dezinfo-weby monitoring (3.týden 09/2021)

26439

Aeronet.cz

Témata: Texty informují o dění v různých částech světa, ale pojí je tematika zpochybňování účinnosti vakcinace proti Covid-19 a vykreslování spiknutí globalistů za účelem světovlády. Opět jsou tak dezinterpretovány události v Izraeli, tentokrát slova ministra zdravotnictví Horowitze a přitom jsou posilovány antisemitské stereotypy a je užívána proti-arabská rétorika. Na příkladech nakažených ze zařízení pro seniory ve slovenském Kosmatci má být dokládáno, že vakcína nemá účinnost a AEN (Aeronet) tak ve svých článcích píše „pravdu“. Samo izolace Vladimira Putina je interpretována jako válečný pokus o jeho otravu. Předkládán je také pohled Aeronetu na židovský původ V. Putina, jeho poradce a jeho majetkové poměry (viz. příklady).

Nošení roušek má vést k traumatizaci dětí a narušení jejich osobností. Pandemická opatření narušují lidská práva a občanské svobody v ČR a na Slovensku. Nálezy švýcarského vědce o účincích vakcín v lidském těle jsou vykreslovány v neprospěch vakcinace a jako údajný důkaz toho, že zdravější je zůstat neočkován. Dohoda AUKUS je interpretována jako faktický odchod USA z Evropy, podraz Francie od spojenců a demontáž NATO, které má být údajně nahrazeno Trojmořím (viz příklady).

Podporované subjekty a osoby: bílá civilizace, Aeronet, jeho redakce a čtenářská obec, SVCS, Vladimir Putin, Kreml, Sputnik V., Rusko, Alex Jones, kanál Odysea, referendum o vystoupení z NATO, svoboda, Čína jako model řídících procesů

Čí hlas je prezentován: Nitzan Horowitz, CDC, ruská alternativa, ruští novináři, ruský Telegram, Izvestija, Dmitrij Peskov, Chabad Lubavitch, Reflex, Dr. Zak Ringelstein, vědec Armin Koroknay, Alex Jones, kanál Odysea, Tomio Okamura, Radum Fiala a SPD obecně

Útoky: Izrael, sionisté, Mossad, CIA, Arabové, Pfizer a vakcíny mRNA obecně, americký Forbes, roušky, Adam Vojtěch, Andrej Babiš, ČEZ a Westinghouse, USA, Facebook, farmaceutické firmy, StB, globalisté, NATO, komunismus, Brusel, západ jako inkarnace neomarxismu

Autoři: Šéfredaktor VK

Příklady:

Příklady: Vladimir Putin skončil v izolaci z obav před nákazou, jeho spolupracovník onemocněl kooronavirem pouhé 3 dny po očkování! Jenže, prý nešlo o očkování vakcínou Sputnik V, ale jeho poradce se naočkoval minulý týden pří návštěvě příbuzných v Izraeli vakcínou Pfizer! Jenže ta není v Rusku schválená! Kreml má podezření, že by mohlo jít o biologický pokus o odstranění Vladimira Putina prostřednictvím biologického bojového vektoru!

https://aeronet.cz/news/vladimir-putin-skoncil-v-izolaci-z-obav-pred-nakazou-jeho-spolupracovnik-onemocnel-koronavirem-pouhe-3-dny-po-ockovani-jenze-pry-neslo-o-ockovani-vakcinou-sputnik-v-ale-jeho-poradce-se-naockoval/

AUKUS: Podrazili jsme Francii, protože NATO stejně nemá v Evropě už budoucnost a Paříž razí Evropskou armádu! Francie ztratila zakázku na ponorky pro Austrálii za 66 miliard dolarů…

https://aeronet.cz/news/aukus-podrazili-jsme-francii-protoze-nato-stejne-nema-v-evrope-uz-budoucnost-a-pariz-razi-evropskou-armadu-francie-ztratila-zakazku-na-ponorky-pro-australii-za-66-miliard-dolaru/

Novarepublika.cz

Témata: Dominuje téma neblahé budoucnosti NATO a jeho očerňování, obhajoba ruského vidění světa a postojů Kremlu, konspirační teorie hanobící USA + Západ, kritika EU, Zeleného údělu, české opozice a také justice.

Na stole je otázka soudružnosti NATO. Brzy po zpackané válce v Afghánistánu, kdy aliance prokázala neschopnost účinně plánovat a koordinovat své akce si Francie v momentě uvědomila, že spojenci v tichosti připravovali dohodu za jejími zády a uzavřením obchodu, který vyšachoval Francii z prodeje ponorek Austrálii, jí defacto vrazili dýku do zad. V multipolárním světě, v němž žijeme, staré smlouvy přestávají platit a USA s Velkou Británií je dodrží pouze v případě, bude-li to pro ně výhodné. V NATO je celá řada problémů a protikladných názorů, které postupně nahlodávají jednotu, což v konečném důsledku povede k otřesům a rozpadu.

Objevil se článek popisující vpád vojsk SSSR do Polska 17. září 1939, jenž zpochybňuje teorii srovnávající Stalina s Hitlerem a SSSR obviňuje z podílu na rozpoutání 2. SV. Čtenáři se hned v úvodu dozvídají, že Sověti tehdy v Polsku osvobodili jen přibližně stejné území, jaké jim v minulosti odebralo Polsko a rozdíl mezi Stalinem a Hitlerem údajně určuje fakt, že Rudá armáda překročila polské hranice až v momentě, kdy Polsko již mělo válku s Hitlerem prohranou a polská vláda byla v emigraci. Jako podpůrný argument teorie o nevinně Sovětského svazu je taktéž uvedeno, že Polsko po napadení vůbec ani formálně nevyhlásilo SSSR válku.

