aeronet.cz (3.týden 01/2020)

711

Témata: v týdnu od 13-19. ledna byl věnován prostor interpretaci demisi ruské vlády a ústavních reforem jako obranný mechanismus, kterým moudrý „kádr“ a silný vůdce brání Ruskou státní správu před infiltrací západními „marionetami“ a návratu Ruska do chaosu Jelcinovi éry.

Z opakujících se témat vybočuje celý jeden útočný a obsáhlý text namířený na Jaroslava Hutku za jeho komentáře o Gottovi a jeho tvorbě jako nástroji normalizačního režimu. Text konstruuje narativní strategii o statečných a tvrdých disidentech, kteří skutečně vzdorovali a byli biti StB a povahově zbabělých disidentech, kteří využívali zájmu StB, bezskrupulózně ji donášeli a snažili se vylepšovat si své postavení. Hutka je vykreslen jako spolupracovník StB s možným zapojením v operaci „Volavka“ zaměřenou na Československé emigranty na západě.

Pokračuje spor mezi AE News s SPD Tomio Okamury, který se točí kolem novelizace zákona o zbraních. AE News se staví do pozice hlasu voličů SPD, které Okamura údajně zradil tím, že čtyři poslanci SPD jsou podepsání pod návrhem zákona, který podle AE News útočí na české vlastence organizujících domobrany a polovojenské spolky.

Články se line dlouhodobý narativ o západě jako o zemích pod kontrolou „sionistů“ a o Rusku jako zemi, která se díky silovému vůdci Putinovi je schopna dekadentnímu vlivu západu bránit. Podle tohoto narativu je svět rozdělen na zkorumpované agenty západu a svobodné vlastence. Svobodní vlastenci jsou vyobrazování jako současní disidenti bránící se korupci polistopadového režimu. Zajímavostí týdne je text o Hutkovi, který vykazuje snahu cíleně vytvářet informační mlhu o tom, kdo je kdo (skutečný disident vs. spolupracovník StB). Mezi osobami na které text útočí se nachází i velmi nezvyklé postavy jako např. právník Jiří Brož, či AK Havel Holásek.

Kdo dostává prostor: Generál Hynek Blaško (SPD), Nigel Farage, Kuba, Severní Korea, Venezuela a Irán jako skupina zemí bez vlivu „domu Rothschild“ na své finance, fotbalista Tom Pope za svůj konspirační tweet, Vladimir Putin, ruští Chasidé, Miloš Zeman, Karel Gott, Ivanka Kohoutová, domobrany a polovojenské spolky, Marek Obrtel, zakladatel národní domobrany

Autoři: Šéfredaktor VK

Útoky: Předseda EP David Sassoli, EP obecně, EU projekt jako pokračovatel III. říše, „sionisté“, „dům Rothschild“ migranti, Arabové, „černoši“, ministryně Maláčová (ČSSD), „marionety“ vystudovaní na západě, Jaroslav Hutka, Daniel Kroupa, Janek Kroupa, Mikuláš Kroupa, Post Bellum, Tomáš Halík, Jiřina Šiklová, Michael Žantovský, Luboš Dobrovský, Jan Dobrovský, Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL) a Jana Bělobrádková, Martin Palouš, Jiří Brož, AK Becker & Poliakoff, AK Havel Holásek & Partners, Antonín Koláček z Mostecké uhelné, Czech Coal a.s., Karel Schwarzenberg (TOP09), Forum 2000, pražská havlérka, Bursíkova Strana Zelených, SPD a Tomio Okamura za roli SPD v přijetí návrhu zákona o zbraních.

Příklady:

Šéf EU parlamentu zakázal vystavovat na lavicích europoslanců státní vlajky jednotlivých zemí. (16.1.)

Kauza zákazu bannerů na stolech poslanců EP je v textu prezentována jako útok na národní stát a jako další důkaz jak projekt EU spočívá v podrobení si veškerých států a dostat je pod kontrolu „domu Rothschild“. Problematika státních dluhů je v této souvislosti spiklenecky interpretována jako nejúčinnější nástroj kontroly nad národními státy, který organizuje skrz západní vlády „dům Rothschild“ – skrz jejich předlužení a zotročení kontrolou nesplatitelného dluhu. „Pan VK“ přejímá rétoriku o zemích montoven, odkud odchází zahraniční kapitál do zahraničí jako příklad toho, že ČR už je zotročena ze strany západu.

https://aeronet.cz/news/sef-eu-parlamentu-zakazal-vystavovat-na-lavicich-europoslancu-statni-vlajky-jednotlivych-zemi-pry-to-jsou-reklamni-bannery-ktere-zakazuje-jednaci-rad-eu-parlamentu-na-jeho-prikaz-vecer-nabehly/

Zemětřesení v Kremlu a pád ruské vlády je počátkem mohutných reforem s cílem diverzifikace moci anebo důsledkem hrozivého zjištění Vladimira Putina, že nejsou kádry a on nemůže najít svého nástupce do role silného gosudára? (15.1.)

Text interpretuje konec ruské vlády a chystané reformy jako obraný mechanismus před infiltrací Ruska západními marionety. Vladimir Putin je opětovně vyobrazen jako „kádr“ a skutečný silný vůdce, jehož primárním zájmem je obrana vlasti a péče o rodinu. Omezení přístupu do státních funkcí ruským občanům, kteří žili v zahraničí je interpretována jako Putinova moudrost a uvědomění si, že i premiér Medvěděv nasbíral během svého působení ve funkci premiéra mnoho kontaktů na západě. Text uporozňuje, že opravdové „kádry“ nejsou a Putin na sebe bude muset vzít tuto úlohu, aby zabránil návratu chaosu z 90-let Jelcinovi éry. Stejná kádrová vyprahlost hrozí údajně i ČR po skončení funkčního období Miloše Zemana.

https://aeronet.cz/news/zemetreseni-v-kremlu-a-pad-ruske-vlady-je-pocatkem-mohutnych-reforem-s-cilem-diverzifikace-moci-anebo-dusledkem-hroziveho-zjisteni-vladimira-putina-ze-nejsou-kadry-a-on-nemuze-najit-sveho-nastupce/

Exkluzívně výbušné materiály z přísně tajných svazků StB odhalují bizarní příběh Jaroslava Hutky, který dosud nikdo neznal. (19.1.)

Text konstruuje narativní strategii o statečných a tvrdých disidentech, kteří skutečně vzdorovali a byli biti StB a povahově zbabělých disidentech, kteří využívali zájmu StB, bezskrupulózně ji donášeli a snažili se vylepšovat si své postavení.

Článek pracuje s dokumenty z anonymního zdroje s přístupem k dobovým materiálům včetně „ztracených“ složek StB a vytváří cílený dojem, že Hutka měl nejenom status agenta StB s krycím jménem „Zpěvák“, ale že mohl být i zapojen do operace „Volavka“ 13. Správy StB. Na článku je mj. zajímavé i to, že mezi osoby, na které útočí (Hutka, Halík, Kroupa), tak přimíchává i osoby a advokátní kanceláře ze současnosti, které jsou spojovány s mediálními kauzami upozorňujícími na netransparentní jednání jako např. AK Havel Holásek.

https://aeronet.cz/news/exkluzivne-vybusne-materialy-z-prisne-tajnych-svazku-stb-odhaluji-bizarni-pribeh-jaroslava-hutky-ktery-dosud-nikdo-neznal-komuniste-mu-pry-znemoznovali-zpivat-ale-zaznamy-stb-odhaluji/