dezinfo-weby monitoring (4. týden 06/2022)

42354

Aeronet.news

Témata:

Rusko-ukrajinská válka: Rusko již válku vyhrálo a politici EU se snaží dotlačit USA, aby vyjednalo mír, který Zelenský nechce. Dodávky zbraní pro UA na výsledku nic nezmění a ukrajinské pokusy o dílčí vojenské úspěchy selhávají. Západ najíždí na jakousi „Kissingerizaci“ Ukajiny, což je proces, který by měl zabránit spojení Číny a Ruska i za cenu roztrhání Ukrajiny.

Ukrajinské obilí a kokain: Aeronet sdílí ruský narativ o Ukrajině, která díky zaminování vlastních přístavů nemůže vyvážet obilí a na Rusko se pouze vymlouvá. Redakce dále navrhuje, ať Ukrajinci přepraví obilí po silnici, protože je to údajně i ekonomicky výhodnější. Ukrajinské trvání na lodní přepravě je dle AE důkaz, že UA chce vyvézt obilí do USA, kde by tím mohla zaplatit za zbraně a na zpět převézt dodávky kokainu pro Zelenského. Kokain nedávno odhalený v banánech v českém supermarketu byl údajně dle Ruské TV také určený pro Ukrajinu.

Inflace: Kvantitativní uvolňování FEDu a ECB sloužilo k vykoupení třetího světa a v jeho důsledku teď Západ straší vysoká inflace. EU namísto řešení znehodnocování peněz spustila sankce, které v konečném důsledku zapříčiní zánik Evropské říše.

Energetika: Zvláštní velvyslanec pro otázky národní energetické bezpečnosti V. Bartuška je peskován za údajné schvalování upálení 50 lidí ve známé Odězské tragédii a jsou zkreslována i další jeho slova o nutnosti překonání energetické krize. Jakékoliv evropské opatření hasit energetickou krizi je redakcí AE zpochybňováno či zesměšňováno a konfrontováno ve světle naznačovaného nejlepšího řešení, spočívajícího v urovnání vztahu s Ruskem. Vláda ČR nic efektivního nedělá, bojí se zastropování cen energií a premiér se v projevu chová jako plačka. Zestátnění ČEZu bude problematické a neúnosně drahé i s ohledem na cizí akcionáře a hedgeové fondy z USA.

Globalismus: Premiér Fiala při svém projevu držel ruce v postavení, které naznačuje okultní symbol převzatý z Kabaly nazývaný vidoucí oko, což vyjadřuje řízení na této planetě, oko osvícených, oko iluminati. Aeronet dále píše: „Fialův flex vidoucího oka je signálem, že plní úkol pro globalisty na odpisu USA v Evropě skrze odpis a destrukci vlastního národa. Všechny sankce proti Rusku jdou ve skutečnosti z USA proti Evropě. A lidé to musí prožít a pochopit. Globální odpis USA je totiž základním procesem globalizace.“

V. Putin: AE nabízí překlad projevu V. Putina z Petrohradského fóra SPIEF 2022, ve kterém ruský prezident hovořil o zániku hegemonie USA, zhroucení Západu a příchodu Nového řádu.

Podporované subjekty a osoby: Kreml, Putin

Útoky: USA, EU, Ukrajina, Západ, FED, ECB, V. Zelenský, vláda ČR, Petr Fiala, Václav Bartuška

Autoři: VK

Příklady:

VIDEO: Německý novinář na ARD poprvé Němcům oznámil, že Rusko vyhrálo válku na Ukrajině a všechno, co teď dělají Macron se Scholzem, jsou de facto záchranné operace s cílem donutit Američany ovládaný Kyjev k míru, do kterého se ale Zelenskému nechce! Namísto míru nařídil už druhý pokus o obsazení Hadího ostrova, ale Ruská armáda útok odrazila a sestřelila jim z nebe všechno, co Kyjev k útoku poslal! A tak ze vzteku Kyjev zaútočil na nechráněné těžební plošiny a ohrozil tak mořský ekosystém! Proč není Kyjev schopný dobýt ani maličký ostrůvek o rozloze 17 hektarů?