Přestřelka M. Zemana s pražským primátorem Hřibem na stránkách NR rezultuje ve prospěch prezidenta ČR. Luboš X. Veselý hodnotí výzvu Hradu jako milosrdnou a sám by pražského primátora rovnou vyzval k aplikaci injekce z milosti, poněvadž jeho „mektání“ o jakémsi prezidentově vstupu do kampaně není věcný ani logický argument. Schytávají to také koalice, resp. absurdní stranické slepence, které se po volbách nejdříve rozpadnou a pak si půjdou po krku.

Ivan David se opět prezentuje jako kritik EU, Západu a Zeleného údělu, jenž označuje za projekt řízený fanatiky, nezodpovědnými hlupáky a sluhy nadnárodních korporací profitujících z něj. Dle jeho slov, SPD svými předvolebními jarmarky ukazuje ceny domácích produktů bez obchodních přirážek obchodních řetězců. V rozhovoru uvedeném na stránkách NR zmínil také přesvědčení, že oficiální verze 11. září je neudržitelná, poněvadž je údajně platná hypotéza, která z útoku obviňuje americké zbrojařské firmy, v jejíchž zájmu bylo rozpoutání války.

Daniel Vávra profilující se jako bojovník proti cenzuře a za svobodu slova, vyjádřil pochybnosti o kvalitách české justice srovnáním několika nedávných soudních rozsudků, poukazujících na vysoké tresty za verbální útoky (3x podmínka + 1x nepodmíněný), které konfrontuje s jedním vybraným trestem za zabití z nedbalosti, kde dotyčný obdržel pouze podmíněný trest.

Podporované subjekty a osoby: Rusko, Hrad

Čí hlas je prezentován: Kreml, SPD, Czexit scéna

Útoky: EU, USA, VB, NATO, Green deal, Zdeněk Hřib, Spolu, PirStan

Autoři: Ivan David, Radim Fiala, Zbyněk Fiala (Vaše věc), Jaroslav Bašta (První zprávy), Vladimír Mikunda (Armádny magazín), Jaroslav Štefec, Daniel Vávra, Patr Bahník (České nár. listy), Petr Hampl, Luboš Veselý (Kosazostra), Jiří Vyvadil (Vaše věc), Pavel Letko (e-republika), Rostislav Iščenko

Příklady:

Zapomeňte na NATO, válčit se bude v tichém oceánu

https://www.novarepublika.cz/2021/09/zapomente-na-nato-valcit-se-bude-v-tichem-oceanu

Něco o naší justici a svobodě slova

https://www.novarepublika.cz/2021/09/neco-o-nasi-justici-a-svobode-slova

NWOO.org

Témata:

11/9: Objevují se další konspirace k příčinám pádu dvojčat, ty byly údajně zdemolovány sérií výbuchů. Za vším stojí Dick Cheyney a Izrael a důvodem bylo vytvoření záminky pro útok na nepřátele Izraele.

Covid 19: Znovu se řeší Ivermectin, který má v Africe údajně blokovat Covid 19. Kandidátka za SPD pro ústecký kraj Monika Jarošová dostala poměrně velký prostor pro své názory o covidu, například o účinnosti protilátek po prodělané nemoci a vakcí.

Resetheus.org pokračuje v popírání existence viru covid. Covid jako podvod vedoucí pouze k výdělku farmaceutických firem: „Viry jsou neživé částice, které vycházejí z těla ven za účelem vyhoštění škodlivých látek, na které jsou navázány.“ Resetheus.org také vytáhl do boje proti sekvenování virových genomů jako nepřesné metodě. V podobném duchu se přidává i Lubomír Man, když tvrdí, že očkování má za následek nárůst nemocných ať už neúčinností nebo dokonce tím, že nemoc samo způsobuje.

Boj s alternativními weby: Lubomír Man adoruje svého oblíbeného autora (P.C. Robertse) a zároveň tepe ty, kteří špatně překládají jeho funkci z dob, kdy působil na ministerstvu. Název článku moc neodpovídá textu.

Totalitární psychóza: Rozsáhlý článek Jane K. rozvádí téma, ve kterém tvrdí, že spousta lidí propadla tzv. totalitární psychóze, kdy svěřila své životy do rukou politiků, a tím se z nich stali ovce s vymytými mozky.

Ekonomika a nastolení nového celosvětového řádu: Obava z opakování ekonomického vývoje v r. 1948 vedla Jaroslava Tichého k sepsání rozsáhlého článku, který velmi zeširoka popisuje možný vývoj ekonomiky včetně NWO: vše bude všech. Do své předpovědi dokázal zakomponovat i Green deal, převedení majetku k 1% elit na světě od r. 2030, …

Predikce vývoje ČR: 8 rizik pro ČR analyzovaných systémem INAR s uvedením procentuální pravděpodobnosti – článek Aleše Přichystala. Není nepodobný předpovědím NWO. Od prosince 2021 nás na 45% čeká finanční kolaps a zavedení bezhotovostního peněžního systému, 15% šance na válku Ukrajina, Rusko a Nato. V článku je zakomponováno i popírání probíhající pandemie.

