aeronet.cz (3.týden 03/2020)

1105

Témata: Z koronaviru se stalo centrální téma, pomocí kterého AE News rozvíjí narativ, v němž jsou Rusko a Čína nespravedlivě očerňovány zatímco česká mainstreamová média nekriticky hájí USA (viz příklady). AE News se také věnuje cenzuře a kontrole komunikace ze strany vojenských zpravodajských služeb (v USA, ČR) a nutnost uzavření hranic s odvoláním na Romana Prymulu. AE News předpovídá, že se fungování a řízení Evropy po skončení koronaviru bude méně svobodné.

Samostatný text je věnován odkazu na rozhovor s MUDr. Soňou Pekovou a na základě jejího názoru, že koronavir vznikl laboratorně, a vyjádření představitelů Číny, AE News rozvíjí teorii čínského ministerstva zahraničí, že vir do Číny zanesla americká armáda u příležitosti World Military Games, které v říjnu konaly ve Wuhanu (viz. také příklady).

V této souvislosti také AE News upozorňuje na pozastavení vojenského cvičení NATO Defender 2020, které tak ukázalo na slabost NATO hned z několika pohledů. Rusko ve skutečnosti není žádnou hrozbou a cvičení by se kvůli koronavriu jednotlivé státy neúčastnily a NATO zrušením předešlo blamáži.

Kdo dostává prostor: Čína, Vladimir Putin, Rusko, MUDr. Soňa Peková, Miloš Zeman, Roman Prymula, americký právník Robert Barnes a jeho rozhovor pro RT, mluvčí čínského ministerstva zahraničí Lijan Zhao, české studentky Eva a Petra

Autoři: Šéfredaktor VK

Útoky: USA, mainstreamová média ČR, EU, Ursula von der Leyen, Mike Pompeo, ředitel CDC Robert Redfield, Zdeněk Hřib, sionisté, Greta Thurnberg, americká armáda a její zpravodajské služby, americké testy na koronavirus

Příklady:

V Česku hrozí úplný zákaz vycházení podle čínského modelu jak předpovídal Aeronet před 2 týdny!

V textu rozvíjí AE spikleneckou teorii, že původem nákazy jsou ve skutečnosti USA, kde byl koronavirus vyvinut laboratorně a veškerá kritika Číny je tak údajně zastíracím manévrem stejně jako očerňování Vladimira Putina a Ruska ze strany EU za šíření dezinformací. Čína se i v této situaci chová humánně a snaží se pomáhat tam, kde EU selhává (Itálie) a podle AE News v pomoci Čína bude pokračovat a tak vytlačí vliv USA z ČR.

https://aeronet.cz/news/v-cesku-hrozi-uplny-zakaz-vychazeni-podle-cinskeho-modelu-jak-predpovidal-aeronet-pred-2-tydny-pocet-nakazenych-v-cr-do-konce-tydne-dosahne-1-000-osob-mainstreamova-media-v-cr-zacala-sirit-dezinfo/

Video: Ředitel CDC přiznal před americkým kongresem, že v USA umírali lidé na Coronavirus dlouho předtím, než virus propukl v Číně!

AE News se odvolává na své předchozí texty tvrdící, že koronavirsu je projevem biologické války USA proti Číně a po vzoru čínského ministerstva zahraničních věcí komponuje video s Robertem Redfieldem do teorie, že v USA byl koronavirus detekován dříve než v Číně.

https://aeronet.cz/news/video-reditel-cdc-priznal-pred-americkym-kongresem-ze-v-usa-umirali-lide-na-coronavirus-dlouho-predtim-nez-virus-propukl-v-cine-ceska-spickova-biolozka-v-rozhovoru-sokovala-kdyz-potvrdila-info/