouští soudní znalci, GAB.com, ředitel Moderny Stephen Bancel, Project Veritas, Kann News a izraelská televize, Patologický institut v německém Reutlingenu, Peter Daszak a neziskovka EcoHealth Alliance, Wuhan Institute of Virology, senátor Paul Rand

Útoky: papež František a Vatikán, Německo, vakcíny Pfizer, Moderna, AstraZeneca a Johnson & Johnson, YouTube, Facebook, Big Pharma, švédská společnost Doconomy, MasterCard, CO2 limity, globalisté, bezemisní automobily, univerzální příjem, Zelený pas, Izraelská vláda, EU, USA, Dr. Fauci, agentura DARPA, CIA, Barack Obama, Joe Biden, americká vláda

Autoři: Šéfredaktor VK

Příklady:

Papež sloužil na náměstí v Budapešti děsivou mši s okultistickým křížem za zády, s přibitou lidskou lebkou pod nohami Krista a s hadem stočeným okolo kříže za papežským stolcem!

https://aeronet.cz/news/papez-frantisek-slouzil-na-namesti-v-budapesti-desivou-msi-s-okultistickym-krizem-za-zady-s-pribitou-lidskou-lebkou-pod-nohami-krista-a-s-hadem-stocenym-okolo-krize-za-papezskym-stolcem/

Izraelská televize odpálila bombu, přes 90% nových případů Covid-19 v Izraeli pochází „bohužel“ z řad plně očkovaných Izraelců, jen méně než 1 z 10 nakažených nebyl očkovaný!

https://aeronet.cz/news/video-izraelska-televize-odpalila-bombu-pres-90-novych-pripadu-covid-19-v-izraeli-pochazi-bohuzel-z-rad-plne-ockovanych-izraelcu-jen-mene-nez-1-z-10-nakazenych-nebyl-ockovany/

Novarepublika.cz

Témata: V rámci předvolebního boje dominují kritické vyjádření na účet koalic Pirstan a Spolu, EU je spíláno za politiku Zeleného údělu a svou porci má také tradiční očerňování Západu a vize jeho neblahé budoucnosti.

Dlouhodobě a taktéž i v předvolebním finiši jsou terčem kritiky Piráti. Jejich stesky a stížnosti na řadu nepravd a dezinformací kolujících internetem na jejich účet se ironizují jako hysterie způsobená poklesem volebních preferencí. Schytává to i Petr Fiala z ODS, jehož předvolební projev je označován za demagogii, když např. poukazuje na růst zadlužení a není ušetřen ani předseda KDU-ČSL Petr Jurečka jehož snaha o přesvědčování důchodců o nutnosti zohlednění budoucnosti mladé generace je posměšně komentováno stylem: Ať státní dluh zaplatí strádající důchodci. Věra Jourová je kritizována za svůj výrok o nepřijatelnosti možného budoucího koaličního spojení ANO s SPD, který uvedla článku na serveru Seznam Zprávy. Její údajné prohlášení, že v EP nezastupuje ČR, ale Evropu, shledává P. Žantovský jako arogantní a vyhodnocuje to jako vyjádření její rozeklanosti, když si neuvědomuje, že ji tam poslal premiér Babiš. Upozorňuje i na to, že taková vyjádření by se dala vysvětlovat jako nátlak Evropské komise. Stejný autor vzápětí zpochybňuje význam předsednictví EU a prostředky vynaložené na tuto šaškárnu jsou dle jeho názoru vyhozené miliardy, které pro ČR nic nezmění.

Probíhá intenzívní kritika EU za prosazování politiky Green Dealu, který je na stránkách NR prezentován za hlavního viníka zdražování energií. Nelíbí se prosazování obnovitelných zdrojů, liberalizace energetického trhu ani systém emisních povolenek. Největší hrozbou pro budoucnost ČR je v tomto ohledu volební úspěch koalic Spolu / Pirstan, jejichž příklon k zelené politice by způsobil další prohloubení energetické krize a Českou republiku by uvrhl do protektorátu, z jehož vlivu nám pomůže jen Czexit.

Jeden z autorů ve svém článku na stránkách NR upozorňuje, že ho nedoporučuje číst konzumentům masmédií a ironicky podotýká, že jeho text obsahuje spekulace a dezinformace. V článku dále poukazuje na 20 let probíhající, Západem vedený soubor válek, jehož počátek spatřuje v 11. září 2001. Jedná se o permanentně probíhající 3. světovou válku jejíž zbraně a postupy rozděluje na pět částí – informační a psychologickou, ekonomickou, klimatickou, biologickou, lokální proxy-válku. Tuto hybridní válku údajně zahájily USA s cílem budoucího zachování vlastní dominance, zajištění korporátních zisků, energetických zdrojů a potlačení rostoucího islámského fundamentalismu.

