dezinfo-weby monitoring (4.týden 04/2020)

2480

Aeronet.cz

Témata: Dominantní téma pandemie Covid-19 se pozvolna mísí s aktuální zpravodajskou tematikou daného týdne a dlouhodobějších témat AE News jako je například spiklenecky prezentovaná teorie, že celé děni kolem sochy maršála Koněva je cílenou provokací Ruské federace ze strany CIA, a že CIA se může i podílet na únosu Ondřeje Koláře do Moskvy, aby z něj mohla vytvořit mučedníka konfliktu s Ruskem.

AE News cituje v textu věnovaném rozhodnutí městského soudu v Praze, připomínajícího vládě povinnost vyhlašovat krizový stav na základě vládního usnesení, Info.cz a právníka Ondřeje Dostála a jeho snahy dát živnostníkům možnost dožadovat se na Vládě ČR náhrad za krizový stav. Zatímco v tomto textu se AE News výrazně proti rozhodnutí nevymezuje, tak v navazujícím textu ostře kritizuje soudce Štěpána Výborného.

V textu o nových librových bankovkách popisuje AE News Bank of England jako soukromý bankovní dům rodiny Rothschild, a bankovky jako obsahující kabalistické symboly společně se symboly pandemie Covid-19. Symboliku propojuje také s ranně křesťanskou, či tibetskou symbolikou, 5G sítí a novou érou uspořádáním světa vyvolanou Covid-19.

Kdo dostává prostor: Rusko, Čína jako oběti zaujaté hysterie, Andrej Babiš, Jan Hamáček, nové librové bankovky

Autoři: Šéfredaktor VK

Útoky: USA, CIA, Tomáš Petříček, Ondřej Kolář, Zdeněk Hřib, NATO, právník Ondřej Dostál, soudce Štěpán Výborný, odborník na extremismus Michal Mazel, odbornice na antisemitismus Gabriela Jirásková, Michal Frankl, Židovské muzeum v Praze, dům Rothschild

Příklady:

Američané rozehráli v ČR zpravodajskou hru nejen proti Rusku, ale současné i proti Číně!

Kromě v úvodu zmíněné teorie vyobrazuje text USA a země NATO jako v rozkladu, kdy si během pandemie nebyly schopny pomoci navzájem a zachraňovat ČR musela na poslední chvíli Čína svou dodávkou zdravotnického materiálu v Sovětském svazu vyrobeném Antonovu. Jediné, co tak USA a MZV ČR mohou, tak je poštvávat Čechy proti Číně a Rusku svými analýzami o čínském vlivu a zpravodajskými hrami proti Rusku a připravovat si tak argumentaci pro rozmístění amerických vojenských základen na území ČR.

https://aeronet.cz/news/americane-rozehrali-v-cr-zpravodajskou-hru-nejen-proti-rusku-ale-soucasne-i-proti-cine-ministr-zahranici-tomas-petricek-vyzval-k-zahajeni-vysetrovani-ciny-kvuli-utajovani-informaci-o-coronaviru/

Soudce radil žalobci, jak má upravit žalobu na Babišovu vlád, aby soudce žalobu schválil a nemusel ji zamítnout!

Text kritizuje soudce Výborného za to, že radil žalobci Dostálovi jak upravit znění žaloby, aby žaloba prošla (AE News cituje LN) a spatřuje v tom konec nezávislosti soudů. Kromě toho, že text kritizuje justici jako soudcokracii a součást kampaně proti Babišovi, tak zcela mimo kontext poukazuje na to, že se soudce Výborný účastnil sympózia o projevech antisemitismu v současné společnosti během Dnů židovské kultury v r. 2012.

https://aeronet.cz/news/soudce-radil-zalobci-jak-ma-upravit-zalobu-na-babisovu-vladu-aby-soudce-zalobu-schvalil-a-nemusel-ji-zamitnout-sokujici-odhaleni-na-webu-ceske-advokatni-komory-jakym-zpusobem-probihala-a-sem-a-tam/