Německo: MUDr. Ivan David píše článek o tom, že odchod od fosilních paliv bude v Německu znamenat úpadek, který už se pomalu začíná projevovat.

Kritika demokratů v USA: Další překlad článku P. C. Robertse, který se dá shrnout tím, že za všechno špatné v USA mohou demokraté a to až do té míry, že je ministr obrany nazván „čtyřhězdičkovým kreténem“.

Patříme na Západ? Článek Boženy W. Se zamýšlí nad tím, zda naše republika spíše patří na Západ nebo na Východ. Rozhodnutí se úplně nedočkáme, ale závěrečný odstavec má spíše dodat odvahy těm, kteří se obávají veřejně projevovat svůj obdiv k Rusku či SSSR.

Příčiny vzniku nemocí: Rozbor toho, proč se u člověka projevují nemoce. Důvodem je naše špatná životospráva. Prakticky tedy nejsou potřeba léky, stačí jen upravit životní styl a jídelníček. To, že nemoci vznikají díky vlivu mikroorganismů je prý obecně přijímáno proto, protože to umožňuje lidem „prodávat“ zdraví ve formě léků. Opět návrat k teorii spiknutí, nyní farmaceutických firem.

Konspirace: Jane K. uvedla svůj článek, který uvádí několik témat a všechny mají upozornit na to, jak jsme všichni manipulováni a vedeni do záhuby. Od média přes Microsoft.

Antifa: Zastávání se ublížené německé krajní pravice provázané s SPD, další článek Ivana Davida. Celý článek charakterizuje věta „Protože přece proti „krajní pravici“ se smí násilí používat beztrestně! Ničit kanceláře AfD, útočit na její funkcionáře i jejich rodiny, jejich děti vylučovat ze škol.“ To v návaznosti na to, že zastánci Antify se střetli v Lipsku s policií.

Afghánistán: Rozebírání ukončení angažmá USA v Afghánistánu – článek Jane K. Prohráli vlastně všichni až na výrobce zbraní. Článek se také zabývá ne zcela ukončenou evakuací občanů a spolupracovníků USA.

Z ovcí vlky: reklama na knihu Aleše Přichystala vyzývá k tomu, aby se „vlastenci“ změnili z ovcí na vlky: „Liberálové si za poslední desetiletí zvykli, že slušný vlastenec se nechá sám rád dobrovolně okopávat, vláčet médii a napadat politickými „neziskovkami“ (ve skutečně velmi dobře placenými ze zahraničních zdrojů nebo dokonce z prostředků daňových poplatníků) a probruselskými nebo proamerickými politiky.“

Podporované subjekty a osoby: Monika Jarošová (SPD), Ivan David (SPD), autoři, P. C. Roberts,

Čí hlas je prezentován: zastánci konspiračních teorií

Útoky: Dick Cheney, Izrael, Dr. Fauci, Igor Matovič, EU, USA, Demokraté v USA, ekologie, Zelení v Německu, Červený kříž, farmaceutické firmy

Autoři: Lubomír Man, Jane K., Jaroslav Tichý, Stanislav Slabeycius, Aleš Přichystal, MUDr. Ivan David, Petr Novák, admin, Resetheus.org, Božena W.

Příklady:

P.C.Roberts: 11. září po 20 letech

http://www.nwoo.org/2021/09/16/p-c-roberts-11-zari-po-20-letech/

Němci nemají BLM, ale mají Antifu

http://www.nwoo.org/2021/09/19/nemci-nemaji-blm-ale-maji-antifu/

Parlamentnilisty.cz

Témata:

Volby: I nadále zůstávají majoritním tématem PL. I nadále čelí největšímu množství útoků koalice Pirátů a STAN. Piráti jsou popisováni jako hulváti a zelení fanatici. Je popisován údajný úpadek Prahy v souvislosti s pirátským vedením. PL například popisují, jak stěhují „nepřizpůsobivé“ – své voliče do městských bytů. Dochází i na tradiční dezinformace jako je danění prázdných bytů.

Podpoře se naopak těší subjekty ANO, SPD a TSS. PL se zastávají A. Babiše v kauze týkající se onkologické brožury. Velice detailně (a mimořádně nekriticky) jsou popisovány mítinky zmíněných stran. Větší prostor je pak stále dán kauze A. Babiše mladšího, v tomto případě se většina článků přiklání ke straně, která tvrdí že je tento psychicky nemocný a zneužíván stranami demokratické opozice.

T. Okamura vysvětluje, jak probíhá přepočet hlasů a apeluje na voliče, aby nedávali svůj hlas Volnému bloku, protože, pokud by se VB nedostal do PS PČR, dali by svůj hlas, v rámci přepočtení, vlastně Pirátům.

Mezinárodní politika: Pokračují útoky na environmentální politiku EU a EU jako takovou. Několik článků se stále vrací k 11. září, přičemž prostor je dán i tradičním konspiračním teoriím (budovy by nešlo letadly trefit, letadla by nevydržela sestup, domy by nespadly). Následnou misi v Afghánistánu vykreslují PL jako selhání USA a NATO.

COVID 19: V tomto tématu nepozorujeme v zásadě nic nového – pozornost je věnována probíhající diskusi o uznávání protilátek pro účely prokázání bezinfekčnosti.