https://aeronet.news/video-nemecky-novinar-na-ard-poprve-nemcum-oznamil-ze-rusko-vyhralo-valku-na-ukrajine-a-vsechno-co-ted-delaji-macron-se-scholzem-jsou-de-facto-zachranne-operace-s-cilem-donutit-americany-ovladany/

Zoufalí starostové českých obcí a měst odstartovali iniciativu za přijetí zákona o zastropování cen energií v důsledku nezvládatelné inflace v ČR, jenže žádný nový zákon není potřeba! Vláda má k dispozici Krizový zákon, kterým může zastropovat ceny úplně čehokoliv a prakticky okamžitě, ale není k tomu politická vůle! Zastropování cen elektřiny v ČR by totiž ohrozilo zisky nebezpečných žraloků amerických hedgeových fondů okolo ČEZu a plynových kolosů! Petr Fiala proti korporacím nepůjde!

https://aeronet.news/zoufali-starostove-ceskych-obci-a-mest-odstartovali-iniciativu-za-prijeti-zakona-o-zastropovani-cen-energii-v-dusledku-nezvladatelne-inflace-v-cr-jenze-zadny-novy-zakon-neni-potreba/

Novarepublika.online

Témata: Ivan David připomíná téměř desetileté působení Nové republiky v samostatném textu (viz. příklady) a přitom rozvíjí některá dlouhodobá témata a opakující se tropy. Mezi ně patří svoboda vyjadřování a její údajné potlačování ze strany české vlády, nebo soustavná kritika EU jako národnostní státy a svobodu omezující byrokratické zřízení sloužící globalistům k nastolení celosvětově diktatury. David vyzývá k boji za společné kulturní hodnoty ve školství a v dalších společenských úrovních. Jaroslav Bašta předpovídá pád vlády Petra Fialy a Miroslav Macek vyzývá k účtování českých cen za energie čímž se má dojít k větší dostupnosti cen energií pro domácnosti.

Na Ukrajině má probíhat zástupná válka vyvolaná Západem a jeho údajnou hamižností a agresivitou vedoucí ke zdražení energií. Jsou často citovány ruské státní zdroje, pro-Fideszovské zdroje, a zdroje šířící kremelskou propagandu a proti-ukrajinské narativy. Ukrajinské síly jsou vykreslovány jako nacistické, plné sadistických zločinců bez odpovídající morálky a Ukrajina jako diktatura. Západ je vykreslován jako nejednotný v otázce podpory Ukrajiny. Viktor Orbán je dáván za příklad politika hájícího realitu proti „genderové ideologii“ EU a západu. Kauza Petra Hlubučka je dávána jako příklad zkorumpovanosti vlády (viz. příklady).

Podporované subjekty: Ruská federace a její instituce, představitelé a armáda, Ivan David a SPD obecně, svoboda slova, demokracie, vlastenci, Karel Havlíček Borovský, jaderná energetika, česká energetika, obyčejní lidé, Čína, petice proti korespondenční volbě, Maďarsko Viktora Orbána, Julien Assange, na Staroměstském náměstí popravení čeští pánové

Útoky: EU, její instituce a její představitelé, Green Deal, USA, západ obecně, Ukrajina, její vláda, Volodymyr Zelensky, ukrajinská armáda a zejména Prapor Azov, vláda Petra Fialy, exekutorská mafie, energetická transformace, Istanbulská úmluva, Česká televize, zákaz spalovacích motorů, Věra Jourová, žoldáci na Ukrajině

Příklady:

Úvodní vystoupení na setkání příznivců Nové republiky

https://www.novarepublika.online/2022/06/uvodni-vystoupeni-na-na-setkani-priznivcu-nove-republiky