Téma ruských voleb je na stránkách NR opomíjeno s výjimkou dvou článků, z nichž jeden čistě seznamuje se statistikami a celkovými výsledky a ve druhém nás s volbami seznamuje Ivan David, který v článku mimo jiné uvádí, že ruská ambasáda na svém Facebooku uvedla, že během voleb čelila volební komise Ruska nebývalému počtu kyberútoků, z nichž 50% bylo provedeno z území USA.

Podporované subjekty a osoby: Rusko, ANO, SPD

Čí hlas je prezentován: Kreml, SPD, Czexit scéna

Útoky: EU, Green deal, USA, Pirstan, Spolu, Věra Jourová, Petr Fiala, Petr Jurečka

Autoři: Ivan David, Petr Žantovský (Parl. listy), Jaroslav Bašta (První zprávy), Petr Vlk (Kosazostra), J. Foldyna (Parl. listy), J. Schneider (První zprávy), Stanislav Blaha (e-republika), P. Hampl, Lubomír Man, J. Paroubek (Vaše věc), Lubomír Vylíčil (Svobodný svět)

Příklady:

Třetí světová, už zase? Už jste si všimli, že jsme nejméně 20 let ve válce

https://www.novarepublika.cz/2021/09/treti-svetova-uz-zase-uz-jste-si-vsimli-ze-jsme-nejmene-20-let-ve-valce

USA, kde volby proběhly problematicky, pochybují o transparentnosti voleb v RF

https://www.novarepublika.cz/2021/09/usa-kde-volby-probehly-problematicky-pochybuji-o-transparentnosti-voleb-v-rf

NWOO.org

Témata: Covid 19 Sice v nových článcích, ale stále stejné informace jsou sdělovány resetheus.org – jde o popírání stávajících metod izolace viru nebo existence viru samotného. Dále opět jsou lidé strašeni příměsemi ve vakcínách (některé mají být jedovaté až vlivem 5G sítí) a dokonce údajně nalezenou Trypanosomu a je vyzdvihován Invermectin a výtažek z pelyňku Artemisinin. Díky Invermectinu je údajně jeden z Indických států prakticky bez Covidu. O destrukci našeho zdravotnictví píše článek, který tvrdí, že v honbě za ziskem se nyní udělali pacienti ze všech občanů (vakcinací)

Teorie spiknutí – Článek, který si vzal do titulku spoluzakladatele panevropské unie Richarda Coudenhove-Kalergi se nesnaží ani tak napadat EU, jako poukazovat na „chyby“ tohoto člověka jako je absence antisemitismu, jeho původ. Postupně je článek spíše kritikou migrační politiky a varování před vlivem Židů (nemůže být nezmíněn George Soros). Do stejné kategorie konspirace spadá článek o ohrožení dětí, podle kterého se mimo jiné podepsal na dětech Covid tím, že roušky z nich prý dělají dementy, karanténa snižuje jejich společenské schopnosti. Článek ale postupem času spadává k poukazování na satanismus, na to, že dětská krev je v Hollywoodu stejně jako dětské maso vysoce ceněna. Unicef je podle článku „odvětví“ OSN a neshledává nic škodlivého na pornografii pro děti.

Volby v Rusku a pochybování o nich nejen ze strany USA se staly námětem pro článek MUDr. Ivana Davida. Srovnává je s podle něj problematickými volbami v USA a řeší například i to, že videodokumentace volebních podvodů v Rusku měla širokou publicitu na sítích, kdežto výpovědi těch, kteří poukazovali na problémy při volbách v USA byly na sítích nemilosrdně mazány – rozdíl mezi tvrzením a videonahrávkou ale neřeší. Také kritizuje předsedu EP Sassoliho, který zakázal europoslancům, aby se jako pozorovatelé účastnili monitorování voleb, s hrozbou propadnutí platu a zákazem hlasování. Obhajobou Ruska a kritikou EU za jeho postoje vůči Rusku se stejný autor zabývá v dalším článku. Článek je spíše ale předvolební agitací, protože autor na jeho konci uvedl výčet těch, kteří podporují tvrdý postoj EU vůči Rusku a tři poslance, kteří pro nehlasovali, a to jmenovitě včetně sebe.

Na téma nadcházejících voleb v ČR a souvislost jejich výsledku s migrační politikou je článek tepající Ivana Bartoše za jeho názory k migraci s tvrzením, že již se k tomuto tématu nevyjadřuje. Naopak se článek staví na obranu proti útokům na SPD a Okamuru jmenovitě. Tento týden se objevuje již podruhé motivďábelský Kalergiho plán euronegroidní Evropy“.