Rada ČT: PL pochopitelně neunikla situace okolo H. Lipovské, PL s ní přinášejí exkluzivní rozhovor – jako první po jejím odvolání z Rady ČT. H. Lipovská v něm poukazuje na údajně diletantsky napsaný návrh.

Podporované subjekty a osoby: Aleksi Šedo (Přísaha), Aliance pro budoucnost, Andrej Babiš (ANO), ANO, APB, Daniel Landa, Demokratická opozice, Dominik Duka, Donald Trump, Hana Lipovská (Volný blok), Izrael, Jiří Šinkora, Karel Havlíček (ANO), KSČM, Lubomír Volný (Volný blok), Maďarsko, Marta Semelová (KSČM), Michal Dvouletý, Miloš Zeman, Moravané, Opozice, Pevel Řezábek (Přísaha), PirSTAN, Přísaha, Soukromníci (TSS), SPD, SPOLU, Tomio Okamura (SPD), Trikolóra, TSS, V4, Václav Klaus, Viktor Orbán, Vláda ČR, Volný Blok, Zuzana Majerová Zahradníková (Trikolóra)

Čí hlas je prezentován: Aamer Anwar, Adam Scheinherr (Praha Sobě), Aleš Juchelka (ANO), Alexandr Vondra (ODS), Alexandra Udženija (ODS), Andrej Babiš (ANO), Andrej Babiš ml., Arťom Korjagin (KSČM), Barbora Urbanová (STAN), Bohuslav Coufal (Soukromníci), Ctirad Musil (Moravané), Daniel Landa, Daniel Novák, Daniel Pawlas (KSČM), David Červenka (Přísaha), David Smoljak (STAN), Dominik Duka, František Mikš, František Ringo Čech, František Roček, Hana Lipovská (Volný blok), Hlídač státu, Christoph Schönborn, Ilona Csáková (VB), Ivan Adamec (SPOLU), Ivan Bartoš (Piráti), Ivan David (SPD), Ivo Mraniac, Jakub Michálek (Piráti), Jan Birke (ČSSD), Jan Bureš, Jan Čížek (SPD), Jan Kubáček, Jan Kysela, Jan Pošvář (Piráti), Jan Zahradil (ODS), Jana Bobošíková (VB), Jana Filipová, Jana Jochová, Jana Maláčová (ČSSD), Jana Pupavová (SPD), Jana Volfová (Volný Blok), Jana Zwyrtek-Hamplová, Janek Ledecký, Jaroslav Bašta (SPD), Jaroslav Komínek (KSČM), Jaroslav Štefec, Jindřich Rajchl (Trikolora), Jiří Čunek (KDU-ČSL), Jiří Mikeš, Jiří Paroubek, Jiří Šedivý, Jiří Valenta (KSČM), Johana Hovorková, Josef Středula, Kamil Struha, Karel Krejza (ODS), Karel Rožánek, Karolína Hošek, Kateřina Dostálová, Kateřina Stojanová (Piráti), Klára Dostálová (ANO), Kryštof Stupka, Láďa Vízek, Ladislav Dušek, Ladislav Žák, Libor Vondráček (Svobodní), Lubomír Volný (VB), Lubomír Volný (Volný blok), Lucas Kunce, Lucie Šafránková (SPD), Lucie Zachariášová, Luděk Staněk, Lukáš Kovanda, Lukáš Wagenknecht (Piráti), Marek Výborný (KDU-ČSL), Marian Bojko (Volný blok), Marian Jurečka (KDU-ČSL), Marie Šabacká, Markéta A. Pekarová (TOP09), Markéta Dobiášová, Markéta Gregorová (Piráti), Markéta Vyvlečková (KDU-ČSL), Martin Herman (ANO), Martin Hrdlička, Martin Jan Stránský, Martin Jiránek (PirSTAN), Martin Jonáš, Martin Klesnil, Martin Straka, Matěj Stropnický (ČSSD), Michal Košan (Přísaha), Michal Prokop, Mikuláš Ferjenčík (Piráti), Olga Sommerová (TOP09), Patrik Fiala, Patrik Nacher (ANO), Pavel Blažek (ODS), Pavel Lochman, Pavel Sehnal (APB), Pavel Skácel, Pavel Šafr, Petr Bajer (Soukromníci), Petr Holec, Petr Kamberský, Petr Markvart, Petr Žantovský, Petra Procházková, PirSTAN, Radim Jirout (ODS), Redakce PL, Robert Šachta (Přísaha), Robert Šlachta (Přísaha), Roman Prymula, Sabina Dračková, Soudní rozhodnutí, SPD, Stganislav Mackovík (KSČM), Tereza Hyťhová, Tomáš Guttmann, Tomáš Jarkovský (Přísaha), Tomáš Petříček (ČSSD), Tomáš Vyoral, Tomio Okamura (SPD), Ursula von der Leyen, Václav Hnátek, Václav Klaus Mladší (Trikolora), Václav Klaus st., Václav Moravec, Vít Rakušan (STAN), Vladimír Pikora, Vladimíra Lesenská (SPD), Xaver Veselý, Zbyněk Horváth (PirSTAN), Zdeněk Hřib (Piráti), Zdeněk Ondráček (KSČM), Zdeněk Svoboda, Zdeněk Šarapatka, Zdeněk Zbořil, znalci, Zuzana Vránová, Jan Hartl