Novarepublika.cz

Témata: Téma koronaviru je stále v kurzu. Opakují se spekulace ruských autorů na téma amerického financování výzkumu, jenž měl na svědomí pandemii i podíl tajných služeb, které údajně registrovaly první nemocné Covidem v USA již na jaře 2019. Ivan David kritizuje EU za přebujelou byrokracii a neefektivní rozhazování, což ukazuje na příkladu Evropského centra pro zdravotní dohled a prevenci, na které mu vadí přebujelá administrativa a neefektivní činnost v krizovém období. Jinde se poukazuje na nevýhody evropského decentralizovaného řízení v kontrastu s efektivitou centralizovaného čínského modelu, který je efektivní a účinný. Předkládán je výzkum americké Univerzity Johna Hopkinse, jenž tvrdí, že na základě procentního poměru množství letálních dopadů k celkovému počtu nemocných je v boji s koronavirem nejefektivnější ruská medicína. Současně s tím se dozvídáme, že v Rusku se pro boj s nákazou testují transfúze plazmy a probíhá výzkum vakcíny.

Jaroslav Bašta se zamýšlí nad dalším geopolitickým vývojem, který nachází ve střetu zastánců utužování globalizace a Čínou s Ruskem, jejichž představa dalšího směřování se ubírá směrem většího rozvolnění k multipolárnímu modelu uspořádání. Souboj bude mít podle J.B. charakter hybridní války, ve které budou hrát významnou roli i nároky Turecka na ložiska ropy ve středozemním moři a k jejichž prosazení neváhá Erdogan využít uprchlickou krizi k obsazení řeckých ostrovů migranty z Afriky a Asie. V této souvislosti se šíří zprávy o tom, že letadla turecké společnosti distribuují migranty ze Somálska na turecké území odkud se převáží k řeckým hranicím.

Ivan David poukazuje na údajný fakt, že USA vydaly aktualizované námořní mapy, ve kterých je údajně 22 řeckých ostrovů vyznačených jako turecké, čímž dle svého názoru prokazuje neschopnost NATO (USA) dostát své role záruky míru a bezpečnosti.

Jiří Paroubek se v delším textu pustil do obsáhlé více vrstevnaté kritiky. Své pojednání začal vzpomínkou na prezidentské volby, ve kterých v těžkých podmínkách neúspěšně bojoval proti druhému zvolení V. Klause. V nejdelší části textu se věnuje napadání české pravice, zejména předsedy ODS P. Fialy, aby závěrem zcela účelově vzpomněl na Václava Havla v letech 2005-2006, jehož tehdejší pragmatický postoj k Číně dává za příklad dnešním čínobijcům.

Téma Koněv se postupně stává okrajovým. V těchto souvislostech se objevuje jen účelové shrnutí historických událostí s cílem předložit argumenty pro ospravedlnění ruské agresivní reakce a bojovného chování „rusofilní“ části českých obyvatel.

Kdo je podporován: Rusko, Čína

Na koho se útočí: EU, Ondřej Kolář (TOP09), Zdeněk Hřib (Piráti), Donald Trump, USA, Petr Fiala (ODS), ODS

Autoři: Václav Vlk st. (ČNL), J. Bašta (PrvniZpravy), Ivan David, Oskar Krejčí (NoveSlovo SK), Jan Urbach (VašeVěc), Ivan David, Jiří Paroubek, Lenka Procházková. Michal Brand, Václav Umlauf

Příklady:

Americká tajná služba varovala před epidemií ve Wuhanu dříve než Číňané identifikovali první případy

http://www.novarepublika.cz/2020/04/americka-tajna-sluzba-varovala-pred.html

Parlamentnilisty.cz

Témata: Hlavním tématem stále zůstává pandemie COVID 19. Stále se opakují i témata ohledně budoucnosti, ekonomických problémů, možné zmírnění krize, vyhlídek ohledně ukončení nouzového stavu atd. Informuje se o problémek jednotlivých skupin obyvatelstva – kadeřnice, samoživitelky, podnikatelé, jakou dostanou podporu od vlády, zda je dostatečná, kdo na ni dosáhne. Hodně se řešily výroky různých herců (hlavně pan Hrušinský a pan Prachař).

