dezinfo-weby monitoring (2. týden 02/2022)

35361

Aeronet.cz

Témata: Rusko-ukrajinská krize: Bělorusko plánuje ústavní změny, aby mohlo umístit ruské balistické rakety na svém území a současně NATO jedná o případném nasazení adekvátní síly na území Polska nebo Slovenska. Slovensko údajně plánuje ratifikaci DCA smlouvy, která umožní umístění jaderných hlavic amerických střel Tomahawk na letecké základně Sliač. Aeronet tento proces nazývá návratem studené války a obnovou SSSR, kterou zapříčinilo USA svými snahami o denuklearizaci post-sovětských států a samozřejmě nechybí ani projekt Trojmoří, který stojí na pozadí všech amerických kroků v evropských otázkách a kterému v Evropě brání už jen pár potížistů v čele se Zemanem, Orbánem a chorvatským prezidentem. Hlasy českých politiků volajících po případné vojenské pomoci Ukrajině jsou hlasy šílenců ženoucí Evropu do jaderné války. Dále se opakuje tradiční narativ o NATO expandujícím k hranicím Ruska, které je nuceno se bránit sionistickým snahám. Podíváme se i do historie abychom vzpomněli na pokusy o dobývání Ruska Napoleonem, Leninem, Hitlerem a nyní přichází na řadu NATO.

USA – Evropa: Aeronet si dává záležet, aby se v každé evropské otázce, ve které nějakým způsobem figuruje USA poukázalo na podřadnou roli EU, kterou ve vztazích k USA má. To se promítá jak do Rusko-ukrajinského konfliktu, tak například i do současného sporu EU se společností Metaverse, ze kterého AE vyvozuje cíl USA spočívající v podpisu smlouvy o zpracování dat občanů jednotlivých zemí, které obejdou EU. Aeronet na tomto příkladu ukazuje, jak je tento přístup USA shodný i v dalších otázkách, např. při rozšiřování voj. základen, o kterém aktuálně jedná se Slovenskem či Polskem, což poukazuje na nadřazenost USA, které si stručně řečeno, vodí EU za nos. Jinde se zase píše o tom, že USA už nestačí zastavení Nordstream 2, ale že chtějí válku, která by restartovala americkou ekonomiku.

Pandemie a očkování: Nejmenovaný čtenář Aeronetu údajně odhalil skandální manipulace se statistikami očkovaných, když prováděl snímky dat jednotlivých týdnů od začátku roku a později je srovnával s těmi stejnými „aktualizovanými“, aby zjistil, že jsou jiná a tudíž zmanipulovaná. V. Žirinovskij se údajně na doporučení izraelského lékaře pravidelně očkoval Sputnikem každé 3 měsíce a teď trpí agresívním oboustranným zápalem plic.

Podporované subjekty či osoby: Kreml, Viktor Orbán, Miloš Zeman

Útoky: EU, USA, NATO, Ukrajina, Z. Čaputová, O. Kolář (Top 09), očkování, veř. informace a data

Autoři: VK

Příklady:

Chcete bojovat proti Rusku? Takhle to bude!

https://aeronet.cz/news/video-chcete-bojovat-proti-rusku-protoze-takhle-to-bude-rusko-se-nepriblizuje-k-hranicim-nato-ale-nato-se-priblizuje-k-rusku-vladimir-putin-na-tiskovce-s-francouzskymi-novinari-zopakoval/

Skandální manipulace s očkovacímí statistikami

https://aeronet.cz/news/skandalni-manipulace-se-statistikami-ockovanych-a-neockovanych-na-jip-v-ceskych-nemocnicich-odhalil-ctenar-aeronetu-ktery-se-rozhodl-pravidelne-sledovat-a-zaznamenavat-statistiky-pacientu/

ČeskoBezCenzury.cz

Témata: Covid-19 a očkování: Toto téma se stále drží v popředí zájmu. Web popisuje, že nová studie z USA prokázala nový závažný vedlejší účinek očkování. Lidé, kteří se nechávají očkovat částečně v zahraničí, mají problém s propojením databází a systém jim tedy neeviduje všechny absolvované dávky. Web cituje prohlášení Erica Claptona, podle nějž očkovaní lidé podlehli podprahové reklamě a byli de facto hypnotizováni, aby se nechali naočkovat. Je citována i metaanalýza desítek vědeckých studií, podle níž je denní nošení ochrany úst a nosu nutně spojené s vedlejšími účinky a zdravotními riziky. Další studie pak prokázala, že opatření přijatá v posledních dvou letech měla minimální vliv na šíření pandemie, ale měla nezanedbatelné ekonomické a sociální dopady. Poslední článek hovoří o situaci v Izraeli, kde denně rostou počty vážně nemocných a umírajících, přitom polovina z nich jsou očkovaní lidé. Je to tedy zcela zjevně velké fiasko očkovacího plánu v této zemi.