Útoky: Adam Scheinherr (Praha Sobě), Adam Vojtěch (ANO), Adam Zábranský (Piráti), Alena Schillerová (ANO), Aňa Geislerová, Andrej Babiš (ANO), Andrej Babiš ml., Angela Merkel, ANO, Arťom Korjagin (KSČM), BIS, BLM, CIA, Česká televize, ČT, Daniel Křetínský, demokratická opozice, Deník N, Dominik Duka, Ekologie, Elektromobilita, environmentální politika, EU, Eva Holubová, Filip Titlebach, George Soros, Green Deal, Hana Lipovská (Volný blok), Ivan Bartoš (Piráti), Jakub Michálek (Piráti), Jan Hrušínský, Jaroslav Flegr, Jiří Přibáň, Joe Biden, Kamala Harris, KDU-ČSL, Ladislav Dušek, LGBT, Marcela Augustová, Marian Jurečka (KDU-ČSL), Markéta Adamová Pekarová (TOP 09), Marta Semelová (KSČM), Martin Šotola, Migranti, Michael Kocáb, Miloš Zeman, Miroslav Kalousek (TOP 09), Monika Le Fay, NATO, Nikola Džokič, Očkování, ODS, Olga Richterová (Piráti), Olga Sommerová (TOP09), opozice, OSN, Pavel Novotný, Pavel Šafr, Petr Dvořák, Petr Fiala (ODS), Piráti, Praha Sobě, SPD, spolek AutoMat, SPOLU, STAN, Tomáš Guth-Jarkovský, Tomáš Klus, TOP09, umělci, Ursula von der Leyen, USA, Václav Moravec, Věra Jourová (ANO), Viktor Orbán, Vít Klusák, Vít Rakušak (STAN), Vláda ČR, vláda ČR Jana Maláčová (ČSSD), Vratislav Mynář, Zbyněk Stanjura (ODS), Zdeněk Hřib (Piráti), Zdeněk Šarapatka, Zelení (v Německu)

Autoři: Tomáš A. Nový, ., AZy, B. Richterová a T. A. Nový, Barbora Richterová, čtk, Daniela Černá, David Hora, Jakub Vosáhlo, Jan Rychetský, Jan Štěpán, jav, Jiří Hroník, jma, Karel Výborný, kas, Marek Korejs, Martin Huml, Michal Bok, mp, Oldřich Szaban, Radim Panenka, rak, sla, Tomáš A. Nový, Václav Fiala, vef, Zuzana Koulová

Příklady:

Zelená „magořina“ z Bruselu. Pak průmysl v Evropě skoupí Čína a Arabové, varuje Čížek z SPD

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Zelena-magorina-z-Bruselu-Pak-prumysl-v-Evrope-skoupi-Cina-a-Arabove-varuje-Cizek-z-SPD-676963

Covid kartami nezamíchal, říká politolog Bureš. Babiš má oproti ostatním jednu výhodu

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Covid-kartami-nezamichal-rika-politolog-Bures-Babis-ma-oproti-ostatnim-jednu-vyhodu-677263

Pravyprostor.cz

Témata: V týdnu mezi 13. až 19. září bylo na Pravém prostoru uveřejněno 69 textů. 58 se věnovalo politickým nebo společenským tématům, 11 protiislámským, protiromským, protičernošským a anti-LGBTQ tématům.

Politika: V rámci tohoto týdne se v sekci politika téměř jednotně řešilo téma nadcházejících voleb. Nejvíce byli podporovány politické strany SPD, Trikolóra, Svobodní a Soukromníci. Nejvíce útoků směrovalo na politické strany Piráti, STAN, KDU-ČSL, ODS, TOP09. Na tyto strany se nejvíce útočilo z důvodů snahy o větší integraci do Evropské unie, zavedení eura atp. V mnoha textech je vyjádřena nelibost k volebnímu plánu těchto stran, neboť autoři zastávají hodnoty častop protichůdné. Tedy odejít z EU, ponechat českou korunu anebo zachovat zaběhlé sociální struktury. Společným bodem byl Andrej Babiš – jeho střet zájmu a nechuť k jeho pokračování ve vládě. Několik textů komentovalo odvolání Hany Lipovské (Volný blok) z rady ČT, tento krok nazývali politicky motivovaným a tyto texty byly spojeny s kritikou ČT.

Společnost: Nejsilnějšími společenskými a kulturními tématy tento týden byla problematika politické korektnosti, oslabení vlivu alternativních médií a propagace názorů autorů na Pravém prostoru. Tento týden byla silná kritika vlády za předchozí, současná i budoucí opatření v boji proti covidu. Očkování je stále téměř jednostranně odsuzováno. Kritizována byla také EU, jenž byla v mnoha textech zpochybňována kvůli imigrační politice, ekologickým opatřením, rovnoprávnosti občanů a boji proti dezinformacím. Velice silnou kritiku sklidila vláda za nařízení opatření pro děti ve školách, která by podle autorů měla děti segregovat, kvůli očkování a testování. Opatření autoři považují za zcela nesmyslné a také jako další krok k zavedení fašistického režimu, který bude cenzurovat a diktovat lidem každý jejich krok a rozhodnutí.