Přesné vyjádření reality Česka: MafiaSTÁN. Kauza k zakrytí mnohem horších zvěrstev? Balancování na hrané války. Proč chtěli Britové unést Lavrova? Utažené plynové kohoutky a návrat před Husáka. Velký krach jako vítězství? Když mečem ne…

https://www.novarepublika.online/2022/06/presne-vyjadreni-reality-ceska-mafiastan-kauza-k-zakryti-mnohem-horsich-zverstev-balancovani-na-hrane-valky-proc-chteli-britove-unest-lavrova-utazene-plynove-kohoutky-a-navrat-pred-husaka-velky

Parlamentnilisty.cz

Témata:

Politika: Politika, speciálně vnitrostátní, je nejčastějším tématem sledovaných dní. Největší pozornosti se těší kauza Dozimetr, o které je informováno značně zaujatě a nevyváženě. Dá se pozorovat několik hlavních směrů manipulací. Za prvé se redakce kauzu snaží neskrývaně nafouknout z lokální úrovně na celostátní, a to hlavně nevyváženou volbou respondentů (kdy se zveřejnují téměř výhradně názory opozice a jim spřízněných „odborníků“), nebo senzačními titulky, které mají pramálo společného s vlastní textem příspěvků. Za fakt je vydáváno tvrzení, že do této kauzy je namočeno celé hnutí STAN, to je označováno za mafiánské hnutí, nebo zločinecký spolek. Další směr manipulace se snaží kauzu propojit s ostatními vládními stranami, speciálně s Piráty a ODS. Často zaznívá, že o celé kauze dlouhou dobu věděly všechny vládní strany a vše kryly a podporovaly, případně o tom nevěděly a tím pádem jsou neschopní. Všechny opoziční strany (ať už parlamentní nebo mimoparlamentní) pak vyzývají k vyhození STAN z vlády a k jednání o rekonstrukci vlády na jiném půdorysu. Zástupci ANO jsou v tomto lehce umírněnější, naopak SPD se netají záměrem celou vládu shodit bez ohledu na evropské předsednictví.

Redakce se věnuje i mimořádnému proslovu premiéra republiky, a to formou reakčních článků. I zde dostávají prostor výhradně zástupci opozice, a to hlavně zástupci ANO a SPD. Ti Petra Fialu nešetří a kritizují veškeré jeho plány a teze, nezřídka ho označují za lháře a dezinformátora. Například se snaží vyvrátit informaci o tom, že jsme za vlády Andreje Babiše přišli o kontrakt na norský plyn. Babiš prý s tím nemá nic společného. Speciálně se pak respondenti věnují i formě Fialova projevu, kdy se vysmívají jeho gestikulaci.

Energetika/Inflace: V tomto tématu nedochází k zásadnějšímu posunu. Stejně jako v předchozích odstavcích je nutno říct, že i k tomuto tématu se PL ptají v podstatě jen zástupců opozice. Pokud výjimečně zaznívá názor zástupce vlády, bývá často alespoň okořeněn lehce vulgárním titulkem. Pohled redakce na celé toto téma se dá shrnout několika větami: Za vše může Fiala. Babiš a SPD mají lepší plány, ale vláda je neposlouchá. Fialu zajímá jen EU, a ne naši občani. A pak samozřejmě „za Babiše bylo líp“.

Někteří autoři ale vidí důvod inflace i jinde než v osobě Petra Fialy. Ti za hlavní důvod inflace uvádějí Green Deal a „protiuhíkové běsnění“.

Ukrajina: Kromě několika málo výjimek Parlamentní listy zcela rezignovaly na informování o tom, co se děje na Ukrajině samotné a prakticky se omezují na dopady konfliktu na Českou republiku. O premiéru Fialovi se lze dočíst, že je více premiérem ukrajinským než českým, protože se o ČR skoro vůbec nestará. Téměř všichni oslovení respondenti prosazují narativ o tom, že Západ válku na Ukrajině přiživuje dodáváním zbraní Ukrajincům a že Rusko do konfliktu dotlačil svým chováním.