Nově se objevují články o kritice Číny – možnost, že virus pochází z laboratoří, odmítání snahy o vyšetření celé pandemie. Několik článků se věnuje i návratům Romů z Anglie.

Dalšími tématy jsou propad ceny ropy a jeho důsledky, kam až se dostala cena ropy, přestože byla učiněna mnohá opatření, která tomu měla předejít. Dále je několik článků o volbě Michala Haška jako šéfa kampaně ČSSD.

Kdo dostává prostor: Jaromír Soukup, Klára Samková, Luboš Xaver Veselý, Jiří Paroubek, Tomáš Kňourek, Václav Kalus, Václav Klaus ml. (Trikolora)

Na koho se útočí: EU, ČT, umělci, kteří si stěžují

Autoři: Jiří Hroník, Barbora Richterová, Tomáš A. Nový, Oldřich Szaban, Radim Panenka, David Hora, Štěpán Kotrba, Václav Fiala, Jonáš Kříž, Marek Korejs, Daniela Černá, Jakub Vosáhlo, Zuzana Koulová, Jan Rychetský, Václav Hroník

Příklady:

Nechceme, nikdy, ne, ne, tak sem řek’, že ne!“ Získali jsme data, jak Český rozhlas kádruje komentátory. A tak jsme pro změnu jednoho jejich prokádrovali my. Ztuhne krev

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Nechceme-nikdy-ne-ne-tak-sem-rek-ze-ne-Ziskali-jsme-data-jak-Cesky-rozhlas-kadruje-komentatory-A-tak-jsme-pro-zmenu-jednoho-jejich-prokadrovali-my-Ztuhne-krev-621323

Když ČT zavede kontinuální vysílání o oparech a borelióze, nikdo se už nepolíbí. Dva experti ke koronaviru i médiím

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Kdyz-CT-zavede-kontinualni-vysilani-o-oparech-a-borelioze-nikdo-se-uz-nepolibi-Dva-experti-ke-koronaviru-i-mediim-621583

Informujte o nás pozitivně! Čína údajně tlačila na německé úředníky https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Informujte-o-nas-pozitivne-Cina-udajne-tlacila-na-nemecke-uredniky-621874

Protiproud.cz

Témata: „Jen blázni se radují z otevřených hranic a uvolnění epidemiologických opatření.“ To tvrdí Petr Hájek. V boji s koronavirem jsme teprve na začátku. Může nás zachránit pouze A. Babiš, tak jako USA Donald Trump. S pomocí Boží. Jediný A. Babiš je schopný vyvézt naši zemi z krize. „Doma vyrobená rouška se stala přímo symbolem široké spolupráce veřejnosti s Babišovou vládou.“ Činí tak navzdory překážkám opozice i Městského soudu v Praze, který pracuje na objednávku svých dobrodinců z Washingtonu a Bruselu. Západní vlády, na rozdíl od naší, nejsou schopny dodat občanům jednorázové pomůcky. Zhýčkaní obyvatelé západu si zase nejsou schopni roušky ušít.

Máme šanci přestat být německou montovnou. Musíme se vrátit k průmyslové tradici, kterou jsme opustili nebo nám byla Bruselem sebrána. Správně činí T. Okamura s podporou KSČM, který trvá na vystoupení ČR z EU. O budoucnosti však rozhodne, jako vždy, Německo. Česká republika může být ráda, že jí Václav Klaus uchránil korunu.