Web informuje, že se v Holandsku objevila vysoce nakažlivá mutace viru HIV. Zdůrazňuje, že není jisté, jak se tato mutace přenáší a zároveň, že se objevila právě v době masivního očkování proti Covid-19, což nemůže být náhoda. Další článek popisuje zkušenosti zdravotníků z první linie a cituje přední lékařské kapacity v zemi; text obsahuje krátké citace lékařů a vyznívá v tom duchu, že Covid-19 je závažný asi jako chřipka, skutečně vážných případů jsou v celé zemi jen desítky, přitom se utrácí miliardy za opatření, která nemají dlouhodobý účinek. Pozornost je věnovaná i pandemickému zákonu, který je podle webu jasným nástrojem totality a možná je na čase se tomu začít bránit.

Ukrajina a Rusko: Téma rusko-ukrajinské krize už druhý týden dostává výrazně více prostoru. Podle jednoho z článků se ve Velké Británii stala hrdinkou médií ukrajinská odstřelovačka, která zabíjí separatisty na Donbasu. Web také tvrdí, že když Západ tolik mluví o válce na Ukrajině a Rusko se k jejímu vyvolání nemá, bude ji snad muset Západ začít sám, aby se neblamoval. Přitom Rusko jen žádá bezpečnostní záruky, aby USA stáhly útočné zbraně ze zemí poblíž ruských hranic. Další článek uvádí, kolik jednotek pod dohledem USA a NATO Ukrajina shromáždila u hranic s Ruskem v přípravě na konflikt. Přitom V. Putin podle webu odmítá hrát hru USA a NATO a nechat se zatáhnout do války v Evropě, která jediná může zabránit hospodářské krizi v USA – ta je pravým důvodem eskalace konfliktu. Web také uvádí, že na stranu Ruska se už přidává Čína, Bělorusko, Írán, Egypt, Severní Korea a zvažuje to i Indie.

Česká republika: Web se opírá do M. Zemana, když analyzuje vývoj jeho postoje k EU, Rusku, očkování proti Covid-19. Kritizuje, že Zeman opustil své dřívější pevné názory a nechal se ovládnout P. Fialou, zřejmě výměnou za příslib, že jeho blízcí spolupracovníci nebudou jakkoli pronásledováni, až už Zeman nebude prezidentem. Je srovnáván s V. Klausem st. a dokonce i s A. Babišem, i když v jeho případě je podpora zvláštně smíšená s kritikou.

Evropa: Je citováno vystoupení M. Le Pen. Ta prohlásila, že pokud bude zvolena prezidentkou, Francie navrhne reformovat Evropskou unii tak, aby respektovala suverenitu národů, a vystoupí z jednotného velení NATO.

Podporované subjekty či osoby: Rusko, Bělorusko, Vladimír Putin, Andrej Babiš, Václav Klaus st.

Útoky: Německo, Francie, Ukrajina, Evropská unie, USA, vláda ČR, NATO, SME, Miloš Zeman, George Soros, Petr Pavel, obecně všichni, kdo nejsou proti očkování na Covid-19

Autoři: Články na tomto webu zpravidla nebývají podepsané, primárně je přebírán obsah z jiných zdrojů, z velké části slovenských: hlavnespravy.sk, armadnymagazin.sk, hlavnydennik.sk, magazin1.sk, aeronet.cz, protiproud.cz.

Příklady:

Ukrajinská odstřelovačka se stala „hrdinkou“ poté, co v Donbasu zastřelila tři lidi. Video

https://ceskobezcenzury.cz/2022/02/armada/ukrajinska-odstrelovacka-se-stala-hrdinkou-pote-co-v-donbasu-zastrelila-tri-lidi-video/

Dozvídáme se více o rizicích vakcín Covid! Proč to nezjistili dříve?

https://ceskobezcenzury.cz/2022/02/zdravi/dozvidame-se-vice-o-rizicich-vakcin-covid-proc-to-nezjistili-drive/

Novarepublika.cz

Témata: Rusko je dlouhodobě vykreslována jako velmoc napadená západem v čele s USA a NATO a jejich vojenských a špionážních provokací. Ukrajina a její armáda pak jako ve stavu bojové pohotovosti připravena zahájit útok s podporou NATO v oblasti Donbasu. Jsou citovány ruské zdroje replikující stanoviska Kremlu a kremelské propagandy. Špatné vztahy s Ruskem v kombinaci se „zelenou politikou“ EU jsou také uváděny jako hlavní příčiny vysokých cen ze energii.

Snaha o monitoring dezinformací a debunking je vykreslována jako cenzura a příklad pokrytecké prozápadní ideologie a NATO a západ obecně jako nejednotný a rozpadající se. Samostatně je zesměšňován Jan Lipavský v neprůstřelné vestě a vojenské přilbě podobně jako Annalena Baerbocková či Liz Trussová za své přeřeknutí během návštěvy Moskvy (viz. příklady). Zdůrazňován je nový světový pořádek s „obranným paktem svobody“ Ruska a Číny.