Podporované subjekty a osoby: Alena Schillerová (ANO), Alena Vitásková, Aliance pro rodinu, Andrej Babiš (ANO), Čína, EET, EU, Hana Zelená, Henry Kissinger, Jiří Beran, Josef Středula, Karel Havlíček (ANO), Kateřina Konečná (KSČM), KSČM, Liga Libe, Marine Le Pen, Pavel Fischer, Piráti, Robert Šlachta (Přísaha), Rusko, SPD, Srbsko, STAN, Svobodní, Tomio Okamura (SPD), Trikolóra, Ukrajina, Václav Havel, Viktor Orbán, Vladimir Putin, Vladislav Rogozov, Jana Zwyrtek Hamplová (STAN)

Útoky: Adama Scheinherr (Praha sobě), Andrej Babiš (ANO), ANO, Bob Kartous, Boj proti dezinformacím, Britské listy, Čína, Čro, ČSOB, ČT, Danuše Nerudová, Emmanuel Macron, EU, Eurozóna, Green Deal, Islám, Jan Farský (STAN), Jan Lipavský (Piráti), Jan Richter (ANO), Jan Skopeček (ODS), Jana Černochová (ODS), Jiří Drahoš, Jiří Pospíšil (TOP 09), Joe Biden, Jozef Síkela (za STAN), Korespondenční volba, LGBTQ+, Marek Výborný (KDU-ČSL), Markéta Pekarová Adamová (TOP 09), Martin Kupka (ODS), Migranti, Michal Redl, Mikuláš Minář, Ministerstvo vnitra, NATO, Německo, ODS, Olga Richterová (Piráti), Pavel Šafr, Petr Dvořák, Petr Fiala (ODS), Petr Gazdík (STAN), Petr Hlubuček (STAN), Petr Pavel, Plošná opatření proti nemoci covid-19, Romové, Rusko, Senát, seznamzpravy.cz, Spolek Evropské hodnoty, STAN, Stanislav Blaha, Stanislav Polčák (STAN), TOP 09, tradiční média, Ukrajina, ukrajinské děti, USA, Václav Moravec, Věra Jourová (ANO), Viktor Orbán, Vít Rakušan (STAN), Vláda, Vláda ČR, Vladimír Balaš (STAN), Vladimír Putin, vládní strany, Volodymyr Zelenskyj, západ, Zbyněk Stanjura (ODS), Zdeněk Hřib (Piráti), Zelená politika

Příklady:

Jak za bolševika. Okamura byl u projevu Zelenského: Co nebylo vidět

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Jak-za-bolsevika-Okamura-byl-u-projevu-Zelenskeho-Co-nebylo-videt-706039

Kdyby Fiala neměl Babiše s Putinem, musel by si je vymyslet. Okamura představil svých deset bodů, které mohou pomoci

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Kdyby-Fiala-nemel-Babise-s-Putinem-musel-by-si-je-vymyslet-Okamura-predstavil-svych-deset-bodu-ktere-mohou-pomoci-706715

Protiproud.info

Témata:

NWO: Zůstává konspirační rámec celosvětového spiknutí globalistických elit, které chtějí pomocí Velkého resetu nastolit NWO a zotročit lidstvo. Neprožíváme ekonomický kolaps, ale „řízenou demolici ekonomiky“, „Inflace nepřichází z ničeho nic. Je dokonale předvídatelným výsledkem intervencí centrálních bank“, digitalizace je prostředkem, jak postupně získat kontrolu nad lidstvem skrze digitální identitu a tzn. „sociální (uhlíkový) kredit“. „Odpálení Dvojčat“ v roce 2001 byl pojistný podvod, klimatické změny jsou pouze výmyslem globalistů, který má lidi vystrašit a dělat zmanipulovatelnými a vytvořit nová pracovní místa v oboru klimatologie. Zůstává démonizace Green Dealu: „Organismus, úmyslně oslabený covidovými opatřeními, má být podroben Zelenému údělu, který sice klima nezmění ani o milimetr, zato zlikviduje hospodářství, a tím těžce poškodí i sociální situaci občanů.“. Dál se objevuje článek o krizi vzdělávání, způsobené digitalizací, uvolněním a relativizací způsobu učení – tyto změny paradigmatu údajně produkuje snadno manipulovatelné dospělé. „Mileniálové, zbavení dovedností, znalostí, náboženství a kulturních referenčních rámců, úzkostlivě hledají něco, co by zaplnilo tuto prázdnotu.“. Psychická citlivost současných dvacátníků má být důsledkem „vyrůstání s telefonem v ruce“. Z náboženských témat se objevuje vyjádření amerických biskupů k přehodnocení kauzy Roe vs Wade („konzervativní kontrarevoluce“). Pomalu opět sílí téma covidu, varování před očkovací strategií EU na podzim a článek o záhadných proteinových strukturách údajně nalezených v cévách náhle zemřelých očkovaných „mnozí očkovaní, kterým byly touto cestou injektovány „instrukce“ mRNA, mohou právě v tuto chvíli vytvářet tyto vláknité struktury ve svém těle.“.

Domácí scéna: Hlavním terčem kritiky je Petr Fiala a jeho „sebevražedná“ vláda, coby loutky západních globalistitckých elit („kolik členů současné vlády prošlo nebo jsou dosud členy Aspen institute anebo prošlo jinými indoktrinačními programy v USA“). Plní jejich rozkazy na úkor českých občanů. O uprchlících se mluví zásadně jako o Ukrajincích, a to vždy v souvislosti s nepracujícími přistěhovalci čekajícími na dávky, luxusními vozy, „zdravotní či příspěvkovou turistikou“ („nakupují ve velkém a čekají, kdy se vrátí do nepoškozených domovů. Tam, kde se skutečně bojuje, vítají Rusy jako osvoboditele.“). Velký prostor je věnován kritice veřejnoprávních médií „šířících dezinformace“, zejména ČT, současné kauze v hnutí STAN, kterou měla „režimní média“ dlouhé roky krýt. Naděje na řešení situace jsou vkládány do Tomia Okamury, „protože on ví, co lidi chtějí“. „Na závěr tuzemských článků často zaznívá nekonkretizovaná výzva ke „vzpouře proti systému, než bude pozdě“.

Evropa: EU je nedemokratickou organizací s totalitními praktikami, směřující k Orwellově distopii 1984. „To, co EU překáží, jsou státy, v nichž parlamenty prosazují občas i veřejný zájem občanů.“. „Bude se snažit současné bezpečnostní a energetické krize zneužít, ještě více posílit centralizační tendence a vzít národním státům ještě více pravomocí.“. Dále „pokračující plíživá afrikanizace kontinentu doprovázená poměrně rychlou etnickou, náboženskou a kulturní výměnou obyvatelstva ve „starých“ členských státech EU.“ Hlavní šedou eminencí je Německo, kterému občané ČR připlácí „na luxusní život.“. Bez RF není Evropa nic a nic nezvládne, je závislá na jejich nerostných a fosilních surovinách, jedině ve spolupráci s Moskvou má šanci obstát proti USA. EU a NATO jsou loutkami nadnárodních korporací, Spojených států, Západu a globalistů. Hrozí reálná možnost válečného konfliktu, v nějž může poměrně snadno přerůst „dosavadní zástupná válka mezi Ruskou federací a kolektivním Západem zatím probíhající pouze na ukrajinském území.“. „Přitom by stačilo ohnout záda, vybrat vhodné a vlivné diplomaty, omluvit se, posypat si popelem hlavu a požádat Moskvu o podpis smlouvy na dodávky plynu.“