Podporované subjekty a osoby: Rusko, Putin, SPD, T. Okamura, KSČ

Čí hlas je prezentován: Autorů, zastánců konspiračních teorií, DR. ANDREW KAUFMAN, DR. THOMAS COWAN, MIKE ADAMS, Richard Coudenhove-Kalergi, G. Brock Chischolm, Barbara Lerner Spectre , Nicolas Sarkozy, George Soros, Peter Sutherland, Robert O. Young, Dr. Hulda Regehr Clark, P.C.Roberts, Dr. Stephan Lanka, John Taylor Gatto, Mell Gibson

Útoky: Postup v boji s Covid 19, Farmaceutické firmy, EU, Richard Coudenhove-Kalergi, OSN, EU, USA, Evropský parlament, Ivan Bartoš, Zdravotnictví

Autoři: Resetheus.org, Jane K., MUDr. Ivan David, Kindřich Koudelka, Lubomír Man, Ladislav Kopecký, Božena W.

Příklady:

Volby a migrace

http://www.nwoo.org/2021/09/23/volby-a-migrace/

USA, kde proběhly volby minimálně problematické, pochybují o transparentnosti voleb v Rusku

http://www.nwoo.org/2021/09/22/usa-kde-probehly-volby-minimalne-problematicke-pochybuji-o-transparentnosti-voleb-v-rusku/

VIROLOGIE SE ROZPADÁ POD TÍHOU VLASTNÍCH LŽÍ

http://www.nwoo.org/2021/09/20/virologie-se-rozpada-pod-tihou-vlastnich-lzi/

Parlamentnilisty.cz

Témata:

Volby: Největší prostor je samozřejmě věnován volbám. Píše se o kampaních, je popisován a představován konkrétnější program a vize stran. Dále se objevují četné rozhovory, které analyzují momentální situaci, ale zároveň začínají vzrůstat spekulace o tom, jak bude vše uspořádáno po volbách. Ukazuje se na nesouhru 5 demokratických stran, které se dle komentátorů nebudou schopny domluvit, jelikož jediný společný program je „antibabiš“ a nemají konzistentní názory. Také se řeší možnost „přeběhnutí“ ODS k ANO. Pokračují útoky na PirSTAN, je jim vytýkáno pořád to stejné – nedokáží vládnout, jelikož jsou nezkušení, jsou otroci Bruselu, jediné, co umí podporovat jsou migrace a Euro, atd. Na koalici SPOLU se útočí především prostřednictvím jejich kandidátů. Mluví se o podpoře kmotrů, o minulosti ODS a nejčastěji je zpochybňován Petr Fiala (ODS) a Marian Jurečka (KDU-ČSL)

Nešetřeno chválou je naopak na SPD, TSS a ANO, kterým je dáván prostor zejména v rozhovorech, a kteří jsou velmi chváleni za své kampaně. Obzvláště je vyzdvihován Tomio Okamura (SPD) za svou kampaň, nejvíce za představení SPD jarmarků.

EU: Evropská unie se stala tento týden jedním z hlavních témat, nejvíce kvůli útokům na politiku Green Dealu, který je trnem v oku snad každého komentátora i mnohých politiků. Je skloňován v souvislosti s extrémním zdražováním energií, které má podle komentátorů nastat, a který má naprosto zruinovat české domácnosti. Ekologové a aktivisté jsou označováni za „zelené fanatiky“ a klimatická změna za hoax. V této souvislosti se zmiňuje i inflace.

Další: Okrajově je napadána i Česká televize za její přístup k menším stranám, zejména k TSS. Covid se vyskytuje minimálně, nejvíce z pohledu očkovací diskriminace. Ke konci týdne se řeší i volby kancléře v Německu a je popisováno funkční období Angely Merkel a hlavně její promigrační přístup.

Podporované subjekty a osoby: Andrej Babiš (ANO), ANO, APB, Daniel Landa, Hana Lipovská (VB), Jana Bobošíková (VB), KSČM, Lubomír Metnar (za ANO), Lubomír Volný (VB), Marian Bojko (VB), Marine Le Pen, Matteo Salvini, Miloš Zeman, ODS, Radek Koten (SPD), SPD, SPOLU, Tomio Okamura (SPD), TSS, VB, Václav Klaus, ČSSD