Soustavně je napadána EU v souvislosti s přívětivější ekologickou politikou, Česká televize za své vysílání a zvyšování poplatků a ratifikace obranné dohody s USA na Slovensku – velký prostor dostává kromě politiků SPD také Luboš Blaha.

Podporované subjekty či osoby: Ivan David, Jaroslav Bašta, Jaroslav Foldyna, Jiří Kobza a SPD obecně, Rusko, Vladimir Putin a obecně kremelští představitelé, Sergej Naryškin a ruská rozvědka, síla ruske armády a zahraniční politika RF, Viktor Orbán, Luboš Blaha, svoboda, panslavismus, východní Evropa, rusko-čínský blok, soběstačnost ČR, Miloš Zeman a KPR, diskuse Nové republiky, Ondřej Hejma, Jan Bouček

Útoky: Povinnost nošení roušek a respirátorů, globální neoliberalismus, Jan Lipavský, Mikuláš Peksa a Piráti obecně, rudá mládež, Green Deal, EU a zelená politika, její dotace, zemědělská politika a její instituce obecně, NATO, americká armáda a administrativa USA, CIA, Barack Obama, Volodymyr Zelenskij, neziskovky, vláda Petra Fialy, korespondenční volba, Liz Trussová, Woke levice, Annalena Baerbocková a ženy v obranných složkách obecně, Michal Koudelka a BIS,ČT, humanismus, diktatura, neonacisté, kavárna, sudetští Němci

Příklady:

Několik různých zpráv o tom, co se děje

https://www.novarepublika.cz/2022/02/nekolik-ruznych-zprav-o-tom-co-se-deje

Putin a Si brání demokracii před západní demokraturou: Svět je nyní v nové fázi. Demokraci a la Západ není univerzální. Každá země má právo na svou vlastní cestu. Proti západní uniformitě. Pakt největšího s nejlidnatějším státem světa.

https://www.novarepublika.cz/2022/02/putin-a-si-brani-demokracii-pred-zapadni-demokraturou-svet-je-nyni-v-nove-fazi-demokracie-ala-zapad-neni-univerzalni-kazda-zeme-ma-pravo-na-svou-vlastni-cestu-proti-zapadni-uniformite-pakt-nejv

NWOO.org

Témata: Covid 19 – Jane K. – Očkování nefunguje, malé děti očkovaných matek jsou v nemocnicích se srdečními a jinými vadami, očkování slouží ke zničení populace.

Ukrajina, NATO, Rusko – L. Kašuka – I název článku je prakticky převzatý („Pokud vyzvete k tanci medvěda, pak medvěd rozhoduje, kdy tanec skončí“) jako informace z článku samotného – Putin je vydáván za sjednotitele, to co Chruščov po Stalinovi rozbil, Putin teď spojuje. O válku na Ukrajině stojí USA a zbrojařská loby, na Ukrajině jsou kromě ukrajinských vojáků polští a britští žoldáci a instruktoři společně s neonacisty. Petr Novák – Velmi pokrouceným způsobem jsou dávány do souvislosti problémy premiérů Kanady (stávka řidičů kamionů) a Velké Británie, tedy zemí, které měly pomoci Ukrajině. Stejný osud prý čeká na Joe Bidena. Údajně se rozhovor mezi Bidenem a Volodimirem Zelenskym odehrával tak, že prezident Ukrajiny neustále apeloval na to, aby prezident USA nerozeštvával Ukrajinu a Ruskou federaci. V souvislosti se stávkou kamionů se poprvé objevuje výraz kanadský majdan. Stejný autor v jiném článku vydává všechny, kdo na Ukrajině stojí proti RF za fašisty a rozčiluje se nad tím, že jej na seznamu označili za dezinformátora a trolla s odkazem na tento článek (https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-slava-ukrajine-a-diky-cesku-ukrajinsti-civiliste-trenuji-obranu-proti-invazi-187809). P.C.Roberts/Lubomír Man – USA a NATO jsou tím, kdo eskaluje napětí umísťováním jednotek blíže Ukrajině. Stahování jednotek z Ukrajiny je výrazem slabosti západu a Kreml se zatím utápí ve vyjednáváních. Karty údajně drží v ruce RF (myšleno tím asi vyšší karty).

Petice proti korespondenční volbě – Je zde poukázáno na stávající možnost hlasovat na zastupitelském úřadě, pokud to není hlasujícímu zatěžko a cítí pouto ke své zemi…jsou zmíněny příklady zemí, které od takovéto volby ustoupily.