Válka na Ukrajině: „Západ útočí na Ukrajině proti Rusku“. Důraz je kladen na zprávy o zahraničních „žoldnéřích“ z údajně 64 zemí a počtům jejich padlých. V databázích vojenského resortu RF již nejsou zahrnuti jen „žoldáci přímo zapojení do bojových akcí v rámci ukrajinských jednotek, ale také instruktoři, kteří organizují výcvik a pomoc při provozu a opravách nejmodernějších západních zbraňových systémů dodávaných na Ukrajinu.“. „Moskva zvolna naplňuje své strategické cíle a osvobozuje ruská města na Donbasu, přičemž největší komplikací pro její jednotky je apel na maximální obezřetnost k civilnímu obyvatelstvu. Druhá strana války, Spojené státy (zaštítěné „křovím“ NATO), činí pravý opak. Dodávkami těžkých zbraní se snaží v osvobozených městech zabít co nejvíce civilistů. […] …se za neúspěchy na frontě mstí civilistům a raketami a dělostřelectvem (dodávanými mimo jiné i Fialovou vládou) terorizují z bezpečné vzdálenosti města na Donbasu.“. Oproti tomu Rusku se má dařit, údajně zničilo „velín ukrajinských nacistů v oblasti“, tzn. „komplex podzemních bunkrů, kde se ukrajinská generalita nacházela, ale také 300 vojáků – z toho zhruba 50 vysoce postavených důstojníků a jejich západních poradců.“, článek to nazývá útokem na „Vlčí doupě“, a má být „prvním varováním Moskvy, pokud Kyjev bude pokračovat v terorizování civilního obyvatelstva nebo zasáhne strategické cíle na ruském území“. Rezonuje také zamezení železničního koridoru do Kaliningradu přes Litevské území, je považováno za provokaci s „britským podpisem“. „Dopravní blokáda Kaliningradu je legálním důvodem pro zahájení válečných operací. Vilnius porušil právo Moskvy na přístup na své území.“

Podporované osoby a subjekty: RF, Vladimír Putin, Dmitrij Peskov, Sergej Lavrov, Tomio Okamura, Miloš Zeman, Ivan David, Jiří Kobza, Petr Mach, Jaroslav Bašta, Ivo Strejček, Institut Václava Klause, Vlastimil Veselý, Vladimír Putin, Hnutí pro život, Mike Pence, Donald Trump

Útoky: Západ, Washington, Londýn, Per Fiala a jeho vláda, Vít Rakušan, STAN, KDU, EU, NATO, BIS, ČT, „státní a korporátní média“, Klaus Schwab, George Soros, Joe Biden, Greta Thunberg, Zelení, socialisté, levičáci

Příklady:

Přituhuje: Ruská armáda rozmetala velitelství u Dněpropetrovsku. Ve „Vlčím doupěti“ zahynulo 50 generálů. Litva blokádou Kaliningradu vyhlásila Moskvě válku. Útok na vrtné plošiny u Krymu. „Náhodné“ zažehnutí války?

https://protiproud.info/politika/6550-prituhuje-ruska-armada-rozmetala-velitelstvi-u-dnepropetrovsku-ve-vlcim-doupeti-zahynulo-50-generalu-litva-blokadou-kaliningradu-vyhlasila-moskve-valku-utok-na-vrtne-plosiny-u-krymu-nahodne-zazehnuti-valky.htm

Debata ve zdech věznice: „Být proevropský znamená být protiunijní.“ Jsou v Bruselu zločinci nebo idioti? Když se sebevrah s hlavou v oprátce ještě zastřelí. Jsme živí účastníci Orwellova románu

https://protiproud.info/politika/6553-debata-ve-zdech-veznice-byt-proevropsky-znamena-byt-protiunijni-jsou-v-bruselu-zlocinci-nebo-idioti-kdyz-se-sebevrah-s-hlavou-v-opratce-jeste-zastreli-jsme-zivi-ucastnici-orwellova-romanu.htm

Sputnik

Témata: 

Ukrajina: Tvrzení ohledně Ukrajiny zůstávají stále stejná, co se konfliktu týče, Rusko se vykresluje jako hrdinné, místy články připomínají přehlídku vojenských úspěch. Vítězství Ruska je překládáno jako „jasná věc“. Ruská Státní duma například doporučila Ukrajincům, aby nevyhazovali učebnice ruštiny.