Čí hlas je prezentován: Alena Schillerová (ANO), Alena Šírová (ČSSD), Alfréd Šrámek (TSS), Andrej Babiš (ANO), Antonín Fryč (TSS), Apolena Rychlíková, Ben Kuras, Daniel Landa, Daniel Vávra, David Kasal (ANO), Eva Sýkorová, František Laudát (KAN), Hana Lipovská (VB), Hana Lounová (VB), Helena Horská, Hynek Blaško (SPD), Iva Vrbová (VB), Ivan Bartoš (Piráti), Ivan David (SPD), Ivan Vyskočil, Ivo Cerman, Jakub Kulhánek (ČSSD), Jakub Michálek (Piráti), Jan Bartošek (KDU-ČSL), Jan Hamáček (ČSSD), Jan Hnízdil, Jan Lacina (PirSTAN), Jan Paluska (ODS), Jan Pirk, Jan Schneider, Jana Maláčová (ČSSD), Jana Zwyrtek Hamplová, Jaroslav Bašta, Jaroslav Foldyna (SPD), Jaroslav Plesl, Jindřich Rajchl (TSS), Jiří Gavor, Jiří Kobza (SPD), Jiří Mikeš, Jiří Strýček (ANO), Jiří Svoboda, Jiří Weigl, Josef Jadrný (ČSSD), Josef Nerušil (SPD), Josef Zbořil, Karel Havlíček (ANO), Karolina Stonjenková, Lenka Mottlová (ODS), Lenka Zlámalová, Libor Vondráček (TSS), Lubomír Xaver Veselý, Lukáš Kovanda, Marek Obrtel (VB), Marian Jurečka (KDU-ČSL), Marian Kechlibar, Markéta Šichtařová, Marta Semelová (KSČM), Martina Leinerová (SPD), Matej Stropnický (ČSSD), Mikuláš Ferjenčík (Piráti), Milan Feranec (ANO), Milan Syruček, Milan Urban (ČSSD), Milan Šemelák, Milan Šálek, Miroslav Kalousek, Mojmír Mikuláš, Monika Jarošová (SPD), Olga Richterová (Piráti), Ondřej Hejma, Ondřej Liška, Otta Jarolímek (TSS), Otto Černý (TSS), Pavel Jelínek (SPD), Pavel Sehnal (APB), Petr Fiala (ODS), Petr Hampl, Petr Holec, Petr Kolář, Petr Žantovský, Radek Špicar, Radim Fiala (SPD), Radim Valenčík, Radomil Bábek, Radovan Vích (SPD), Richard Brabec (ANO), Robert Fico (SMER-SD), Robert Šlachta (Přísaha), Terezie Tománková, Tomio Okamura (SPD), Tomáš Prouza, Tomáš Vyoral, TSS, Vojtěch Filip (KSČM), Václav Klaus ml., Vít Rakušan (PirSTAN), Zbyněk Stanjura (ODS), Zdeněk Chmelík (TOP 09), Zdeněk Koudelka (Trikolóra), Zdeněk Matouš (ČSSD), Zdeněk Zbořil, Zuzana Majerová Zahradníková (TSS)

Útoky: „Nepřizpůsobiví“, Alena Schillerová (ANO), Andrej Babiš (ANO), Angela Merkelová, ANO, David Kasal (ANO), demokratická opozice, EK, ekologové, elektromobilita, Emmanuel Macron, EU, Euro, Green Deal, Ivan Bartoš (Piráti), Jakub Michálek (Piráti), Jakub Železný, Jan Hrušínský, Jana Maláčová (ČSSD), Janek Kroupa, Joe Biden, Karel Schwarzenberg (TOP09), LGBT+, Lisabonská smlouva, Lubomír Volný, Marian Jurečka (KDU-ČSL), Markéta Adamová Pekarová (TOP 09), Martin Kuba (ODS), Matěj Stropnický (ČSSD), Michal Bok, migranti, Mikuláš Ferjenčík (Piráti), Milion chvilek, Miloš Vystrčil (ODS), Miloš Zeman, Miroslav Kalousek (TOP09), Miroslava Němcová (ODS), MMF, muslimové, NATO, Nora Fridrichová, Německo, ODS, opatření, opozice, orgány EU, OSN, OZE, očkování, Pavel Šafr, Pavel Žáček (ODS), Petr Dvořák, Petr Fiala (ODS), Petr Gazdík (STAN), PirSTAN, Piráti, propagátoři očkování, Radek Vondráček (ANO), Reportéři ČT, Romové, Rusko, Semantic Visions, Seznam Zprávy, SPOLU, Tomio Okamura (SPD), Tomáš Czernin (TOP09), Tomáš Horáček, Tomáš Klus, TOP 09, USA, vláda ČR, vyšetřovací komise případu Bečva, Václav Moravec, Věra Jourová (ANO), Zbyněk Stanjura (ODS), Zdeněk Hřib (Piráti), Zelení, Západ, Ústavní soud ČR, Česká televize, Člověk v tísni, ČSSD, ČT, Čína

Autoři: AZy, Barbora Richterová, Daniela Černá, David Hora, Jakub Vosáhlo, Jan Rychetský, Jan Štěpán, Jaroslav Polanský, jav, Jiří Hroník, jma, Karel Výborný, Karel Šebesta, kas, Marek Korejs, Martin Huml, Michal Bok, mp, nab, Oldřich Szaban, Oldřich Szasban, pas, Radim Panenka, rak, sla, Tomáš A. Nový, Vef, vef, Václav Fiala, Zuzana Koulová, čtk

Příklady:

Babiš pro PL: S ODS by přišli kmotři, veksláci a tuneláři. Za koryta prodají všechno. Ještě horší než Pirátostán

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Babis-pro-PL-S-ODS-by-prisli-kmotri-vekslaci-a-tunelari-Za-koryta-prodaji-vsechno-Jeste-horsi-nez-Piratostan-677618

Okamura se před lidmi neudržel: V EU se zbláznili! Green Deal. Elektřina zdraží o stovky procent. Všichni budete na dávkách!