Podporované subjekty či osoby: Rusko, V.V.Putin, Antivax comunita

Útoky: USA, Washington, NATO, Ukrajina, korespondenční volba v ČR,

Příklady:

Pokud vyzvete k tanci medvěda, pak medvěd rozhoduje, kdy tanec skončí.

http://www.nwoo.org/2022/02/07/pokud-vyzvete-k-tanci-medveda-pak-medved-rozhoduje-kdy-tanec-skonci/

Kanada, válka a kamiony

http://www.nwoo.org/2022/02/09/kanada-valka-a-kamiony/

Parlamentnilisty.cz

Témata: Politika: V rámci celého týdne pokračují útoky na současnou vládu, oproti tomu je dán prostor opozičním politikům, konkrétně Aleně Schillerové, která hodnotí kroky současné vlády. Z textů je zřejmé, že bývalá vláda vše nechala připravené a jenom stačí, aby v zajetých kolejích pokračovala vláda nová. Dochází ke kritice i na jednotlivé politické strany, kdy nejkritizovanějším ministrem je J. Lipavský pro jeho návštěvu na Ukrajině.

Několik článků se také věnuje blížící se prezidentským volbám. Autoři hodnotí dobře šance Andreje Babiše. Ve chvíli, kdy vychází průzkumy, které tvrdí, že by ho v druhém kole porazil jak Pavel, tak Nerudová, jsou hned označeny za zmanipulované.

Ukrajina: Nedochází k žádnému posunu z pohledu změny vyjadřování o tomto tématu. Nadále jsou západ, NATO, EU a USA vykreslováni jako vojenští štváči, kteří si chtějí podrobit Rusko. NATO je nadále popisována jako organizace, která je podřízená USA a nehájí zájmy svých členů. PL se výrazně zastávají Ruska, kdy je tato země vykreslena jako stát, který nikdy nikomu neublížil a nenapadl nikoho tak masivně jako Západ. Za zmínku stojí, že několik autorů si všímá, že už několik šílenců se snažilo podrobit si Rusko. Prvním byl Napoleon, druhým Hitler a třetím je teď prý Biden

Covid: V informování o pandemii není zajímavého vůbec nic. Velké množství článků se věnuje pandemickému zákonu (který PL překřtily na „Pandu“) a jeho kritice. Samozřejmostí jsou útoky na ministra zdravotnictví Válka. Za zmínku by stály snad jen útoky na senátora Lásku. Ten si zájem parlamentních listů vysloužil tím, že upozornil na nesrovnalosti ve financování Zdravého fóra, které bojuje proti covidové diktatuře.

Ostatní: Několik článků řeší Green Deal, kdy je nám „vtloukáváno“ do hlavy, že špatně skončíme. Řeší se pokračování M. Koudelky ve vedení BIS, kdy je toto popisováno, že to je neštěstí pro republiku. PL se zmiňují o olympijských hrách, kdy je Čína chválena za skvělé uspořádání her a je nám tato země prezentována, že se tam nekrade, lidé žijí spokojeně. Oproti tomu naše vláda, posluhující Západu, však není schopna odstranit negativní emoce. Přitom je to právě Západ (USA), který už zkazil spoustu olympiád, načež to vždy svádí na Rusko.

Podporované subjekty a osoby: Alena Schillerová (ANO), Andrej Babiš (ANO), Čína, Dominik Duka, Elon Musk, Hana Lipovská, Ivan Vyskočil, Jan Kavan, Jan Zahradil (ODS), Jaroslav Bašta (SPD), Jaroslav Flegr, Jiří Šinkora, Josef Skála (KSČM), Josef Středula, Lukáš Pollert, Maďarsko, Martin Konvička, Miloš Zeman, Německo, Nord Stream 2, Petr Štěpánek (Trikolára), Robert Šlachta (Přísaha), Rusko, SPD, teorie o umělém původu COVIDu, Tomasz Peszynski, Tomio Okamura (SPD), Vladimír Putin, Zdravé fórum

Útoky: Aňa Geislerová, Čeští elfové, ČT, Džamila Stehlíková, Ekologie, Emmanuel Macron, EU, Forum 24, Green Deal, imigranti, Jakub Železný, Jan Konvalinka, Jan Lipavský (Piráti), Jana Černochová (ODS), Jaroslav Flégr, Jiří Drahoš, Joe Biden, KDU-ČSL, Liz Trussová, manipulátoři.cz, Marian Jurečka (KDU-ČSL), Markéta Pekarová Adamová (TOP 09), média, Michal Klíma, Michal Koudelka, Milan Kubek, Miloš Vystrčil (ODS), NATO, Nora Friedrichová, ODS, Ondřej Kolář (TOP 09), pandemický zákon, Perebyjnis Jevhen, Petr Fiala (ODS), Petr Gazdík (STAN), Petr Pavel, piráti, Proticovidová opatření, Romové, Sisyfos, slovenská vláda, Slovensko-Americká obranná smlouva, SPOLU, Tomáš Kasal, Ukrajina, USA, Václav Láska, veřejnoprávní média, Vít Rakušan (STAN), Vláda ČR, Vlastimil Válek (TOP 09), Západ, Zuzana Čaputová

Příklady:

Za proticovidový odpor patnáct let natvrdo? Od Ištvana udeřilo

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Za-proticovidovy-odpor-patnact-let-natvrdo-Od-Istvana-uderilo-692298

Očůrají nás.“ NATO nebude stačit. Ben Kuras o zásadní chybě Západu

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/-Ocuraji-nas-NATO-nebude-stacit-Ben-Kuras-o-zasadni-chybe-Zapadu-692414

Pravyprostor.cz

Témata: V týdnu mezi 7. až 13. únorem bylo na Pravém prostoru uveřejněno 43 textů. 40 se věnovalo politickým nebo společenským tématům, 3 protiislámským, protiromským, protičernošským a anti-LGBTQ tématům.