Další témata: Několik textů se zabývalo velkým resetem a globální nadvládou korporací a elit společnosti. Texty mají poměrně jednotný narativ, a to ten, že díky očkování se vyfiltrují poddaní, kteří přežijí a pak ti, kteří naočkování nejsou, budou společností diskriminování a postupně zahynou. Poté všichni přeživší budou jednotně sloužit hrstce ultra bohatých, kteří budou diktovat každý náš krok a všechna rozhodnutí. Texty také často kritizují západní ideje kapitalismu, sdílené ekonomiky, technologických pokroků, zelených opatření, očkování a sociálních sítí. Několik textů odmítá klimatické modely a opatření, které by byly prospěšné pro umírnění dopadů globální změny klimatu. Autoři poukazují na nepřesnost těchto modelů a odsuzují kroky, které by vedly aspoň k částečnému napravení situace nebo mitigaci budoucích důsledků. Autoři také silně odsuzují elektromobilitu a zelená opatření v rámci automobilů a alternativní stravy.

Podporované subjekty a osoby: SPD, Trikolóra, Hana Lipovská (Volný blok), Volný blok, TSS, Tomio Okamura (SPD), Zlatý špendlík, Daniel Landa, Zuzana Majerová Zahradníková, AFD (Německo), Donald Trump, Andrej Babiš Ml., ANO, Andrej Babiš (ANO), Benjamin Kuras

Čí hlas je prezentován: Arutz Sheva, Benjamin Kuras, Petr Robejšek

Útoky: EU, TOP09, Piráti, STAN, Zelená opatření, Globální změna klimatu, Očkování, ODS, SPOLU, Covid, Testování, Andrej Babiš, Imigrace, KDUČSL, Západ, ČT, Vláda, Opatření, Joe Biden, USA, Islám, ANO, Pandemický zákon, Talibán, Muslimové, Elektromobilita, Miloš Zeman, LGBTQ, ČSSD, SPD, Přísaha, Alena Schillerová, Poslanecká sněmovna, Úřad HERA, VZP, Centrum pro studium demokracie a kultury, O.p.s., NATO, Čína, Petr Fiala (ODS), Green deal, Čeští elfové, Mali, AČR, Klaus Schwab, Afgánci, Cenzura, Václav Klaus, Původ covidu, Papež, Roušky, Romská komunita, Genders

Autoři: Jana Zwyrtek Hamplová, Jindřich Kulhavý, Lulina, Helena Vlachová, Eva Hrindová, Berrnard, Karel Petřík, Jan Bartoň, Tgm, Vidlák, Marek Zeman, Michal Malý, Libor Číhal, Slovanka, Luboš Zálom (Svobodní), Petr Štěpánek, Zuzana Majerová Zahradníková (Trikolóra), Antonín Fryč, Reformy.cz, Pergill, Monika Čírtková, Nikola Bornová, Josef Nožička, Ivan David (SPD), Vladimír T. Gottwald, Zdeněk Koudelka (Trikolóra), Jindřich Rajchl, Michal Brand, Vojtěch Machálek, Lubomír Stejskal, Sosp, Red Hook, Markéta Šichtařová, Su, Jan Ziegler, Com/spu, Pavel Dudr, Lubomír Vylíčil, Tomáš Břicháček, Andrew Ash, Nr, Roman Bednár, Monika Hrabáková, Sm, Yngvar Brenna

Příklady:

Pastýř a jeho ovečky

https://pravyprostor.cz/pastyr-a-jeho-ovecky/

Znovuzrození” Billa Gatese? Gates: Evropa musí zavřít přístavy, jinak ji Afričané zaplaví

https://pravyprostor.cz/znovuzrozeni-billa-gatese-gates-evropa-musi-zavrit-pristavy-jinak-ji-africane-zaplavi/

Už se rozkročil …

https://pravyprostor.cz/uz-se-rozkrocil/

Protiproud.cz

Témata: Evropská unie selhávala za poslední dobu v několika směrech. Nejvýrazněji v pozdní reakci na pandemii Covidu-19, podpoře nelegální migrace a následném rozdělování migrantů do nezasažených zemí, ničení energetického průmyslu a ekonomik států v návaznosti na plnění podmínek Green Deal, zasahování do suverenity členských států a vnucování homosexualizace a LGBT+ ideologie do škol.

Evropská unie trpí nedostatkem demokracie a přebytkem byrokracie. Vliv na její směr má především levicová liberální politika, která vede náš kontinent k úpadku. Proto je nutné vyhlásit referendum o vystoupení České republiky z Evropské unie, aby se tyto vlivy do naší republiky nedostaly. Pro podporu se můžeme opřít o země Visegrádské čtyřky.

Podle předvolebních výzkumů je jasné, že novým kancléřem Spolkové republiky Německo se stane politik za stranu SPD Olaf Scholz. Za své vítězství vděčí Angele Merkelové. Němečtí voliči totiž odmítají zvolit jím vybraného nástupce ze strany CDU/CSU. Nebýt její neústupnosti, pouhá únava Němců z šestnácti let vlády křesťanských demokratů by na vítězství jejich mladších koaličních partnerů z SPD nestačila.

V oficiálních čínských médiích se objevil rozhovor s prezidentem Si Ťin-pchingem, který předznamenává nový kurz Čínské lidové republiky. Náznaky o tomto posunu byly znatelné již z předchozích restrikcí, které čínská vláda na své obyvatele uvalila. Nový směr by měl odvrátit westernizaci Číny a navrátit ji zpět do tradiční silné společnosti, která bude schopna bojovat a konkurovat hegemonovi jakým je USA.