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Okamura-se-pred-lidmi-neudrzel-V-EU-se-zblaznili-Green-Deal-Elektrina-zdrazi-o-stovky-procent-Vsichni-budete-na-davkach-678183

Pravyprostor.cz

Témata: V týdnu mezi 20. až 26. září bylo na Pravém prostoru uveřejněno 66 textů. 62 se věnovalo politickým nebo společenským tématům, 4 protiislámským, protiromským, protičernošským a anti-LGBTQ tématům.

Politika: V tomto týdnu se v sekci politika převážně projevila horká kampaň voleb do PS ČR. Většina témat se týkala voleb do PS ČR a jejich náplní byla především kritika koalic SPOLU a Piráti a STAN, dále bylo kritizováno i vládní hnutí ANO a to konkrétně Andrej Babiš. Domácí články především podporovali politickou stranu SPD a hnutí Trikolóra, Svobodní, Soukromníci. Kritické články se především zaměřovaly v tématech na vztah s EU, Zelenou politiku a Levici. Zajímavý byl vetší nárůst článků připomínající zfalšované volby v USA ve vztahu k ostatním volbám po světě a korespondenční volbě. Zahraničními tématy byl především odchod kritizované Angely Merkel z politiky a uzavření protičínské dohody mezi USA, Velkou Británií a Austrálií s odkazem na zradu spojenců.

Společnost: Nejsilnějšími společenskými a kulturními tématy tento týden byla problematika politické korektnosti, oslabení vlivu alternativních médií a propagace názorů autorů na Pravém prostoru. Tento týden byla silná kritika vlády za předchozí, současná i budoucí opatření v boji proti covidu. Očkování je stále téměř jednostranně odsuzováno. Kritizována byla také EU, jenž byla v mnoha textech zpochybňována kvůli imigrační politice, ekologickým opatřením, rovnoprávnosti občanů a boji proti dezinformacím. Velice silnou kritiku sklidila vláda za nařízení opatření pro děti ve školách, která by podle autorů měla děti segregovat, kvůli očkování a testování. Opatření autoři považují za zcela nesmyslné a také jako další krok k zavedení fašistického režimu, který bude cenzurovat a diktovat lidem každý jejich krok a rozhodnutí.

Další témata: Několik textů se zabývalo velkým resetem a globální nadvládou korporací a elit společnosti. Texty mají poměrně jednotný narativ, a to ten, že díky očkování se vyfiltrují poddaní, kteří přežijí a pak ti, kteří naočkování nejsou, budou společností diskriminování a postupně zahynou. Poté všichni přeživší budou jednotně sloužit hrstce ultra bohatých, kteří budou diktovat každý náš krok a všechna rozhodnutí. Texty také často kritizují západní ideje kapitalismu, sdílené ekonomiky, technologických pokroků, zelených opatření, očkování a sociálních sítí. Několik textů odmítá klimatické modely a opatření, které by byly prospěšné pro umírnění dopadů globální změny klimatu. Autoři poukazují na nepřesnost těchto modelů a odsuzují kroky, které by vedly aspoň k částečnému napravení situace nebo mitigaci budoucích důsledků. Autoři také silně odsuzují elektromobilitu a zelená opatření v rámci automobilů a alternativní stravy.

Podporované subjekty a osoby: Trikolóra, Svobodní, Soukromníci, SPD, Rusko, ANO, Andrej Babiš (ANO), Polsko, VOLNÝ Blok, Lubomír Volný, SPOLU, PRO LIBERTATE Institut práv a občanských svobod, Covidfašismus, Libor Vondráček, Neposlušnost

Čí hlas je prezentován: Zuzana Majerová Zahradníková (Trikolóra), Václav Krása, Petr Robejšek (Realisté)

Útoky: EU, Očkování, USA, Západ, SPOLU, Opatření, Piráti a STAN, Testování, Vláda, ANO, Covid, Mainstreamová média, Korporace, Andrej Babiš, LGBTQ, Zelená politika, Angela Merkelová, Piráti, Cenzura, Liberálové, Globální změna klimatu, Zelená opatření, Globalisté, Česká televize, Green deal, BLM, Elektromobilita, Roušky, Joe Biden, Věra Jourová, Migranti, Velká Británie, SPD, ČSSD, Zelení, Adam Vojtěch (ANO), Mainstream média, Islám, Muslimové, STAN, Indoktrinace studentů, Neziskovky, Korespondeční volba, Hana Lipovská, Volný blok, Lubomír Volný, Marián Jurečka, Policie, Státní zastupitelství, CDU, Petr Fiala, Jiří Bartoš, Austrálie, Zdeněk Hřib, ČR, KSČM, Levice, Elity, Emanuel Macron, Kanada, NWO, Great Reset, Euro, Andrej Babiš (ANO), Reflex, Testování dětí ve školách, Pavla Svrčinová, Mali, AČR, Alternativní doprava, Cyklostezky, Miloš Zeman, Covid pas, Emmanuel Macron, ECDC, Lidé co nedávájí blinkry na silnici, Cyklisti, TOP09, ODS, Alternativní strava, Sdílená ekonomika, Socialisté, Bořivoj Holínek, Greta, Olga Hepnarová, IPCC, Očkování dětí, Sociální sítě, Novinky.cz, Pavol Minárik, Kapitalismus, Konzumní společnost, Romská komunita, NATO, Covid pasy, Imigrace, Antifa