Politika: Tento týden v sekci politika dominovalo téma přijetí pandemického zákona, který je vnímán jako totalitní nástroj. S tím spojeným je kritizována především současná vláda vedená Petrem Fialou. Druhým nejsilnějším tématem byl Rusko Ukrajinský konflikt, kdy se autoři především zastávali Rusko jako oběti agrese Západu a to koknrétně USA, spolu s tím byla v článcích i častá podpora dalšího autoritářského režimu a to Číny, negativně se články vyjadřovaly i k osobě Jana Lipavského jako představitele zahraniční politiky vedené proti Rusku. Posledním obecnějším tématem byla kritika nové vlády ve všech směrech (vztah k EU, řešení pandemie covid-19 apod.)

Společnost: Nejsilnějšími společenskými a kulturními tématy tento týden bylo očkování proti Covidu, zavedená a plánovaná opatření proti šíření Covidu, problematika politické korektnosti, útoky na liberální a západní hodnoty a propagace alternativních názorů autorů na Pravém prostoru. Tento týden byla silná kritika vlády za předchozí, současná i budoucí opatření v boji proti covidu. Očkování je stále téměř jednostranně odsuzováno. Opatření proti covidu autoři považují za zcela nesmyslné a také jako další krok k zavedení fašistického režimu, který bude cenzurovat a diktovat lidem každý jejich krok a rozhodnutí.Kritizována byla také EU, jenž byla v mnoha textech zpochybňována kvůli imigrační politice, ekologickým opatřením, rovnoprávnosti občanů a boji proti dezinformacím.

Další témata: Texty často kritizují západní ideje kapitalismu, sdílené ekonomiky, technologických pokroků, zelených opatření, očkování a sociálních sítí. V textech se primárně útočí na liberální či západní společenské ideje. Nejsilnější kritika tento týden byla vůči Pandemickému zákonu, který autoři označují jako první krok k covid fašizmu. V několika textech se autoři opřeli do mainstreamových médií a obviňují je z šíření dezinformací, kdy své názory označují za ty správné a podporují stejně smýšlející svobodné subjekty. V několika textech byla vyjádřena podpora tzv. Freedom konvojům.

Krize na Ukrajině: Texty zabívající se krizí na Ukrajině vyjadřují podporu primárně Rusku. Tyto texty jsou často spojeny s argumenty útočící proti západním státům nebo západním hodnotám života. V textech autoři kritizují i mainstreamová média např. Seznam a to z důvodu toho, že prezentují narativy takové, které jsou v souladu s tím co EU a západní státy chcou, aby si lidé mysleli.

Podporované subjekty a osoby: Rusko, Čína, SPD, Vladimír Putin, Si-Ťin Pching, Maďarsko, Truckeři v Kanadě, Chcípl PES, Ivan David, Václav Klaus, Miloš Zeman, Donald Trump, Trikóra, Jindřich Rajchl, Nová republika, Orbán, Konvoje svobody, Hana Lipovská, Časopis argument, Oskar Krejčí, Ilona Švihláková, Jan Keller, Veronika Sušová-Salminen, Konvoje pro svobodu, Protesty v ČR, SOSP, Alternativa, Joe Rogan, Spotify, Benjamin Kuras

Útoky: EU, Pandemický zákon, Vláda, Západ, USA, Mainstreamová média, Očkování, Liberálové, Jan Lipavský, Green Deal, Vlastimil Válek, Válek, ČT, Cenzura, NATO, Opatření proti nemoci covid-19, LGBTQ, Globální změna klimatu, Green deal, EK, Seznam, Petr Fiala, Mikuláš Peksa, Zbyněk Stanjura, Německo, Migranti, Piráti, Levice, Očkování proti nemoci covid-19, Joe Biden, Česká televize, Korporace, CNN, Islám, Muslimové, Imigrace, ODS, ČSSD, Jan Hamáček, Markéta Peakrová Adamová, Olga Richterová, Francie, Markéta Pekarová Adamová, František Vrábel, Vít Rakušan, Jana Černochová, ANO, TOP 09, STAN, Markéta Gregorová, Elity, Angela Merkelová, Korespondenční volba, OSN, Gender, SPOLU, Jiří Mádl, Miniterstvo zdravotnictví, Alternativní zdroje energie, Zelená energie, Youtube, Politická korektnost, Česká armáda, Gendery, Pfizer, Cemper, Ukrajina, Humanisté, Alternativa, Jandourek, Mainsreamová média, Litva, Pekarová, Romská komunita, BBC, Petr Dvořák, Korespondenční hlasování, , Opatření proti Covidu, Marcel Kolaja, Povinné očkování, Sociální sítě, Opatření proti covidu, Greta, Eurodotace pro zemědělce, Západní společnost, Cancel culture, George Ciccariello-Maher, Afroameričané, Woke