Na druhé straně je na oné zlé straně zasazeno NATO, Západ, USA a Ukrajinská armáda.

Energetika: Mluví se o řešení energetických problémů, citován je Václav Bartuška s názorem Pokud letos v zimě dojde k výpadku plynu, spálíme všechno, co bude v našich silách, abychom udrželi naše lidi v teple a vyrobili elektřinu,“ V tomto článku se Sputnik nevyjadřuje k tématu, článek je ryze informativní, přesto působí alarmujícím dojmem. Podobně působí články o vzrůstajících cenách energií. Jindy se objevují obvinění, že evropské státy (Francie, Itálie a Německo) prodlužují konflikt na Ukrajině, aby ovládli dodávky energií v EU.

Zahraniční politika: Co se týče americké politiky, Sputnik přechází na bulvární notu, vznikají články jako „Biden platil svému synovi prostitutky z východní Evropy“. Což dává čtenáři pocit zkaženého prohnilého západu. Jediný americký politik, jehož názory nejsou citovány v duchu posměchu, jsou názory Donalda Trumpa. Samotné Rusko je naopak na Sputniku vykreslováno jako slušné, konzervativní a rozhodné. Dopady konfliktu Ruska s Ukrajinou nebo sankcí nepřipouští. Naopak zdůrazňuje, že sankce poškozují Západ samotný.

Podporované subjekty a osoby: Rusko, Telegram, Vladimír Putin, Ruská armáda, gazprom, Sergej Šojgu, Státní Duma, Vjačeslav Volodin, Donald Trump, Polsko, Bloomberg, Stiglitz, Albánie, Dmitrij Medveděv

Útoky: Ukrajina, NATO, EU, USA, Voldymyr Zelenskyj, Velká Británie, Západ, Václav Bartuška, zelená energetika, Německo, Itálie, Francie, Řecko, Joe Biden, Hunter Biden, sankce

Příklady:

Medveděv: Evropská politika se stala bledým doprovodným zpěvem amerických sólistů

Média: Biden platil svému synu Hunterovi prostitutky z východní Evropy

zvedavec.org

Témata:

Neonacismus v Německu na vzestupu: Těžce konspirativní článek I. Štubňu nejprve poukazuje na údajnou síť 4.000 bývalých nacistů po 2 světové válce, kteří pracovali pro CIA a tvrdí, že kancléř Scholz při nástupu do funkce neprovedl platnou přísahu, protože z ní vypustil slova o boží pomoci. Tím si údajně připravil pozici pro porušení německých závazků ohledně vyzbrojování, vojenské pomoci Ukrajině atd.

Ukrajina a souvislosti: USA a Západ jsou obviňovány (jako již v minulých týdnech) z hladomoru ve světě, má to sloužit pomoci rozbít Rusko. Ivan Štubňa píše článek obviňující USA z podněcování války mezi Evropou a Ruskem. Ukrajinskou armádu (včetně západních žoldnéřů) řídí Američané, pomocí základen mimo USA si chtějí státy podmanit, několik jednání s Ruskem o ukončení konfliktu bylo bez výsledku, protože si to USA nepřály. USA a Západ neposílají Ukrajině žádnou humanitární pomoc, jen zbraně.

Krize kolem STAN: Vít Rakušan má být alibistou, když si myslí, že „obětuje“ lidi namočené do situace s Redlem. Redl měl mít na STAN vliv.