Autoři: Slovanka, Vidlák, Lubomír Vylíčil, Michal Malý, Radomil Bábek, Jan Bartoň, Zdeněk Lanz, Ivan David (SPD), Marian Kechlibar, Karel Kříž, Jindřich Kulhavý, David Gruber, Jindřich Rajchl, Catholic Observer, Robert Troška, Jaromír Bradávka, Roman Bednár, Jitka Moody, Pl/benjamin Kuras, Zuzana Majerová Zahradníková (Trikolóra), Vlastimil Podracký, Monika Čírtková, Vojtěch Machálek, Zdeněk Koudelka (Trikolóra), Jana Zwyrtek Hamplová, Vilém Barák, Red Hook, Soeren Kern, Jiří Fiala, Monika Hrabáková, Lukáš Vlk, Pergill, Marek Zeman, Nikola Bornová, Su, Gabriela Sedláčková, Pavel Dudr, Luboš Zálom (Svobodní), Jan Ziegler, Ladislav Větvička, Luboš Smrčka, Josef Nožička, Mark Ellis

Příklady:

NEJLEPŠÍ VLÁDA BUDE ANO S SPD?!
https://pravyprostor.cz/nejlepsi-vlada-bude-ano-s-spd/

ČERNÁ TOTALITA ZAČÍNÁ LŽÍ
https://pravyprostor.cz/cerna-totalita-zacina-lzi/

Co je špatného na Green Dealu?
https://pravyprostor.cz/co-je-spatneho-na-green-dealu/

Protiproud.cz

Témata: Po znovuzvolení Bašára Asada jakožto hlavy Sýrie, proběhlo setkání s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Ruský prezident svému syrskému protějšku poblahopřál k výsledku voleb, poukázal na rozvoj obchodních a hospodářských vazeb mezi oběma zeměmi a společné osvobození okupovaných částí Sýrie. Bašár al-Asad poděkoval Rusku za všestrannou pomoc a zdůraznil, že právě akce ruské a syrské armády vedly k vyčištění velké části země od teroristů.

V Kanadě proběhly předčasné volby. Justin Trudeau, který předčasné volby sám svolal, byl znovuzvolený jako ministerský předseda země. Ačkoliv se sám za křesťana považuje, v řízení země záměrně pošlapává křesťanské hodnoty, když odvolává zaměstnance z úřadů pro homofobii a transfobii. To se samozřejmě nelíbí konzervativcům, kteří na západě země získávají na síle.

Papež František zaútočil na tradiční latinskou mši, která byla nezrušitelně ustanovena jako mše svatá všech věků. Učinil tak diletantsky sepsaným apoštolským listem Traditionis custodes. Znamená to otevřenou válku tohoto přisluhovače globalistů v zájmu jejich nejzhoubnějších cílů vůči těm, kteří si ještě přes všechny ostatní útoky a překážky udrželi katolickou víru.

Vedení English Touring Opera (ETO) se rozhodlo ukončit spolupráci se 14 „bílými hudebníky“, včetně takových, kteří v tomto hudebním tělese hráli dvě desetiletí. Důvodem tohoto rozhodnutí nejsou falešné tóny vinoucí se z jejich nástrojů, ale barva jejich pleti.

Znovuobjevenou lékařskou celebritou se v USA stal Anthony Fauci, který byl již od dob Ronalda Reagana hlavním poradcem prezidentů v oblasti zdravotnictví. Je ale také představitelem Deep Statu a udržuje velice blízké vztahy s tzv. Big Pharma. Při průběhu pandemie podporuje všechny restriktivní opatření, zakazuje léky, které by se mohly úspěšně nasazovat proti koronaviru, a všemožně brání přijetí pravých vakcín. Záměrně tedy udělá vše, co je v jeho silách, aby udržel pandemii, podkopal ekonomiku a dosáhl co největšího počtu obětí.

Světová zdravotnická organizace (WHO) se pomalu stává stejnou institucí, jakou bylo Ministerstvo pravdy v románu 1984. Nepřepisuje však dějiny, ale vydává upravená nebo čistě nepravdivá prohlášení, které mají za cíl ovlivnit lidské smýšlení a ovládnutí světa pod rouškou pandemie. Prováděné očkování proti nemoci Covid-19 je ve své podstatě provádění experimentů na lidech.