USA se snaží obvinit Čínu z nákazy světa koronavirem. Přitom již od jara 2019 se tato nákaza šíří právě z USA. Může za to únik z amerických armádních laboratoří ve Fort Detrick. Do čínského Wuhanu pak virus dovezli američtí sportovci. Americká armádní tajná služba dopředu věděla, že dojde k nákaze v Číně, protože bylo vše dopředu připravené.

WHO pod tlakem farmaceutických firem neustále čeká na vakcínu proti koronaviru. Místo toho v Číně slaví veliké úspěchy s vysokými dávkami vitamínu C, podávaným nitrožilně. Známý tenista Djokovic údajně prohlásil, že něž by se měl nechat očkovat, tak raději zanechá tenisu.

ECDC (European Centre for Disease Prevention and Control), které by od roku 2018 mělo pracovat na preventivních programech proti infekčním nemocem, je pouze požíračem peněz bez jakýchkoliv výsledků. O jeho činnosti navíc neví ani čelní představitelé EU.

Převzatý ruský článek uráží Billa Gatese a obviňuje ho z toho, že chce snížit počet obyvatel planety a také, že pomocí nanočipů, ukrytých ve vakcínách chce sledovat a ovlivňovat chování lidí.

SpaceX vypustilo další dávku satelitů StraLink. Údajně proto, aby byl internet dostupný po celém světě. Ale všichni přece ví, že jsou to satelity špionážní, které nás budou neustále sledovat.

Hanlivý je článek Radka Pokorného o paní Laďce Mortkowictz Bauerové, se kterou vyšel rozhovor nedávno v Deníku N. Ta se zabývá se ověřováním pravdivosti zpráv na Facebooku. Autor ji označuje za cenzorku, udavačku, a nástroj již neskrývané totality.

Další převzatý článek hovoří o úpadku západu. V New Yorku rapidně klesá počet obyvatel bílé pleti. Jedná se o zkázu, které čelí i metropole v Evropě. Přichází nová totalita ve formě ohleduplného přístupu k přírodě. Recyklace, sdílená ekonomika, méně věcí v soukromém vlastnictví dovede lidi do stanů a slumů.

V sekci Duchovní svět se dozvíme, že epidemie koronaviru je Božím zásahem, který má potrestat a očistit hříšný svět, a také Církev.

Kdo dostává prostor: Čína, Václav Klaus, Donald Trump, Andrej Babiš, Maďarsko, Polsko, Tomio Okamura, KSČM

Na koho se útočí: WHO, farmaceutické firmy, A. Babiš (ANO), J. Hamáček (ČSSD), A. Vojtěch, R. Prymula, G, Thunberg, Respekt, iDnes, ECDC (European Centre for Disease Prevention and Control), Ecropská komise, Evropská unie, CH. Lagardeová, ECB, euro, V. Špidla, L. Niedermayer, M. Kalousek, Německo, SpaceX, Ida Auken, Pražský městský soud, Štěpán Výborný, Česká televize, Ursula von der Layenová, Atlantic Council, Rockefelerové, Bildeberg, OSN, I. Bartoš, P. Fiala (ODS), I. Matovič, Z. Čaputová, globalistické elity, Bob Kartouz, Čeští elfové, Deník N, Laďka Mortkowitz Bauerová, manipulatori.cz, demagog.cz, Bill Gates, Římský klub, GAVI (Globální aliance pro vakcinaci a imunizaci), Světová banka

Autoři: Lu Lina, Ivan David, Soeren Kern, Ladislav Větvička, Eric Worrall, Petr Hájek, Radek Pokorný, Valentin Katasonov, Gregory Hood, Ivan Poledník, John-Henry Westen, Michal Brand

Příklady:

Soudcokracie ve službách Páté kolony: Čím hůř, tím líp, věří Kavárna. Virus není, čím se zdál být. Babiš se vzbouřil proti Bruselu – máme se vzbouřit proti němu? Okamura na správné cestě. Něco se stane https://www.protiproud.cz/politika/5066-soudcokracie-ve-sluzbach-pate-kolony-cim-hur-tim-lip-veri-kavarna-virus-neni-cim-se-zdal-byt-babis-se-vzbouril-proti-bruselu-mame-se-vzbourit-proti-nemu-okamura-na-spravne-ceste-neco-se-stane.htm