Příklady:

Je na čase odložit růžové brýle

https://pravyprostor.cz/je-na-case-odlozit-ruzove-bryle/

Pandemický zákon a korespondenční volby – nástroje k utužení nové totality?

https://pravyprostor.cz/je-na-case-odlozit-ruzove-bryle/

Válka jako kovid a naopak

https://pravyprostor.cz/valka-jako-kovid-a-naopak/

Protiproud.cz

Témata: Západ a Evropská unie ve jménu garancí svobody a prosperity, neustálého pokroku a zvyšování materiálního blahobytu podporuje zvrácené genderové a ekologické ideologie. Ty však odporují zdravému rozumu, ale instituce jako EU se nám je snaží pomocí propagandy podstrčit. Zničilo by to však naše tradiční hodnoty, které je hodno chránit, jinak se naše společnost, tak jak ji známe, promění k nepoznání.

Společné prohlášení Ruska a Číny o mezinárodních vztazích, které podepsali Vladimír Putin a Si Ťin-pching 4. února v Pekingu, připomíná jiný dokument z historie vztahů obou zemí. A to ten nejdůležitější. 14. února 1950 podepsali Stalin a Mao Ce-tung v Moskvě smlouvu o přátelství, spojenectví a vzájemné pomoci mezi SSSR a ČLR. Obě komunistické země se tak staly oficiálními vojenskými spojenci. Zásadními rozdíly jsou však, že dnes oba státy nespojuje formální vojenské spojenectví a dvoustranné vztahy jsou nyní ještě pevnější než v 50. letech.

Od začátku hanebných a instrumentálních útoků proti Benediktu XVI. po zveřejnění zprávy o zneužívání dětí v mnichovské arcidiecézi se na obranu emeritního papeže ozvalo jen málo hlasů. Proto je třeba upozornit na rozhodný postoj pražského arcibiskupa a primase České republiky, dominikánského kardinála Dominika Duky. Český primas veřejně obvinil mnichovského a freisingského arcibiskupa (Reinhard Marx), místní kurii a předsedu německého episkopátu (Georg Bätzing) z hanobení starého papeže a poškozování jeho pověsti.

Svátek, k němuž vzhlíží nejen vrcholoví sportovci, ale i miliardy diváků po celém světě, je tu. Jen hrstka z nich si však uvědomuje, že sportovní výkony, kvůli kterým usedáme k televizorům, tu nejsou cílem, ale pouhým prostředkem. Olympijské hry totiž nejsou primárně svátkem sportu, ale globalismu. Tedy vize, v níž, navzdory soutěžním pravidlům, mizí hranice mezi národy, státy, světonázory, a nyní již i pohlavími.

Obludnost americké a britské válečné propagandy přesáhla veškeré dosud myslitelné hranice. Jde tak daleko, že ti psychopati dokonce oznámí datum zahájení války. Má se tak prý stát tuto středu. Není to jen snaha vyprovokovat Rusko – které ovšem dává najevo, že se jen tak vyprovokovat nedá, což Anglosasy vede k zuřivosti. Je to i pokus střílet na několik terčů současně.

Z celé tzv. ukrajinské krize, která se začíná pomalu měnit v tragikomedii, čouhá jako sláma z bot snaha rozšířit americké vojenské základny i do těch zemí východní Evropy, kam dosud noha amerického vojáka (vyjma „společných cvičení NATO“) nevstoupila. Kromě rozšiřování vojenských základen, je celá akce proti Rusku především příležitostí k různým lobbistickým a politickým kejklům stále bezradnější globalistické smečky.

Sekernická novela pandemického zákona, která zásadním způsobem omezuje svobody a práva občanů, míří do Senátu. Druhé dějství bitvy o uchování naděje na svobodu v naší zemi se přesouvá do horní parlamentní komory, která o této normě bude rozhodovat ve čtvrtek 10. února. Že by byl zákon Senátem zcela zamítnut, je vzhledem k počtům málo pravděpodobné. Pokud však budou mít jednotliví senátoři spoustu výhrad, může vrátit do sněmovny k závěrečnému čtení s pozměňovacími senátorskými návrhy.

Hnutí odporu a všichni občané, kteří odmítají omezování osobních svobod a lidských práv ve jménu covidové totality, slaví první malé vítězství. I díky tlaku nepodvolených, kteří od středečního večera rozbili v Praze na Klárově stany a vítali Konvoje svobody přijíždějící ze všech koutů země, vystavili senátoři novele pandemického zákona v horní komoře stopku.