Manipulace voleb a mínění v USA: Facebook, Google, Youtube a neziskovky v USA mají vynakládat obrovské (úniky a jinak nelegálně získanými prostředky) manipulovat mínění Američanů, a stejně tak manipulovat volby, aby byla odsouhlasena agenda Velký reset a Agenda 2030.

Ekologie – liché obavy, CO2: s odmítáním fosilních paliv, zejména v návaznosti na Rusko, se objevují články o tom, že globální oteplování, obavy z CO2, odhad zásob fosilních paliv, to vše jsou lži, zbytečné strašení lidí a manipulace s nimi. Citován je v této souvislosti Putin, a to v tom duchu, že zlý Západ vykořisťuje chudé země (například na dolování uranu, nerostů nutných pro výrobu baterií…).

Nárůst kriminality v USA: prakticky jen článek dokumentující několika událostmi zvýšení násilí a kriminality v USA, dále je uvedeno několik negativních informací z jiných států, zejména v souvislosti s nedostatkem potravin a opět je podsouváno to, že potravinová krize je v USA chtěná státem samotným.

Bidenův pád z kola: Jan Vítek adoruje Putina a srovnává jeho výdrž a projevy s Joe Bidenem, který je fyzicky chabý a možná spadnul z kola, protože byl rozrušen Putinovým projevem. „Po briefingu americký prezident Joe Biden, okouzlen představou vlastní důležitosti, v duchu sám sobě slíbil, že alespoň Vladimíru Putinovi zavolá. Nic to nestojí, přečte těch pár frází z papíru, nějaké faux pas nehrozí, tak proč ne… americké parlamentní volby jsou za rohem, kdo neklame voliče, zklame sám sebe. Je úterý ráno, co končím tyto řádky, a telefon v Kremlu stále mlčí, i když prezident Putin je už dávno na nohou.“

V článku nazvaném Rychlá aktualizace od Andreje s několika dalšími poznámkami je jakýsi report „druhé strany“ zahrnující zprávy z Ruska (o zákazu propagace homosexuality na celou populaci atd.), mluví o změně narativu, že Ukrajinci vítězí na jiná tvrzení atd. Více v odkazu.

Očkování: Zastrašování pokračuje, nyní z pera Nicole Delépine, která vypíchla negativní reakce na očkováni u Celine Dion a Justina Biebera.

Podporované subjekty a osoby: Alina Lipová, Rusko, Putin, Andrej Duhan

Útoky: Německo, Scholz, USA, Ukrajina, Gazdík, Rakušan, STAN, Tiana Epps-Johnsonová, Google, Youtube, Facebook, Center for Tech and Civic Life, NATO, Západ, Joe Biden, Očkování

Autoři: Ivan Štubňa, Alastair Crooke, Miloslav Samek, William Engdahl, Slovanka, Michael Snyder, Jan Vítek, Vlastimil Podracký, Dr. Nicole Delépine, The Saker

Příklady:

Rychlá aktualizace od Andreje s několika dalšími poznámkami

https://zvedavec.news/komentare/2022/06/9214-rychla-aktualizace-od-andreje-s-nekolika-dalsimi-poznamkami.htm

Zuckerberg, Rockefeller, Google a privatizace integrity voleb

https://zvedavec.news/komentare/2022/06/9206-zuckerberg-rockefeller-google-a-privatizace-integrity-voleb.htm

Poznámka: Cílem tohoto monitoringu je dlouhodobé vyhodnocování témat, kterými se vybrané weby zabývají. Pouze dlouhodobé vyhodnocení může dát kompletní obraz o míře manipulací daného webu. Jednotlivé články být dezinformační nutně nemusí. Monitoring nemůže postihnout, jaký je vztah jednotlivých autorů publikovaných textů nebo osob weby zmiňovaných vůči danému webu – zda jsou zmiňováni vědomě nebo proti své vůli apod. Případné reklamace ohledně negativní publicity tyto osoby musí řešit vůči danému webu, nikoli vůči tomuto monitoringu, který jen zpětně zachycuje daný fakt, že informace na webu vyšla.