Globální covidová totalita se rozšiřuje i do Německa. Bude zde od 1. listopadu platit nařízení, že ti, kteří nebudou očkováni – a budou proto muset podstoupit povinnou karanténu – už nebudou dostávat kompenzaci za ušlou mzdu. Podobné nařízení již platí i v Itálii, kde zaměstnance nevpustí bez covid pasů do práce a zastaví jim vyplácení mzdy, tak se rychle dostaneme do stavu, ve kterém neočkované posunou do kategorie potenciálních bezdomovců.

KDU-ČSL se spojením do koalice s TOP 09 a ODS dopouští pošlapávání křesťanských hodnot, které by měla chránit. Záchvěvem statečnosti o jejich ochranu bylo vyjádření předsedy strany Mariana Jurečky, kdy v předvolebním podcastu pro Deník N uvedl, že bude požadovat neschválení zákona o manželství pro všechny. Tento výrok později zbaběle odvolal a pošlapal tak možnou ochranu jakýchkoliv křesťanských hodnot.

Podporované subjekty a osoby: Vladimir Putin, Bašár Asad, Donald Trump, Viktor Orbán

Čí hlas je prezentován: Antivakcináři, homofobové, Kreml, transfobové, rasisté

Útoky: Apple, Microsoft, Amazon, Google, Facebook, WHO, Pfizer/BioNTech, Moderna a Johnson & Johnson, USA, Piráti, STAN, Spolu, Brusel, LGBTQ+, ČSSD, Pražská kavárna, Anthony Fauci, Justin Trudeau, Německo, Itálie, Black Lives Matter, English Touring Opera, liberálové, progresisté, Papež František

Autoři: Valentin Katasonov, Radek Pokorný, Roman Šimajev, Viktorie Nikiforová, Redakce Protiproud, Branislav Michalka, Michael J. Matt

Příklady:

Jak se (ne)vyhrávají volby: Kanada se dál topí v bahně. Šašek má prý „jasný mandát“ pro likvidaci tradičních hodnot. Západ před výbuchem. Konzervativci? Banda neschopných žvanilů. Jeden ze vzorů konce demokracie i pro nás…

https://www.protiproud.cz/politika/6038-jak-se-nevyhravaji-volby-kanada-se-dal-topi-v-bahne-sasek-ma-pry-jasny-mandat-pro-likvidaci-tradicnich-hodnot-zapad-pred-vybuchem-konzervativci-banda-neschopnych-zvanilu-jeden-ze-vzoru-konce-demokracie-i-pro-nas.htm

Světové ministerstvo pravdy a lásky: Ani Orwell to tak nedomyslel. Mocným dělá starosti infodemie, ne pandemie. WHO garantem sanitární diktatury? Spiknutí IT korporací. I slavný nobelista je náhle dezinformátor. Velký Bratr nezná bratra

https://www.protiproud.cz/politika/6034-svetove-ministerstvo-pravdy-a-lasky-ani-orwell-to-tak-nedomyslel-mocnym-dela-starosti-infodemie-ne-pandemie-who-garantem-sanitarni-diktatury-spiknuti-it-korporaci-i-slavny-nobelista-je-nahle-dezinformator-velky-bratr-nezna-bratra.htm

Zrada v přímém přenosu: Předseda lidovců odvolal pod nátlakem stanovisko proti homosňatkům. Volba obou koalic demobloku je pro křesťany nepřijatelná. Pomůžou zvrácené tendence koalic ve volbách vlasteneckým stranám?

https://www.protiproud.cz/politika/6035-zrada-v-primem-prenosu-predseda-lidovcu-odvolal-pod-natlakem-stanovisko-proti-homosnatkum-volba-obou-koalic-demobloku-je-pro-krestany-neprijatelna-pomuzou-zvracene-tendence-koalic-ve-volbach-vlasteneckym-stranam.htm

Sputnik

Témata: Volby jsou stále hlavním tématem. Ve většině Sputniknews řeší volby v České republice, v menšině i zahraniční ať už volby v Rusku, Polsku, tak i v Německu.

V tématice českých voleb posílila preference Sputniku vůči Volnému bloku, zejména Hany Lipovské. S tou vede rozhovor přímo pro Sputnik redaktorka Jana Petrova. Lipovská je už od počátku vykreslena jako razantní a silná, což dokresluje i samotný titulek: „Lipovská: Pokud se jako Volný blok budeme na vládě podílet, k razantním změnám dojde okamžitě“ Lipovská je v článku označena jako hvězda politické scény. Lipovská je tázána na odchod z EU a NATO, kdy se vyjadřuje přesvědčeně k odchodu z EU, k odchodu z NATO se nevyjádřila. Tázána je i na česko-ruské vztahy, z článku vyplývá, že je jednoznačně proti sankcím vůči Rusku a proti odstranění pomníku maršála Koněva.