Mediální strašení smrtí dosahuje neuvěřitelných met a naivita, s níž informují sdělovací prostředky o přijatých opatřeních, v nichž chybí elementární logika, je přímo do nebe volající. Přesto se zdá, že společnost většinově mediálnímu obrazu světa věří. Jistě, je to snazší než věřit svému úsudku a racionalitě, což vyžaduje jistou intelektuální hrdost, zakořeněnost v myšlení a vyšší míru filosofické jistoty.

Podporované subjekty či osoby: Václav Klaus, SPD, Tomio Okamura, Alena Dernerová, Karla Maříková, Jaroslav Chalupský, Jiří Růžička, Zdeněk Hraba, Václav Chaloupek, Chcípl PES, Antivaxeři, Rusko, Čína, Vladimir Putin, Si Ťin-pching, Benedikt XVI., Dominik Duka, Donald Trump

Útoky: Evropská unie, Západ, Angela Merkelová, LGBTQ+, klimatičtí skeptici, Petr Fiala, Miloš Vystrčil, Bruselská pětka, NATO, Reinhard Marx, Georg Bätzing, Ursula von der Leyenová, Markéta Pekarová-Adamová, Markéta Gregorová, Deep State, Boris Johnson, Michal Koudelka, BIS, Pentagon, CIA, Joe Biden,

Příklady:

Putin a Si brání demokracii před západní demokraturou: Svět je nyní v nové fázi. Demokracie a’la Západ není univerzální. Každá země má právo na svou vlastní cestu. Proti západní uniformitě. Pakt největšího s nejlidnatějším státem světa

https://www.protiproud.cz/politika/6300-putin-a-si-brani-demokracii-pred-zapadni-demokraturou-svet-je-nyni-v-nove-fazi-demokracie-ala-zapad-neni-univerzalni-kazda-zeme-ma-pravo-na-svou-vlastni-cestu-proti-zapadni-uniformite-pakt-nejvetsiho-s-nejlidnatejsim-statem-sveta.htm

Odložme růžové brýle: Pád se zrychluje. Proč je Západ nebezpečným místem? Rusko a Čína by nás neměly trápit. Končí legrace i svobodný život. Komunismus nevznikl na východě. Vracíme se do padesátých let?

https://www.protiproud.cz/politika/6297-odlozme-ruzove-bryle-pad-se-zrychluje-proc-je-zapad-nebezpecnym-mistem-rusko-a-cina-by-nas-nemely-trapit-konci-legrace-i-svobodny-zivot-komunismus-nevznikl-na-vychode-vracime-se-do-padesatych-let.htm

Zamítnutí pandemické gilotiny v Senátu: Velké vítězství nepodvolených? Stav zápasu o svobodu v naší zemi je po dvou třetinách 1:1. Kalousek vzteky bez sebe. Hnutí odporu by mělo společně s SPD najít dohodu pro senátní volby

https://www.protiproud.cz/politika/6302-zamitnuti-pandemicke-gilotiny-v-senatu-velke-vitezstvi-nepodvolenych-stav-zapasu-o-svobodu-v-nasi-zemi-je-po-dvou-tretinach-11-kalousek-vzteky-bez-sebe-hnuti-odporu-by-melo-spolecne-s-spd-najit-dohodu-pro-senatni-volby.htm

Sputnik

Témata: Kritizován je Jan Lipavský (Piráti) pro jeho návštěvu Ukrajiny. Sputnik tvrdí, že Lipavský straní Ukrajině a Západu a zlobí se, že ČR podobně nepodrží východní orientaci Donbasu, jehož příslušnost Rusku Sputnik obhajuje. Velké kritice čelí všechny země, které poslaly Ukrajině zbraně včetně České republiky. Ukrajinu samotnou Sputnik (respektive Ivan David z SPD) označuje za diktátorský režim, který svým občanům nedovoluje mluvit jazykem, jakým chtějí (má na mysli ruštinu). Přichází také narativ, že si někdo z euroatlantické zóny konflikt mezi Ukrajinou a Ruskem přeje. V ČR Sputnik označuje jako jednoho z nich ministra zahraničí Lipavského a potažmo celé Piráty, dále mainstreamová média. Jako příčinu konfliktu označuje Ivan David ruské nerostné bohatství.

Česká politika: Podporováni jsou politici z SPD, zejména vedením rozhovorů s jejich členy (Ivan David, Jaroslav Bašta, Jan Hrnčíř a Lubomír Pána) a KSČM (rozhovor s Kateřinou Konečnou). Nejvíce web démonizuje Petra Fialu a jeho vládu a následně Jana Lipavského (Piráti) pro jeho návštěvu Ukrajiny. V rozhovoru s Kateřinou Konečnou (KSČM) je zřetelný tlak na zrušení Senátu, který vnímá jako nebezpečný. Jako příklad uvádí řešení prezidentova zdraví Senátem.