Džihádisté při obchodování s drogami spolupracují s organizovaným zločinem. Této praktiky používají za dob války a terorismu k zisku svých příjmů a také jako nástroj pro ničení světa “nevěřících”. Korán nezmiňuje přísný zákaz drog stejně jako je tomu u alkoholu. Stimulační drogy jsou proto využívány bojovníky Islámského státu v Sýrii na odstranění únavy, stimulaci odvahy a potlačení hladu.

Násilný vakcinační experiment na lidech si jen ve USA vzal jako své oběti 11 000 lidí. Federální úřady však o průběhu vakcinace informují, že žádné nebezpečí nehrozí. Nejprůkaznější metodou zjištění příčiny smrti je pitva, která u těchto obětí nebyla dovolena. Na neblahé účinky vakcíny proti Covidu-19 upozorňuje i renomovaný americký patolog Dr. Ryan Cole.

Liberální levice, pokrokáři, nám vnucují svou agendu všemi cestami. Jejich propaganda na nás útočí v každé druhé televizní reklamě, dětském pořadu, v umění celkově, v činnosti nátlakových a zájmových aktivistických seskupení, prostřednictvím politiky bank a dalších korporací.

Česká televize začala vysílat volební debaty, aniž by mělo právo účasti hnutí Trikolóra-Svobodní-Soukromníci. ČT vydala Pravidla, kde připustila jen 7 největších volebních stran. Tím narušila férovost volební soutěže. Porušuje tak nejen zavedené zvyky předchozích předvolebních debat, ale také částí ústavního pořádku zabývající se svobodou voleb. Pravidla zvláště diskriminují nové strany, které se nemohou v plné míře mediálně prezentovat tak, jako strany zavedené.

Hana Lipovská se stala obětí politického procesu, který velice silně připomínal ty z dob před listopadem 1989. Pouze se ve své funkci radní snažila o odhalování nepravostí a zneužívání veřejných financí Českou televizí. Tento proces má na svědomí Pražská kavárna, která po jejím odvolání volala již od jejího zvolení.

Podporované subjekty: Olaf Scholz, německá SPD, Janice Bowlingová, Ryan Cole, Trikolóra-Svobodní-Soukromníci, Čínská komunistická strana, Si Ťin-pching, země V4+, ISIS, Hana Lipovská, Lubomír Volný, Tomio Okamura

Čí hlas je prezentován: odpůrci očkování, xenofobové, homofobové, krajní pravice, euroskeptici

Útoky: Angela Merkelová, CDU/CSU, FDA – Agentura pro kontrolu potravinářských produktů a medikamentů, CDC – Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí, Česká televize, Evropská unie, Green Deal, LGBTQ+, liberální levice, Petr Dvořák, TOP 09, Miroslav Kalousek, Olga Sommerová, ANO, ODS, Piráti, STAN

Autoři: Petr Apokov, Valentin Katasonov, Zdeněk Koudelka, Jiří Kobza, Ladislav Jakl, Zuzana Majerová Zahradníková, Witold Repetowicz, Petr Hájek, Branislav Michalka

Příklady:

Napětí houstne: Kdo vystřelí na Brusel jako první? EU překračuje další a další meze. Opakuje se historie americké občanské války? Nepěkné vysvědčení. Molocha je třeba zbořit. Naštěstí zatím nemá armádu

https://www.protiproud.cz/politika/6023-napeti-houstne-kdo-vystreli-na-brusel-jako-prvni-eu-prekracuje-dalsi-a-dalsi-meze-opakuje-se-historie-americke-obcanske-valky-nepekne-vysvedceni-molocha-je-treba-zborit-nastesti-zatim-nema-armadu.htm

ČT: Nereformovatelná, třeba zrušit. Jako SSSR či EU. Tradiční narušování volební soutěže. Diskriminace nových stran. Bude Trikolóra mediálně zlikvidována? Hlas z Moravy. Nekonečný boj o svobodu

https://www.protiproud.cz/politika/6024-ct-neroformovatelna-treba-zrusit-jako-sssr-ci-eu-tradicni-narusovani-volebni-souteze-diskriminace-novych-stran-bude-trikolora-medialne-zlikvidovana-hlas-z-moravy-nekonecny-boj-o-svobodu.htm

Američtí vědci: Vakcíny jsou čisté jedy! Očkování mRNA je jasným porušením Norimberského kodexu. Proč se zemřelí po očkování nesmějí pitvat? Přijde brzy „epidemie“ rakoviny? Píchat toxin dětem je šílenství! Znásilnění injekcí je zločin

https://www.protiproud.cz/zdravi/6022-americti-vedci-vakciny-jsou-ciste-jedy-ockovani-mrna-je-jasnym-porusenim-norimberskeho-kodexu-proc-se-zemreli-po-ockovani-nesmeji-pitvat-prijde-brzy-epidemie-rakoviny-pichat-toxin-detem-je-silenstvi-znasilneni-injekci-je-zlocin.htm

Sputnik

Témata: S blížícími se volbami krom podpory stan, které Sputnik dlouhodobě podporuje (KSČM, SPD, Trikolóra), se objevuje propagace nových a neznámých stran, ve které jsou i osobnosti české dezinformační scény zejména z tematiky covidu-19. Jednou z těchto nových stran, které Sputnik začal dávat prostor, je Švýcarská demokracie. V této straně je i Soňa Peková, která je známá v dezinfoscéně proti koronavirovým opatřením. O ní však Sputnik nepíše, rozhovor vede redaktorka Tatjana Naronskaja s předsedou strany Tomášem Raždíkem. V rozhovoru představuje základní program strany, jehož hlavním bodem je možnost změny ústavy běžnými občany, nejen politiky. Švýcarsko je předkládáno jako vzor, a to také pro to, že není členem EU. Dalším bodem je i ukončení všech zahraničních vojenských misí. Kritika míří v tomto ohledu na naši účast v misi v Afghánistánu.