Donutíme vás myslet správně: Budou z cenzorů celebrity? Placeni odjinud. Recepty ze západních „demokracií“. Jak na sociální sítě? Německý velvyslanec nám to vysvětlí. Povolený pohled na migraci a koronavirus

https://www.protiproud.cz/politika/5067-donutime-vas-myslet-spravne-budou-z-cenzoru-celebrity-placeni-odjinud-recepty-ze-zapadnich-demokracii-jak-na-socialni-site-nemecky-velvyslanec-nam-to-vysvetli-povoleny-pohled-na-migraci-a-koronavirus.htm

Na stopě: Co má společného Covid-19 s „e-cigaretózou“? Jak hodit průšvih na Čínu. Byla na počátku laboratoř Fort Detrick? Platit odškodnění by měl někdo jiný. Včasná zpráva tajné služby. Kolik je v USA nemocných?

https://www.protiproud.cz/politika/5069-na-stope-co-ma-spolecneho-covid19-s-ecigaretozou-jak-hodit-prusvih-na-cinu-byla-na-pocatku-laborator-fort-detrick-platit-odskodneni-by-mel-nekdo-jiny-vcasna-zprava-tajne-sluzby-kolik-je-v-usa-nemocnych.htm

cz.sputniknews.com

Témata: COVID-19 – Itálie potřebuje pomoc ruských specialistů, Západ zvládá epidemii hůř než chudší země, návod Donalda Trumpa na léčbu světlem a injekcemi desinfekce. Odstranění sochy Koněva – kritika Prahy 6, omluva některých politiků ruskému velvyslanci, asistent Vladimira Putina vyzývá k uplatnění zákona o trestní odpovědnosti za demolici nebo poškození památek sovětských vojáků v zahraničí, posměšky kvůli policejní ochraně pro Zdeňka Hřiba a Ondřeje Koláře. Obviňování ČT z mediální manipulace. Spekulace o chatrném zdraví Kim Čong-una. EU – kritika za postup v boji proti koronaviru, narativ o nepotřebnosti EU. Jiří Ovčáček a Miloš Zeman kritizují soudy za zrušení některých opatření přijatých v nouzovém stavu. 150 let od narození V. I. Lenina.

Kdo je podporován: Vladimir Putin, Sergej Lavrov, Andrej Babiš, Jiří Ovčáček, Petr Štěpánek, Ľuboš Blaha, Radim Fiala (SPD), Ivan David, Petr Hampl, Natálie Vachatová (Trikolora), Václav Klaus ml. (Trikolora), Jiří Vyvadil

Na koho se útočí: ČT, Miroslav Kalousek (TOP 09), Ondřej Kolář (TOP 09), Mikuláš Minář, Igor Matovič

Autoři: Polina Kuzněcova, Vladimír Franta, Ivan Danilov, Jana Petrova, Dmitrij Korněv, Paul Linke, Alena Novotná, Anna Sanina, Tatjana Naronskaja, Niva Mirakyan, Tim Korso, Roman Michelko, Alfija Jenikejeva

Příklady:

Starosta Kolář údajně čelí bezpečnostnímu ohrožení. „Zlo plodí zase jen zlo,” reaguje hradní mluvčí

https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020042211835034-starosta-kolar-udajne-celi-bezpecnostnimu-ohrozeni-zlo-plodi-zase-jen-zlo-reaguje-hradni-mluvci/

V Rusku vyzvali k aktivnějšímu uplatňování zákona o demolici sovětských pomníků

https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020042411845161-v-rusku-vyzvali-k-aktivnejsimu-uplatnovani-zakona-o-demolici-sovetskych-pomniku/