Volba českého prezidenta: Největším favoritem na Sputniku coby budoucí prezident zůstává Andrej Babiš, Sputnik tvrdí, že žádný liberálně demokratický kandidát proti němu nemá šanci, jedině konzervativní euroskeptik z SPD. Sputnik probírá i mediální tým Petra Pavla, který přišel od slovenské prezidentky Zuzany Čaputové. Sputnik se domnívá, že chce Pavel porazit Babiše (Slováka) jiným Slovákem.

Vrbětice: V kauze Vrbětice je v rozhovoru s Kateřinou Konečnou (KSČM) zopakován již ustálený narativ, že BIS nemá žádné svědky ani důkazy, že by za výbuch mohlo Rusko. V rozhovoru je citován totožný názor Kateřiny Konečné, tak prezidenta Miloše Zemana. V rozhovoru je uvedeno, že kauza zničila diplomatické vztahy s Ruskem a že novináři nejdou po podstatě věci. V jiném článku nazývá Sputnik kauzu slovy „Vrbětická konspirace“.

Média: Sputnik je tvrdě kritický k mainstreamovým a zejména k liberálním médiím. Nejvíce kritizovaným médiem bylo v tomto týdnu několikrát Fórum 24. Sputnik tvrdí, že jde o českou armádou uznané dezinformační médium. Média Sputnik dělí na ty, které hlásají pravdu, mainstreamová média, která podle Sputniku lžou a bulvár. V článku „Závan totality a dvojí metr. Poradce premiéra Fialy si brousí zuby na média“ řeší Sputnik Fialova poradce Michala Klímu, který pomáhá chystat novelu zákona, která má snížit financování dezinformačních médií a zároveň po změně zákona počítá s tím, že bude potřeba vyměnit celou radu ČT. Sputnik tyto kroky přirovnává kádrování, útok na svobodu, neopomíjí připomenout, že Česká televize je placena z peněz českých občanů. Na názor na tuto problematiku se následně v článku ptá člena SPD Lubomíra Pány.

Podporované subjekty a osoby: Rusko, Andrej Babiš, Vladimír Putin, Olympijské hry, SPD, Ivan David, Telegram, Jan Klán, Nord Stream2, Jaroslav Bašta, Miloš Zeman, Kateřina Konečná, KSČM, Sergej V. Lavrov, Tomáš Doležal, Leo Luzar, Lubomír Pána, Jan Miklas, Jan Hrnčíř, Jaroslav Štefec, Alena Schillerová, Petr Štěpánek, Oldřich Sklenář, Jan Zahradil, Václav Klaus, Jan Schneider, Tomio Okamura,

Útoky: Ukrajina, Piráti, Green Deal, Petr Fiala, Západ, Jan Lipavský, Petr Pavel, Zuzana Čaputová, Pentagon, Vrbětice, banderovci, Volodymyr Zelenskyj, Kanada, Velká Británie, Česká republika, USA, Jana Černochová, EU, média, mainstream, NATO, EU, Volodymyr Zelenskyj, Dmytro Kuleba, BIS, Terezie Tománková, Bloomberg, lepšolidi, Fórum 24, Pavel Šafr, Martin Burgr, Michal Repa, Michal Klíma, Česká televize, Český rozhlas, SPOLU, TOP09, Petr Fiala, Mikuláš Peksa, Brusel, Washington, Vlastimil Válek, Ivan Bartoš, Joe Biden, Markéta Pekarová Adamová, Michal Koudelka, Vít Rakušan

Příklady:

Lipavský na Ukrajině v neprůstřelné vestě? Podporuje tím adoraci válečných zločinců. Názor

https://cz.sputniknews.com/20220209/lipavsky-na-ukrajine-v-neprustrelne-veste-podporuje-tim-adoraci-valecnych-zlocincu-nazor-17543744.html

Závan totality a dvojí metr. Poradce premiéra Fialy si brousí zuby na média

https://cz.sputniknews.com/20220210/zavan-totality-a-dvoji-metr-poradce-premiera-fialy-si-brousi-zuby-na-media-17556750.html

Poznámka: Cílem tohoto monitoringu je dlouhodobé vyhodnocování témat, kterými se vybrané weby zabývají. Pouze dlouhodobé vyhodnocení může dát kompletní obraz o míře manipulací daného webu. Jednotlivé články být dezinformační nutně nemusí. Monitoring nemůže postihnout, jaký je vztah jednotlivých autorů publikovaných textů nebo osob weby zmiňovaných vůči danému webu – zda jsou zmiňováni vědomě nebo proti své vůli apod. Případné reklamace ohledně negativní publicity tyto osoby musí řešit vůči danému webu, nikoli vůči tomuto monitoringu, který jen zpětně zachycuje daný fakt, že informace na webu vyšla.