Z dalších podporovaných stran to bylo zejména ANO, ale také SPD, Trikolóra a KSČM. Nejvíce kritizovanou stranou jsou stále Piráti, zejména předseda strany Ivan Bartoš.

Velká pozornost byla věnována Studentským volbám, kterou organizovala neziskovka Člověk v tísni, u kterých zvítězily (zejména na gymnáziích) koalice, které Sputniknews dlouhodobě kritizuje. U studentských voleb vyhrála jednoznačně koalice Pirátů a STAN, právě na Piráty je v článcích Sputniku ukazováno, že ovlivňují volby. Ostře kritizován je i organizátor celé akce Jeden svět na školách Karel Strachota. Redaktorka Novotná se domnívá, že postupní růst preferencí Pirátů mají na svědomí právě studentské volby Člověka v tísni, které probíhají od roku 2010. Hlasy zpracovávala sociologická agentura Kantar Millward Brown, kterou Sputnik obviňuje z ovlivňování voleb, protože spolupracuje s Českou televizí, kterou Sputniknews dlouhodobě kritizuje. Druhá polovina článku se věnovala rozhovoru s Lucií Šafránkovou za SPD. V tomto rozhovoru se nechvalně vyjadřují k neziskovkám, čtenáři je předkládáno, že jsou financovány z peněz daňových poplatníků. Neziskovka Člověk v tísni je obviněna z toho, že zneužívá exkluzivní přístup ke školám. Lucie Šafránková to vnímá jako snahu na poslední chvíli pomoct koalicím SPOLU a Pir+STAN.

Za zmínku stojí komentář Radmily Zemanové-Kopecké k tématu voleb v RF. Zemanová mluví o ruských volbách jako o nejtransparentnějších volbách ve světě, chválila Rusko za kultivovanost bez napadání soupeřů. Mediální prostor dostávaly parlamentní i neparlamentní strany. K vnímání ruských voleb českými médii se vyjadřuje ve smyslu, že vidíme vše v negativních barvách, jako například o opozici, které bylo zabráněno se účastnit voleb. K tomuto tématu se rusistka však nevyjádřila. Dále se probíraly kybernetické útoky ze zahraničí během Ruských voleb.

Jedním z více sledovaných témat byla také možná pokuta polské obce Turów, která odmítla uzavřít důl. Kritizována je jak EU, která pro sankce rozhodla, tak Česká republika, která to prosadila, protože důl v Turówě začal snižovat hladiny podzemních vod na území České republiky. Tento rozpor je Sputnikem komentován, jak neutrálně, tak i kriticky, zejména vůči zelené politice EU.

Podporované subjekty a osoby: Tereza Hyťhová, ANO, Andrej Babiš, Tomio Okamura, SPD, Trikolóra, Volný blok, Hana Lipovská, Jana Bobošíková, maršál Koněv, KSČM, Lucie Šafránková, Turów, Morawiecki, V4, Polsko, Rusko, Státní duma RF, Noví lidé

Čí hlas je prezentován: Vladimír Stříbrný, Jerzy Markowský, Petr Žantovský, Vladimír Štěpán, Radmila Zemanová-Kopecká, Alena Vitásková,

Útoky: Piráti, Studentské volby, neziskovky, Člověk v tísni, ministerstvo zdravotnictví, Ivan Bartoš, Jeden svět na školách, Karel Strachota, Kantar Millward Brown, Česká televize, Tomáš Zdechovský, EU, NATO, mise v Afghánistánu, USA, Nora Fridrichová

Autoři: Dmitrij Korněv, Vladimír Franta, Alena Novotná, Tatjana Naronskaja, Andrej Koc, Roman Michelko, Jana Petrova, Wiktor Bezeka, Pavel Jacz

Příklady:

Lipovská: Pokud se jako Volný blok budeme na vládě podílet, k razantním změnám dojde okamžitě

https://cz.sputniknews.com/20210924/lipovska-pokud-se-jako-volny-blok-budeme-na-vlade-podilet-k-razantnim-zmenam-dojde-okamzite-15945964.html

Ovlivňování voleb v ČR? Neziskovka učí mladé volit

https://cz.sputniknews.com/20210922/ovlivnovani-voleb-v-cr-neziskovka-uci-mlade-volit-15924271.html

Poznámka: Cílem tohoto monitoringu je dlouhodobé vyhodnocování témat, kterými se vybrané weby zabývají. Pouze dlouhodobé vyhodnocení může dát kompletní obraz o míře manipulací daného webu. Jednotlivé články být dezinformační nutně nemusí. Monitoring nemůže postihnout, jaký je vztah jednotlivých autorů publikovaných textů nebo osob weby zmiňovaných vůči danému webu – zda jsou zmiňováni vědomě nebo proti své vůli apod. Případné reklamace ohledně negativní publicity tyto osoby musí řešit vůči danému webu, nikoli vůči tomuto monitoringu, který jen zpětně zachycuje daný fakt, že informace na webu vyšla.