Druhou takovou stranou je Hnutí Prameny. Rozhovor vede Tatjana Naronskaja, stejně jako v předešlém případě, a to s lídrem strany Janem Michelem Kubínem. Stejně jako Švýcarská demokracie hned v úvodu klade důraz na možnost referend a vyslovuje se (o něco kritičtěji než ŠD) proti EU. Předseda hnutí se také kriticky dívá na neoliberalismus, považuje jej za útočný na tradiční rodinu. Vyslovuje se také pro (částečnou) občanskou brannou povinnost.

Ve světové tématice řeší Sputnik založení aliance AUCUS (USA, Británie, Austrálie). Země této aliance jsou ostře kritizovány, Sputnik tvrdí, že ohrožují globální bezpečnost a ignorují zájmy svých spojenců. Sputnik prezentuje názory Jaroslava Štefce, který se obává, že založení AUCUS je kvůli tomu, že chystají válku s Čínou, co které bude zatažena i EU. V třetím zářijovém týdnu se tématu AUCUS věnovalo 16 článků.

Dalším tématem bylo odvolání Hany Lipovské z rady ČT. Hana Lipovská je na Sputniknews dlouhodobě v oblibě, poskytla webu několik rozhovorů a její názory na EU či chod České televize jsou na Sputniku často prezentovány. Samotnému odvolání Lipovské z rady ČT je věnován jeden článek. V něm se píše Jana Bobošíková (taktéž členka Volného bloku) v rozhovoru z Parlamentních listů o Haně Lipovské jako o bojovnici proti nesrovnalostem ve financování ČT. V podobném duchu popisuje i Lumíra Volného, který kvůli odvolání Lipovské zablokoval řečnický pult, popral se s poslanci a nechal se vyvést policií. Naopak kriticky se Bobošíková vyjadřuje k zbytku sněmovny, kteří hlasovali pro odvolání (ANO, Piráti, SPOLU), protože údajně stojí za Petrem Dvořákem, kritická je Bobošíková i k SPD, neboť jeden člen SPD odešel těsně před hlasováním na záchod. V jiném článku je zdůrazněna Olga Sommerová, která odvolání Lipovské iniciovala.

Podporované subjekty a osoby: Švýcarská demokracie, Tomáš Raždík, Hnutí Prameny, Jan Michael Kubín, Hana Lipovská, Lumír Volný, Jana Bobošíková, Marian Bojko, Volný Blok, Tomio Okamura, SPD, Petr Štěpánek, Trikolóra, Svobodní, Soukromníci, Tereza Hyťhová, Vojtěch Filip, KSČM, Jiří Ovčáček, Miloš Zeman, Vladimír Putin, Václav Klaus

Čí hlas je prezentován: Tomáš Raždík, Jan Michael Kubín, Sergej Lavrenťjev, The Times, Jaroslav Štefec, Jana Bobošíková, Parlamentní listy, Petr Štěpánek, Tereza Hyťhová, Andrej Babiš

Útoky: EU, NATO, USA, Velká Británie, Austrálie, AUCUS, Joe Biden, Boris Johnson, Scott Morrison, Petr Dvořák, ANO, SPOLU, Piráti, STAN, Olga Sommerová, TOP09, Markéta Pekarová Adamová, ODS, Česká televize, romové, LGBT, Nora Fridrichová

Autoři: Dmitrij Korněv, Vladimír Franta, Alena Novotná, Tatjana Naronskaja, Andrej Koc, Roman Michelko, Jana Petrova, Vladimir Kornilov

Příklady:

Evropská unie je na pokraji kolapsu.“ Štefec důrazně varuje před fatálními následky dohody AUCUS

https://cz.sputniknews.com/20210919/evropska-unie-je-na-pokraji-kolapsu-stefec-durazne-varuje-pred-fatalnimi-nasledky-dohody-aucus-15879204.html

Poslanecká sněmovna odvolala z Rady České televize radní Hanu Lipovskou

https://cz.sputniknews.com/20210917/poslanecka-snemovna-odvolala-z-rady-ceske-televize-radni-hanu-lipovskou-15865365.html

Poznámka: Cílem tohoto monitoringu je dlouhodobé vyhodnocování témat, kterými se vybrané weby zabývají. Pouze dlouhodobé vyhodnocení může dát kompletní obraz o míře manipulací daného webu. Jednotlivé články být dezinformační nutně nemusí. Monitoring nemůže postihnout, jaký je vztah jednotlivých autorů publikovaných textů nebo osob weby zmiňovaných vůči danému webu – zda jsou zmiňováni vědomě nebo proti své vůli apod. Případné reklamace ohledně negativní publicity tyto osoby musí řešit vůči danému webu, nikoli vůči tomuto monitoringu, který jen zpětně zachycuje daný fakt, že informace na webu vyšla.